MENÜ

Cem Gülan

Cem Gülan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cem Gülan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 254 Cem Gülan haberi bulunmuştur.

Cem Gülan Haberleri

Eğitim bitti maalesef sadece öğretim var

Eğitim bitti maalesef sadece öğretim var

Özel okul alanında çalışan herkesin yakından tanıdığı Cem Gülan, yaklaşık 35 yıldır eğitimin içinde yer alıyor. Doğan Koleji’ni kurduktan sonra 28 yıl boyunca Türkiye Özel Okullar Derneği’nde aktif olarak görev yapan, başkanlık koltuğuna da oturan Cem Gülan şimdi derneğin Yüksek İstişare Konseyi Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Eğitim Danışmanlığı yapıyor.

16.03.2020Eğitim
TÖZOK Başkanı yeniden Nurullah Dal

TÖZOK Başkanı yeniden Nurullah Dal

Türkiye Özel Okullar Derneği'nin genel kurul toplantısı sonrası yönetim kurulu belirlendi. Buna göre, mevcut Başkan Nurullah Dal başkanlık görevine devam edecek.

29.03.2019Eğitim
Özel okullar zirvede ele alındı

Özel okullar zirvede ele alındı

İstanbul Eğitim Günleri ve Özel Okullar Zirvesi kapsamında 'Türk Eğitim Sisteminde Özel Okulların Yeri ve Gelecek Perspektifleri´ başlıklı çalıştay düzenlendi. Çalıştayda, 2023 vizyon belgesi çerçevesinde; özel öğretim kurumlarının mevcut durumları analiz edildi, sektördeki mevcut sorunlar ve çözümleri konuşuldu. Özel eğitim kurumlarının bugünü ve geleceği ele alındı.

17.03.2019Eğitim
Türkiye Özel Okullar Derneği’nin yeni başkanı Nurullah Dal: Veliler sözü değil sözleşmeyi esas alsın

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin yeni başkanı Nurullah Dal: Veliler sözü değil sözleşmeyi esas alsın

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin yeni başkanı Nurullah Dal oldu. Dal, derneğe yabancı biri değil. 16 yıldır kurum bünyesinde çalışmalar yürütüyor. Bunun son dört yılını başkan yardımcısı olarak tamamladı. Yeni başkanın kapısını çaldık. Burslar, okul seçimi, sözleşme ve derneğin yeni projeleri hakkında konuştuk.

20.04.2017Eğitim
adv1

adv1

adv1

19.04.2017Eğitim
Özel Okullar Derneği’ne yeni başkan

Özel Okullar Derneği’ne yeni başkan

Sekiz yıldır Cem Gülan’ın başkanlık görevini yürüttüğü ve 53 ilden 1.103 özel okulun üye olduğu Türkiye Özel Okullar Derneği’ne yeni başkan seçildi. 2013’ten bu yana başkan yardımcılığı yapan Nurullah Dal derneğin yeni başkan oldu. Dal, “Yeni dönemde iki hedefimiz var. AR-GE çalışmaları ve öğretmen eğitimlerine yoğunlaşacağız. Veli ve öğrencilerimizin sorunlarının daha hızlı çözülmesi için platform oluşturacağız” dedi.

23.03.2017Eğitim
Dönüşüme teşvikte ‘özel okul’ eleştirisi

Dönüşüme teşvikte ‘özel okul’ eleştirisi

25 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe giren ve dönüşen ‘dershaneler’e arsa ve bina desteği verilmesiyle ilgili uygulamaya ‘haksız rekabet’ eleştirisi geldi.

