EKSTRA
MENÜ

Çatışma

Çatışma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çatışma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26.299 Çatışma haberi bulunmuştur.

Çatışma Haberleri

Kundakta gittiler tankla döndüler

Kundakta gittiler tankla döndüler

Karabağlı gençler, 30 yıl önce Ermenistan işgaliyle kundaktayken terk ettikleri topraklarına şimdi tankların üstünde dönüyor. Azerbaycanlılar, “Annelerin kucağında öz topraklarını terk eden balalarımız (çocuklarımız) 30 yıl sonra öz topraklarını almak için savaşıyor” diyor.

9.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan Başbakanı Paşinyanın zor anları.. Azerbaycan ve Türkiyeyi karalarken karanlıkta kaldı

Son dakika haberi: Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın zor anları.. Azerbaycan ve Türkiye'yi karalarken karanlıkta kaldı!

Son dakika haberi.. Azerbaycan - Ermenistan cephe hattındaki sıcak çatışmalar 12. gününe girerken Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından yaşanan çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Aliyev "Ermenilerin tutumu tarihsel yalanlara ve uluslararası hukukun norm ve ilkelerinin ihlallerine dayanırken, bizim tutumumuz uluslararası hukukun norm ve ilkelerine ve tarihi adalete dayanmaktadır" dedi. Paşinyan ise Rus televizyonunda Azerbaycan ve Türkiye'yi karalarken karanlıkta kaldı.

8.10.2020Dünya
Financial Times: Türkiye, SİHAlarda ABD, İsrail ve Çine ciddi rakip oldu

Financial Times: Türkiye, SİHA'larda ABD, İsrail ve Çin'e ciddi rakip oldu

Financial Times gazetesinde İHA programının Türkiye'yi yükselen bir drone gücü haline getirdiği kaydedildi.

8.10.2020Dünya
Son dakika haberleri...Koğuşun duvarını deldi Her şeyi anlattı

Son dakika haberleri...Koğuşun duvarını deldi! Her şeyi anlattı

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi (46), 2 yıl önce makamında şehit eden, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı yaralayan trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun (36) tutuklu bulunduğu cezaevindeki koğuş duvarında açılan delikten yan koğuşta bulunan hükümlü Okan Ünal ile sohbet ederek, saldırı olayını anlattığı ortaya çıktı. Sarıcaoğlu’nun yargılanmasına devam edilen mahkemede tanık olarak dinlenen Ünal, "Sanığın kripto bir FETÖ terör örgütü üyesi olduğunu düşünüyorum" dedi. Sarıcaoğlu da koğuştaki duvar deliğinden tanıkla konuştuğunu doğruladı.

8.10.2020Gündem
Azerbaycan ordusu Ermeni güçlerine ait kamikaze dronu düşürdü

Azerbaycan ordusu Ermeni güçlerine ait 'kamikaze dronu' düşürdü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Azerbaycan ordusunun Ermenistan güçlerine ait kamikaze dronunun düşürüldüğünü açıkladı.

8.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar gazetesine konuştu... Birbirinden çarpıcı mesajlar

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar gazetesine konuştu... Birbirinden çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan 'The Peninsula' gazetesine mülakat verdi. Erdoğan, "Kaos hesapları yapanlar dışında hiç kimse, Türkiye'nin ve Türk askerinin Körfez'deki mevcudiyetinden rahatsız olmamalıdır." açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Suriye topraklarında asla kalıcı değildir. Kriz kalıcı olarak çözüldüğünde bizim de Suriye’deki varlığımız sona erecektir." ifadelerini kullandı.

8.10.2020Gündem
Diyalog kazansın diye çalışıyoruz

Diyalog kazansın diye çalışıyoruz

İtalya Başbakanı Conte, aralarında Hürriyet’in de olduğu Avrupa’nın önde gelen gazetelerine açıklamalarda bulundu. Conte, Doğu Akdeniz ile ilgili, ‘Ben, İtalya ve hükümetimiz, Almanya ve Avrupa kurumları temsilcileriyle birlikte diyaloğun galip gelmesi için çalışacağımıza dair size garanti verebilirim’ dedi.

