EKSTRA
MENÜ

Cem Uzan

Cem Uzan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cem Uzan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.182 Cem Uzan haberi bulunmuştur.

2004 yılında Uzan Grubu'na ait tüm şirketlere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konulmuştur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu 2006 yılında bankanın satışını gerçekleştirmiştir. 2006 yılında yapılan bu satışta, banka 45.1 milyon Türk Lirası karşılığında Kuveytli şirket olan The International Investor Grubuna satılmış ancak grubun bu alımını mali yetersizlik nedeniyle BDDK iptal etmiştir. Daha sonra 2008 yılı Eylül ayında bankanın satış işlemleri tekrar gerçekleştirmiştir. Bu satışta ise Sinpaş Grubu iştiraklerinden Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım Ticaret A.Ş., ihalede en yüksek fiyat olan 57.1 milyon dolar teklif vermiş ancak iki yıl aradan sonra 2010 yılında BDDK ihaleye onay vermemiştir. 2011 yılı Temmuz ayında banka için tekrar ihaleye çıkan BDDK'ya, bu satışta Remzi Gür ve ortağı G Capital tarafından 75 milyon dolarlık teklifte bulunulmuştur. Ancak BDDK 2 Ekim 2012 tarihinde bu satışa da onay vermemiştir.

Cem Uzan Haberleri

TMSFden önemli Cem Uzan açıklaması

TMSF'den önemli Cem Uzan açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF), Cem Uzan'ın Fransa'da Türkiye'ye karşı bir dava daha kazandığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, "TMSF'nin yurt dışında Uzan hakkında başlatmış olduğu dava ve takipler TMSF lehine devam etmektedir." açıklaması yapıldı.

22.09.2020Sigorta
Haylaz futbolcudan nasıl bir teknik direktör olur

Haylaz futbolcudan nasıl bir teknik direktör olur?

Dünya futboluna damga vuran teknik adamların birçoğunun ondan beklentisi çok fazlaydı. Ancak o, dünyanın en iyisi olmak yerine ‘kendisi gibi’ olmayı seçti; çok çalışmayı göze alamadı. Türk futbolunun nevi şahsına münhasır ismi Sergen Yalçın, şimdi eski yuvasında yepyeni bir mücadeleye başlıyor. Başarıya ulaşmak için o çok güvendiği sol ayağından fazlasına, kendisinin en iyi versiyonuna ihtiyacı var.

FETÖ 10 milyar dolarlık yapıyla finanse ediliyordu

FETÖ 10 milyar dolarlık yapıyla finanse ediliyordu

FETÖ aidiyeti olan şirketleri devraldıktan sona aktif olarak yüzde 38 büyüttüklerini belirten TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Bizdeki şirketlerin aktif büyüklüğü 60 milyar seviyesinde yani 10 milyar doların üzerinde. Hukuki süreç devam ediyor ama 10 milyar dolarlık bir yapıyla terör örgütü finanse ediliyordu ifadesi yanlış olmaz. Ama her birinde ayrı ayrı yapılan işlem var. Örneğin (X) firmasında tüm tedarikçilerden örgüte yüzde 10 para kesiliyordu” dedi.

30.12.2019Ekonomi
Şenol Güneş: Benim elimden paramı da aldılar 2 yılımı da aldılar

Şenol Güneş: Benim elimden paramı da aldılar 2 yılımı da aldılar

Şenol Güneş, "51 senedir bu işin içindeyim. Çok çalıştığım yönetici, kulüpler var. Olur da bir tanesine borcum varsa söylesin. Bazen paracı diyenler vardı. Onlara söylüyorum varsa borcum ödeyeyim" dedi.

21.11.2019Futbol
Bahçeli’den vahşi cinayetlere sert tepki: Buna insan gözüyle nasıl bakacaksın

Bahçeli’den vahşi cinayetlere sert tepki: Buna insan gözüyle nasıl bakacaksın!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, vahşice işlenen ve kamuoyunda büyük infial uyandıran cinayetlerle ilgili konuşarak, “1.5 yaşındaki çocuğu öldüren insanı, buna insan gözüyle nasıl bakacaksın ki, idam olmadığı için adamı serbest bırakacaksın veya cezaevinde besleyeceksin. Artık toplumsal olarak bu konuda bir mutabakatımızın olması lazım” dedi.

12.09.2019Gündem
TMSF, Uzan Grubuna açtığı davayı kazandı

TMSF, Uzan Grubu'na açtığı davayı kazandı

TMSF, Uzan Grubu’na yönelik yürütülen hukuksal süreçte olumlu sonuç alındığını duyurdu.