27.02.2017Eğitim
TÖZOK Başkanı Cem Gülan: Çalışanlar 2030’larda işsiz kalabilir

TÖZOK Başkanı Cem Gülan: Çalışanlar 2030’larda işsiz kalabilir

Geçtiğimiz haftadan itibaren eğitim camiası “öğretmenlikte acı tablo”yu konuşuyor. Üniversiteler ortaöğretimden nitelikli öğrenci gelmediğini, Milli Eğitim Bakanlığı da üniversitelerden gelen adayların yetersiz olduğunu söylüyor. 1 milyona yakın adayın devlet kapısında beklediği ve ancak 2020’ye kadar bunun 100 bininin atanacağı düşünülürse tablo pek de iç açıcı değil. Bu öğretmenlerin bir iş kapısı da özel okullar. İşte Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Başkanı Cem Gülan’la da sektörü ve istihdamı konuştuk.

6.02.2017Eğitim
Yurtdışında da okul açın

Yurtdışında da okul açın

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, özel okul sahiplerinden Maarif Vakfı desteğiyle yurtdışında da okul açmalarını isteyerek, “Türk sistemini dünyaya tanıtın, beraber yapalım, ihtiyaç var” dedi.

26.01.2017Eğitim
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem’den özel okul sahiplerine: Yurtdışında da okul açın

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem’den özel okul sahiplerine: Yurtdışında da okul açın

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, özel okul sahiplerinden Maarif Vakfı desteği ile yurtdışında da okul açmasını isteyerek, “Türk sistemini dünyaya tanıtın, hep beraber yapalım, çok ihtiyaç var” dedi.

26.01.2017Eğitim
Önce borçlar sonra veliler

Önce borçlar sonra veliler

FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan özel okullara ödenen ücretlerin nasıl geri alınacağı belli oldu. Veliler 17 Ağustos’ta başlayan 60 günlük süreçte Vakıflar Genel Müdürlüğü veya Maliye Bakanlığı’na kayıt ve ödeme belgeleri ile başvurabilirler. Ancak ödemeyi almak kolay olmayacak çünkü önce kapatılan kurumun borçları ödenecek, sonra sıra velilerin alacağına gelecek.

29.08.2016Eğitim

Özel okula damga müjdesi

Özel okul ve veli arasında yapılan sözleşmeler damga vergisinden muaf olacak.

10.08.2016Eğitim
Kayıt parası için Maliye devrede

Kayıt parası için Maliye devrede

Darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatlı olduğu belirtilen 1000’e yakın özel okul kapatıldı. Şimdi bu okullara kayıt parası yatıran veya tüm ödemeyi yapan veliler, “Paramızı nasıl geri alacağız” diye isyan ediyor. Maliye Bakanlığı konuyla ilgili çalışma başlattıklarını açıklarken, Özel Okullar Derneği Eş Başkanı Cem Gülan ise “Veliler her gün bizi arıyor. Ama henüz net bir şey yok” dedi.

3.08.2016Ekonomi
Özeldekiler ne yapacak

'Özel'dekiler ne yapacak

Darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki çalışmalar sürüyor. Bakanlık kapatılacak eğitim kurumların sayısını 626’dan 1625’e yükseltti. Kapatılacak okullarla ilgili yol haritası da hazırlayan bakanlık, bu okullardaki öğrencilere “günlük nakil” kolaylığı sağlayacaklarını ve öğrencilerin kontenjana bakılmaksızın başka okullara nakil yapabileceğini açıkladı.

21.07.2016Eğitim
YEPte devlet okulları geriledi

YEP'te devlet okulları geriledi

Ortaokul öğrencilerinin daha iyi bir lisede öğrenim görmek için girdiği TEOG’da Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) açıklanınca devlet okulları özellerin gerisine düştü. YEP sonucunda 59 TEOG birincisinin olduğu ortaya çıktı. Birincilerin hepsi özel okul öğrencisi.

4.07.2016Eğitim
Özel uyarılar

'Özel' uyarılar

TEOG kapsamında öğrenci alan özel okulların ön kayıtları dün başladı, 30 Haziran’a kadar sürecek. 1 Temmuz’da birinci asil kayıtlar yapılacak. Kayıt süreci, 14 Temmuz’a kadar devam edecek. Ancak bu tarihlere 9 gün bayram tatili denk gelince süre kısaldı. Türkiye Özel Okullar Derneği Eşbaşkanı Cem Gülan, velileri süreyi kaçırmamaları konusunda uyarırken, dikkat edilmesi gerekenleri de anlattı.