8.10.2020Dünya
General Hüseyin Mahmudov Hürriyet’e konuştu: Cephede 25 km ilerledik

General Hüseyin Mahmudov Hürriyet’e konuştu: 'Cephede 25 km ilerledik'

Azerbaycan ordusundan General Hüseyin Mahmudov, cephedeki son durumu Hürriyet’e anlattı. General Mahmudov, “Ordumuz çok sayıda cephede savaşıyor. Şu ana kadar 25 km ilerleme sağladık. Karabağ’da işgal altındaki tüm topraklarımızı alana kadar durmayacağız. Öz topraklarımızı azat etmeye, zafere az kaldı” dedi.

8.10.2020Dünya
Azerbaycanın Ankara Büyükelçisi İbrahim: Bizi sadece kardeş Türkiye destekliyor

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi İbrahim: "Bizi sadece kardeş Türkiye destekliyor"

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, "Terörle mücadele Batılı ülkeler için normalken, bize gelince bu durum uluslararası camia tarafından anormal karşılanıyor. Bizi bu konuda sadece kardeş Türkiye destekliyor." dedi.

7.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Azerbaycan lideri Aliyevden CNN TÜRKe özel açıklamalar

Son dakika haberler... Azerbaycan lideri Aliyev'den CNN TÜRK'e özel açıklamalar

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, CNN TÜRK'te soruları yanıtladı. "Sorunumuz Ermeni halkıyla değil yönetimiyle." vurgusu yapan Aliyev, "Sivillere saldırmak, ateş açmak, balistik roketlerle sivil şehirlere saldırmak cinayet sayılır." ifadelerini kullandı. "Türkiye bizim kardeş ülkemizdir. Türkiye bayrağı bizim için Azerbaycan bayrağı kadar azizdir." diyen Aliyev, "Türkiye'nin net tavrı, Sayın Cumhurbaşkanı, benim kardeşim, Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları, Azerbaycan'a gösterilen destek, Türkiye'den gelen destekler, 'Azerbaycan yalnız değil' sözleri, Türkiye ile olan muhabbeti daha da arttırdı." diye konuştu.

7.10.2020Gündem
Azerbaycan Ermenistan işgalinden kurtarılan Şükürbeyli köyünün görüntülerini paylaştı

Azerbaycan Ermenistan işgalinden kurtarılan Şükürbeyli köyünün görüntülerini paylaştı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan işgalinden kurtarılan Şükürbeyli köyünün görüntülerini paylaştı.

7.10.2020Dünya
Kuvel kalesi nerede

Kuvel kalesi nerede?

Kuvel kalesi, stratejik önemi dolayısıyla tarih boyunca pek çok hükümdarlığın uğruna savaşlar verdiği merkez olmuştur. Tarih boyunca birçok askeri çatışma ve savaş gören Kuvel kalesi, Kol kalesi olarak da anılmaktadır. Gürcistan Türkiye sınırında bulunan Kuvel kalesi, pek çok hükümdarlık döneminde kullanılmıştır. Peki, Kuvel kalesi nerede yer alıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.10.2020Gündem
Ermenistan ordusunun komuta gözlem noktası yok edildi

Ermenistan ordusunun komuta gözlem noktası yok edildi

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada Ermenistan ordusuna ait komuta gözlem noktasının yok edildiği bildirildi.

7.10.2020Dünya
Kiralık Konak kitabını kim yazmıştır Kiralık Konak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kiralık Konak kitabını kim yazmıştır? Kiralık Konak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk Edebiyatında romanlara bakıldığında edebi değeri yüksek birçok eser bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Kiralık Konak kitabıdır. Türk toplumun yapısını inceleyen bu roman pek çok kişi tarafından okunmuş ve çok beğenilmiştir. Peki Kiralık Konak kitabını kim yazmıştır? Kiralık Konak kitabı özeti, konusu ve karakterlerini sizlere detaylıca inceledik.

