EKSTRA
MENÜ

Canlılar

Canlılar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canlılar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.542 Canlılar haberi bulunmuştur.

Canlılar Haberleri

Koronavirüs gündeminde önceliğimiz dayanışma

Koronavirüs gündeminde önceliğimiz dayanışma

Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü İlkay Kayganacı “İçinden geçtiğimiz zorlu dönemlerden çıkabilmenin anahtarının, çok boyutlu bir dayanışmada yer aldığına inanıyoruz.” dedi.

Pespaye ne demek Pespaye nedir Pespaye TDK kelime anlamı

Pespaye ne demek? Pespaye nedir? Pespaye TDK kelime anlamı

Eski dönemlerde çok fazla kullanılan ancak hala günümüzde değerlendirilen kelimelerden biri pespaye olarak öne çıkıyor. Ancak bu kelimenin ne anlama geldiği ise birçok kişi tarafından da merak edilmektedir. Peki, pespaye ne demek? Pespaye nedir? Pespaye TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

8.06.2020Gündem
Güneşin yeni görüntüleri sosyal medyayı kasıp kavurdu

Güneş'in yeni görüntüleri sosyal medyayı kasıp kavurdu

Güneş, geçtiğimiz aylarda çok daha yakından görüntülendi ve yeni görüntüler bilim insanlarında şaşkınlık yarattı.

4.06.2020Teknoloji
400 arkeolojik kazı ile 149 yüzey araştırması, tedbirle başlıyor

400 arkeolojik kazı ile 149 yüzey araştırması, tedbirle başlıyor

Türkiye’nin dört bir köşesinde corona virüs tedbirleri alınırken, yerli ve yabancı bilim heyetleri ile müze müdürlüklerinin başkanlığında arkeolojik kazı ve yüzey araştırmalarına da 1 Haziran’dan itibaren başlanıyor. Yıl sonu itibarıyla toplam 70 milyon TL bütçeyle tamamlanacak 400 arkeolojik kazı ile 149 yüzey araştırması öncesi kazı başkanları ile bakanlık yetkili uzmanlarına gönderilen bilgi notunda, maske ve eldiven kullanımından fiziki- sosyal mesafenin korunmasına, tüm çalışanların günde 2 kez ateşlerinin ölçülmesinden dışarıdan ziyaretçi kabul edilmemesine kadar tüm detaylar yer alıyor.

1.06.2020Seyahat
Yağmur nasıl oluşur Yağmurun oluşumu hakkında bilgi

Yağmur nasıl oluşur? Yağmurun oluşumu hakkında bilgi

Yağmur, kimi zaman duygusal anlar yaşatırken kimi zaman da insanlara zor anlar yaşatmaktadır. Özellikle sağanak yağışlar sonrası yeryüzünde yaşanan sel felaketlerine de neden olabilmektedir. Fakat yağmur her ne olursa olun hayatın canlılığının sembolü olmuştur. Sizler için yağmur oluşumuna dair bilgileri derledik.

31.05.2020Gündem
Taklamakan Çölü nerede ve hangi kıtada Taklamakan çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Taklamakan Çölü nerede ve hangi kıtada? Taklamakan çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Taklaman çölü Dünya'nın en ünlü çöllerinden biridir. Taklaman çölü oldukça büyük bir çöldür. Hal böyle olunca çöle her yıl pek çok kişi merak ederek ziyaret etmektedir. Taklaman çölü hakkında bilgi edinmek isteyenler son aylarda en çok araştırdığı konulardan biri de Taklaman çölünün nerede olduğudur. Peki, Taklaman çölü nerede ve hangi kıtada? Taklaman çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri nedir? İşte, Taklaman çölüne dair bütün detayları sizler için derledik.

31.05.2020Seyahat
Sina Çölü nerede ve hangi kıtada Sina çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Sina Çölü nerede ve hangi kıtada? Sina çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Sina çölü, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle, konumu bakımından önem taşıyan yerler arasındadır. Bu bakımdan, Sina Çölü'nün yeri, konumu, bitki örtüsü gibi birçok özelliğini öğrenebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Sina Çölü'nü detaylarıyla derledik.

