EKSTRA
MENÜ

Büyüklük

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.718 haberi bulunmuştur.

Büyüklük Haberleri

Son dakika: Irakta deprem meydana geldi

Son dakika: Irak'ta deprem meydana geldi

Son dakika haberine göre Irak Talaflar'da 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

24.09.2021Dünya
Seher Yıldızı Nedir Ve Hangi Gezegen Seher (Zühre Yıldızı) Yıldızının Anlamı Ve Hikayesi

Seher Yıldızı Nedir Ve Hangi Gezegen? Seher (Zühre Yıldızı) Yıldızının Anlamı Ve Hikayesi

Seher Yıldızı, astrolojiyle ilgilenenler için önemli bir yere sahiptir. Mitolojide ve tarihi kitaplarda sıklıkla adı geçiyor. Tarih öncesinden günümüze kadar insan kültüründe yerini koruyarak gelmiştir. Dünya'ya yakınlığı nedeniyle sürekli ilgi görmüş, 1961'den itibaren uzay araçları gönderilmeye başlanmıştır. Seher Yıldızının hangi gezegen olduğunu, hangi isimlerle anıldığını, tarihteki ve mitolojideki yerini sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
Satürn Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Satürn Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Satürn Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Satürn Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Satürn, Güneş Sistemi içerisinde bulunan sekiz gezegen içerisindeki en büyük ikinci gezegendir. Bunun yanı sıra Satürn, Güneş Sistemi içerisinde Güneş'e en uzak olan 6. gezegendir. Peki, Satürn gezegeni nedir, ne renktir ve ne zaman keşfedildi? Satürn gezegeninin özellikleri ve dünyaya uzaklığı hakkında bilgiler nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
King nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir King puanlaması nasıl yapılır

King nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? King puanlaması nasıl yapılır?

İskambil kartları ile oynanan pek çok oyun bulunmaktadır. Her oyunun kendine özgü olan kuralları mevcuttur. İskambil kartı ile oynanmakta olan bir oyun ise King adı verilen oyundur. King nasıl oynanır, bu oyunun kuralları nedir ve King oyununun puanlama sisteminin nasıl yapıldığı derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
En son ne zaman ve nerede deprem oldu 16 Eylül Kandilli son depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 16 Eylül Kandilli son depremler listesi

Türkiye son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD tarafından güncelleniyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Deprem sarsıntılarının olması ile birlikte de civar bölgelerde ikamet eden vatandaşların depreme dair araştırmaları hız kazanıyor. Vatandaşlar, 'deprem mi oldu?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, 16 Eylül son depremler listesi...

16.09.2021Gündem
En son ne zaman ve nerede deprem oldu İşte 15 Eylül Kandilli son depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? İşte 15 Eylül Kandilli son depremler listesi

Türkiye son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD tarafından güncelleniyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Deprem sarsıntılarının olması ile birlikte de civar bölgelerde ikamet eden vatandaşların depreme dair araştırmaları hız kazanıyor. İşte, 15 Eylül son depremler listesi...

15.09.2021Gündem
Lenf Kanseri (Lenfoma) Nedir, Neden Olur Lenf Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Lenf Kanseri (Lenfoma) Nedir, Neden Olur? Lenf Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Son yıllarda adını ne yazık ki sıklıkla duyduğumuz lenfoma kanseri ya da yaygın kullanılan lenf kanseri birçok hastalıkta olduğu gibi erken teşhis edildiğinde tedavisi edilebiliyor. Boyun, koltuk altı ve kasıkta oluşan şişliklerin her geçen gün büyümesi gibi belirtilerin dikkate alınması gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu şişkinliklerin lenf bezleri tümörünün habercisi olabileceğini vurguluyor. Peki, Lenf kanseri nedir, neden olur? Lenf kanseri belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilenler…

13.09.2021İyi Yaşam
Son dakika... Dev altın rezervinde önemli gelişme Makineler 2022de geliyor

Son dakika... Dev altın rezervinde önemli gelişme! Makineler 2022'de geliyor

Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulunan 3.5 milyon onsluk altın madenine ilişkin sipariş edilen makineler 2022 yılında proje alanına gelecek. 2022 yılında ilk altın dökümünün yapılması planlanıyor. Gübretaş'tan yapılan açıklamaya göre, 1. Faz tesis ekipmanları ile madencilik faaliyetlerinde kullanılacak makinelerin 2022 yılında proje alanına gelmesi bekleniyor.

11.09.2021Ekonomi
Auerbach’ın ‘Dante’si nihayet...

Auerbach’ın ‘Dante’si nihayet...

