EKSTRA
MENÜ

Canlı Ders

Canlı Ders ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canlı Ders haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.633 Canlı Ders haberi bulunmuştur.

Canlı Ders Haberleri

Toplam 359 bin 120 öğrenci tabletine kavuştu

Toplam 359 bin 120 öğrenci tabletine kavuştu

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım sürecinde 5'inci faz başladı.

15.01.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığının tablet bilgisayar dağıtımında 4. faz başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın tablet bilgisayar dağıtımında 4. faz başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hafta 47 bin tablet bilgisayarın dağıtımının gerçekleştirileceğini bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteğiyle dağıtılan 150 bin tablet bilgisayara ilave olarak tamamı Bakanlık tarafından tedarik edilen 500 bin tabletin dağıtımında, 4. faz başladı.

8.01.2021Gündem
Öğrencilere 47 bin tablet daha

Öğrencilere 47 bin tablet daha

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım sürecinde 4'üncü faz başladı. Tablet bilgisayarların gönderildiği 26 ilin müdürü ile video konferans yöntemiyle toplantı yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 4'üncü faz dağıtımlarıyla birlikte öğrencilere gönderilen cihaz sayısının toplam 313 bin 500’e ulaştığını duyurdu.

8.01.2021Eğitim
31 Aralık ve 1 Ocak yılbaşında canlı ders olacak mı MEB canlı ders programını duyurdu

31 Aralık ve 1 Ocak yılbaşında canlı ders olacak mı? MEB canlı ders programını duyurdu

Canlı ders programı yarın var mı sorusu, öğrencilerin gündeminde geldi. Yeni yıl öncesinde, 31 Aralık ve yılbaşında canlı ders olup olmadığı öğrencilerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Uzaktan eğitim sürecinin devam etmesi dolayısıyla eğitimlerini online olarak alan pek çok kişi, buna göre hareket edecek. Resmi tatil takvimine göre, 1 Ocak 2021 resmi tatil arasında yer alıyor. Peki, 31 Aralık ve yılbaşında canlı ders olacak mı? İşte, pek çok öğrencinin merak ettiği o konu hakkında detaylı bilgiler

30.12.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan son dakika açıklamaları Uzaktan eğitim, dijital karne, koronavirüs aşısı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklamaları! Uzaktan eğitim, dijital karne, koronavirüs aşısı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, ''Okulları açmadık çünkü bizim koşullarımız, ülkemizin yapısı, sosyal hayatımız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, bütün bunların sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız'' dedi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili de ''Daha önce canlı ders yapabilme kapasitemiz 100 bin civarındaydı. Şu anda 3 milyonu geçtik'' ifadelerini kullandı. Dijital karne olabileceğini söyleyen Bakan Selçuk, ''Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir'' diye konuştu.

30.12.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde hedef 15 Şubat

Yüz yüze eğitimde hedef 15 Şubat

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk Anadolu Ajansı Editör Masası programında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. “Geriye doğru baktığımızda işin büyük bir kısmında müsterih olduğumuzu söyleyebilirim” diyen Selçuk ilk dönem notların dijital karneye işleneceğini ifade ederken yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi için de 15 Şubat tarihini işaret etti.

30.12.2020Eğitim
Bakan Ziya Selçuk: Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok

Bakan Ziya Selçuk: Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, ''Okulları açmadık çünkü bizim koşullarımız, ülkemizin yapısı, sosyal hayatımız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, bütün bunların sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız'' dedi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili de ''Daha önce canlı ders yapabilme kapasitemiz 100 bin civarındaydı. Şu anda 3 milyonu geçtik'' ifadelerini kullandı. Dijital karne olabileceğini söyleyen Bakan Selçuk, ''Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir'' diye konuştu.

