EKSTRA
MENÜ

Canakkale Bogazi

Canakkale Bogazi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canakkale Bogazi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.637 Canakkale Bogazi haberi bulunmuştur.

Canakkale Bogazi Haberleri

Rus askeri gemisi Orsk Çanakkale Boğazından geçti

Rus askeri gemisi 'Orsk' Çanakkale Boğazı'ndan geçti

RUS Donanması'na ait, 148 borda numaralı 'Orsk' isimli askeri gemi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Marmara Denizi'ne doğru yol alan geminin güvertesinde, can yelekli askerlerin beklediği görüldü.

5.04.2019Gündem
TCG Dumlupınar denizaltısında şehit olan 81 asker için anma töreni yapıldı

TCG Dumlupınar denizaltısında şehit olan 81 asker için anma töreni yapıldı

ÇANAKALE Boğazı'ndan geçiş yaparken 66 yıl önce Nara Burnu önlerinde İsveç şilebi 'Naboland' ile çarpışması sonucu batan TCG Dumlupınar denizaltısında şehit olan 81 denizci için anma töreni düzenlendi. Şehit denizciler anısına, denizaltının battığı yere çelenk bırakıldı.

4.04.2019Gündem
Deniz ulaşımına fırtına engeli

Deniz ulaşımına fırtına engeli

İzmir'de olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle Güzelbahçe vapur seferleri yarın sabahtan itibaren geçici süreyle iptal edildi. Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) yarınki seferlerinden bazıları, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

28.03.2019Gündem
NATO’nun 3 savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti

NATO’nun 3 savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti

NATO’ya bağlı 3 savaş gemisi İstanbul Boğazından peş peşe geçiş yaptı. Boğaz geçişini tamamlayan gemiler Karadeniz’e açıldı. Gemilerin geçişine sahil güvenlik botları da eşlik etti.

28.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sürpriz programda çok çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz programda çok çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sadece sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek sürpriz bir programda gençlerle buluştu. Erdoğan dövizde yaşanan dalgalanmaya değinerek, "Tüm bunlar Batı'nın, başta Amerika'nın, Türkiye'yi sıkıştırma operasyonlarıdır.  Şimdi son olarak döviz, faiz kur sıkıştırma operasyonları ne oldu? Ters tepti. Şimdi Türk Lirası bulamıyorlar. Ödeme yapma noktasında sıkıntıya düştüler. İş ters döndü. Bunu yapamayınca da şu anda Türk Lirası prim yaparken, dolar düşmeye yöneldi" dedi.

28.03.2019Gündem
NATO’ya bağlı savaş gemileri Çanakkale Boğazından geçti

NATO’ya bağlı savaş gemileri Çanakkale Boğazı'ndan geçti

NATO'ya bağlı 4 savaş gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçerek, Marmara Denizi’ne doğru yol aldı.

28.03.2019Gündem
NATO’ya bağlı savaş gemileri Çanakkale Boğazından geçti

NATO’ya bağlı savaş gemileri Çanakkale Boğazı'ndan geçti

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen NATO'ya bağlı İspanya, Hollanda, Kanada ve Fransa donanmalarına ait 4 savaş gemisi, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

28.03.2019Gündem
Rus Denizaltısı Veliky Novgorod Çanakkale Boğazından geçti

Rus Denizaltısı 'Veliky Novgorod' Çanakkale Boğazı'ndan geçti

RUS Donanması'na ait 'Veliky Novgorod' adlı denizaltı, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

26.03.2019Gündem
Edirnede bulundu 4 bin yıllık...

Edirne'de bulundu! 4 bin yıllık...

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, Edirne'nin Bulgaristan'a sınırı bulunan Hamamtepe bölgesinde bronz çağından kalma 4 bin yıllık gözlemevi ile kaya tapınağı bulunduğunu söyledi. Beksaç, "Burada bulmuş olduğumuz arkeolojik veriler bize geç bronz çağından, orta bronz çağına kadar giden bir sürecin varlığını belgelenmiş bulunmaktadır. Şu anda içinde bulunduğumuz alan aslında, Trakya'nın ve bütün Avrupa'nın tarihe kadar Anadolu'nun ve insanlık tarihi açısından önem taşıyan bir yer" dedi.

