EKSTRA
MENÜ

Burun Spreyi

Burun Spreyi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Burun Spreyi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 212 Burun Spreyi haberi bulunmuştur.

Burun Spreyi Haberleri

Yanlış burun spreyi kullanımı çeşitli sorunlara neden olabilir

Yanlış burun spreyi kullanımı çeşitli sorunlara neden olabilir

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Hünkar Batıkhan, yanlış burun spreyi kullanmanın ‘kronik rinit’ hastalığına yol açtığını söyledi.

16.10.2020Sağlık
Çinden yeni koronavirüs aşısı

Çin'den yeni koronavirüs aşısı

Çin, yeni tip koronavirüse karşı burun spreyiyle tatbik edilen bir aşı adayının insanlar üzerinde test edilmesini onayladı.

11.09.2020Dünya
Çinin burun spreyi formunda koronavirüs aşısı onaylandı

Çin'in burun spreyi formunda koronavirüs aşısı onaylandı

Çin, yeni tip koronavirüse karşı burun spreyiyle tatbik edilen bir aşı adayının insanlar üzerinde test edilmesini onayladı.

11.09.2020Teknoloji
Yaz Aylarında Burun Estetiğinde Bunlara Dikkat

Yaz Aylarında Burun Estetiğinde Bunlara Dikkat

Yaz aylarında burun estetiği ameliyatı olunabilir mi, bu durum bir sakınca yaratır mı? Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal anlatıyor.

Uçakta Kulak Tıkanmasını Engellemek İçin Öneriler

Uçakta Kulak Tıkanmasını Engellemek İçin Öneriler

Yaz aylarının başlamasıyla beraber seyahatlerde artıyor, ancak yolculuktan önce kulaklarda tıkanma varsa uçak yolculuğu çok tehlikeli olabilir. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.

18.07.2020İyi Yaşam
Yaz Aylarında Burun Kanamalarına Dikkat

Yaz Aylarında Burun Kanamalarına Dikkat!

Yaz aylarında sıcak havanın etkisi, klimaların yoğun kullanımı ile burun kanamaları artıyor, burun kan damarları açısından çok zengin bir yapıya sahiptir. Kuru sıcak hava burun içerisindeki koruyucu tabakanın zayıflamasına neden olarak, kanamaya eğilimi artırıyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.

3.07.2020İyi Yaşam
Burun Spreyi Kronik Tıkanıklığa Çözüm Değilmiş

Burun Spreyi Kronik Tıkanıklığa Çözüm Değilmiş

Burun tıkanıklığı ilk bakışta bakıldığında basit gibi görünse de aslında bir çok hastalığa zemin hazırlayabiliyor.Kronik burun tıkanıklığı uykusuzluk ve yorgunluk gibi yaşam kalitesini düşüren sorunlara neden olurken, uzun vadede ise kalp büyümesi gibi çok daha ciddi problemlere yol açabilir.Ayrıca burun tıkanıklığına bağlı geceleri ağızdan nefes almak horlamaya, uyku problemlerine, konsantrasyon sorunlarına neden olabiliyor. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal konu hakkında bilgiler verdi.

26.05.2020İyi Yaşam
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir Burun tıkanıklığı nasıl açılır

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı nasıl açılır

Hem mevsimsel olarak hem de alerji sebebi ile burun tıkanıklığı gerçekleşebilir. Burun eti ve geniz etinde bazı faktörlerin ardından yaşanan şişmeler burun tıkanıklığının en büyük nedenlerinden biridir. Peki Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı nasıl açılır

22.05.2020Sağlık
Burun spreyi orucu bozar mı Burun kanaması orucu etkiler mi

Burun spreyi orucu bozar mı? Burun kanaması orucu etkiler mi?