6.10.2020Araştırma
Kılıçdaroğlu: 83 milyon olarak yüreğimiz Azerbaycan ile...

Kılıçdaroğlu: 83 milyon olarak yüreğimiz Azerbaycan ile...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Azerbaycan topraklarının, uluslararası hukuka aykırı olarak işgal edildiğini belirterek, "Azerbaycan, işgal ne zaman sona erecek diye 30 yıldır bekliyor ama Ermenistan yönetimi hiç dinlemiyor, 'Hayır, biz işgal ettiğimiz topraklarda kalacağız.' diyor" dedi.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlundan flaş açıklamalar

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamalar

Azerbaycan'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile ortak basın açıklaması düzenledi. Bayramov, "Ermenistan devleti terörist düşünceye sahiptir. Maksatlarına kavuşmak için kırmızı çizgileri yoktur" derken, Çavuşoğlu ise "Ermenistan sivilleri vuruyor, bu bir savaş suçudur. Ermenistan Tovuz'a saldırdı, Azerbaycan karşılığını verdi. Uluslararası toplum ateşkes dedi. Ateşkes oldu ne oldu? Ermenistan tekrar Azerbaycan'a saldırdı. Ateşkes olsun da sonuç ne olacak?" diye konuştu.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeli’den flaş açıklamalar

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeli’den flaş açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, ''Bizim sorunumuz Türk Tabipler Birliği(TTB) merkez konseyine yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıdır. Bizim hesabımız teröristlere övgüler düzen küçük bir azınlıkladır. Bu nedenle TTB kapatılsın diyorum. Hiç kimse öküz altında buzağı aramasın.'' dedi. Bahçeli ayrıca, ''Bize göre Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır, tertiptir, yenilgiye onaydır. Mütecaviz düşmanın beli kırılmadan, askeri başarı siyaseten tasdik edilmeden kurulacak her masa tavizdir. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezileceklerdir.'' dedi.

6.10.2020Gündem
Yolu trafiğe kapatıp birbirlerine girdiler

Yolu trafiğe kapatıp birbirlerine girdiler

Esenyurt’ta iki taksici yol verme kavgası yüzünden ilçenin en işlek yolunu trafiğe kapatıp birbirlerine girdiler. Tekme ve yumrukların havada uçtuğu kavga bir vatandaşın cep telefonuna saniye saniye yansıdı.

6.10.2020Haber
Son dakika haberi: Putin telefonu suratına kapatmıştı, Kremlinden flaş açıklama geldi

Son dakika haberi: Putin telefonu suratına kapatmıştı, Kremlin'den flaş açıklama geldi

Son dakika haberi.. Azerbaycan ve Ermenistan arasında çatışmalar 10. gününe girerken Putin ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan arasında yaşananlar dünyada olay yaratmaya devam ediyor.

6.10.2020Dünya
Sokaktaki kavgayı seyrederken pompalı tüfek saçmaları isabet etti.

Sokaktaki kavgayı seyrederken pompalı tüfek saçmaları isabet etti.

Esenyurt'ta iki grup arasından sokakta çıkan ve pompalı tüfeğin de kullanıldığı kavgada fırıncıda çalışan 1'i kadın 1'i çocuk 2 kişi yaralandı. Çatışma sırasında kadın ve çocuğun yaralanması güvenlik kamerasına yansıdı.

6.10.2020Haber
Esenyurtta dehşet anları Göğsümde ağrı var vuruldum

Esenyurt'ta dehşet anları! 'Göğsümde ağrı var vuruldum!'

