EKSTRA
MENÜ

Büyümek

Büyümek haberleri sayfasında güncel ve son dakika Büyümek hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.507 Büyümek haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Büyümek Haberleri

Dalgalanmanın uzun vadede kalıcı olacağını düşünmüyoruz

"Dalgalanmanın uzun vadede kalıcı olacağını düşünmüyoruz"

TEMSA Genel Müdürü Yıldırım, "Son birkaç ayda piyasalara yansıyan dalgalanmanın uzun vadede kalıcı olacağını düşünmüyoruz" dedi.

27.09.2018Ekonomi
Büyümek isteyen şirketler robotik süreç otomasyonuna geçiyor

Büyümek isteyen şirketler robotik süreç otomasyonuna geçiyor

Büyümek isteyen şirketler, robotik süreç otomasyonu teknolojisinden faydalanarak maliyetleri düşürürken, iş süreçlerinde verimlilik sağlıyor.

19.09.2018Teknoloji
Neslihan Atagül Doğulu: Gözaltı torbalarımı çok seviyorum

Neslihan Atagül Doğulu: Gözaltı torbalarımı çok seviyorum

Tam bir özgürlük tutkunu: Karavanla seyahat ediyor. Sıkı bir doğa dostu: Elinde torba, etraftaki çöpleri topluyor. Ve büyük bir âşık: Eşi Kadir Doğulu’dan “Hayatımı özel kılan en büyük varlıklardan” diye bahsediyor. 13 yaşından beri ekranda izleyicinin gözü önünde büyüyen Neslihan Atagül Doğulu’yla buluştuk. Son dönem hakkında çıkan haberleri, starlığa giden yolda yaşadıklarını, aşkı ve gündemi konuştuk.

15.09.2018Hürriyet Pazar
Avrupa’nın bakır tel üreticisi konumuna geldi

Avrupa’nın bakır tel üreticisi konumuna geldi

Kayseri’de yaptığı yüksek teknolojili üretimle bugün dünya devlerinin tedarikçisi konumunda bulunan Mega Metal hızlı büyümesini sürdürüyor… 2004 yılında kurulan Mega Metal’in bugün Avrupa’nın en büyük bakır tel üreticisi olduğunu vurgulayan Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, “Hedefimiz yakın gelecekte, bu alanda dünyanın en büyük 3 firmasından biri olmak” dedi.

12.09.2018Ekonomi
Üniversite mezunları kıyasıya yarışacak

Üniversite mezunları kıyasıya yarışacak

Bu yıl 5.’si düzenlenecek olan üniversite mezunlarının 10 spor dalında yarıştığı MasterGames Turnuvası’na, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden 1000’den fazla mezun katılıyor.

6.09.2018Kampüs
Avrupa’nın büyümek için göçmene ihtiyacı var

Avrupa’nın büyümek için göçmene ihtiyacı var

Dünyanın sayılı tuğla üreticilerinden Avusturyalı Wienerberger şirketinin Müdürü Heimo Scheuch, “Büyümenin korunması ve rekabetin sağlanabilmesi için Avrupa’da göçmene ihtiyacımız var” dedi.

3.09.2018Avrupa
Alman CEO Türkiyeye yatırıma çağırdı

Alman CEO Türkiye'ye yatırıma çağırdı

GÜNEŞLİ destinasyonlara turist taşıma amacıyla 30 yıla yakındır faaliyet gösteren SunExpress’in CEO’su Jens Bischof, Türk turizminde büyük bir sıçrama gördüklerini belirtti.

25.08.2018Ekonomi
Alman CEOdan patron ve yatırımcılara Türkiye çağrısı

Alman CEO'dan patron ve yatırımcılara Türkiye çağrısı

SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof: "Yatırımcılara tavsiyem yatırım kararlarını masabaşı araştırmasına göre almamaları. Buraya (Türkiye'ye) gelin, bu ülkeyi, çevreyi, altyapısını görün ve kendi algınızı yaratın. Türk turizminde ve ülkenin çekiciliğinde büyük bir sıçrama görüyoruz. Özellikle Avrupalı turistlerin gözünden baktığımızda yeniden çok güçlü görülüyor. Geçen yıl Türkiye'de turistik merkezlere ve Anadolu'ya toplam 8,8 milyon yolcu taşıdık. Koltuk doluluk oranımız yüzde 84'tü ve 1,15 milyar avro ile rekor gelir elde ettik. 2018 hem Türk turizmi hem de SunExpress için daha iyi olacak" açıklamasında bulundu.

25.08.2018Ekonomi
Sevimliden seksi kadına evrilmek korkutucu

Sevimliden seksi kadına evrilmek korkutucu  

27 yaşında 156 kiloydu. Bir sabah uyandı günde beş ilaç içmek zorunda olduğuyla yüzleşti. Mide küçültme operasyonu geçirmeye karar verdi. Dört yılda 93 kiloyla vedalaştı. “Kolay gibi düşünülsede; yeniden doğmak, bebek gibi beslenmek sonra küçüldükçe büyümek gibi” diye anlattığı süreç sonunda hayatı değişti. Pelin Öztekin’le Kanal D’de başlayan ‘Koca Koca Yalanlar’ dizisi vesilesiyle buluştuk.

24.08.2018Magazin
Pelin Öztekin: 2013 yılında 156 kiloydum

Pelin Öztekin: 2013 yılında 156 kiloydum

27 yaşında 156 kiloydu. Bir sabah uyandı, günde beş ilaç içmek zorunda olduğuyla yüzleşti. Mide küçültme operasyonu geçirmeye karar verdi. Dört yılda 93 kiloyla vedalaştı. “Kolay sanılsa da yeniden doğmak, küçüldükçe büyümek gibi” diye anlattığı süreç sonunda hayatı değişti. Pelin Öztekin’le Kanal D’de başlayan ‘Koca Koca Yalanlar’ dizisi vesilesiyle buluştuk. Yaşadıklarını ve kilonun oyunculuğa etkilerini konuştuk: “Zayıf değilseniz başrol oynayamazsınız!” Neden? 50 kilo olmadığım için çektiğim ayrılık acısı mı inandırıcı gelmeyecek?”

Türkiye pazarı fırsatlarla dolu

"Türkiye pazarı fırsatlarla dolu"

Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany: "Genel olarak yatırımcının kur riski var ama bu tüm gelişmekte olan pazarlarda yaşanan bir risk. Tamamen güvende olmak diye bir şey yok. Her yer aşağı yukarı aynı. Bir şeyi geliştirip, büyütmek istiyorsanız daha çok uzun vadeli planlar yapılır. Türkiye pazarı gerçekten fırsatlarla dolu. Çünkü bu süre zarfında şirketi gerçekten büyütebilirsiniz" açıklamasında bulundu.

22.08.2018Ekonomi
İşte aile şirketlerindeki yeni trend

İşte aile şirketlerindeki yeni trend

Halka açık şirketler için 2011 sonundan beri zorunlu tutulan bağımsız yönetim kurulu üyeliği, günümüzde birçok aile şirketi tarafından gönüllü olarak uygulanıyor.

20.08.2018Ekonomi
Franchise’da TL fırsatı

Franchise’da TL fırsatı

Yıllık 40 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan Türkiye franchise sektörü, döviz kurlarının yükselmesiyle harekete geçti. Uluslararası Franchising Derneği’ne (UFRAD) üye 195 marka franchise giriş bedellerinde TL’ye dönmeye başladı. UFRAD Genel Başkanı Mustafa Aydın da bu dönemin girişimciler açısından önemli bir fırsat olduğunu yorumladı.

Mustafa’yla sonsuza kadar süreceğini düşündüğüm hayatım maalesef söndü

Mustafa’yla sonsuza kadar süreceğini düşündüğüm hayatım maalesef söndü

Ülkesi Sırbistan’da yıldızken yolları Mustafa Sandal’la kesişti. Şöhreti bıraktı, evlendi. Türkiye’nin örnek çifti gösterilirken boşanma haberiyle magazin gündemine oturdu. Edis ile yaptığı ‘Güzelliğine’ düetiyle liste başı olan Emina Jahovic anlattı: “Söyleyeceğim tek şey, nikâh masasında verdiğim sözü asla bozmadığım. Sadece hassas ve kırılgan biri olarak bazı şeylerin üstesinden gelemedim.”

Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Tuba Ünsal, hayatını ve gelecek planlarını Madame Figaro dergisine verdiği röportajda anlattı. Ünlü oyuncu, yosun korkusundan kütüphane tutkusuna hayatının bilinmeyenlerini bir bir sıraladı.

28.07.2018Magazin
En değerlisi; bir sabah yepyeni ve güzel dünyaya uyanmayı özlemek...

