EKSTRA
MENÜ

Büyük

Büyük ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Büyük haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.104.883 Büyük haberi bulunmuştur.

Büyük Haberleri

Son Dakika Haberi: Fenerbahçede Aziz Yıldırımdan Ali Koça: Seni göndereceğim, ahlaksızlar Hapse gideceksin hapse...

Son Dakika Haberi: Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a: 'Seni göndereceğim, ahlaksızlar! Hapse gideceksin hapse...'

Son dakika haberi.. Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Aziz Yıldırım, 3 Haziran 2018’de seçimi kaybettiği günden bu yana ilk kez basın toplantısı düzenledi. Sözlerine başkanlığa aday olmayacağını ifade ederek başlayan Aziz Yıldırım, Ali Koç yönetimini çok ağır şekilde eleştirdi. Yıldırım, "Fenerbahçe, Anadolu kulübü haline geldi. Küme düşüyordu. Tarihi tersten yazıyorlar. Seni affetmem bunu bil Ali Koç. Seni bu seyirciyle göndereceğim bunu bil. Sen Aziz Yıldırım olamazsın, ben sokakta büyüdüm. Sen pamuklara sarıldın. Sen 3 Temmuz'un içinde yoksun. Eğer FETÖ'cüleri yönetimde görürsem, buraya gelirim. Bu Volkan Ballı'yı göndermezsen ben gelip seninle beraber gönderirim." ifadelerini kullandı. Aziz Yıldırım'ın tarihi basın toplantısına dair tüm detaylar haberimizde...

24.06.2021Futbol
Son dakika haberi: Survivora yarı finalde veda eden isim belli oldu Survivorda kim elendi İşte Survivor finalistleri ve SMS oy sıralaması

Son dakika haberi: Survivor'a yarı finalde veda eden isim belli oldu! Survivor'da kim elendi? İşte Survivor finalistleri ve SMS oy sıralaması

Son dakika haberi.. "Survivor'da kim elendi?" sorusunun yanıtı yarı final heyecanının ardından netleşti. Yaklaşık 6 ay önce ekran macerasına başlayan Survivor 2021'de yarı final için geri sayım sona erdi. Survivor'ın 24 Haziran Perşembe akşamı ekranlara gelen 128. son bölümündeki görkemli geceye İstanbul Galataport ev sahipliği yaptı. Şampiyon olmak için ocak ayından beri mücadelesini sürdürerek yarı finalist olan Aleyna ve Poyraz Survivor SMS oylamasına çıktı. Halktan gelen oylar sonucunda, en az oyu alarak elenen iki isim hayallerine veda etmenin üzüntüsünü yaşadı. Survivor 2021 yarı finali sosyal medyada da büyük ilgi gördü. İşte, Survivor'dan elenen isim ve Survivor finalisti olan yarışmacılar...

24.06.2021Televizyon
Meal Nedir Meal İle Tefsir Farkı Nedir

Meal Nedir? Meal İle Tefsir Farkı Nedir

Dilimize Arapçadan geçmiş olan meal kelimesi, bir metnin ya da olgunun anlamı demektir. Fesr kökünden türetilmiş olan tefsir sözcüğü ise bir şeyi açıklığa kavuşturmak, detaylı bir şekilde açıklamak ve yorumlamak anlamına gelir. Dinimizde her iki kelime de sözlük değil terim anlamında kullanılır. Meal nedir? Meal ile tefsir arasındaki farklar nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Materyal Nedir Ve Ne İşe Yarar Materyal Hazırlama Ve Tasarlama İlkeleri

Materyal Nedir Ve Ne İşe Yarar? Materyal Hazırlama Ve Tasarlama İlkeleri

Materyal kelimesinin kökeni Fransızcadır. Dilimize de Fransızcadan geçmiştir. Materyal aslında gereç demektir. Her aracın bir materyali olabilir. Gündelik yaşantıda ve sosyal medyada materyal kelimesi uzun zamandan beri dilimizde yer almaktadır. Sizler için yazıda bilgilendirici şekliyle detaylı olarak materyal nedir, ne işe yaramaktadır, materyal hazırlama ve tasarlama teknikleri konularını derledik.

