EKSTRA
MENÜ

Çerkezköy

Çerkezköy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çerkezköy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.431 Çerkezköy haberi bulunmuştur.

Çerkezköy ilçesi Tekirdağ için oldukça önemlidir. Yemyeşil doğası ile bilinen Çerkezköy ilçesi İstanbul'a da oldukça yakındır. Son yıllarda ise Çerkezköy'de sanayi giderek gelişmiştir.

Çerkezköy Nerede ve Hangi İlde?

Çerkezköy Tekirdağ şehrine bağlı bir ilçedir. Trakya bölgesinde bulunan bu ilçede yeşil doğası ve ekonomik gelişmeler de çok önem taşımaktadır. İstanbul'a yakın olan Çerkezköy'e ulaşım da oldukça rahattır. Tekirdağ'ın ilçesi olan Çerkezköy kırsal nitelikte küçük bir kentti. Sonrasında hızla gelişen Çerkezköy 1971 yılında "Kalkınmada Öncelikli Yöreler" kapsamına alındı. İlerleyen yıllarda ise kentte Organize Sanayi Bölgesi kuruldu. Böylelikle Çerkezköy'de hızlı bir şekilde sanayileşme gerçekleşti. Çerkezköy'de sanayinin gelişmesi ile birlikte büyük ölçekli işletmeler de kuruldu. Bu alanlarda gelişen sanayi ile birlikte bölge halkına yönelik yüksek miktarda istihdam sağlandı. Doğası ve eşsiz iklimi ile ön plana çıkan Çerkezköy'de bazı kırsal mahallelerde de hayvancılık ve tarım ile uğraşılmaktadır. Özellikle verimli tarım arazilerine buğday ve ayçiçeği ekilir. Aynı zamanda sığır ve koyun yetiştiriciliği de yapılmaktadır.

Çerkezköy Nüfusu ve Hakkında Bilgi

Çerkezköy Trakya'daki en yüksek nüfuslu ilçelerden bir tanesidir. Çerkezköy'de 2011 yılı itibariyle yapılan nüfus sayımına göre ilçede 177 bin 442 kişi yaşamaktaydı. Bu nüfusun 92 bin 301'ini erkekler oluştururken 85.141'ini ise kadınlar oluşturmaktadır. Erkek nüfusunun ilçede fazla olmasının nedeni sanayi alanında istihdam sağlanmasıdır. Özellikle bölgede yer alan Organize Sanayi Bölgesi'nde 60 bin kişiye istihdam sağlanmaktadır. Çerkezköy'de 2012 yılında elde edilen verilere göre nüfus 188 bin 712'dir. Günümüzde ise 2016 yılında elde edilen verilere göre nüfus 146 bin 319'a ulaşmıştır.

Coğrafi anlamda önemli bir konumda bulunan Çerkezköy ilçesi Tekirdağ'ın en ünlü ilçeleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra Çerkezköy'ün denizden yüksekliği ise 160 metre olarak belirlenmiştir. Çerkezköy'ün komşusu doğuda İstanbul, güney ve batısında ise Çorlu'dur. Çerkezköy'ün kuzeyde komşusu ise Saray ilçesidir. Sanayisi ile öne çıkan Çerkezköy ilçesi İstanbul'a 110 kilometre uzaklıkta yer alır. Bunun yanı sıra Tekirdağ'ın ilçesi olan Çerkezköy Tekirdağ merkeze de 56 kilometre uzaklıkta bulunur. Coğrafi yapısı gereği yeşil doğası ile öne çıkan bu ilçe Ergene Havzası nedeni ile engebeli düzlüklerden oluşmaktadır. Bu topraklarda Çorlu Çayı da bulunmaktadır. Çerkezköy genellikle temiz havası ve yeşil doğası ile ön plana çıkmaktadır.

Doğası ve eşsiz güzellikleri ile öne çıkan Çerkezköy'ün 12 mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler ise şöyle sıralanabilir; Bağlık, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, Gazi Osman Paşa, İstasyon, Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Namık Kemal, Kızılpınar Gültepe, Veliköy ve Yıldırım Beyazıt mahalleleri.