Erich Auerbach’ın başyapıtlarından ‘Dante - Seküler Dünyanın Şairi’, 92 yıl sonra Türkçede. Auerbach’a göre, Dante’nin Aziz Thomas’ı derinlemesine kavramamış olması, onun, ortaçağ dünyasının içinde kalmasına mani olmuş, tarihsel doğruluğu keşfetmesi bakımından onu Avrupa’nın modern sesi haline getirmiştir. Kitabın ‘Dante’nin İkinci Dönem Şiiri’ başlıklı ikinci bölümünü, her bir genç şaire özellikle öneriyorum.

10.09.2021Kitap Sanat
Son dakika... MSCI karar verdi Pakistanın kategorisi düşürüldü

Son dakika... MSCI karar verdi! Pakistan'ın kategorisi düşürüldü

Dünyanın en büyük endeks sağlayıcılarından MSCI, Pakistan'ı gelişen piyasa statüsünden çıkarma kararı aldı.

8.09.2021Ekonomi
Son dakika Denizlide 3.9 büyüklüğünde deprem Burdurdan da hissedildi

Son dakika! Denizli'de 3.9 büyüklüğünde deprem! Burdur'dan da hissedildi

Son dakika haberine göre Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Burdur'dan da hissedildi.

7.09.2021Gündem
Son dakika Hakkari Yüksekovada 3.9 büyüklüğünde deprem

Son dakika! Hakkari Yüksekova'da 3.9 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

6.09.2021Gündem
Son dakika: Muğlanın Datça ilçesi açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

6.09.2021Gündem
Son dakika: AFAD açıkladı Edremit Körfezinde 3.5 büyüklüğünde deprem

Son dakika: AFAD açıkladı! Edremit Körfezi'nde 3.5 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Edremit Körfezi'nde Balıkesir'in Burhaniye ilçesi açıklarında 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

5.09.2021Gündem
Son dakika: Denizlide 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Denizli'de 3.8 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Denizli'nin Honaz ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

3.09.2021Gündem
Son dakika: Datça açıklarında korkutan deprem

Son dakika: Datça açıklarında korkutan deprem!

AFAD'ın son dakika açıklamasına göre Datça açıkları Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

2.09.2021Gündem
Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Sinemaya da uyarlanan ‘Eğreti Gelin-Kostak Kızı’ romanıyla tanınan yazar Şükran Kozalı, kısa süre önce hayata veda eden edebiyat araştırmacısı Yıldız Ecevit’in ilk ve son romanı ‘Kozmik Komedya’yla ilgili kapsamlı bir inceleme kaleme aldı: ‘Kozmik Komedya’, alıntıların ve düşünsel bütünlüğün bir aradalığı... Türkçede alışılmadık bir roman. Bir bilgi romanı! Yaşamının büyük bölümünü bilgi derleyerek geçiren bir edebiyat araştırmacısının ürünü. Yıldız Ecevit, yaşamı da, kendini de bilgi aracılığıyla çözümleme çabasına girişirken okuru çok çeşitli okumaların oluşturduğu çoğulcu bir ortama çekiyor.

2.09.2021Kitap Sanat
Son dakika: Kütahyada 5 büyüklüğünde deprem Çok sayıda ilden hissedildi

Son dakika: Kütahya'da 5 büyüklüğünde deprem! Çok sayıda ilden hissedildi

AFAD'ın son dakika açıklamasına göre saat 14.04'te merkez üssü Kütahya'nın Altıntaş ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Ankara, Eskişehir, Afyon ve Konya'dan da hissedildi. AFAD, "Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" açıklamasını yaptı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, "5-6 saniye sürdü, olumsuz bir durum yok" dedi. AFAD'dan yapılan açıklamada 5 büyüklüğündeki deprem sonrasında 16 artçı sarsıntı kaydedildiği bildirildi.

31.08.2021Gündem
Deride hedef Rusyaya 240 milyon dolarlık ihracat

Deride hedef Rusya'ya 240 milyon dolarlık ihracat

TDKD Başkanı Gürkan Gözmen "Hedefimiz Rusya'ya olan ihracatımızı sürdürülebilir kılmak. Avrupa'daki markalar Çin, Pakistan ya da Hindistan'a değil bize geliyorlar. Fiyatlardan dolayı değil, onlara yakın bir fiyat olsa bile burada belirleyici olan kalite, hizmet ve servis oluyor" dedi.

