MENÜ

Cankurtaran

Cankurtaran ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cankurtaran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.127 Cankurtaran haberi bulunmuştur.

Cankurtaran Haberleri

Tarık Tolunaydan İstanbula bir güzelleme

Tarık Tolunay'dan İstanbul'a bir güzelleme

Çizer Tarık Tolunay’ın beş yılda yaptığı illüstratif İstanbul Tarihi Yarımada haritasının (Fractal İstanbul) görselleri, bu hafta sosyal medyada yayıldı ve çok ilgi çekti. Tolunay ile kafasındaki ve gözünün önündeki iki İstanbul’u konuştuk.

18.11.2017Hürriyet Pazar
Dikkat... İşte maraton nedeniyle kapatılan yollar

Dikkat... İşte maraton nedeniyle kapatılan yollar

Vodafone 39. İstanbul Maratonu nedeniyle bazı yollar sabah 04.00'ten itibaren trafiğe kapatıldı. Yollar en son geçen yarışmacının ardından kademeli olarak trafik akışına açılacak.

12.11.2017Gündem
İstanbullular dikkat Pazar günü bu yollar kapalı...

İstanbullular dikkat! Pazar günü bu yollar kapalı...

İstanbul'da pazar günü düzenlenecek 39.Vodafone Maratonu nedeniyle saat 04.00'den itibaren birçok yol trafiğe kapatılacak.

10.11.2017Gündem
Fendi Casa Türkiye’nin En Şık Evi İçin Geldi

Fendi Casa Türkiye’nin En Şık Evi İçin Geldi

Tasarımda dünya markası Fendi Casa, İstanbul’un en şık evini tasarlamak için Türkiye’ye geldi. Dubai ve Miami’den sonra ilk kez Türkiye’ye gelen Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa, İstanbul’un yeni deniz semti Büyükyalı ile Türkiye’ye gelişini, 8 Kasım Çarşamba akşamı çok özel bir davet ile kutladı.

10.11.2017Alışveriş
Maganda mağduru milli güreşçi Hürriyet’e konuştu: Gençlerin silahlara kolay erişmesi trajedi

Maganda mağduru milli güreşçi Hürriyet’e konuştu: Gençlerin silahlara kolay erişmesi trajedi

Milli güreşçi Cenk İldem, 10 Ekim’de yolu kapatan dört genç tarafından bacağından vuruldu. Bireysel silahlanmaya karşı eğitimin çözüm olacağını söyleyen İldem, “Bu gençlerin ruhsatlı ya da ruhsatsız silahlara kolayca erişimi bir trajedi. Yasalar da tekrar düzenlenmeli. En büyük silah eğitimdir, gençlere bu anlatılmalı” dedi.

5.11.2017Gündem
İtfaiye ve ambulansa geçiş izni vermediler

İtfaiye ve ambulansa geçiş izni vermediler

Geçen günlerde ortaya çıkan polis araçları hariç tüm çakarlı araçların geçiş üstünlüklerinin iptal edildiğine ilişkin haberler üzerine, sürücülerin trafikte itfaiye ve ambulanslara yol vermediği ihbarlarının arttığı belirtildi.

28.10.2017Gündem
Hollandadan gezmeye geldiği İstanbulda ayağına mermi isabet etti

Hollanda'dan gezmeye geldiği İstanbul'da ayağına mermi isabet etti

Hollanda’dan ailesiyle birlikte gezmeye gelen 10 yaşındaki çocuğun ayağına nereden geldiği belli olmayan bir mermi isabet etti. Hastaneye kaldırılan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

20.10.2017Gündem
Çalışmalar bitince sit derecesi yükseltilir

Çalışmalar bitince sit derecesi yükseltilir

Topkapı Sarayı Hasbahçe’nin 1’inci derece arkeolojik sit alanı statüsünü 3’üncü dereceye düşürmesini Koruma Kurulu’ndan isteyen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile yerinde inceleme yaptık. 3’üncü derece arkeolojik site düşürülen yerde, yeni inşaat hakkı olabileceği tehlikesi için “Kurul uygun görürse ihya çalışmaları bitince yeniden 1’inci derece sit statüsüne yükseltilir” diyen Demir, Topkapı Sarayı’nı bekleyen süreçle ilgili sorularımızı şöyle yanıtladı:

15.10.2017Gündem
Gülhanede otelde korkutan yangın

Gülhane'de otelde korkutan yangın

Fatih Gülhane'de bir otelin çatısında yangın çıktı.