Esenyurt'ta iki grup arasından sokakta çıkan ve pompalı tüfeğin de kullanıldığı kavgada fırıncıda çalışan 1'i kadın 1'i çocuk 2 kişi yaralandı. Çatışma sırasında kadın ve çocuğun yaralanması güvenlik kamerasına yansıdı.

6.10.2020Gündem
Putin, Paşinyan’ın suratına kapattı Şimdi meşgulüm, sonra ararım

Putin, Paşinyan’ın suratına kapattı! 'Şimdi meşgulüm, sonra ararım'

Paşinyan sürekli aradığı Putin’i bıktırdı. Rusya devlet televizyon kanalında yayınlanan görüntülerde, toplantı ortasında çalan telefonu kaldıran Putin, meşgul olduğunu ve daha sonra kendisini arayacağını söyledikten sonra ahizeyi kapattı.

6.10.2020Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ‘30 senedir işgalin tadını çıkarıyorlar’

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ‘30 senedir işgalin tadını çıkarıyorlar’

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Sivilleri hedef alan Ermenistan savaş suçu işliyor. Ermenistan, 30 yıldır Azerbaycan topraklarını işgalin tadını çıkarıyor” dedi.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüz yüze eğitimin kapsamını genişlettiklerini belirterek, "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek" dedi.

5.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Ermenistan Başbakanı Paşinyanın planı suya düştü

Son dakika haberler: Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın planı suya düştü

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Amerikan New York Times (NYT) gazetesine skandal açıklamalarda bulundu

5.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevden flaş açıklamalar

Son dakika haberler... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den flaş açıklamalar

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TRT Haber'de sorulara yanıt verdi. "Muharebe daima devam etmeyecek. Tabi ki barış sağlanacak. Artık bu bölgede uzun vadeli dayanıklı barış sağlanmalı." diyen Aliyev, "Türkiye'nin net tavrı çok önemli. Türkiye 'biz Azerbaycan'ın yanındayız.' dedi. Birçok başka aktörlere de bu bir uyarı oldu. Barış sürecinde Türkiye olmalıdır." ifadelerini kullandı.

5.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu ile Stoltenbergden önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu ile Stoltenberg'den önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile basın açıklaması düzenledi. Ermenistan-Azerbaycan çatışmasına ilişkin Ermenistan'ın savaş suçu işlediğini söyleyen Çavuşoğlu, "30 yıldır maalesef bu sorunun çözümü konusunda somut hiçbir öneri gelmedi." dedi ve "Azerbaycan'ın Türkiye'den destek talebi yok ama olursa da destek veririz." diye de ekledi. Stoltenberg ise "Durumu çok yakından takip ediyoruz. Endişelerimiz var. Çatışmalar bitmeli." ifadelerini kullandı.

5.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Ankara’da Emniyet ve MİT’ten ortak operasyon

Son dakika haberler: Ankara’da Emniyet ve MİT’ten ortak operasyon

Gelen son dakika haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Başkanlığı'nın terör örgütü DEAŞ'a yönelik ortak operasyonunda 24'ü Irak, 1'i Finlandiya uyruklu 25 şüpheli gözaltına alındı. Firari 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

5.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeliden çok konuşulacak Nahçivan önerisi

Son dakika haberler... Bahçeli'den çok konuşulacak 'Nahçivan' önerisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. "Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır." ifadelerini kullanan Bahçeli, "Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur." diye konuştu.

4.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Ermenistandan Azerbaycana alçak saldırı Sivilleri hedef aldılar

Son dakika haberi: Ermenistan'dan Azerbaycan'a alçak saldırı! Sivilleri hedef aldılar

Son dakika haberi.. Ermeni askeri grupların, Azerbaycan’ın Gence şehrini, işgal altındaki Karabağ’da Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini bombaladığı bildirildi. Ermenistan'ın Azerbaycan'a yaptığı bu alçak saldırıda 1 sivilin hayatını kaybettiği 4 kişinin de yaralandığı duyuruldu. Türkiye saldırıya sert tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı, "Bu saldırılar, Ermenistan’ın içine düştüğü çaresizliğin ve insanlık suçu işlemekten geri kalmayacağının göstergesidir" açıklaması yaptı.