31.08.2021Ekonomi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi açılışında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi açılışında konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anadolu'nun savunması, Anadolu'da yapılmaz, bu hattın stratejik noktalarından birisi olan Kabil'e kadar uzanır. Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz. Hızla değişen ve tehdit saçan şartlar karşısında askerimizin tahliyesi doğru bir tercih, yerinde bir karardır. Ancak ihtiyaç hasıl olursa, Türkiye'nin karşılıklı mutabakat çerçevesinde Afganistan'da bulunması tarihin, kültürün ve inancımızın gereğidir" dedi.

29.08.2021Haber
MHP lideri Devlet Bahçeliden Afganistan açıklaması: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Afganistan açıklaması: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anadolu'nun savunması, Anadolu'da yapılmaz, bu hattın stratejik noktalarından birisi olan Kabil'e kadar uzanır. Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz. Hızla değişen ve tehdit saçan şartlar karşısında askerimizin tahliyesi doğru bir tercih, yerinde bir karardır. Ancak ihtiyaç hasıl olursa, Türkiye'nin karşılıklı mutabakat çerçevesinde Afganistan'da bulunması tarihin, kültürün ve inancımızın gereğidir" dedi.

29.08.2021Gündem
BAE, ABD, Hong Kong, Mısır ve AB ülkeleri... Resmen talep yağıyor Liderliği elinden bırakmadı

BAE, ABD, Hong Kong, Mısır ve AB ülkeleri... Resmen talep yağıyor! Liderliği elinden bırakmadı

Mücevher sektörü küresel anlamda yaşanan normalleşme süreciyle beraber yeniden canlandı. Hem ihracatta hem de iç piyasada yükseliş gösteren sektör, aynı zamanda online satışlardaki büyümeden de olumlu etkilendi. Yine en çok satışı yapılan ürün ise 'tektaş'lar oldu.

27.08.2021Ekonomi
Elektronegatiflik Nasıl Artar Elektronegatiflik Nasıl Sıralanır, Elektron İlgisi Neye Göre Artar

Elektronegatiflik Nasıl Artar? Elektronegatiflik Nasıl Sıralanır, Elektron İlgisi Neye Göre Artar?

Elektronegatiflik kavramı kimya biliminin önemli bir konusu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu kavram kimya alanında bazı görevleri yerine getirmek amacı ile kullanılmakta olan bir güç şeklinde geçmektedir. Elektronegatifliğin ne demek olduğunu, elektronegatifliğin nasıl sıralandığını ve elektron ilgisinin neye göre arttığını derledik.

24.08.2021Araştırma
Son dakika AFAD duyurdu: Akdenizde 4.0 büyüklüğünde deprem

Son dakika! AFAD duyurdu: Akdeniz'de 4.0 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan yer alan son dakika bilgisine göre Akdeniz'de saat 10.19'da 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

23.08.2021Gündem
Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

18.08.2021Namaz Sureleri
Son dakika : Datçada 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Son dakika : Datça'da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Ege Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

12.08.2021Gündem
Alan Nedir Fizikte Alan Hesabı Nasıl Yapılır, Alan Nasıl Bulunur

Alan Nedir? Fizikte Alan Hesabı Nasıl Yapılır, Alan Nasıl Bulunur?

Alan, hem fizik kuramlarında kullanılmakta olan hem de matematikte yer alan cebirsel alan özelliklerini taşıyan bir tanım olarak bilinir. Çoğu zaman etkisi 100 nanometre ya da daha küçük değerde etkili olmaktadır. Alan, pek çok yerin değerini ifade eden bir miktar olarak tanımlanabilir. Manyetik alan, bir mıknatısta yer alan özellikleri göstermeye yarayan bir ifade olarak tanımlanabilir. Kullanım alanı ise çok geniştir. Dünya kendi alanını meydana getirir ve bu alan pusulanın çalışma prensibini meydana getirir. Alan hesabı nedir ve nasıl bulunur? Alan nedir, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.08.2021Araştırma
Son dakika... Türkiye ekonomisinde sevindiren bir gelişme daha İşsizlikte büyük düşüş… Hedefler yıl sonu gelmeden tuttu

Son dakika... Türkiye ekonomisinde sevindiren bir gelişme daha! İşsizlikte büyük düşüş… Hedefler yıl sonu gelmeden tuttu

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs pandemisine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte iş dünyasında hareketlenme başladı. İş gücüne katılım oranı artarken işverenler de personellerini geri çağırıyor. Türkiye’de işsizlik rakamları Orta Vadeli Program’daki hedefe doğru ilerlerken genç işsizlikte düşüş göze çarpmaya başladı. İşsizlik Haziran ayında 2.5 puan düşerek yüzde 10.6’ya geriledi. Uzmanlar işsizlikteki düşüşün önümüzdeki aylarda da devam edeceğini belirtti.

11.08.2021Ekonomi
Korkutan grafik 2022yi cepten yiyoruz… Dünyanın iliği kurur...

