EKSTRA
MENÜ

Büyüme Rakamları

Büyüme Rakamları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Büyüme Rakamları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.637 Büyüme Rakamları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Büyüme Rakamları Haberleri

Zeybekçi: Yakın sürede ekonomide rahatlama olacak

Zeybekçi: Yakın sürede ekonomide rahatlama olacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Son günlerde kurla ilgili sıkıntılar var, reel sektör de maliyetleri yükseltmiştir ama emin olun yakın süre içinde, seçimlerden önce büyük bir rahatlama olduğunu hep birlikte göreceğiz." dedi.

26.05.2018Ekonomi
Ekonomi Bakanı Zeybekciden döviz yorumu: İlgili kurumların elinde güçlü enstrümanları var

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den döviz yorumu: İlgili kurumların elinde güçlü enstrümanları var

Ekonomi Bakanı Zeybekci, NTV canlı yayınında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtlıyor. Kurdaki hareketlerle ilgili konuşan Zeybekci, "Para politikaları ile ilgili TL'nin değeri ile ilgili olması gereken şeyleri yapacak enstrümanlarımız da var. Bu tedbirleri alacak yetki ve sorumlulukları da var. Kurumlarımızın elinde yetkileri var" dedi.

23.05.2018Ekonomi
Bakan Zeybekci: S&Pnin nedense biraz acelesi var

Bakan Zeybekci: S&P'nin nedense biraz acelesi var

Denizli'ye çeşitli ziyaretler ve temel atma töreni için gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Valiliği ziyaret etti. Bakan Zeybekci, kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P) Türkiye'nin kredi notunu düşürmesini eleştirerek, "Bu Standard&Poor's'un nedense biraz acelesi var. 2015 yılı seçimlerinde çok iyi hatırlıyorum. Aylar sonra yapacağı değerlendirme ve açıklamayı seçim öncesi yapmak gibi bir acelesi vardı. Bunlara karşı uyanık olmamız lazım" dedi.

5.05.2018Ekonomi
Bakan Eroğlu, Bal üretiminde dünyada ikinci sıraya yükseldik

Bakan Eroğlu, "Bal üretiminde dünyada ikinci sıraya yükseldik"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's'un (S&P) Türkiye'nin kredi notunu düşürmesine ilişkin, "Siyasetin yeni bir döneme hazırlandığı, özel sektör yatırımlarının yoğunlaştığı, ihracatın büyük bir coşkuyla gerçekleştiği bu dönemde Standard&Poor's gibi yaklaşımları bekliyoruz. Bunlara karşı uyanık olmamız lazım." dedi.

5.05.2018Ekonomi
2017 büyüme rakamları böyle yorumlandı

2017 büyüme rakamları böyle yorumlandı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye ekonomisi, 2017 yılının tamamında yüzde 7,4 büyümüş ve dünya ekonomisinin yüzde 85'ini oluşturan G20 ekonomileri içinde birinci sırada yer almıştır." ifadesini kullandı.

29.03.2018Ekonomi
Türkiye ekonomisi 2017 yılında yüzde 7.4 büyüdü

Türkiye ekonomisi 2017 yılında yüzde 7.4 büyüdü

Türkiye ekonomisi darbe girişiminin ardından hükümetin ekonomiyi canlandırmak adına attığı istihdam ve Kredi Garanti Fonu (KGF) başta olmak üzerine teşviklerin etkisiyle iç tüketim ağırlıklı olarak 2017 yılının son çeyreğinde yüzde 7.3, 2017'nin tamamında yüzde 7.4 ile beklentilerin üzerinde büyüme gerçekleştirdi.

29.03.2018Ekonomi
Bu sabah 4 lirayı aşan dolar büyüme verisi sonrası geriledi

Bu sabah 4 lirayı aşan dolar büyüme verisi sonrası geriledi

Beklentilerin üzerinde gelen büyüme rakamları sonrası kademeli olarak gerileyen dolar kuru, 3.97 TL'nin altını gördü. Euro kuru ise 4.89 seviyesinde hareket ediyor.

29.03.2018Ekonomi
Bakan Tüfenkciden döviz açıklaması

Bakan Tüfenkci'den döviz açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, son günlerde göreceli olarak özellikle döviz piyasasında bir takım hareketlenmeler olduğunu belirterek, "Ama ben buradan bir kez daha uyarmak istiyorum yatırımcıları. Sakin olmaları gerekir. Çok yakın bir zamanda tekrardan eski seviyelerine döneceğini, normal piyasa şartları içerisine döneceğini de görüyoruz." dedi.

24.03.2018Ekonomi
3 yılda 13 milyar liralık yatırım

3 yılda 13 milyar liralık yatırım

Son üç yılda ekonomiye 32.3 milyar lira destek sağladıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2020 hedefleri çerçevesinde 3 yılda 13 milyar liralık yatırım planladıklarını açıkladı. Terzioğlu, halka arza en yakın iki şirketin Global Tower ile Superonline olduğunu söyledi.

