EKSTRA
MENÜ

Buzla Kaplandı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 196 haberi bulunmuştur.

Buzla Kaplandı Haberleri

Erzurum buz kesti: -24

Erzurum buz kesti: -24

Doğu Anadolu'da kar yağışının durmasının ardından iki günden beri devam eden Sibirya soğukları, yaşamı felç etti. Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giren Doğu Anadolu'da, aşırı soğuklar yüzünden nehir ve göller buzla kaplandı.

22.12.2003Gündem
Uzungöl dondu

Uzungöl dondu

Trabzon'un en önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl'ün yüzeyi, tamamen buzla kaplandı. Trabzon'un Çaykara İlçesi'ne bağlı Uzungöl Beldesi'nde bulunan gölün yüzeyi, kış mevsiminin sert geçmesi nedeniyle buzla kaplanırken, ortaya muhteşem bir görüntü çıktı.

13.01.2004Gündem
Murat Nehri dondu

Murat Nehri dondu

Murat Nehri'nin yüzeyi, aşırı soğuk hava nedeniyle buzla kaplandı. Alınan bilgiye göre, Muş il sınırlarından geçen ve her yıl aralık ayının sonuna doğru donan Murat Nehri'nin yüzeyi, aşırı soğuk hava nedeniyle buzla kaplandı. Nehrin buzla kaplanması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten balıkçılar, buzları kırarak nehirde balık avlamaya çalıştıklarını söylediler.

6.12.2004Spor Arena
Çıldır’da Eskimo usulü balık avı

Çıldır’da Eskimo usulü balık avı

Ardahan’da 120 kilometrekare alana sahip Çıldır Gölü aşırı soğuklar nedeniyle buz tutunca balıkçılar, buzları kazma ve küreklerle kırarak ağlarını göle attı.

17.12.2004Gündem
Çıldır’da Eskimo usulü balık avı

Çıldır’da Eskimo usulü balık avı

Ardahan’da 120 kilometrekare alana sahip Çıldır Gölü aşırı soğuklar nedeniyle buz tutunca balıkçılar, buzları kazma ve küreklerle kırarak ağlarını göle attı. Yaklaşık bir hafta sonra ağları çekerek balıkları toplayacaklarını söyleyen balıkçılardan 42 yaşındaki Cihangir Kılıç, ‘Geceleri hava sıcaklığı sıfırın altında 20 dereceye kadar düşünce, göl buzla kaplandı.

17.12.2004Gündem
Ardahan ve Ağrı rekora gidiyor

Ardahan ve Ağrı rekora gidiyor

Sibirya soğukları, Doğu Anadolu’da etkisini sürdürürken, ısının sıfırın altında 33 dereceye düştüğü Ardahan ve Ağrı, soğuk hava rekorunu kırmaya koşuyor. Bölgedeki en soğuk günler, eksi 36 ile 2002 Aralık’ında Erzurum’da yaşanmıştı.

29.12.2005Gündem
Erzurum - 30u gördü

Erzurum - 30'u gördü

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, kar yağışının ardından soğuk hava etkili olmaya başladı. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 30, Erzincan'da 10, Kars'ta 18, Iğdır'da 7 ve Ardahan'da ise 22 derece olarak ölçüldü.

28.12.2006Gündem
Kızılırmak bile dondu

Kızılırmak bile dondu

Türkiye’nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak, aşırı soğuk nedeniyle buz tuttu.

28.12.2006Gündem
Murat ve Karasu nehirleri buz tuttu

Murat ve Karasu nehirleri buz tuttu

DOĞU Anadolu’yu etkisi altına alan soğuklar, Muş’ta her yıl sel felaketine neden olan Murat ve Karasu Nehirleri’ni dondurdu. Hava sıcaklığının geceleri eksi 30 dereceye kadar düştüğü Muş’taki un ve yem fabrikasındaki makinalar da soğuk nedeniyle çalışmadı.

