EKSTRA
MENÜ

Cafe

Cafe haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cafe hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.777 Cafe haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cafe Haberleri

Avrupada görülmemiş skandal kadınları sokağa döktü

Avrupa'da görülmemiş skandal kadınları sokağa döktü!

Belçika'nın başkenti Brüksel'de kentin göbeğindeki iki kafede çok sayıda kadına içkilerine uyuşturucu katılarak tecavüz edildiği iddiası üzerine, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

16.10.2021Dünya
Yine, yeni, yeniden Cadde

Yine, yeni, yeniden Cadde

Bağdat Caddesi, çoğumuz için diğer adıyla sadece ‘Cadde’... Varlığını Bizans’tan beri koruyan bu ünlü yol, 1940’lardan itibaren İstanbullular için lüksün, alışverişin, yemek ve eğlencenin en önemli adreslerinden biri oldu. Değişip dönüştüğü, canlılığını kaybettiği dönemler olsa da bugün her şeye rağmen yeniden revaçta. Yine gençlerin uğrak noktası, yine alışverişçilerin buluşma merkezi, yine en popüler restoranların adresi... İşte Cadde’nin yenileri, geri dönenleri ve hep yerinde duran klasikleri...

Belçika taciz iddiasıyla çalkalanıyor Kadınlar sokağa döküldü

Belçika taciz iddiasıyla çalkalanıyor! Kadınlar sokağa döküldü

Belçika'nın başkenti Brüksel'de öğrencilerin yoğun olarak gittiği iki kafede, çok sayıda kadının içkilerine uyuşturucu katılarak tecavüz edildiği haberleri üzerine, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

15.10.2021Dünya
Paris’in en ‘sosyal medya’lık köşeleri

Paris’in en ‘sosyal medya’lık köşeleri

Herkesin ilk görüşte hayran kaldığı büyülü şehir Paris’i, bu kez son moda sosyal medya çılgınlığıyla gezelim. Malum, artık birçok kişi sadece Instagram’da fotoğraf ve deneyimlerini paylaşıyor. Birbirimizi de en çok bu mecrada takip ediyoruz; yeni mekânları keşfetmek, en popüler kafe ve restoranları listemize kaydetmek için. İşte, ‘en instagrammable’ yani en çok beğeni alacak, ilgi çekecek fotojenik Paris listem.

10.10.2021Seyahat
Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu

Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu

Sararıp dökülen yapraklar her yeri sarı ve turuncuya boyuyor. Ormanların, dağların, park ve bahçelerin fonu yeşilden kızıla dönüyor. Bu büyülü geçiş en çok fotoğraf meraklılarını heyecanlandırıyor. Jürimize bu mevsimde fotoğraf çekmek için en iyi adresleri sorduk...

10.10.2021Seyahat
Spora ‘lezzet’ katın

Spora ‘lezzet’ katın

Futbolda yerel liglerin, Avrupa kupalarının heyecanı, diğer branşlarda turnuvaların coşkusu... Tutkunu olduğunuz branşın önemli maçlarını lezzetli yemekler eşliğinde izleyebileceğiniz ‘spor bar’ konseptli mekânlar...

‘Beyoğlu’nun korunması gereken en önemli özelliği çeşitliliktir

‘Beyoğlu’nun korunması gereken en önemli özelliği çeşitliliktir'

Eğlenceye, kültüre, sanata doyduğumuz, tarihi pasajlarında gezindiğimiz, en eski kitabı da en popüler restoranı da aynı cadde üzerinde bulabileceğimiz bir yerdi Beyoğlu… Sokaklarında 72 milletten insan birlikte yürürdü. Günden güne yaşadığı değişimle artık eski ziyaretçilerinin ayağı kesildi. Bu değişime ışık tutmak için hayata geçirilen ‘Arafta Bir Beyoğlu’ isimli çevrimiçi sergi, semtin dönüşümünü gözler önüne seriyor.

26.09.2021Hürriyet Pazar
İstanbul karşamasından harikalar diyarına

İstanbul karşamasından harikalar diyarına

Yemyeşil ormanları, upuzun sahili, dizi dizi yalıları, kartpostal gibi gölleri, binlerce yıllık antik yapıları, güler yüzlü köylüsü ve Osmanlı döneminden de eskiye dayanan köyleriyle metropolün en güzel kaçış yollarından biri... Beykoz, eski İstanbul’un nasıl bir yer olduğunu merak edenler için de ideal bir ziyaret rotası.