24.06.2021Araştırma
Mantolama Nedir Ve Nasıl Yapılır Mantolama Çeşitleri

Mantolama Nedir Ve Nasıl Yapılır? Mantolama Çeşitleri

"Mantolama" kelimesi kimseye yabancı gelmez. Fakat bir tanımı yapılması gerektiğinde düşündürücü olabilir. Peki, mantolama nedir, nasıl yapılır ve çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Manastır Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Türkiyede Bilinen Manastır İsimleri

Manastır Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Türkiye'de Bilinen Manastır İsimleri

Dün alanında hizmet veren birçok yapı bulunmaktadır. Bu yapıların özellikleri ise inanca göre değişiklik gösterebilir. Sizler için manastır nedir ve özellikleri nelerdir? Türkiye'de bilinen manastır isimleri nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Lobotomi Nedir Ve Ne İşe Yarar Lobotomi Neden Yapılır Ve Ne Zaman Yasaklandı

Lobotomi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Lobotomi Neden Yapılır Ve Ne Zaman Yasaklandı

Lobotomi kelimesi İngilizce lobotomy sözcüğünden alıntıdır. Dilimize bu şekilde girerek Latince olarak tıp alanında kullanılmaktadır. Kelimenin Türkçe karşılığı ise beynin iki lobunu birbirinden ayırmak amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Lobotomi nedir, ne işe yarar, neden yapılır, ne zaman yasaklanmıştır detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Lnb Nedir Ve Ne İşe Yarar Lnb Nasıl Çalışır Ve Seçilir

Lnb Nedir Ve Ne İşe Yarar? Lnb Nasıl Çalışır Ve Seçilir

Çok sayıda farklı tip, marka ve model olduğundan, yanlış olanı seçmek, uydu TV'nizin çalışmayacağı anlamına gelebilir. LNB'nin ne olduğunu, bir LNB'nin ne yaptığını gibi farklı uydu TV hizmetleri için kullanılan farklı LNB türlerini derledik.

24.06.2021Araştırma
Lipom Nedir Ve Neden Oluşur Lipom (Yağ Bezesi) Belirtileri Ve Tedavisi

Lipom Nedir Ve Neden Oluşur? Lipom (Yağ Bezesi) Belirtileri Ve Tedavisi

Yağ bezesi olarak bilinmekte olan lipom günümüzde pek çok sayıda kişide görülmekte olan bir durumdur. Bu nedenle sizler için Lipom nedir ve neden oluşur? Lipom (yağ bezesi) belirtileri ve tedavisi nasıl olur? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Koy Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Koy Nasıl Oluşur Türkiyede Koy Örnekleri

Koy Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Koy Nasıl Oluşur? Türkiye'de Koy Örnekleri

Koy kelimesi Ermenice olan kiuġ sözcüğünden gelmektedir. Ermenice olan bu sözcük tarımsal yerleşim yeri olan köy demektir. Topluluk, kalabalık biçiminden evrimleşerek bir doğal oluşum halini alarak koy olarak türemiştir. Sizler için detaylı olarak koy nedir, özellikleri nelerdir, nasıl oluşmuştur ve ülkemizdeki koy örneklerini derledik.

24.06.2021Araştırma
Kıyam Nedir Namazda Kıyam Ne Anlama Gelir

Kıyam Nedir? Namazda Kıyam Ne Anlama Gelir

Dilimize Arapçadan geçmiş olan kıyam kelimesi, hem sözlük hem de terim anlamında kullanılır. Kelimenin ilk anlamı ayağa kalkmak ve ayakta durmaktır. Namazda da rükuya varıp secde ettikten sonra kıyama varılır. Kıyam nedir? Namazda kıyam ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Karsinom Nedir Karsinom Kanser İle Farkı Nedir Ve Tehlikeli Midir

Karsinom Nedir? Karsinom Kanser İle Farkı Nedir Ve Tehlikeli Midir

Çağımızda oldukça fazla kanser türlerinin varlığı söz konusudur. Bu kanser türlerinden birisi de ciltte meydana gelen kanser çeşitleri olmaktadır. Sizin için Karsinom nedir? Karsinom kanser ile farkı nedir ve tehlikeli midir sorularının cevaplarını tüm detayları ile birlikte derledik.