22.03.2019Gündem
Mega projede yeni aşama

Mega projede yeni aşama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, inşası süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nün kule keson temeli şaft montajı gerçekleştirildi. Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi kapsamında yer alan Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Otoyolu kesimi Yap-İşlet-Devret (YİD) Projesi ile hayata geçiriliyor.

19.03.2019Ekonomi
Bir Parti değil Türkiye sorunu

"Bir Parti değil Türkiye sorunu"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gıda ithalatını eleştirirken “Sorun bir parti sorunu değil, Türkiye sorunudur. Bunu üreterek çözeceğiz” dedi. Ankara’da Çanakkale Şehitlerimizi Anma Toplantısı’na katılan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

19.03.2019Gündem
Troya nedir Çanakkale Troya müzesi nerede

Troya nedir? Çanakkale Troya müzesi nerede?

Milattan önce 3000 yıllarına dayanan kalıntıları ile arkeoloji tarihi için son derece önemli bir yere sahip olan Troya Antik Kenti, son günlerde gündemdeki merkezler arasında yer almaya devam ediyor. Truva olarak da bilinen bölge, çağlar öncesi insanlarının tercih ettiği bölgeler arasında yer almıştır. Peki, 2014 yılında yapımına başlanan ve 2019 yılında 75 milyon lira maliyetle yenilenen Troya müzesi nerede yer alıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.03.2019Gündem
Çanakkale Boğazının batık savaş gemileri dalış turizmine kazandırılıyor

Çanakkale Boğazı'nın batık savaş gemileri dalış turizmine kazandırılıyor

Çanakkale Savaşı, 8 milyondan fazla insanın hayatına mal oldu... Bölgede yaşanan savaşlar hem denizde hem de karada gerçekleşti. Savaş sırasında yaşanan mücadelede batan gemilerin dalış turizmine açılması için çalışma başlatıldı. Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, büyük zaferin 104. yıl dönümü için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

18.03.2019Seyahat
TBMM Başkanı Şentoptan 18 Mart mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan '18 Mart' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü mesajında "Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin kudret ve cesaretini bir kez daha göstermesi bakımından hafızalarımızdan bir an olsun çıkmaması gereken bir büyük destandır" dedi.

18.03.2019Gündem
Bakan Soyludan Çanakkale mesajı

Bakan Soylu'dan 'Çanakkale' mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz Çanakkale’den sadece bir zaferle dönmedik. Bugün terörle mücadelemizdeki sarsılmaz cesaretimiz ve kararlılığımız, göçü yönetirken kullandığımız merhamet ve vicdanımız, 15 Temmuz gecesi bizi meydanlara indiren vatan aşkımız, 104 yıl önceden bize miras kalan Çanakkale ruhunun eseridir." ifadesini kullandı.

18.03.2019Gündem
Altın madalya bayrakla göndere çekildi

Altın madalya bayrakla göndere çekildi

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104’üncü yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlanıyor. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ilk törende, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunumu gerçekleşti, şehitleri selamlamak adına 'TCG Burgazada'dan 21 pare top atışı yapıldı.Törende TBMM tarafından 1994 yılında 253 bin şehit adına 3972 Sayılı Kanunla Çanakkale'ye verilen ve üzerinde 'Çanakkale Geçilmez' yazan altın madalya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Vali Orhan Tavlı ve Belediye Başkan Ülgür Gökhan tarafından Türk Bayrağı'na takıldı ve göndere çekildi.

