EKSTRA
MENÜ

Cemil Çiçek

Cemil Çiçek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cemil Çiçek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.210 Cemil Çiçek haberi bulunmuştur.

Cemil Çiçek Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Rusya lideri Putin’in davetine olumsuz yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya lideri Putin’in davetine olumsuz yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya lideri Vladimir Putin’in büyük önem verdiği, Moskova’daki 9 Mayıs Zafer Bayramı’nın 70’inci yıldönümü etkinliklerine katılmayacağı kesinlik kazandı.

5.05.2015Dünya
Bu yöntemle anayasa yapılamaz

Bu yöntemle anayasa yapılamaz

SEÇİMLERİN ardından hem siyasete hem de TBMM Başkanlığı’na veda edecek olan Cemil Çiçek, giderayak siyasetçilere tavsiyelerde bulundu. Artık komisyon kurularak anayasa yazılamayacağını savunan Çiçek, farklı formüller ortaya attı. Sohbetinde Meclis Başkanı olarak yapamadığı 5 konu olduğunu da belirten Çiçek, şunları söyledi:

4.05.2015Gündem
Toplumdaki gerginliğin kaynağı grup toplantıları

Toplumdaki gerginliğin kaynağı grup toplantıları

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 1987’den beri parlamentoda. Siyasete ANAP’ta memleketi Yozgat’ın Belediye Başkanı olarak başlayan Çiçek, 8 yıllık kesintisiz eğitime karşı çıktığı için partisinden ihraç edilince 1998’de Fazilet Partisi’ne geçti. 2002’de AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı. AK Parti’nin 13 yıldır devam eden iktidarı boyunca başbakan yardımcılığından hükümet sözcülüğüne pek çok görev yaptı. Partisinin en uzun süre görev yapan Adalet Bakanı oldu. Son görevi olan Meclis Başkanlığı’na 7 Haziran’da veda ediyor. AK Parti’nin diğer 3 dönemlik ‘ağabeyleri’ gibi onun da ne yapacağı merak konusu. Resmen veda etmesine bir aydan fazla zaman olsa da bu röportajdaki mesajları pekâlâ ön bir veda gibi yorumlanabilir. Kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdiği gibi hem beraber siyaset yaptıklarına hem de rakiplerine karşı eleştirilerini esirgemedi.

3.05.2015Gündem
53. TBMM Koşusunda zafer Karaüzümün

53. TBMM Koşusu'nda zafer Karaüzüm'ün

At yarışlarında 53. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kupası Koşusu'nu, jokey Semih Kaya'nın bindiği "Karaüzüm" isimli at kazandı.

2.05.2015Diğer
Çiçek, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun irtibat bürosunu açtı

Çiçek, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun irtibat bürosunu açtı

KAMU Denetçiliği Kurumu’nun Maslak’taki İstanbul İrtibat Bürosu’nu açan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 30 yıllık siyasi hayatında en çok karşılaştığı konunun vatandaşın memurdan şikayeti olduğunu belirterek, kurumun bu konuda önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.

30.04.2015Gündem
KKTCnin yeni lideri Akıncı: Cumhurbaşkanı Erdoğanla Türkiye ziyaretini konuştuk

KKTC'nin yeni lideri Akıncı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Türkiye ziyaretini konuştuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dün, KKTC seçiminden zaferle çıkan Mustafa Akıncı'nın "Anavatan-yavruvatan ilişkisi yerine iki kardeş ilişkisi kuralım" sözleri sorulunca kriz yaşandı. Erdoğan, sert tepki göstererek, "Ağzından çıkanı kulağının duymaıs lazım, bu milli mücadeleyi yalnız mı sürdürecek?" dedi. CNN Türk'e çıkan Akıncı "Hep yavru mu kalalım" karşılığını verdi. O sırada Erdoğan kendisini arayınca olay tatlıya bağlandı. Akıncı Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını ise Anadolu Ajansı'na açıkladı.

28.04.2015Dünya
53. yıl mesajları

53. yıl mesajları

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan dün mahkemenin 53. kuruluş yıldönümünde ilk kez yaptığı açış konuşmasında ‘paralel yargı’, vesayet, yeni anayasa ve bireysel başvuru konusunda çarpıcı mesajlar verdi.

27.04.2015Gündem
AK Parti-MHP şiir savaşları

AK Parti-MHP şiir savaşları

“Konuşmamı merhum şairimiz Arif Nihat Asya’dan esinlendiğim yeni bir dua ile bitirmek istiyorum” diye sesleniyor MHP Lideri Devlet Bahçeli.