27.06.2016Eğitim
Özel okullarda fiyat yelpazesi genişledi

Özel okullarda fiyat yelpazesi genişledi

Özel eğitim kurumlarında 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ücretlerinin açıklanmasının ardından ön kayıt ve indirimli kayıt süreci devam ederken, özel okul sayısındaki artış ve devletin özel okullara giden öğrencilere verdiği desteğin de etkisiyle artık hemen hemen "her keseye uygun" özel okul bulunabiliyor. Buna karşın bazı özel okulların ücreti ise el yakmaya devam ediyor.

13.06.2016Eğitim
Tatil mi kayıt mı tartışması

Tatil mi kayıt mı tartışması

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG kapsamında lise tercih ve kayıt takvimini açıkladı. Buna göre, özel okullar 30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında kayıt alacak. Ancak bu tarihlere dokuz gün bayram tatili denk gelince kayıt süresi kısaldı. Türkiye Özel Okullar Derneği Eş Başkanı Cem Gülan, bu sürenin yeterli olmayacağını ve kayıt tarihlerinin bir hafta uzatılması gerektiğini söyledi.

10.06.2016Eğitim
Şüpheli adaylara sınav tekrarı

Şüpheli adaylara sınav tekrarı

Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM ve YÖK ile ilgili yeni düzenlemeler getiren tasarıya göre, öğrencilerin barınma amaçlı kullandığı tüm kurumsal mekanlar, bakanlığın denetiminde olacak. Sınavdan sonra şüpheli duruma rastlanılırsa adaylar, ‘eşdeğer’ sınava çağrılacak.

26.05.2016Eğitim
Velilerin zorlu kararı: Okul seçimi

Velilerin zorlu kararı: Okul seçimi

Ebeveynlerin belki de çocukları için karar verirken en çok zorlandıkları alanlardan biri, okul seçimi. 2016-2017 eğitim öğretim yılı için 19 Eylül Pazartesi günü ders başı yapılacak ancak bazı özel okulların ‘erken kayıt avantajları’ sürüyor. Velilerin okul seçerken dikkat etmesi gerekenlerin başında okulun eve olan uzaklığı, çevresi ve öğretmen kadrosu geliyor. Türkiye Özel Okullar Derneği Eşbaşkanı Cem Gülan, velilere okul seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

30.04.2016 Eğitim
Temel liselere rakip: Kurslar

Temel liselere rakip: Kurslar

Özel öğretim kurslarında verilebilecek ders sayısının 3’ten 5’e çıkarılması, “Kurslar dershaneleşir mi?” sorusunu akıllara getirdi. Üniversite sınavlarına hazırlık için tercih edilen temel liselerde ise öğrenci kaybı endişesi yaşanıyor. Dershanelerini kapatıp temel lise olan bazı kurumların ders sayısının artmasıyla birlikte özel öğretim kursuna dönüşmesi ihtimali de doğdu.

15.04.2016Eğitim
Özel okul sayısı 3 yılda yüzde 100 arttı

Özel okul sayısı 3 yılda yüzde 100 arttı 

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan, ülkede 2013'te 4 bin 200 olan özel okul sayısının 8 bin 150'ye yükseldiğini belirterek, "İstanbul'daki özel okul sayısının 3 binin üzerinde olduğunu zannediyorum. Bu rakamlar ışığında Türkiye'de özel okulların 3 yılda yüzde 100 arttığını söyleyebiliriz." dedi.

13.04.2016Eğitim
Özel okullar toplantısında MEBe tepki

Özel okullar toplantısında MEB'e tepki

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği eğitim sempozyumu protestoya sahne oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan hiçbir yetkilinin toplantıya gelmemesine tepki gösteren eğitimciler, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in geçen yıl sempozyumda yaptığı konuşması dolayısıyla cezalandırıldıklarını düşünüyor. Eğitimciler, “Devlette küsme olmaz” diyor.