30.12.2020Haber
Ücretsiz tablet başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor 500 bin tablet sahibini buluyor

Ücretsiz tablet başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor? 500 bin tablet sahibini buluyor

Ücretsiz tablet başvurusu için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli açıklamalar geldi. Toplam 500 bin adet tabletin dağıtılacağı süreçte üçüncü faza girildi. Geçtiğimiz günlerde ücretsiz tablet dağıtım sürecindeki detayları ele alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 150 bin tablete ilaveten 500 bin tabletin daha dağıtılacağını aktardı. İşte, ücretsiz tablet başvurusu hakkında bazı bilgiler

30.12.2020Gündem
8 çocuğuyla çanta üretiyor

8 çocuğuyla çanta üretiyor

MUŞ'ta Mahmure Özdemir (60), 8 çocuğuyla kurdukları atölyede çanta üretiyor. 4 çocuğu üniversitede okuyan Özdemir, çanta üretip hem ailesini geçindirdiğini hem de çocuklarını okuttuğunu söyledi.

30.12.2020Güncel
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 14 bin EBA destek noktası, 3 milyon canlı dersle dünya birincisiyiz

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 14 bin EBA destek noktası, 3 milyon canlı dersle dünya birincisiyiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 14 bin EBA destek noktası kurduklarını ve günde 3 milyon canlı ders verildiğini belirterek, "Bu sayılarla dünya birincisiyiz" dedi.

28.12.2020Gündem
Hangi illerde tablet bilgisayar dağıtımı yapılıyor Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama

Hangi illerde tablet bilgisayar dağıtımı yapılıyor? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Gaziantep'te 60 bin öğrencinin daha tablet bilgisayarlarına kavuşacağını belirterek, "Bunların internet paketi de olduğu için herhangi bir sıkıntı çekmeden, doğrudan doğruya erişimleri hızlanacak." dedi.

28.12.2020Eğitim
2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

Küresel bir salgının bizi aldığımız nefesle sınaması, temel beşeri gerekliliğimiz olan sosyalleşme ihtiyacımızı elimizden alması hem bireysel hem de kurumsal anlamda ağır bir sınavdı. 2020 bu yüzden dünya tarihinde pek çok alanda büyük kırılmalar yarattı.

28.12.2020Eğitim
MEB tablet bilgisayar dağıtımı ne zaman Bakan tarih verdi

MEB tablet bilgisayar dağıtımı ne zaman? Bakan tarih verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtımını yaptıkları tablet bilgisayarlar öğrencilerin eline ulaştıkça TRT EBA kanallarının yanında uzaktan eğitimin önemli bir ayağı olan EBA internet platformuyla sağlanan eğitime evinden ulaşamayan çocuk kalmayacağını bildirdi. İşte, MEB tablet bilgisayar dağıtımı hakkında en son gelişmeler...

27.12.2020Gündem
2020den unutulmaz anlar

2020'den unutulmaz anlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde öğrenci ve öğretmenlerin diyaloglarının yer aldığı bu yılın unutulmaz anlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

27.12.2020Eğitim
MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır 500 bin ücretsiz tablet dağıtımında 3. faz başladı

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? 500 bin ücretsiz tablet dağıtımında 3. faz başladı

MEB tablet başvurusu ve dağıtımı velilerin gündeminde yer alırken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni açıklama geldi. 500 bin tablet bilgisayar dağıtımının devam ettiğini bildiren Bakan Ziya Selçuk 3. faz çalışmalarına başlandığını bildirdi. İhtiyacı olan öğrencilere verilecek olan 500 bin ücretsiz tabletlerde başvuru işlemi gerçekleşmeyecek. İl ve ilçe müdürlüklerinde belirlenen öğrencilere dağıtımı yapılacak olan 500 bin ücretsiz tabletlerin ocak ayı sonuna kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşması planlanıyor. İşte, ayrıntılar.

26.12.2020Eğitim
MEBin tablet bilgisayar dağıtımında 3. faz başladı

MEB'in tablet bilgisayar dağıtımında 3. faz başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtımını yaptıkları tablet bilgisayarlar öğrencilerin eline ulaştıkça TRT EBA kanallarının yanında uzaktan eğitimin önemli bir ayağı olan EBA internet platformuyla sağlanan eğitime evinden ulaşamayan çocuk kalmayacağını bildirdi.

