EKSTRA
MENÜ

Çene Estetiği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 297 haberi bulunmuştur.

Çene Estetiği Haberleri

Çene Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır

Çene Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, aşırı küçük çene, önde veya geride duran çene problemlerinin çene estetiği operasyonları ile giderilebildiğini belirtti.

Keskin yüz hatları bu sene de moda olacak

Keskin yüz hatları bu sene de moda olacak

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, çene ve yanak estetiği ile yüz hatlarının daha belirgin hale getirilebileceğini belirtti.

29.01.2021Kişisel Bakım
Yüzünüzde ufak dokunuşlar büyük farklar yaratır

Yüzünüzde ufak dokunuşlar büyük farklar yaratır

Doğuştan ya da yaş aldıkça yüzde çeşitli estetik sorunlar görülebilir. Bunlar arasında hacim eksiklikleri ve kırışıklar en başta yer alır. Yaşlandıkça yüzün özellikle de üst bölgelerinde alt çene kemiği boyunca yağlanma ve sarkma oluşur. Elmacık kemiklerinin belirginliği azalır. Yüzdeki sarkmalar yorgun bir görünüme neden olur. Nasolabial kıvrım dediğimiz bölüm yani dudak ile yanak arası kıvrım derinleşir. Alın ve göz kenarlarında çizgiler ve deri fazlalıkları oluşur. Bu durumda hastanın ihtiyacına göre 'üst, orta ve alt yüz' bölgelerinde estetik operasyonlar gerekebilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, estetik cerrahide yüze uygulanan ameliyatsız operasyonları anlattı.

17.12.2020Sağlık
Ameliyatsız estetik hakkında merak edilenler

Ameliyatsız estetik hakkında merak edilenler

Estetik alanında ameliyatsız uygulamalar giderek yaygınlaşıyor, artan talep bu alanda hizmet verenlerin sayısını da artırıyor. Uzmanlar ise profesyonel dokunuşların ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, "Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart" dedi, önemli bilgiler verdi.

1.12.2020Kadın
Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart

"Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart"

Estetik alanında ameliyatsız uygulamalar giderek yaygınlaşıyor, artan talep bu alanda hizmet verenlerin sayısını da artırıyor. Uzmanlar ise profesyonel dokunuşların ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, "Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart" dedi.

1.12.2020Sağlık
Jawline Çene Dolgusu Nedir Çene Dolgusu Nasıl Yapılır

Jawline Çene Dolgusu Nedir? Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ne oldu da birden bire çene dolgusu bu kadar önem kazandı? Neden belirgin bir çene hattı genç ve güzel görünmenin olmazsa olmazı oldu? Estetik Koçu İsabel Zey çene dolgusu işlemi hakkında bilgiler verdi.

27.11.2020Kişisel Bakım
Gençlerin Gözdesi: Gıdı ve Çene Şekillendirme

Gençlerin Gözdesi: Gıdı ve Çene Şekillendirme

Daha belirgin bir çene hattı ve gıdısız bir görüntü gençlikle ve çekicilikle ilişkilendiriliyor. Yalnızca kadınların değil erkeklerin de sıklıkla başvurduğu gıdı ve çene şekillendirme prosedürleri popülerlik kazanmaya devam ediyor. Gençler arasında en çok tercih edilen yüz estetiği prosedürleri arasında yer alan gıdı ve çene şekillendirme uygulamaları hakkında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Mehmet Sürmeli önemli bilgiler aktardı.

Çene ve yanak estetiği nasıl yapılır

Çene ve yanak estetiği nasıl yapılır?

Çene ve yanak estetiği nedir? Hangi durumlarda uygulanır? Ameliyatlar nasıl yapılır? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, çene ve yanak estetiği ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

13.11.2020Kişisel Bakım
Yüz Güzelliğinin Detayı

Yüz Güzelliğinin Detayı

Çene unsuru aslında yüz güzelliğinin çok önemli bir detayı olsa da son zamanlarda daha popüler hale geldi. Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi Dr. Ezgi Eryılmaz çene ve çene hattı şekillendirmeleri hakkında bilgi verdi.