26.09.2021Seyahat
Cizre Belediye Başkanlığı’ndan 4 adet çay ocağı ve cafe kiraya verilecek

Cizre Belediye Başkanlığı’ndan 4 adet çay ocağı ve cafe kiraya verilecek

Cizre Belediyesi dört adet çay ocağı ve cafeyi 3 yıllığına kiraya verecek.

25.09.2021Ekonomi
Bir dilim asla yetmez...

Bir dilim asla yetmez...

İncecik hamurla hazırlanmış, bol malzemeli, çıtır çıtır bir pizzayı kim sevmez! Hele de ilk ısırığı aldığınızda peyniri uzuyorsa... Tatil sezonu bitti; şehre dönüldü, okullar açıldı, maçlar başladı... İtalyan mutfağının en sevilen lezzetlerinden pizzayı bugünlerde evimize daha sık sipariş eder olduk. Peki, en iyisini nereden söylemeli? Uzman jürimize sorduk.

25.09.2021Lezzetli Hayat
En iyi kahveyi evde demleyin

En iyi kahveyi evde demleyin!

Birçok zincir mağazada ve yeni nesil kahvecide içtiğimiz kahve çeşitlerini kendimiz de rahatlıkla hazırlayabilir, hatta damak zevkimize daha uygun hale getirebiliriz. Evde farklı teknikler denemeye en açık çeşitlerden biri, filtre kahve. Soğuk bir içecek isteyenlerse işe İtalya’nın meşhur kahveli karışımı affogato’yu deneyerek başlayabilir.

25.09.2021Lezzetli Hayat
Müzisyen Jehan Barburun annesi vefat etti

Müzisyen Jehan Barbur'un annesi vefat etti

Müzisyen Jehan Barbur annesinin vefat ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

23.09.2021Magazin
Çamlıca Kulesi, yayıncılık hayatında bir yılı geride bıraktı

Çamlıca Kulesi, yayıncılık hayatında bir yılı geride bıraktı

Avrupa'nın en yüksek radyo ve TV kulesi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Kulesi, açılışından bu yana yapılan çalışmalarla kısa sürede dünya çapında ilklere imza attı.

23.09.2021Ekonomi
Sema Güral Sürmeli: Türk ürünlerine yoğun ilgi var

Sema Güral Sürmeli: Türk ürünlerine yoğun ilgi var

Türk horeca (Hotel-Restoran-Cafe) sektörünün lider firmalarının yanı sıra dünyanın en önemli üreticilerinin yer alacağı HOSTECH by TUSİD fuarı geçen çarşamba günü başladı. 800’ün üzerinde marka ürünlerini sergilerken 100 ülkeden 2 bini VIP olmak üzere, yaklaşık 50 bin yabancı müşterinin ağırlanması bekleniyor.

12.09.2021Ekonomi
Açık havada konser keyfi

Açık havada konser keyfi

Sanatçılar, Türkiye’nin dört bir yanında açık havada hayranlarıyla bir araya geldi. Sezonun son açık konserlerinde ünlü isimler, sevilen şarkılarını müzikseverler için seslendirdi.

6.09.2021Magazin
‘Restoranlar iletişim ve sosyalliğin son kalelerinden biri...’

‘Restoranlar iletişim ve sosyalliğin son kalelerinden biri...’

Bir restorana sadece yemek yemek için mi gideriz? Restorandaki ortamın, çalışanların, çalan müziğin hiç mi önemi yok? Sevdiğimiz bir mekâna yönelik ağır eleştiriler duysak, bu bizi oraya gitmekten alıkoyar mı mesela? Ertuğrul Özkök’ün geçen hafta köşesinde bu konuyla ilgili yazdığı yazıdan yola çıktık, şeflere, gastronomi ve kent yazarlarına sorduk.

Yaz daha bitmedi, yakın bir yerlerde devam ediyor...

Yaz daha bitmedi, yakın bir yerlerde devam ediyor...

Yarın ilk ve orta öğretimde yüz yüze eğitim başlıyor. Okul için şehre dönmüş olabilirsiniz ama bu, hafta sonlarını doğada, deniz kenarında geçirmenize engel değil. Kalbini sayfiyede bırakanlar için büyük şehirlere yakın en güzel hafta sonu tatili rotalarını jürimize sorduk. Şile’den Selçuk’a şehre ve doğaya yakın yerler iki günlüğüne de olsa bizi çağırıyor.