En değerlisi; bir sabah yepyeni ve güzel dünyaya uyanmayı özlemek...

‘Muhsin Bey’de, ‘Arabesk’te, ‘Eşkıya’da hayranlıkla izledik onu. Dizileri; ‘Karanlıkta Koşanlar’, ‘Alacakaranlık’, ‘Hırsız Polis’, ‘Canım Ailem’ birer fenomen oldu. ‘Yazı Tura’, ‘Hayatımın Kadınısın’, ‘Ejder Kapanı’, ‘Benim Dünyam’ ve en son ‘Soğuk’ filmlerinde yönetmen koltuğuna oturdu. Geçen yıl ‘İçeride’ dizisinin Kudret’i olarak büyüledi izleyiciyi. Bunlar olup biterken hayatı ıskalamadı üstelik. Tekneyle uzun yolculuklara çıktı. Yemekler pişirdi dostlarına. Müziği hayatının vazgeçilmezi yaptı. Öyküler yazdı. Oğlu, yönetmen Can Yücel’le ‘dostluğu’ dillere destan... Dünyanın haline dertlenmeyi de ihmal etmedi, yoktan umut var etmeyi de... Bu röportajın sorularını yanıtlarken bir noktada, “Çok mu karamsar oluyor? Belki ‘Hafta sonu okur, neşeli sözler bekler’ endişeniz vardır, biraz iç açıcı şeyler anlatayım” dedi. Güneşle uyanıp gözünü açmadan denize atladığı, kahve kokusunun menemeninkine karıştığı yaz günlerini anlattı hayatın yitip giden güzelliklerine üzüntüsünü dile getirdikten sonra... Uğur Yücel’le, yeni dizisi ‘Nefes Nefese’ vesilesiyle buluştuk.

28.07.2018Hürriyet Pazar
Her Gün Süt Içtiğinizde Vücudunuzda Olan 5 Şey

Her Gün Süt Içtiğinizde Vücudunuzda Olan 5 Şey

Bugünlerde sağlıklı beslenmek konusunda kafamız epey karışık. Çünkü sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok beslenme yöntemi hakkında tam tersi şeyler söyleniyor. Google’a bakarsanız tam tersi olan birçok yazı görebilirsiniz. Bu sağlık mitlerinden biri de süt hakkında.

‘Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici’ arasına giren Ebru Dorman: Yazılım ihracatıyla şahlanabiliriz

‘Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici’ arasına giren Ebru Dorman: Yazılım ihracatıyla şahlanabiliriz

Ebru Dorman 32 yaşındayken “Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici” arasına girmeyi başarmış bir kadın. Londra’dan Malezya’ya uzanan kariyer yolculuğuna Türkiye’de devam eden Ebru Dorman, MV Holding’in CEO’su. Türkiye’nin geleceğinin teknolojide olduğunu söyleyen Ebru Dorman, “Yazılım ihracatıyla şahlanabiliriz” diyor.

20.07.2018Ekonomi
Akıngüç: Yaşam boyu öğrenci kalmaya çabaladım

Akıngüç: Yaşam boyu öğrenci kalmaya çabaladım

İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyet Onursal Başkanı Fahamettin Akıngüç, ömrünün yarısından fazlasını eğitime adadı. Kendini “Yaşam boyu öğrenci kalmaya çabalayan, yeniden dünyaya gelse edebiyat öğretmeni olmayı dileyen, bir eğitim yönetici ve kültür gönüllüsü” olarak tanımlayan ve müteahhitlik yaptığı dönemde “zehir Faham” olarak bilinen Akıngüç, “ Türkiye’de yükseköğretim hizmeti alan akademisyenler, araştırmacılar, uzmanlar yurtdışına gidiyor ve geri gelmiyorlar. Beyin göçü bir ülke için gizli tehlikedir. YÖK, Milli Eğitim Bakanlığı ile üniversiteler elbirliği ile buna bir çare bulmalıdır” diyor.

15.07.2018Eğitim
Türk havlusunda yeni hedef: Çin

Türk havlusunda yeni hedef: Çin

Dünya genelinde "Turkish Towels" adı altında markalaşma çalışması yürütülen havlu ve bornoz ürünlerine Çin'den yoğun talep geliyor. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu:"Çin'de insanlarda Avrupa malı almak gibi bir algı var. Biz Avrupalı bir ülkeyiz. Bu nedenle Türk mallarının orada pazar bulması çok olası."

