MENÜ

Carter

Carter ile ilgili tüm haberleri, son dakika Carter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Carter haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.228 Carter haberi bulunmuştur.

Carter Haberleri

Türkiye, ABD ve Fransa’dan üçlü görüşme

Türkiye, ABD ve Fransa’dan üçlü görüşme

Türkiye, ABD ve Fransa Savunma Bakanlarının Brüksel'de Musul ve olası yeni DEAŞ operasyonlarını görüşmekte olduğu bildirildi.

26.10.2016Dünya
Musul’dan sonra  sıra Rakka’da

Musul’dan sonra sıra Rakka’da

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, IŞİD’in fiili başkenti Rakka’ya yönelik operasyonun Irak’ın Musul kentindeki operasyonla örtüşeceğini kaydetti.

25.10.2016Dünya
ABD: Rakka operasyonu Musul’un ardından gelebilir

ABD: Rakka operasyonu Musul’un ardından gelebilir

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Musul'un ardından Rakka operasyonun da başlayabileceğini söyledi.

25.10.2016Dünya
NYTnin Musul yorumu: ABD gerilime çözüm arıyor

NYT'nin Musul yorumu: ABD gerilime çözüm arıyor

Türkiye ile Irak arasında Başika'daki Türk askeri üssü ile ilgili gerilim sürerken Amerikan New York Times gazetesi Washington'ın sorularına formül aradığını yazdı. Buna göre Türkiye'nin Musul operasyonuna doğrudan askeri katılımı yerine eğitim, tıbbi destek ve insani yardım sağlaması değerlendiriliyor.

24.10.2016Dünya
Carter, Barzani ile görüştü

Carter, Barzani ile görüştü

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, cuma günü Ankara’da, cumartesi günü Bağdat’taki temaslarının ardından dün Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin başkenti Erbil’deydi.

23.10.2016Dünya
Başika’da Türk  topçusu da  devrede

Başika’da Türk topçusu da devrede

Musul operasyonunun yedinci gününde Peşmerge’nin Musul’un kuzeydoğusunda DEAŞ’ın elindeki Başika kasabasına yönelik harekâtına bölgede konuşlanmış Türk topçu birliği de destek verdi. Türk askeri böylece ilk kez aktif olarak harekâta katılmış oldu. Reuters’a göre Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başika merkezinin alındığını duyururken, A.A. kuşatma ve çatışmaların sürdüğünü bildirdi.

23.10.2016Dünya
ABD Savunma Bakanı Carter Barzaniyi ziyaret etti

ABD Savunma Bakanı Carter Barzani'yi ziyaret etti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ve beraberindeki heyeti Erbil'deki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.

23.10.2016Dünya
‘Teşekkür ederiz yardıma gerek yok’

‘Teşekkür ederiz yardıma gerek yok’

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Türkiye’nin Musul operasyonuna dahil olması önerisini bir kez daha reddetti. ABD Savunma Bakanı Carter önceki gün Ankara’da yaptığı ziyaretin ardından Türkiye’nin katılımı için prensipte anlaşma olduğunu söylemişti.

22.10.2016Dünya
Irak Başbakanından Türkiye açıklaması: Yardım gerekirse...

Irak Başbakanı'ndan 'Türkiye' açıklaması: Yardım gerekirse...

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Türkiye'nin Musul operasyonuna katılması konusunda açıklamalarda bulundu.

22.10.2016Dünya
Iraklı yetkili: Musul konusunda Türkiye ile anlaştığımız doğru değil

Iraklı yetkili: Musul konusunda Türkiye ile anlaştığımız doğru değil

Iraklı bir hükümet yetkilisi, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın "Türkiye ve Irak Musul konusunda prensipte anlaştı" açıklamasının doğru olmadığını söyledi. Bu arada Carter, Ankara'daki temaslarının ardından sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, Irak'ın başkenti Bağdat'a geçti. Carter, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar el İbadi ile görüşecek. Görüşmede, Ankara-Bağdat arasındaki Musul krizinin de ele alınması bekleniyor.

