MENÜ

Carter

Carter ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Carter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.230 Carter haberi bulunmuştur.

Carter Haberleri

Pozitif 13 yaşına basıyor

Pozitif 13 yaşına basıyor

İlk konserini 18 Mayıs 1989'da Fildişi Sahili'nden gelen Zoanet Come's Sebastien ile gerçekleştiren Pozitif 18 Mayıs'da 13. yaşına basıyor.

10.05.2002Gündem
Carter: Kübaya ambargoyu kaldırın

Carter: Küba'ya ambargoyu kaldırın

Eski ABD Başkanlarından Jimmy Carter, Havana Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada ABD'ye çağrı yaparak Küba'ya uygulanan 40 yıllık ambargonun kaldırılmasını istedi. Küba televizyonunda canlı olarak yayınlanan konuşmasında Carter, Küba'daki tek parti sistemi ve düşünce özgürlüğü önündeki engelleri de eleştirdi.

15.05.2002Dünya
Powell: Küba politikamız değişmeyecek

Powell: Küba politikamız değişmeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, Küba'ya uyguladıkları tecrit politikası değişmeyeceğini söyledi.

16.05.2002Dünya
Jimmy Carter da zampara çıktı

Jimmy Carter da zampara çıktı

Kilisede dersler vermesi ve ‘‘dini duyarlılığının çok yüksek’’ olmasıyla iyi bilinen fıstık tüccarı eski ABD Başkanı Jimmy Carter'ın, kucağına oturttuğu genç bir esmer kadın ile fotoğrafları bomba gibi patladı.

17.05.2002Dünya
Kumsalda aile boyu alternatif festival

Kumsalda aile boyu alternatif festival

Hip Productions'ın 8 Haziran'da düzenleyeceği Alternatif Festival adına yakışır bir etkinlik.

24.05.2002Gündem
Ameliyatlar fobileri tetikliyor

Ameliyatlar fobileri tetikliyor

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, büyük ameliyatlarda meydana gelen fiziksel travmalar, hasta genel anestezi altında bile olsa, kişinin ileriki yaşamında karşılaştığı acıya dayanıksızlık ve çeşitli fobilere kaynak oluşturabiliyor.

17.06.2002Gündem
Arditti Dörtlüsü Aya İrinide

Arditti Dörtlüsü Aya İrini'de

30'uncu Uluslararası İstanbul Müzik Festivali bu akşam Arditti Dörtlüsü'nü ağırlıyor. Klasik bestecilerden çağdaşlara uzanan geniş repertuarıyla tanınan topluluk saat 19:30'dan itibaren Aya İrini'de müzikseverlerle birlikte olacak. Konser programı Dutilleux, Rihm, Ligeti ve Xenakis'in eserlerinden oluşuyor.

25.06.2002Gündem
Rapçi Mystikala tecavüz suçlaması

Rapçi Mystikal'a tecavüz suçlaması

Grammy Ödülü'ne aday gösterilen Amerikalı rapçi Mystikal, tecavüz ve gaspla suçlandı. Polis, dün yetkililere teslim olan rapçinin, 250 bin dolar kefaletle serbest bırakıldığını açıkladı. Mystikal'ın, 3 Temmuz'da evinde 36 yaşındaki Leland Ellis ve 34 yaşındaki Vercy Carter adlı kişilerle birlikte 40 yaşında bir kadına tecavüz etmek ve yaralamakla suçlandığı belirtildi.