24.06.2021Araştırma
Kama Nedir Ve Ölçüleri Nelerdir Kama Nerelerde Kullanılır

Kama Nedir Ve Ölçüleri Nelerdir? Kama Nerelerde Kullanılır

Kama, imalat sanayisinde kullanılan makine elemanlarından biridir. Bu elemanlar makine sanayisi ile otomotiv sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Kamalar güç aktarım elemanlarının birbirine bağlanmasını sağlar. Kama nedir ve ölçüleri nelerdir? Kama nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Kam Nedir Ve Kime Denir İslamiyet Öncesi Türklerde Kamın Görevleri

Kam Nedir Ve Kime Denir? İslamiyet Öncesi Türklerde Kamın Görevleri

İslamiyet öncesi Türklerde farklı inanışlar olduğu bilinmektedir. Bu yüzden farklı görevleri olan kişiler ortaya çıkmıştır. Bu kişilerden biriside kam adı verilen kişilerdi. Sizler için Kam nedir ve kime denir? İslamiyet öncesi Türklerde kamın görevleri nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Kaligrafi Nedir Ve Nasıl Yapılır Kaligrafi Sanatı Hakkında Bilgi

Kaligrafi Nedir Ve Nasıl Yapılır? Kaligrafi Sanatı Hakkında Bilgi

İlk tüy kalemin, ilk parşömene çarptığı andan itibaren, insanlar güzel yazı yazmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. Günümüzde "Kaligrafi" ve tarih boyunca "Hat Sanatı" bunun en güzel örneklerinden biridir. Peki, Kaligrafi nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
İpek Yolu Nedir, Nereden Başlar Ve Geçer İpek Yolu Özellikleri Ve Tarihçesi

İpek Yolu Nedir, Nereden Başlar Ve Geçer? İpek Yolu Özellikleri Ve Tarihçesi

Tarihte yer alan çok önemli ticaret yolları bulunmaktaydı. Bu ticaret yolları oldukça değerli olmakla birlikte uzun yıllar varlığını sürdürmüşlerdir. Sizler için İpek yolu nedir, nereden başlar ve geçer? İpek yolu özellikleri ve tarihçesi nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Trabzonspor Kulübü yeni sezon formalarını hazırladığı özel kliple tanıttı

Trabzonspor Kulübü yeni sezon formalarını hazırladığı özel kliple tanıttı

 Trabzonspor Kulübü, 2021-2022 sezonunda oyuncuların giyeceği formaların tanıtımı için özel klip hazırladı.

24.06.2021Futbol
Histogram Nedir Ve Ne İşe Yarar Histogram Nerelerde Kullanılır Ve Örnekleri

Histogram Nedir Ve Ne İşe Yarar? Histogram Nerelerde Kullanılır Ve Örnekleri

Pek çok şirket ve küçük işletme sahipleri dahil Histogram her sektörde kullanılması gereken bir sistemdir. Basit bir grafikle işiniz hakkında tüm verilere sahip olabileceğiniz Histogramlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız açısından detayları derledik.

24.06.2021Araştırma
Havas İlmi Nedir İslamda Havas İlminin Yeri Nasıldır

Havas İlmi Nedir? İslam'da Havas İlminin Yeri Nasıldır

Havas ilmi İslam ansiklopedisinde yer alan bir terimdir. Havas ilmi has ve hassa kelimelerinden türemiştir. Tabiat ve nesneler için kullanılan bu kelime öbeği insanlar için kullanıldığında üstün, seçkin kişi, sıra dışı gibi anlamları ifade etmektedir. Havas ilmi nedir ve İslam'da havas ilminin yeri nasıldır detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Gaza Nedir İslamda Gaza Kavramı

Gaza Nedir? İslam'da Gaza Kavramı

Dilimize Arapçadan geçmiş olan gaza kelimesi, gazve kökünden türetilmiştir. Her iki kelimenin anlamı da İslam'ı yaymak ve korumak adına yapılan savaştır. Din için verilen her mücadele de cihat ve gaza olarak nitelendirilmiştir. İslam'da gaza kavramı konusunu örnek hadislerle birlikte derledik.

