EKSTRA
MENÜ

Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı Temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Buzdolabı Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Buzdolabı Temizliği haberi bulunmuştur.

Buzdolabı Temizliği Haberleri

Temizlikten cilt bakımına limonun 13 farklı kullanım şekli

Temizlikten cilt bakımına limonun 13 farklı kullanım şekli

Konu ev temizlemek olunca günlük hayatta kullandığınız birçok şey, size yardımcı olabilir. Sadece bunları doğru şekilde kullanmak gerekir. İşte bir limonun 13 farklı kullanım alanı.

Ev temizliğinde işiniz kolaylaşacak İşte öneriler...

Ev temizliğinde işiniz kolaylaşacak! İşte öneriler...

Evde en çok vakit alan işlerden biri de temizlik. Fakat bunun için bazı pratik ve oldukça etkili yöntemler mevcut. İşte ev temizlerken işinizi kolaylaştıracak birkaç pratik öneri...

4.09.2020Yaşam
Buzdolabını Akıllı ve Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Buzdolabını Akıllı ve Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Buzdolabınız akıllı olmayabilir ama siz buzdolabını akıllı kullanmayı öğrenebilirsiniz. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y. Birol Saygı, buzdolabını akıllı ve doğru kullanmanın püf noktalarını anlattı.Akıllı buzdolabı kullanımı; buzdolabı sıcaklığını önerilen aralıkta tutmayı, buzdolabında yiyeceklerinizi uygun şekilde düzenlemeyi ve temizlemeyi içerir. Sürekli kontrol, temizlik ve bakımıyla buzdolabınız görevini tam olarak yapar ve sağlıklı mutfağınıza hizmet eder. Aksi takdirde beslenme kalitenize ve bütçenize zarar verebilir.

26.08.2020İyi Yaşam
Temizlik Tüyoları: Hangi Eşya Ne Sıklıkla Temizlenmeli

Temizlik Tüyoları: Hangi Eşya Ne Sıklıkla Temizlenmeli?

Evinizde hangi eşyayı ne sıklıkla temizlemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Çarşaflar, havlular, camlar, buzdolabı ve daha pek çok eşyanın hangi sıklıkta temizlenmesi gerektiğini anlatıyoruz.

10.08.2020Ev Dekorasyon
Pratik ve etkili buzdolabı temizliğinin püf noktaları

Pratik ve etkili buzdolabı temizliğinin püf noktaları

Buzdolabının kapasitesi, enerji tüketimi gibi pek çok detayına önem veririz. Fakat, buzdolabının nasıl temizlenmesi gerektiği de özellikleri kadar önemli. Bu yüzden göz ardı edilmemeli.

Buzdolabının Enerji Verimliliğini Artırmanın Yolları

Buzdolabının Enerji Verimliliğini Artırmanın Yolları

Buzdolabınızın ve derin dondurucunuzun enerji verimliliğini dikkat edeceğiniz bazı püf noktalarıyla artırabileceğinizi biliyor muydunuz? Buzdolabı doğru kullanılırsa önemli enerji tasarrufu sağlanabilir. İşte buzdolabının enerji verimliliğini artırmanın yolları...

20.04.2020İyi Yaşam
Buzdolabı temizliğinin püf noktaları

Buzdolabı temizliğinin püf noktaları

Buzdolabı temizliği, sadece dolabın temizlenmesi değil, gıdaların tazeliğini koruması açısından da çok önemli. Peki buzdolabı nasıl temizlenmeli? İşte püf noktaları...

15.04.2020Evdehayat
Buzdolabında oluşan kötü koku nasıl giderilir

Buzdolabında oluşan kötü koku nasıl giderilir?

Buzdolabı, yiyeceklerimizi uzun süre muhafaza ettiğimiz ve mutfağımızın en önemli eşyalarından biri. Yiyeceklerin yanlış bir şekilde yerleştirilmesi ve rutin olarak temizlenmemesi istenmeyen bir kokuya neden olabilir. Peki, buzdolabında oluşan kötü koku nasıl giderilir?

7.04.2020Evdehayat
Buzdolabı nasıl temizlenmeli

Buzdolabı nasıl temizlenmeli?

