EKSTRA
MENÜ

Çamaşır

Çamaşır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çamaşır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.689 Çamaşır haberi bulunmuştur.

Çamaşır Haberleri

Duygu Delenin ölümünde soruşturmanın seyrini değiştirecek gelişme

Duygu Delen'in ölümünde soruşturmanın seyrini değiştirecek gelişme

Gaziantep'te 17 yaşında hayatını kaybeden Duygu Delen'in ailesinin avukatı Ömer Faruk Akan, olayın yaşandığı evde ve genç kızın düşerken çarptığı ipte yoğun şekilde kan izlerinin bulunduğunu belirterek, kan izlerinin kime ait olduğunun belirlenmesiyle soruşturmanın seyrinin değişeceğini söyledi. Ömer Faruk Akan, ''Son olarak edindiğimiz bilgilere göre olayın yaşandığı evin içerisinde yoğun bir şekilde kan izleri mevcut. Ancak kan izlerinin henüz kime ait olduğu tespit edilmiş değil. Duygu Delen kızımızın düşerken çarpmış olduğu çamaşır telinde de kan izleri mevcut. Düşme yeri ve telde de kan izlerinin mevcut olması, ayrıca balkonun düşme tarafında değil, düşmeyle ilgisi olmayan yerde kan izlerinin bulunması da cinayet ihtimalini ayrıca güçlendirmektedir. Kan izlerinin kime ait olduğu soruşturmanın seyrini değiştirecek. Çünkü şüpheli sadece basit bir şekilde vurduğunu iddia ediyor. Eğer kan izleri yoğun bir şekilde Duygu kızımına ait çıkarsa bunun basit bir müdahale olmadığı ortaya çıkacak ve soruşturmanın seyri tamamen değişecektir'' dedi.

18.09.2020Gündem
Beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları

Beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları

Beyaz sirke son yılların en popüler ürünlerinden biri… Ev temizliğinde kullanıldığında mikropları öldürmede etkili. Peki, beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

17.09.2020Yaşam
Yer Bursa... Elindeki dövmeden yakalandı

Yer Bursa... Elindeki dövmeden yakalandı!

Bursa'da iki ayrı evden toplam 100 bin lira değerinde değerli eşya ve para çalan 2 şüpheli, birinin elindeki dövmeden tespit edilip, yakalandı.

17.09.2020Gündem
100 bin liralık hırsızlık şüphelisi elindeki dövmeden yakalandı

100 bin liralık hırsızlık şüphelisi elindeki dövmeden yakalandı

BURSA'da iki ayrı evden toplam 100 bin lira değerinde değerli eşya ve para çalan 2 şüpheli, birinin elindeki dövmeden tespit edilip, yakalandı.

17.09.2020Gündem
İzole tatil isteyenlere harika fikir... Karavan tatilinin püf noktaları

İzole tatil isteyenlere harika fikir... Karavan tatilinin püf noktaları

Doğanın tadına varmak ve özgürlüğü doyasıya yaşayabilmek için son dönemlerde karavan tatili tercih ediliyor. Kaplumbağa misali evinizi yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz her yerde tatil yapabilirsiniz. Pandemi döneminde daha da sık tercih edilen karavan tatili, izole bir tatil içinde harika bir fikir. İşte karavan tatili yapmak isteyenler için bazı püf noktaları…

17.09.2020Gezi
3. Sınıf Fen Bilimleri Maddeyi Niteleyen Özellikler konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Maddeyi Niteleyen Özellikler konu anlatımı

Madde 5 duyu organıyla algılanabilen; bölünebilen, ağırlığı ve hacmi olan ve belli bir yer kaplayan nesnelere madde denir. Diğer tanımıyla bir şeyi oluşturan ögeler madde olarak tanımlanmaktadır. Maddenin doğada bulunan farklı şekillerine maddenin halleri adı verilir. Katı, sıvı, gaz olarak doğada bulunan maddeler kendi içlerinde farklı gruplara ayrılır. 3. Sınıf konuları içerisinde bulunan maddenin halleri ve maddeyi niteleyen özellikler konu anlatımını derledik.

