EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Cas

Cas ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cas haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.318 Cas haberi bulunmuştur.

Cas Haberleri

Atatürk devrimleri hálá dünyada tek

Atatürk devrimleri hálá dünyada tek

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorking, Robert College'deki öğrencilik yıllarından itibaren Atatürk hayranı oldu. ABD'de Yale Üniversitesi'nde ‘Atatürk Reformları’ tezi hazırladı. Vorking, ‘‘Atatürk devrimleri hálá tek örnek, O'nun devrimleri Türkiye'yi ayrıcalıklı kıldı’’ diyor.

5.12.2003Ekonomi
Ülkerspor’da CAS hazırlığı

Ülkerspor’da CAS hazırlığı

Basketbol Avrupa Ligi'nde Cibona karşısında kural hatasıyla yenilgi alan Ülkerspor da ULEB'in maçın skorunu lehlerine tescil etmemesi halinde Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurmaya hazırlanıyor.

5.12.2003Spor
Almanya’yı hiç istemedik

Almanya’yı hiç istemedik

G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, Juventus maçını Almanya’da oynamayı hiçbir zaman istemediklerini söyledi.

8.12.2003Spor
Dünya Bankası kredilerin kullanımını hızlandıracak

Dünya Bankası kredilerin kullanımını hızlandıracak

Dünya Bankası'nın, Türkiye'ye açtığı kredilerin kullanımını hızlandıracağı belirtildi.

16.12.2003Ekonomi
Dünya Bankasından 303 milyon dolarlık kredi

Dünya Bankası'ndan 303 milyon dolarlık kredi

Dünya Bankası'ndan, Hazine garantörlüğünde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'na (TSKB) sağlanması planlanan 303.1 milyon dolar tutarındaki 2. İhracatın Finansmanı Aracılık Kredisine ilişkin imza töreni, Hazine Müsteşarlığı'nda yapıldı. Kredinin Türkiye'nin ihracat hacmini artırması bekleniyor.

20.02.2004Ekonomi
IMF çalışmalarını yarın tamamlıyor

IMF çalışmalarını yarın tamamlıyor

Uluslararası Para Fonu Heyeti'nin, 7. Gözden Geçirme çerçevesinde, Türkiye'deki çalışmalarını yarın tamamlaması bekleniyor. IMFTürkiye Masası Şefi Rıza Moghadam, IMF Avrupa sorumlusu Michael Deppler'in ziyareti nedeniyle bir süre daha Türkiye'de kalacak.

11.03.2004Ekonomi
Avrupa Yatırım Bankasından kredi teklifi

Avrupa Yatırım Bankası'ndan kredi teklifi

Yurtdışı piyasalardan son dönemde uygun koşullarla borçlanmaya başlayan Türkiye'ye bir kredi teklifi de Avrupa Yatırım Bankası'ndan (AYB) geldi. AYB 3 yıllık bir dönemde 2 milyar dolarlık düşük faizli kredi kullandırmak istiyor.

17.03.2004Ekonomi
E-Devlet tek çatıda toplanacak

E-Devlet tek çatıda toplanacak

Vatandaş, e-devlete 'tek kapıdan' girecek. 2005 yılı başında ihale edilecek projeyle, vatandaşların kamu ile ilgili işlerinin tümünü 'elektronik ortamda, tek sayfada' yapabilmesi hedefleniyor.

23.03.2004Gündem
Daum, Ortega’ya ‘Gelme kulübede oturursun’ dedi

Daum, Ortega’ya ‘Gelme kulübede oturursun’ dedi

Arjantinli yıldız Ortega, kulüp kadar Teknik Direktör Daum’un da planlarında bir pürüzdü ve mutlaka çözülmesi gerekiyordu. Daum, yıldız futbolcuyla İspanya’da bir araya geldi ve şunları söyledi: ‘Eğer gerçek Ortega gibi geleceksen, kapım sonuna kadar açık. Aksi takdirde kulübede oturursun.’

12.05.2004Spor
Dünya Bankası: Türk ekonomisi alarm vermiyor

Dünya Bankası: Türk ekonomisi alarm vermiyor

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye ekonomisinde son haftalarda meydana gelen gelişmelerin, "alarm verici" düzeyde olmadığını söyledi. Vorkink, doların bu yıl ortalama 1.600.000 lira ciravından beklendiğini belirterek cari işlemlerin dengeye oturacağını vurguladı.

17.05.2004Ekonomi
Dünya Bankasından 1 milyar dolarlık kredi

Dünya Bankası'ndan 1 milyar dolarlık kredi

Türkiye ile Dünya Bankası arasında mali ve kamu sektörü uyum kredisine ilişkin görüşmeler tamamlandı. Program kapsamında Dünya Bankası tarafından açılan 1 milyar dolarlık kredinin 500 milyon dolarlık ilk dilimi gelecek ay serbest bırakılacak.