4.01.2007Gündem
Muradiye donuğu

Muradiye donuğu

Van'da etkili olan kar yağışının ardından gelen soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi. Muradiye İlçesi’ndeki Muradiye Şelalesi, soğuk hava nedeniyle dondu.

4.01.2007Gündem
Van Gölü dondu

Van Gölü dondu

Doğu'da kutup soğukları sürüyor. Köy yolları kapandı, ırmaklar, hatta Van Gölü bile dondu. Hava sıcaklığı bugün iç ve doğu kesimlerde 3-5 derece azalacak, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de mevsim normallerinden 1-2 derece daha ılık kış yaşanacak.

5.01.2007Gündem
Van Gölü de dondu

Van Gölü de dondu

Van’da etkili olan aşırı soğuklar, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nün kısmen, Muradiye Şelalesi’nin de tamamen donmasına neden oldu.

5.01.2007Gündem

Avcılar, 4 ili karanlıkta bıraktı

Doğu ve Güneydoğu’da kar yağışı ve fırtına nedeniyle sık sık elektrik kesintileri yaşanırken, bu kez avcılar 4 ilin büyük bölümünü elektriksiz bıraktı.

5.01.2007Gündem
Doğuda eskimo tekniği

Doğu'da eskimo tekniği

Erzincan’ın Üzümlü İlçesi'ne bağlı Altınbaşak Beldesi’nde geçimlerini balıkçılıkla sağlayan vatandaşlar, buz tutan Karasu Nehri’ni motorlu testere ile delip balık avlıyor.

7.01.2007Gündem
Murat Nehri buz tuttu

Murat Nehri buz tuttu

AĞRI'da giderek etkisini artıran Sibirya soğukları kent merkezinden geçen Murat Nehri'nin donmasına neden oldu. Bazı kişiler yüzeyi tamamen buz donan Murat Nehri'ndeki tahta köprüyü kullanmaz oldu.

18.01.2007Gündem
Kuşların barınak yeri olan Tödürge Gölü dondu

Kuşların barınak yeri olan Tödürge Gölü dondu

SİVAS'ın Zara İlçesi'nde bulunan ve çok sayıda kuş türünün yaşam alanı olan ildeki en büyük doğal gölü Tödürge'nin yüzeyi tamamen buzla kaplandı. Bölgede yaşamını sürdüren kuş türleri henüz donmamış küçük su birikintilerin arasındaki sazlıklarda yaşamaya çalışıyor.

18.01.2007Gündem
Her yer köprü

Her yer köprü

Ağrı’da hava sıcaklığının gece sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi üzerine Murat Nehri’nin yüzeyi tamamen buzla kaplandı. Yöre sakinleri "Murat Nehri donmadan önce daha uzun mesafe yürüyüp köprüye gelmek zorunda kalıyorduk. Şimdi her yer köprü oldu. Biraz korkuyoruz ama buzun kalın olması içimizi rahatlatıyor" dedi.

18.01.2007Spor Arena
Buzları kırmak için beton ve asfalt dökme makinası kullandı

Buzları kırmak için beton ve asfalt dökme makinası kullandı

Ardahan'da etkili olan kış, son günlerde yerini sıcak havaya bırakmasına rağmen, vatandaş buz ve kardan henüz kurtulamadı.

5.03.2007Gündem
Heykeller buz tuttu

Heykeller buz tuttu

Edirne'de hava sıcaklığının -5 dereceye kadar düşmesi nedeniyle çok sayıda heykelin üzeri buzla kaplandı.

19.12.2007Gündem
Erzincan Barajı, donmaya başladı

Erzincan Barajı, donmaya başladı

SİBİRYA soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu'daki nehir, göl ve barajlar donmaya başladı. Erzincan'a 23 kilometre uzaklıktaki Çatalarmut Köyünde bulunan Erzincan Barajı ile Fırat’ın kolu Karasu'nun yüzeyi buz tuttu.

