EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Cdu/Csu

Cdu/Csu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cdu/Csu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.437 Cdu/Csu haberi bulunmuştur.

Cdu/Csu Haberleri

Alman Bakana yolsuzluk suçlaması

Alman Bakana yolsuzluk suçlaması

Almanya Savunma Bakanı Rudolf Scharping, özel işleri için askeri uçaklardan yararlandığı yolundaki suçlamalarla ilgili olarak bugün Federal Meclis Savunma Komisyonu'nda ifade veriyor.

10.09.2001Dünya
Almanya: Gerekirse asker göndeririz

Almanya: Gerekirse asker göndeririz

Almanya Savunma Bakanı Rudolf Scharping, gerektiği takdirde Afganistan'a asker gönderebileceklerini söyledi. Bir kamuoyu yoklaması da Alman halkının yüzde 71'inin, ABD ile sınırsız dayanışma gösterilmesinden yana olduğunu ortaya koydu.

6.10.2001Dünya
Bush: Zaman doluyor

Bush: Zaman doluyor

ABD Başkanı George Bush, Usame bin Ladin'i teslim etmeleri, aksi halde bunun sonucuna katlanmaları uyarısında bulunduğu Taliban'a ''zaman doluyor'' diye seslendi.

6.10.2001Dünya
Türkiyeye barış gücü görevi

Türkiye'ye 'barış gücü' görevi

Taliban'ın Kabil'den çıkmasının ardından ülkeye barış gücü gönderilmesi seçeneği güçleniyor. Türkiye'nin bu görev için en uygun ülke olduğu vurgulanıyor. Ankara da bu role sıcak bakıyor.

14.11.2001Dünya
Schröder kılpayı kazandı

Schröder kılpayı kazandı

Alman hükümeti, Afganistan`a gönderilecek 3 bin 900 askerin hazır tutulmasıyla bağlantılı olarak yapılmasını talep ettiği güven oylamasını çok az farkla kazandı. Hükümet, en az 334 oya ihtiyacı olan oylamada, 326`ya karşı 336 oyla güven oyu aldı. Oylamada, çekimser kalan milletvekili olmadı.

16.11.2001Dünya
Kaplanı parçaladılar

Kaplan'ı parçaladılar

Almanya'da dün sabah Kaplancılar ile diğer aşırı dinci örgütlere ait merkezlere 1200 polis baskın yaptı. Tüm örgütlerin faaliyetleri yasaklandı.

12.12.2001Gündem
Kaplanı parçaladılar

Kaplan'ı parçaladılar

Almanya'da dün sabah Kaplancılar ile diğer aşırı dinci örgütlere ait merkezlere 1200 polis baskın yaptı. Tüm örgütlerin faaliyetleri yasaklandı. TV ve radyolar, baskınları birinci haber olarak duyurdu.

13.12.2001Dünya
Bavyera Kaplanı Schrödere rakip

Bavyera Kaplanı Schröder'e rakip

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in Eylül ayındaki seçimlerdeki rakibi belli oldu. Ana muhalefet partisi CDU/CSU, ‘Bavyera Kaplanı’ lakaplı Bavyera eyaleti Başbakanı Edmund Stoiber'i başbakan adayı ilan etti.

13.01.2002Gündem
Verheugen Türkiyenin Kıbrıs konusunda borcu var

Verheugen 'Türkiye'nin Kıbrıs konusunda borcu var'

AB`nin genişlemesinden sorumlu komisyon üyesi Günter Verheugen, Frankfurter Rundschau gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye`nin Kıbrıs konusunda borcu olduğunu söyledi.

16.01.2002Gündem
Avrupada sağ toparlanıyor

Avrupa'da sağ toparlanıyor

Siyasi uzmanlara göre Avrupa'da merkez sağ toparlanma sürecine girdi. İşsizlik oranının yükselmesi, sıkı para politikaları, ulusal egemenliğin erezyona uğraması merkez sağa ivme kazandırmaya başladı.

19.01.2002Dünya
Muhbir skandalı Alman hükümetini zorluyor

Muhbir skandalı Alman hükümetini zorluyor

Alman Birlik partileri (CDU/CSU), aşırı sağcı Almanya'nın Milliyetçi Demokratik Partisi'nin (NPD) yasaklanmasıyla ilgili davanın düşmesiyle ortaya çıkan skandal nedeniyle İçişleri Bakanı Otto Schily'nin istifa etmesi talebinde bulundu.

23.01.2002Gündem
Alman Meclisi Göç Yasasını kabul etti

Alman Meclisi 'Göç Yasasını' kabul etti

Almanya Federal Meclisi, hükümet tarafından hazırlanan 'Göç Yasası Tasarısı'nı kabul etti. Tasarıyla yasadışı göçün kontrol altına alınması ve kalifiye işgücü açığının kapatılması hedefleniyor.

1.03.2002Dünya
Almanyada göç yasası kabul edildi

Almanya'da göç yasası kabul edildi

Federal İçşleri Bakanı Otto Schily tarafından hazırlanan ve 1 Mart'ta Federal Meclis'te kabul edilen Göç Yasası, bugün Federal Eyalet Temsilcileri Meclisi'nde (Bundesrat) onaylandı.

22.03.2002Gündem
Almanya uzman Türklere kapıyı açıyor

Almanya uzman Türklere kapıyı açıyor

Geçen yıl ‘Yeşil kart’ uygulamasıyla yabancı işçi politikasını değiştirmeye başlayan Almanya, Eyaletler Meclisi'nde Göç Yasası'nı kabul ederek yetişmiş eleman ve yabancı sermaye girişine hazırlanmaya başladı.

24.03.2002Ekonomi
Medya devi Kirchin batışı Alman futbolunu zora soktu

Medya devi Kirch'in batışı Alman futbolunu zora soktu

Alman medya imparatoru Leo Kirch'in iflasın eşiğine gelmesi Alman futbolcularının maaşlarını da tehlikeye soktu. Kirch'in TV yayınları için futbol kulüplerine yaptığı ödeme ve dolayısıyla futbolcuların ödemeleri tehlikeye girdi.

6.04.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları