EKSTRA
MENÜ

Caprice Gold

Caprice Gold haberleri sayfasında güncel ve son dakika Caprice Gold hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 99 Caprice Gold haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Caprice Gold Haberleri

Fadıl Akgündüz kendini savundu: Oteli işgal ettiler

Fadıl Akgündüz kendini savundu: Oteli işgal ettiler

349 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabaları bugün yapılan duruşmaya katıldı. Akgündüz "Tabii ki bir maddi zarar söz konusu ama bu bir dolandırıcılık anlamına gelmez. Ayrıca bu olay ceza davası değil, hukuk davası konusudur" dedi.

26.02.2021Ekonomi
Jet Fadıla alacaklı tekmesi

Jet Fadıl'a alacaklı tekmesi

Gayrimenkul projelerinde dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla yargılanan ve ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz, duruşma öncesi bir davacıdan tekme yedi. Aldığı darbe nedeniyle yere düşen Akgündüz’ün duruşma salonu yerine hastaneye gittiği öğrenildi.

29.02.2020Gündem
Jet Fadıl duruşma öncesinde saldırıya uğradı Mahkeme heyetinden flaş karar

Jet Fadıl duruşma öncesinde saldırıya uğradı! Mahkeme heyetinden flaş karar

‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz’ün dolandırıcılık iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz sanık Akgündüz’ün avukatı, Akgündüz’ün duruşma öncesinde saldırıya maruz kaldığını ve hastaneye sevk edildiğini belirtti. Mahkeme heyeti, Fadıl Akgündüz’ün de aralarında bulunduğu sanıkların tutuklanması ve mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin talebi reddederek, müşteki ifadelerin tamamlanmasının ardından bilirkişi raporu alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

28.02.2020Gündem
İcradan satılık Jet Fadıl

İcradan satılık 'Jet Fadıl'

İş insanı Fadıl Akgündüz’e ait bir şirket için verilen iflas kararı ilginç bir bilgiyi de ortaya çıkardı. Akgündüz’ün lakabı olarak bilinen ‘Jet Fadıl’ın tescilli marka olduğu ortaya çıktı. İflas eden şirketin tasfiye sürecinde ‘Jet Fadıl’ markası da icradan satılacak.

16.02.2020Ekonomi
Jet Fadıl’a geçit yok

Jet Fadıl’a geçit yok!

Topladığı 1.4 milyar liraya rağmen yarım bıraktığı Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesini tekrar ele geçirmeye çalışan Fadıl Akgündüz emeline ulaşamadı. Akgündüz’ün, site yönetimine bağlı güvenlik görevlilerini uzaklaştırdığını öğrenen mülk sahipleri tesise akın etti. 48 saat boyunca nöbet tutan mülk sahipleri yönetimi kaptırmadı.

30.11.2019Ekonomi
Jet Fadıla karşı mağdurların bekleyişi sürüyor

Jet Fadıl'a karşı mağdurların bekleyişi sürüyor

Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold yönetimine el koymasının ardından mağdurlar bekleyişlerini ellerinde tapularıyla sürdürüyor.

26.11.2019Ekonomi
Jet Fadıl Caprıce Gold inşaatına geldi iddiası

"Jet Fadıl" Caprıce Gold inşaatına geldi" iddiası

Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold inşaatına geldiği, yönetimin artık kendisinde olduğunu söyleyerek dernek tarafından görevlendirilen güvenlikleri dışarıya çıkarttığı iddia edildi.

26.11.2019Ekonomi
Jet Fadıl inşaata geldi, olay çıktı

Jet Fadıl inşaata geldi, olay çıktı

İstanbul Bayrampaşa'da bulunan Caprice Gold inşaatına gelen Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz, site yönetimine el koydu.

26.11.2019Ekonomi
MÜSİAD Başkanı da Jet Fadıl mağduru

MÜSİAD Başkanı da Jet Fadıl mağduru

İSTANBUL Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile yargılanan Fadıl Akgündüz’ün mağdur ettiği kişiler arasında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, iş insanı Osman Kaan ve eşi Nebahat Kaan’ın da olduğu ortaya çıktı.

16.10.2019Ekonomi
Fadıl Akgündüzün mağdurları arasında MÜSİAD Genel Başkanı da var

Fadıl Akgündüz'ün mağdurları arasında MÜSİAD Genel Başkanı da var

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile yargılanan Fadıl Akgündüz’ün mağdur ettiği kişiler arasında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, iş insanı Osman Kaan ve eşi Nebahat Kaan’ın da olduğu ortaya çıktı. Davanın 20’inci duruşmasına katılan Abdurrahman Kaan ile Osman ve Nebahat Kaan zararlarının karşılanmadığını belirterek şikayetçi oldu.