5.09.2021Seyahat
Dijital eğitim başarılı olmadı

Dijital eğitim başarılı olmadı

26 Eylül’de yapılacak Berlin Eyalet Parlamentosu seçimlerinde CDU’dan aday olan Sandra Khalatbari, partisinin eğitim politikaları konusunda uzman isimlerden biri. Eğitim alanındaki sorunları sadece teoride değil, günlük hayatta bizzat yaşayarak tespit etmiş. Uzun yıllar hem Kuzey Ren Vestfalya’da hem de Berlin’de okul müdürlüğü yaptıktan sonra siyasete atılan Khalatbari ile Berlin’deki eğitim sorunları ve çözüm önerileri üzerine konuştuk. Salgın döneminde Berlin Senatosu’nun sınıfta kaldığını belirten Khalatbari, dijital eğitimin başarılı olmadığını söyledi.

4.09.2021Avrupa
Okul çevrelerinde güvenlik önlemleri

Okul çevrelerinde güvenlik önlemleri

İçişleri Bakanlığı, pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi okul ve çevrelerindeki güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Yeni eğitim öğretim döneminde okulların güvenliğinden 1054 okul kolluk görevlisi, 22 bin 772 güvenli eğitim koordinasyon görevlisi ve 6 bin 523 devriye ekibinde toplam 19 bin 569 kolluk personeli ile 10 bin özel güvenlik görevlisi sorumlu olacak.

4.09.2021Eğitim
Son dakika: İçişleri Bakanlığından yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması!

İçişleri Bakanlığı, pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi okul ve çevrelerindeki güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Yeni eğitim öğretim döneminde okulların güvenliğinden 1054 okul kolluk görevlisi, 22 bin 772 güvenli eğitim koordinasyon görevlisi ve 6 bin 523 devriye ekibinde toplam 19 bin 569 kolluk personeli ile 10 bin özel güvenlik görevlisi sorumlu olacak.

4.09.2021Gündem
Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Sinemaya da uyarlanan ‘Eğreti Gelin-Kostak Kızı’ romanıyla tanınan yazar Şükran Kozalı, kısa süre önce hayata veda eden edebiyat araştırmacısı Yıldız Ecevit’in ilk ve son romanı ‘Kozmik Komedya’yla ilgili kapsamlı bir inceleme kaleme aldı: ‘Kozmik Komedya’, alıntıların ve düşünsel bütünlüğün bir aradalığı... Türkçede alışılmadık bir roman. Bir bilgi romanı! Yaşamının büyük bölümünü bilgi derleyerek geçiren bir edebiyat araştırmacısının ürünü. Yıldız Ecevit, yaşamı da, kendini de bilgi aracılığıyla çözümleme çabasına girişirken okuru çok çeşitli okumaların oluşturduğu çoğulcu bir ortama çekiyor.

2.09.2021Kitap Sanat
Çocuklar mutlu, biz mutlu

Çocuklar mutlu, biz mutlu

Çocukların yemekten oyun alanına farklı gereksinimlerini gözetirken ailelelerin konforunu da ihmal etmeyen bir mekân Mia Madre. Şef Murat Bozok’un hazırladığı iki ayrı menüde çocukları ve ebeveynleri birlikte mutlu eden seçenekler var.

28.08.2021Lezzetli Hayat
Tost: Her öğünde yenir...

Tost: Her öğünde yenir...

Serpme kahvaltıdan sıkıldığımızda, dört başı mamur bir yemeğe vakit bulamadığımızda ya da gecenin bir yarısı midemiz kazındığında... İmdada ekmeği çıtır çıtır, peyniri dışına taşmış bir tost yetişir hemen. Siz de bir ‘tostsever’seniz jürimizin belirlediği en iyi tostçuları deneyin!

28.08.2021Lezzetli Hayat
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni genelge 5 başlıkla gönderildi

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! 5 başlıkla gönderildi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. 5 başlık altında gönderilen genelgede, yeni dönemde okul servislerinde ve okul çevrelerinde alınacak tedbirler ile yürütülecek denetimler ve bilgilendirme/ farkındalık çalışmaları anlatıldı.

27.08.2021Gündem
‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

Bu yaz da bizim gibi çocuklu aile dostlarımızla mavi tura çıktık. Bozburun’dan hareket etmek üzere kaptan, aşçı ve iki gemiciden oluşan dört kişilik mürettebatlı bir gulet kiraladık. Çocuklar ayakkabılarını tekneye binerken çıkardı ve neredeyse bir daha hiç giymedi. Tüm gün serin suların, geceleri gökyüzünün tadını çıkardık ve hiç sıkılmadık.