Rahatsızlıkları dolayısıyla kullanmak zorunda kaldıkları burun spreyi ve burun damlası orucu bozar mı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, internet üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği yanıtı araştırıyor. Burun kanaması orucu bozar mı sorusu da bazı vatandaşların gündeminde yer alıyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın burun kanaması, burun spreyi ve damlası orucu bozar mı sorusuna verdiği cevap ne oldu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

24.04.2020Gündem
Alerjin varsa gözlük tak

Alerjin varsa gözlük tak

Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Şekerel, koronavirüsten korunmada en önemli yöntemin elleri göz, ağız ve burna götürmemek olduğunu hatırlatarak alerjisi olanlara da maske ve gözlük önerdi. Prof. Dr. Şekerel, Hürriyet’in sorularını şöyle yanıtladı:

30.03.2020Gündem
Koronavirüsün alerji hastalıklarının üzerindeki etkisi nedir

Koronavirüsün alerji hastalıklarının üzerindeki etkisi nedir?

Bahar mevsimini yaşadığımız şu dönemde, özellikle polen alerjisi olanlar, sık sık ellerini burun ve gözleriyle temas ettirebiliyorlar. Peki, koronavirüs alerji hastaları için risk oluşturuyor mu? Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

25.03.2020Sağlık
Son dakika haberleri: Corona virüse karşı yerli ilaç ve aşı çalışması için harekete geçildi

Son dakika haberleri: Corona virüse karşı yerli ilaç ve aşı çalışması için harekete geçildi

Moleküler Biyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Nesrin Özören, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile gerçekleştirilen toplantı sonrası koronavirüse karşı ülkemizde yerli aşı ve ilaç çalışmalarına hızla başlanacağını söyledi.  Prof. Dr. Nesrin Özören, "Türkiye'deki çalışmalarda ilaç kısmı belki 3-4 aya netice verir ama aşı çalışmaları için 6 ay-1 yıl gibi bir süre gerekecek. Testler ve denemeler yapmamız gerekiyor hayvanlar üzerinde de" dedi.

24.03.2020Gündem
En kritik günlerdeyiz, kurallara uymazsak durum ciddileşecek

En kritik günlerdeyiz, kurallara uymazsak durum ciddileşecek

Koronavirüs beraberinde pek çok kafa karışıklığı da getirdi. Nasıl bulaşır, nasıl korunuruz; hemen her uzman farklı bir yöntem öneriyor. En yetkin isimlerden Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a danıştık.

22.03.2020Hürriyet Pazar
Tüp Bebek İlaçları Yumurtalık Kanserine Neden Olabilir mi

Tüp Bebek İlaçları Yumurtalık Kanserine Neden Olabilir mi?

Tüp bebek tedavisi gören kadınların, tedavi sürecinde endişe duyduğu birçok konu olabilir. Bunlardan biri de; tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların olumsuz etkilere sebep olup olmayacağıdır. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, tüp bebek ilaçlarının etkileri hakkında sizlere açıklamalarda bulundu.

Burun spreyi kalıcı hasar verebilir

Burun spreyi kalıcı hasar verebilir

Özellikle toplumda burun tıkanıklığı için çok sık tercih edilen bazı burun spreylerinin uzun süre kullanılmasının sakıncalı olduğuna dikkat çeken Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Öğretim Üyesi Dr. Kenan Selçuk Tuncay, “Bazı burun spreyleri uzun süre kullanıldığında burundaki normal olan fizyolojik mekanizmaları kalıcı olarak yok ettiği için şikayetlerinin daha da artmasına ve hastaları çözümü olmayan bir yola sürüklemektedir” dedi.

26.02.2020Sağlık
Dünyada sigaradan sonra en büyük bağımlılık burun spreylerine

Dünyada sigaradan sonra en büyük bağımlılık burun spreylerine

Burun yapısını bozan ve nefes almayı güçleştirecek çeşitli solunum yolları problemlerine sebep olan grip, sinüzit, alerjik rinit, nazal polipler gibi hastalıklar nedeniyle oldukça sık kullanılan burun spreylerine karşı uyarılarda bulunan Op. Dr. Bilgehan Aydın, bu spreylerin aşırı ve ihtiyaç dışı kullanımlarda bağımlılık yapabileceğini kaydetti.

7.02.2020Sağlık
Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Her mevsimde görülse de en çok kış aylarında ortaya çıkan ve genellikle burun- geniz akıntısı ile kendisini belli eden sinüzit, tedavi edilmediği takdirde kişilerin günlük yaşam kalitesini düşürüyor. Sinüs boşluklarının iltihaplanması olarak tanımlanan sinüzite evde uygulayacağınız bazı yöntemler iyi gelebilir. Peki, sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer? İşte, sinüzit hastalığı ve tedavisi hakkında detaylar.