Buzdolabı alırken pek çok detaya dikkat ederiz. Boyutu, enerji tüketimi, fonksiyonelliği... Hepsi de oldukça önemli. Ancak, nasıl temizleneceği de göz ardı edilmemeli. Kapağı kapatılmadan muhafaza edilen gıdalar, yıkamadan yerleştirilen sebze ve meyveler... Buzdolabının kirlenmesine ve bazen de kötü kokmasına neden olabilir. Bunu engellemek için düzenli olarak temizlenmelidir. Peki, buzdolabı nasıl temizlenir? İşinizi kolaylaştıracak önerileri sizin için derledik.

1.04.2020Evdehayat
Sağlıklı bir buzdolabı için bunlara dikkat

Sağlıklı bir buzdolabı için bunlara dikkat!

Her evin olmazsa olmaz beyaz eşyası olan buzdolaplarının yanlış kullanımı gıda kaynaklı hastalık risklerini artırıyor. Soğutma derecesinden rafların yerleşimine, temizliğinden bakımına buzdolabı kullanmanın da incelikleri var.  Prof. Dr. Y. Birol Saygı, “Buzdolabını doğru ve akılcı kullanmak ailenizin gıda kaynaklı hastalık riskini azaltmakla kalmayıp bütçenize de katkı sağlar” diyor.

Buzdolabında 9 Kurala Uyun, Sağlığınızdan Olmayın

Buzdolabında 9 Kurala Uyun, Sağlığınızdan Olmayın

Genellikle haftalık olarak yapılan mutfak alışverişlerinde alınan ürünlerin birçoğu buzdolabında muhafaza ediliyor. Dolayısıyla hem israfı önlemek, hem besin değerlerini korumak hem de sağlık açısından buzdolabı, hayatımızda çok önemli bir yer tutuyor. Temizliğinden yerleştirme düzenine kadar dikkat edilmesi gereken birçok kural bulunuyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Aslıhan Altuntaş, buzdolabı düzeninde uyulması gereken kurallar hakkında önemli bilgiler verdi.

Mutfak Temizliğinde Hayat Kurtaran Tüyolar

Mutfak Temizliğinde Hayat Kurtaran Tüyolar

Evlerin en hijyenik olması gereken noktalarından birisi şüphesiz gıda ürünlerinin hazırlandığı mutfaklardır. Bu noktada mutfağın temizlenmesi aşamasında gözden kaçırılmaması gereken işinizi kolaylaştıracak önemli tüyoları sizler için sıraladık.

22.10.2018İyi Yaşam
Buzdolabınızın içini doğru temizliyor musunuz

Buzdolabınızın içini doğru temizliyor musunuz?

Doğru buzdolabı temizliği yiyeceklerinizin ömrünü uzatmada oldukça etkili. İşte buzdolabınızı temizlerken dikkat etmeniz gerekenler...

Mutfak temizliğinde hayat kurtaran tüyolar

Mutfak temizliğinde hayat kurtaran tüyolar

Evlerin en hijyenik olması gereken noktalarından birisi şüphesiz gıda ürünlerinin hazırlandığı mutfaklardır. Bu noktada mutfağın temizlenmesi aşamasında gözden kaçırılmaması gereken işinizi kolaylaştıracak önemli tüyoları sizler için sıraladık.

6.06.2018Dekorasyon
Buzdolabı temizliğinin püf noktaları

Buzdolabı temizliğinin püf noktaları

Buzdolabı nasıl temizlenir?

27.10.2016Etkinlikler
Buzdolabı temizlemenin püf noktaları

Buzdolabı temizlemenin püf noktaları

Günlük hayatımızda sürekli kullandığımız ve bundan ötürü çok çabuk kirlenen buzdolaplarımızı bazı püf noktalarına dikkat ederek kolayca temizlememiz mümkün.

14.01.2016Sağlık
Buzdolabı Temizliğinin Püf Noktaları

Buzdolabı Temizliğinin Püf Noktaları

Buzdolabında unutulan yemekler, kapağı açık unutulan gıdalar, meyve ve sebze bölmesinde çürümeye başlamış meyve ve sebzeler buzdolabında rahatsız edici bir koku bırakır. Yapılacakları, temizleme ve koku giderme olarak iki bölümde inceleyelim...