28.01.2016Eğitim
Türkiye Özel Okullar Birliği Eşbaşkanı Gülan: Özel okullaşma oranı yüzde 100 arttı

Türkiye Özel Okullar Birliği Eşbaşkanı Gülan: Özel okullaşma oranı yüzde 100 arttı

Antalya’da gerçekleşen 15’inci Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nda konuşan Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Eşbaşkanı Cem Gülan Türkiye’de son yıllarda özel okullaşma oranının yüzde 100 arttığını vurguladı. Gülan nüfus artışına paralel olarak okullaşma ihtiyacının devam ettiğini ve eğitimde yeniliklerin takip edilmesi gerektiğini söyledi. Gülan ayrıca Türkiye’de kanun ve yönetmeliklerde yapılması düşünülen değişikliklerle özel okulculuğun önünün daha da açılabileceğini ve gelişmiş ülkelerdeki özel okullaşma oranlarının yakalanmasının mümkün olduğunu belirtti.

28.01.2016Eğitim
Devlet kolej parasını adım adım izleyecek

Devlet kolej parasını adım adım izleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 4 Ocak’ta il milli eğitim müdürlüklerine ‘öğrenci kayıt sözleşmesi’ başlığıyla bir yazı gönderdi.

5.01.2016Eğitim
2015 eğitime değişim damga vurdu

2015 eğitime değişim damga vurdu

2015 eğitim dünyası için hareketli geçti. Dershaneler kapandı. Tıp, hukuk, mimarlık ve mühendisliğe başarı sırası barajı geldi. İkinci sınıfa Arapça dersi konuldu... 2015’te eğitimde yaşanan kritik olayları sizin için derledik. Eğitimin aktörlerine 2016’dan beklentilerini sormayı da unutmadık.

4.01.2016Eğitim
Özel okullarda öğle yemeği lüks lokantalarla yarışıyor

Özel okullarda öğle yemeği lüks lokantalarla yarışıyor

600 bine yakın öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü özel okullar, bu yıl yemek fiyatlarıyla velileri isyan ettirdi. Özel okullarda bir günlük öğle yemeği fiyatı 26 lirayı bulurken, 8 aylık ücret 5 bin liraya kadar çıkıyor. Sektör temsilcileri, “Günlük ücret 8 lira olmalı” derken, özel okul yöneticileri, “Ama bu u çocuklar kaliteli yemek istiyor” açıklaması yapıyor.

22.08.2015Ekonomi
Adım adım TEOG nakil başvuru rehberi

Adım adım TEOG nakil başvuru rehberi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında öğrenci alan liseler için ilk nakil dönemi dün başladı. Tercih yaptığı halde yerleşemeyen ve tercih yapmayan 251 bin 506 öğrenci, 248 bin 908 boş kontenjan için harekete geçti. Birinci nakil dönemi başvuruları cuma günü, son olan üçüncü nakil dönemi başvuruları ise 4 Eylül’de bitecek. Bu şansı iyi değerlendirmek, hata yapmamak isteyenler için uzmanlar tavsiyelerde bulundu.

18.08.2015Eğitim
Temel lise 200 bin özel okul 6 milyon

Temel lise 200 bin özel okul 6 milyon

Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerle ilgili kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı yol haritası, yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Özel okul sahipleri, temel liselerin haksız rekabete yol açacağını belirterek “Bu gidişle birkaç yıl içinde bazı özel okullar kapısına kilit vurur” dedi. Bunun nedeni ise temel lise ve özel okulların hem sahiplerine hem de velilere maliyeti. Temel lise açmak için en az 200 bin lira gerekirken, özel okul açmak isteyen birinin ortalama 6 milyon lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Oysa özel lise eğitim ücreti ortalama 16 bin lirayı bulurken, temel liselerin ücreti 6-7 bin liradan başlıyor.