17.04.2019Ekonomi
Wonderland Eurasiaya yoğun ziyaretçi ilgisi

Wonderland Eurasia'ya yoğun ziyaretçi ilgisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen ‘Wonderland Eurasia’yı dört günde aralarında yabancıların da olduğu 1 milyon 700 bin kişi ziyaret etti. 1 milyon 300 bin metrekarelik alana kurulu ‘Wonderland Eurasia’da, ziyaretçilere 2 bin 117 oyuncakla keyifli vakit geçirme imkânı sunuluyor.

25.03.2019Seyahat
Hesapları bir bir kapatıyor

Hesapları bir bir kapatıyor

Geçen günlerde Cavit Çağlar ile el sıkıştığını duyuran TMSF, şimdi de 1999 yılından bu yana elinde bulunan Esbank’ın eski sahibi Zeytinoğlu Holding ile anlaştı. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Sırada Çukurova Grubu var, onlarla da anlaşmaya çok yakınız. Fon da, muhataplarımız da artık yoruldu. 20-25 yıldır süren dosyaları kapatmak istiyoruz” dedi.

21.03.2019Ekonomi
Ankapark Wonderland Eurasia yarın kapılarını açıyor

Ankapark 'Wonderland Eurasia' yarın kapılarını açıyor

Ankapark, 'Wonderland Eurasia' ismiyle kapılarını açıyor. Avrupa ve Asya'nın en büyük tema parkı yarın açılıyor. Wonderland Eurasia Genel Müdürü Cem Uzan: "Yıllık 5 milyon ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz" dedi. Ankapark giriş ücretleri de belli oldu. İşte detaylar...

19.03.2019Seyahat
Ankapark nerede, giriş ücreti ne kadar

Ankapark nerede, giriş ücreti ne kadar?

Avrupa'nın en büyük tema parkı olma özelliğini taşıyan Ankapark’ın açılış tarihinin belli olması ardından farklı sorular gündeme geldi. Daha önce 25 Mart’ta açılacağı söylenen Ankapark, 20 Mart Çarşamba günü itibariyle kapılarını halka açacak. Peki, Ankapark nerede, giriş ücreti ne kadar?

18.03.2019Gündem
Açılış tarihi belli oldu İşte ücretler...

Açılış tarihi belli oldu! İşte ücretler...

Ankapark İşletmeleri Genel Müdürü Cem Uzan, Avrupa'nın en büyük temaparkı olma özelliğini taşıyan Ankapark'ın kapılarının ilkbaharda açılacağı bildirildi. Giriş ücretlerinde Ankara'daki rayiç bedeli baz alarak fiyatlandırma yaptıklarını ifade eden Uzan, tesislerden şehit ve gazi yakınlarının ise ücretsiz faydalanacağını söyledi. Uzan, Ankapark giriş ücretinin 25 lira olacağını bildirerek, "Oyuncakların biniş fiyatları 4, 5, 6, 8 ve 15 lira olacak'' dedi.

16.01.2019Gündem
Son dakika... TMSFden flaş Cem Uzan açıklaması

Son dakika... TMSF'den flaş Cem Uzan açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yaptığı açıklamada "Cem Uzan Paris'te davayı kazandı" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. "Uzanların yapmış olduğu itirazlar, hem Paris yerel mahkemeleri hem de temyiz mahkemelerince sistematik olarak reddedilmiştir. Fransız mahkemeleri, Uzanların mal varlığı üzerine ihtiyati tedbir ve haciz uygulanmasını talep etme hususunda, TMSF'nin yetkili olduğu konusunda kararlar vermiştir" ifadelerini kullandı.

21.12.2018Ekonomi
Selena Gomez hangi Türk şarkıcıyı dinliyormuş

Selena Gomez hangi Türk şarkıcıyı dinliyormuş?

Cem Uzan siyasete dönme kararı verdi ve eski defterleri açtı, geriye dönse ne yapacağını açıkladı. Beyaz gömlek de aynen devam. İbrahim Tatlıses’in mülakatı iyi geçmiş, Johnny Sins’in de selamı var. Haftalık testimizde hepsi mevcut.

12.05.2018Hürriyet Pazar
Biz de seni özledik Wiki

Biz de seni özledik Wiki

Yıllık sandık sezonumuz açıldı. Bir süre seçim konuşacağız. Bu arada Wikipedia bize selam gönderdi ama öyle kuru selamla olmaz onun işi. Mehmet İren

Bu sefer de evlenemese Alişan tarih yazacaktı

Bu sefer de evlenemese Alişan tarih yazacaktı!