22.08.2021Seyahat
Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Yangınlar, seller, kuraklık, müsilaj derken hepimizi aldı bir kaygı hali... Ama yaşadığımız endişelerden uzaklaşmanın, iyileşmenin en iyi yolu da yine kendimizi doğanın kollarına bırakmak... Şehrin hengâmesinden uzaklaşıp günübirlik de olsa mavi ve yeşille buluşmak bütün havamızı değiştiriyor. Psikolog Dr. Gizem Sürenkök, tabiatta vakit geçirmenin tansiyonumuzu bile düşürdüğünü söylüyor. Hürriyet Seyahat’in 6 gezgini, 6 farklı şehirden doğaya kaçış önerilerini paylaştı. İster eşsiz manzaralara karşı kamp kurun, ister parkta çimlere uzanıp kuş cıvıltılarını dinleyerek huzur bulun...

Bodrum’dan davet var

Bodrum’dan davet var

Bodrum’un bir bölümü de yangından büyük zarar gördü. Özellikle Çökertme ve Türkiye’nin cennet köşelerinden Mazı önemli ölçüde etkilendi. Yangını atlatan yerel halk ve işletmeler şimdi ekonomik sıkıntıları aşma derdinde ve bizlere “Tatilinizi ertelemeyin” diyorlar.

15.08.2021Seyahat
Denizi kucaklayacağınız kamp alanları

Denizi kucaklayacağınız kamp alanları

Arkasında tanrıların mekânı olan İda yani Kaz Dağları, önünde Kuzey Ege’nin mavi ve serin suları... Çanakkale dağ ve denizle harmanlanmış tam bir kamp cenneti. İster ormanda ister Ege’nin mavi ve soğuk sularının kıyısında kampınızı kurabilirsiniz. Seçkimize göz atmadan bölgede kamp konusundaki son kararınızı vermeyin.

15.08.2021Seyahat
Küçük bir tasarım cenneti

Küçük bir tasarım cenneti

Ukrayna’nın kültür merkezi Lviv, pandemi döneminde kolay seyahat edilebilmesi nedeniyle öne çıkıyor. Bir hafta sonu ziyaret edip konsept kafelerinde, romantik sokaklarında ve her yerden yükselen caz tınılarıyla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

15.08.2021Seyahat
Kutlama bu kez onlar için

Kutlama bu kez onlar için!

Patili dostlarınıza bir doğum günü partisi vermeye ne dersiniz? Hele de iştahla yiyecekleri ama daha da önemlisi, şeker ve koruyucu madde içermeyen bir pastayla, en sevdiği arkadaşlarıyla... Onlara özel; etli, sebzeli veya meyveli pastalar ve partiler hazırlayan mekânların sayısı gün geçtikçe artıyor. Birkaçına göz atalım...

11 Ekim’den itibaren testler ücretli

11 Ekim’den itibaren testler ücretli

Başbakan Angela Merkel ve 16 eyalet başbakanı, tatil sonrası sonbahar döneminde koronayla mücadele kapsamında alınacak yeni tedbirleri görüştü. Videokonferans yöntemiyle yapılan görüşmede aşı olmayanlar için kısıtlamalar ağırlaştırıldı. 11 Ekim’den itibaren hızlı testler ücretli olacak.

10.08.2021Avrupa
Esmiyor diyorsanız...

Esmiyor diyorsanız...

Sıcak havaya bir de yüksek nem oranı eklenince birçok şehirde nefes alamaz hale geldik. Sıcaktan bir nebze olsa da kaçmak ve soluklanmak için en ideal adresleri jürimize sorduk...

Yazar Sonuçları

3 farklı bölge 3 farklı lezzet

Bu hafta sizlere 3 farklı bölgeden 3 farklı lezzeti yazacağım. İlk firma kayısı cenneti Malatya’dan. 3 kız kardeşini okutan Selma Hanım’ın başarı hikayesini okurken duygulanacaksınız. Bir diğer firma ise evimize el yapımı mantıyı getiren Karausa. Sinop’un Gerze ilçesinden tüm Türkiye’ye yayılan bir lezzet bu. Son olarak ise Kayseri’nin önde gelen pastırmacısı, Pastırmacı Tolga’yı size tanıtacağım..

17.10.2021

Peri masallarının başkenti Budapeşte

Kalesi, görkemli parlamentosu, Tuna Nehri üzerindeki köprüleri, tarihi sokakları, termal hamamları, parkları, adaları, müzeleri ve oya gibi işli mimari yapılarıyla masal gibi bir şehir Budapeşte. Uzun süre Doğu Bloku’nun bir parçası olması nedeniyle pek de bilinmeyen şehir, günümüzde dünyanın yıldız kentlerinden biri haline geldi. Etkisinde kaldığım bu güzel kentin önemli noktalarını birlikte gezelim.