31.05.2020Seyahat
Namib Çölü nerede ve hangi kıtada Namib çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Namib Çölü nerede ve hangi kıtada? Namib çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Çorak topraklar olarak kuru ve sıcak Namib Çölü dünyanın en çok bilinen çölleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda farklı amaçlar doğrultusunda pek çok kişi bu çöl hakkında bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Namib çölü nerede ve hangi kıtada? Namib çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri hakkında bilinmesi gereken detaylar.

31.05.2020Seyahat
Karakum Çölü nerede ve hangi kıtada Karakum çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Karakum Çölü nerede ve hangi kıtada? Karakum çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Dünya'da yer alan pek çok çöl vardır. Bu çöllerin her biri ise farklı sıcaklık ve iklime sahip olan çöllerdir. Dünya üzerinde yer alan bu çöllerin bitki örtüsü bilgileri ve en çok hangi kıtada çöl olduğu merak edilmektedir. Karakum çölü de merak edilen ve araştırılan çöllerden biridir. Peki, Karakum çölü nerede? Karakum çölü hangi kıtada? Karakum çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri nedir? İşte Karakum çölü ve çöle dair tüm detaylar.

31.05.2020Seyahat
Kalahari Çölü nerede ve hangi kıtada Kalahari çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Kalahari Çölü nerede ve hangi kıtada? Kalahari çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri

Yarı çöl olarak bilinen Kalahari Çölü bir pilato alanıdır. Dünya çapında filmlere de konu olmuş en önemli çöller arasında yer almaktadır. Birçok kişi bu çöl hakkında bilgi alma çalışmakta ve nerede olduğunu öğrenmek istemektedir. Peki, Kalahari çölü nerede ve hangi kıtada? Kalahari çölünün sıcaklık, iklim, canlıları ve bitki örtüsü bilgileri hakkında bilinmesi gereken detaylar.

31.05.2020Seyahat
Altı güzel haber...

Altı güzel haber...

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Kayseri’deki Sultan Sazlığı, Van’daki Dönemeç Sazlıkları, Sivas’taki Hafik Gölü ve Giresun’un Yağlıdere ilçesindeki Gölyanı Yaylası doğal sit alanları, ‘kesin korunacak hassas alan’ ilan edildi. Giresun ve Marmaris’teki iki bölge de nadir bitki ve hayvan çeşitliliği sebebiyle korumaya alındı.

31.05.2020Hürriyet Pazar
Çeşit kelimesinin eş anlamlısı nedir

Çeşit kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Farklı anlamlar üzerinden kullanılan çeşit kelimesinin aynı zamanda bir eş anlamlı karşılığı bulunmaktadır. Bu sözcüğün eş anlamlısını öğrenebilir ve farklı amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Peki, çeşit kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Toprak isminin anlamı nedir Toprak ne demek

Toprak isminin anlamı nedir? Toprak ne demek

Toprak ismi hem anlamı hem de telaffuzu ile beraber bebekler için değerlendirilebilecek en güzel isimlerden biridir. Özellikle hem isim hem de sözlük anlamı üzerinden ifadesi bulunmaktadır. Peki, Toprak isminin anlamı nedir? Toprak ne demek? İşte bu isim için detaylar.

Havai fişekleri bir de kedilerden, köpeklerden dinleyin

Havai fişekleri bir de kedilerden, köpeklerden dinleyin!

Gökçe Gökçeer havai fişekleri ilk kez bir çocuk kitabına konu ediyor. Çocukların sabahtan akşama kadar sokakların keyfini çıkardığı, güneşi örtmeyen bahçeli evleri ve mutlu hayvanlarıyla herkesin yaşamak için can atacağı bir mahalleye konuk oluyoruz.

28.05.2020Kitap Sanat
Hayvanların inanılmaz özellikleri: Şaşıracaksınız...

Hayvanların inanılmaz özellikleri: Şaşıracaksınız...

Hayvanlar da bizim gibi doğanın vazgeçilmez bir parçası; ancak onları gerçekten ne kadar tanıyoruz? İşte öğrenince şaşıracağınız hayvanların inanılmaz özellikleri...