24.09.2020Kişisel Bakım
Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

Estetik cerrahi ile ilgili en sık sorulan soruların başında bu soru geliyor. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyonları sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Uzmanından 2020’ye damgasını vuracak estetik trendleri

Uzmanından 2020’ye damgasını vuracak estetik trendleri

Güzellik trendleri her yıl değişiyor. Kalıcı olmayan dolgu ve botoks sayesinde ameliyatsız estetik uygulamalarla her yıl yeni bir trend yaratılabiliyor. Bu uygulamalar çerçevesinde 2020’nin güzellik trendi de dolgun dudaklar ve uzun çene.

Küçük Dokunuşlar ile Arzu Ettiğiniz Yüz Hatlarına Sahip Olabilirsiniz

Küçük Dokunuşlar ile Arzu Ettiğiniz Yüz Hatlarına Sahip Olabilirsiniz!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ameliyatsız tekniklerle küçük dokunuşlar yaparak istenilen yüz hatlarına sahip olunabileceğini belirtti.

29.03.2019Kişisel Bakım
Suudi genç kız çene estetiği için geldiği İstanbulda kâbusu yaşadı

Suudi genç kız çene estetiği için geldiği İstanbul'da kâbusu yaşadı

Estetik çene ameliyatı için 3 yıl önce, 18 yaşındayken Türkiye'ye gelen Suudi genç kızın hayatı çene, estetik kalça ve belden yağ aldırma ameliyatlarının ardından kabusa döndü.

5.01.2019Haber
Suudi genç kız çene estetiği için geldiği İstanbulda kâbusu yaşadı

Suudi genç kız çene estetiği için geldiği İstanbul'da kâbusu yaşadı

Estetik çene ameliyatı için 3 yıl önce, 18 yaşındayken Türkiye'ye gelen Suudi genç kızın hayatı çene, estetik kalça ve belden yağ aldırma ameliyatlarının ardından kabusa döndü.

5.01.2019Gündem
Estetik Cerrahi Ve Gençler

Estetik Cerrahi Ve Gençler

Gençler neden estetik cerrahiye başvurur? Gençler arasındaki en yaygın estetik operasyon türleri hangileridir? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e, gençlerin estetik operasyon hakkında bilmesi gerekenleri sorduk.“Gençlerin estetik cerrahi istemelerinin altında yatan birçok sebep var. Bunların arasında dijital olarak fotoğraf çekimlerinin yaygınlaşması, sosyal medya kullanımı, arkadaşların şaka yoluyla takılmaları ve kişisel estetik kaygıları sayılabilir. Fiziksel ve işlevsel olarak kişiye sıkıntı veren estetik sorunlar nedeniyle estetik operasyonlara başvurabiliyorlar.”

Meme ve karın estetiği birlikte yapılabilir

Meme ve karın estetiği birlikte yapılabilir

Aynı operasyonda meme ve karın estetiği bir arada yapılabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyon ile hastaların birden fazla estetik sorunu aynı operasyonda tedavi edilebiliyor.

21.06.2018Sağlık
V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

Cildiniz 20'li yaşlarınızda zayıflamaya başlar ve daha sonra 50 yaş civarında çenenizde kemik, yağ ve kas kaybetmeye başlarsınız ve bu yüzünüzdeki değişiklik, çene çizginizin zamanla ortadan kalkmasına neden olur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, çene bölgesinin yer çekiminden etkilenen en hassas bölgelerden birisi olduğunu belirtti.

4.05.2018Sağlık
Yüz güzelliğinin gizli unsuru: Çene

Yüz güzelliğinin gizli unsuru: Çene

KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, çene yapısının önemi ve çene estetik ameliyatları ile ilgili bilinmezlik perdesini aralayıp, konu hakkında detaylı bilgiler verdi.

15.01.2018Sağlık
Çeneler büyüyor

Çeneler büyüyor

2013 yılında başlayan ve 2014 yılının estetik trendlerinin başında çene estetiği geliyor. Çünkü artık kadınlar Hollywood yıldızlarına benze karakter sahibi bir yüz istiyor.

24.11.2013Kelebek
Kalıcı beyazlık için 45 dakika yeter

Kalıcı beyazlık için 45 dakika yeter

Son teknoloji ürünü “Zoom 2” tekniğiyle, dişe zarar vermeden ve hassasiyet gelişmeden renk iki ton açılabiliyor.

