MENÜ

Celp

Celp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Celp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 677 Celp haberi bulunmuştur.

Celp Haberleri

MSB Haziran Celp Döneminde alınacak önlemleri açıkladı

MSB 'Haziran Celp Dönemi'nde alınacak önlemleri açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 'Haziran Celp Dönemi'nde silah altına alınacak askerler için havaalanı, gar ve otogarlarda irtibat noktası açılacağı duyuruldu.

2.06.2020Gündem
MSB, Haziran Celp Döneminde alınacak önlemleri açıkladı

MSB, 'Haziran Celp Dönemi'nde alınacak önlemleri açıkladı

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 'Haziran Celp Dönemi'nde silah altına alınacak askerler için havaalanı, gar ve otogarlarda irtibat noktası açılacağı duyuruldu.

2.06.2020Haber
Asker adaylarına Covid-19 testi

Asker adaylarına Covid-19 testi

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, vatani görevlerini yapmak için birliklerine teslim olacak asker adaylarına yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi yapılmaya başlandı.

2.06.2020Gündem
Asker adaylarına koronavirüs testi

Asker adaylarına koronavirüs testi

ADANA'da, normalleşme sürecine geçilmesinin ardından askere gidecek olan gençler, Seyhan Devlet Hastanesi'ne gelerek, koronavirüs testi yaptırdı.

2.06.2020Gündem
Kışlalara giriş öncesi COVID-19 testi başladı

Kışlalara giriş öncesi COVID-19 testi başladı

Bir aylık erteleme sonrası 5 Haziran’da silah altına alınacak yükümlüler için COVID-19 testi zorunluluğu dün başladı. Yükümlüler e-Devlet’in yönlendirdikleri sağlık kuruluşlarına giderek test yaptırabiliyor.

2.06.2020Gündem
Kışlalarda terhis sevinci: 66 bin genç aileleriyle kucaklaşacak

Kışlalarda terhis sevinci: 66 bin genç aileleriyle kucaklaşacak

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) koronavirüsle mücadele kapsamında bir ay ertelediği terhisler bugün başlıyor. Yaklaşık 66 bin yükümlü bugünden itibaren terhis belgelerini alarak yakınlarına kavuşmak için kışlalardan ayrılacak.

31.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Askerlik celp dönemleri ve yerleri açıklandı | e-Devlet askerlik celp sorgulama ekranı

Son dakika haberi: Askerlik celp dönemleri ve yerleri açıklandı | e-Devlet askerlik celp sorgulama ekranı

Askerlik yerleri bugün e Devlet sistemi üzerinden açıklandı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen celpler yeniden başlıyor. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü, ilk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu. İşte, Milli Savunma Bakanlığı MSB e-Devlet askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgulama sayfası…

28.05.2020Gündem
2020 Terhisler ne zaman başlıyor Terhis tarihleri belli oldu mu Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu

2020 Terhisler ne zaman başlıyor? Terhis tarihleri belli oldu mu? Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu

Corona virüsü nedeniyle ertelenen terhislerin başlayacağı tarih bir süredir gündemde yer alıyor. Terhisler ne zaman başlar? sorusunun yanıtı merak edilirken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Akar açıklamasında, terhislerin başlayacağı tarihi duyurarak, "Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı." dedi. İşte, terhislerin başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

28.05.2020Gündem
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 31 Mayıs Pazar  gününden itibaren terhisleri başlatacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız

Milli Savunma Bakanı Akar başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile bakan yardımcılarının katılımıyla haftalık video konferans toplantısı yapıldı. Ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti Komutanı ve Donanma Komutanı'nın yanı sıra Afganistan'daki Türk Görev Kuvveti Komutanı, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın da katıldığı toplantıda Bakan Akar, gelişmeler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi. Savunma ve güvenlik konularının yanı sıra korona virüs ile mücadelede alınan tedbirlerin de ele alındığı toplantıdaki talimatlarının ardından değerlendirmelerde bulunan Akar, korona virüs ile mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ve Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda önemli, başarılı çalışmaların yapıldığını söyledi.

28.05.2020Haber
Son dakika… Bakan Akar duyurdu İşte terhislerin başlayacağı tarih…

Son dakika… Bakan Akar duyurdu! İşte terhislerin başlayacağı tarih…

Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı son dakika açıklamasında  "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı. Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı." dedi.