11.08.2015Eğitim
TEOG puanları yeniden hesaplandı

TEOG puanları yeniden hesaplandı

DAVALI soru nedeniyle 6 gün geç açıklanan TEOG’da 519 azınlık öğrenci muaf olduğu halde din dersinden sııfır puan almış gibi sisteme girilmiş, bu öğrencilerin Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP), yeniden hesaplanmıştı.

8.07.2015Eğitim
TEOGda yine hesap hatası

TEOG'da yine hesap hatası

Bazı okullarda 8. sınıf öğrencilerinin seçmeli ders notlarının e-okul sistemine girilmediği, bu nedenle puanlarının yanlış hesaplandığı ortaya çıktı. Bakanlık yetkilileri düzeltmelerin yüzdelik dilimleri etkilemeyeceğini öne sürüyor.

7.07.2015Eğitim
Kayıtlar ve tercihler kesişti

Kayıtlar ve tercihler kesişti

TEOG sonuçları geç açıklanınca özel okul kayıtları ile devlet okulları tercih tarihleri kesişti.

7.07.2015Eğitim
Ortaöğretimde özel okula kayıt yaptıracaklara tercih uyarısı

Ortaöğretimde özel okula kayıt yaptıracaklara tercih uyarısı

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Eş Başkanı Cem Gülan, 6-10 Temmuz'da ortaöğretim için resmi okulları seçen ancak özel okula kesin kayıt yaptırmak isteyenlerin tercihlerini, onaylattıkları okuldan iptal ettirmeleri gerektiğini bildirdi.

3.07.2015Eğitim
Kolejlere kayıt riske girdi

Kolejlere kayıt riske girdi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, YEP hesaplamalarında hata yapılan 371 gayrımüslim öğrenciyle ilgili olağanüstü bir toplantı yaptı. Edinilen bilgiye göre, bu öğrencilerin puanları yeniden hesaplandı, ancak bu konuda bir açıklama yapılmadı.

1.07.2015Gündem
Kolejlere kayıt riske girdi

Kolejlere kayıt riske girdi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, YEP hesaplamalarında hata yapılan gayrımüslim öğrencilerle ilgili dün öğlen saatlerinde olağanüstü bir toplantı yaptı. Öğrenciler, YEP ile kayıt alan ancak ön başvuruları dün 17.00’da sona eren okullara başvuruyu kaçırırken, bakanlıktan beklenen açıklama akşam saatlerinde geldi. 519 öğrencinin puanlarının yeniden hesaplandığının belirtildiği açıklamada, hesaplamanın diğer 1 milyon 287 bin 428 öğrencinin yüzdelik dilimlerindeherhangi bir değişikliğe neden olmadığı vurgulandı.

1.07.2015Eğitim
TEOG bir soruya takıldı

TEOG bir soruya takıldı

Liselere yerleştirmelerde kullanılacak Yerleştirme Esas Puanları dün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Nedeni ise bir velinin, İngilizce testindeki bir sorunun yanlış olduğu iddiasıyla konuyu yargıya taşıması... Özel okulların kayıtları iptal edildi, veliler şokta. Bakanlık ise mahkeme kararını bekliyor.

24.06.2015Eğitim
Özel okullara ön kayıtlar başladı

Özel okullara ön kayıtlar başladı

Özel okullara kayıt dönemi bugün başladı. Çocuğunu özel okula göndermek isteyenler 5 Temmuz’a kadar kayıt yaptırabilecek. TEOG kapsamında yapılan ortak sınav sonucuna göre öğrenci alan özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kendi puan türüne ya da Yerleştirmeye Esas Puan’a (YEP) göre kayıt yapacak.

24.06.2015Eğitim
Kolejlere öğretmen faturası

Kolejlere öğretmen faturası

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri kolejleri büyük bir denetimden geçirerek, öğretmenlerin resmi günlerde çalıştırılması ve eğitim öğretim ödeneğinin ödenmemesi üzerine önlerine büyük faturalar çıkardı.