Trakya bölgesinde önemli destinasyonlardan bir tanesi olan Çerkezköy, Trakya ikliminin etkisi altında yer almaktadır. Yörede esen soğuk kuzey rüzgarları nedeni ile ısı da hızlı bir şekilde düşer. Çerkezköy'de sıcaklık genel olarak yaz aylarında 35 derecelere ulaşabilir. Kış aylarında ise Çerkezköy'de sıcaklık 5 dereceye kadar düşebilmektedir.

Tekirdağ ilçesine bağlı olan Çerkezköy tüm Türkiye genelinde bilinen bir ilçe konumuna gelmiştir. Özellikle 1970'li yıllardan sonra devlet desteği ile gelişen bölgede iş olanakları da hızla artmıştır. Organize Sanayi Bölgesi'nin de kurulması ile Çerkezköy'de çok sayıda kişiye istihdam olanakları sunulmuştur. Böylece bölge halkına da özellikle gençlere iş imkanları verilmiştir. Çerköyköy ilçesi Trakya bölgesinde bulunan Tekirdağ iline bağlıdır. Güzel doğası ve ekonomik gelişmeleri ile öne çıkan Çerkezköy, Trakya bölgesinin en gelişen ilçeler arasında yer almaktadır. Tarihi oldukça eskilere dayanan Çerkezköy'ün Trakya'daki en eski köylerden olduğu düşünülüyor. 1970'li yıllara kadar küçük ve kırsal bir kent olan Çerkezköy sonraki yıllarda ise hızla gelişmiştir. Trakya bölgesinde yer alan Çerkezköy'de nüfus da hızla gelişmiştir.

Çerkezköy Haberleri

Tarihi İncil dolandırıcılığını jandarma bozdu 4 gözaltı

Tarihi İncil dolandırıcılığını jandarma bozdu! 4 gözaltı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 650 yıllık olduğu belirtilen ceylan derisi üzerine işlemeli İncil’i, alıcı kılığına giren jandarmaya 3 milyon dolara satmak isteyen 4 kişi yakalandı.

19.01.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ 14 Ocak kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 14 Ocak kesinti listesi

14 Ocak Perşembe günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin  (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

14.01.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİden 8 ilçede su kesintisi açıklaması

Sular ne zaman gelecek? İSKİ'den 8 ilçede su kesintisi açıklaması

Sular ne zaman gelecek sorusu, 13 Ocak Çarşamba günü bölgelerinde su kesintisi yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İSKİ su kesintisi listesi içerisinde yer alan ilçelerde suların ne zaman geleceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, buna göre hazırlıklı olacak. Peki, 13 Ocak Çarşamba İSKİ su kesintisi kapsamında Başakşehir, Bakırköy, Bağcılar, Beykoz'da sular ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
1 tonluk kapıyı çaldılar

1 tonluk kapıyı çaldılar

Tekirdağ’da Çorlu-Çerkezköy karayolu üzerindeki Çorlu Belediyesi tarafından 2014 yılında Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan alınan izinle bakıma alınıp etrafı beton duvarlar ve demir korkuluklar ile çevrelenen 250 yıllık tarihi Musevi Mezarlığı’nın yaklaşık 1 ton ağırlığındaki demir kapısı 2’nci kez çalındı. Şikâyet üzerine polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

10.01.2021Gündem
Tarihi Musevi Mezarlığının kapısı 2nci kez çalındı

Tarihi Musevi Mezarlığı'nın kapısı 2'nci kez çalındı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki Musevi Mezarlığı'nın yaklaşık 1 ton ağırlığındaki demir kapısı 2'nci kez çalındı. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaşananlardan üzüntü duyduklarını belirterek, “Daha önce de yaptırdığımızda çevresinde bulunan ferforjeleri ve kapısını çaldılar" dedi.

9.01.2021Gündem
Tekirdağda evde kumar oynayan 13 kişiye, 40 bin 950 TL ceza

Tekirdağ'da evde kumar oynayan 13 kişiye, 40 bin 950 TL ceza

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir evde kumar oynayan 13 kişiye toplam 40 bin 950 TL ceza kesildi.