17.09.20203. SINIF
Ağustos bütçesi 28.2 milyar lira fazla verdi

Ağustos bütçesi 28.2 milyar lira fazla verdi

Geçen yıl ağustos ayında 576 milyon lira fazla veren bütçe bu yıl ağustosta 28.2 milyar lira fazla verdi. Bu artışta bütçe giderlerindeki azalma ile vergi gelirlerindeki artış etkili oldu. Vergi gelirlerinin en önemli kalemlerinden olan özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 67.1 oranında artarken, motorlu taşıtlar üzerinden alınan ÖTV de yüzde 370.5 oranında artış gösterdi.

16.09.2020Ekonomi
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Tekalif-İ Milliye Emirleri konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Tekalif-İ Milliye Emirleri konu anlatımı

Savaşlar milletlerin kaderini değiştiren durumlardır. 1. Dünya Savaşı'yla neredeyse tüm dünya ülkelerine karşı savaşan Osmanlı Devleti savaş sonunda yıkılma sürecine girmiş, kısa bir süre sonra da saltanatın kaldırılmasıyla sona ermiştir. Bundan sonra Kurtuluş Savaşı gerçekleştiren Türk halkı yeni Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük konuları çerçevesinde bulunan Kurtuluş Savaşı içeriği ile ilgili birçok detay yer almaktadır. Tekalif-i Milliye Emirleri de bu süreçte ortaya çıkan emirlerdir. Tekalif-i Milliye Emirleri ile ilgili detayları derledik.

15.09.20208. SINIF
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Sakarya Meydan Savaşı Ve Büyük Taarruz konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Sakarya Meydan Savaşı Ve Büyük Taarruz konu anlatımı

Sakarya Meydan Muharebesi ile Büyük Taarruz Türk milletinin bağımsızlığını kazanabilmesi için oldukça önemli savaşlardır. Türkler bu savaşlarda canla başla savaşarak destansı başarılara imza atmıştır. Sizler için bu savaşların detaylarını derledik.

15.09.20208. SINIF
Eşim temizlik hastası diyerek boşanma davası açtı

'Eşim temizlik hastası' diyerek boşanma davası açtı

ANTALYA'da 1 çocuk babası Ali Ö., eşi S.Ö.'ye 'temizlik hastası' olduğu, evinde dilediği gibi hareket edemediği ve 'sığıntı' muamelesi gördüğü iddiasıyla boşanma davası açtı. Dava dilekçesinde, eşinin temizlik yapmak için çocuğunu odaya kilitlediğini öne süren koca, mobilya, kapı ve camlar dahil tüm eşyaların sürekli silindikleri için aşınıp eskidiğini iddia etti.

14.09.2020Gündem
Yeni normalimiz rekaberlik

Yeni normalimiz rekaberlik

Bugün yaşadığımız salgının ekonomik maliyetinin çok büyük olduğunu ifade eden Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, “Bunun yaratacağı toplumsal sorunları da düşünmeliyiz. Artık bilinen rekabet anlayışının ötesine geçmeliyiz. Yeni normalimiz, birlikte öğrenme, işbirliği ve dayanışmayı esas alan, rekabet ve beraberlik kavramlarını harmanlayan ‘rekaberlik’ olmalı. Eğer birlikte yenilikçi çözümler üretirsek dünyayı çok daha iyi bir yer haline getirebileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

14.09.2020Ekonomi
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Hayatımızda Teknoloji konu anlatımı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Hayatımızda Teknoloji konu anlatımı

Hayatımızı önemli oranda kolaylaştıran teknoloji, doğru şekilde kullandığımız takdirde bizim en iyi dostlarımızdan biri oluyor. Bu konuda birçok değişik özelliğe ve göreve sahip teknolojiler bulunmaktadır. Şimdi günlük hayatımızda kullandığımız teknolojilerin ne olduğuna bakalım ve inceleyelim. İşte 4. sınıf sosyal bilgiler hayatımızda teknoloji konu anlatımı.

