EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınavı Sonuçları

Bursluluk Sınavı Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınavı Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 256 Bursluluk Sınavı Sonuçları haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Haberleri

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

Bursluluk sınav sonuçları, sınava giren ve neticesini merak eden binlerce öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. İOKBS olarak da bilinen bursluluk sınavı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilmiş ve Türkiye genelinde binlerce öğrenci katılım göstermişti. Peki, İOKBS bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.07.2019Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak MEB bursluluk sınavı için tarih verdi

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB bursluluk sınavı için tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları gündemdeki yerini koruyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınavda başarılı olan öğrenciler, ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca burs elde edecekler. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

12.07.2019Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır? MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Haziran ayının ilk haftasında düzenlenen sınavda, adayların gözü MEB'den yapılacak açıklamaya çevrilmişken, sonuçların açıklanacağı tarih internette araştırılmaya başlandı. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır? MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu?

15.07.2019Gündem
MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk sınavında tarih belli oldu

MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavında tarih belli oldu!

İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) sınavına dahil olan öğrenciler, sınav sonuçları için geri sayıma başladı. Sınavın ardından haftalar geçmesine rağmen sonuçlarını bekleyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. MEB'in takvimine göre, bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayı içerisinde duyurulacak. Peki, MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

19.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS bursları ne zaman verilecek

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursları ne zaman verilecek?

Binlerce öğrencinin öğrenim hayatlarına katkı sağlama amacıyla girdiği İOKBS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2 Haziran'da gerçekleşen bursluluk sınavının üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları da hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılında İOKBS takvimini günler öncesinden paylaşmıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursları ne zaman verilecek?

21.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı MEB sonuç sorgulama sayfası

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı? MEB sonuç sorgulama sayfası

LGS sonuçlarının açıklanması ardından bursluluk sınavı sonuçlarına yönelik beklentiler de hız kazandı. Eski adı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının 22 Temmuz'da yani bugün MEB tarafından açıklanacağı duyurulmuştu. Peki, Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı? MEB sonuç sorgulama sayfası

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı ODSGM sayfası neden açılmıyor

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı. LGS sonuçları ardından gözler geçtiğimiz yıl İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) adı verilen bursluluk sınavının sonuçlarına çevrildi. Öte yandan ODSGM sayfasının açılmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

MEB, İOKBS sonuçları 'www.meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı.

22.07.2019Eğitim
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek 2020 İOKBS sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ya da eski adıyla Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) 2020 etabı için öğrencilerin araştırması devam ediyor. Gözler şimdi MEB bursluluk sınavının başvurularının biteceği tarihinde. Peki, bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

11.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanacak MEB bursluluk soruları ve sonuçları 2020

Bursluluk sınavı sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk soruları ve sonuçları 2020

Bursluluk sınav sonuçları ve bursluluk sınav soruları, sınavın tamamlanmasının hemen ardından öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. Bursluluk sınav sonuçları öncesinde sorular ve cevaplar için araştırmalarına başlayan öğrenciler, sınavda kaç net yaptığını bu sayede görebilecek. Peki, bursluluk sınav sonuçları ve sorular ne zaman yayımlanacak? İşte, MEB tarafından duyurusu yapılacak olan bursluluk sınav sonuçları ve soruları hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuçları bekleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) düzenlenen, 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, (İOKBS) sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, 2020 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 Bursluluk sınavı sonuç açıklanma tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 Bursluluk sınavı sonuç açıklanma tarihi

Bursluluk sınavı, 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflarına yönelik olarak 5 Eylül'de merkezi olarak yapıldı. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. MEB yayımladığı kılavuz içerisinde sonuçların bu ay içerisinde açıklanacağını bildirdi ve tarihi açıkladı. İOKBS’de her test için yanlış cevap sayısının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar bulunacak. İşte İOKBS sonuç açıklanma tarihi ve puan hesaplama ile ilgili bilgiler

11.09.2020Gündem
2020 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS sonuçları için tarih belli oldu

2020 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS sonuçları için tarih belli oldu

Bursluluk sınavı sonuçları ile ilgili gelişmeler veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. 5 Eylül tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşen bursluluk sınavının değerlendirme sonuçları MEB'in internet sitesinden yayınlanacak. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nda (İOKBS) başarılı olan öğrenciler burs imkanından faydalanacak. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 İOKBS sonuç tarihi.