6.01.2021Gündem
Meclis’in kıdemli eniştesi

Meclis’in kıdemli eniştesi

Aile Meclisi, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile hekim eşi Kamil Yüceer’in Çorlu’daki evlerine konuk oldu. Oğlu Onur’un, “İlk görüşte aşk mı” sorusuna Kamil Yüceer “Hayalimdeki kadındı” yanıtını veriyor. Candan Yüceer’in milletvekilliğinde 4’üncü dönemi; bu durumda eşi de “Meclis’in kıdemli eniştesi” olmuş. Kamil Yüceer Meclis’te eşinin elini tutup öptüğünde vekillerin tatlı gülüşmeleri arasında “Kamil’e özgürlük” esprileri yükselmiş.

4.01.2021Gündem
Emir Can İğrek kimdir, kaç yaşında Emir Can İğrek hakkında bilgiler

Emir Can İğrek kimdir, kaç yaşında? Emir Can İğrek hakkında bilgiler

Emir Can İğrek, Kanal D’de yayınlanacak olan yılbaşı programında yer alıyor. İzleyiciler Emir Can İğrek’in kaç yaşında olduğunu ve şarkılarını araştırmaya başladılar. İşte Nalan şarkısı ile çıkış yapan ve 2020 yılı en iyi çıkış yapan şarkıcı ödülünü kazanan sanatçı hakkında bilgiler

30.12.2020Magazin
2020de hizmete sunulan projeler

2020'de hizmete sunulan projeler

Marmara Bölgesi'nde, uygun ulaşım altyapısı için başlatılan ve kamuoyunda "Marmara Otoyol Ringi" olarak bilinen Kuzey Marmara Otoyolu'nun son etabı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

27.12.2020Ekonomi
Türkiye’den Çin’e 8 bin km’lik sefer tamam

Türkiye’den Çin’e 8 bin km’lik sefer tamam

Türkiye’nin Çin’e gönderdiği ilk özel ihracat treni iki kıta, iki deniz ve beş ülke aştığı yolculuğunu tamamlayarak Xi’an kentinde törenle karşılandı. Bakanlar Karaismailoğlu ve Pekcan videokonferansla katıldıkları törende seferlerin artacağını ve Çin’le ticaretin daha da gelişeceğini söyledi.

24.12.2020Dünya
Bir aydır haber alınamayan kız çocuğu bulundu

Bir aydır haber alınamayan kız çocuğu bulundu

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yaklaşık bir aydır haber alınamayan 15 yaşındaki kız çocuğu, Kapaklı ilçesindeki bir evde bulundu.

23.12.2020Gündem
Kayıp Elif bulundu... 20 gün TIR dorsesinde kalmış

Kayıp Elif bulundu... 20 gün TIR dorsesinde kalmış

Tekirdağ'da evini terk eden ve yaklaşık 1 aydır kendisinden haber alınamayan 15 yaşındaki Elif Eylül Ş. bulundu. Genç kızın 20 gün boyunca bir TIR'ın dorsesinde kaldığı ortaya çıkarken, genç kızın annesi Müge Anlı'nın televizyon programına katılıp canlı yayında gözyaşı dökmüştü.

23.12.2020Haber
Son dakika... Her yerde aranıyordu... Ve bulundu Günlerce TIRın dorsesinde yaşamış

Son dakika... Her yerde aranıyordu... Ve bulundu! Günlerce TIR'ın dorsesinde yaşamış

Tekirdağ'da evini terk eden ve yaklaşık 1 aydır kendisinden haber alınamayan 15 yaşındaki Elif Eylül Ş. bulundu. Genç kızın 20 gün boyunca bir TIR'ın dorsesinde kaldığı ortaya çıkarken, genç kızın annesi Müge Anlı'nın televizyon programına katılıp canlı yayında gözyaşı dökmüştü.

