EKSTRA
MENÜ

Çakra

Çakra ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çakra haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 185 Çakra haberi bulunmuştur.

Çakra Haberleri

Kinesiyoloji nedir ve neyi inceler Kinesiyoloji bilimi hakkında kısaca bilgiler

Kinesiyoloji nedir ve neyi inceler? Kinesiyoloji bilimi hakkında kısaca bilgiler

Kinesiyoloji, insan hareketleri üzerine değerli çalışmalar yapan bir bilim dalı olarak ifade ediliyor. Latice kökenli hareket manasındaki "kinesis" ile çalışma veya bilim manasına gelen "logia" kelimelerinden türetilen kinesiyoloji, insan kinetiği olarak isimlendirilirler. İşte Kinesiyoloji nedir ve neyi inceler? Kinesiyoloji bilimi hakkında kısaca bilgiler.

30.10.2020Araştırma
Yoga Ruh Sağlığına İyi Geliyor

Yoga Ruh Sağlığına İyi Geliyor

Beden ve ruhun, sağlıklı ve dengeli işlemesi için vücudunuzda yer alan çakraların da dengeli ve açık olması gerekir. Yoga Eğitmeni Selma Camgöz, belirli yoga hareketlerini uygulayarak, kalp çakrasına odaklanan kişilerin farkındalığının artarak çevresine karşı daha sevgi dolu ve hoşgörülü olmaya başlayacağını söylüyor.

24.08.2020Spor Fitness
Jasper Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Jasper Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Jasper Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Jasper Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Dünyanın farklı yerlerinde çıkarılan en değerli taşlardan biri olarak jasper taşı öne çıkıyor. Özellikle mineral bakımından değerli olan bu taş, birçok farklı alanda da kullanılır. Ayrıca akik ve Ametist gibi kuvars grubuna ait olan bu taş, pek çok özelliği ve faydası ile öne çıkıyor. Peki, jasper taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Jasper taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları.

7.08.2020İyi Yaşam
Bol Eğlenceli Yılbaşı Heyecanı Ankara’da Yaşanıyor

Bol Eğlenceli Yılbaşı Heyecanı Ankara’da Yaşanıyor!

Sazlı sözlü bol eğlenceli yılbaşı akşamları için planınız hazır mı? Ankara’da yeni yıl bir başka yaşanıyor.

35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa  bağımlısının  itirafları

35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa bağımlısının itirafları

Biyoenerji, refleksoloji, astroloji, hipnoz, detoks, vücut okuma, frekans, akupunktur, ayurveda, reiki, nefes, masaj ve dans terapisi, geçmiş hayat, şaman, aile dizimi... Sayması bile zor ama o bunların hepsini denedi. 10 yılda 35 şifa uygulamasını tecrübe etti. Sonra da oturdu, bu yolculuğun hikâyesini eğlenceli bir üslupla kaleme aldı. Uzun yıllar klip yönetmenliği ve senaristlik yapan, bugünlerdeyse üniversitede sinema dersleri veren Ela Başak Atakan’la kitabını konuştuk, uzmanlara da son yıllarda yükselen ‘şifa/kişisel gelişim’ fenomenini sorduk.

15.12.2019Hürriyet Pazar
Türkiye’nin kadınlara özel ilk espor etkinliği yapıldı

Türkiye’nin kadınlara özel ilk espor etkinliği yapıldı

Teknoloji, yazılım ve oyun sektörüne yön veren “Oyunu Değiştiren Kadınlar” ile kadın esporcular, Türkiye’de ilk kez kadınlara özel düzenlenen, espor etkinliğinde buluştu. Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, sektöre yön veren kadın profesyoneller, ilham veren deneyimlerini ve başarı hikayelerini bu sektörde kariyer yapmak isteyen gençlerle paylaştı.