11.09.20204. SINIF
4. Sınıf Fen Bilimleri Mıknatısların Kullanım Alanları konu anlatımı

4. Sınıf Fen Bilimleri Mıknatısların Kullanım Alanları konu anlatımı

Mıknatıslar hayatımızı kolaylaştıran pek çok farklı alanda kullanılır. Sadece hayatımızı kolaylaştırmakla kalmazlar, ayrıca çevreyi ve doğayı temiz tutmak için de oldukça önemlidirler. Şimdi mıknatısın kullanım alanlarına bakacağız ve ayrıca ne olduğunu öğreneceğiz. İşte 4. sınıf fen bilimleri mıknatısların kullanım alanları konu anlatımı.

11.09.20204. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Güvenlik Kuralları konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Güvenlik Kuralları konu anlatımı

Eğer güvenlik kurallarını bilirsek tehlikelerden uzak dururuz. O yüzden bizim için güvenlik kuralları çok önemlidir. Hem evimiz de hem de okulumuzda ya da dışarıda güvenlik kurallarına her zaman uymalıyız. Şimdi bu kurallar nelerdir öğrenelim. İşte 1. sınıf hayat bilgisi güvenlik kuralları konu anlatımı.

10.09.20201. SINIF
Evde ortanca çiçeği bakımı nasıl yapılır

Evde ortanca çiçeği bakımı nasıl yapılır?

Ortancalar, rengarenk ve hoş görünümleriyle evlerinize bambaşka bir görünüm katabilirler. Peki bu güzel çiçeğin bakımı nasıl yapılır? Evde ortanca bakımında nelere dikkat edilmeli? İşte püf noktaları...

Sincan Cezaevi Yerleşkesinde anne- çocuk ünitesi hayata geçirilecek

Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde anne- çocuk ünitesi hayata geçirilecek

ADALET Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün, annesiyle cezaevinde kalmak zorunda kalan 0-6 yaş grubu çocukların cezaevi şartlarından uzak, sosyal ve psikolojik gelişimini sağlamak ile cezaevinde çıktıktan sonra topluma uyumunu kolaylaştırmak için geliştirdiği anne- çocuk ünitesi, Türkiye'de ilk kez Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde hayata geçirilecek.

10.09.2020Gündem
Adanada şeker hastalığına iyi geldiği için Hint keneviri yetiştirdiğini öne sürdü

Adana'da şeker hastalığına iyi geldiği için Hint keneviri yetiştirdiğini öne sürdü

ADANA'da evinin bahçesinde ekili 257 kök Hint keneviri ele geçirilen Zekayi Ç. (59) tutuklandı. Zekayi Ç.’nin emniyetteki ifadesinde şeker hastası olduğunu öne sürüp, "Bu bitkinin hastalığıma iyi geldiğini öğrenince evimin bahçesinde yetiştirip, kurutup, suyunu içtim. Hastalığıma çok iyi geldi" dediği belirtildi. Zekayi Ç., emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

10.09.2020Gündem
Evde, İşte ve Sosyal Hayatta Su Tasarrufu Yapmanın 19 Yolu

Evde, İşte ve Sosyal Hayatta Su Tasarrufu Yapmanın 19 Yolu

Küresel ısınma, orman yangınları, betonlaşma derken gezegenimiz gittikçe daha zor duruma giriyor. Yaşadığımız dünyaya yardım etmek ise bizim elimizde. Bu yardımlardan biri kesinlikle su kaynaklarını doğru kullanmak. İleride yaşanması öngörülen kuraklıktan korunmanın başlıca yolu su tasarrufunu hayatımızın rutini haline getirmek. Evde, işte ve sosyal hayatınızda su tasarrufu yapmanın yıllarını anlatıyoruz.

9.09.2020İyi Yaşam
Aşiyan Müzesi Nerede Aşiyan Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Aşiyan Müzesi Nerede? Aşiyan Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul’un göbeğinde gezilecek yerlerin başında gelen Aşiyan Müzesi, tarihi dokusu ve eşsiz görselleri ile birlikte huzurlu dakikalar geçirmeyi sağlayan müzeler arasında yer alıyor. Sizler için Aşiyan Müzesi’nin özellikleri, giriş ücreti, ziyaretçi saatleri ve adresi gibi tüm konular hakkındaki bilgileri derledik.

8.09.2020Seyahat
Dezenfektan ve Kolonya Kullanımından Sonra Ellere Nasıl Bakım Yapılmalı

Dezenfektan ve Kolonya Kullanımından Sonra Ellere Nasıl Bakım Yapılmalı?

Evden çıktığımız andan itibaren birçok enfeksiyon ajanına maruz kalıyoruz. Asansörler, merdiven korkulukları, kapı kolları, çalıştığımız yerler ve dokunduğumuz her yerde birçok enfeksiyon ajanına ve virüse maruz kalıyoruz. Dezenfektan, kolonya, sabun ve temizlik malzemelerinin bu dönemde daha fazla kullanılması ellerde egzama, kuruma, çatlama ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, pandemi döneminde el bakımını anlatıyor.

Limak Enerjiden Enerji Danışmanı uygulaması

Limak Enerji'den 'Enerji Danışmanı' uygulaması

Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale'de 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji, 'Enerji Danışmanım' projesiyle enerjinin tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşları bilinçlendiriyor. Şirket, proje kapsamında ziyaret ettiği ev ve iş yerlerinde hem genel tasarruf çalışmaları hem de özel durumlara göre verimlilik sağlama önerilerini aktarıyor.

6.09.2020Ekonomi
Gelin beni dışladı diyerek 200 bin liralık takıları çaldı

'Gelin beni dışladı' diyerek 200 bin liralık takıları çaldı!

DENİZLİ'nin Acıpayam ilçesinde 1 ay önce evlenen çiftin evinden çalınan 200 bin lira değerindeki altın ve paraların, gelinin yengesi tarafından alındığı ortaya çıktı. Jandarma Suç Araştırma Timi 'nin (JASAT) ortaya çıkardığı hırsızlık olayında gözaltına alınan yenge Y.S. (38), gelinleri H.B.'nin (28) kendisini dışladığını, hırsızlığı da bu yüzden yaptığını söylediği öğrenildi.

6.09.2020Gündem
3 Eylül A101 aktüel ürünler kataloğunda neler var İşte A101 aktüel ürünleri

3 Eylül A101 aktüel ürünler kataloğunda neler var? İşte A101 aktüel ürünleri

A101 aktüel ürünler her hafta perşembe günü market raflarına yeniliyor. Sınırlı sayıda gelen aldın aldın fırsat ürünlerini almak isteyenler erken saatlerde şubelere gidiyorlar. Bu hafta broşürü içerisinde 2 yıl garantili 5 kg. yıkama ve 800 devir özellikli çamaşır makinesi 999 TL, uydu alıcılı led tv 899 TL, android smart led tv 2.199 TL, dikiş makinesi 529 TL, midi fırın 189 TL, PUBG oyun kolu 19,95 TL, USB PC oyun kolu 29,95 TL fiyatı ile bulunuyor.

2.09.2020Ekonomi
Müjde Ar: Bilip de susmak kadının tercih ettiği bir şeydir

Müjde Ar: Bilip de susmak kadının tercih ettiği bir şeydir!

