EKSTRA
MENÜ

Cennetten Çiçek

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 83 haberi bulunmuştur.

Cennetten Çiçek Haberleri

50. Altın Portakal, ayağını bütçesine göre uzatacak

50. Altın Portakal, ayağını bütçesine göre uzatacak

Oscar, Cannes, Berlin ve Venedik'in ardından dünyanın en eski film festivallerinden biri olan Uluslararası Altın Portakal Film Festivali, 4-11 Ekim tarihleri arasında 50'nci kez kapılarını sinema severlere açacak. Festival, bu kez "mütevazı" bir şölene hazırlanıyor.

23.09.2013Gündem
Sekiz ülkeden 10 bayram tatili seçeneği

Sekiz ülkeden 10 bayram tatili seçeneği

İşyerinizden üç gün izin alabilirseniz, dokuz günlük Şeker Bayramı tatili sizi bekliyor. Seyahat yazarları sizin için uzak ve yakın alternatifleri değerlendirdi. Ağustos ortası için en uygun rotaları yazdı.

21.07.2013Seyahat
Anadolu’nun dünyaya armağanı sır çemberi Göbeklitepe

Anadolu’nun dünyaya armağanı sır çemberi Göbeklitepe

Şanlıurfa’ya 15 km uzaklıkta, Mardin yolu üzerinde yer alan Göbeklitepe, yaklaşık 12 bin yıllık bir tapınak. Bütün dünyanın ilgisini çeken bu tarihi kalıntılar Mısır piramitlerinden 7 bin yıl önce yapıldı. Tonlarca ağırlığındaki taş malzemenin alana nasıl taşındığı, metal kullanılmadan yapılan kabartmalar, yüzyıllar sonra neden bilinçli olarak örtülüp, kapatıldığı hâlâ gizemini koruyor. Sadece yüzde yirmisi kazılan bu alan, inanç tarihinin gelmiş geçmiş en etkileyici buluntusu.

9.09.2012Seyahat
Cem kısırsa, Erol da Köse

Cem kısırsa, Erol da Köse

Sosyal medya paraziti Erol Köse 15 dakikalık ünlü olma kotasını doldurdu

14.04.2012Gündem
Seyahat yazarlarının bayramda yurtdışı önerileri

Seyahat yazarlarının bayramda yurtdışı önerileri

İspanya’nın başkenti Madrid, meydanları, sarayları, parkları, müzeleri ile güzel bir kent. Bitmek bilmeyen gece hayatı, lezzetli tapasları, damak çatlatan jambonları, sıcak kanlı insanlarıyla bayram tatilinde sizi bekliyor. İngiltere’nin başkenti Londra, eylül ortasında festivallerle renklenecek.

29.08.2010Seyahat
Gezginlere açık davet

Gezginlere açık davet

Şimdi gezmek zamanı. Geziler artık dijital fotoğraflar ve avuç içine sığacak kadar küçük kameralarla ölümsüzleştiriliyor. Ama onlar gördüklerini çekiyorlar. Ya o an sizin hissettiklerinizi, duygularınızı kim kayıt altına alacak? Tabii ki siz. Tek yapacağınız şey bir defter ve kalem almak ve her akşamüstü, yaşadığınız günü sayfalara aktarmak. Büyük gezginlerin, yazarların çoğu böyle yapmış ve ortaya çok önemli eserler çıkmış.

11.07.2010Kelebek
Bakan Çiçekten vaatler için uyarı

Bakan Çiçek'ten vaatler için uyarı

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AKP’nin Uşak’taki seçim çalışmalarına katıldı. Bakan Çiçek, valilik ziyaretinin ardından AKP'nin belediye binası önündeki seçim bürosunu ziyaret etti.

17.03.2009Gündem
Cennetten parsel vaat ediyorlar

Cennetten parsel vaat ediyorlar

AKP, dün Ankara’daki seçim çalışmalarını bakanlarla yürüttü.

15.03.2009Gündem
Şehre dönüş keyfi City’s’de

Şehre dönüş keyfi City’s’de

Bayram alışverişinde en hararetli günlere giriyoruz. Bu, alışveriş yapmak için son haftasonu. Çocuklara ve kendinize yeni giyecekler almanız, ziyarete giderken götürmek üzere hediye veya çikolata seçmeniz gerekiyor. Alışveriş yaparken, güleryüzle karşılanacağınız, hayatınızı kolaylaştıracak, önünüze farklı seçenekler sunacak, dünyanın en ünlü markalarının yeni koleksiyonlarını görebileceğiniz bir yerde olmak istemez misiniz?

