EKSTRA
MENÜ

Bylock

Bylock ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bylock haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.192 Bylock haberi bulunmuştur.

Bylock Haberleri

Gülenin haki cübbesi orduya sinyalmiş

Gülen'in haki cübbesi orduya sinyalmiş

ABD'nin en çok satan gazetesi Wall Street Journal'ın üst düzey Türk istihbarat kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Fetullah Gülen ordudaki müritlerine darbe girişimi sinyalini aylar önce vermişti. MİT Gülen'in "haki cübbesini" fark etti ve FETÖ üyelerinin kriptolu yazışma sistemini de kırdı. Ama ne MİT ne de ABD istihbaratı, darbe olacağına dair net bir teşhis koyamadı.

30.07.2016Gündem
Deşifre olmuş ‘haki’yi giymiş

Deşifre olmuş ‘haki’yi giymiş

ABD’nin Wall Street Journal gazetesinin darbe girişimi analizine göre geçtiğimiz kış cemaatin mesajlaşma uygulamasını deşifre eden MİT, 21 Mart’ta Fetullah Gülen’in kamuflajla aynı renk olan haki cübbe giyerek müritlerine sinyal verdiğine inandı ancak mesajı çözümleyemedi.

30.07.2016Dünya
Fethullah Gülen rüyasında Peygamberle görüşüyor

'Fethullah Gülen rüyasında 'Peygamber'le görüşüyor'

FETÖ soruşturmasında hâkim karı-koca itirafçı oldu: HSYK seçimlerinde oy isterken, Fetullah Gülen’in rüyasında Hz. Peygamber’le görüştüğünü anlatarak oy istediler

2.08.2016Gündem
Konyada FETÖ/PDY operasyonunda 26 tutuklama

Konya'da FETÖ/PDY operasyonunda 26 tutuklama

KONYA'da Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartılan 77 kişiden göz altına alınan 29 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 26'sı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 3 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Konya'da geçen mayıs ayında Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Konya Barosu avukatlarından Memduh Oğuz'un gözaltına alınmasıyla bilgisayarında yapılan incelemede 400 işadamının isminin kayıtlı olduğu bir belge ele geçirildi. Belgeden yola çıkan Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri araştırma başlatırken, iş adamlarıyla görüşerek Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın Konya'daki örgüt şemasını açığa çıkardı.Bu araştırma devam ederken Konya Cumhuriyet Başsavcılığı da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında polisin de edindiği bilgiler doğrultusunda örgüt üyesi olduğu ileri sürülen 77 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı. Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 77 kişiden 29'u gözaltına alındı. Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 26'sı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 3 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüplelilerin telefonlarına kurdukları 'bylock' programı üzerinden gizlice haberleştikleri öğrenildi. Çoğunluğu cemaat okullarında ve dershanelerinde öğretmen veya evlerinde abilik yapan şüphelilerin cemaat ile işbirliği içinde oldukları, kendilerinin de cemaat evleri ve okullarında büyüdükleri ve şimdi ise başka çocuklara aynı yöntemlerle eğitim verdikleri yönünde ifade verdikleri öğrenildi. Firarda olan 48 kişinin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. 

6.08.2016Haber
Ablalar tutuklandı

'Abla'lar tutuklandı

Uşak’ta adliyeye sevk edilen ve FETÖ/PDY terör örgütünün 'ablalar' ismini verdiği 22 kadından 20’si tutuklandı. Tutuklanan zanlılar arasında bazı Uşaklı iş adamlarının eşlerinin de bulunduğu 3’ü öğretmen ve 1 hemşirenin de olduğu toplam 20 kişi olduğu öğrenildi.

11.08.2016Gündem
Ablalar tutuklandı

'Abla'lar tutuklandı

Uşak’ta adliyeye sevk edilen ve FETÖ/PDYterör örgütünün 'ablalar' ismini verdiği 22 kadından 20’si tutuklandı.Tutuklanan zanlılar arasında bazı Uşaklı iş adamlarının eşlerinin debulunduğu 3’ü öğretmen ve 1 hemşirenin de olduğu toplam 20 kişi olduğuöğrenildi.Uşak’ta, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün darbe girişimi sonrası sürdürülen soruşturma kapsamında, Uşak Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 'ablalara' yönelik yapılan operasyonda adliyeye sevk edilen 22 kadından 20’si tutuklanırken, 2 kadın, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Tutuklanan zanlılar arasında bazı Uşaklı iş adamlarının eşlerinin de bulunduğu 3’ü öğretmen ve 1 hemşirenin de olduğu toplam 20 kişi olduğu öğrenildi.Tutuklanan zanlılar için, örgütün finansı için kermes, himmet, kurban,zekat ve bağış talebiyle dini duyguları istismar ederek topladıklarıkayıt dışı paraları örgütün kurduğu sermaye şirketleri ile örgütmensuplarının şirketlerine yönlendirerek aklama faaliyetlerindebulundukları, FETÖ'nün gizli şifrelerle haberleşen ve 'AltınNesil' oluşturma faaliyetleri kapsamında insan kaynağı temin ettikleri,örgütün amaç ve ideolojisi doğrultusunda Uşak ve çevre illerde yapılan otel toplantılara katıldıkları, örgüt lideri olan Fethullah Gülen’e ziyarete gittikleri, örgüt içerisinde 'Abi' diye isimlendirilen sorumluları ile 'Bylock' isimli şifreli programla gizlilik içerisinde haberleştikleri iddia ediliyor.

