EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınavı Sonuçları

Bursluluk Sınavı Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınavı Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 256 Bursluluk Sınavı Sonuçları haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Haberleri

Parasız yatılı sınav sonuçları yarın

Parasız yatılı sınav sonuçları yarın

Milli Eğitim Bakanlığı'nca gerçekleştirilen Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçları yarın açıklanacak.

7.08.2002Gündem
LGS şampiyonu Urfadan

LGS şampiyonu Urfa'dan

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları, açıklandı. Her iki puan türünde de birinci, Şanlıurfa'dan Galiye Aylin Tolunay oldu. 64 bin 598 bin aday sınavda sıfır çekti.

 • LGS'ye giriş mecburi olacak
 • Bakan Çelik'in 'sıfır' yorumu

  28.07.2004Gündem
 • Parasız yatılı sonuçları açıklandı

  Parasız yatılı sonuçları açıklandı

  6 MAYIS’TA yapılan Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı. Sınava giren 421 bin 408 öğrencinin yalnızca 24 bin 767’si tercih ettiği kontenjanlardan birini kazandı.

  25.07.2007Gündem
  DPY sınav sonuçları açıklandı

  DPY sınav sonuçları açıklandı

  Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı.

  26.07.2007Eğitim
  MEB parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları internette

  MEB parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları internette

  09 Haziran tarihinde yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuç belgesi 8’inci ve 9, 10, ve 11’inci sınıflar için açıklandı.

  16.07.2013Eğitim
  Bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu PYBS sonuçları o tarihte açıklanıyor

  Bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu! PYBS sonuçları o tarihte açıklanıyor

  Bursluluk sınav sonuçları için sınavın bitiminin ardından tarih bilgisi araştırılmaya başlandı. Öğrencilerin 2017 Bursluluk sınav (PYBS) sonuçları için yapmış olduğu soruşturmanın detayları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından cevap buldu. 5, 6, 7, hazırlık sınıfı ve 9, 10 ve 11'inci sınıfların yanı sıra, sınava daha önce giren 8'nci sınıf öğrencilerinin de sonuçlarının açıklanacağı tarih, MEB tarafından duyuruldu. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen o tarih

  11.06.2017Eğitim
  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 bursluluk sınavlarının soru ve cevapları açıklandı

  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 bursluluk sınavlarının soru ve cevapları açıklandı!

  MEB bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklanan vatandaşlar ODSGM resmi sayfası üzerinden sonuçların açıklanacağı net tarihi kontrol ediyorlar. Öte yandan geçtiğimiz günlere 2017 bursluluk sınavının soru ve cevapları yayınlanmış, vatandaşlar doğru ve yanlışlarını kontrol etmeye başlamıştı. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  14.06.2017Eğitim
  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları

  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları

  MEB bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyorlar. MEB'in resmi internet sayfasını sürekli takip eden vatandaşlar, sınavın açıklanacağı net tarihi merak ediyorlar. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları.

  19.06.2017Gündem
  MEB, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

  MEB, 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

  Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi. İlköğretimce Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ve uygulama kılavuzuna göre sonuçlar önümüzdeki ay içerisinde görüntülenebilecek. Peki, 2017 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  22.06.2017Eğitim
  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 PYBS sınavı nasıl değerlendirilecek

  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 PYBS sınavı nasıl değerlendirilecek?

  MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçları için binlerce öğrenci, sonraki dönemi burslu okuyabilmek adına ter dökmüştü. Öğrenciler şimdi de 2017 PYBS sınavlarının sonuçlarıyla ilgili yapılacak olan açıklamayı bekliyorlar. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 PYBS sınavı nasıl değerlendirilecek? İşte detaylar.

  27.06.2017Eğitim
  2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Burs miktarı tahmini olarak ne kadar yatırılacak

  2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Burs miktarı tahmini olarak ne kadar yatırılacak?

  2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce vatandaş konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. Bursluluk sınavına girerek geçirdikleri öğrenim hayatını burslu devam ettirmek isteyen adaylar MEB tarafından yapılacak olan sonuç sorgulamayı bekliyorlar. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, 2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Burs miktarı tahmini olarak ne kadar yatırılacak? İşte detaylar...

  28.06.2017Gündem
  Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

  Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınavı için artık vatandaşlar beklemeye geçti. Bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  29.06.2017Gündem
  Bursluluk (PYBS) sınav sonucu bu hafta açıklanıyor... MEB PYBS sonucu için tarih verdi

  Bursluluk (PYBS) sınav sonucu bu hafta açıklanıyor... MEB PYBS sonucu için tarih verdi

  Binlerce öğrencinin gündemindeki 'Bursluluk (PYBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 Haziran 2017’de gerçekleşen Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınav sonucu için net tarih verdi. 5,6,7 hazırlık sınıfı ve 9, 10 ve 11. sınıfların katıldığı PYBS sonucu bu hafta erişime açılacak. Bursluluk sınav sonucuna ilişkin detayları özetledik..

  8.07.2017Gündem
  2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek

  2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek?

  2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından merakla aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. MEB tarafından gerçekleşen bursluluk sınavı sonuçları için öğrenciler her gün sonuç sorgulama sayfasını ziyaret ediyorlar. Eğitimlerini desteklemek için girdikleri sınavın sonucunu merak eden öğrenciler şimdi sonuç heyecanı yaşıyor. Peki, 2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek? İşte detaylar.

  10.07.2017Eğitim
  2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak PYBS sonuçlarının açıklanacağı tarih

  2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sonuçlarının açıklanacağı tarih!