11.03.2019eSpor
Vücudumuzdaki güç merkezi ‘çakralar’

Vücudumuzdaki güç merkezi ‘çakralar’

Vücudumuzda bulunan çakralar kaç tanedir? Çakralar ne işe yarar? Bioenerji Terapisti İnci Kadak bu soruların yanıtlarını veriyor.

24.10.2018Sağlık
Bioenerji nedir

Bioenerji nedir?

Bioenerji tepe çakrasından girerek bütün vücudu çakralar aracılığıyla dolaşır. Peki, bioenerjinin amacı nedir? Bioenerji Terapisti İnci Kadak yanıtlıyor...

24.10.2018Sağlık
Çakra nedir Çakra nasıl açılır

Çakra nedir? Çakra nasıl açılır?

Çakra kelimesi günlük hayatta çok kullanılsa da hala bilmeyeni çok fazla. Özellikle ‘Çakralarımızı nasıl açarız?’ sorusu arama motorlarında en çok araştırılan konulardan biri. Peki, kaynağını Hint felsefesi ve Asya kültüründen alan "çakra nedir, nasıl açılır?

8.10.2018Gündem
Vücuttaki çakralar ne işe yarar

Vücuttaki çakralar ne işe yarar?

Bioenerji Terapisti İnci Kadak cevapladı; Vücuttaki çakralar ne işe yarar?

Bioenerji nedir

Bioenerji nedir?

Bioenerji Terapisti İnci Kadak cevapladı; Bioenerji nedir?

Şifa niyetine bir bitki çayı almaz mıydınız

Şifa niyetine bir bitki çayı almaz mıydınız?

‘Yeniden Doğmak için Bir Bitki Çayı Alır mıydınız?’ genç yaşında hayatın fazlaca yorduğu Viola Consalvi’nin hikâyesini anlatırken bitkiler dünyasına dair de bir yolculuğa çıkarıyor. Bin derde deva bitkiler âleminde gezinirken hem okuru Viola’nın yeniden doğuşuna tanıklık ediyor hem de bu dünyanın gizemine ortak oluyor.

13.09.2018Kitap Sanat
Anıların artık seni acıtmayacak

Anıların artık seni acıtmayacak !

İsmail Bülbül, ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile dünyanın sayılı Reiki öğretmenlerinden biri. İsmail Bülbül ile reiki ve bilinçaltı temizliğini konuştuk…

16.08.2018Keyif
Rüyanızda gördüğünüz 4 şeyin psikolojinizdeki karşılığı

Rüyanızda gördüğünüz 4 şeyin psikolojinizdeki karşılığı

Rüyalar bilim için gün içerisinde gördüğümüz görüntülerin uyku sırasında gelişi güzel bir şekilde beyinden atılması anlamına geliyor. Ancak neden bazı görüntülerin seçilip belli bir düzende ve anlamlı bir şekilde karşımıza çıktığı ise hala belli teoriler ışığında anlamlandırılmaya çalışılıyor. Freud bu görüntülerin kendimizle ilgili gerçeği görmemiz için bir araç olduğuna inanırken, sembollerin ve görüntülerin rüyayı gören kişinin bastırılmış isteklerinin bir yansıması olduğunu düşünüyordu. Bir çok eski inanış da rüyaların geleceğin ya da olacak şeylerin ruhani güçler tarafından haber verilmesi olduğuna inanıyor. Ancak iki türlü de sembollerin anlamları önemlidir. Her kişi için semboller farklı anlamlar taşıyabilse de genel rüya yorumları yapılabilir. Birkaç genellenmiş açık sembol bu konuda yol gösterici olabilir.

30.05.2018Hayat
Milano’da kız çocuğuna verilen ‘Mavi’ ismi mahkemelik oldu

Milano’da kız çocuğuna verilen ‘Mavi’ ismi mahkemelik oldu

İtalya’da bir kız bebeğe Blu (Mavi) isminin verilmesi, bu ismin erkek cinsiyetiyle ilişkilendirildiği gerekçesiyle mahkemelik oldu.

23.05.2018Avrupa
Çocuğuna Mavi ismini verdi... Mahkemelik oldu

Çocuğuna 'Mavi' ismini verdi... Mahkemelik oldu!

İtalya'da bir kız bebeğe Blu (Mavi) isminin verilmesi, bu ismin erkek cinsiyetiyle ilişkilendirildiği gerekçesiyle mahkemelik oldu.

23.05.2018Dünya
Biyoenerji tacizine delil bulunamadı

Biyoenerji tacizine delil bulunamadı

Kocasıyla geçimsizlik yaşayan Hatice Y.’nin, bu sorun nedeniyle 4 Şubat 2016’da gittiği ‘biyoenerji merkezi’ sahibi Celalettin D.’nin (28) tacizine uğradığı iddiasıyla açılan dava sonuçlandı.

27.11.2016Gündem
Taciz değil çakra temizliği

Taciz değil çakra temizliği

‘Bioenerji uzmanı’ olarak açtığı işyerinde bir kadına tacizden yargılanan ‘Salih Hoca’ ilk duruşmada suçlamaları, “Çakralarını temizledim. Negatif enerjiyi aldım, pozitif enerji transferi yaptım” diyerek reddetti.

14.08.2016Gündem
Yoga Festivalinde yaşamı kutla

Yoga Festivali'nde yaşamı kutla

Dünyanın her ay düzenlenen tek Yoga Festivali, bu ay 05-10 Temmuz tarihlerinde Didim – Akbük’te gerçekleşecek.

27.06.2016Ege

Yoga Festivali’nde Hayallerini Yaşa

Uluslararası Yoga Festivali 19-22 Mayıs tarihlerinde Kemer – Tekirova’da düzenleniyor. Yoga meraklıları doğanın kucağında yaza merhaba diyecek.

18.05.2016Hayat
Uluslararası Yoga Şöleninde aş kendini

Uluslararası Yoga Şöleni'nde aş kendini!

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy’nin kurucusu Akif Manaf’ın yönetiminde  yapılacak Yoga Şöleni,  6-7-8 Mayıs tarihlerinde yurt içi ve yurt dışından geniş bir katılımla İzmir'de gerçekleşecek.

2.05.2016Ege
Yaşam öykümüz beden ölçümüze dönüşür

Yaşam öykümüz beden ölçümüze dönüşür

Gereğinden fazla ve sağlıksız beslenirken bedeninize korku yayılır; akıllıca beslenirken bedeninize sevgi hakim olur. “Kilo vermek sorun değil, ancak geri almak çok hızlı ve kolay oluyor ” diyorsanız; unutmayın ki önceki diyetlerde, korkunun yerine sevgi geçememiş demektir. Sadece diyet yapmışsınız!

16.03.2016Sağlık
Uluslararası Yoga Şöleni İzmirde

Uluslararası Yoga Şöleni İzmir'de

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy’nin kurucusu Akif Manaf’ın yönetiminde  yapılacak Yoga Şöleni, 4-5-6 Mart tarihlerinde yurt içi ve yurt dışından geniş bir katılımla İzmir'de gerçekleşecek.

29.02.2016Ege
Vajinanızı Mutlu Etmenin Yolları

Vajinanızı Mutlu Etmenin Yolları

Seks hayatınızın kötü gitmesinin, zevk alamamanızın ve orgazm olmamanızın sebebi vajinanızın mutsuz olması olabilir. İlk duyuşta çok anlamlı gelmese de aslında vajinanızı da mutlu etmeniz gerekiyor!

19.02.2016Cinsellik
Doğru nefes hayatınızı değiştirebilir

Doğru nefes hayatınızı değiştirebilir

Yeni bir nefes, yeni bir siz, yeni bir hayat… Nefes alıp veriş şeklinizi değiştirerek, yani bebekliğinizdeki gibi kesintisiz ve derin nefes alarak gerçek potansiyelinizi keşfetmek, hayatınızda neleri değiştirebileceğinizi görmek istemez misiniz?