İkilemli soruların bu haftaki konuğu Müjde Ar. “Teyzem” filminin Üftade’si, “Aaah Belinda”nın Serap’ı, ilk “Aşk-ı Memnu”nun Bihter’i... Kadın meselesinin Yeşilçam’daki cesur öncüsü. Türk sinemasının dört yapraklı yoncasının yanında “Yeşilçam’ın aykırı papatyası”. Kendisiyle ve hayatla dalga geçebilen kalender bir hayat gurmesi. Gurme demişken, yemekle başladık...

31.08.2020Magazin
Ahmet Çelik kimdir, nereli Gazi Koşusu kazananı jokey Ahmet Çelik ile ilgili bilgiler

Ahmet Çelik kimdir, nereli? Gazi Koşusu kazananı jokey Ahmet Çelik ile ilgili bilgiler

Ahmet Çelik merak edilen isimler arasında yer alıyor. At yarışlarında 94. Gazi Koşusu'nu Ayşegül Kurtel'in sahibi olduğu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı "Call To Victory" adlı safkan kazandı.Peki Ahmet Çelik kimdir, nereli? İşte bilgiler...

30.08.2020Spor Arena
Mustafa Kemâl Paşa’nın yasa gücündeki ilk emri

Mustafa Kemâl Paşa’nın yasa gücündeki ilk emri

Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın yasal yetkileri sınırsız, parasal gücü sıfıra yakındı. Üstelik, Türk ordusunun Sakarya’nın doğusuna çekilişinden başkomutan seçildiği güne dek tam on gün geçmişti. Zaman, en değerli olduğu günlerde boşa harcanmış, akıp geçmişti. Büyük yetkilere sahip Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın emirle elde edemeyeceği iki şey vardı: Zaman ve para...

30.08.2020Gündem
Hayat eve sığar ama...

Hayat eve sığar ama...

Görme engelliler asıl mücadeleyi evde veriyor. Ütünün derecesini dokunarak anlamaya çalışmak can yakıyor. Hemen her ev aleti dijital ekranlı...

30.08.2020Hürriyet Pazar
Evdeki beyaz çamaşırları kar gibi yapan pratik yöntemler

Evdeki beyaz çamaşırları kar gibi yapan pratik yöntemler

Beyaz çamaşırlar zamanla griye dönüşerek rengini kaybeder. Gardırobunuzda en sevdiğiniz gömleğiniz ya da t-shirtleriniz bir süre sonra canlılığını yitirebilir. Neyse ki çamaşırları ilk günkü beyazlığına geri döndürmek için birkaç basit yöntem mevcut.

27.08.2020Yaşam
TikToktaki evde güzellik uygulamaları önerileri sağlığa zararlı mı

TikTok'taki evde güzellik uygulamaları önerileri sağlığa zararlı mı?

Gençler başta olmak üzere birçok TikTok kullanıcısı, evde diş beyazlatma, dudak büyütme ve benleri yok etme gibi yöntemlerle ilgili videolar paylaşıyor. Uzmanlar ise bunların ne kadar tehlikeli olduğu konusund uyarılarda bulunuyor.

27.08.2020Teknoloji
Elektrik faturasında buna dikkat Saat 22.00den sonra...

Elektrik faturasında buna dikkat! Saat 22.00'den sonra...

EVDE en çok enerji harcayan teknolojik aletlerin başında buzdolabı geliyor. Her evin olmazsa olmazı buzdolaplarının elektrik faturasının yüzde 30’unu oluşturduğunu söyleyen Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Soykan, elektrik tasarrufunun küçük önlemlerle mümkün olduğunu belirtti. Soykan, üç zamanlı tarifeden bahsederek, "Tüketimin düşük olduğu saatlerde elektrik daha ucuz. Bulaşık ve çamaşır makinesini akşam 22.00'den sonra çalıştırabilirim derseniz bu tarifeye geçmeniz faydalı olacaktır" dedi.