19.07.2002Gündem
Sol elim güzel elim

Sol elim güzel elim

'Acemi elim, zavallı elim' demiş şair Orhan Veli. Son bin yılın en zeki insanı Leonardo Da Vinci'nin 'muhteşem sol eli' bile solakların önemsenmesini sağlayamamış. 'Sol taraf', birçok kültürde ve dinde 'kötülüğün yönü' olmuş. 'Kusur, hata, özür' olarak tanımlanmış. Binlerce aile solak çocuklarını 'normale' döndürmeye çalışmış. Dünyanın yalnızca yüzde 10'u solak. Erkeklerde kadınlardan daha çok görülen bir özellik. Okullarda ve işyerlerinde ‘solaklara özel’ alet ve araçlara yer vermek pek akla gelmiyor. Bilim solaklığın nedenlerini hala araştırıyor. Beyinlerinin sağ yarımküresi baskın olan ve sağdan sola düşünen solaklar 'soldan sağa' işleyen bir dünyada yaşıyorlar. Bu nedenle daha sakar oluyor, sinirsel hastalıklara daha kolay yakalanıyor, daha erken ölüyorlar. 13 Ağustos tüm dünyada ve bu yıl ilk kez Türkiye'de 'Dünya Solaklar Günü olarak kutlanacak. Bu nedenle bu haftaki kapak haberini bir solak yazdı.

10.08.2002Gündem
Yarın solakların günü

Yarın solakların günü

Türkiye, dünyada kutlanan özel bir günü 13 Ağustos'ta ilk kez kutlayacak; 'Dünya Solaklar Günü'... Sağdan sola düşünen ancak 'soldan sağa' işleyen bir dünyada yaşayan solaklar bu özel günde Ankara North Shields'te düzenlenecek partide biraraya gelecek.

12.08.2002Gündem
Jordana çağrı

Jordan'a çağrı

Dev isimlerin yer almadığı ABD Milli Takımı, Dünya Şampiyonası'nda forma giymesi için NBA'in efsane basketbolcusuna teklif götürdü...

13.08.2002Spor
Boğaziçinde müzikli geceler

Boğaziçi'nde müzikli geceler

Boğaziçi Üniversitesi'nin geleneksel hale getirdiği Albert Long Hall'de Çarşamba Konserleri 9 Ekim'de yeniden başlıyor. Konserlerin ilk konuğu piyanist Alpaslan Ertüngealp ile Alex Szilasi olacak. Yapı Kredi Sigorta'nın işbirliğiyle düzenlenen konserler saat 19:30'da başlayacak.

14.08.2002Gündem
Haydi bastır 12 Sarı Adam

Haydi bastır 12 Sarı Adam

Avrupa ikincisi Basketbol Milli Takımı bu sefer dünya kantarında. Geçen yıl heyecan dolu altı maçta tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran 12 Dev Adam, dört gün sonra Amerika Indianapolis'te 16 takım arasından sıyrılıp Dünya Basketbol Şampiyonası'nda madalya için mücadele edecek.

24.08.2002Spor Arena
Rüya bitiyor mu

Rüya bitiyor mu?

53-0'lık galibiyet serisi Indianapolis'teki şampiyona öncesi ABD'yi gerilime sokuyor. Tarihi ilk mağlubiyet için en çok Yugoslavya ve Arjantin'den, üçüncü olarak da Türkiye'nin başı çektiği güçlü takımlardan korkuyorlar.

26.08.2002Spor
Tüm yıldızlar bu logonun altında

Tüm yıldızlar bu logonun altında

Türk televizyonculuğunda yeniliğin adı Kanal D, yeni yayın dönemine flaş yapımlarla giriyor. Kanal D, birbirinden ünlü sanatçıların rol aldığı diziler, yine birbirinden ünlü isimlerin sunduğu şovlar ve deneyimli isimlerin hazırladığı haber programlarıyla bu yılın reyting rekortmeni olacak.

29.08.2002Gündem
Cheney espri konusu oldu

Cheney espri konusu oldu

ABD yönetiminde Irak konusunda patlak veren görüş ayrılıkları sürerken, eski Başkan Jimmy Carter döneminin ulusal güvenlik danışmanı Zbigniew Brzezinski, Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin savaş yanlılığıyla, televizyonda dalga geçti.

3.09.2002Dünya
11 Eylül kurbanları İngilterede anıldı

11 Eylül kurbanları İngiltere'de anıldı

ABD'deki 11 Eylül saldırılarında ölenler, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde düzenlenen törenle de anıldı.

11.09.2002Dünya

Yazar Sonuçları

Motorola parasını alamazsa diğer dünya devleri gelir mi

Banka ve öteki ekonomik kanunlar öyle bir hale getirilmeli ki, kimse para alıp kaçıramasın.

19.08.2002