24.06.2021Araştırma
Bakan Soylu: Türkiye geneli terörist sayısı 240a düştü

Bakan Soylu: Türkiye geneli terörist sayısı 240'a düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de var olan terörist sayısının 240'a düştüğünü belirterek, "Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar." dedi.

24.06.2021Haber
Fissür Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir Fissür Belirtileri Nelerdir

Fissür Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir? Fissür Belirtileri Nelerdir

Fissür, genel olarak Anal Fissür olarak bilinen bir rahatsızlıktır. Ülkemizde bu rahatsızlıktan muzdarip olan genelde genç kesimdir. Bunun nedenleri arasında hazır ve kuru yemekler, gerekli kişisel bakımın yapılmaması ve yanlış cinsel hayat seçimleri gelmektedir. Peki, fissür nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma

Eskrim Nedir Ve Nasıl Oynanır? Eskrim Sporu Özellikleri Ve Tarihçesi

Eskrim sözcüğünün kökeni Germen diline dayanmaktadır. Germen dilinde skerman veya sebermen sözcüklerinden gelmektedir. Dilimizdeki Türkçe karşılığı ise korunmak ve savunmak anlamındadır. Savunmayı içeren bir spor dalıdır. Eskrim nedir, nasıl oynanır, bu sporun özellikleri ve tarihçesi konularına dair detayları derledik.

24.06.2021Araştırma
Elips Nedir Elips Yörüngenin Sonuçları Nelerdir

Elips Nedir? Elips Yörüngenin Sonuçları Nelerdir

Özellikle akşam vakitlerinde televizyon izlerken, genelde tartışma programlarında, haberlerde veya internette gazete okurken karşımıza çıkan kelimeler her zaman merak konusu olmuştur. Hele ki dünyanın yörüngesi ile alakalı olan bir terim ise insanlarda daha fazla merak duygusu oluşturmaktadır. Peki, Elips nedir? Elips yörüngenin sonuçları nelerdir? İşte detaylar.

24.06.2021Araştırma
Ekys Nedir Ve Kimler Girebilir Ekys Soru Dağılımı Hakkında Bilgi

Ekys Nedir Ve Kimler Girebilir? Ekys Soru Dağılımı Hakkında Bilgi

Milli Eğitim bakanlığı kadrolarında müdür yardımcısı konumunda görev üstlenmek isteyen öğretmenlerin EKYS sınavına girmek suretiyle başvuru yapma olanağı söz konusu olabiliyor. Sizin için EKYS nedir ve kimler girebilir? EKYS soru dağılımı hakkında bilgi konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

24.06.2021Araştırma
Bakan Soyludan flaş açıklamalar Türkiyedeki terörist sayısında son rakamı duyurdu

Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar! Türkiye'deki terörist sayısında son rakamı duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de var olan terörist sayısının 240'a düştüğünü belirterek, "Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar." dedi.

24.06.2021Gündem
Dönence Nedir Coğrafyada Kısaca Dönence Kavramı Ve Tanımı

Dönence Nedir? Coğrafyada Kısaca Dönence Kavramı Ve Tanımı

Dönence kelimesi sıklıkla duyduğumuz coğrafi terimlerden biridir. Bu terimin anlamı çoğunlukla merak konusu olmaktadır. Bu sebeple de dönence ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Dönence nedir? Coğrafyada kısaca dönence kavramı ve tanımı nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Derişim Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Derişim Arttıkça Donma Ve Kaynama Noktası Konu Anlatımı

Derişim Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Derişim Arttıkça Donma Ve Kaynama Noktası Konu Anlatımı

Derişim incelemeleri hususunda iki çözelti karşılaştırılırken içinde daha çok çözülmüş durumda olan madde bulunan çözeltiye derişik çözelti, az olan madde bulunana seyreltik çözelti denilmektedir. Sizin için derişim nedir ve nasıl hesaplanır? Derişim arttıkça donma ve kaynama noktası hakkında detayları derledik.