22.10.2016Dünya
‘MHP başkanlık yolunu açar’

‘MHP başkanlık yolunu açar’

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, AK Parti’nin 25’inci İstişare ve Değerlendirme toplantısı için geldiği Afyonkarahisar’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

21.10.2016Gündem
ABDden Musul için yeşil ışık

ABD'den Musul için yeşil ışık

Başika krizi, Musul operasyonu ve PYD’nin bombalanması gelişmelerinin gölgesinde Ankara’ya gelen ABD Savunma Bakanı Carter, “Türkiye’nin DEAŞ’a karşı icra edilecek operasyonlara katılmasını istiyoruz” dedi. Carter, Türkiye ile Irak’ın, Musul operasyonuna katılım konusunda anlaştığını da söyledi.

21.10.2016Gündem
Beyaz Saraydan Başika açıklaması

Beyaz Saray'dan 'Başika' açıklaması

ABD'den yapılan açıklamada Türkiye'nin, Irak merkezi hükümetinin prensiplerine aykırı bir harekette bulunmadığı belirtildi. ABD Savunma Bakanı Ash Carter da yaptığı açıklamada Türkiye ve Irak'ın, Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması operasyonunda yer alması konusunda prensipte anlaşıldığını söylemişti.

21.10.2016Gündem
Terazi Burcu - Yıllık

Terazi Burcu - Yıllık

24 Eylül - 23 Ekim

21.10.2016Terazi
Başbakandan flaş açıklama: Kimin ne dediğinin önemi yok

Başbakan'dan flaş açıklama: Kimin ne dediğinin önemi yok

Başbakan Binali Yıldırım, PYD'nin vurulması hakkında konuştu: "Türkiye’nin Suriye’deki faaliyetleri tamamen terör örgütlerini bertaraf etmeye yöneliktir. Türkiye’nin faaliyetleri ülkemizin sınır güvenliğini sağlamaya yöneliktir.Terör örgütlerine karşı yaptığımız mücadelede de kimin ne dediğinin önemi yok."

21.10.2016Gündem
ABDnin Musul açıklamasına ilk yanıt

ABD'nin Musul açıklamasına ilk yanıt

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD Savunma Bakanı Carter'ın açıklamalarına ilişkin olarak, "Sözlerin uygulamada da görülmesini istiyoruz. ABD'nin bu noktaya gelmesi olumlu bir gelişme. Musul operasyonunda Türkiye sahada olacak" dedi.

21.10.2016Gündem
ABD Savunma Bakanı Carter, Meclisi ziyaret etti

ABD Savunma Bakanı Carter, Meclis'i ziyaret etti

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, darbe girişiminde bombalananTBMM'yi ziyaret etti.15 Temmuz darbe girişiminde bombalananTürkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelen ABD Savunma Bakanı Ashton'a Milli SavunmaBakanı Fikri Işık ve bürokratlar eşlik etti. Ashton Carter bombaların büyükhasar verdiği şeref holünde incelemelerde bulunduktan sonra duygularını dilegetirdi. Carter, Meclis'e yapılan saldırının çok üzücü olduğunukaydederek  şunları söyledi:  "Sayın bakana beni bu tarihi yeregetirdiği için çok teşekkür ederim. Buradaki zararı görmek çok üzücü. BütünTürk halkına ve sevdiklerini kaybeden ailelere taziyelerimi ve ABD halkınıntaziyelerini iletiyorum. Demokrasi ve özgürlükleri için mücadele eden insanlarABD dahil bütün dünya gördü. İnanıyorum ki  herkes bunu çok takdir etti.Bunun için beni  buraya getirdiklerinden dolayı  çok teşekkür ederim.Ayrıca bana zaman ayırarak cömert bir şekilde görüşen Sayın Cumhurbaşkanına çokteşekkür ederim. Sayın Başbakana da teşekkür ederim. Burası çok üzücü birmekan."