18.03.2019Gündem
Tarihi Alan Başkanlığı Hürriyet’e açıkladı: Çanakkale 104. yıl planı

Tarihi Alan Başkanlığı Hürriyet’e açıkladı: Çanakkale 104. yıl planı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümünde yapılan çalışmaları ve hazırlanan projeleri belli oldu. Batan gemilerden, tespit edilen şehitliklerin ihyasına kadar Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Başkanlık yetkilileri, yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilecek projelerle ilgili şunları aktardılar:

18.03.2019Gündem
Çanakkalede Truvanın da intikamı alındı

"Çanakkale'de Truva'nın da intikamı alındı"

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü... 360 Derece’nin konuğu doktora tezini Çanakkale Muharebeleri üzerine hazırlayan, ‘Çanakkale 1915: Almanların Büyük Tuzağı’ ve ‘Kemalyeri’ adlı kitapların yazarı emekli Tuğgerenal, İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Naim Babüroğlu. Balkan Savaşları yenilgisinin ardından zafere giden yolu ve Mustafa Kemal’in rolünü anlatan Babüroğlu’na göre; eğer harekât Türk komutanların savunma planıyla yapılsaydı, işgal kuvvetleri karaya çıkamayacak, bu kadar Türk askerinin kanı akmayacaktı.

18.03.2019Gündem
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin kahraman Seyit Onbaşı anılıyor | Seyit Onbaşı kimdir

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin kahraman Seyit Onbaşı anılıyor | Seyit Onbaşı kimdir?

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, yurdun dört bir yanında coşkulu bir şekilde kutlanıyor, bu zaferin kahramanlarından olan Seyit Onbaşı da hatırlatılıyor. Seyit Onbaşı, İngiliz zırhlısını vurarak Çanakkale Savaşı'nın seyrini değiştirmişti. İşte 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin kahramanı Seyit Onbaşı'nın hikayesi

17.03.2019Gündem
18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri | En güzel 18 Mart şiirleri

18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri | En güzel 18 Mart şiirleri

Türk milletinin dayanışmasının, birlik ve beraberliğinin simgesi olan Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü geldi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü dolayısıyla, 18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri öğrenciler tarafından sorgulanıyor. İşte, en güzel 18 Mart şiirleri...

17.03.2019Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü inşası hızla devam ediyor

1915 Çanakkale Köprüsü inşası hızla devam ediyor

İki ayak aralığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılıyla anlamlandırılarak 2023 metre olacak 1915 Çanakkale Köprüsü için Avrupa ve Anadolu yakasında çalışmalar sürüyor.

17.03.2019Ekonomi
Boğazı savunan 360 yıllık kalede sona gelindi

Boğazı savunan 360 yıllık kalede sona gelindi

1659 yılında yaptırılan, Çanakkale Savaşları sırasında İngiliz ve Fransız gemilerinin bombardımanı sonucu ilk şehitlerin verildiği Seddülbahir Kalesi'ndeki restorasyon çalışmalarının yüzde 98'i tamamlandı.

14.03.2019Seyahat
Rus savaş gemisi, Çanakkalede Türk savaş gemisiyle karşılaştı

Rus savaş gemisi, Çanakkale'de Türk savaş gemisiyle karşılaştı

Çanakkale Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı 151 borda numaralı savaş gemisi 'Azov', Türk savaş gemisiyle karşılaştı. Güvertesinde askerlerin nöbet tuttuğu 'Azov'a, güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botu eşlik etti.

9.03.2019Haber
Tam o an Karşı karşıya geldiler

Tam o an! Karşı karşıya geldiler

Çanakkale Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı 151 borda numaralı savaş gemisi 'Azov', Türk savaş gemisiyle karşılaştı. Güvertesinde askerlerin nöbet tuttuğu 'Azov'a, güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botu eşlik etti.

9.03.2019Gündem
Çanakkale Boğazında panik

Çanakkale Boğazı'nda panik

Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptığı sırada makine arızası yaşanan kargo gemisi kısa süreli paniğe sebep oldu.Edinilen bilgiye göre, Yunanistan'dan Bulgaristan'a kargo götüren 'Naz 1' isimli kargo gemisi, Çanakkale Boğazı girişinde yaşanan makine arızası sebebiyle kontrolsüz şekilde sürüklenmeye başladı. Bunun üzerine kaptan telsizden bilgi verdi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi tarafından diğer gemiler telsizden uyarılıp geminin kontrolsüz olarak sürüklendiği belirtilerek, dikkatli olmaları istendi. 1 saat sonra Naz 1 isimli kargo gemisinin kaptanının arızanın giderildiği ve geminin aynı rotaya girdiğinin anons edilmesi üzerine boğaz trafiği rahat bir nefes aldı.