4.10.2020Dünya
Ermenistan, Azerbaycandaki şehir ve köyleri bombalıyor

Ermenistan, Azerbaycan'daki şehir ve köyleri bombalıyor

Ermeni askeri grupların, Azerbaycan’ın Gence şehrini, işgal altındaki Karabağ’da Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini bombaladığı bildirildi.

4.10.2020Haber
Son dakika haberleri... Azerbaycan açıkladı... İşte işgalden kurtarılan yerler

Son dakika haberleri... Azerbaycan açıkladı... İşte işgalden kurtarılan yerler

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusuyla şiddetli çatışmaların dün devam ettiğini bazı yerleşim bölgelerinin de işgalden kurtarıldığını açıkladı.

4.10.2020Gündem
Herkesin kaçtığı yere koşan adam

Herkesin kaçtığı yere koşan adam

Hayatının ilk dört yılında ölümün kıyısındaymış Coşkun Aral. Doğuştan gelen hastalıklarla savaşmış ve büyük bir zafer kazanıp galip gelmiş. Kaderin cilvesi onu, ömrünün geri kalanında ölümün kol gezdiği savaş alanlarına itmiş...Foto muhabiri, kâşif, belgeselci gazeteci Coşkun Aral’ın Siirt’te başlayıp dünyanın dört bir yanında maceradan maceraya, cepheden cepheye taşınan hayat hikâyesini dinledik. Kendi deyimiyle: İşte bir foto muhabirinin yaşamöyküsü…

4.10.2020Gündem
Hürriyet ateş hattında... Azatlık çok yakın

Hürriyet ateş hattında... Azatlık çok yakın

Hürriyet, Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmak için cephede ilerleyişini sürdüren Azerbaycan ordusunun mevzilerine girdi. Cephe hattındaki Azerbaycan askerleri, “İşgal altındaki Karabağ’ı azat etmeye az kaldı. Ermenistan askerleri cephe ve mevzileri bırakıp kaçtı. Sivilleri vuruyor” dedi.

4.10.2020 Gündem
Son dakika haberi: Azerbaycan-Ermenistan cephesinde sıcak gelişmeler Ermenistan ateşkes istedi, Azerbaycandan net mesaj geldi...

Son dakika haberi: Azerbaycan-Ermenistan cephesinde sıcak gelişmeler! Ermenistan ateşkes istedi, Azerbaycan'dan net mesaj geldi...

Gelen son dakika haberlerine göre Azerbaycan, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde ilerleyişini 4 koldan sürdürüyor. Azerbaycan ordusu, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonun 6'ncı gününde ilerlemesini ve Ermenistan güçlerine kayıp verdirmeyi sürdürdü. Ermeni askerleri beyaz bayrakla teslim oldu! Ermenistan ateşkes istedi, Azerbaycan'dan ise net mesaj geldi...

3.10.2020Dünya
Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun çok sayıda zırhlı aracını imha etti

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun çok sayıda zırhlı aracını imha etti

Azerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonda, Ermenistan ordusuna ait çok sayıda zırhlı aracı imha etti.

3.10.2020Dünya
İstanbulda DEAŞ operasyonu

İstanbul'da DEAŞ operasyonu

İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerdeki aramaların devam ettiği bildirildi.

2.10.2020Gündem
Son dakika... Sıcak gelişme: Azerbaycan yoğun bombardıman başlattı

Son dakika... Sıcak gelişme: Azerbaycan yoğun bombardıman başlattı

Uluslararası ajanslar son dakika gelişmesini ''Azerbaycan Ordusu'dan işgal altındaki Karabağ'a yoğun bombardıman'' şeklinde duyurdu.