14.10.2014İyi Yaşam
Buzdolabı temizliği nasıl yapılmalı

Buzdolabı temizliği nasıl yapılmalı?

Buzdolabınızda koku oluşmaması için bu uyarıları dikkate alın!

12.09.2014Sağlık
Gıda zehirlenmelerine karşı öneriler

Gıda zehirlenmelerine karşı öneriler

Yaz aylarında artan gıda zehirlenmelerine engel olmak adına tavsiyelerde bulunan Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Arş. Gör. Kübra Şahin, gıda zehirlenmesinde ilk belirtilerin 72 saat sonra bile ortaya çıkabileceğine dikkat çekti.

24.06.2020Sağlık
Hac kayıtları nasıl yapılır 2020 hac fiyatları ne kadar oldu

Hac kayıtları nasıl yapılır? 2020 hac fiyatları ne kadar oldu?

Kutsal topraklara gitmeyi bekleyen hacı adayları için hac kesin kayıtları 13 Ocak tarihinde başladı. 2 milyondan fazla vatandaşın beklediği hac kura sonuçlarına göre hac kesin kayıtlarını yaptırmaya hak kazananlar, "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesiyle işlemlerini tamamlayacak. Peki, hac kayıtları nasıl yapılır? 2020 hac fiyatları ne kadar oldu? İşte, 2020 hac kayıtlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.01.2020Gündem
Hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak İşte 2020 hac fiyatları

Hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak? İşte 2020 hac fiyatları

2 milyon 298 bin 800 kişinin katıldığı 2020 hac kuraları çekildi. Hacı adayları, kura çekiminin ardından sonuçları saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. Gözler şimdi bu yılın hac fiyatlarının ne kadar olacağında. Peki, hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak?

9.01.2020Gündem
Hac kuraları ne zaman çekilecek 2019 Hac kura çekim tarihi

Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2019 Hac kura çekim tarihi

Dini farizalarını yerine getirmek için kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar, Hac kuraları ne zaman çekilecek sorusuna cevap aramaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kura süreci, internet üzerinden öğrenilebilecek. Peki, Hac kuraları ne zaman çekilecek? İşte, Hac kuraları ne zaman çekilecek sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

15.10.2019Gündem
Instagramın popüler güzelleri Kars ve Vanın yeni rakibi

Instagram'ın popüler güzelleri Kars ve Van'ın yeni rakibi

Öyle bir yolculuk düşünün ki, 23 saat 47 dakika sürüyor. Neredeyse bir gün… Anadolu’nun güzelliklerine hayran hayran bakarak zamanınızı geçiriyorsunuz. Aklınıza hemen Instagram’da popüler olan Kars ya da Van yolculukları gelmesin, rota çok farklı.  Diyarbakır- Hasankeyf - Midyat- Mardin… Hem de Güney Ekspresi ile… İşte detaylar…

8.01.2019Seyahat
Hac kuraları başladı 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda

Hac kuraları başladı! 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda?

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda gerçekleşen hac kuraları, 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı tarafından heyecanla takip ediliyor. Kutsal topraklara gitmek için heyecan duyan vatandaşlar, hac kuralarının sonuçlarının ne zaman belli olacağını merak ediyor. Peki, 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda? Sonuçlar ne zaman belli olacak?

27.12.2018Gündem
2019 hac kuraları ne zaman hangi gün çekilecek Hac başvuruları ne zaman başlayacak

2019 hac kuraları ne zaman hangi gün çekilecek? Hac başvuruları ne zaman başlayacak?

2019 yılında hacca gitmeye hak kazanacakların belirleneceği kuraların ne zaman çekileceği merak konusu oldu. Her yıl milyonlarca kişinin başvuru yaptığı hac kuraları için bu yıl, ilk başvuru tarihinin ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, 2019 hac kurası ne zaman çekilecek? Hac başvuruları ne zaman?

3.12.2018Gündem
Hac kuraları ne zaman çekilecek 2019 Hac başvuru tarihleri açıklandı mı

Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2019 Hac başvuru tarihleri açıklandı mı?