25.09.2008Kelebek
Kuzeyin yedi tepeli şehri Bergen

Kuzeyin yedi tepeli şehri Bergen

Bergen 12. ve 13. yüzyılda Norveç’in başkenti olmuş. 17. yüzyıla gelindiğinde 15 bin kişilik nüfusuyla İskandinavya’nın da en büyüğüymüş! Şehre yıllar önce ilk gittiğimde, nüfusu 224 bin kişi idi, son zamanlardaki ciddi artışla 231 bine ulaşmış! Başkent Oslo’dan sonra ikinci büyük kent olan Bergen, Türkiye standartlarına göre adeta bir ilçe. Giderken şemsiyenizi unutmayın, çünkü senenin 275 günü yağmur yağıyor!

14.09.2008Seyahat
Kuzey İtalya’nın pembe manolya cenneti

Kuzey İtalya’nın pembe manolya cenneti

Avrupa’nın en güzel göllerinden biri Garda. Venedik’le Milano’nun arasında. Gökyüzünden bakıldığında pipo gibi görünüyor. Çevresi yüksek dağlarla çevrili. 51 kilometre uzunluğu, 369 kilometrekarelik genişliğiyle İtalya’nın en büyük gölü. Derinliği kimi yerlerde 349 metreye ulaşıyor. Çevresindeki ortaçağdan kalma kasabalar, şatolar, beş küçük adası, dağlardaki bitki örtüsüyle göz alıcı güzellikte. Eğer bugünlerde Garda’ya yolunuz düşerse, uygun fiyatlara konaklayabilir, çiçek açan pembe manolyalar, erguvanlarla tam bir renk cümbüşü yaşayabilirsiniz.

13.04.2008Seyahat

Kuveyt Emiri Bodrum’da arsa arıyor

Bodrum'a tatile gelen Kuveyt Emiri El Sabah, Güllük Körfezi'nde arsa arıyor.

3.04.2008Gündem
Afrika’nın muhteşem adası ZANZİBAR

Afrika’nın muhteşem adası ZANZİBAR

Hint Okyanusu’nun Afrika’yla buluştuğu kıyılardaki Zanzibar Adası, tarçından karabibere, karanfilden Hint cevizine mutfağımızdaki birçok baharatın ana yurdu. Tropikal doğası, bitki örtüsü, balıkları, kuşları, taş ve ahşap ustalığının parladığı tarihi yerleşimleriyle göz kamaştırıcı. Yazın beş ay boyunca tropikal sıcaklarda kavrulan ada, kasım ayında yağmurlarla yıkanıyor, yenileniyor. Sıcaklık 28 - 30 derecearasında değişiyor.

25.11.2007Seyahat
Türkiyede feminist hareket

Türkiye'de feminist hareket

20 yıl önce, hepi topu bin kadın, İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı’nda toplandı.

12.05.2007Kelebek
Ölmeden önce görülecek bin yer listesinden İSKANDİNAVYA

Ölmeden önce görülecek bin yer listesinden İSKANDİNAVYA

Amerika’nın en çok satanlar listesinde bir numarayı uzun süre kimselere kaptırmayan bir kitap var. Patricia Schultz’un yazdığı ve "Ölmeden önce görmeniz gereken 1000 yer" adını taşıyan bu eserde bahsedilen isimlere ilk defa baktığımda çok iyi bildiğim yerler de vardı, adını hiç duymamış olduklarım da. Türkiye’den ise 12 yer seçilmişti. Kitapta beni en çok etkileyen şeylerden bir tanesi giriş cümlesiydi "Yaşam aldığımız nefes sayısıyla değil, nefesimizi kesen yer ve anların sayısıyla ölçülür." Hazır bahar gelirken ve İskandinavya sezonu yaklaşırken kendi yorumum ve fotoğraflarımla, Kuzey Avrupa’da benim de gördüğüm ve etkilendiğim yerlerle, Türkiye’nin ilk 12’sini sizlerle paylaşmak istedim.