9 ay içinde iki kez yüzük takan 42 yaşındaki Alişan, bu kez şeytanın bacağını kırmaya kararlı gözüküyor. 28 yaşındaki Buse Varol’la önümüzdeki hafta bugün evlenecek olan Alişan, “Sonunda kendim gibi birini buldum” diyor. Röportaja alyansını evde unutup gelince hem Buse hem ben uzun süre takıldık Alişan’a... Bu arada Alişan’ın maço olmadığını da Buse’den öğrendim...

28.04.2018Magazin
Erol Köse kimdir Kaç yaşındadır Aslen nerelidir

Erol Köse kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen nerelidir?

Erol Köse, müzik dünyasının tanınmış isimleri arasında yer alıyor. Eski şarkıcı olmasına rağmen genelde yapımcı unvanıyla tanınan Erol Köse, birçok sanatçının albüm çıkarmasına olanak sağlamıştır. Müzik ve yapımcılık kariyerinin haricinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyeti de bulunan Köse, bir dönem mafyaya haraç vermediği için silahlı saldırıya uğramıştır. Peki, Erol Köse kimdir kaç yaşında? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

16.04.2018Magazin
Paranızı  tavuğa, ineğe kaptırmayın

Paranızı tavuğa, ineğe kaptırmayın

Parayı alan Uruguay’a geçti ama hâlâ muadil işler var. Yatırımlarınızı dikkatli yapın, gerekirse Cem Uzan’dan feyz alın.

24.03.2018Hürriyet Pazar
Babasının kızı

Babasının kızı

Alara Koçibey, İstanbul Winter Dream’in açılış davetine, Cem Uzan’la evliliğinden olan kızı Yasemin Paris ile katıldı.

19.01.2018Magazin
TMSF 80 milyon TL’ye el koydu

TMSF 80 milyon TL’ye el koydu

TMSF, 10 yılı aşkın bir süredir işadamı Cem Uzan’a yönelik yürüttüğü çalışmada bugün önemli bir sonuç aldı.

29.12.2017Ekonomi
Yılbaşına 2 gün kala hesaba 80 milyon TL geldi

Yılbaşına 2 gün kala hesaba 80 milyon TL geldi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 10 yılı aşkın bir süredir iş adamı Cem Uzan’a yönelik yürüttüğü çalışmada bugün önemli bir sonuç aldı. Uzan’ın İsviçre’deki hesaplarından 80 milyon TL bugün itibari ile TMSF’nin hesaplarına geçti.

29.12.2017Ekonomi
Cem Uzan’ın el konulan lüks işletmesi harabeye döndü

Cem Uzan’ın el konulan lüks işletmesi harabeye döndü

Cem Uzan'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Antalya’daki lüks işletmesinin son hali görenleri hayrete düşürdü. Saklıkent Kayak Merkezi’nin göbeğinde yer alan lüks işletme, harabe görüntüsüyle dikkat çekti.

21.12.2017Gündem
Hamza Hamzaoğlu kimdir, kaç yaşında

Hamza Hamzaoğlu kimdir, kaç yaşında?

Spor dünyasının tanıdık simalarından Hamza Hamzaoğlu, zaman zaman özel yaşamıyla da gündeme geliyor. Peki Hamza Hamzaoğlu kimdir, kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenler!

16.10.2017Spor Arena
Vergi yüzsüzleri 2017

Vergi yüzsüzleri 2017

Maliya Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı en az 1 milyon liralık borcu olan vergi yüzsüzlerinin listesini açıkladı. İnternet sitesine konulan listeye göre 30 bin 319 vergi yüzsüzü arasında en yüksek borcu olan 1.1 milyar liralık vergi borcunu Maliye’ye ödemeyen Mustafa Akyol. Maliye sitesine göre Akyol’a vakıflar veya kişiler finansal varlıklarını emanet ediyor ve bunları yönetiyor.

12.09.2017Ekonomi
Cem Uzan acil servise gitti

Cem Uzan acil servise gitti

Hakkında yakalama kararı bulunan firari iş adamı Cem Uzan, geçen hafta eşiyle Monaco'ya tatile gitti. Uzan, gece şiddetli göğüs ağrısı başlayınca soluğu Nice kentindeki Lenval De Jour Hastanesi'nin acil servisinde aldı.

20.08.2017Gündem
Vertu telefonlar açık artırmaya düştü

Vertu telefonlar açık artırmaya düştü!

Dünyanın en pahalı cep telefonlarını satan Vertu, yaşadığı kan kaybının neticesini ağır şekilde ödüyor. Markanın müzesindeki 105 model meraklıları için internet üzerinden satışta.

11.08.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

İnsan bu fotoğrafa bakıp utanır

1961 yılında Eskişehir’de kendilerine verilen üç aylık süre içinde Devrim otomobilini üreten mühendislerin başına ne geldiyse aynısı bugün tekrar ediyor. Üretici firma TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş son teknoloji elektrikli yerli otomobili tanıtmanın mutluluğunu yaşayacağına, aynı gün proje hakkındaki sinsi saldırılara karşı savunma yapıyor.