Kutsal topraklara giderek dini yükümlülüklerini yerine getirmek isteyen vatandaşların araştırdığı Hac kuraları ne zaman çekilecek ve Hac başvuru tarihleri belli oldu mu soruları, gündemde yer almaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilecek olan organizasyon ile Hac farizasını yerine getirecek olan vatandaşlar, 2019 yılı için başvuru ve kura tarihlerini araştırmaya başladı. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

27.11.2018Gündem
Hac kuraları ne zaman çekilecek Hac müracaatları nasıl yapılır

Hac kuraları ne zaman çekilecek? Hac müracaatları nasıl yapılır?

Hac kayıtları 2018 yılı için alınmaya başlandı. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin ilgiyle beklediği 2018 Hac kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl kayıt yapanların kayıt yenileme işleminin otomatik gerçekleştiği sistemde, yeni kayıt gerçekleştirecekler 20 TL ön kayıt ücreti ödeyecek. Peki, Hac kayıt yenileme dışında durum sorgulama işleminin de yapılacağı müracaatlar nasıl gerçekleştirilecek? İşte, 2018 Hac müracaatları hakkında detaylı bilgiler

21.12.2017Gündem
Hac kayıt başvurusu ne zaman Diyanet açıkladı

Hac kayıt başvurusu ne zaman? Diyanet açıkladı

Hac kayıtları için beklenen tarih yaklaşıyor. Dini vazifelerini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin ilgiyle beklediği Hac kayıtları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınmaya başlanacak. Peki, merakla araştırılan hac kayıtları ne zaman başlayacak?

16.12.2017Ekonomi
Kışlık konserve yapanlara özel tüyolar

Kışlık konserve yapanlara özel tüyolar

Mutfaklarda kışa hazırlıklar son hızıyla sürüyor. Bu hazırlığın en önemli adımı da hiç şüphesiz konserveler. Her daim lezzetini koruyan konserveleri hazırlarken, bazı püf noktalarını aklınızdan çıkarmamalısınız. İşte el emeği göz nuru konserve yaparken dikkat etmeniz gerekenler...

Deniz dibinden çıkanlar şaşırttı

Deniz dibinden çıkanlar şaşırttı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nin turistik İçmeler Mahallesi'nde deniz dibi temizliği yapan 10 gönüllü dalgıç, 8 saatte 3 traktör römorku dolusu çöp çıkardı. Çıkan çöpler arasında ele arabası, mini buzdolabı kapağı ve saç tente dikkati çekti.Marmaris Sualtı Gönüllüleri Grubu (MARSAG) üyesi dalgıçlar, geçen ay, 'Engin denizlerimizi koruyalım' adı altında ilçe körfezinin kıyı ve deniz dibinin temizliği için çalışma başlattı. Aralarında doktor, avukat, emekli denizci asker ve işadamlarının bulunduğu 10 gönüllü dalgıç, 350 metre uzunlukta, 10 bin metrekare alanda ve15 metrelik derinlikteki deniz dibinde temizlik yaptı. 8 saat süren temizlikte büyük bölümü günübirlik gezi teknelerinden atıldığı ileri sürülen çeşitli ebatlarda araç lastikleri, çeşitli uzunlukta demir ve alüminyum borular, el arabası, saç tente, mini buzdolabı kapağı ile çok sayıda cam içki şişeleri olmak üzere toplam 250 kilo olan 3 traktör römorkunu dolduran çöp çıktı. Çöpler, Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi'ne ait tekne ve Marmaris Belediye ekipleri tarafından alınarak katı atık depolama tesisine götürüldü.MARSAG sözcüsü emekli denizci asker Ali Osman Ernalbant, İlkini geçen ay gerçekleştirdiğimiz kıyı deniz dibi temizliğinin ikincisini yaptık. Her türlü nimetlerinden faydalandığımız denizimizi el birliği ile korumakla mükellefiz. Marmaris Körfezi'nin deniz dibi içler acısı durumda. Önümüzdeki ay içinde kıyı ve derin deniz dibi temizliklerimiz artarak devam edecek dedi.