24.06.2021Araştırma
Andy Murray, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına katılacak

Andy Murray, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılacak

Kariyerinde iki olimpiyat şampiyonluğu bulunan Büyük Britanyalı tenisçi Andy Murray, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılacak.

24.06.2021Tenis
Can Sıkıntısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer Can Sıkıntısı Gideren Hobiler Ve Öneriler..

Can Sıkıntısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Can Sıkıntısı Gideren Hobiler Ve Öneriler..

Sıkılmış bir insan için, zamanın daha yavaş geçtiği algısı ile zihinsel yorgunluk daha da kötüleşir. Özellikle pandemi döneminde olduğumuz ve evlere kapandığımız şu zamanlarda vakit neredeyse geçmiyor. Fakat yeni başlangıçlar yaparak, can sıkıntınızı ortadan kaldırabilirsiniz. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Bilateral Nedir Tıpta Bileteral Kavramı Ne Anlama Gelir

Bilateral Nedir? Tıpta Bileteral Kavramı Ne Anlama Gelir

Bilateral kelimesi özellikle bulmaca çözmeyi seven kişilerin sıklıkla karşılamakta olduğu kelimelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan insanlar tarafından ne demek olduğu çok merak edilen kelimeler arasındadır. Sizin için Bilateral nedir? Tıpta bileteral kavramı ne anlama gelir sorularının yanıtlarını derledik.

24.06.2021Araştırma
Berzah Nedir Berzah Alemi Nasıl Bir Yerdir

Berzah Nedir? Berzah Alemi Nasıl Bir Yerdir

Arapça kökenli bir sözcük olan berzah kelimesinin sözlük anlamı dar ve zorlu geçittir. Öldükten sonra ruhların bekletildiği aleme, berzah alemi adı verilir. İslam inancına göre dünya hayatında Allah'ın yasak ve emirlerine uyan takva ehli kullar için berzah alemi rüya gibi < kısa ve hızlı geçecektir. Allah'ı, peygamberleri ve ahireti inkar edenler ise bu alemde kabir azabı çekecektir. Berzah nedir? Berzah alemi nasıl bir yerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Süper Loto sonuçları canlı çekiliş sorgulama ekranı: 24 Haziran Süper Loto çekiliş sonuçları millipiyangoonlineda

Süper Loto sonuçları canlı çekiliş sorgulama ekranı: 24 Haziran Süper Loto çekiliş sonuçları millipiyangoonline'da

Süper Loto sonuçları heyecan dolu çekilişin ardından millipiyangoonline'da belli oldu. Süper Loto'nun perşembe akşamı yapılan çekilişinde büyük ikramiye sahibini aradı. Sisal Şans tarafından noter huzurunda düzenlenen canlı çekiliş ile Süper Loto sonuçları ve ikramiye kazandıran numaralar erişime açıldı. Süper Loto sonuçları online sorgulanacak. İşte, 24 Haziran Süper Loto çekiliş sonuçları ve sorgulama ekranı.

24.06.2021Gündem
Adrenalin Nedir Ve Ne İşe Yarar Adrenalin Hormonu Görevleri

Adrenalin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Adrenalin Hormonu Görevleri

Adrenalin vücutta ve beyinde görev yapan çok önemli bir nörotransmitter ve hormondur. Bu hormonun adı bazı kaynaklarda epinefrin olarak da geçer. Adrenalin vücutta böbrek üstü bezlerinden beyinde ise, beyin sapı civarında bazı nöronlar tarafından salgılanır. Adrenalin nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Zonklayıcı Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Şiddetli Baş Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Zonklayıcı Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Şiddetli Baş Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Baş ağrısı yaşamımızın belirli kısmında ortaya çıkar ve oldukça dayanılmaz hal alabilir. Özellikle zonklayıcı baş ağrısı hemen hemen hepimizin çektiği bir durumdur. Zonklayıcı baş ağrısına ve şiddetli baş ağrısına iyi gelen durumlar vardır. Son günlerde baş ağrısı şikayetleri artan kişiler baş ağrısına nelerin iyi geldiğini araştırmaktadırlar. Peki zonklayıcı baş ağrısına ne iyi gelir? Zonklayıcı baş ağrısı nasıl geçer? Şiddetli baş ağrısının nedenleri nelerdir? İşte şiddetli baş ağrısı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Şiddetli Kabızlığa Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Şiddetli Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi

Şiddetli Kabızlığa Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Şiddetli Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi

Kabızlık en sık karşılaşılan sindirim sistemi rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Özellikle şiddetli kabızlık önemli bir sindirim sistemi hastalığı olarak tanımlanır. Şiddetli kabızlık şikayeti yaşayanlar gerek internet gerekse de diğer platformlardan şiddetli kabızlığa neyin iyi geldiğini ve nasıl geçtiğini araştırmaktadırlar. Peki şiddetli kabızlığa ne iyi gelir? Şiddetli kabızlık nasıl geçer? Şiddetli kabızlık nedenleri nedir? Şiddetli kabızlık nasıl tedavi edilir? İşte şiddetli kabızlık ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Safra Kesesi Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Safra Kesesi Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Safra Kesesi Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Safra Kesesi Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Safra kesesi ağrısı en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden bir tanesidir. Safra kesesi ağrısı şikayeti yaşayan kişiler bunlara alternatif olarak doğal tedavi seçeneklerini araştırmaktadırlar. Safra kesesi ağrısına iyi gelen pek çok doğal tedavi seçeneği vardır. Son günlerde safra kesesi ağrısı yaşayan kişiler arama motorlarında safra kesesi ağrısına nelerin iyi geldiğini araştırmaktadırlar. Peki safra kesesi ağrısına ne iyi gelir? Safra kesesi ağrısı nasıl geçer? Safra kesesi ağrısı nedenleri ve tedavi seçenekleri nedir? İşte safra kesesi ağrısı ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Kum Dökmeye Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Kum Dökmek Nedenleri Ve Tedavisi

Kum Dökmeye Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Kum Dökmek Nedenleri Ve Tedavisi

Böbrek hastalıklarından bir tanesi olarak bilinen kum dökme toplumda sıklıkla karşılaşılan rahatsızlıklar arasındadır. Kum dökmeye iyi gelen doğal tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Kum dökme şikayeti yaşayan kişiler internet üzerinden doğal tedavi yöntemlerini araştırmaktadırlar. Kum dökme pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Peki kum dökmeye ne iyi gelir? Kum dökme nasıl geçer? Kum dökmek nedenleri ve tedavisi nasıldır? İşte kum dökme ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Kalp Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Kalp Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Kalp ağrısı, acil servislere başvurularda en yaygın nedenlerden biri olan göğüs ağrısıyla karıştırılabilen rahatsızlıktır. Ölümle sonuçlanabilen rahatsızlık olduğundan hafife alınmaması ve ağrı durumunda uzmanlara başvurulması gerekir. Kalp ağrısı nedir, kalp ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, nedenleri ve tedavisi nedir detayları ile derledik.

24.06.2021Sağlık
Askeri Ceza Kanununda değişiklik teklifi TBMMde kabul edildi

Askeri Ceza Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'de kabul edildi

Askeri suçlara ilişkin dava ve işler, suçun işlendiği yerin bağlı olduğu ilin adıyla anılan asliye ve ağır ceza mahkemelerinde ya da askeri birlik ve personel yoğunluğunun gerektirmesi halinde Adalet Bakanlığının önerisi üzerine, Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) belirlenen ilçelerde kurulu bulunan asliye veya ağır ceza mahkemelerinde görülecek.

24.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye uluslararası yatırımcılar için güvenli bir limandır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye uluslararası yatırımcılar için güvenli bir limandır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Rekabetçi üretim yapısı, kalifiye iş gücü, stratejik konumu, modern lojistik altyapısı, kapsayıcı destek ve teşvik programlarıyla Türkiye, uluslararası yatırımcılar için güvenli bir limandır." dedi.