2.10.2020Dünya
Azerbaycan milletvekili Nurullayeva: Haklı davamızda Türkiye her daim yanımızda oldu

Azerbaycan milletvekili Nurullayeva: Haklı davamızda Türkiye her daim yanımızda oldu

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Gönül Nurullayeva, Azerbaycan ordusunun Ermeni güçlerine karşı Birleşmiş Milletler tarafından da tanınan işgal altındaki kendi topraklarında, karşı saldırı operasyonları yürüttüğünü söyledi.

2.10.2020Dünya
Azerbaycan ordusu bazı stratejik tepeleri işgalden kurtardı

Azerbaycan ordusu bazı stratejik tepeleri işgalden kurtardı

Azerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonlarda işgal altındaki Ağdere ilininin Madagiz bölgesindeki bazı stratejik tepelerde kontrolü sağladı.

2.10.2020Dünya
‘Küresel yönetim kurmalıyız’

‘Küresel yönetim kurmalıyız’

TBMM açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel düzenin kurumlarının tıkandığını belirterek “Dünyanın korunmaya ihtiyacı vardır. Bunları sağlayacak bir küresel yönetim düzeni kurmamız şarttır” dedi. Erdoğan, Azerbaycan’la ilgili de “Barışın yolu, Ermenilerin çekilmelerinden geçiyor. Bu haydut devlete destek verenleri, hesap sorulacağı konusunda ikaz ediyorum” dedi.

2.10.2020Gündem
CNN TÜRK görüntüledi... Ermenistan İHAsı böyle vuruldu

CNN TÜRK görüntüledi... Ermenistan İHA'sı böyle vuruldu!

CNN TÜRK muhabiri Enver Kaptanoğlu ve kameraman Ahmet Polat Azerbaycan-Ermenistan çatışma hattında gelişmeleri takip ediyor. CNN TÜRK ekibi, Azerbaycan'ın Ermenistan İHA'sını düşürme anını saniye saniye görüntüledi.

1.10.2020 Haber
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMMnin açılışında flaş mesajlar AYM ve idam sorusuna cevap

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMM'nin açılışında flaş mesajlar! AYM ve idam sorusuna cevap

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 4. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla özel gündemle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan konuşmasında Azerbaycan'a tam destek vererek, "Trump, Putin, Macron’la görüştük ama netice yok. Azerbaycanlı kardeşlerimiz şu anda topraklarına dönecekleri günü bekliyor. Ona kimse yanaşmıyor. Önce bir bunu konuşalım hep oturdular konuştular ama bir netice yok. İşte şimdi netice almanın zamanı Azerbaycanlı kardeşlerimiz de şimdi kendi göbeğini kesmenin adımını attılar" dedi. Erdoğan ayrıca ekonomiyle ilgili gelişmelere değinerek, “Amacımız V tipi bir toparlanmayı sağlayıp bu yılı artı değerde kapatmaktır” ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan MHP Genel Başkanı'nın Anayasa Mahkemesi ile ilgili çağrısını yorumladı. Erdoğan Bahçeli'nin sözleriyle ilgili olarak, "Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de atarım" dedi. Erdoğan idam cezası tartışmaları ile ilgili de ‘İdamla ilgili karar bana gelirse onaylarım’ ifadelerini kullandı.

1.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Azerbaycan - Ermenistan hattında sıcak çatışmalar devam ediyor... Ermenistan köşeye sıkıştı, Timestan flaş iddia geldi

Son dakika haberi: Azerbaycan - Ermenistan hattında sıcak çatışmalar devam ediyor... Ermenistan köşeye sıkıştı, Times'tan flaş iddia geldi

Azerbaycan - Ermenistan hattında sıcak çatışmalar dördüncü gününde de devam ediyor. Azerbaycan ordusu Ermenistan'a büyük darbe vururken Ermenistan sivil hedefleri vurmaya devam ediyor. Cephede köşeye sıkışan Ermenistan'la ilgili olarak Times gazetesinden flaş bir iddia geldi!