18.02.2016Hayat
Yeni yılda Yoga Academy ile yenilenin

Yeni yılda Yoga Academy ile yenilenin!

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy’nin kurucusu Akif Manaf’ın yönetiminde yapılacak.

5.01.2016Ege
Cinsel hayatınızı renklendirecek egzersizler

Cinsel hayatınızı renklendirecek egzersizler

Seks için de bazı egzersizler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Uzakdoğu ve özellikle Hindistan’da uygulanan Tantra egzersizleri ve modern tıbbın buluşu Kegel egzersizleri seks yaşamınıza renk katacak.

15.12.2015Hayat
Yoga Academyden İzmirde uluslararası yoga şöleni

Yoga Academy'den İzmir'de uluslararası yoga şöleni

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy’nin kurucusu Akif Manaf’ın yönetiminde yapılacak Yoga Şöleni 13-14-15 Kasım tarihlerinde yurt içi ve yurt dışından geniş bir katılımla İzmir'de gerçekleşecek.

8.11.2015Ege
SPAda en yeni trendler neler

SPA'da en yeni trendler neler

Türk hamamının ünü dünyayı sarmışken dünyanın diğer ucundan bir trend de Türkiye'yi sardı. SPA hem sağlık hem güzellik ve rahatlama amacıyla yapılan masaj, maske gibi bakımların tümüne verilen isim. Peki SPA merkezlerinde son trendler neler?

17.10.2015Sağlık
Yeni moda SPA trendleri

Yeni moda SPA trendleri

Türk hamamının ünü dünyayı sarmışken dünyanın diğer ucundan bir trend de Türkiye'yi sardı. SPA hem sağlık hem güzellik ve rahatlama amacıyla yapılan masaj, maske gibi bakımların tümüne verilen isim. Peki SPA merkezlerinde son trendler neler?

16.10.2015Sağlık
Bayram tatilinde yoga yapacaklar

Bayram tatilinde yoga yapacaklar

Yazın son günlerinden deniz ve güneşten yararlanıp yoga yapmak, Türkiye’nin dört bir yanından gelen birbirinden pozitif insanlarla tanışıp, birlikte Orijinal Yoga Sistemi’ni deneyimlemek istiyorum diyorsanız bu festival tam size göre.

2.09.2015Ege
Yoga Academy 22-23 Ağustosta Kocaelide

Yoga Academy 22-23 Ağustosta Kocaeli'de!

Bu organizasyon, zamanınızı enerji ve huzur dolu geçirmek için birebir...

7.08.2015Etkinlikler
Büyük Yoga şöleni için geri sayım

Büyük Yoga şöleni için geri sayım

Yoga Academy, 5-6-7 Haziran’da Balçova’da düzenlediği Yoga Şölenine tüm İzmirlileri davet ediyor.

28.06.2015Ege

Yazar Sonuçları

Doğru Nefes ve Hayatımıza İnanılmaz Etkileri

Hayat temposunun çok hızlı ve yoğun aktığı, gürültünün zihnimize işlediği şu günlerde hepimiz sık sık nefes almaya ihtiyaç duyuyoruz. Ancak birçoğumuz 'doğru nefes' ne demek bilmiyoruz. Oysa doğru nefesin bedene, zihne ve ruha sayısız yararı var. "Nedir bu faydalar?" diye sordum, Mentor ve Yaşam Stratejisti Serra Elçi yanıtladı.

8.01.2020

Tuhaf bağlantılar

Dünkü Beki İkala Erikli yazısını şöyle bitirmiştim:

18.12.2016

Çin işi maymun yılı kutlaması

Bahar Bayramı olarak da bilinen Çin Yeni Yılı, Türkiye’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İş ve sanat dünyasının ünlü isimleri Çin Takvimi’ne göre 2016 Maymun Yılı’nı ateş elementinin sembolü olan kırmızı renk temasıyla kutladı.

11.03.2016