29.12.2007Gündem
Anadolu donuyor

Anadolu donuyor

Hava sıcaklığının eksi 34’e kadar düştüğü İç ve Doğu Anadolu’da göller ve akarsular dondu. Sibirya soğukları bir hafta daha etkili olacak.

14.01.2008Gündem
Sivasta binlerce araç soğuktan arızalandı

Sivas'ta binlerce araç soğuktan arızalandı

SİVAS'ta 10 gündür etkili olan soğuk hava halkı canından bezdirdi. Göller, akarsular, hatta sokak çeşmeleri bile buz tuttu. Sivas'ın büyük göllerinden Tödürge'nin tamamen donan yüzeyinin üzerinde 10 santim de kar birikti.

16.01.2008Gündem
Yağışlı hava geliyor

Yağışlı hava geliyor

Bugünden itibaren tüm yurt yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor.Doğu illerinde ise kar yağışı ve soğuk hava etkili olmaya devam edecek. Meteorolojinin yaptığı açıklamaya göre en soğuk gece -30 derece ile Erzurumda yaşandı.

18.12.2008Gündem
Gölcük buz tuttu

Gölcük buz tuttu

Bolu'da bulunan doğal güzellikleri ile ünlü Gölcük Tabiat Parkı kar yağışı ve soğuk havanın ardından buzla kaplandı.

25.12.2008Gündem
Yağışlı hava geliyor

Yağışlı hava geliyor

Kar ve soğuk hava Doğu'da etkisini sürdürmeye devam ederken, yarın Marmara'ya yağışlı hava geliyor. Yağışlı hava hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek.

13.01.2011Gündem
Kızılırmak buz tuttu

Kızılırmak buz tuttu

Sivas'ta soğuk havanın etkisiyle Kızılırmak Nehri'nin bazı kısımları buz tuttu.

13.01.2011Gündem
HAFİK GÖLÜ BUZ TUTTU

HAFİK GÖLÜ BUZ TUTTU

Sivas'ta ilçe merkezine 3 kilometre mesafede bulunan, özellikle yaz aylarında balık tutkunlarının, doğaseverlerin ve piknikçilerin vazgeçilmez mekanı olan Hafik Gölü, havanın soğumasının ardından buzla kaplandı. Her yıl Aralık-Nisan ayları arasında don olayı görülen 2 kilometre genişliğindeki gölün yüzeyi, son günlerde etkisini gösteren ve dün gece sıfırın altında 20 dereceye ulaşan soğuk havanın ardından buz tuttu. Donma nedeniyle gölde yaşayan karabatak kuşları da yiyecek sıkıntısı çekmeye başladı. Uzun mesafe uçamayan, yosun ve balıkla yaşamını sürdüren karabatakların buz kalınlığının yaklaşık 7 santimetreye ulaştığı gölün 2 metrelik donmamış küçük bir bölümünde toplandıkları görüldü. Gölün buz tutması meraklılarını ise sevindirdi. Daha önce Antalya'da amatör paten sporuyla uğraşan Savaş Çelik gölün buz tutmasını fırsat bilerek üzerinde buz pateni yaptı.(Haber-Kamera:Bülent TATLI/DHA)

14.01.2011Haber
KIZILIRMAK BUZ TUTTU

KIZILIRMAK BUZ TUTTU

Sivas'ta iki haftadır etkisini sürdüren aşırı soğuklar kent merkezinde hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte hava sıcaklığı eksi 15 derece olarak ölçülürken, Kızılırmak'ın büyük bölümünün buz tuttuğu görüldü.Cadde ve kaldırımlar donarken ev ve işyerlerinin çatılarında dev buz sarkıtları oluştu. İl genelinde bazı irili ufaklı göl ve göletler de buz tuttu. Gece saatlerinde hava sıcaklığın sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Sivas'ta, Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'ın kent içinden geçen büyük bölümü buzla kaplandı. Özellikle akıntının az olduğu bölümler tamamen, akıntının yoğun olduğu bölümler ise kısmen buz tuttu.(Haber-Kamera: Halife YALÇINKAYA-Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)

8.02.2011Haber
Güney Amerikada 22 kişi soğuklardan öldü

Güney Amerika'da 22 kişi soğuklardan öldü

Güney Amerika'yı etkileyen görülmemiş soğuklar 22 kişinin ölümüne yol açtı. Şili'de Atakama çölüne kar yağdı, Brezilya'da hayvanat bahçelerindeki orangutanlar kar altında kaldı ve Kupa Amerika futbol şampiyonasının oynandığı Arjantin statları buzla kaplandı.