15.10.2019Gündem
Profesörden şok sözler: Fadıl Akgündüz Peygamber torunuyum deyince...

Profesörden şok sözler: Fadıl Akgündüz 'Peygamber torunuyum' deyince...

Bayrampaşa'daki  'Caprice Gold' ile 'Maldivler'deki Caprice Maldivler' adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddia edilen iş adamı Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da yargılandığı davada "müştekiler" dinlendi. Müştekiler arasında yer alan  Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Ali  Bayram (64), "Fadıl Akgündüz'ün 'Peygamber torunuyum' demesi üzerine inanarak hata yaptım" diyerek şikayetçi olduğunu söyledi. Duruşma Mayıs ayına ertelendi.

14.02.2019Gündem
Jet Fadıl mağdurlarından Caprice Gold önünde eylem

Jet Fadıl mağdurlarından Caprice Gold önünde eylem

Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold inşaatının önünde toplanan ‘Fadılzedeler’ eylem yaptı. Yaklaşık 9 yıldır tamamlanmayan evlerinin kendilerine teslim edilmesini isteyen Fadıl Akgündüz mağdurları, devlet büyüklerinden yardım istedi.

27.01.2019Haber
Bugün hepsi oraya gitti Bu davanın dosyası kamyonlarla taşınacak hale

Bugün hepsi oraya gitti! 'Bu davanın dosyası kamyonlarla taşınacak hale'

Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold inşaatının önünde toplanan ‘Fadılzedeler’ eylem yaptı. Yaklaşık 9 yıldır tamamlanmayan evlerinin kendilerine teslim edilmesini isteyen Fadıl Akgündüz mağdurları, devlet büyüklerinden yardım istedi.

27.01.2019Gündem
Fadıl Akgündüzden dayısı da şikayetçi oldu

Fadıl Akgündüz'den dayısı da şikayetçi oldu

Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Fadıl Akgündüz'ün dayısı Sait Obut da şikayetçi sıfatıyla ifade verdi. Sait Obut, "Fatih'te 180 metrekare dairem vardı. 120 milyar lira karşılığında vererek ödeme yaptım. 7 ay kira ödemesi yapıldı, daha sonra kesildi. Beni mağdur etti. Şikayetçiyim" dedi. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 14'üncü celsesi görülen davaya, tutuksuz sanıklar Fadıl Akgündüz ve Mehmet Salih Obut katıldı.

1.10.2018Haber
Jet Fadıla şok: Şikayetçi oldu, çok kırgınım dedi

'Jet Fadıl'a şok: Şikayetçi oldu, 'çok kırgınım' dedi

BAYRAMPAŞA’daki Caprice Gold ile Maldivler’deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Fadıl Akgündüz’ün dayısı Sait Obut da şikayetçi sıfatıyla ifade verdi.

1.10.2018Gündem
Hâkimden ilginç yanıt: Her sakallıya inanmasaydın

Hâkimden ilginç yanıt: Her sakallıya inanmasaydın

Bayrampaşa’da Caprice Gold ile Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devremülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamayan Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı davada, şikâyetçilerden biri ilginç ceza talebi ile dikkat çekti.

9.05.2018Gündem
Mahkemede ilginç diyalog

Mahkemede ilginç diyalog

Bayrampaşa'da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı öne sürülen Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı davada, bir müşteki ilginç ceza talebi ile dikkat çekti. Müştekilerden Mustafa Azgün, “En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Kendisine şöyle bir ceza verilmesini istiyorum. Kendisinin sakalının kesilmesini, sarığının, cübbesinin çıkartılmasını, dini sohbet vermesinin yasaklanmasını istiyorum” dedi. Mahkeme başkanı ise “Her sakallıya inanmasaydınız” diye yanıt verdi.

9.05.2018Gündem
Fadıl Akgündüz davasının bilirkişileri kayıp

Fadıl Akgündüz davasının bilirkişileri kayıp

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı öne sürülen Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı davada mahkeme, bilirkişi heyetine ulaşamadı. Mahkeme heyeti bilirkişiler hakkında “Görevi ihmal” suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına ve bilirkişi listesinden çıkartılmasının istenmesine karar verdi.