26.08.2020Ekonomi
Uzmanından maske ve dezenfektanla oluşan egzamaya nemlendirici önerisi

Uzmanından maske ve dezenfektanla oluşan egzamaya nemlendirici önerisi

KORONAVİRÜS tedbiri maske ve dezenfektan kullanımı egzama ve cilt sorunlarını tetikliyor. Uzmanlar, maske kullanırken sürtünme nedeniyle kulak arkalarında ve yüzde egzama meydana geldiği belirterek, nemlendirici kullanılması gerektiğini söylüyor.

26.08.2020Sağlık
Daha Temiz Bir Çevre İçin Değiştirmemiz Gereken 3 Çamaşır Alışkanlığı

Daha Temiz Bir Çevre İçin Değiştirmemiz Gereken 3 Çamaşır Alışkanlığı

İlk bakışta iklim değişikliğiyle mücadele etmek dev bir girişim gibi görünebilir. Toplu yaşamın tüm zorluklarında olduğu gibi, çevre kirliliğinin de tam olarak somut bir çözümü olduğu söylenemez. Ancak klişe gibi gözükse de, küçük eylemleri sürdürülebilir hale getirmek, daha temiz yaşam koşullarına ulaşmamızda etkili bir rol oynar. İşte bize temiz bir dünya kazandırabilecek yeni alışkanlıklarımızın bazıları…

26.08.2020İyi Yaşam
Temasla bulaşıyor, deri altında tüneller açarak yaşıyor

Temasla bulaşıyor, deri altında tüneller açarak yaşıyor

Uzm. Dr. Ufuk Güleç, “Uyuz, kişiden kişiye 20 dakika üzeri sıkı temasla bulaşır. Kullanılan çamaşır ve çarşaflar en az 60 derecede yıkanmalı, sıcak ayarda ütülenmeli. Yıkanamayacak ve en çok temas ettiğimiz TV kumandaları, tabletler, telefonlar ve eşyalar ağzı bağlı bir poşet içinde 1 haftaya yakın saklanmalı” dedi.

25.08.2020Sağlık
Fayanslar nasıl temizlenir İşte derinlemesine temizlik için püf noktalar…

Fayanslar nasıl temizlenir? İşte derinlemesine temizlik için püf noktalar…

Evin en çok kullanılan bölümlerinden olan banyo ve mutfakların fayansları zamanla kirlenir. Hatta bir süre temizlemezseniz fayanslar sararır ve inatçı lekelere dönüşür. Oysa fayans temizliğini pratik ve kolay yollarla yapabilirsiniz. Deterjanların yanı sıra, doğal malzemelerden elde edilecek karışımlar sorunları ortadan kaldırır.

25.08.2020Yaşam
8. Sınıf Fen Bilimleri Türkiye’de Kimya Endüstrisi konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Türkiye’de Kimya Endüstrisi konu anlatımı

Kimyasal endüstrisinin ürettiği birçok farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Çamaşır ve bulaşık deterjanlarını, yumuşatıcıları ve daha birçok temizlik malzemesini kimya endüstrisi üretilir. Parfümeri, kozmetik, boya ve gübreler de kimya sanayinde imal edilen diğer ürünler arasında yer alır. 8. sınıf öğrencileri için Türkiye'de kimya endüstrisi konusunu anlattık.

25.08.20208. SINIF
Çamaşır yıkarken kalp krizi geçirip öldü

Çamaşır yıkarken kalp krizi geçirip öldü

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde Günnur Şıra (55), eşi ve kızı tarafından evde ölü bulundu. Şıra'nın banyoda çamaşır yıkadığı sırada kalp krizi geçirmesi sonucu öldüğü belirtildi.

24.08.2020Gündem
Maskede şampiyonlar liginde

Maskede şampiyonlar liginde

Ortadoğu, Afrika ve Doğu Avrupa’nın en büyük temizlik kâğıdı üreticisi Hayat Holding iştiraki Hayat Kimya Başkan Yardımcısı İbrahim Güler, “Pandemi sonrasında başlattığımız, kendi hammaddemizle ürettiğimiz cerrahi maske işiyle dünyanın en büyük cerrahi maske üreticilerinden olduk” dedi. Günde 7 milyon cerrahi maske üreten Hayat, ürettiği maskelerin yüzde 50’sini ihraç edecek.