25.12.2020Gündem
266 bin 500 öğrenci tabletine kavuştu

266 bin 500 öğrenci tabletine kavuştu

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için dağıtımına başlanan 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım sürecinde 3'üncü faz başladı. Tablet bilgisayarların gönderildiği 38 ilin müdürüyle video konferans yöntemiyle toplantı yapan Milli Eğitim Bakanı Bakan Ziya Selçuk, tablet bilgisayar desteğinin 3'üncü fazıyla birlikte toplam 266 bin 500 cihazın öğrencilere ulaştığını duyurdu.

25.12.2020Eğitim
500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır MEB ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı ocak ayı sonunda tamamlanacak

500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı ocak ayı sonunda tamamlanacak!

MEB 500 bin tablet başvurusu uzaktan eğitim devam ederken veli ve öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Tüm illerde ihtiyacı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek olan ücretsiz tablet bilgisayarların 2. fazı 15 Aralık'ta başladı. 500 bin ücretsiz tablet başvurusu ile ilgili değerlendirmeler yapan Bakan Selçuk, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Mardin, Ankara gibi illere dağıtımın yapıldığını ve ocak ayı sonuna kadar 500 bin ücretsiz tabletlerin tamamının ulaştırılacağını belirtti. İşte, MEB 500 bin ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.12.2020Gündem
Karne notları nasıl belirlenecek Karneler nasıl ve ne zaman verilecek İşte merak edilen soruların cevapları

Karne notları nasıl belirlenecek? Karneler nasıl ve ne zaman verilecek? İşte merak edilen soruların cevapları

Karnet notlarınının belirlenme yöntemi ve karnelerin ne zaman dağıtılacağı hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) önemli bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, pandemi dolayısıyla geçilen uzaktan eğitim sürecinin sınavların uygulanmasını zorlaştırdığı ve bu nedenle karne notlarının belirlenmesinde farklı sistemlerin kullanılabileceği ifade edildi. MEB, açıklamasında karneler ne zaman ve nasıl verilecek sorusuna da yanıt verdi. İşte, o açıklamalar

23.12.2020Gündem
Son dakika... Sınavlar nasıl olacak, karne notları nasıl verilecek İşte eğitimde merak edilenler...

Son dakika... Sınavlar nasıl olacak, karne notları nasıl verilecek? İşte eğitimde merak edilenler...

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs salgını sebebiyle ilk 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemini uzaktan eğitimle tamamlama kararı aldı. Eğitim sisteminin sil baştan yazıldığı pandemi döneminde notları da yalnızca sınavlar değil farklı kriterler belirleyecek. İlkokullarda sınavların iptal edilmesiyle birlikte karne notlarının nasıl verileceği merak konusu oldu. İşte salgın gölgesinde tamamlanacak ilk dönemle ilgili tüm detaylar.

23.12.2020Eğitim
Karneler ne zaman verilecek Karneler dağıtılacak mı Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu

Karneler ne zaman verilecek? Karneler dağıtılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu!

Karneler ne zaman verilecek? Koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte birinci dönem ara tatilin ardından uzaktan eğitime geçilmiş, yüz yüze eğitimin 4 Ocak 2021’e kadar ertelendiği açıklanmıştı. Okullarda online eğitim süreci devam ederken milyonlarca öğrenci ve veli karnelerin verileceği tarihe odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada, uzaktan eğitimin ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi. MEB, karnelerin farklı gün ve zaman dilimlerinde verileceğini aktardı. İşte, ayrıntılar.

18.12.2020Eğitim
Hangi illerde tablet dağıtımı yapılıyor.. MEB 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar gönderdi

Hangi illerde tablet dağıtımı yapılıyor.. MEB 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar gönderdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "500 bin tablet bilgisayarın tamamını, resmi veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız." dedi.