8.12.2019Sağlık
Bahar Aylarında Saman Nezlesine Dikkat Edin

Bahar Aylarında Saman Nezlesine Dikkat Edin!

Alerjik rinit yani saman nezlesi iş ve sosyal yaşamda kısıtlamalara neden olduğu için özellikle bahar aylarında havadaki polen miktarının artmasıyla birçok kişinin kabusu oluyor. Vücutta kaşıntı, kızarıklık, burunda şeffaf renkli akıntı ve şişme, sık sık arka arkaya hapşırma ve gözlerde kaşıntı gibi şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. KBB Bölüm’ünden Prof. Dr. Mustafa Cem Özbek, alerjik rinit ve tedavisi ile ilgili bilgi verdi.

Hamilelikte grip bebeğe bir zarar verir mi

Hamilelikte grip bebeğe bir zarar verir mi?

Hamileyken gribe yakalanmak bebeğe zarar veri mi? Hamilelikte gripten korunmak için neler yapılmalı? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Figen Temelli Akın, anne adaylarına üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı almaları gereken önlemleri anlatıyor.

Kuzey Iraka ilaç kaçırma girişimine polis engeli

Kuzey Irak'a ilaç kaçırma girişimine polis engeli

MERSİN'de,TIR'da arama yapan polis ekipleri, Kuzey Irak'a götürüleceği tespit edilen 124 bin 695 adet tıbbi ilaç ele geçirdi.

12.02.2019Gündem
Dikkat Geniz eti deyip geçmeyin

Dikkat! Geniz eti deyip geçmeyin!

Çocukların ağzı açık uyuması, horlaması ya da sıkça karşılaşılan burun tıkanıklığı geniz eti büyümesinin belirtilerinden olduğunu söyleyen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü’nden Uzm. Dr. Mustafa Konaklıoğlu; geniz eti büyümesi ile ilgili şu bilgileri verdi...

Burun spreyleri bağımlılık yapabilir

Burun spreyleri bağımlılık yapabilir

Burun spreylerinin doktorlar tarafından önerildiği süre ve doz dışında kullanılmaması gerektiğini söyleyen Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Müzeyyen Doğan, "Uzun süreli kullanım durumlarında bağımlılık yapabilir ve kan değerlerini değiştirebilir" dedi.

8.01.2019Sağlık
Burun Kuruluğuna Pratik Çözümler

Burun Kuruluğuna Pratik Çözümler

Kışın gelmesiyle beraber kaloriferler yanmaya başladı ve çok açılan kaloriferler, kuru hava ile birlikte burun kuruluğu, burun tıkanıklığı hatta burun kanamalarına kadar gidebilen problemlere sebep olabiliyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar sizler için burun kuruluğunu engellemenin pratik yöntemlerini anlattı…

Burun spreyi tıkanıklığa geçici çözüm sağlıyor

Burun spreyi tıkanıklığa geçici çözüm sağlıyor

Burun tıkanıklığı ilk bakışta bakıldığında basit gibi görünse de aslında bir çok hastalığa zemin hazırlayabiliyor. Kronik burun tıkanıklığı uykusuzluk ve yorgunluk gibi yaşam kalitesini düşüren sorunlara neden olurken, uzun vadede ise kalp büyümesi gibi çok daha ciddi problemlere yol açabilir. Ayrıca burun tıkanıklığına bağlı geceleri ağızdan nefes almak horlamaya, uyku problemlerine, konsantrasyon sorunlarına neden olabiliyor. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanı Op Dr Bahadır Baykal konu hakkında bilgiler verdi.

30.10.2018Sağlık
Hava yolculuğu yapacaklar bunlara dikkat.. Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli

Hava yolculuğu yapacaklar bunlara dikkat.. Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli?