18.06.2015Eğitim
Özel okullara en az 3 kayıt dönemi

Özel okullara en az 3 kayıt dönemi

MEB'in, okul karnelerine yansıyacak TEOG puanlarını açıklamasının ardından çocuğunu özel okula gönderecek aileleri de okul seçimi telaşı sardı.

10.06.2015Eğitim
TÖDER Başkanı İbrahim Taşel: Dershane dönüşümü eğitim için önemli bir adım

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel: Dershane dönüşümü eğitim için önemli bir adım

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, “Dershanelerin dönüşüyor olması birçok sorunu beraberinde getirdi. Bu dönüşüm süreci, yarım asrı aşkın zamandır önemli görevi icra ettiğini düşündüğümüz eğitim kurumlarının yeni yapı içinde olması anlamına geliyor. Dönüşümün Türkiye eğitimi için mutlaka başarılı olması gerektiği kanısındayız. Dönüşümü sadece geçici sorun çözmek değil, eğitim için de önemli adım olarak görüyoruz. Süreci, oradaki sektör gitsin, avunsun anlamında görmüyoruz” dedi.

25.05.2015Eğitim
Bakanlıktan TEOG yönergesi

Bakanlıktan TEOG yönergesi

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi’ yayımladı. Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Cem Gülan, yeni yönerge ile geçen sene TEOG ortak sınavlarına katılan öğrencilerin doldurduğu ‘A’ ve ‘B’ grubu tercih listelerinin yürürlükten kalktığını söyledi.

22.05.2015Gündem
Eğitimde çağdaş sanat damgası

Eğitimde çağdaş sanat damgası

Dünyanın önemli sanat merkezlerinde resimleri yer alan, çağdaş sanatın önemli temsilcilerinden Genco Gülan’ın eserleri bu kez bir okulda sergileniyor. Sergi sanatın, eğitimin bir parçası haline getirilmesini amaçlıyor.

20.05.2015Eğitim
Özel okul ücretleri belli oldu  Anaokulları 8 bin TL’den başlıyor

Özel okul ücretleri belli oldu Anaokulları 8 bin TL’den başlıyor

Özel okullar önümüzdeki eğitim öğretim yılı ücretlerini açıklamaya başladı. Anaokulu ücretleri 8 bin’den başlarken, liselerde bu rakam 30 bin TL’yi aşıyor. Ara sınıf ücretlerine de enflasyon oranı eklendikten sonra en fazla yüzde 5 zam yapılabilecek. Ayrıca özel okullar sadece yüzde 100 ücretsiz öğrenci okutabilecek.

27.04.2015Eğitim
Okul seçerken tek kriteriniz ‘sınav başarısı’ olmasın

Okul seçerken tek kriteriniz ‘sınav başarısı’ olmasın

Çocuğunu özel okula göndermek isteyen velilerin okul arayışı başladı. Ancak, bu konuda birçok hata yapılabiliyor. Eğitim sistemi sınav odaklı olduğu için aileler de seçim yaparken ilk olarak okulun sınav başarısını merak ediyor. Özel okul temsilcilerine göre ise bu bakış açısı doğru değil. Asıl düşünülmesi gereken çocuğun okulda mutlu olup olmayacağı ve sadece akademik anlamda değil, yaşam başarısı açısından öğrenciye neler katacağı.

26.04.2015Eğitim
Eğitimciler dershane dönüşümünü tartıştı

Eğitimciler dershane dönüşümünü tartıştı

Dershanelerin dönüşümü, özel okul temsilcileri ve dershanecilerin katıldığı ‘Okullar mı dershane, dershaneler mi okul oluyor?’ panelinde tartışdı.

25.04.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

TÖZOK Başkanı Cem Gülan: Çalışanlar 2030’larda işsiz kalabilir

Geçtiğimiz haftadan itibaren eğitim camiası “öğretmenlikte acı tablo”yu konuşuyor. Üniversiteler ortaöğretimden nitelikli öğrenci gelmediğini, Milli Eğitim Bakanlığı da üniversitelerden gelen adayların yetersiz olduğunu söylüyor.

4.02.2017