12.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 bursluluk sınavı sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 bursluluk sınavı sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları sınava katılım sağlayan öğrenci ve öğrenci velileri tarafından merakla bekleniyor. Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen söz konusu sınavın sonuçları yapılan açıklamanın ardından belli olacak. 2020 İOKBS bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüzlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, İOKBS sonuçlarıyla ilgili detaylar.

14.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı Gözler bursluluk sınavı 2020 sonuçlarına çevrildi

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Gözler bursluluk sınavı 2020 sonuçlarına çevrildi

Bursluluk sınavı sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 05 Eylül 2020 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da düzenlendi. Sınava giren adaylar heyecanla İOKBS sonuçlarını beklemeye başladılar. Bursluluk sınavı sonuçları MEB tarafından belirlenen tarihte ttp://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

17.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2020 bursluluk sınavı sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 bursluluk sınavı sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Bursluluk sınavı bu yıl 5 Eylül’de gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. İOKBS’de soru sorulan derslere ait testlerin her biri için doğru ve yanlış cevap sayılarıbelirlenir. MEB yayımladığı kılavuz içerisinde bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu.

18.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak 2020 MEB İOKBS sonuçları sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? 2020 MEB İOKBS sonuçları sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Eylül tarihinde gerçekleşen İOKBS yani bursluluk sınavının sonuçları, yapılan değerlendirmenin ardından erişime açılacak. Bakanlığın meb.gov.tr adresinden ilan edilecek olan 2020 bursluluk sınavı sonuçları öğrenci T.C no ve şifresi ile sorgulanacak. Peki, bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İşte, İOKBS sonuçları sorgulama ekranı ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili bilgiler.

21.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuçları için MEB açıklaması bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuçları için MEB açıklaması bekleniyor!

Bursluluk sınavı sonuçları öğrenciler ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen öğrencilerin katıldığı 2020 İOKBS sonuçları yapılan değerlendirmenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden duyurulacak. Sınav sonuçları meb.gov.tr adresinden öğrenci T.C no ve şifre bilgileri ile öğrenilecek. Gözler şimdi 5 Eylül tarihinde gerçekleşen bursluluk sınavı sonuçlarıyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalarda. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 İOKBS sonuç tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

22.09.2020Gündem
İOKBS sınavı ne zaman açıklanacak 2020 MEB bursluluk sınavı sonuçları sorgulama ekranı

İOKBS sınavı ne zaman açıklanacak? 2020 MEB bursluluk sınavı sonuçları sorgulama ekranı!

2020 İOKBS yani bursluluk sınavı sonuçları için son dakika açıklamalar merakla bekleniyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavı sonuçları MEB bilgisine göre, http://www.meb.gov.tr adresinden erişime açılacak. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınav itirazları başlayacak. Burslar, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen ekim ayı başından itibaren ödenmeye başlanacak. İşte, ayrıntılar.

22.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk sınavı 2020 sonuçları için heyecanlı bekleyiş

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavı 2020 sonuçları için heyecanlı bekleyiş

Bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bursluluk sınavı 2020 yılında eylül ayında yapıldı. Sınav 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirildi. 05-17 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan İOKBS’ye giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuz içerisinde bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu

24.09.2020Gündem
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2020 MEB İOKBS bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2020? MEB İOKBS bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu!

Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve burs imkanından faydalanacak olan öğrencilerin katıldığı 2020 İOKBS yani bursluluk sınavı sonuçları için tarih açıklandı. 5 Eylül tarihinde düzenlenen bursluluk sınavı sonuçları takvime göre önümüzdeki hafta açıklanacak. Sonuçlar MEB'in internet sitesinden sorgulanacak. Burslar ekim ayı başından itibaren ödenmeye başlanacak. Peki 2020 bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte, bursluluk sınavı sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

25.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman açıklanır 2020 MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı ne zaman açıklanır? 2020 MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı merak ediliyor. Bursluluk sınavı 2020 yılında eylül ayında gerçekleştirildi. Sınav 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirildi. 05-17 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan İOKBS’ye giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. İşte bursluluk sınavı sonuç açıklanma tarihi ile ilgili detaylar

27.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları nerden öğrenilir Bursluluk sınavı sonuçları (puanları) meb.gov.tr’de açıklandı

Bursluluk sınavı sonuçları nerden öğrenilir? Bursluluk sınavı sonuçları (puanları) meb.gov.tr’de açıklandı

Bursluluk sınavına giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlardı. 2020 yılı bursluluk sınavı sonuçları 27 Eylül'de açıklandı. Sınav sonuçları 27 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edildi. Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen ekim ayı başından itibaren ödenecek.