18.03.2011Kelebek
Kısa sürede yüz şekillendirme

Kısa sürede yüz şekillendirme

Günümüzde insanlar beğenmediği burnunu, kulağını ya da dudağını yeni yöntemlerle değiştirebiliyor. Üstelik çok kısa süre içinde.

12.01.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Ameliyatsız oval yüz estetiği nasıl yapılır?

Çene şekli yüzün genel görünümünü oldukça etkileyen bir unsurdur. Özellikle geniş çene yüzün kare ve daha maskülen yani erkeksi görünmesini sağlar. Güçlü çene ve kare yüz şekli kadınlar için rahatsız edici bir görünüm olabilir. Yüzün daha ince görünmesini sağlayan üçgen bir çene yapısına sahip olmak isteyebilirler. Günümüzde çene inceltme estetiği için ameliyatsız bir teknik olan botoks enjeksiyonundan faydalanılmaktadır.

22.02.2021

Yanak, Çene ve Orta Yüz Bölgesi Estetiği

Cildin doğal yaşlanma sürecinde göz, burun ve ağız çevresinde gözle görülür çizgi ve kırışıklıklar oluşur. Bunun yanı sıra ciltteki kolajen ve elastin kaybı da yanaklarda hacim kaybına neden olabilir. Estetik cerrahide uygulanan enjeksiyon tedavileri, ameliyat veya iyileşme süresine gerek olmaksızın hacim kayıplarını geri kazandırabilir. Yanak ve çene büyütme bölgesindeki hacim kayıpları için oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır.

7.01.2021

Kombine yüz estetiği operasyonları

Kırışık tedavisi, çene estetiği, kaş kaldırma, göz torbaları, elmacık kemiği, gözaltı morluğu tedavisi ve dudak dolgusu aynı anda yapılabilir mi?

18.11.2020

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene estetiği, yüz orantısının sağlanması için çenenin büyütülmesi, küçültülmesi ya da çene hattının belirginleştirmesi işlemleri olarak bilinen ve uzun yıllardır cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle gerçekleştirilen estetik müdahaleler olarak bilinmektedir. Çene estetiğinde en sık gerçekleştirilen işlem çenenin hacimlendirilmesidir.

6.11.2020

Yüz güzelliğinde çene şeklinin önemi

Yüz şeklinde ve estetiğinde çene şekli çok önemli rol oynar. Çene, profilden görünümü çok etkiler.

22.09.2020

Çene ve Yanak Estetikleri

Ameliyatsız yöntemler ile yapılan çene ve yanak estetikleri neler? Gelin bir bakalım...

4.09.2020

Yüz Gençleştirme Estetikleri

Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları ya da gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleriyle. Peki, neler yaptırabilirsiniz?

28.05.2020

Yüz Güzelliğindeki Detay

Çene unsuru aslında yüz güzelliğinin çok önemli bir detayı olsa da son zamanlarda daha popüler hale geldi. Görsel zevk algımızın değişmesinin buna etkisi olsa da, günümüzde, görselliğin çok ön planda olması ve yapılan tedavilerin artık ulaşılabilir olması farkındalıklarımızın artmasına dolayısıyla çene hattının çok önemli bir yüz güzelliği unsuru olmasına sebep oldu.

6.03.2020

Çene Estetiğiyle Yüz Şekli Değiştirilebilir

Yüz şeklinde çene çok önemli bir rol oynar. Olduğundan daha geniş ya da ince görünmesini sağlayabilir.

7.02.2020

Aynı anda birden fazla estetik yapılabilir mi?

Bazı durumlarda hastaların yüzlerinde ya da vücutlarında iyileştirmek istedikleri birden fazla estetik problemleri olabilir. Tek bir operasyonla birden fazla sorunundan kurtulmak isteyebiliyorlar. Bunun için kişinin genel sağlık durumunun yerinde olması gereklidir. Burun estetiği ile diğer yüz gençleştirme operasyonları ya da meme estetiği ile bölgesel incelme sağlayan liposuction teknikleri bir arada uygulanabilir.

20.01.2020

Çene ve Boyun Estetiği

Çene ve boyun estetik operasyonlarında minimal invaziv ya da ameliyatsız tekniklerin tercih ediliyor.