24.05.2020Teknoloji
Koronavirüs sürecinde plastik poşet kullanımı arttı

Koronavirüs sürecinde plastik poşet kullanımı arttı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, “Koronavirüs pandemisi başladığından beri vatandaşların bez torba kullanımı azaldı. Vatandaşlarımız tek kullanımlık olması sebebiyle market poşetine yöneldiler. Türkiye genelinde poşet kullanımı bu süreçte yüzde 40-50 oranında arttı.” dedi.

23.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Haliç paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Haliç paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç ile ilgili 26 yıl önceki fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı

22.05.2020Gündem
Bu dönemde öğrencilere daha fazla sorumluluk verin

Bu dönemde öğrencilere daha fazla sorumluluk verin

2019-2020 öğretim yılında Vanderbilt Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Serkan Özel’in temel çalışma alanları matematik öğretimi uygulamaları, teknoloji entegrasyonu.

22.05.2020Eğitim
Adlarını kutup araştırmacısının eşinden alan Adelie Penguenleri

Adlarını kutup araştırmacısının eşinden alan Adelie Penguenleri

İmparator pengueninin yanında Antarktika kıtasının ana bölümünde görülen tek penguen türü olan Adelie pengueni (Pygoscelis adeliae) adını, Fransız kutup araştırmacısı Ju les Dumont d'Urville'in eşi Adelie 'den alıyor.

22.05.2020Seyahat
Boğazda şaşkına çeviren görüntü Binlerce balık kıyıya geldi…

Boğaz'da şaşkına çeviren görüntü! Binlerce balık kıyıya geldi…

Sarıyer İstinye Sahili’nde binlerce balık, kıyıya kadar geldi. Nadir rastlanacak bu görüntülere ilk kez şahit olanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi

21.05.2020Gündem
LGS örnek soruları yayımda İşte LGS mayıs ayı 2. örnek soru kitapçığı

LGS örnek soruları yayımda! İşte LGS mayıs ayı 2. örnek soru kitapçığı

LGS örnek soruları her ay Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanıyor. 20 Haziran’da sınava girecek olan öğrenciler örnek sorulara yoğun ilgi gösteriyorlar. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik MEB tarafından hazırlanan mayıs ayı ikinci örnek soru kitapçığına ilişkin paylaşımda bulundu. İşte sayısal ve sözel LGS örnek soruları…

20.05.2020Eğitim
Manavgat Titreyengöl koronayla kendine geldi

Manavgat Titreyengöl koronayla kendine geldi

Titreyengöl, koronavirüs tedbirleri kapsamında çevresindeki tesislerin kapalı olması ve insanlara sahillerin yasaklanmasıyla eski günlerine dönmeye başladı. 10 yılı aşkın bir süredir Titreyengöl’ü takip ettiğini belirten Prof. Dr. Cengiz Deval, yasakların gölün ekosistemini olumlu etkilediğini, suyun berraklaştığını söyledi.

20.05.2020Seyahat
Türk bilim insanları doğa dostu nanoteknolojik güneş pili üretecek

Türk bilim insanları doğa dostu nanoteknolojik güneş pili üretecek

İstanbul Teknik Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde geliştirilen projeyle nanoteknolojik malzeme olan grafen kullanılarak, güneş pili üretilmesi hedefleniyor.

18.05.2020Teknoloji
Görebilene aşkolsun

Görebilene aşkolsun!

Coğrafyamız muazzam bir canlı çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Öyle ki bazı türleri görenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Doğanın uyanışa geçtiği bu dönemde yanıbaşımızdaki gizemli canlıları tanıyalım...

17.05.2020Hürriyet Pazar
Mitoz Bölünme Nedir Mitoz Bölünme Evreleri Ve Özellikleri

Mitoz Bölünme Nedir? Mitoz Bölünme Evreleri Ve Özellikleri

Hücresel bölünme hem tek hücreli hem de çok hücreli canlılar için çoğalabilmenin temel yoludur. Buna göre mevcut bir hücreden yeni hücreleri oluşturulması hücresel bölünme olarak isimlendirilir. Mitoz da bu hücresel bölünmenin bir çeşidi olarak kabul edilir. Peki, mitoz bölünme nedir? Mitoz bölünme evreleri ve özellikleri nelerdir? Çok hücreli canlılar için önemli bir biyolojik olay olan mitoz bölünmeyi ve tüm evrelerini sizler için araştırdık.