23.12.2020Gündem
Bakan Karaismailoğlu: İhracat trenimiz yük taşımacılığında yeni bir dönemin başladığını tüm dünyaya ispat etti

Bakan Karaismailoğlu: İhracat trenimiz yük taşımacılığında yeni bir dönemin başladığını tüm dünyaya ispat etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Çin'e ulaşan ihracat treni ile ilgili, "2021 yılında iki ülke arasında haftada iki kez karşılıklı yapılacak seferler ile bu başarılara yenileri katlanarak eklenecek." dedi.

23.12.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Türk mallarının demir yolu üzerinde Çin’e 13 günde ulaşmasının gururunu yaşıyoruz

Bakan Pekcan: Türk mallarının demir yolu üzerinde Çin’e 13 günde ulaşmasının gururunu yaşıyoruz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türk mallarının, tarihi İpek Yolu'nun izinde, demir yolu üzerinde, dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Çin’e 13 günde ulaşmasının sevinci ve gururunu yaşıyoruz." dedi.

23.12.2020Ekonomi
Çin’e 2. ihracat treni yola çıktı

Çin’e 2. ihracat treni yola çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'den Çin'e gidecek ikinci ihracat yük treninin, 42 vagon/konteyner içerisinde yüklü 1400 adet buzdolabı ile Tekirdağ Çerkezköy´den hareket ettiğini bildirdi.

22.12.2020Ekonomi
Çine gidecek ikinci ihracat treni Ankarada geçişini tamamladı

Çin'e gidecek ikinci ihracat treni Ankara'da geçişini tamamladı

Türkiye'den Çin'e gidecek ikinci ihracat yük treni, içerisinde bin 400 adet buzdolabı yüklü 42 vagon/konteyner ile gece Ankara'ya geldi. Tren, burada yapılan işlemlerinin ardından saat 02.20'de Çin'e gitmek üzere hareket etti.

22.12.2020Gündem
Son dakika haber... Çorluda otomobil ile kamyon çarpıştı: 1 ölü

Son dakika haber... Çorlu'da otomobil ile kamyon çarpıştı: 1 ölü

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde kamyon ile kafa kafaya çarpışan ve hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Mustafa Tosunoğlu, hayatını kaybetti.

21.12.2020Haber
Feci şekilde can verdi Kazayı görenler dehşete düştü...

Feci şekilde can verdi! Kazayı görenler dehşete düştü...

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde kamyon ile kafa kafaya çarpışan ve hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Mustafa Tosunoğlu, hayatını kaybetti.

21.12.2020Gündem
Son dakika... Çine gidecek olan ikinci ihracat yük treni yola çıktı

Son dakika... Çin'e gidecek olan ikinci ihracat yük treni yola çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan "Türkiye'den Çin'e gidecek ikinci ihracat yük treni de yola çıktı" açıklaması yapıldı.

21.12.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Kuzey Marmarada son etap açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberleri... Kuzey Marmara'da son etap açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Türkiye’nin ana transit geçiş yolu olması hedeflenen ve Avrupa’yı Asya’ya bağlayan koridorun önemli güzergâhlarından olan Kuzey Marmara otoyolunda 56.5 kilometrelik ana gövde ve 11.6 kilometre bağlantı yolundan oluşan Kurtköy-Akyazı etabı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "2023 Cumhur İttifakı'nın yeni bir zafer yılı olacaktır. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri tutarak 2023'e alnımızın akıyla ulaşacağız" dedi. Erdoğan "İçerde ve dışarda yılların alışkanlıklarını değiştirmek mümkün olmuyor. Her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Hamdolsun şu ana kadar başarılı olamadılar. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla ayak oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum. Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere ulaştırana kadar durmayacağız" açıklamasında bulundu.

19.12.2020Ekonomi
Son dakika... İhracat treni Çine ulaştı

Son dakika... İhracat treni Çin'e ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türkiye'nin lojistik gücünü geçtiği her kentten dünyaya duyuran Çin ihracat treni, demir yolu taşımacılığındaki zaferimizdir" dedi.