18.12.2020Gündem
Katılım puanı nedir ve nasıl belirlenir

Katılım puanı nedir ve nasıl belirlenir?

Katılım puanı, pandemi dolayısıyla sınavların gerçekleşememesi dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karne notlarının belirlenmesinde kullanılacak olan yöntem olarak açıklandı. Peki, katılım puanı nedir ve nasıl belirlenir? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

18.12.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanlığından 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dağıtımını sürdürdüğümüz 500 bin adet tablet bilgisayarın tamamını, resmî veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre Ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız" dedi.

17.12.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Liseler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Yeni yıla kısa bir süre kala, ne zaman yüz yüze eğitim şekline geçeceğini merak eden öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Online eğitim şeklinde başlayan 2020-2021 eğitim yılı, bir süre sonra belli kapsamlarda yüz yüze devam etmişti. Artan vaka sayısı nedeni ile yeniden online olan eğitimlerin, yüz yüze olacağı tarih araştırılıyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

17.12.2020Gündem
15 ile 50 bin 500 tablet gönderildi

15 ile 50 bin 500 tablet gönderildi

MEB, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için sosyal sorumluluk kapsamındaki desteklere ilave olarak tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi.

17.12.2020Eğitim
‘Uzaktan’ kopyayı önleyen sistem

‘Uzaktan’ kopyayı önleyen sistem

Uzaktan eğitime geçildiğinden bu yana en çok tartışılan konulardan biri online sınavlar. Çünkü öğrencileri evlerinde tek başına sınava girerken kontrol etmek bu süreçte bir hayli zor.

17.12.2020Eğitim
Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili, "Tekrar sağlıkla kavuşacağız ve kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

17.12.2020Gündem
Uzaktan eğitimde izinsiz kayıt yapıp bunu yayanlar hakkında işlem yapılabilir

Uzaktan eğitimde izinsiz kayıt yapıp bunu yayanlar hakkında işlem yapılabilir

Uzaktan eğitimde izinsiz paylaşımlara dikkat çeken Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Candide Şentürk, son dönemde sıklıkla gündeme gelen çevrim içi derslerin ve derslerdeki öğretmen ya da öğrencilerin görüntü ve konuşmalarının izinsiz olarak kaydedilip paylaşılmasının hukuki sorumlulukları da beraberinde getirdiğini söyledi.

14.12.2020Çocuk-Aile
EBA TV giriş ekranı EBA TV 14-20 Aralık  ilkokul, ortaokul, lise ders programı ve canlı yayın giriş ekranı

EBA TV giriş ekranı! EBA TV 14-20 Aralık ilkokul, ortaokul, lise ders programı ve canlı yayın giriş ekranı

EBA TV canlı ders giriş ekranı ve haftalık ders programı öğrencilerin erişimine açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 14-20 Aralık TRT EBA TV ders programı ilkokul, ortaokul ve lise için belli oldu. Haftalık EBA TV ders saatleri de program üzerinden paylaşıldı. 14 Aralık EBA TV ders programı ve TRT EBA TV yayın akışı eba.gov.tr üzerinden öğrenilecek. EBA TV canlı yayın girişi de canlı dersler ekranı üzerinden sağlanacak. İşte, 14-20 Aralık EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı ve EBA TV canlı ders izleme ekranı.

14.12.2020Eğitim
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak İşte okulların açılış tarihi hakkında bilgi

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte okulların açılış tarihi hakkında bilgi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimde günlük yapılan canlı ders sayısının 3 milyona yaklaştığını bildirdi. Bir süredir okullarından uzak kalan öğrenciler ise yeniden yüz yüze eğitime başlayabilecekleri tarihleri araştırıyor. Peki, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

11.12.2020Gündem
Karnelere tek sınav notu yansıyacak

Karnelere tek sınav notu yansıyacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV canlı yayınında gündeme dair soruları cevapladı. Bakan Selçuk yüz yüze yapılacak tek sınavla öğrencilere basılı karne vermek istediklerini belirtti.