30.12.2019

Cem Uzan dönerse!

- Kaçırdığı para borcunu ödemeye, ömrü hapis cezasını yatmaya yetmez. - Onu bekleyen 6 milyar dolar borç, 50 yıl hapis...

23.12.2019

Cem Uzan neden kafayı çıkarmaya başladı?

Cem Uzan, son günlerde sosyal medyadan kafa çıkarmaya başladı.

14.12.2019

Noel Baba’yı dünyaya sevdirmek

AZİZ Nikola’yı anma günü vesilesi ile geçen hafta (6 Aralık) Dünya Barışına Çağrı Sempozyumu adı altında düzenlenen ‘Barış Yolunda Sağlıklı Yaşam, Gıda ve Çevre Etkinliği’nin yanı sıra ‘Türkiye’de kenevirin geleceği’ konusunda Antalya’nın Demre ilçesinde ilginç konuşmalar oldu. Aziz Nikola’nın vesilesi ile Hıristiyan dünyasında 24-26 Aralık arasına rastlayan Noel kutlamalarının yarattığı yüz milyarlarca dolar ticaret hacminden, maalesef Aziz Nikola’nın yaşadığı ve kilisesinin bulunduğu ülkemiz bir pay alamıyor.

10.12.2019

Yüzde meselesi

IMF’yi kovacağım diye diye, Cem Uzan 2002’de yüzde 7 küsur oy almıştı. 4 partiyi birden barajın altına itti ve Tayyip Erdoğan’ı tek başına iktidar yaptı... Buna kendi de şaştı.

4.10.2019

Kader çizgisi

Abdullah Gül, çatı aday olup cumhurbaşkanlığı seçimine girecekti.

31.07.2019

Otobüs

Erdem Cürgen yazdı.

14.12.2018

Genç, yakışıklı, zengin

GENÇ ve yakışıklı kimlikler, seçimli ortamlarda avantaj sağlıyor.

9.06.2018

Bir ihtimal

Bu seçimin Cem Uzan’ı kim olacak acaba?

9.06.2018

Milliyetçi seçmen bu seçimde ne yapar?

BUNDAN üç hafta sonra yapılacak seçiminin en kritik sorularından birini MHP’nin alacağı sonuç oluşturuyor. MHP içindeki muhalefetin partiden koparak İYİ Parti adında yeni bir kimlikle seçime girmesinin geleneksel Türk milliyetçisi seçmenin tercihlerine nasıl yansıyacağı, 24 Haziran’daki sonuçlar üzerinde belirleyici bir etki yapabilir.

5.06.2018

Bu sefer de evlenemese Alişan tarih yazacaktı!

9 ay içinde iki kez yüzük takan 42 yaşındaki Alişan, bu kez şeytanın bacağını kırmaya kararlı gözüküyor. 28 yaşındaki Buse Varol’la önümüzdeki hafta bugün evlenecek olan Alişan, “Sonunda kendim gibi birini buldum” diyor. Röportaja alyansını evde unutup gelince hem Buse hem ben uzun süre takıldık Alişan’a... Bu arada Alişan’ın maço olmadığını da Buse’den öğrendim...

28.04.2018

Bahçeli geleneğini değiştirmedi

VE gelenek değişmedi. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, yaptığı bir hamle ile bir kez daha siyasette nehrin akışını değiştiren bir etki yarattı. Bahçeli’nin dünkü açıklamasıyla birlikte, 2019 yılı kasım ayında, yani bundan bir buçuk yıl sonra yapılması öngörülen Başkanlık ve TBMM seçimlerinin bir yıl öne alınması tartışması Türkiye’nin gündemine yerleşmiş oldu.

17.04.2018

93. partinin sürprizi ismi oldu

Türkiye’de belki de en kolay şey siyasi parti kurmak.

25.10.2017

İnce hesap

Dışarıya daldık, içeriyi unuttuk.

15.10.2017

Pazar Kahvesi

Bugün Almanya’da seçim var.

23.09.2017

Ne çektin be Digitürk

Süper Lig’in 3.haftasının ardından verilen milli ara bizim için iyi başlamadı. Çok kötü bir oyunla 2-0 kaybettiğimiz Ukrayna maçı sonrası, Teknik Direktör Mircea Lucescu yabancı sınırı bombasının pimini çekip, elimize verdi. Milli Takımın kötü oyunu ve aldığı mağlubiyetten çok yabancı sınırı konuşuldu Hırvatistan maçına kadar.

6.09.2017