11.10.2017Gündem
Geçici yöneticiler tecrübeyi konuşturuyor

Geçici yöneticiler tecrübeyi konuşturuyor

Kurumlarla uzmanları proje bazlı çalışmalar için bir araya getiren Expertera, iş ortağı Senior Management Worldwide (SMW) ile birlikte 12 Ekim’de İstanbul’da geçici yöneticilik üzerine bir panel düzenleyecek.

Katarlı Barbaros

Katarlı Barbaros

Katar’da perakende sektörünün lideri Blue Group, 7 şirketini birleştirdi ve başına Beta’nın CEO’su Barbaros Akyıldız’ı getirdi. Akyıldız’ı Katarlılara bulan ise Hintli bir beyin avcısı oldu. 43 yaşındaki Barbaros Akyıldız’ın bu önemli göreve seçilmesinde ise ayakkabı sektörüne getirdiği yenilikler etkili oldu.

8.10.2017Ekonomi
Eşi son anda fark etti İtfaiye seferber oldu

Eşi son anda fark etti! İtfaiye seferber oldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, can simidiyle girdiği denizde kıyıdan yaklaşık 500 metre açığa sürüklenen 30 yaşındaki Yeliz Şafak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki cankurtaran botu tarafından kurtarıldı.

26.09.2017Gündem
O fotoğraf için Vali ve Belediye Başkanından açıklama

O fotoğraf için Vali ve Belediye Başkanı'ndan açıklama

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, plajda bira içen 2 kadın doktora polisin para cezası uygulamasıyla ilgili, "'İçki içti' diye kontrol edilme durumu yok. Davranışlarından dolayı yapılan ihbar üzerine polisin işini yaparken bu arkadaşların sarhoşluk seviyesinde belki bir tanesinin onu bilmiyorum, burada toplumu rahatsız ettiği anlaşılmış ve polis görevini yapmıştır. Mesele bu kadar basit, bu kadar küçük bir konudur" dedi. CHP'li Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise "Bizler yasakçı bir zihniyete asla sahip değiliz. Kumsalda alkol alınması demek farklı olayların da yaşanması anlamına gelir ve bizde bunun önüne geçemeyiz. Alkol herkeste aynı etkiyi vermeyebilir" açıklamasını yaptı.

15.09.2017Gündem
Aynı aileden 5 cenaze... Yan yana toprağa verildiler

Aynı aileden 5 cenaze... Yan yana toprağa verildiler

Ankara'da park halindeki TIR'a arkadan çarpan otomobilde hayatını kaybeden aynı aileden 5 kişi gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

14.09.2017Gündem
Sebastian fırtınası Avrupa’da 11 can aldı

Sebastian fırtınası Avrupa’da 11 can aldı

Batı Avrupa ülkeleri şiddetli fırtınanın etkisi altına girdi. Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Danimarka, İngiltere ve İtalya’da etkisini gösteren fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. İtalya’da 8, Almanya’da 3 kişi öldü, Hollanda’da devrilen ağaçlar 4 kişiyi yaraladı. Belçika’da yollar kapandı, Almanya’da Kuzey Denizi’ndeki adalara feribot seferleri yapılamadı. İngiltere’de 70 bin hane ve iş yeri elektriksiz kaldı. Bazı ülkelerde alarm verildi.

14.09.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Tutuklu gazeteciler demokratik itibar getirmez

İstanbul 27’inci Ağır Ceza Mahkemesi bugün, 31 Ekim’de Cumhuriyet gazetesi davasına bakmaya devam edecek.

30.10.2017