28.05.2020Gündem
e devlet bedelli askerlik sorgulama nasıl yapılır Askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgula

e devlet bedelli askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgula

Virüs nedeniyle ertelenen askerlik terhis ve celp işlemleri yeniden başlıyor. e devlet bedelli askerlik sorgulama ekranı günün ilk ışıklarından bu yana en çok ziyaret edilen sayfa oldu. e devlet bedelli askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgulamak isteyenler için bilinmesi gerekenleri derledik.

28.05.2020Gündem
Askerlik celp yerleri ne zaman açıklanacak Asker alımları ne zaman başlıyor

Askerlik celp yerleri ne zaman açıklanacak? Asker alımları ne zaman başlıyor?

Ertelenen celp dönemi kapsamında TSK'ya askere alım işlemlerinin ne zaman başlayacağı konusundaki araştırmalar hız kazandı. Corona virüsü önlemleri kapsamında geçtiğimiz haftalarda ertelenen askere alım işlemlerinin güncel tarihini merak eden asker adayları, silah altına alınacakları tarihi sorguluyor. Peki, asker alımları ne zaman başlıyor?

28.05.2020Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığından önemli duyuru

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı'ndan önemli duyuru

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Haziran 2020 celp ve sevk döneminde silâhaltına alınacak yedek subay/astsubay aday adayları ve erbaş/erler ile bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlülere ait duyuru yayımlanmıştır" denildi.

23.05.2020Gündem
Son dakika ... MSBden celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama

Son dakika ... MSB'den celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, terhislerin 31 Mayıs tarihinden itibaren, celplerin 5 Haziran’dan itibaren, bedelli askerlik celplerinin ise 20 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Sevke tabi yükümlülüklerin seçim ve sınıflandırma sonuçlarının ise 28 Mayıs tarihinde e-Devlet üzerinden duyurulacağı belirtildi. Açıklamada, FETÖ ile mücadeleye de yer verildi ve 15 Temmuz 2016'dan bugüne 19 bin 495 kişinin TSK'dan ihraç edildiği bildirildi.

22.05.2020Haber
Son dakika haberler... MSBden celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama: 28 Mayısta e-Devletten duyurulacak

Son dakika haberler... MSB'den celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama: 28 Mayıs'ta e-Devlet'ten duyurulacak

Milli Savunma Bakanlığı, terhislerin 31 Mayıs tarihinden itibaren, celplerin 5 Haziran’dan itibaren, bedelli askerlik celplerinin ise 20 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Sevke tabi yükümlülüklerin seçim ve sınıflandırma sonuçlarının ise 28 Mayıs tarihinde e-Devlet üzerinden duyurulacağı belirtildi. Açıklamada, FETÖ ile mücadeleye de yer verildi ve 15 Temmuz 2016'dan bugüne 19 bin 495 kişinin TSK'dan ihraç edildiği bildirildi.

22.05.2020Gündem
Askerlik terhis ve celp işlemleri : 2020 askere alımlar ne zaman başlayacak Askerlik yerleri ne zaman belli olacak

Askerlik terhis ve celp işlemleri : 2020 askere alımlar ne zaman başlayacak? Askerlik yerleri ne zaman belli olacak?

Askerlik terhis ve celp işlemleri gündemdeki yerini koruyor. Corona virüsü önlemleri kapsamında geçtiğimiz haftalarda ertelenen askere alım işlemlerinin güncel tarihini merak eden er adayları, silah altına alınacakları tarihi sorguluyor. Peki, 2020 askere alımlar ne zaman başlayacak? Askerlik yerleri ne zaman belli olacak? İşte askerlik terhis ve celp işlemlerinde son durumu merak edenler için detaylar...

21.05.2020Gündem
Terhis karantinası bugün başlıyor

Terhis karantinası bugün başlıyor

TSK’da koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında terhis olacak yükümlüler, bugünden itibaren bulundukları kışlalarda 14 günlük gözetim altına alınacak.

17.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak Celp dönemi tarihi açıklandı mı

Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak? Celp dönemi tarihi açıklandı mı?

Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, askerler ve ailelerinin terhis tarihine yönelik araştırmaları hız kazandı. Mayıs ayının gelmesiyle araştırmalarına hız veren vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internetteki araştırmalarını yoğunlaştırdı. İşte, 'Kasım celbi ne zaman terhis olacak?' sorusunun yanıtı...

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştı

Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu! 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştı

İçişleri Bakanlığı, Vefa Sosyal Destek Gruplarının 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştığını bildirdi. Bakanlık ayrıca, "Vefa iletişim sistemi üzerinden 1 milyon 980 bin 795 seyahat izin belgesi başvurusu yapıldı, 806 bin 767'si onaylandı." açıklamasında bulundu.