9.07.2011Gündem
BOLUDA TRAVERTENLER BUZ TUTTU

BOLU'DA TRAVERTENLER BUZ TUTTU

Bolu'da gece hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesi sonucu Akkaya travertenlerinde 5 metreyi bulan buz sarkıtları oluştu.Bolu merkeze bağlı Çepni Köyü'nde bulunan Akkaya travertenleri geceleri etkili olan soğuklar nedeniyle buz tuttu. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesi sonucu Akkaya travertenlerinde yaklaşık 5 metrelik buz sarkıtları oluştu. Travertenlere inen merdivenler de buzla kaplandı. Çevresi çam ağaçlarıyla çevrili Akkaya travertenlerinin buz tutmasıyla ortaya eşsiz bir manzara çıktı. Mutlu YUCA-Koray YILMAZDEMİR-DHA

3.12.2011Haber

BU GÖRÜNTÜ EDİRNE'DE ÇEKİLDİ

Edirne'de gece hava sıcaklığı sıfırın altında 5 dereceye kadar düşünce süs havuzları ve heykeller buz tuttu. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne'de, gece hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesi nedeniyle süs havuzları, heykeller ve otomobillerin camları buz tuttu. Kentin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesi'ndeki 8 metre boyundaki dev havuz da tamamen buzla kaplandı. Dev havuzun buzla kaplandığını görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi ve önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Gökhan BALCI/DHA

17.01.2012Haber
Sivasta ırmak ve barajlar doldu

Sivas'ta ırmak ve barajlar doldu

SİVAS’ta bu sabah saatlerinde sıfırın altında 17 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı hayatı olumsuz etkiledi. Aşırı soğuklar nedeni ile Kızılırmak ve kentin şebeke suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı dondu.

1.02.2012Gündem
Sorgundaki dişli göleti buz tuttu

Sorgun'daki dişli göleti buz tuttu

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde hava sıcaklıklarının geceleri sıfırın altında 15 dereceye kadar düşmesi nedeniyle Dişli Göleti’nin yüzeyi buz tuttu.

21.02.2012Gündem
EPA 2013 yılın fotoğrafları

EPA 2013 yılın fotoğrafları

Avrupa Basın Fotoğrafları Ajansı, 2013 yılının fotoğraflarını seçti.

14.12.2013Dünya
Abant Gölü, buz tuttu

Abant Gölü, buz tuttu

Abant Tabiat Parkı'ndaki göl, kısmen buz tuttu.

18.12.2013Gündem
KOCA GÖLET BUZ TUTUTUNCA BU HALE GELDİ

KOCA GÖLET BUZ TUTUTUNCA BU HALE GELDİ

Erzincan'da 3 belde ve 10 köyün tarım alanlarının sulaması için Çatalarmut Köyü yakınında bulunan DSİ'ye ait gölet buzla kaplandı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi sonucu yaklaşık 1 metre kalınlığında buzla kaplanan gölet, gezinti yeri oldu.Recep DEMİRCİ-ERZİNCAN-DHA- KURGU: Levent SERT

8.01.2014Haber
Kar kalınlığı Abantta 10, Kartalkayada 20 santimetreye ulaştı

Kar kalınlığı Abant'ta 10, Kartalkaya'da 20 santimetreye ulaştı

İstanbul'a yakın yerlerde kayak sezonu açıldı. Kar kalınlığı Abant'ta 10, Kartalkaya'da 20 santimetreye ulaştı.

26.11.2014Gündem