21.10.2016Haber
Carterdan Musul mesajı

Carter'dan Musul mesajı

ABD Savunma Bakanı Carter, Türkiye'nin Musul operasyonuna katılmasını destekledikleri mesajını verdi.

21.10.2016Gündem
ABDden DEAŞ açıklaması: Türkiyenin operasyona katılmasını istiyoruz

ABD'den DEAŞ açıklaması: Türkiye'nin operasyona katılmasını istiyoruz

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'la bir araya geldi. Carter, "Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki gelişmelerle ilgilenmesi makuldür. Hudut güvenliğinizin sağlanması için tedbir almanızı destekliyoruz. Türkiye'nin DEAŞ'a karşı icra edilecek operasyonlara katılmasını istiyoruz" dedi.

21.10.2016Gündem
Suriyeden tehdit: Türk uçaklarını düşürürüz

Suriye'den tehdit: Türk uçaklarını düşürürüz

Türk savaş uçaklarının Suriye’nin Halep kentinde PKK bağlantılı YPG’nin kontrolündeki bölgelere yönelik hava saldırısına Suriye’den sert mesaj geldi.

20.10.2016Dünya
ABD Savunma Bakanından flaş Türkiye açıklaması

ABD Savunma Bakanı'ndan flaş 'Türkiye' açıklaması

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Türkiye ile DEAŞ karşıtı mücadeledeki ortak çabaların güçlü şekilde sürdüğünü vurguladı, Carter TSK'nın Halep'te PYD/PKK hedeflerine yönelik hava harekatına ilişkin soru üzerine ise şu anda yorum yapmayacağını bildirdi.

20.10.2016Dünya
ABDli yetkili: Türkiye ve Irakın çatışmasından korkuyoruz

ABD'li yetkili: Türkiye ve Irak'ın çatışmasından korkuyoruz

ABD'nin, Ankara ve Bağdat arasındaki "söz düellosunun" Türk askerleri ve Iraklı hükümet güçlerinin çatışmasına neden olmasından endişe ettiği bildirildi.

20.10.2016Dünya
ABD Savunma Bakanı Carter Türkiyeyi ziyaret edecek

ABD Savunma Bakanı Carter Türkiye'yi ziyaret edecek

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, bölgesel güvenlik konularını görüşmek üzere cuma günü Türkiye'ye gidecek.

18.10.2016Gündem
50 bin kişiyle Musula harekat

50 bin kişiyle Musul'a harekat

DEAŞ’ın Irak’ta son kalesi Musul’a kara operasyonu dün sabaha karşı başlarken, Irak güçleri, Peşmerge ve Türk ordusunun eğittiği Ninova Muhafızları birliği üç cepheden harekete geçti. 30 bin kişilik Irak ordusu güney ve güneydoğudan, 15 bin kişilik Peşmerge ve bin 500 kişilik Ninova gücü doğudan ilerlerken 19 ülkenin yer aldığı koalisyon güçleri havadan ve karadan destek veriyor.  ABD Savunma Bakanı Ash Carter, Musul operasyonunun, DEAŞ’ın kalıcı olarak yenilgiye uğratılmasına yönelik kampanyanın dönüm noktası olduğunu kaydetti.

17.10.2016Dünya
ABD: DEAŞ ile savaşta dönüm noktası

ABD: DEAŞ ile savaşta dönüm noktası

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, pazartesi sabahı başlayan Musul Operasyonu sonrası aynı gün ABD’li mevkidaşının evsahipliğinde Washington’da DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin komutanlarıyla bir araya gelirken, uluslararası koalisyonun kara gücüne Amerikan 101’nci Hava İndirme Tümeni’nin liderlik ettiği açıklandı.