14.05.2020Gündem
Askerlik yerleri ne zaman belli olacak Celp yerleri ne zaman açıklanacak

Askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Celp yerleri ne zaman açıklanacak?

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. İlk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte hız kazandı. Peki, askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Celp yerleri ne zaman açıklanacak?

13.05.2020Gündem
Bedelli askerlik ne zaman Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak

Bedelli askerlik ne zaman? Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

13.05.2020Gündem
Son dakika haber: Bakan Akardan terörle mücadele vurgusu

Son dakika haber: Bakan Akar'dan "terörle mücadele" vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Dün yapılan operasyonlarda çeşitli bölgelerdeki 17 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak'tan bu yana operasyon bölgelerinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1359 oldu." dedi.

9.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak Bedelli askerlik ne zaman başlayacak

Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak? Bedelli askerlik ne zaman başlayacak

1 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde silah altına alınan erbaş ve erlerin, askerlik hizmet süresinin 1 ay uzatılmasının ardından, terhis tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Nisan ayında terhis olamayan binlerce askerin terhis işlemleri için tarih belli oldu. Peki, askerler ne zaman terhis olacak?Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

8.05.2020Gündem
Askerler ne zaman terhis olacak

Askerler ne zaman terhis olacak?

1 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde silah altına alınan erbaş ve erlerin, askerlik hizmet süresinin 1 ay uzatılmasının ardından, terhis tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Nisan ayında terhis olamayan binlerce askerin terhis işlemleri için tarih belli oldu. Peki, askerler ne zaman terhis olacak?

6.05.2020Gündem
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

İlk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarının ardından hız kazandı. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

5.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman olacak, Bedelli askerlik ne zaman başlayacak Celp tarihi için merak edilen tarih açıklandı..

Askerlik terhis işlemleri ne zaman olacak, Bedelli askerlik ne zaman başlayacak? Celp tarihi için merak edilen tarih açıklandı..

Dün gerçekleştirilen son dakika askerlik terhis tarihleri ile silah altındaki erler için detaylar da belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama neticesinde kasım celbi olarak askerlik görevini ifa ettiren erler haricinde, askere alınacak vatandaşların celp tarihleri de belli oldu. Peki, kasım celbi ne zaman terhis olacak? İşte, son dakika askerlik terhis bilgileri

5.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı normalleşme planını açıkladı İşte AVMler, kuaförler ve berberlerin açılış tarihi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı normalleşme planını açıkladı! İşte AVM'ler, kuaförler ve berberlerin açılış tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası normalleşme planını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve dört saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da 10 Mayıs Pazar günü saat 11,00 - 15,00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz. 20 yaş altı için de bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız" dedi. Erdoğan ayrıca, "Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek" dedi.

5.05.2020Gündem
Kasım celbi ne zaman terhis olacak

Kasım celbi ne zaman terhis olacak?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, askerler ve ailelerinin terhis tarihine yönelik araştırmaları hız kazandı. Peki, Kasım celbinde askere gidenler ne zaman terhis olacak?

28.04.2020Gündem
2000/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak

2000/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında silah altındaki askerlerin terhisleriyle, celp dönemi gelenlerin askere alınmalarının ertelenmesine karar verilmişti. 2000/2 celp döneminde askere gidecek gençler, Milli Savunma Bakanlığı'nın askerlik yerlerini ne zaman açıklayacağını merak ediyor. Peki, 2000/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

24.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Celp ve terhisler neden ertelendi MSBden açıklama geldi...

Son dakika haberler: Celp ve terhisler neden ertelendi? MSB'den açıklama geldi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan(MSB) celp ve terhislerin ertelenmesine yönelik açıklama geldi. Açıklamada toplum sağlığına zarar verebilecek büyük hareketlenme riski ile başarıyla devam eden 6 büyük operasyonun riske girebileceği vurgulandı.

18.04.2020Gündem
2000/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak Askerlik celp yerleri ne zaman belli olacak

2000/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik celp yerleri ne zaman belli olacak?