15.01.2020

Yüz güzelleştirme operasyonları

Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları ya da gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleriyle. Peki, neler yaptırabilirsiniz?

9.12.2019

Erkeklerde Çene, Maskülen Yapının Simgesi

İnsan yüzünün orta hattında bulunan çenenin görüntüsü ve yüz ile uyumu, hem kadınlar hem de erkekler için büyük önem taşımaktadır.

21.08.2019

Botoks mu Yaptırmak İstiyorsunuz?

Botoks enjeksiyonu, milyonlarca kişinin kırışıklıklara karşı savaşmalarına ve görünüşlerini canlandırmalarına yardımcı olan, dünya genelinde kullanılan en popüler estetik tedavilerdir. Peki botoks hakkında bilmeniz gereken şeylerden haberiniz var mı?

8.07.2019
Kuş yüzü ifadesine çene ucu estetiği

"Kuş yüzü" ifadesine çene ucu estetiği

Çene ucunun boyutu ve konumundaki kusurlar, kemerli ve dışa doğru bombeli bir burun yapısıyla birleşince kadın ve erkeklerde özellikle yandan bakıldığında kuş yüzü görünümü ortaya çıkmaktadır. Çene ucu estetiği sayesinde kadın ve erkeklerdeki bu önemli estetik deformasyon düzeltilebilmektedir.

21.03.2019

Botoks ile çene küçültülebilir mi?

Yüzün daha oval ve yumuşak görünmesini sağlıyor.

6.03.2019

Yeni yılda daha enerjik görünmek ister misiniz?

Yeni yıla daha genç ve estetik bir görünümle girmek isteyenler için estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız teknikler…

24.12.2018

Burun estetiği erkeklerin kendine güvenini artırıyor

Erkeklerde burun estetiği oranları kadınlar ile kıyaslandığında üçte bir oranındadır. Son yıllarda erkekler de burun estetiğinin sunduğu birçok faydayı keşfetti ve burun estetiği ile ilgili akıllarında kalan yanlış bilgilendirmeyi aştılar. Hem burun yapısıyla ilgili sağlık problemlerini hem de burun şekillerindeki bozuklukları aynı operasyon ile düzelttirebileceklerini öğrendiler.

28.08.2018

Bu yaz düğün mü var?

Her gelin adayı düğününde kusursuz olmak ister. Düğün yaklaştıkça kendilerini rahatsız eden bazı estetik sorunlar daha da dikkatlerini çekmeye başlar. Oysaki bu mutlu günlerine gölge düşürmelerine hiç gerek yok!

29.05.2018

Çene dolgusu yüzün tüm unsurlarını dengeleyebilir!

Güçlü bir çene, çekici bir yüzün önemli bir unsurudur.

19.02.2018

Nefertiti botoksu nedir?

Oval yüz ve ince çene şekli genç görünmeyi sağlar

8.01.2018

Aynı operasyonda birden fazla estetik mümkün mü?

Estetik yaptırmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan birisidir bu

18.12.2017

Botoks enjeksiyonu rehberi

Botoks enjeksiyonu uygulamasında yüz anatomini çok iyi bilen, estetik bilgisi olan, bilgili ve tecrübeli cerrahlar seçmeye dikkat edilmelidir.

23.08.2017

Aynı anda birden fazla estetik ameliyat mümkün mü?

Hastaların birden fazla sorunu tek ameliyatta aynı anda tedavi edilebilir mi?

12.12.2016

Marilyn Monroe’nun Estetik Dosyası

Bugün hala efsaneliğini koruyan Marilyn Monroe, bu kadar erken yaşta ölmemiş olsaydı hangi estetik işlemleri yaptırırdı?

5.10.2016
Bu flörtü yaşayanlar daha mutlu

Bu flörtü yaşayanlar daha mutlu

Burun ve çene uçları arasında hayali bir estetik bağdan söz ediyoruz...

11.05.2014

Çene

ÇENE: Takıyye organıdır... Vücutta "çift" taraflı çalışan tek eklemdir. Hem aşağı-yukarı, hem sağa-sola hareket eder. Yani, neresi işine geliyorsa, oraya gider.

30.01.2008