17.10.2016Dünya
ABDden Musul operasyonuyla ilgili açıklama

ABD'den Musul operasyonuyla ilgili açıklama

Obama'nın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Musul operasyonla ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. McGurk'un açıklamasında dikkat çeken detaylar ise Türk askerlerinin eğittiği Ninova Gönüllüleri'ne başarılar dilemesi ve ABD'nin de operasyonda aktif olarak yer aldığını belirten mesajları oldu. İbadi, operasyonun başladığını duyurmak için yaptığı açıklamada Peşmerge güçlerinden, Türkiye'nin eğittiği Musullu yerel güçlerden oluşan Ninova Muhafızları'ndan ve Şii milis gücü Haşdi Şabi'den söz etmemişti. ABD Savunma Bakanı Ashton Carter da Musul’u DEAŞ’tan kurtarma operasyonunun, örgütün kalıcı olarak yenilgiye uğratılmasına yönelik kampanyanın dönüm noktası olduğunu belirtti.

17.10.2016Dünya
Musul operasyonu başladı... Bölge üç cepheden ateş altında

Musul operasyonu başladı... Bölge üç cepheden ateş altında

Günlerdir beklenen haber geldi ve Musul operasyonu başladı. Saat 01.40'ta gelen son dakika haberini Irak Başbakanı Haydar el-İbadi verdi. İbadi, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun başladığını duyurdu. Musul operasyonu hakkında bilgi veren İbadi, Musul kent merkezine sadece ordu ve polis güçlerinin gireceğini duyurdu.

16.10.2016Gündem
ABDden Dabık açıklaması

ABD'den Dabık açıklaması

 ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve terör örgütü DEAŞ için sembolik öneme sahip Dabık köyünün muhalifler tarafından ele geçirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

16.10.2016Dünya
Dabıktan sonra hedef El Bab

Dabık'tan sonra hedef El Bab

TSK’nın desteklediği Özgür Suriye Ordusu, terör örgütü DEAŞ’ın ‘kıyamet savaşı olacağını’ iddia ederek propaganda yaptığı Suriye’nin kuzeybatısındaki Dabık’ta büyük ölçüde kontrolü sağladı. ‘Asgari’ bir direniş gösterdiği belirtilen DEAŞ, Dabık’ı terk ederken bölgedeki en büyük yerleşimi olan güneydeki El Bab’a doğru çekildi. ÖSO’nun hedefinin de El Bab olması bekleniyor.

16.10.2016Dünya
Türk-Rus ortak deklarasyonu imzalandı

Türk-Rus ortak deklarasyonu imzalandı 

ERDOĞAN-Putin görüşmesi öncesi iki ülkenin ekonomi kurmayları bu akşam İstanbul’da bir araya geldi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Rusya Ekonomi Bakanı Alexey Ulyukaev ile iki ülkenin ekonomi bürokratları arasında Conrad Otel’de heyetler arası görüşme gerçekleştirildi. Görüşmenin ardından iki bakan ortak deklarasyona imza koydu.

9.10.2016Ekonomi
Nobel Barış Ödülünün sahibi açıklandı

Nobel Barış Ödülü'nün sahibi açıklandı

2016 Nobel Barış Ödülü'nü Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos kazandı.

7.10.2016Dünya
Pence’ten Trump’a hayat öpücüğü

Pence’ten Trump’a hayat öpücüğü

ABD’deki seçimler öncesi, dün gece canlı yayında bu kez başkan yardımcısı adayları tartıştı. Ve gecenin galibi Cumhuriyetçi Mike Pence sayesinde, geçen haftaki ilk münazarada Hillary Clinton karşısında hezimet yaşayan ve desteği bir haftada eriyen Donald Trump için şans doğdu.

5.10.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Bahçeli nereye koşuyor?

ERKEN seçimden kaçmak için başkanlığın önünü açtı’ deniyordu.

21.10.2016

ABD Donanması’nın mesajındaki tablo

ABD Donanması’nın doğum gününü kutlamak için yayınladığı tweet, Türkiye’de tepkiyle karşılanınca yayından kaldırıldı.

15.10.2016

3 ana görüş ayrılığı

ÜÇ temel konuda temel görüş ayrılığı var.

1.10.2016