11.08.2016Haber
Şeytanın aklına gelmez Abiler böyle mesajlaşmış

Şeytanın aklına gelmez! 'Abi'ler böyle mesajlaşmış

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Sivas'ta tutuklanan Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi, örgüt içerisindeki haberleşmenin özel şifrelerle girilen ve ilk bakışta araba yarışı oyunu gibi görünen program üzerinden yapıldığını itiraf etti.

12.08.2016Gündem
Kriptolu talimat: Yurtdışında ‘Hizmet diyasporası’nda birleşin, hicret deyin

Kriptolu talimat: Yurtdışında ‘Hizmet diyasporası’nda birleşin, hicret deyin

MİT’in deşifre ettiği kriptolu yazışmalarda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in, örgütü tekrar toplamak için örgüt mensuplarına, “Yurtdışında ‘Hizmet diyasporası’ çatısı altında birleşin, Hizmet hareketini bulunduğunuz ülkeden yürütün. Türkiye’deki ailenizi de yanınıza alın, firar ve kaçma kelimelerini kullanmayın, yerine ‘Hicret ettik’ deyin” talimatları gönderdiği tespit edildi.

14.08.2016Gündem
Komiserlik sınavını böyle kazanmış: Kurana el bastı soruları çaldı

Komiserlik sınavını böyle kazanmış: Kuran'a el bastı soruları çaldı

Kırşehir'de görev yapan ve 15 Temmuz'dan sonra tutuklanarak cezaevine konan Komiser Yardımcısı B.K., Nisan 2012'deki komiserlik sınavında soruların kendilerine verildiğini itiraf etti. B.K., Kahramanmaraş'ta görev yaptığı sırada cemaat'çi polislerin kaldığı eve çağrıldığını, bir imam hatip lisesi öğretmeninin kendilerini tek tek odaya çağırıp Kuran'a üç kez el bastırıp yemin ettirdikten sonra 80 soruyu projeksiyona yansıtıp ezbetlettirdiğini anlattı. Kendisiyle birlikte sınava giren 10-12 polisin sınavı kazandığını anlatan B.K., kursta 3-4'ü hariç tüm komiser adaylarının cemaatçi olduğunu belirtti

15.08.2016Gündem
İmralıda görevli 2 asker tutuklandı

İmralı'da görevli 2 asker tutuklandı

PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın hükümlü bulunduğu İmralı Cezaevi’nde görevliyken Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantısı sebebiyle gözaltına alınan 3 subay ve astsubaydan 2’si tutuklandı.  

15.08.2016Gündem
Kars’ta FETÖ operasyonlarında ilginç detaylar ortaya çıktı

Kars’ta FETÖ operasyonlarında ilginç detaylar ortaya çıktı

Kars’ta 17-25 Aralık sürecinden sonra Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) mensuplarının emniyet birimlerinde hücre şeklinde küçük parçalara ayrılıp faaliyetlerine devam ettikleri tespit edildi.

17.08.2016Gündem
Genelkurmayın yeni adli müşaviri gözaltında: FETÖ şüphesi

Genelkurmay'ın yeni adli müşaviri gözaltında: FETÖ şüphesi

DARBE soruşturmasını yürüten savcılığın son haftada elde ettiği bilgiler, 15 Temmuz sonrası Genelkurmay Adli Müşavirliği’ne atanan Tuğgeneral Dinçer Ural’ı, FETÖ üyeliğinden gözaltına aldıran süreci başlattı. Ural sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

21.08.2016Gündem
ByLock’a takılmışlar

ByLock’a takılmışlar!