19.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu duyurdu 19 Aralıkta açılıyor

Bakan Karaismailoğlu duyurdu! 19 Aralık'ta açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlığının 2021 yılı bütçesinin TBMM Genel Kurulundaki sunumunda açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara otoyolunda sona gelindiğini belirterek, "321 kilometresi trafiğe açılan Kuzey Marmara otoyolunun son kesimini 19 Aralık 2020'de işletmeye açacaklarını" açıkladı

13.12.2020Gündem
Son dakika... Yüzde 25i tamamlandı Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate inecek

Son dakika... Yüzde 25'i tamamlandı! Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate inecek

Halkalı-Kapıkule demir yolu hattının diğer kesimi olan 76 kilometre uzunluğundaki Halkalı-Çerkezköy hattı için ihale hazırlık çalışmaları devam ediyor.

11.12.2020Ekonomi
Son dakika... Yüzde 25i tamamlandı Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate inecek

Son dakika... Yüzde 25'i tamamlandı! Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate inecek

Halkalı-Kapıkule demir yolu hattının diğer kesimi olan 76 kilometre uzunluğundaki Halkalı-Çerkezköy hattı için ihale hazırlık çalışmaları devam ediyor.

11.12.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Koronavirüse yakalanıp karnındaki bebeğini kaybetmişti Özge de kurtarılamadı

Son dakika haberleri... Koronavirüse yakalanıp karnındaki bebeğini kaybetmişti! Özge de kurtarılamadı

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde koronavirüse yakalanan 7 aylık hamile Özge Demir (25), sağlık durumu ağırlaşınca ölen bebeği ameliyatla alındıktan 11 gün sonra hayatını kaybetti.

11.12.2020Gündem
Silivri’de trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı

Silivri’de trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı

Silivri’de 2 otomobil ile 1 panelvan aracın birbirine girdiği kazada 1 kişi hayatını kaybederken 2 kişi ağır yaralandı.

8.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer: Trakyada yer altı sularının yüzde 85i tükendi

Son dakika haberler: Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer: Trakya'da yer altı sularının yüzde 85'i tükendi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Trakya’da yer altı sularının yüzde 85'inin tükendiğini söyledi. Tecer, "Tekirdağ bölgesinde 16-17 hektometreküp kadar bir yer altı suyu seviyesi kaldı. Yani bu tüketim biçimiyle yer altı su seviyesinden artık istifade edilemeyecek noktaya geleceğiz, bu kaçınılmaz. Dolayısıyla yer altı suyu alarm veriyor" dedi.

8.12.2020Gündem
Milli Elektrikli Tren Seti’nde seri üretim

Milli Elektrikli Tren Seti’nde seri üretim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Milli Elektrikli Tren Seti’nin üretimine başlandı. 2020 yılının ilk yarısında prototipi raylara indirilen 2 adet setin 2021 yılında seri üretimine başlıyoruz” dedi.

8.12.2020Ekonomi
TCDDden ihracat treni açıklaması Kayseriden ayrıldı...

TCDD'den 'ihracat treni' açıklaması! Kayseri'den ayrıldı...

TCDD Taşımacılık AŞ'den, Türkiye'den Çin'e 8 bin 693 kilometre yol katedecek ilk blok ihracat treninin, Kayseri'de yapılan kontrollerinin ardından sorunsuz bir şekilde Sivas'a doğru hareket ettiği bildirildi.

7.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: İhracat treni Kayseride

Son dakika... Bakan açıkladı: İhracat treni Kayseri'de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "(Türkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni) Şu anda trenimiz Kayseri'ye varmak üzere. Yarın itibarıyla ülkemizden çıkış yaparak, 12 gün sürecek olan Çin'e yolculuğuna devam ediyor." dedi.