9.05.2017Haber
Cennet tepeden 150 torba çöp çıktı

Cennet tepeden 150 torba çöp çıktı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki seyir tepesi mevkiinde temizlik çalışması yapan belediye ekipleri, bir saatlik çalışmada 150 torba çöp topladı.

4.08.2016Ege
Sur  muhtarları: Bir de bizi çağırsın

Sur muhtarları: Bir de bizi çağırsın

Sur mahallelerinin muhtarları Güncel Hukuk dergisine konuştu. Terör örgütü PKK’ya operasyonlar bittikten sonraki durumu anlatan muhtarların en büyük şikâyeti kendilerine bilgi verilmemesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da mesajları var: “Muhtarlara atıfta bulunuyor, sorunları gündeme getiriyor. Bir de bizi çağırsın.”

31.05.2016Gündem
Bizde Şartlı Şurtlu Temizlik Vardır

Bizde Şartlı Şurtlu Temizlik Vardır

Söz konusu mikroplar olunca “görünmez olanı gören” Türk kadınları, “Şartlı şurtlu temizlik” anlayışıyla hijyeni her şeyden daha çok önemser!

1.11.2014Advertorial
Üniversiteye başlayanlar için rehber

Üniversiteye başlayanlar için rehber

Üniversiteye yeni başlayacaklara öneriler: Kayıt yaptırmaya giderken evrakı eksiksiz götürdüğünüzden emin olun. Önceden burs imkanlarını araştırın. Yarı zamanlı iş bulmak istiyorsanız kafelere, restoranlara, üniversitenizin kütüphanesine, yemekhanesine bakın. En önemlisi de ilk gün kampusta acemi çaylaklar gibi dolaşmayın!

2.09.2013Eğitim
Düşmanınızı tanıyın Akarlar

Düşmanınızı tanıyın Akarlar

Sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsak giysilerimizi, yataklarımızı, zeminlerimizi bu görünmeyen canlılardan ve onların barındığı tozlardan arındırmak zorundayız. Hacettepe Ünversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü’nde Prof. Dr. Sibel Erkal anlatıyor.

16.11.2012Seyahat
Bağırsak enfeksiyonundan korunun

Bağırsak enfeksiyonundan korunun

Yaz, ishalli hastalık riskini artırıyor. Nedeni basit, sıcak hava yiyecek ve sıvılarda mikrop üremesini kolaylaştırıyor.

6.08.2012Sağlık
Bağırsak enfeksiyonundan korunun

Bağırsak enfeksiyonundan korunun

Yaz, ishalli hastalık riskini artırıyor. Nedeni basit, sıcak hava yiyecek ve sıvılarda mikrop üremesini kolaylaştırıyor.

6.08.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Bebeklerde ek gıdaya geçiş nasıl olmalı?

Bebeğin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanabilmesi için ek gıdaya başlama süreci çok önemlidir. Peki, bebeğimize ilk kez hangi besinleri verebiliriz? Bebeklerde ek gıdaya geçiş nedir, nasıl olmalıdır? Doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir?

3.12.2020

Bir Doğu Masalı: Van Gölü Ekspresi

Doğu Ekspresi’nin tadına bakan ve tadı damağında kalanlar, Türkiye içinde alternatif tren rotaları aramaya başladılar. Alternatif listesinin başına, 27 saati bulan yolculuk süresiyle Van Gölü Ekspresi yerleşti bile. Van Gölü kıyısında yer alan Tatvan’dan başlayıp Ankara’da sona eren bu masalsı yolculuğa gelin birlikte çıkalım!

20.03.2019

Bayram için kurban bıçağı "Yadigar"ın hikâyesi 

Gazeteciler için 'mevsimsel' haberler vardır. Aynı haberi her yıl yapabilirsiniz. "Avlanma yasağı bugün bitiyor ağlar balık dolacak" gibi… "Bayramda trafiğe dikkat" gibi… Kurban bayramı öncesinde de çok sayıda 'bıçak' haberi geldi. Ancak Çanakkale'den AA muhabiri Burak Akay'ın 'Yadigar' adı verilen kurban bıçağının öyküsünü anlatan haberi farklıydı.

11.09.2016