28.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı İOKBS 2020 sonuçları MEB.gov.tr tarafından açıklandı MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı İOKBS 2020 sonuçları MEB.gov.tr tarafından açıklandı! MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı!

Bursluluk sınav sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama, dün akşam saatlerinde yapıldı. Bakanlık tarafından tahsis edilecek olan burs imkanından faydalanmak isteyen pek çok öğrenci, okul idareleri üzerinden sınav başvuru yapmış ve bakanlığın gerçekleştirdiği İOKBS sınavına dahil olmuştu. Peki, dün akşam açıklanan İOKBS bursluluk sınavı sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte, MEB.gov.tr İOKBS bursluluk sınavı sonuçları hakkında detaylı bilgiler

28.09.2020Gündem
Bursluluk parası ne zaman yatacak 2020 bursluluk sınavı sonuçları sorgulama

Bursluluk parası ne zaman yatacak? 2020 bursluluk sınavı sonuçları sorgulama

Bursluluk sınavı 2020 yılında 5 Eylül'de yapıldı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik düzenlenen sınava katılım yoğundu. Bursluluk sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 27 Eylül'de açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından kazanan adaylar heyecanla bursların yatacağı günü beklemeye başladılar. Peki bursluluk parası ne zaman yatacak?

1.10.2020Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları eylül ayında açıklanmıştı- Burs ödemeleri ne zaman yapılacak

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları eylül ayında açıklanmıştı- Burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2020 İOKBS bursluluk sınavı sonuçlarını açıklaması ardından gözler ödeme tarihine çevrildi. Bursluluk sınavı sonuçları 27 Ekim 2020 tarihinde meb.gov.tr üzerinden açıklanmıştı. Peki, burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

7.10.2020Gündem
3 haftasonu 3 büyük sınav

3 haftasonu 3 büyük sınav

İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri için sınav maratonu Haziran'da başlıyor. 2, 9 ve 16 Haziran'da öğrencileri geleceklerinin şekillenmesinde büyük etkisi olacak dev sınavlar bekliyor.

30.05.2002Gündem
3 haftasonu 3 büyük sınav

3 haftasonu 3 büyük sınav

İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri için sınav maratonu Haziran'da başlıyor. 2, 9 ve 16 Haziran'da öğrencileri geleceklerinin şekillenmesinde büyük etkisi olacak dev sınavlar bekliyor.

30.05.2002Gündem
3 haftasonu 3 büyük sınav

3 haftasonu 3 büyük sınav

İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri için sınav maratonu Haziran'da başlıyor. 2, 9 ve 16 Haziran'da öğrencileri geleceklerinin şekillenmesinde büyük etkisi olacak dev sınavlar bekliyor.

30.05.2002Gündem
4 hafta sonu 4 büyük sınav

4 hafta sonu 4 büyük sınav

İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri için sınav maratonu Haziran'da başlıyor. 2, 9 ve 16 Haziran'da öğrencileri dev sınavlar bekliyor.

31.05.2002Gündem
Yaz tatili Cuma başlıyor

Yaz tatili Cuma başlıyor

İlköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarındaki yaklaşık 16 milyon öğrenci, 14 Haziran Cuma günü yaz tatiline girecek.

11.06.2002Gündem
16 milyonun karne günü

16 milyonun karne günü

Öğrenciler ve öğretmenler, eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 9 Eylül'e kadar 3 ay boyunca dinlenerek atmaya çalışacak.

14.06.2002Gündem
Tatil başladı

Tatil başladı

2002-2003 eğitim-öğretim yılı sona erdi. İlköğretim ve ortaöğretim okullarında okuyan yaklaşık 13.5 milyon öğrenci bugün yaz tatiline başladı.

12.06.2003Gündem
Devlet Parasız yarın, YDS pazar günü yapılacak

Devlet Parasız yarın, YDS pazar günü yapılacak

Öğrencilerin sınav heyecanı bu hafta sonu da sürecek.

20.06.2003Gündem