24.06.2021Haber
Bağırsak Gazına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bağırsak Gazı Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak Gazına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bağırsak Gazı Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsaklarda gaz oluşmasının çok sayıda sebebi olabilir. Yaşam tarzı, kullanılan ilaçlar, tüketilen yiyecekler bağırsak gazının oluşumunun birkaç sebebidir. Geçici bir durum olan bağırsak gazı problemi, günlük yaşantının problemli hale gelmesine neden olur. İşte, tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak enfeksiyonu en sık karşılaşılan sindirim sistemi hastalıklarından bir tanesidir. Sindirim sistemi kanalının tıkanmasına da yol açan bağırsak enfeksiyonu mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bağırsak enfeksiyonunun neden olduğu son yıllarda araştırma konusu olmuştur. Peki bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir? Bağırsak enfeksiyonuna nasıl geçer? Bağırsak enfeksiyonu nedenleri nelerdir? Bağırsak enfeksiyonu tedavisi nedir? İşte bağırsak enfeksiyonu ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Ayak Yanmasına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Ayak Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Ayak Yanmasına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Ayak Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Ayak yanması, çoğu kişide sık sık görülen bir rahatsızlık olarak bilinir. Yanma hissinin yanı sıra kaşına, kızarma, terleme gibi durumlar da eklenir. Yanan ayakların en büyük nedeni nörolojik rahatsızlıklardan dolayı olduğu bilinir. Özellikle 50 yaş ve daha üzeri kişilerde ve kadınlarda daha çok meydana gelir. Sinir ve strese bağlı olabilmenin yanı sıra başka nedenlerden dolayı da meydana gelebilir. Olumsuz bir durum olup hayatı da olumsuz etkileyen ayak yanmasının belirtileri, sebepleri ve ne iyi gelir gibi konulara ait detayları derledik.

24.06.2021Sağlık
Alerjik Astıma Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Alerjik Astım Nedenleri Ve Tedavisi

Alerjik Astıma Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Alerjik Astım Nedenleri Ve Tedavisi

Alerjik astım özellikle bahar aylarında daha fazla ortaya çıkar. Alerjik astımı olan kişilerde alerjiyi tetikleyecek unsurlar bir hayli fazladır. Bundan dolayı alerjik astımı olan kişilerin yaşam kalitesini ona göre belirlemiş olması gerekir. Son günlerde alerjik astım ile ilgili araştırmalar devamlı olarak artmıştır. Peki alerjik astıma ne iyi gelir? Alerjik astım nasıl geçer? Alerjik astımın nedenleri nelerdir? Alerjik astımın tedavisi nasıl olur? İşte alerjik astım ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Yaban Kedisi Nedir Yaban Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Yaban Kedisi Nedir? Yaban Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Yaban kedisi (Felis silvestris) yani kedigiller (Felidae) familyasına ait olan bir kedi türüdür. Avrupa, Batı Asya ve Afrika kıtalarında yaşayan yaban kedisi kendine has özelliklere sahiptir. Yaban kedisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Yaşam
Van Kedisi Nedir Van Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Van Kedisi Nedir? Van Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Van kedisi dünyadaki kedi türlerinde arasında yer alan bir çeşittir. Türkiye'ye özgü olan bu kedi çeşitli özelliklere sahiptir. Görüntüsünün farklılığıyla dikkat çekmektedir. Özel bakımıyla beraber özel kişilik özelliklerine de sahiptir. Sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak Van kedisi nedir, özellikleri, kişiliği nasıldır ve bakımı nasıl yapılır konularını derledik.

24.06.2021Yaşam
Sibirya Kedisi Nedir Sibirya Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Sibirya Kedisi Nedir? Sibirya Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

İnsanların hayatlarında en çok yer bulan hayvanların başında kediler gelmektedir. Kediler son derece uysal hayvanlar olduğundan dolayı insanların yanında kendilerine kolayca yer bulabilmektedirler. Sizler için Sibirya kedisi nedir? Sibirya kedisinin özellikleri, kişiliği ve bakımı nasıldır? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Yaşam