21.05.2004 Ekonomi
Annus ve Fazekasa 2 yıl ceza

Annus ve Fazekas'a 2 yıl ceza

Macaristan Atletizm Federasyonu, Atina Olimpiyat Oyunları'nda erkekler çekiç ve disk atma dallarında altın madalya kazanan, ancak doping kurallarına uymadığı gerekçesiyle Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından madalyaları geri alınan Adrian Annus ve Robert Fazekas'a iki yıl yarışmalardan men cezası verdi.

30.09.2004Spor
Dünya Bankasından 27 milyon dolar

Dünya Bankası'ndan 27 milyon dolar

Dünya Bankası'ndan 20 milyon doları kredi ve 7 milyon doları hibe olmak üzere toplam 27 milyon dolar sağlanmasına ilişkin anlaşmalar imzalandı.

5.10.2004Ekonomi
Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Van, Türkiye’nin en yüksek ve en çok güneş alan kentlerinden biri. Deniz seviyesinden 1720 metre yükseklikteki bu topraklarda, Doğu Anadolu’ya hayat veren çok önemli bir kaynak var; Van Gölü. Bugün Van’daki kültürel zenginliği oluşturan sadece buraya en uzun süreyle yerleşmiş olan Urartular değil. Hititler, Hurriler, Persler, Medler, Selçuklular ve Osmanlılar’ın da bu mozaikte izleri var.

17.10.2004Seyahat
Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Yolunuz düşerse Van Kalesi’nin tepesindeki minareden güneşin göl üzerindeki batışını izleyin. Siirt de görmeye değer bir kent. Bitlis’e gelince...

17.10.2004Seyahat
Süreyyaya 2 yıl ceza

Süreyya'ya 2 yıl ceza

GSGM Ceza Kurulu, WADA yetkilileriyle doping numunesi verme işlemi sırasında tartışan Süreyya Ayhan’ı 2 yıl müsabakalardan men etti. Ayhan ve eşi Yücel Kop karara itiraz edecek.

2.02.2005Spor
Süreyyaya 2 yıl ceza

Süreyya'ya 2 yıl ceza

GSGM Ceza Kurulu, Süreyya Ayhan’ı 2 yıl müsabakalardan men cezası verdi. Ayhan ve eşi Yücel Kop karara itiraz edecek.

2.02.2005Spor
Süreyya Ayhanın cezası 1 yıla indi

Süreyya Ayhan'ın cezası 1 yıla indi

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu'nun, doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle, spordan 2 yıl men ettiği milli atlet Süreyya Ayhan'ın cezası, 1 yıla indirildi.

14.03.2005Spor
Süreyya’nın cezası indirildi

Süreyya’nın cezası indirildi

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez Ceza Kurulu, milli atlet Süreyya Ayhan’a daha önce GSGM Ceza Kurulu tarafından verilen 2 yıllık cezayı, bir yıla indirdi.

14.03.2005Spor
Süreyya Ayhana sert yanıt

Süreyya Ayhan'a sert yanıt

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, 'Bana karşı bir komplo var' diyen Süreyya Ayhan'ın sözlerinin
spor etiğine ve erdemliğine yakışmadığını söyledi.

19.03.2005Spor
Depremden sonra volkan patlaması

Depremden sonra volkan patlaması

Avustralyalı bir bilim adamı, Endonezya'da çok büyük bir yanardağ patlaması olabileceği ve bu patlamanın çok sayıda kişinin ölümüne yol açabileceği uyarısında bulundu.

1.04.2005Dünya
Patlarsa buzul çağı başlayacak

Patlarsa buzul çağı başlayacak

İki büyük deprem felaketi yaşayan Endonezya’da şimdi de süper volkan patlamasından endişe ediliyor. Atmosfere yayılacak yüz binlerce ton kül yüzünden dünya buzul çağına dönebilir.

1.04.2005Gündem
Patlarsa buzul çağı başlayacak

Patlarsa buzul çağı başlayacak

Üç ay içinde iki büyük deprem felaketi yaşayan Endonezya’da şimdi de süper volkan patlamasından endişe ediliyor. Atmosfere yayılacak yüz binlerce ton kül yüzünden dünya buzul çağına dönebilir.

1.04.2005Gündem
Merhaba kaos

Merhaba kaos

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Futbol Federasyonu eski başkanlarından Kemal Ulusu’nun, Merkez Hakem Kurulu’nda (MHK) yasa gereği hiçbir spor adamının bulunmaması üzerine açtığı davayla ilgili kararını verdi.

12.04.2005Spor