7.03.2019Haber
Çanakkale Boğazında panik

Çanakkale Boğazı'nda panik

Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptığı sırada makine arızası yaşanan kargo gemisi kısa süreli paniğe sebep oldu.

7.03.2019Gündem
Rus askeri gemisi Çanakkale Boğazından geçti

Rus askeri gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Rus donanmasına ait gemi Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

4.03.2019Gündem
Rus savaş gemisi Azov Akdenize iniyor

Rus savaş gemisi 'Azov' Akdeniz'e iniyor

RUS Donanması'na ait, 151 borda numaralı savaş gemisi 'Azov', Çanakkale Boğazı'ndan geçerek, Akdeniz'e doğru yol aldı.

1.03.2019Gündem
TEKNOFEST’te, ‘İnsansız Su Altı Sistemleri’ yarışacak

TEKNOFEST’te, ‘İnsansız Su Altı Sistemleri’ yarışacak

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST 2019) katılacak teknoloji takımları ‘İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nda su altındaki hünerlerini sergileyecek. Sembolik bir görev olan 'denizaltı kurtarma görevi', 4 Nisan 1953'te Çanakkale Boğazı Nara Burnu'nda batan ve 81 şehit verilen Dumlupınar denizaltısının yerinin tespit edilmesi ve kurtarılması şeklinde gerçekleştirilecek.

25.02.2019Eğitim
Fırtına engeli Tüm seferler iptal edildi

Fırtına engeli! Tüm seferler iptal edildi

Kuzey Ege'de fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

23.02.2019Gündem
Çanakkalede fırtına... Deniz ulaşımı tamamen durdu, sıcaklık eksi 1e düştü

Çanakkale'de fırtına... Deniz ulaşımı tamamen durdu, sıcaklık eksi 1'e düştü

Çanakkale'de fırtına ve tipi hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Tipi ve fırtına nedeniyle deniz ulaşımın tamamen durduğu kentte öğle saatlerinden itibaren kar yağışı etkisini artırmaya başladı. Hava sıcaklığı eksi 1 dereceye düşerken, özellikle Lapseki ve Gelibolu ilçeleri beyaza büründü.

23.02.2019Gündem
Meteorolojiden son dakika açıklaması: Saat 15.00ten sonra...

Meteoroloji'den son dakika açıklaması: Saat 15.00'ten sonra...

Kentte dün gece yağmur şeklinde başlayan yağış, Avrupa Yakası'nda karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar, Anadolu Yakası'nda ise yağmur şeklinde devam ediyor. Havanın biraz daha soğumasıyla il genelinde 15.00'ten sonra kar yağışı bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) da yağışların yarın akşama kadar sürmesinin beklendiğini duyurdu.

23.02.2019Gündem
Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı, olumsuz hava koşulları nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale Boğazı ile Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan feribot seferleri de fırtına nedeniyle yapılamıyor.

23.02.2019Gündem
Deniz ulaşımına fırtına engeli

Deniz ulaşımına fırtına engeli

Kuzey Ege'de fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

22.02.2019Gündem
Derin sondaj gemisi DEEPSEA METRO-1 Çanakkale Boğazından geçti

Derin sondaj gemisi 'DEEPSEA METRO-1' Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TÜRKİYE Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) Akdeniz’de yapılacak derin sondaj için kullanacağı 'DEEPSEA METRO-1', Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı. Derin sondaj gemisine 'TCG Heybeliada' ve Sahil Güvenlik botları eşlik etti.

22.02.2019Gündem
Türkiyenin ikinci sondaj gemisi Çanakkale Boğazından geçti

Türkiye'nin ikinci sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TPAO tarafından 262,5 milyon dolara satın alınan ikinci açık deniz petrol platformu "Deepsea Metro-1" Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı.