Mayıs 2020 sınıflandırma döneminde ilk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları son günlerde hız kazandı. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. Peki, askerlik celp yerleri ne zaman belli olacak? 2000/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

17.04.2020Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Üç haftadır buradayız, dışarı çıkmıyoruz

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Üç haftadır buradayız, dışarı çıkmıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın corona virüsle mücadele ve gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

16.04.2020Gündem
Askerlerin terhisleri ertelendi mi Celp tarihleriyle ilgili MSBden açıklama

Askerlerin terhisleri ertelendi mi? Celp tarihleriyle ilgili MSB'den açıklama

Corona virüs önemleri kapsamında Milli Savunma Bakanlığı terhisler ve celpler konusunda alınan kararlara ilişkin değerlendirmeleri paylaştı. Bu kapsamda Kasım 2019'da silah altına alınan erlerin celp süreleriyle ilgili değişiklik yapıldı. Açıklama sonrası askerlerin terhis süreleri gündeme geldi. Peki, askerlerin terhisleri ertelendi mi? Askerlik uzatıldı mı? İşte, askerlerin celp tarihleriyle ilgili yapılan o açıklamanın detayları...

15.04.2020Gündem
Terhis ve celbe 1 ay erteleme

Terhis ve celbe 1 ay erteleme

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) koronavirüsün yayılmasını engellemek için terhis ve celp işlemlerini bir ay erteleme kararı aldı. Jandarma dahil 53 bin askerin celbi bir ay ertelendi. Kasım 2019’da silah altına alınan ve vatani görevini tamamlayan 66 bin asker de bir ay fazladan kışlada kalacak.

15.04.2020Gündem
Son dakika Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu: Terhis ve celplere 1 ay erteleme

Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu: Terhis ve celplere 1 ay erteleme

Milli Savunma Bakanı Akar ve komuta kademesinin katıldığı toplantıda TSK'daki koronavirüs tedbirleri ile yeni alınacak önlemler değerlendirildi. Bakan Akar toplantıda alınan kararlara ilgili şu an askerde olanlar hakkında alınan çok önemli bir kararı da duyurdu.

14.04.2020Haber
Askerlik terhis ve celp dönemleri ertelendi mi Terhisler durdu mu

Askerlik terhis ve celp dönemleri ertelendi mi? Terhisler durdu mu?

Koronavirüs önlemleri hayatın her alanında alınmaya devam ediliyor. Askerlik terhis ve celp tarihlerinde bu önemler kapsamında bir değişlik olup olmayacağı merak konusu. Toplu bulunmanın mecburi olduğu noktalardan birisi olan kışla ve askerlik görevinin yapıldığı tüm merkezlerde terhis dönemlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve celp dönemlerinin yeniden belirlenmesi kararlaştırıldı. Konu ile ilgili son dakika açıklaması Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. Peki, son gelişmelerle birlikte askerlik terhisleri ve celp dönemleri durduruldu mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.04.2020Gündem
Askerlik terhis ve celp tarihleri son dakika ertelendi mi Bakan Akardan son dakika açıklaması

Askerlik terhis ve celp tarihleri son dakika ertelendi mi? Bakan Akar'dan son dakika açıklaması

Askerlik terhis ve celp işlemleri ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri alınmaya devam ediliyor. Askere alınanların salgın tehlikesine karşılık birliklerine gönderilmeden önce 14 gün gözetim altında tutulduğu duyurulmuştu. Terhis ve celp tarihleri ile ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklama yaptı.

14.04.2020Gündem
Son dakika haberleri: Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu: Terhis ve celplere 1 ay erteleme

Son dakika haberleri: Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu: Terhis ve celplere 1 ay erteleme

Milli Savunma Bakanı Akar ve komuta kademesinin katıldığı toplantıda TSK'daki koronavirüs tedbirleri ile yeni alınacak önlemler değerlendirildi. Bakan Akar toplantıda alınan kararlara ilgili şu an askerde olanlar hakkında alınan çok önemli bir kararı da duyurdu.

14.04.2020Gündem
Gözler 3. dijital kabinede

Gözler 3. dijital kabinede

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde koronavirüse karşı sokağa çıkma yasağının genişletilmesi, lokal karantina önlemleri ve terhislerin durdurulması gibi kararlar gündemde.

13.04.2020Gündem
Terhisler ve celp ertelendi mi Askerlik son dakika haberleri

Terhisler ve celp ertelendi mi? Askerlik son dakika haberleri

Terhis ve celp tarihlerinin ertelenip ertelenmediği merak edilen konular arasında yerini aldı. Koronavirüsle mücadele kapsamında önlem alan kurumlar arasında Milli Savunma Bakanlığı’da bulunuyor. Bakanlığın askere giden vatandaşları 14 gün gözetim altında tuttuğu açıklanmıştı. Peki tershisler ertelendi mi? İşte detaylar…

11.04.2020Gündem
Terhis ve celp erteleniyor mu

Terhis ve celp erteleniyor mu?