Antalya’da FETÖ/PDY üyesi olmak suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklanan çok sayıda adliye, emniyet ve üniversite çalışanın MİT’in yürüttüğü ‘ByLock’ soruşturmasına takıldığı ortaya çıktı. Hürriyet muhabirinin resmi kaynaklardan edindiği bilgiye göre; özellikle üniversiteler bünyesindeki birçok üst düzey isim bu program sayesinde deşifre olmadan bilgi paylaşımı yapmış.

22.08.2016Gündem
Kasetten de Bylock çıktı

'Kaset'ten de Bylock çıktı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile bazı eski MHP’li milletvekillerine ait olduğu öne sürülen görüntülerle ilgili soruşturmada 38 kişi tutuklandı. Bazı şüphelilerde FETÖ mensuplarının haberleşmekte kullandıkları ‘ByLock’ isimli program bulundu.

23.08.2016Gündem

Ankara Emniyeti'nde 190 polis açığa

DARBE girişimi soruşturması kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde aralarında müdürlerin de bulunduğu 190 polis açığa alındı.

23.08.2016Gündem
İşte FETO’cülerin gerçek 1 dolar şifresi: Rakamlar değil harfler...

İşte FETO’cülerin gerçek '1 dolar' şifresi: Rakamlar değil harfler...

Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, yakalanan FETÖ’cü örgüt üyelerinin üzerinden çıkan 1 dolarların sırrı çözüldü. Dolarların üzerinde yer alan rakamların, örgüt içinde kişinin kimlik numarası olarak kullanıldığı ve örgütün üyesi olduğunun göstergesi olduğu belirtildi. Üzerinde 1 dolar olan bir FETÖ'cü, yurt dışında bulunan FETÖ okullarına gittiğinde kendisinden 1 dolar istendiği, bu paranın üzerindeki seri numarasının, bilgisayar ağı üzerinden sorgulandığında, kişinin örgüt üyesi olup olmadığının tespit edildiği bildirildi.

24.08.2016Gündem
MİT TIRlarını durduran emniyet müdürü tutuklandı

MİT TIR'larını durduran emniyet müdürü tutuklandı

MİT TIR'larını durduran müdür olarak tanınan ve meslekten atılan eski KOM Şube Müdürü Halil Dağ tutuklanarak cezaevine gönderildi.

25.08.2016Gündem
Karargahtaki sivilin kim olduğu ortaya çıktı

Karargahtaki sivilin kim olduğu ortaya çıktı!

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın da derst edildiği 15 Temmuz darbe girişiminin gecesinde elde edilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde darbeciler ByLock’tan gelen şifreli talimat ve mesajları okurken görülüyor. Mavi tişörtlü sivilin, Akar’ın 27 Mayıs’ta emekli olan emir astsubayı Pahsa olduğu belirlendi. Tutuklu yaver Türkkan, “Komutanın odasına dinleme cihazını o koydu” demişti.

28.08.2016Gündem
Üç renk FETÖ hainliği

'Üç renk' FETÖ hainliği

İstihbarat, FETÖ'nün de kullandığı şifreli haberleşme ByLock'u mercek altına aldı. Kullanıcılar kırmızı, turuncu, mavi diye listelendi. Uygulamayı yoğun kullandığı tespit edilen ve kullanıcı kimlikleri de belirlenenler, kırmızı listede yer aldı. "Hata payı en az liste" notu düşüldü.

29.08.2016Gündem
Her şey böyle başlamış İşte o anlar

Her şey böyle başlamış! İşte o anlar

Darbe girişiminin yaşandığı kara geceyle ilgili yeni görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor.

29.08.2016Gündem
Türk Telekoma FETÖ operasyonu

Türk Telekom'a FETÖ operasyonu

Türk Telekom'a FETÖ operasyonu kapsamında 89 görevli hakkında gözaltı kararı verildiği ve 53 şüpheli gözaltına alındığı belirtiliyor.

29.08.2016Ekonomi
Seri katil Atalay Filizi yakalayan emniyet müdürü FETÖden adliyede

Seri katil Atalay Filiz'i yakalayan emniyet müdürü FETÖ'den adliyede

İzmir'de FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan polislerden aralarında emniyet müdürlerinin de olduğu 22 polis adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilenler arasında, Haziran ayında İzmir'de seri katil Atalay Filiz'in yakalanmasında ekibin başında olan Menderes İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Karakuş da bulunuyor.

29.08.2016Gündem

Türk Telekom’da gözaltılar sürüyor

İLETİŞİM operatörü Telekom’daki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen ikinci operasyonda, 53 kişi gözaltına alındı.

29.08.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Darbecilerin haberleştiği sistem

15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ cuntasının istihbarat örgütlerine sızdırmadan nasıl haberleştiği konusu tam olarak aydınlatılabilmiş değil.

8.08.2016