22.02.2019Ekonomi
Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine açıldı

Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine açıldı

Yoğun sis nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatılan Çanakkale Boğazı, yeniden ulaşıma açıldı.

21.02.2019Gündem
Çanakkale Boğazında transit gemi geçişlerine sis engeli

Çanakkale Boğazı'nda transit gemi geçişlerine sis engeli

Çanakkale Boğazı, yoğun sis nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.

21.02.2019Gündem
Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine açıldı

Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine açıldı

Çanakkale'de saat 11.15'te çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatılan boğazda sis etkisini yitirdi.

20.02.2019Gündem
Çanakkale Boğazı sis nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı, yoğun sis nedeniyle çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

20.02.2019Gündem
Karadeniz yarışı... ABD ve Rus gemileri harekete geçti

Karadeniz yarışı... ABD ve Rus gemileri harekete geçti

ABD Donanmasına bağlı Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyeri "USS Donald Cook" bu yıl ikinci kez Karadeniz'e dönüyor. Geminin, Ukrayna'nın Odessa limanına demirlemesi bekleniyor. Rus Donanması’na ait Caesar Kunikov ile ’Azov’da Ege'den Karadeniz'e hareket etti.

19.02.2019Dünya
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine fırtına engeli

Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine fırtına engeli

Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan bazı feribot seferleri, Kuzey Ege Denizi’ndeki poyraz fırtınası nedeniyle iptal edildi.

16.02.2019Gündem
Son dakika: Bozcaada seferlerine fırtına engeli

Son dakika: Bozcaada seferlerine fırtına engeli

ÇANAKKALE’nin Kuzey Ege Denizi’nde poyraz fırtınası nedeniyle bugün Bozcaada- Geyikli hattındaki 2 feribot seferi, iptal edildi.

13.02.2019Gündem
Feribot seferlerine fırtına engeli

Feribot seferlerine fırtına engeli

Kuzey Ege'de fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Kabatepe-Gökçeada hattında yarın yapılacak tüm seferlerin iptal edildiği bildirildi.

12.02.2019Gündem
Dumlupınar faciası beyaz perdeye aktarılıyor

"Dumlupınar faciası" beyaz perdeye aktarılıyor

Çanakkale Boğazı'nda 66 yıl önce şileple çarpışarak batan Dumlupınar denizaltısının hüzünlü hikayesi, "Dumlupınar: Sonsuza Kadar" ismiyle sinema filmi yapılacak.

11.02.2019Keyif
Rus savaş gemileri Çanakkale Boğazından geçti

Rus savaş gemileri Çanakkale Boğazı'ndan geçti 

ÇANAKKALE Boğazı’na Marmara Denizi’nden giriş yapan Rus savaş gemileri 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov' ile 151 borda numaralı 'Azov', güvenlik gerekçesiyle Türk Sahil Güvenlik Botu refakatinde geçiş yaptı. Savaş gemisinin güvertesinde, nöbet tutan askerler dikkat çekti.

7.02.2019Gündem
Çanakkale Boğazında gökkuşağı manzarası

Çanakkale Boğazı'nda gökkuşağı manzarası

Çanakkale Boğazı'nda yağmurun ardından beliren gökkuşağı manzarası, izleyenleri büyüledi. Boğazdan geçen yüzlerce sığırcıkla birlikte gökkuşağı, muhteşem görüntüler oluşturdu.

31.01.2019Sosyal
Çanakkale Boğazında gökkuşağı manzarası

Çanakkale Boğazı'nda gökkuşağı manzarası

Çanakkale Boğazı'nda yağmurun ardından beliren gökkuşağı manzarası, izleyenleri büyüledi. Boğazdan geçen yüzlerce sığırcıkla birlikte gökkuşağı, muhteşem görüntüler oluşturdu.

31.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni Zelanda’dan yollanan nefret mesajı

Bu hafta başında Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı anma törenleri gerçekleştirildi. Çanakkale Savaşları Türkiye tarihi kadar Dünya tarihi için de büyük önem taşıyor. Bu savaşın bugün Türkiye ile Yeni Zelanda’yı birleştiren bir yönü de var.

21.03.2019