11.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Üretici kadınlar e-ticaret dedi

Sürekli bahsettiğimiz konu. Çağa ayak uyduran ayakta kalır.

25.09.2018

Yeni bir başarı öyküsü yazmalıyız

BİR kere Orta Vadeli Programı yerine Yeni Ekonomi Programı demek daha doğruydu. Çünkü Türkiye’nin yeni ve güçlü bir ekonomik öyküye ihtiyacı var.

21.09.2018

Yeni bir başarı öyküsü yazmalıyız

BİR kere Orta Vadeli Programı yerine Yeni Ekonomi Programı demek daha doğruydu. Çünkü Türkiye’nin yeni ve güçlü bir ekonomik öyküye ihtiyacı var.

20.09.2018

Haftanın manşetleri

Sizlerden gördüğünüz manşet adayı olayları göndermenizi istemiştim.

11.08.2018

Ferit Şahenk: Hedef d-ream’in değerini 8 milyar dolara çıkarmak

Geçen hafta sonu Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’le Bodrum Müzik Festivali sırasında bir araya gelerek sohbet ettik.

10.08.2018

Bundan bir yıl sonra bugün başlamış olmayı dileyeceksiniz....

Ay  bugün yengeç burcunda seyahat ediyor olacak. Ailemiz, yuvamız ve güvenliğimizi ilgilendiren her konuda daha duyarlı olabilir ve bu alanlarda değişim yoluna gidebiliriz. Sabah saatlerinde gerilime açık bir yapıda olacağımızdan  her söyleneni yanlış algılama kapasitesinde davranabiliriz.

8.08.2018

“İmece”nin ödülü, “ceza” geleneğimiz sayesinde !

E-posta kutuma düşen bir ileti, “buruk bir müjde” getirdi... Ve kadîm dost Nedim ATİLLA’nın, “Matematik, tarih gibi değildir, herkesin işidir...” dipnotuna bakıp, “durumdan vazife çıkartarak” bu yazıyı yazıyorum.

5.08.2018

21 yıldır ne gelen var ne giden

TÜRKİYE’nin otomotiv alanındaki tecrübesine baktığımız zaman ilk uluslararası ortaklıkların 1950’li yıllara dayandığını görürsünüz.

5.08.2018
Çocuklarda uyku rutini nasıl olmalı

Çocuklarda uyku rutini nasıl olmalı?

Son zamanlarda ebeveynlerden sıkça duyduğum sıkıntılardan biri uyku sorunu.“Sabah erken kalkıyor ama akşam uyumak bilmiyor, ne yapsak gece 12'den önce uyumuyor”.

24.07.2018

Evlenmeden önce kendinize bu soruları sorun!

Mutlu bir evlilik, farkındalıklı bir evlilik ve çift anlamına gelir. Bu konudaki farkındalığın anlamı ise evlilik kurumu hakkında bilgi sahibi olmak, en azından evre bilgisini bilmek, mutlu bir evlilik yaşamı için olmazsa olmazlar hakkında farkındalıklı olmak ve tüm bunlarla birlikte ilişkinin ilerleyen süreçlerde olumluya ya da olumsuza doğru değişebileceğinin farkında olmaktır.

23.07.2018

“Hayallerimden vazgeçmemeyi öğrendim…”

Böyle bir kimliğe sahip bir babanın kızı olmak hem avantaj hem dezavantaj.. Fatma Sütcü bu kimliği hiçbir zaman kendine avantaja çevirmemiş. Her defasında kendi emekleriyle bir şeyler yapmaya çalışmış.

23.07.2018

Usta formülü vermedi ama...

BİR yandan baba mesleği balıkçılığı yapar.

22.07.2018

Bayrakla başladı 4 milyon ciroya ulaştı

Uluslararası İlişkiler okudu ancak kendi işiyle ilerlemek istiyordu. Ev arkadaşı ile ortak kurdukları şirkette bayrak satışına başladı. Bayrak üretiminden, ev tekstiline kadar birçok ürün imal ettiler. Bugün Ar-Ge’ye önem verdiklerini ve kurdukları e-ticaret sitesinde ürünlerini sattıklarını açıklayan Baybars Tekstil Ortağı Mehmet Yılmaz, öncelikle Doğu Bloğu ülkeleri olmak üzere direkt ihracat yapmayı hedeflediklerini söylüyor.

14.07.2018