17.10.2021

48 saatte Brüksel’de lezzet turu

İki yılın ardından ilk Avrupa seyahatimi geçen hafta gerçekleştirdim. Vakit kısıtlıydı ama Brüksel’in özlediğim klasiklerinin tadını çıkaracak kadar yeterliydi. 48 saat içinde Brüksel’de birlikte bir gastronomi turu atalım ve şehrin lezzetli yüzünü görmek için neler yapmak lazım, bir bakalım…

10.10.2021

Eminönü'nde eşsiz manzarada çayınızı yudumlamak

Tarihî yarımada; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan, İstanbul şehrinin ilk kurulduğu yere verilen isimdir. Tarihe konu olan, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin uğrak noktasıdır. Ticaretin de can damarı olan tarihi yarımadanın Eminönü bölümündeki kahvaltı mekanlarını keşfettim Boğaz’ı ayaklarınız altına, Galata Kulesi’ni karşınıza alarak kahvaltınızı yapabileceğiniz harika 3 mekan...

3.10.2021

Mösyö Sartre yani Türk kadını benden önce mi

Dünya feminizminin en önemli kadınlarından biri olan Simone de Beauvoir’ın, bugüne kadar yayınlanmamış bir romanı bulundu ve geçen sonbahar Fransa’da yayınlandı.

26.09.2021

Bir Starbucks'ta kahve çekirdeği size haykırıyorsa psikiyatra gidin

Mesela bugün Starbucks’ın Bebek’teki şubesine girdiniz...

22.09.2021

Sultanahmet’ten manzaralar... Tarih kaçak katların gölgesinde

Sultanahmet Meydanı'ndaki çirkin binaların dış cepheleri ele alınmalıdır. Kaçak katların derhal tasfiyesi gerekir. Bir memleketin şerefi, onun tarihi alanlarına ve abidelerine göstereceği hürmetle ölçülür.

19.09.2021

Genç girişimci için vergi ve prim teşvikleri

“Oğlum yurtdışına evden iş yapacak ama daha çok genç, üniversite öğrencisi. Yurtdışındaki iş yapacağı şirket oğlumdan kendi adına fatura kesmesini istiyor. İşyeri açmak da zorunda. Başına bir şey gelir diye korkuyorum. Hiç tecrübesi yok. ‘Daha erken kendi işini yapman için’ desem de ikna edemedim...Size bir danışayım istedim” diyerek telefonda anlattı Zehra Teyze.

7.09.2021

Trabzon’dan Rize’ye 34 adım

Geçen haftalarda Karadeniz’e bir destek gezisi yaptık. Sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Karadeniz’in hem morale hem de turizm ekonomisini canlı tutmaya ihtiyacı var. Bir Karadeniz keşfi için en güzel mevsimin eylül-ekim olduğunun altını çizerek size 34 adımlık bir Trabzon-Rize rotası hazırladım. Neden 34 diye sormayın; o da benim İstanbul aşkımın imzası olsun. Ne de olsa bu yazı İstanbul’a dönünce hazırlandı...

5.09.2021

En modern yerleşim yeri böyleyse…

Hürriyet Bursa gazetesi abonesi Yeşim Günsar şikayetini şöyle özetlemiş:

4.09.2021

Mavinin cazibesini arttıran mekânlar

Bir süredir hem ‘Butik Oteller Türkiye’ kitabımı, hem aplikasyonumu güncel tutmak ayrıca da turizme destek olmak için yollardaydım. Geçen hafta gezdiğim Doğu Karadeniz’den sonra şimdi sıra yeniden güney sahillerinde, Göcek’teyiz. Türkiye’nin en güzel koylarının olduğu bölge güzelliği kadar yeme-içme ve konaklama adresleriyle de ziyaret etmeye değer bir yer.

29.08.2021

Özlediğim iki sevgili...

2019 Ekim’inden beri ayrı kaldığım İstanbul’a döndüm ve çok özlediğim iki lokantaya öncelik verdim. İkisi de beni hayal kırıklığına uğratmadı. Tam tersine; hasret gidermenin ötesinde bazı yemekleri çok başarılı buldum.

28.08.2021

Okullar başlıyor aşı olmayanlar ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yüz yüze eğitimle okullarımızı açıyoruz” dedi.

20.08.2021

Bir yanımız bahar bahçe bir yanımız yaprak döker

Bu hafta bir yandan yanan ormanlarımıza üzüldük, çaresizliğimize ağladık, bir yandan Tokyo’daki olimpiyatlarda Türk kadınının ve Atatürk’ün her defasında referans gösterdiği gençlerimizin neleri başarabileceğini görüp gelecekten umutlandık.

8.08.2021