11.12.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı Öğretmenler aşı olacak mı Yarı yıl tatili öne alınacak mı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı! Öğretmenler aşı olacak mı? Yarı yıl tatili öne alınacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatilinin öne alınıp alınmayacağı ile ilgili olarak ''Yarı yıl tatilini öne almak senaryolar arasında var'' dedi. Bakan Selçuk, koronavirüs aşısı ile ilgili olarak da ''Öğretmenlerin bir an önce aşılanması için çalışma sürüyor'' ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Uzaktan eğitimde günde yaklaşık 3 milyon canlı ders yapılıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Uzaktan eğitimde günde yaklaşık 3 milyon canlı ders yapılıyor"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimde günlük yapılan canlı ders sayısının 3 milyona yaklaştığını bildirdi. 

10.12.2020Gündem
Öğretmenlere siber saldırı uyarıları

Öğretmenlere siber saldırı uyarıları

MEB tarafından, EBA harici canlı derslerle ilgili, "Öğretmenlerimiz, dersleri oluştururken bekleme odası özelliğini aktive ederek derse katılacak olan öğrencileri kontrol edip böylece sahte kimlikle derse girmeye çalışan şahısların ders ortamına katılmalarını engelleyebilecek" hatırlatması yapıldı.

4.12.2020Eğitim
Öğrencilerin kâbusu olmuşlardı MEBden flaş açıklama

Öğrencilerin kâbusu olmuşlardı! MEB'den flaş açıklama

Türkiye'nin dijital eğitim platformu EBA'ya rağmen öğrenciler ve öğretmenlerin ders işlemek için buluştuğu zoom programına öğrenci isimleriyle dahil olan siber sapıklar öğrencilerin eğitimin almalarına engel olmuştu. Olay görüntülerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), EBA harici canlı derslere ilişkin "Öğretmenlerimiz, dersleri oluştururken bekleme odası özelliğini aktive ederek derse katılacak olan öğrencileri kontrol edip böylece sahte kimlikle derse girmeye çalışan şahısların ders ortamına katılmalarını engelleyebileceklerdir." uyarısında bulundu.

3.12.2020Gündem
Eğitimde yeni teknolojiler... MEB Ajanda ve e-Okul hayata geçti

Eğitimde yeni teknolojiler... MEB Ajanda ve e-Okul hayata geçti

Bürokratik işlemleri sadeleştirip eğitime daha fazla zaman ayrılmasına yardımcı olacak yeni mobil uygulamalar bir toplantıyla tanıtıldı.

3.12.2020Eğitim
Son dakika: Bakan Selçukdan okul mesajı

Son dakika: Bakan Selçuk'dan okul mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından canlı ders verilerini paylaştı. Bakan Selçuk, "Her gün 2 buçuk milyon canlı ders yapıyoruz. Bu, ayda 50 milyonu aşan ders demek" dedi.

30.11.2020Gündem
Üniversiteler sınavları nasıl yapacak

Üniversiteler sınavları nasıl yapacak

Pandemi nedeniyle üniversitelerde sınavlar büyük oranda online yapılmaya başladı. Ancak uzaktan yapılan sınavların güvenliği sağlanamayınca Yükseköğretim Kurulu (YÖK) harekete geçti. Sınav güvenliği konusunda üniversiteleri uyaran YÖK “Gerekli önlemleri alın” dedi.

29.11.2020Eğitim
Okul öncesinde uzaktan eğitim genelgesi

Okul öncesinde uzaktan eğitim genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitimle ilgili kovid-19 salgınının seyrine bağlı olarak, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince uzaktan eğitime geçme kararı alınabileceğini bildirdi.

28.11.2020Eğitim
EBA canlı dersim var mı EBA canlı ders saatleri sorgulama ekranı

EBA canlı dersim var mı? EBA canlı ders saatleri sorgulama ekranı!