1.10.2020Dünya
Son dakika… Irak ve Suriye için yeni tezkere TBMM’ye sunuldu

Son dakika… Irak ve Suriye için yeni tezkere TBMM’ye sunuldu

Irak ve Suriye’deki sınır ötesi operasyonların süresinin uzatılmasına ilişkin cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM’ye sunuldu.

1.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İrritabl bağırsak sendromu teşhisi ve tedavisi

Tıbbi terminolojideki ismiyle irritabl bağırsak sendromu, huzursuz bağırsak ya da hassas bağırsak sendromu olarak da bilinmektedir. IBS adı üstünde bir hastalığı değil sendromu ifade etmektedir ve altta yatan bir hastalık olmaksızın karın ağrısıyla seyreden bağırsak alışkanlıklarında; bağırsak şeklinde formunda ve sıklığında değişikliklerle karakterizedir.

8.10.2020

Boşanma Sürecini Çocuğun En Az Problemle Atlatmasının Yolları Nelerdir?

Aile toplumun temel yapıtaşlarındandır. Çocuk için ise sevgiyi, şefkati ve bakımı aldığı en doğal ortamdır. Evlilikte yaşanan birtakım sıkıntıların çözülememesi ile boşanma kararı alınabilir. Boşanma kararı, iki erişkin insanın verdiği hayatlarını değiştirecek ciddi bir süreçtir. Bununla birlikte eğer boşanacak olan kişinin çocukları var ise aynı şekilde onlarında hayatları değişecektir.

7.10.2020

Geçmiş alışkanlıklarla dolu 1.5 sene

Diyalog ve uzlaşı kelimeleri uzun zamandır siyasetle bir arada kullanılır. Gerekliliğini taraflı tarafsız herkes dile getirse de uygulamaya pek geçmez/geçirilemez. Tarafların genelde kendi düşünceleri ve menfaatlerine göre oluşmasını istediği ‘uzlaşı’ ortamı yerini bir anda çatışma alanına bırakır. Hem ulusal hem yerel siyasette yıllardır bunun pek çok örneğini gördük, yaşadık.

7.10.2020

AB zirvesi kararlarında bardağın hangi tarafına bakmalıyız?

Doğu Akdeniz’de iki ayı aşkın süren, sahada ‘uçurum kenarı’ stratejilerinin uygulandığı sıcak bir yazın ardından dün Avrupa Birliği zirvesinde alınan kararlarla birlikte diplomasiye şans tanınan yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Öncelikle, gerilim ortamından sıcak bir çatışma yaşanmadan çıkılması ve gelişmelerin barış ve diyalog yönünde evrilmesini sevindirici bir gelişme olarak karşılamalıyız.

3.10.2020

FETÖ’de örgüt içi çatışma

15 Temmuz darbe girişimiyle hedefine ulaşamayan FETÖ, Türkiye’de halen devam eden operasyonlarla büyük yenilgiye uğradı. Örgüt şimdi de yurtdışında parçalanmaya başladı. Çoğu 17-25 Aralık 2013 sonrası yurtdışına kaçan örgüt üst düzey yöneticisi 150’ye yakın isim, FETÖ elebaşı Gülen’in ölümü sonrasına hazırlanırken birbiriyle kıyasıya savaşıyor. Tespitlere göre FETÖ üst düzey yönetimi şimdilik dörde bölünmüş durumda. Ancak grupların ortak özelliği, “FETÖ elebaşı Gülen’i” asla eleştirmemeleri. FETÖ elebaşı ölürse yerine geçmesi beklenen İsmail Büyükçelebi’nin başında olduğu “Gelenekçiler” grubuna yakın bazı isimlere, diğer gruplar tarafından yolsuzluk, dolandırıcılık gibi eleştiriler yöneltiliyor.

2.10.2020