22.03.2018Ekonomi
Turkcellden 2020ye kadar 13 milyar dolarlık ilave yatırım

Turkcell'den 2020'ye kadar 13 milyar dolarlık ilave yatırım

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, üç sene içinde cirolarının yüzde 21-23’ünü yatırımda kullandıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde ciromuzun yüzde 18’ini yatırımda kullanacağız. Bu yatırımlar çok önemli bir kısmı Türkiye’de bir kısmı da yurt dışında olacak. Önümüzdeki üç yılda 13 milyar liralık ilave yatırımı varsaymış durumdayız." dedi.

22.03.2018Teknoloji
Ülkerden 431 milyon lira kâr

Ülker'den 431 milyon lira kâr

Ülker'in 2017 yılında ana ortaklığa düşen net kârı yüzde 40 civarı artışla 383 milyon lira oldu.

7.03.2018Ekonomi
Binali Yıldırım: Bizi 3-5 terör örgütleri ile tehdit edeceklerini düşünenler varsa çok yanılırlar

Binali Yıldırım: Bizi 3-5 terör örgütleri ile tehdit edeceklerini düşünenler varsa çok yanılırlar

Kütahya Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün bizi 3-5 terör örgütleri ile tehdit edeceklerini, terbiye edeceklerini düşünenler varsa çok yanılırlar. Darbe girişimleri, ekonomik krizler, eli kanlı terörist gruplar geçmişte işinize yaramış olabilir. Ama bugün bu hesap bu çarşıya uymaz” dedi.

3.03.2018Gündem
Hedef %100  halka açıklık

Hedef %100 halka açıklık

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, tüm grup şirketlerini borsada halka açık hale getirmeyi hedeflediklerini dile getirirken, dinamik portföy yönetimi kapsamında yeni ilaveler olabileceği gibi bazı işkollarında da olmayabileceklerini söyledi.

26.02.2018Ekonomi
Yeni uçuş noktaları açıklandı

Yeni uçuş noktaları açıklandı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin 2018 hedeflerine ilişkin “Açık söylemek gerekirse bu sene finansal açıdan yani karlılık açısından rekorlar kırabileceğimiz bir yıl olabilir. Şu anda uçaklarımızın hepsini kullanıyoruz. 2018 yılı çok iyi gittiği için bazı yeni hatlar konusunda arkadaşlarımız çalışıyor. Belki yeni sürprizlerimiz de olacak” dedi.

25.02.2018Ekonomi
Beklentimiz yüzde 7nin üzerinde büyüme performansı

"Beklentimiz yüzde 7'nin üzerinde büyüme performansı"

Kalkınma Bakanı Elvan: "Türkiye ekonomisinin 2017 yılında yüzde 2 civarında büyüyeceğini, Türkiye'nin ekonomik açıdan ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını söylüyorlardı. 2017 yılında beklentimiz yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı" açıklamasında bulundu.

10.02.2018Ekonomi
Ekonomi Bakanı Zeybekciden büyüme açıklaması

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den büyüme açıklaması

Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Dünya Bankası, Türkiye'nin büyüme oranını yeniden revize etti, 6,7'ye çıkardı.

10.01.2018Ekonomi
Tekstil ihracatçıları 2018den umutlu

Tekstil ihracatçıları 2018'den umutlu

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, "İmalat sanayi, hizmet sektörü ve ihracatımızın büyümeye etkisine bakıldığında, Türkiye'nin büyümesinin sağlam temellere dayandığını görüyoruz. Dolayısıyla 2018 yılında da benzer bir büyüme ve ihracat trendiyle karşılaşacağımızı öngörüyoruz." dedi.

26.12.2017Ekonomi
Meral Akşenerden AK Parti iddiası: 50 başkan...

Meral Akşener'den AK Parti iddiası: 50 başkan...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önümüzdeki yerel seçimlerde Ankara' nın bütün belediyelerini kazanacaklarına yönelik il başkanın söz verdiğini söyleyerek, "Niye alacağız biliyor musun, en büyük hırsızlıklar belediyelerde olduğu için alacağız. Şu anda basında okuduğumuza göre, AKP'ye mensup 50 belediyenin bu sebepten istifa ettirileceği konuşuluyor" dedi.

16.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Başkanlık kalıcı model mi?

TÜM dünyada “demokrasi” yükselen değil, aksine kan kaybeden bir değer.

28.04.2018

Yeni İzmir

GEÇEN hafta Hürriyet EGE çok şık bir gayrimenkul eki verdi. Halen kentte devam eden projeleri toplu olarak görme fırsatı veren özel eki incelerken, 10 yıl önce bir İstanbul seyahatimdeki şaşkınlığım aklıma geldi.

2.04.2018

Bölge nüfusu durağan

Biliyorsunuz, son 10 yıldır, nüfus sayımları artık her yıl ve insanlar eve tıkılmadan, sistemli bir şekilde yapılıyor. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemine göre Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfus rakamları belirleniyor.

28.02.2018

Yeni yıl huzur ve güven getirse...

Yeni yıla ilişkin ekonomik tahminlerin yer aldığı çok sayıda haber ve yorum okuyacaksınız. Bence yeni yılda ekonominin de geleceğini belirleyecek en kilit iki unsur “huzur ve güven” olacak.

31.12.2017