7.12.2020Ekonomi
Çin’e ilk ihracat treni İstanbul’dan uğurlandı

Çin’e ilk ihracat treni İstanbul’dan uğurlandı

Türkiye’den Çin’e ihraç ürün taşıyan ve 8 bin 693 kilometre yol kat edecek olan ilk ihracat treni İstanbul’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı törenle uğurlandı. Marmaray’ın Kazlıçeşme istasyonunda gerçekleşen uğurlama töreninde konuşan Bakan Karaismailoğlu, 18 yıldır ilmek ilmek işledikleri ulaştırma altyapısıyla, reformlarla, dev projelerle güçlü yarınlara emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

5.12.2020Ekonomi
Türkiyeden Çine gidecek ilk ihracat treni İstanbuldan uğurlandı

Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat treni İstanbul'dan uğurlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Bugün hep birlikte Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat trenimizi uğurluyoruz. Çerkezköy istasyonundan hareket eden bu ilk trenimizdeki 42 konteynerin içerisinde Çin'e beyaz eşya taşıması yapacağız" dedi.

4.12.2020Ekonomi
İş hanında kumara 66 bin lira ceza

İş hanında kumara 66 bin lira ceza

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde iş yerinde kumar oynarken yaklanan 17 kişi ile kumar oynamak için yer temin eden 2 kişiye toplam 66 bin lira ceza uygulandı.

4.12.2020Gündem
Tekirdağda sürücünün çarpıp kaçtığı yaya öldü

Tekirdağ'da sürücünün çarpıp kaçtığı yaya öldü

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpıp kaçtığı Tunahan Karakoç, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Karakoç'a çarpıp kaçan sürücü E.Z., Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu.

1.12.2020Haber
Tekirdağda sürücünün çarpıp kaçtığı yaya öldü

Tekirdağ'da sürücünün çarpıp kaçtığı yaya öldü

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpıp kaçtığı Tunahan Karakoç, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Karakoç'a çarpıp kaçan sürücü E.Z., Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu.

1.12.2020Gündem
Tartıştığı eşini 5 yerinden bıçakladı

Tartıştığı eşini 5 yerinden bıçakladı!

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Ahmet A. (57), tartıştığı eşi Şükrüye A.'yı (62) 5 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Şükrüye A. hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan Ahmet A. adliyeye sevk edildi.

1.12.2020Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Törenine katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya-Avrupa koridorunun ilk parçası olan Halkalı-Kapıkule demiryolu projesine ilişkin, "Projenin tamamlanmasıyla Halkalı-Kapıkule (Edirne) arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya; yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşecek" dedi.

28.11.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Prof. Dr. Ercan’dan deprem uyarısı…  İstanbul’daki en riskli bölgeleri açıkladı

Son dakika haberler: Prof. Dr. Ercan’dan deprem uyarısı… İstanbul’daki en riskli bölgeleri açıkladı

Son dakika haberi... Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Marmara Bölgesi'nde üç farklı deprem olacağını ifade eden deneyimli isim, İstanbul'daki en riskli yerleri de tek tek açıkladı. Bakırköy hattını, Küçükçekmece bölgesini ve özellikle Avcılar ile Beylikdüzü çizgisini uyaran Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen depremin büyüklüğü hakkında da konuştu.

24.11.2020Gündem
Arçelik televizyonlar tek tuşla TV+a erişebiliyor

Arçelik televizyonlar tek tuşla TV+'a erişebiliyor

Yenilikçi yaklaşımlarıyla öne çıkan Türkiye’nin lider markalarından Arçelik ve Turkcell, televizyon izleme alışkanlıklarına ve müşterilerin beklentilerine cevap verecek bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamına Arçelik’in büyük ekran televizyonlarını alanlar, kumandaya eklenen TV+ tuşu sayesinde Türkiye’nin en çok izlenen televizyon platformuna tek tuş ile erişebilecek. Üstelik TV+ tuşu olan kumandalar ile pazara sunulan Arçelik UHD Smart televizyonları alanlara 150’den fazla TV kanalını ve 5 binden fazla film, dizi ve en heyecanlı spor müsabakalarını izleyebilecekleri 3 ay geçerli TV+ Premium üyeliği hediye edilecek.