25.04.2015Gündem
Çanakkale boğazında bir saatlik akşam yemeği

Çanakkale boğazı'nda bir saatlik akşam yemeği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yıl dönümü törenlerine katılan bazı yabancı devlet, hükümet ve meclis başkanlarına Savarona Yatı'nda akşam yemeği verdi.

24.04.2015Gündem
Çanakkalede cuma protokolü

Çanakkale'de cuma protokolü

Çanakkale Savaşları'nın 100. yıldönümü törenlerinde, "Cuma protokolü" uygulandı. Tören için iki ayrı program hazırlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Müslüman siyasetçiler, cuma namazını kıldı. Cuma namazı programına katılmayan liderler için de Savarona yatı ile bir boğaz turu programı düzenlendi. Bu arada kentte törenler nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri de alındı. Boğaz ve hava sahası ile yollar kapatıldı. Hatta İl Emniyet Müdürlüğü ile özel şirketlere ait çekiciler, güvenlik gerekçesiyle iskele civarındaki motosiklet ve bisikletleri otoparka çekti. Bazı ilçelerde okullar tatil edildi, feribot seferleri ise iptal...

24.04.2015 Gündem
Minsk grubunun tarafsızlığına gölge düşürür

'Minsk grubunun tarafsızlığına gölge düşürür'

Başbakan Davutoğlu, Fransa ve Rusya devlet başkanlarının Erivan'da olmasının Minsk Grubu'nun tarafsızlığına gölge düşüreceğini belirtti.

24.04.2015Avrupa
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Minsk Grubunun tarafsızlığına gölge düşürüyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Minsk Grubu'nun tarafsızlığına gölge düşürüyor"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullanmasını ve Ermenistan’a gidecek olmasını “MİNSK Grubu’nun tarafsızlığına da gölge düşürüyor” şeklinde değerlendirdi. Davutoğlu, “Önemli olan tutumuzun açık bir şekilde dünyaya anlatılması ama bakıldığında karşılaştırmak için söylemiyorum ama Erivan’daki toplantıya katılıma bakın bir de Türkiye’deki barış zirvesine katılıma bakın. Aradaki fark, dünyada kime ve neye itibar ettiğini ortaya koyan bir farktır. Kaç devlet başkanı oraya gidiyor, kaç devlet başkanı ve hükümet başkanı burada.” dedi.

23.04.2015Gündem
Egemenlik tek kişide olmaz

Egemenlik tek kişide olmaz

TBMM’deki 23 Nisan Özel Oturumu, liderlerin seçim öncesi son mesajlarına, milletvekillerinin de vedasına sahne oldu. İktidar partisi, 24 Nisan soykırım iddiaları öncesinde oturumu, dünya kamuoyuna mesaj verme fırsatı olarak kullandı.

23.04.2015Gündem
MHP Lideri Devlet Bahçeli: Bu konu artık gündemden düşmeli

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Bu konu artık gündemden düşmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sözde Ermeni soykırımıyla ilgili, "Türkiye'nin gündeminden artık bu düşmelidir. Kim ne diyorsa desin, ne yapmak istiyorsa yapsın, bir onları görelim ondan sonra Türk milleti karar verir." dedi.

23.04.2015Gündem
Ömer Yıldız, Sena Yüksel ile evlendi

Ömer Yıldız, Sena Yüksel ile evlendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın oğlu Ömer Yıldız, Sena Yüksel ile evlendi.

23.04.2015Magazin
Devlet büyüklerinden 23 Nisan kutlamaları

Devlet büyüklerinden 23 Nisan kutlamaları

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve bazı bakanlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ettiler. İstanbul'da ise devlet yetkilileri çocuklar için düzenlenen programlara katıldı.

23.04.2015Eğitim
TBMM Başkanı Çiçek, Meclis Anıtına çelenk koydu

TBMM Başkanı Çiçek, Meclis Anıtı'na çelenk koydu

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 95. yıl dönümü dolayısıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 09.00'da TBMM Anıtı'na çelenk koydu.

23.04.2015Gündem
Ankaradaki resmi törenler Anıtkabir ziyareti ile başladı

Ankara'daki resmi törenler Anıtkabir ziyareti ile başladı

23 Nisan için Ankara'daki resmi törenler devlet erkanının Anıtkabir'i ziyareti ile başladı.

23.04.2015Gündem
Mecliste tören... Atatürk Anıtına çelenk koyuldu

Meclis'te tören... Atatürk Anıtı'na çelenk koyuldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 95. yılı dolayısıyla Meclis'teki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törende, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Atatürk Anıtı'na kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Adalet Bakanı Kenan İpek, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM İdare amirleri Sırrı Süreyya Önder ve Salim Uslu ile milletvekilleri, TBMM idari personeli katıldı. Esin Işık Yahya Oğuz

23.04.2015Haber
Özel afiş

Özel afiş

GENELKURMAY Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel afiş hazırlandı.