16.05.2020Gündem
Sudaki canlılar için artan tehlike

Sudaki canlılar için artan tehlike

DİCLE Üniversitesi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç, koronavirüs salgını nedeniyle kullanımı artan kimyasal bazlı temizlik ürünlerinin su ile beraber Dicle Nehri'ne karıştığını ve özellikle arıtma tesisi olmayan bölgelerde kirliliğe neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kılıç, bu durumun nehirde yaşayan canlıları olumsuz etkilediğini belirtti.

16.05.2020Gündem
Görenleri şaşkına çeviren balık: 100 yıldan uzun bir süredir...

Görenleri şaşkına çeviren balık: 100 yıldan uzun bir süredir...

Dünya üzerinde halen hiç görmediğimiz milyonlarca canlı türü var; yeni keşiflerle birlikte ortaya çıkan canlılar ise görenleri şaşırtacak cinsten...

15.05.2020Teknoloji
Koronavirüs tedavisi bir lama mı çözecek

Koronavirüs tedavisi bir 'lama' mı çözecek?

Belçika'da yaşayan 4 yaşındaki lamaya daha önce yapılan koronavirüs aşılarının ürettiği antikorların, yeni tip koronavirüsü de yenebileceği ortaya çıktı.

13.05.2020Teknoloji
Corona Virüsü tedbirleri Antalyanın denizine yaradı

Corona Virüsü tedbirleri Antalya'nın denizine yaradı!

Antalya’da Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaş girişlerinin yasaklandığı dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili ve falezler kısmında, deniz trafiğinin, balıkçılık faaliyetlerinin ve insan aktivitesinin durdurulmasıyla deniz kendisini yeniliyor. Deniz suyunun berrak olduğu gözlenirken, konuya ilişkin açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu da doğanın kendi başına kaldığını söyledi. Gökoğlu, “Biyolojik çeşitlilik açısından doğa kendisine döndü. Avlanmayan balıklar bile gelecek için birer üretici anaç oldu” dedi.

12.05.2020Gündem
Yürüyebilen köpek balığı bilim insanlarını şaşırttı

Yürüyebilen köpek balığı bilim insanlarını şaşırttı

Dünya üzerinde halen hiç görmediğimiz milyonlarca canlı türü var; yeni keşiflerle birlikte ortaya çıkan canlılar ise görenleri şaşırtacak cinsten...

11.05.2020Teknoloji
Mahşer Nedir Mahşer Günü Neler Olacak Mahşer Günü Ayetleri

Mahşer Nedir? Mahşer Günü Neler Olacak? Mahşer Günü Ayetleri

Mahşer ve mahşer günü sıklıkla duyduğumuz bir terimdir. Mahşer gününe dair bilgilerin ve mahşer günü ne olacağını bilmek önemlidir. Mahşer günü için ayrıca Kur'an-ı Kerim'de pek çok ayet bulunmaktadır. Mahşer günü internette sıklıkla araştırılmaktadır. Peki, mahşer nedir? Mahşer günü neler olacak? Mahşer günü ayetleri nelerdir? İşte Mahşer gününe dair tüm detaylar.

10.05.2020Ramazan Özel
Evde çiçek sevenlere özel dekorasyon fikirleri

Evde çiçek sevenlere özel dekorasyon fikirleri

Gittikçe artan gündelik iş yaşantımızın ardından, kendimizi doğanın huzurlu ve sağlıklı kollarına bırakmayı istemek, elbette hakkımız. Fakat yaşadığımız şehir hayatı düşünülürse, bu doğayı evimizde misafir etme fikrini doğuruyor. Bunu yaparken, dikkat etmemiz gereken onların da bizim gibi canlılar olduğunu ve her birinin bakımının ayrı olduğunu unutmamak... Onlar dekorasyonumuzun canlı birer refakatçisi. Peki, ev dekorasyonunda çiçekleri nasıl kullanabiliriz? İşte Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan şahane fikirler…

7.05.2020Dekorasyon
Köpekler için dikkat çeken çağrı: Koronavirüslü hastayı tespit edebilirler…

Köpekler için dikkat çeken çağrı: Koronavirüslü hastayı tespit edebilirler…

GSD Alman Çoban Köpeği Derneği Başkanı Boran Aydın, sosyalleşme, koruma ve itaat eğitimleri alan başta K9 Alman çoban köpekleri ile farklı ırktaki köpeklerin, koronavirüslü hastaların tespitinde kullanılmak üzere eğitilebileceğini söyledi.