EBA canlı ders ile pandemi sürecinde eğitim kesintisiz devam ediyor. EBA canlı ders izle ekranı veya TRT EBA TV üzerinden derslerini sürdürebilecek olan öğrenciler, günlük EBA canlı ders programı ile saatleri görüntüleyebiliyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ayrı ayrı yayımlanan EBA ders programı ve yayın akışı, 27 Kasım Cuma günü için öğrencilerle paylaşıldı. İşte, TRT EBA TV canlı izle ekranı ile birlikte EBA canlı dersim var mı sorusunun cevabı ve 27 Kasım EBA ilkokul ortaokul lise ders programı

27.11.2020Gündem
EBA TV ilkokul, ortaokul, lise canlı ders girişi nasıl yapılır EBA canlı ders giriş

EBA TV ilkokul, ortaokul, lise canlı ders girişi nasıl yapılır? EBA canlı ders giriş

EBA TV ilkokul, ortaokul, lise canlı ders giriş ekranı yoğun ilgi görüyor. TRT EBA TV ve EBA üzerinden canlı dersler veriliyor. TRT EBA TV canlı yayın ders programı ve EBA ders programı güncel olarak yayımlanıyor. İşte 27 Kasım EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı ve canlı ders giriş ekranları

27.11.2020Gündem
EBAda harici ders nasıl oluşturulur

EBA'da harici ders nasıl oluşturulur

Uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler için en önemli erişim kaynağı olan EBA'nın daha verimli kullanılması için MEB yeni bir adım daha attı.

24.11.2020Eğitim
Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenler Günü'nün buruk geçmemesi amacıyla 81 ilden seçilen ve eğitimde fark oluşturan öğretmenlerle 24 Kasım’da 11.00-12.00 saatlerinde çevrimiçi ortamda bir araya gelecek. Seçilen öğretmenler arasında, sadece öğrencilerine değil yaşadıkları bölgede dezavantajlı kadın ve çocuklara yönelik çalışmalar da yapan birçok öğretmen yer alıyor.

23.11.2020Eğitim
Zoom indir: Zoom nasıl giriş yapılır Zoom uygulaması hakkında bilgiler

Zoom indir: Zoom nasıl giriş yapılır? Zoom uygulaması hakkında bilgiler

Zoom indirme işlemi ile eğitimlerine online olarak devam etmek isteyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Zoom ve EBA üzerinden canlı derslere bu uygulama üzerinden katılabilecek olan öğrenciler, Zoom uygulaması edinmek zorunda olacak. Öğrenciler ve öğretmenler Zoom indirme ekranına yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu uygulama da EBA gibi görüntülü ve sesli iletişim olanağı sağlıyor. Zoom, bilgisayar ve telefon başında pek çok kullanıcının iletişimini kolayca gerçekleştirmesine olanak sağlıyor. İşte Zoom indirme ekranı ve canlı ders ile ilgili bilgiler

23.11.2020Gündem
EBA canlı ders giriş: 23 Kasım TRT EBA TV ilkokul ortaokul, lise canlı yayın ve online canlı ders giriş ekranı

EBA canlı ders giriş: 23 Kasım TRT EBA TV ilkokul ortaokul, lise canlı yayın ve online canlı ders giriş ekranı!

EBA canlı ders giriş ekranı, 23 Kasım Pazartesi günü eğitimlerine devam eden öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Sabah saatlerinde başlayan EBA canlı ders eğitimleri, 08.30 ile 20.20 saatleri arasında devam edebiliyor. Bu ders saatleri, okul müdürlüklerinin belirlediği program dahilinde gerçekleşiyor. Diğer taraftan TRT EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise yayın akışı da canlı derse katılamayan öğrenciler için müfredat dahilinde eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor. İşte, EBA giriş ile canlı yayın ekranı ve EBA TV yayın akışı detayları

23.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Karatahtayla online eğitim

Sınıf boş, öğrencileri yok ama o her gün okula gidip uzaktan da olsa karatahtada eğitim veriyor. Boğaziçi’nin 44 yıllık hocası Prof.Dr. Bülent Sankur, “Bu işte gönüllüyüm ve devam edeceğim” diyor.

26.12.2020