26.03.2006Seyahat
Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden yemyeşil balkonlar katıldı

Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden yemyeşil balkonlar katıldı

Türkiye’nin en güzel balkonları yarışmasına 13 Mayıs-6 Haziran arasında 1078 başvuru geldi. Bir ön eleme yaparak bu sayıyı 62’ye indirdik ve fotoğraflarını konularında uzman 12 kişiden oluşan jüriye yolladık. Jüri üyeleri ilk 10’u belirledi ve geçen hafta bu sonuçları duyurduk. Ancak başvurular arasında birçok başka güzel balkon da vardı.

28.07.2005Kelebek
Bahçesi en güzel 10 mekan

Bahçesi en güzel 10 mekan

Türkiye’nin tescilli his tercümanı Sezen Aksu güzel bir bahçede neler yaşanabileceğini ‘Yine mi çiçek’ isimli şarkısında şöyle anlatır: ‘Kur masayı Madam Despina / Kirli beyaz muşamba örtüleri ser / Çek sediri asmanın altına / Yanında bir ince Müzeyyen Abla / Yine mi güzeliz, yine mi çiçek? / Hamdolsun! / Altınbaş kadehe yağ gibi dolsun.’ Daha ne olsun! Malum mevsim yaz.

8.07.2004Kelebek
Teröre rağmen yılbaşı coşturdu

Teröre rağmen yılbaşı coşturdu

Dünya, yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi. Büyük kentlerin meydanlarında binlerce insan toplanarak, havai fişeklerle, şampanyalar patlatarak teröre meydan okudu.

2.01.2004Dünya

Yazar Sonuçları

‘Cennet’e gidenlerin vergisi değişmedi

YENİ Gelir Vergisi Tasarısı’nda yer alan düzenlemelerden biri de ‘offshore ülkeler’ olarak adlandırılan vergi cennetleri ile ilgili.

19.06.2013

Ezber bozan tarifler

Eski, yeni, ödünç alınmış veya alışılmamış formüllerle, yemek yaparken mucizeler yaratabilirsiniz.

15.03.2013

Pitane Balıkçısı ile buluştum Miko’da

Çandarlı’da “Pitane Balıkçısı” diye ünlenen öğretmen Kasım Türksavaş’ın, Miko’nun yaratıcısı Cenap Türksavaş’ın babası olduğunu bilir miydik?

26.11.2011

Kadın çenesi daha öldürücü

Diyorlar ki, "Erkek sıkıştığı zaman kadına vuruyor." Peki, kadın erkeği dövmüyor mu? Bence dövüyor. Nasıl dövüyor? Çeneyle. Ağaçkakan gibi. Tık, tık, tık, tık. Ağır ve devamlı çene darbeleri, erken ölüm sebebi bence.

22.07.2008

Fatmana...

10 ay önce sormuştum...

"44 yaşındasınız, evlisiniz, 3 çocuğunuz var, maaşınız sadece 2 bin 500 lira... Piyango vurdu... 145 bin lira çıktı! Ne yaparsınız?"

3.11.2007

Tehlikeli ilişkiler.....

Şehvetle sevişen, sevişmeyi seven, insanı içine çeken o karanlığın dibindeki fısıltılardan, dokunuşlardan, çıldırışlardan oluşan gökkuşağının içinde varlığından kurtulmanın eşsiz hazzını tadan ve bunu hep tatmak isteyen biri asla sevişmelerin mahremiyetine ihanet etmez.

12.08.2006

Mutsuz bir kahramanlık öyküsü

İnternet’e bayılıyorum. Bilinç akışı gibi oradan oraya savuruyor insanı.

23.12.2005

Bir zamanlar İstanbul

Bugünlerde dünyanın en moda, en ‘cool’ kentlerinden biri olan İstanbul’un bir iki asır öncesine gitmek ister misiniz? Yabancı gezginler, bu hafta sizi satırlarına bindirip asırlar öncesinin İstanbul’una götürecekler. Geçmişi bugünle kıyaslamak açısından ilginç bir gezi olacak.

3.09.2005

Yaşayan tablo Eğirdir

Geçen hafta başladığım ‘Göller Bölgesi’ gezim bu hafta da sürüyor. Yedi Renkli Göl adı da verilen Eğirdir Gölü, çevresindeki dağlar, meyve bahçeleri, suyun içinden yükselen ağaçları, sarı sazlıkları ile her koyunda ayrı bir güzellik sergiliyordu. Eğirdir, güzelliği kadar tarihi ile de ünlüydü.

18.06.2005