22.04.2015Gündem
23 Nisan Kutlu olsun... Bırakın çocuklar konuşsun

23 Nisan Kutlu olsun... Bırakın çocuklar konuşsun

Atatürk, 23 Nisan bayramını armağan ettiği çocukların eğitimi konusunda şöyle yol gösteriyordu:

22.04.2015Gündem
Yolda düşen çözüm 3.5 sayfa

Yolda düşen çözüm 3.5 sayfa

AK Parti, seçim beyannamesinde yer almaması eleştirilen ‘Çözüm Süreci’ bölümünü kamuoyuyla paylaştı. 3.5 sayfalık bu bölüm, beyannamenin ‘Temel Hak ve Hürriyetler’ başlığı altındaki ‘Neler Yapacağız’ alt başlığının sonuna eklendi.

21.04.2015Gündem
Erdoğan: Karar alsa ne yazar almasa ne yazar

Erdoğan: Karar alsa ne yazar almasa ne yazar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ermenistan'a kapımız hala açık. Sözde soykırım iddiaları ve Karabağ'ın işgali konusunda olumlu adımlar atmaları halinde kendileri ile her türlü işbirliğine varız. Bu iradeyi, bu cesareti gösterecek Ermeni siyasetçileriyle, Ermenistan yöneticileriyle görüşmeye, konuşmaya daima hazırız ama önce Karabağ sorunu hallolacak" dedi. Erdoğan, "Daha Papa yaptığı yanlışı düzeltmeden, bu defa Avrupa Parlamentosu benzer hezeyanı sergiledi. Avrupa ülkelerinin bir kısmında da benzer hezeyanlara eskiden beri şahit oluyoruz. Avrupa Birliği parlamentosu, böyle bir karar alsa ne yazar almasa ne yazar" diye konuştu.

18.04.2015Gündem
İnsafsız önyargılı bir karar

İnsafsız önyargılı bir karar

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye’yi Ermeni soykırımıyla suçlayan kararını, “insafsızca yapılmış bir suçlama” olarak nitelerken, “Tarihin en kanlı savaşlarından birisi olan 1. Cihan Harbi’nde hayatlarını kaybetmiş değişik ırklara, inançlara, milletlere mensup 20 milyondan fazla insanın acısını gözardı ederek, haksızca ve insafsızca sadece bu savaşta Ermeniler hayatını kaybetmiş, diğerleri acı çekmemiş gibi önyargıya dayalı bir açıklama yapılmıştır” dedi.

17.04.2015Gündem
Cemil Çiçekten APye tepki

Cemil Çiçek'ten AP'ye tepki

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili aldığı kararın her bakımdan talihsiz ve Türk milletine karşı insafsızca yapılmış bir suçlama olduğunu belirterek, "Doğrusu hakka, hukuka, adalete sıkça vurgu yapan hele hele Türkiye ile ilgili ilerleme raporlarında Türkiye'yi bu kriterler, kavramlar açısından yargılayan Avrupa Parlamentosu'nun böyle bir tutum takınması evvela ileri sürdüğü kavramlarla, değerlerle de çelişmiştir'' dedi.

17.04.2015Gündem
Üç partiden ortak açıklama

Üç partiden ortak açıklama

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Meclis’te grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nun 1915 olayları konusunda 15 Nisan 2015 tarihinde kabul ettiği kararına ilişkin ortak açıklama yaptı.

16.04.2015Gündem
TBMM Başkanı Çiçek, Tataristanda

TBMM Başkanı Çiçek, Tataristan'da

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov'la görüştü.

16.04.2015Dünya
TBMM Başkanı Çiçek: Sıfatına yakıştıramadım

TBMM Başkanı Çiçek: Sıfatına yakıştıramadım

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesko’nun 1915 Olayları’nı “soykırım” olarak anmasına Moskova’dan tepki göstererek, “Sanına, sıfatına yakıştıramadım” dedi.

15.04.2015Dünya
Rusyadan Çanakkale’ye ‘dördüncü adam’ geliyor

Rusya'dan Çanakkale’ye ‘dördüncü adam’ geliyor

Ermenistan’da 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönümü etkinliklerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılması beklenirken, Rusya’nın aynı gün Çanakkale’de gerçekleştirilecek törenlerde yönetim hiyerarşisinde dördüncü kişi olan Duma Başkanı Sergey Narişkin tarafından temsil edileceği kesinlik kazandı.