Korkutan grafik! 2022'yi cepten yiyoruz… 'Dünyanın iliği kurur...'

Bu yıl dünyanın bize sunduğu sürdürülebilir kaynakları geçen yıla göre neredeyse bir ay önce tükettik. Öyle ki, limit aşımının gerçekleştiği 29 Temmuz gününden beri bir sonraki senenin kaynaklarını tüketmeye başladık.

11.08.2021Gündem
İşsizlikte hızlı düşüş

İşsizlikte hızlı düşüş

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı haziran ayında bir önceki aya göre 823 bin kişi azalarak 3 milyon 399 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 2.5 puanlık azalış ile yüzde 10.6 seviyesinde gerçekleşti. TÜİK verilerine göre, işsizlik oranı 2018 mayıs ayından bu yana en düşük seviyeyi gördü.

11.08.2021Ekonomi
Sanayi, iş gücünde lokomotif oldu

Sanayi, iş gücünde lokomotif oldu

Analistler, haziran ayında işsizlik oranının 2,5 puan düşüşle yüzde 10,6'ya gerilemesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanayi tarafında kaybedilen istihdamdan fazlasının yerine konulmasının önemli rol oynadığını belirtti.

10.08.2021Ekonomi
Son dakika: Aydında korkutan deprem

Son dakika: Aydın'da korkutan deprem

Son dakika haberine göre Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

9.08.2021Gündem
Son dakika Datçada deprem Nerede deprem oldu, Muğlada deprem mi oldu İşte 6 Ağustos son depremler listesi

Son dakika Datça'da deprem! Nerede deprem oldu, Muğla'da deprem mi oldu? İşte 6 Ağustos son depremler listesi

Son dakika Datça depremi Kandilli Rasathanesi'nin verilerine yansıdı. Son depremler listesindeki bilgilere göre Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4.0 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. Datça ve kırsal mahalleri Yazıköy, Cumalı, Mesudiye, Sındı Yakaköy'de bugün deprem yaşanmıştı. Muğla ve Datça'da yaşanan depremlerin ardından panik yaşayan vatandaşlar son depremler listesine odaklandı. Peki, nerede deprem oldu, Muğla'da deprem mi oldu? İşte, 7 Ağustos son depremler listesi ve meydana gelen depremlerin büyüklükleri

6.08.2021Gündem
Son dakika: Muşta korkutan deprem Erzurumda da hissedildi.

Son dakika: Muşta korkutan deprem! Erzurum'da da hissedildi.

Son dakika haberine göre, Muş'un Varto ilçesinde 3.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem kısa süreli paniğe neden olurken, komşu il Erzurum'da da hissedildi.

29.07.2021Gündem
Filipinlerde şiddetli deprem

Filipinler'de şiddetli deprem

Filipinler'de 6,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremde herhangi bir can ya da mal kaybının olup olmadığı bilinmiyor

23.07.2021Dünya
Muaz isminin anlamı nedir Muaz ne demek Muaz adının özellikleri, analizi ve kökeni

Muaz isminin anlamı nedir? Muaz ne demek? Muaz adının özellikleri, analizi ve kökeni

''İzzet'' kelimesi ile aynı kökten türeyen Muaz ismi dilimize Arapçadan geçmiştir. İzzet büyüklük ve ululuk anlamına gelirken, Muaz da yüce ve azametli anlamına gelir. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan muazzam ve muazzez kelimeleri de bu isimden türetilmiştir. Muaz isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kuran'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Son dakika: Aydının Efeler ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Aydın'ın Efeler ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Aydın'ın Efeler ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık olarak 10 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirildi.

19.07.2021Gündem
Son dakika: Osmaniyede deprem meydana geldi

Son dakika: Osmaniye'de deprem meydana geldi

Son dakika haberine göre Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, saat 05:03'te 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

17.07.2021Gündem
Didem İsminin Anlamı Nedir Didem Ne Demek Didem Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Didem İsminin Anlamı Nedir? Didem Ne Demek? Didem Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Anne ve babalar yeni doğacak olan bebeklerinin isimleri konusunda kararsız kalabilmektedir. Önlerinde çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden bir tanesi de kız çocuklar için didem ismidir. Didem isminin anlamını, özelliklerini, kökenini ve analizini sizler için derledik.