Uçak yolculuğu, özellikle de uzun mesafeli yolculuk, yolcuları, kendilerinin sağlık durumlarını olumsuz bir şekilde etkileyebilecek birçok faktöre maruz bırakmaktadır. Geçmişte hastalık problemleri olan yolcular bu faktörlere karşı daha hassas olabilirler. Eğer yolcu planlarını dikkatlice yapar ve yolculuk öncesinde ve sonrasında ve yolculuk sırasında birtakım basit tedbirleri alırsa, hava yolculuğu ile ilgili sağlık riskleri asgari düzeye indirilmiş olur. Peki Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli?

17.07.2018Gündem
Göz ve kulak damlası orucu bozar mı

Göz ve kulak damlası orucu bozar mı?

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, orucu bozan durumlar vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. Özellikle çeşitli sağlık sorunları nedeniyle göz ve kulak damlası kullanmak zorunda olan vatandaşlar, 'Göz damlası kullanmak orucu bozar mı?' ve 'Oruçluyken kulak damlası kullanılır mı?' sorularının yanıtını araştırıyor. Vatandaşlar söz konusu durum hakkında özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görüşünü sorguluyor. Peki, göz damlası orucu bozar mı? Oruçluyken kulak damlası kullanılır mı?

17.05.2018Gündem
Burun spreyi orucu bozar mı Kulak damlası orucu etkiler mi

Burun spreyi orucu bozar mı? Kulak damlası orucu etkiler mi?

Burun spreyi orucu bozar mı sorusu, Ramazan ayıyla birlikte oruç ibadetine başlayan binlerce vatandaşın aklındaki soru oldu. Rahatsızlıkları nedeniyle burun spreyi kullanmak zorunda olan birçok vatandaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuyla ilgili açıklamalarını sorgulamaya başladı. Peki, burun spreyi orucu bozar mı? İşte, Diyanet'in verdiği bilgilere göre merakla araştırılan burun spreyi hakkında detaylı bilgiler

14.05.2018Gündem
Boğaz enfeksiyonu paradan bulaşıyormuş

Boğaz enfeksiyonu paradan bulaşıyormuş!

Yüksek ateş, boğaz ağrısı ve halsizlik… Kış ayının başından beri hemen hemen herkes aynı sorundan dert yanıyor. Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Altıntaş enfeksiyonların her yıl başkalaşım geçirdiğini belirterek şu uyarıda bulundu: “Para ve cep telefonu gibi objeler enfeksiyon bulaştırıyor. Gereksiz antibiyotik almayın, zencefil-limon karışımını deneyin, bilinçsizce burun spreyi yerine karbonat kullanın, sebze ve meyveyi mevsiminde tüketin!”

2.02.2018Sağlık
Baharı üst solunum yolu enfeksiyonu ile karşılamayın

Baharı üst solunum yolu enfeksiyonu ile karşılamayın

Çok sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı uyarılarda bulunan KBB Uzmanı Prof. Dr. Emre Üstündağ, doğru tedavi için doktor kontrolünde olmadan ilaç kullanılmamalı gerektiğinin altını çizdi.

24.03.2017Sağlık
7 liralık ilaç futbolu karıştırdı

7 liralık ilaç futbolu karıştırdı

Türkiye dün F.Bahçeli Gökhan Gönül’e uygulanan tedaviyi konuştu.Sarı lacivertlilerin 2-0 kazandığı Beşiktaş derbisinden sonra alınan doping numunesinde yasaklı madde belirlenen yıldız futbolcuya söz konusu ilaç, kırık kaburgası için verildi ve bu durum da Federasyon’a bildirildi.Dopingle mücadele uzmanı Dr. Kaya Livanelioğlu, “Gökhan’ın durumu kurallara uygun görünüyor. TFF, Fenerbahçe gerekli izinleri aldığı için pozitif çıkan bu testi negatife çevirerek problemi ortadan kaldırabilirdi” dedi.

30.03.2016Futbol
Gribe karşı savaşa hazır mısınız

Gribe karşı savaşa hazır mısınız

Sağlık Bakanlığı alarmda. Grip Bilimsel Danışma Kurulu toplandı, bulunan sonuçlar zaten hepimizin malumu: Kendisi henüz yakalanmamış olsa bile yakınları, arkadaşları, komşuları arasında gripten mustarip olmayan yok.