6.05.2020Gündem
Denizli’de ürküten görüntü ‘İlk kez böyle bir şey gördük…’

Denizli’de ürküten görüntü! ‘İlk kez böyle bir şey gördük…’

DENİZLİ'nin Güney ilçesinin Adıgüzel Barajı göleti üzerinde oluşan yeşil tabaka, görselliğiyle dikkat çekerken, ne olduğu bilinmediği için bölge halkında tedirginlik yarattı. Adıgüzeller Mahallesi Muhtarı Onur Palaz, "Hayatımızda böyle bir şeyle ilk kez karşılaştık. Kötü bir kokusu var. Yetkililerin araştırmasını istiyoruz" dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Duran ise baraj göletinde alg patlaması yaşandığı söyledi.

4.05.2020Gündem
Hz. Süleyman Kimdir Hazreti Süleyman (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Süleyman Kimdir? Hazreti Süleyman (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Süleyman Filistin'de doğmuş ve yaşamış olan bir nebidir. Hz. Süleyman gerek yaşayış biçimi ile gerekse de mucizeleri ile tarihte ki en önemli peygamberlerden biridir. Son günlerde de Hz. Süleyman hakkında internet üzerinden sıkça araştırma yapılmaktadır. Özellikle Hz. Süleyman kimdir? Hazreti Süleyman (A.S) hayatı (kıssası), mesleği ve mucizeleri ile ilgili ayetler internette sıkça araştırılan başlıca başlıklardır. İşte Hz. Süleyman'a dair bütün bilgiler.

4.05.2020Ramazan Özel
Çeşmede ve Bodrumda görülmüşlerdi Açıklama geldi...

Çeşme'de ve Bodrum'da görülmüşlerdi! Açıklama geldi...

EGE Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Okan Akyol, İzmir'in Çeşme ilçesinde cep telefonuyla görüntülenen, yaklaşık 2 metre boyundaki kemane balığının, insan sağlığı için tehdit oluşturmadığını söyledi. Akyol, "Bu balıkların herhangi bir saldırgan tavrı bilinmemektedir. Bahar aylarında kıyıda gözlemlenebilirler. Ülkemizde özellikle trol ve uzatma ağlarıyla oldukça fazla sayıda yakalandıkları için artık nadiren rastlanan türlerden olup, koruma altına alınmak durumundadırlar" dedi.

3.05.2020Haber
Çeşmede ve Bodrumda görülmüşlerdi Açıklama geldi...

Çeşme'de ve Bodrum'da görülmüşlerdi! Açıklama geldi...

EGE Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Okan Akyol, İzmir'in Çeşme ilçesinde cep telefonuyla görüntülenen, yaklaşık 2 metre boyundaki kemane balığının, insan sağlığı için tehdit oluşturmadığını söyledi. Akyol, "Bu balıkların herhangi bir saldırgan tavrı bilinmemektedir. Bahar aylarında kıyıda gözlemlenebilirler. Ülkemizde özellikle trol ve uzatma ağlarıyla oldukça fazla sayıda yakalandıkları için artık nadiren rastlanan türlerden olup, koruma altına alınmak durumundadırlar" dedi.

3.05.2020Gündem
Kıyıların sahipleri geri geldi

Kıyıların sahipleri geri geldi!

İnsanların sokaklardan çekilmesiyle şehirlere inen canlılar sokakları doldurdu. Bunun bir başka güzel örneğiyse kıyılarda yaşanıyor. Yunuslar ve denizkaplumbağaları da marinalarla kumsallarda gün boyu oyunlar oynuyor.