Parankim nedir ve parankim ekosu ne demek Parankimal nodül nedir ve kanser midir

Parankim nedir ve parankim ekosu ne demek? Parankimal nodül nedir ve kanser midir

Genel bir durum olarak farklı muayeneler sırasında fark edilmekte olan rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Parankim ya da parankimal oluşumların farklı etkileri oluşabilmektedir. Bu durumların incelenmesinde ve testlerin yapılması gerekmektedir. İyi huylu ve kötü huylu olma seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle nodüllerin incelenmesi ve biyopsi ihtiyacı olabilmektedir. Parankimal oluşumların akciğer kanserine etkisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Uzmanlar anlattı: Risk sevmeyen garantici yatırımcılara uygun

Uzmanlar anlattı: Risk sevmeyen garantici yatırımcılara uygun

Risk sevmeyen kendine güvenli liman arayan yatırımcı profiline uygun olarak tahvil, bono ve Eurobond ile ilgili kritik soruları işin uzmanlarına sorduk. Tuncay Turşucu Araştırma ve Danışmanlık Kurucusu Tuncay Turşucu ve Gedik Yatırım Başekonomisti Serkan Gönençler hurriyet.com.tr için detaylı olarak değerlendirdi.

8.07.2021Ekonomi

Hem klostrofobik hem deniz tutuyor ama o yine de teknede yaşıyor

Ankara’da büyümüş, gözünü bozkıra açmış ama sonradan denize âşık olmuş biri o… 34 yaşındaki Aslıhan Begüm Gökçınar kiraladığı teknede yaşıyor. Üstelik klostrofobisi olsa da deniz tutsa da yelken ve yat yarışlarına girmekten vazgeçmiyor: “Bu bir yaşam kültürü. Kendimi burada mükemmel hissediyorum.”

4.07.2021Seyahat
Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan: 2.7 milyar lira hasılatı aşarız

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan: 2.7 milyar lira hasılatı aşarız

Ankara merkezli Pasifik İnşaat, İstanbul’daki ilk gayrimenkul projesi için düğmeye bastı. Emlak Konut GYO’ya ait İstanbul Beşiktaş Ortaköy’deki arsanın ihalesini kazanan firma bu alanda lüks konut ve ofisler inşa edecek. Şirketin hedefi ise, ihalede verilen 2 milyar 650 milyon lira toplam hasılat teklifini ikiye katlamak.

2.07.2021Ekonomi
Turkcell dijital iş deneyimini şirketlerle paylaştı

Turkcell dijital iş deneyimini şirketlerle paylaştı

Turkcell’in geleneksel hale gelen İş Turkcell Teknoloji Buluşmaları ‘Dijital Çağda Şimdinin Gücü’ teması ile gerçekleştirildi. Pandemi sebebiyle dijital platformda düzenlenen etkinlikte şirketlerin dijitalleşme yolculukları ele alındı. Etkinlik, tamamı dijital ortamda üretilen eserlerden oluşan ve 1 ay boyunca ziyaret edilebilecek dijital sanat galerisine de ev sahipliği yapıyor.

1.07.2021Teknoloji
Son dakika: Muğlanın Datça ilçesi açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre EGE Denizi'nde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında meydana geldiği bildirildi.

30.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Serdar Ortaç’ın başına açtığı iş

Yaptığı büyük hata sonrasında mahkeme süreci gündeme geldi. Ama nasıl olur, insanın aklı onu da almıyor. Çünkü bu adamın ne tazminat ödeyebilecek parası ne de girip hapis yatabilecek durumda bir bedeni var.

26.09.2021

Elinizi uzatacağınız bir yere koyun!

İyi bir yazarın iyi yazarlar üzerine yazması kendisi için risklidir. Çünkü hem öznel yargılarını yazacak hem edebiyat tarihindeki yerini es geçmeyecektir. İşte Hans Magnus Enzensberger’in ‘Hayatta Kalma Sanatçıları-20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet’i böyle bir kitap.

25.09.2021

Doğan Kuban’ın ardından

Doğan Kuban’ı, hakkında daha önce yazdığım yazılarımdan, notlarımdan cümlelerle anmak istiyorum.

24.09.2021

Bir düğün gecesinden kaç COVID-19 pozitif çıkar ‘Dört Nikâh Bir Cenaze’ mi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinde bir düğünden sonra 18 kişide COVID-19 Delta varyantı görülmüş. Peki Türkiye’de bir düğünden kaç COVID-19 pozitif çıkar?

24.07.2021

Hatalarımız, büyümenin bir parçası

Hayatın bir kullanma kılavuzu yok. Hayatta hata yapmak diye bir şey var. Hepimiz hatalar yapabiliriz. Önemli olan o hatalardan ders çıkarmayı öğrenmek. Hatalarımız büyümenin bir parçasıdır. Hatalarımızla büyümek çok değerlidir. Bunların kıymetini anlamalıyız.

5.07.2021