16.01.2016Sağlık
Sevgi ve yakınlık hormonu içeren sprey

Sevgi ve yakınlık hormonu içeren sprey

Avustralya’daki Sydney Üniversitesi’nden bilim insanları sarılma, cinsel ilişki ve doğum sırasında salgılanan ve “sevgi ve yakınlık” hormonu olarak da bilinen Oxytocin’i içeren bir burun spreyi üretti.

30.10.2015Avrupa
Şimdi grip için aşılanmanın tam zamanı

Şimdi grip için aşılanmanın tam zamanı!

2015-2016 sezonu grip aşısı hakkında bilmeniz gerekenler...

Oksitosin hormonu fazla kiloyla da savaşıyor

Oksitosin hormonu fazla kiloyla da savaşıyor

Oksitosin hormonunun erkeklerin daha az kalorili yiyeceklere yönelmesini sağladığı belirlendi.

6.03.2015Sağlık
Gebelikte sık görülen hastalıklar ve ilaç kullanımı

Gebelikte sık görülen hastalıklar ve ilaç kullanımı

Gebelikte özellikle erken dönemde ilaç kullanımından olabildiğince uzak durulmalı

Her şeyin sorumlusu bu hormon

Her şeyin sorumlusu bu hormon

Almanya'nın Bonn Üniversitesinde yapılan araştırma, tıpta "flörtöz kimyasal" olarak adlandırılan "oksitosin" hormonunun, erkeklerin sevgililerini daha çekici bulmasına neden olduğunu ortaya koydu.

1.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Tüp bebek tedavisi ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Tüp bebek tedavisinde erkeğin yaşı da önemli mi? Tedavi için kullanılan ilaçların kalıcı yan etkileri var mı? İşte tüp bebek tedavisinde doğru bilinen yanlışlar...

26.06.2020

Çocukları seyahatte hastalıktan korumanın yolları

Bahar ayları ve yaklaşan yaz tatili için seyahat planları yapma dönemindeyim. Ailece sık seyahat etsek de her seferinde oğlumun hasta olması ihtimalinin bir anne olarak beni endişelendirdiğini itiraf etmeliyim… Özellikle son aylarda hızla yayılan koronavirus ve çocukların sık yaşadığı diğer solunum yolu hastalıklarıyla seyahatte başımıza gelebilecek her türlü yaralanma, hastalık ya da acil durum ihtimaline karşı önlem almaya çalışıyorum.

2.03.2020

Cem Yılmaz 1999 yılında gizlice neyini küçülttü

Cem Yılmaz’ın perşembe günü akşamüzeri Instagram hesabından yaptığı açıklama herkesi şaşırttı.

29.12.2019

Mevsimsel alerjiler nasıl kontrol altına alınır?

Burun akıntıları, öksürük krizleri, sulanan gözler… Açık hava alerjilerinin perişan ettiği mevsimin tam ortasındayız. İşte nasıl rahatlayacağınızın yolları...

12.05.2019

Seyahatte sağlığınızı korumanın 8 yolu

Seyahat sırasında bulunulan otel, uçak gibi ortamlar arasında en pis yerlerin nereler olduğunu biliyor musunuz? Kendinizi ve ailenizi korumanın yollarını öğrenmek için yandaki ipuçları aklınızda olsun.

18.08.2018

Çocuğunuzu korumanız gereken yaz hastalıkları

Sıcak havalarda mikropların daha kolay üremesinden dolayı sık karşılaştığımız yaz hastalıklarını Dr. Süha Ünüvar anlattı.

6.07.2018
Alerjik Rinit nedir

Alerjik Rinit nedir?

Halk arasında saman nezlesi olarak bilinen hastalık yaşam kalitesini düşürüyor.

27.08.2015

Mevsimsel grip salgını ve domuz gribi

Hastalığın ağırlık derecesi o mevsimdeki gribin şiddeti ile ilgilidir.

25.03.2015
Diş aşısı geliyor

Diş aşısı geliyor!

Yıllardır insanların başına bela olan çürükleri diş aşılarıyla engellemek mümkün mü?

29.08.2013