15.02.2018Ekonomi
Jet Fadıl 100 bin TL’yi bile ödeyemedi

Jet Fadıl 100 bin TL’yi bile ödeyemedi

Bayrampaşa’daki Capricegold projesini bitirsin diye tahliye edilen Fadıl Akgündüz’ün inşaatına haciz geldi. Jet Fadıl lakaplı Akgündüz 100 bin TL’yi yatıramadığı için 14 devremülk iki ay içinde icradan satılacak.

15.01.2018Ekonomi
Korkulan oldu... Jet Fadıl yine yaptı

Korkulan oldu... Jet Fadıl yine yaptı

2442 yıl hapis cezası istemiyle yargılanırken tahliye edilen 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı bir başka dava dosyasına yeni bilirkişi raporu girdi. Bilirkişi, Jet Fadıl’ın “şirketin içini boşalttığını” belirtti.

11.12.2017Ekonomi
Mağdurlar isyan etti: Bizi soydu soğana çevirdi

Mağdurlar isyan etti: 'Bizi soydu soğana çevirdi!

İstanbul Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, dava dosyasının bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Mağdurlardan Yakup Terzi, "Fadıl Akgündüz bizi soydu soğana çevirdi. 4-5 senedir bizim hakkımızı yiyor" dedi.

2.11.2017Haber
Mağdurlar isyan etti: Bizi soydu soğana çevirdi

Mağdurlar isyan etti: 'Bizi soydu soğana çevirdi!'

İstanbul Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, dava dosyasının bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Mağdurlardan Yakup Terzi, "Fadıl Akgündüz bizi soydu soğana çevirdi. 4-5 senedir bizim hakkımızı yiyor" dedi.

2.11.2017Ekonomi
Borçlusuna Hacda yakalandı Savunması şok etti

Borçlusuna Hac'da yakalandı! Savunması şok etti

Bayrampaşa'da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı iddiasıyla yargılanan ve 1 yıl 3 ay tutuklu kaldıktan sonra geçen Nisan ayında tahliye edilen Fadıl Akgündüz’e mahkeme başkanın, “Mağduriyetleri gidermek için ne yaptın” diye sordu. Akgündüz ise “Proje yüzde 85 bitirilmiş aşamada. Kalan kısmı için bir yatırım miktarı gerekli” diye yanıt verdi. Mahkeme başkanı, Akgündüz’den dava bitmeden mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

5.07.2017Ekonomi
Mağdurlardan jet tahliyeye itiraz

Mağdurlardan jet tahliyeye itiraz

2 bin 442 yıl hapis cezası istenirken 21 gün önce, yattığı 1 yıl 3 aylık süre dikkate alınarak tahliye edilen “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz’ün serbest bırakılmasına itiraz edildi. 27 mağdur adına yapılan itiraz önümüzdeki günlerde karara bağlanacak.

19.04.2017Ekonomi
Son dakika... Jet Fadıl tahliye edildi, ilk cümlesi bu oldu

Son dakika... 'Jet Fadıl' tahliye edildi, ilk cümlesi bu oldu

Yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz 21 Aralık 2015 tarihinden beri tutuklu yargılandığı davada tahliye edildi. Tahliye kararının ardından Akgündüz, 21.20 sıralarında tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden salıverildi. Akgündüz’ü kapıda yakınları karşıladı. Yakınlarına sarılan Akgündüz çıkışta, "Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak" dedi.

28.03.2017Ekonomi
Devre mülkte ‘bedava tatil kazandınız’ tuzağı

Devre mülkte ‘bedava tatil kazandınız’ tuzağı

Türkiye genelinde binlerce kişi yapılan devremülk satışlarında mağdur durumda. Temeli atılan projelerden bir bölümü yarım kalırken, satışların önemli bir kısmı ise ‘bedava tatil kazandınız’ vaatleri sonrası yapılıyor.  Yalova’da bulunan bir proje için sözleşme imzalayan çok sayıda kişi verdikleri senetler nedeni ile icralık oldu. Uzmanlar, ‘Sözleşmeyi imzalamadan önce iyi bir araştırma yapın derken, şirketin sahibi ise,  cayma hakkını kullanmak isteyenlere bu hakkı kullandırdıklarını söyledi.

13.03.2017Ekonomi
Tutuklu bulunan Jet Fadıla şimdi de otel şoku...

Tutuklu bulunan Jet Fadıl'a şimdi de otel şoku...

İSTANBUL Bayrampaşa’da yarım kalan Caprice Gold isimli devre mülk projesi nedeniyle cezaevine giren Fadıl Akgündüz’e bir kötü haber de Yargıtay’dan geldi. Akgündüz ile Jetpa Holding’i kuran ortağı Sacit Duran, Didim’de bulunan 500 milyon lira değerindeki Caprice Otel’in hisselerinin hileli yollarla elinden alındığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Yargıtay, mahkemenin Akgündüz lehine verdiği kararı bozdu.