Koronavirüs önlemleri kapsamında askerlik hizmetiyle ilgili de iki karar gündemde. Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, askerlerin terhis ve celp işlemleri bir süre durdurulacak. Bedelli askerlerin de uzaktan eğitimle bu hizmeti yerine getirmesi üzerinde duruluyor.

11.04.2020Gündem
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak Askerlik celp yerleri belli oldu mu

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik celp yerleri belli oldu mu?

Askerlik celp yerlerinin ne zaman açıklanacağı, nisan ayı devam ederken asker adaylarının araştırdığı konulardan oldu. 2020 mayıs askerlik celp yerlerinin açıklanacağı tarihe odaklananlar, 'Askerlik celp yerleri ne zaman belli olur?' ya da 'Askerlik yerleri belli oldu mu?' sorularının yanıtını merak ediyor. İşte, 2020 askerlik celp yerleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

9.04.2020Gündem
Kezzaplı saldırganın beraat ettiği ‘çocuğa darp’ davasında gerekçeli karar açıklandı

Kezzaplı saldırganın beraat ettiği ‘çocuğa darp’ davasında gerekçeli karar açıklandı

KONYA'da, kavgalı olduğu komşularının üzerine kezzap atarak, 3'ü çocuk 6 kişiyi yaraladığı iddiasıyla 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Gülay Durusoy (41), ailenin zihinsel engelli oğlu Akil Şahin'i itip, düşürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada ise suçu işlediğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraat etti. Mahkemenin gerekçeli kararında, "Katılan ile sanık arasında olayın öncesinden kaynaklanan husumet bulunduğu, her ne kadar katılan sanığın oğlunu darp ettiği iddiası ile şikayetçi olmuş ise de katılanın bu soyut iddiaları dışında sanığın atılı suçu işlediğine dair cezalandırılmasına yeter şüpheden uzak kesin ve inandırıcı hukuki delil bulunmadığı anlaşıldığından beraatine karar verilmiştir' denildi.

9.04.2020Gündem
Son dakika... Tekirdağ Valiliğinden koronavirüs önlemi... Toplu ulaşım 15 gün durduruldu

Son dakika... Tekirdağ Valiliği'nden koronavirüs önlemi... Toplu ulaşım 15 gün durduruldu

Tekirdağ Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçeler ve mahalleler arası toplu ulaşımın, pazar alışverişinin yapıldığı günler haricinde 15 gün durdurulduğunu bildirdi.

4.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni corona virüs önlemlerini tek tek açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni corona virüs önlemlerini tek tek açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda koronavirüsle mücadelede alınan yeni tedbir paketini açıkladı. 30 büyükşehirdeuygulanacak kararlar arasında şehirlerarası seyahatin valilik iznine bağlanması, tüm yurtdışı uçuşlarının durdurulması, piknik yerlerinin haftasonu kapalı olması gibi önlemler var.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: MSBde Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

Son dakika haberleri: MSB'de Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

MSB'de birlik ve karargahlarda salgınla ilgili önlem çalışmalarının yönetilip takip edildiği Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu.

24.03.2020Gündem
Toplu uğurlamaya bakanlık engeli

Toplu uğurlamaya bakanlık engeli

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgeyle, virüs önlemlerini altüst eden toplu asker uğurlama törenlerine izin verilmemesi talimatı verdi.

22.03.2020Gündem
TSK’da korona önlemleri arttı

TSK’da korona önlemleri arttı

Milli Savunma Bakanlığı koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini sıklaştırdı. İşte o önlemler:

21.03.2020Gündem
Bedelli askerlik ertelendi mi Bedelli askerlik celp ve sevk işlemleri ne zaman yapılacak

Bedelli askerlik ertelendi mi? Bedelli askerlik celp ve sevk işlemleri ne zaman yapılacak?

Zorunlu askerlik hizmetini bedelli olarak yapacak vatandaşlar, celp yerlerinin açıklanmasını beklerken, corona virüsü kapsamında alınan önemler onları da meraklandırdı. Bedelli askerlikle ilgili celp ve sevk işlemi olan vatandaşlar, bu işlemlerin ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Peki, bedelli askerlik ertelendi mi? Bedelli askerlik celp ve sevk işlemleri ne zaman yapılacak?

18.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kışlalarda son durum

Binlerce anne ve baba askeri okullarda okuyan ve askerlik görevini yapan çocuklarının durumunu merak ediyor... İşte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın verdiği bilgilere göre yurtiçindeki kışlalarda ve sınırötesi harekât bölgelerinde koronavirüsle mücadele için alınan tedbirler...

1.04.2020