14.04.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temalı Kutlu Doğum Programı'nda yaptığı konuşmada, "DEAŞ gibi terör örgütlerinin yol açtığı tahribat, İslam düşmanlarının bile çabalarını geride bırakmış durumda. Bu sıkıntılar, olumlu herhangi bir amaca hizmet etmiyor. Tam aksine, İslam'a olumsuz bakışlar getiriyor" dedi.

12.04.2015Gündem
Mezhebini din edinmiş olanlarla başımız dertte

Mezhebini din edinmiş olanlarla başımız dertte

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku” teması ile İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliği devletin zirvesini bir araya getirdi.

12.04.2015Gündem
Devletin zirvesi Kutlu Doğum programında buluştu

Devletin zirvesi Kutlu Doğum programında buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kutlu Doğum Haftası programında bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, protokolde yer alan Başbakan Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu’yla tokalaştı.

12.04.2015Gündem
Davutoğlu: 3 dönem kuralına takılanlar için dışarıdan bakanlık ihtimal dışı değil

Davutoğlu: 3 dönem kuralına takılanlar için dışarıdan bakanlık ihtimal dışı değil

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Davutoğlu, Ak Parti'deki tecrübeli isimlerin seçimlere katılmamalarının eksiklik olup olmadığı sorusuna "Bir kere yanımızdan ayrılmıyorlar, koltuklar esas ise koltuklar yan yana durur. Ama kişiler esas ise her yerde birlikte olur. Üç dönem kuralına takılanlar için dışarıdan bakanlık ihtimal dışı değil ama yeni siyasete girenlerin de önünü açmak lazım. Bu makamlara bağlı kurulmuş ilişkiler değil ki. Ne ayrılırız, ne kendimi yalnız hissederim. 3 dönemle ilgili ne senaryolar çizildi, küsülecek. 8 Nisan’da AK Parti’de kıyamet kopacak diye manşet atanlar oldu. Kıyamet koptu mu, ayrılma oldu mu, istifa oldu mu? Ahlak abidesi olarak Türk siyasetine geçtiler" diye cevap verdi.

9.04.2015Gündem
İfade ve medya özgürlüğü turu

İfade ve medya özgürlüğü turu

AVRUPA Parlamentosu Başkanı Martin Schulz dün Ankara’ya yaptığı kapsamlı bir ziyarette, iktidar ve muhalefetle biraraya geldi.

8.04.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankaraya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 21.02'de Ankara'ya geldi.

7.04.2015Gündem
Meclis’te “Casus personel” önlemi

Meclis’te “Casus personel” önlemi

MECLİS Başkanı Cemil Çiçek, yasama döneminin son Başkanlık Divanı toplantısında, gelecek dönemin parlamentosunu etkileyecek önemli güvenlik kararlarına imza attı.

7.04.2015Gündem
Romeoyla veda

Romeo'yla veda

MECLİS, 24’üncü yasama döneminde 4 yılı yüksek gerilim, çetin kavgalar, hakaret ve küfürlerle geçirirken, finali karşılıklı jestler ve duygusal bir vedayla yaptı.

5.04.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlundan Kayahan için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'ndan Kayahan için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kayahan için taziye mesajı paylaştı.

3.04.2015Gündem
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğuna uğurlandı

ŞEHİT Savcı Mehmet Selim Kiraz için İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde devlet töreni düzenlendi. Yüzlerce hukukçunun cübbeleriyle katıldığı tören sonrası Kiraz'ın cenazesi, Eyüp Sultan Cami'nde getirildi. Cenaze boyunca torununu yanından ayırmayan ve tek damla gözyaşı dökmeyen baba Hakkı Kiraz, ağlayanları da uyardı, teselli etti. Acılı eş Yasemin Kiraz'ın eşinin tabutuna son kez sarılırken gözyaşlarını tutamadığı törene binlerce vatandaş ve devlet erkanı katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından omuzlara alınan cenaze, toprağa verilmek üzere Eyüp Mezarlığı’na götürüldü. Savcı Kiraz'ın cenazesi okunan duaların ardından defnedildi.

1.04.2015Gündem
TBMM Başkanı Cemil Çiçekten önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Terör konusunda dünyadan destek alamadıklarını belirten Çiçek 'Benim diplomatik pasaportla giremediğim ülkeye terör örgütü mensuplarının nasıl gittiklerini biliyoruz' dedi. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Salim Kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili de konuşan Çiçek 'Ateş düştüğü yeri yakıyor. Soruşturma başladı, işi yargıya bırakmamız lazım' diye konuştu.

1.04.2015Gündem

Yazar Sonuçları

95. yıla 95. fotoğraf

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95. yılında, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin hazırladığı “Fotoğraflarla Parlamento’nun 95. yılı” sergisi yarın Meclis Şeref Salonu’nda açılıyor.

20.04.2015