Hz. İsrafil (A.s) Kimdir Hazret-İ İsrafilin Görevi Nedir

Hz. İsrafil (A.s) Kimdir? Hazret-İ İsrafil'in Görevi Nedir?

Hz. İsrafil (A.S) İslam'da ki dört büyük meleklerden biri olarak biliniyor. Son aylarda Hz. İsrafil (A.S) hakkında yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Hz. İsrafil (A.S)'in görevleri ve kim olduğu hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Peki, Hz. İsrafil (A.S) kimdir? Hazret-i İsrafil'in görevi nedir? İşte Hz. İsrafil'in görevleri ve kim olduğu hakkında tüm detaylar.

30.04.2020Ramazan Özel
Görüntüler şaşkınlık yaratmıştı... Uzaylılarla hiçbir ilgisi yok

Görüntüler şaşkınlık yaratmıştı... 'Uzaylılarla hiçbir ilgisi yok'

Türk uzmanlar, ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) yayınladığı görüntülerdeki cisimlerin adı gibi UFO (tanımlanamayan uçan obje) olduğunu, uzaylılarla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Doç. Dr. Hasan Esenoğlu, ''Görünmeyen bir virüs dünyayı nasıl etkiliyor biliyoruz. Görüntüdeki cisim uzaylılarla ilgili olsa, etkisi Corona Virüsü de geçerdi'' dedi.

28.04.2020Gündem
Patiköyde koronavirüs sessizliği

Patiköy'de 'koronavirüs' sessizliği

KAYSERİ'de, hasta ve sahipsiz köpekler için Talas Belediyesi'nin oluşturduğu Patiköy, koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapatıldı. 199 köpeğin bulunduğu Patiköy, virüs nedeniyle sessizliğe büründü.

28.04.2020 Gündem

Yazar Sonuçları

Marmara Denizi’nde umut kalmadı

Sualtı Görüntüleme Yönetmeni ve Belgesel Yapımcısı Tahsin Ceylan ve ekibi, dört yıl önce kameralarını Marmara Denizi’nin saklı güzelliklerine çevirmiş, Bursa’nın kıyı şeridindeki denizsel yaşamı da ilk kez görüntülemişti. Bursa Valiliği desteğiyle gerçekleşen çalışmada azalan balık türlerinde önemli bulgular elde edilirken, kirlenmeye özellikle dikkat çekilmişti.

28.05.2020

Karantina günlerinde köpek sahiplenmeden önce bir kez daha düşünün

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında insanlar sosyal izolasyon dahilinde evlerine kapandılar. Birçok insan işyerlerini kapattı ya da mesai saatlerini işlerini evden idare edebilecek şekilde planladı.

20.05.2020

Doğru Aydınlatma ile Gökyüzünün Karanlığını Korumak Mümkün

2014 Nobel Fizik Ödülü günümüzün aydınlatma uygulamalarını başta aşağı değiştiren ve dönüştüren buluşları nedeniyle üç Japon bilim insanına verildi. Isamu Akasaki, Hiroshi Amano ve Shuji Nakamura bugün LED olarak adlandırdığımız teknolojiyi 1990'lı yıllarda geliştirdiler.

17.05.2020

Sevgiyle Büyür Tüm Canlılar! Evde Çiçek Yetiştirme Sanatı…

Uzun zamandır çiçeklerime dair birbirinden güzel mesajlar alıyorum nasıl yetiştirdiğimden, kızımın nasıl olur da hiç dökmediğine diye...

11.05.2020

Yaşlılık dönemindeki köpeklerde sık görülen hastalıklar

Yaşlanma, tüm canlılar için kaçınılmaz olarak yaşanılan bir süreçtir.

7.05.2020

Daha çok değişeceğiz,şimdilik başlardayız!

Günaydın yepyeni bir günden mayıs ayının bile 6.gününe gelmiş bulunmaktayız. Hayat yolculuğu tarifsiz hızlı bir şekilde akıyor. Yarın gökyüzünde önemli bir görünüm daha yerini alıyor. Akrep dolunayı… Bunu ayrı konuşacağız. 

6.05.2020

Korona günlüğü

“Corona”, diye yazmıyorum. Artık bizden biri o…“Korona”, diyeceğim kendisine…

1.05.2020