24.08.2020Ekonomi
Yangında çamaşır ve bulaşık makineleri yandı, gözyaşlarına boğuldu

Yangında çamaşır ve bulaşık makineleri yandı, gözyaşlarına boğuldu

Kahramanmaraş'ta elektrik kontağından çıkan yangında, çamaşır ve bulaşık makinesi yanan Neslihan A., gözyaşlarına hakim olamadı.

22.08.2020Gündem
Küf lekelerinden kurtulmanın pratik yolları

Küf lekelerinden kurtulmanın pratik yolları

Nemli ortamlarda oluşan küf lekeleri kötü kokuya neden olmanın yanı sıra insan sağlığı için de zararlı. Peki, küf lekelerinden kurtulmak için neler yapılmalı?

El örgüsü sepet yaparak geçimini sağlıyor

El örgüsü sepet yaparak geçimini sağlıyor

BOLU'da, 2 çocuk babası Erdoğan Sönmez (71), geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle çalışamaz hale gelince küçük yaşlarda babasından öğrendiği söğüt dalından sepet örgüsü işini 50 yıl sonra yeniden yapmaya başladı. Sönmez, yaptığı el emeği sepetleri 20 ile 100 TL arasında satarak geçimini sağlıyor.

19.08.2020Gündem
13 yıldır yürüyemeyen eşinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor

13 yıldır yürüyemeyen eşinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde Necati Düzen (45), şeker hastalığı ve eklem romatizması nedeniyle 13 yıldır yürüyemeyen eşi Münire Düzen'in tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Necati Düzen, sürünerek ettiği için dizlerine sünger bağladığı eşi için akülü araç istiyor.

19.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bence Aysel Gürel'in kızı Sezen..Kesin hastanede karıştık biz

İkilemli soruların bu haftaki konuğu Müjde Ar. “Teyzem” filminin Üftade’si, “Aaah Belinda”nın Serap’ı, ilk “Aşk-ı Memnu”nun Bihter’i... Kadın meselesinin Yeşilçam’daki cesur öncüsü. Türk sinemasının dört yapraklı yoncasının yanında “Yeşilçam’ın aykırı papatyası”. Kendisiyle ve hayatla dalga geçebilen kalender bir hayat gurmesi. Gurme demişken, yemekle başladık...

31.08.2020

Yüzünüzü yıkadıktan sonra kirli havlu kullanmak, başınızı klozete sokmaktan daha kötüdür

Tezgâhları ve sürekli dokunulan yüzeyleri temizlemek güzel bir alışkanlık ancak bakteriler aklınıza gelmeyen yerlerde yaşıyor olabilir. En çok da mutfak ve banyo havlularında. Yüzünüzü, ellerinizi ve vücudunuzu kirli bir havluyla kurularken tekrar düşünün.

30.08.2020

Hıristiyan bir kadın bir imam, bir polis bir hâkim ve iki cümle

Yeni Zelanda mahkemesi, önceki gün tarihinde bir ilke imza attı...

28.08.2020

Ankara’nın taşına bak... Başkentte miniklerin görmesi gereken 8 yer

Oğlum, okula başladığından beri tüm milli bayramları okul arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle birlikte törenlerle kutladı. Okullar henüz açılmadığı için 30 Ağustos’u da çevrimiçi olarak önümüzdeki hafta sınıfıyla birlikte kutlayacaklar. Ona Kurtuluş Savaşı’nı anlatırken başta Anıtkabir olmak üzere Ankara’da daha önce birlikte gittiğimiz müzeleri de göstermek, gezdirmek istiyorum. Şehri çocukla ziyaret edenler için gezilecek yerler listesi hazırlarken, farklı şehirlerde yaşayanlar için sanal müze alternatiflerini de paylaşıyorum.

24.08.2020