16.12.2016Ekonomi
Fadıl Akgündüze duruşma salonunda şok

Fadıl Akgündüz'e duruşma salonunda şok

İstanbul Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla açılan davada sanık Fadıl Akgündüz'e mağdurlar tepki gösterdi. Müşteki olarak salonda bulunan bazı kişiler, jandarmalar eşliğinde duruşma salonuna giren Fadıl Akgündüz'e "Allah belanı versin", "Yazıklar olsun", "utanmadan geliyorsun" diye bağırarak tepki gösterdiler.

29.11.2016Ekonomi
Fadıl Akgündüze böyle tepki gösterdiler: Cehennemde cayır cayır yanacaksın

Fadıl Akgündüz'e böyle tepki gösterdiler: 'Cehennemde cayır cayır yanacaksın'

Fadıl Akgündüz ile kız kardeşi, eniştesi ve yeğeninin Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Bir müştekilerin, "Cehennemde cayır cayır yanacaksın" şeklinde tepki göstermesi üzerine Akgündüz de "Hakkımı helal etmiyorum" dedi.

29.06.2016Gündem
Fadıl Akgündüz hakim karşısında: Bu ülkenin benden yararlanması lazım

Fadıl Akgündüz hakim karşısında: 'Bu ülkenin benden yararlanması lazım'

İş adamı Fadıl Akgündüz ile kız kardeşi, eniştesi ve yeğeninin Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla yargılanmasına başlandı. Akgündüz, "Bu ülkenin benden yararlanması lazım ama 4 aydır cezaevindeyim" dedi.

20.04.2016Gündem
Fadıl Akgündüze 2 bin 443 yıl hapis cezası istendi

Fadıl Akgündüz'e 2 bin 443 yıl hapis cezası istendi

Kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası istendi.

25.01.2016Gündem
Önce imza sonra Caprice

Önce imza sonra Caprice

2003 yılında hiç üretilmeyen ‘İmza’ markalı otomobil pazarlayarak para topladığı için 15 ay hapis yatan Fadıl Akgündüz, bu kez İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler projelerinde satış yaptığı kişilerden para topladığı halde projeyi tamamlamadığı için tutuklandı.

22.12.2015Ekonomi
Fadıl Akgündüzün CVsi oldukça kabarık

Fadıl Akgündüz'ün CV'si oldukça kabarık

Jet Fadıl yine gündem oldu... Yerli otomobil yapmaya soyunan olağan dışı tur satışları ile operatörlerin ağzını açık bırakan Fadıl Akgündüz Caprice Gold projesi kapsamında dolandırıcılıktan tutuklandı.

22.12.2015Ekonomi
Fadıl Akgündüz tutuklandı

Fadıl Akgündüz tutuklandı

Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrımenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile hakkında soruşturma başlatılan Fadıl Akgündüz sevk edildiği İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hakimliğince, tacir ve ya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı suçundan tutuklandı. Akgündüz, hakimlik ifadesinde devremülk sattığı kişileri anlatırken "8 bin 400 kişi içerisinde milletvekilleri, hukukçular, bankacılar, işadamları gibi münevver insanlar vardır. Bu kişileri kandırmak mümkün değildir" dedi.

22.12.2015Ekonomi
Fadıl Akgündüz serbest

Fadıl Akgündüz serbest

KAMUOYUNDA "Jet Fadıl" olarak bilinen işadamı Fadıl Akgündüz, ’Nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklama istemiyle sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

22.12.2015Gündem
Fadıl Akgündüz mahkeme tarafından serbest bırakıldı

Fadıl Akgündüz mahkeme tarafından serbest bırakıldı

Yatırımcılarına verdiği sözleri yerine getirmediği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan iş adamı Fadıl Akgündüz, tutuklama istemiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.

21.12.2015Gündem
Jet Fadıl için bakanlık rapor hazırladı

Jet Fadıl için bakanlık rapor hazırladı

Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre Fadıl Akgündüz’ün Caprice Gold Maldivler projesinde akrabası olan şirket yetkilileri dini duyguları istismar etti ve işleyen bir otel varmış gibi reklam vererek tüketicileri bilerek ve isteyerek aldattı.

21.12.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

AK Partili siyasetçileri bekleyen tehlike

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal, göreve geldiği zamandan bugüne iki siyasi frikik verdi.

8.04.2018