18.11.2020Ekonomi
Eve özel düzenek kurup, uyuşturucu yetiştirmişler

Eve özel düzenek kurup, uyuşturucu yetiştirmişler

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde polis ekipleri, ısı ve havalandırma sistemiyle uyuşturucu yetiştirilen eve operasyon düzenledi. Operasyonda saksı ve poşetlerde yetiştirilen uyuşturucular ele geçirilirken, 2 kişi gözaltına alındı.

17.11.2020Gündem
Türk kolonyası dünya raflarında

Türk kolonyası dünya raflarında

125 yıllık Türk kolonyası Rebul, salgın döneminde dünya markası olma yolunda. Biz de markanın ortaklarından Nüket Filiba ile konuştuk. Filiba, “Pandemi döneminde tüm dünyadan talepler ciddi derecede arttı. Japonya gibi yurtdışı pazarlarda ortaklıklar kurmaya başladık. Belçika, Hollanda, Almanya, Slovenya, Hırvatistan ve Çin pazarlarının yanına BAE, Kuveyt, Ürdün ve İngiltere’yi de ekliyoruz” diyor.

16.11.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Dev hastanenin adı belli oldu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Dev hastanenin adı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada açılışı yapılacak şehir hastanesine İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi adının verildiğini açıkladı. Erdoğan, ''Ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz'' dedi.

13.11.2020Gündem
Lisede eski ahşaplardan oyuncak üretip, şehit çocuklarına dağıttılar

Lisede eski ahşaplardan oyuncak üretip, şehit çocuklarına dağıttılar

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin, 'Eski Ahşap sıralar oyuncak oluyor, doğanın ve çocukların yüzü gülüyor' projesinde okul ve kamu kuruluşlarından toplanan eski sıralar ve ahşaplardan çocuklar için 2 bin oyuncak üretildi. Öğretmen ve öğrencilerin kurulan atölyede ürettiği oyuncaklar, anasınıfı öğrencileri ile şehit çocuklarına dağıtılıyor.

9.11.2020Gündem
Bakan Varankdan önemli büyüme açıklaması

Bakan Varank'dan önemli büyüme açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Yılın üçüncü çeyreğinde güçlü bir ekonomik büyüme göstereceğiz" dedi.

6.11.2020Ekonomi
Tekirdağda silahlı saldırıda yaşamını yitirdi

Tekirdağ'da silahlı saldırıda yaşamını yitirdi

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yaşayan Şamil Açar (40), gece yarısı silahla vurularak öldürüldü.

4.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Aşımız yerli ve millidir’

Çerkezköy, Tekirdağ’ın bir ilçesi. 1970’lere kadar küçük ilçeydi, ulaşımını da Edirne-İstanbul treni ile sağlıyordu. 1974’lerde CHP’nin iktidara gelmesiyle bölge, kalkınmada öncelikli bölge ilan edildi. Yani kumsal arazileri ile geri kalmış Trakya toprağında ‘kalkınmamışlığın’ adı silinecekti.

18.12.2020

Su uzmanı Dursun Yıldız diyor ki: Tehlike ve risk büyük

‘Suda kırmızı alarm’ yazısına devam ediyoruz. Dileğimiz yerine geldi, yurdun bazı bölgelerine yağış düştü ama yetmez, aylarca yağsa yeraltı suları eski seviyesine gelmez. En önemlisi de kar yağmazsa, tehlike sürüyor demek.

9.12.2020

Bir tuhaf Bodrum kışı!

Bodrum’da yaşayan Can Pulak bir ‘Bodrum fotoğrafı’ çekmiş, okuyunca üzülmemek elde değil. Diyor ki:

25.11.2020

Doğada keyifli bir mola: İğneada

Sonbaharın geldiğinde, doğa görkemli renkleri ile karşımıza çıkar. Her mevsimin kendine göre güzelliği ve cazibesi olmakla birlikte, sonbaharda akla ilk gelen doğadaki değişimin bir sonucu olarak sararan yapraklardır. Bu ruh hali içerisinde iken doğanın kalbine seyahat etmek, doğa yürüyüşleri yapmak ve hafta sonu için kamp tatili kaçamağı birçoğumuz için cazip hale gelir.

4.11.2020