  2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 10 Haziran’da yapıldı. Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavını kazanmayı dört gözle bekleyen öğrenciler MEB'in resmi sitesinden net tarihi öğrenmeye çalışıyorlar. Peki, 2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  13.07.2017Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak

  Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak? PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Bursluluk sınavı sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. 10 Haziran’da 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. Beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB, PYBS sonuçları için net tarih verdi, takvime göre sonuçlar bu hafta açıklanacak. Peki Bursluluk sınavı sonuçları temmuzun kaçında açıklanacak?

  16.07.2017Eğitim
  Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak

  Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak?

  Bursluluk sınavı sonuçları neticesinde burs alıp almayacağı netleşecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi aracılığıyla konunun detaylarını öğrenecek. PYBS kılavuzunda ve bakanlığın sosyal medya hesaplarında bugün açıklanacağı duyurulan sonuçlar, sonrasında kazanan öğrenciler tarafından evrak işlemlerine tabi tutulacak.. Peki, PYBS bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

  18.07.2017Eğitim
  Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak

  Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

  Bursluluk Sınav sonuçları MEB tarafından yapılan duyuru ile bugün açıklanacağı duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi adreslerinden yapılacak resmi duyuru ile Bursluluk Sınav sonuçları erişime bugün açılacak. Şimdi adayların gözü Bursluluk Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına çevrildi. Peki Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

  18.07.2017Gündem
  MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir

  MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı! 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir?

  MEB tarafından 2017 yılı bursluluk sınavı sonuçları binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Bursluluk sınavı sonuçları 10 Haziran'da gerçekleşmişti. Sınavlarının yapılmasının hemen ardından öğrenciler büyük merakla sonuçların açıklanacağı tarihe odaklanmışlardı. PYBS sonuçları bugün itibariyle açıklandı. PYBS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından öğrencilerin merak ettiği bir diğer detayda burs ücretlerinin ne kadar yatacağı oldu. Peki, 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir? PYBS burs ücretleri ne kadar?

  18.07.2017Eğitim
  Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu 2017 PYBS sonuçları bilgisi

  Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu! 2017 PYBS sonuçları bilgisi

  Bursluluk sınav sonuçları, öğrencilerin erişimine açıldı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınav sonuçları, bakanlık internet sitesi üzerinden 18 Temmuz günü erişime açıldı. Sonuç açıklama ekranının ardından bu hakka sahip olan on binlerce öğrenci, bundan sonraki işlemlerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, burs ücreti ne kadar olacak? İşte, ücret bilgileri ve detayları

  20.07.2017Eğitim
  Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı Öğrenciler ne kadar burs alacak

  Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Öğrenciler ne kadar burs alacak?

  Bursluluk sınavı sonuçları açıklamasının ardından birçok öğrenci, burs miktarını araştırmaya başladı. Üç ayda bir olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği miktarda ücret alacak olan öğrenciler, bursluluk sınav sonuçları sonrasında bu miktarın ne kadar olacağını öğrenmek istiyor. Peki, bursluluk sınav sonuçlarının ardından hangi işlemlerin yapılması gerekiyor? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

  21.07.2017Eğitim
  Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek Sınav kaç dakika

  Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek? Sınav kaç dakika?

  MEB tarafından ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfıyla 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başladı. Bursluluk sınavı sonuçları ise 18 Temmuz’da ilan edilecek. Peki Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek? Sınav kaç dakika?

  2.06.2018Eğitim
  Bursluluk sınavı (İOKBS) soru ve cevapları yayımlandı mı Sonuçlar temmuz ayında...

  Bursluluk sınavı (İOKBS) soru ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar temmuz ayında...

  5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencilerini kapsayan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), geride bıraktığımız hafta sonu tamamlandı. Bursluluk sınavı sonuçları ise 18 Temmuz'da 'http://www.meb.gov.tr' ve 'http://odsgm.meb.gov.tr' internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar öncesinde bir öngörüde bulunmak isteyen adaylar soru ve cevapları araştırıyor. Peki bursluluk sınavı soruları ve cevapları yayımlandı mı?

  2.06.2018Gündem
  Bursluluk sınavı soru ve cevapları açıklandı... Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

  Bursluluk sınavı soru ve cevapları açıklandı... Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  3 Haziran 2018 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) soru ve cevap anahtarları açıklandı. Sonuç tarihi belli olan bursluluk sınavı soruları ve cevapları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlandı. İşte İşte Bursluluk sınavı (İOKBS) soruları ve cevap anahtarı!

  6.06.2018Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 İOKBS sonuçları

  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 İOKBS sonuçları

  MEB bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 3 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçları için binlerce öğrenci ter dökmüştü. Öğrenciler şimdi de 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  11.06.2018Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB tarih verdi mi

  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

  Bursluluk sınavı sonuç tarihi için araştırmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 10 Haziran’da gerçekleşmişti. MEB, 2018 iş takvimiyle sınavın sonuç tarihini duyurdu. Peki, takvime göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  19.06.2018Gündem
  2018 İOKBS sonuçları açıklandı mı Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

  2018 İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  3 Haziran 2018 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Söz konusu sınava katılım sağlayan binlerce çocuk ve aileleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sonuçları ne zaman açıklayacağını merakla araştırıyor. Peki, İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  23.06.2018Gündem
  Bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB İOKBS sonucu sorgulama

  Bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB İOKBS sonucu sorgulama

  Bursluluk sınav sonuçları yeni adı İOKBS olan sınavın neticesini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Ortaöğrenimleri boyunca eğitimlerinde maddi destek almak için bursluluk sınavına dahil olan öğrenciler, Mili Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı bursluluk sınavı sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi takvimine göre ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

  28.06.2018Gündem
  PYBS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak | Bursluluk sınav sonuçları sorgulama sayfası

  PYBS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? | Bursluluk sınav sonuçları sorgulama sayfası

  PYBS sonuçları ya da diğer bir ifadeyle bursluluk sınavı sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen binlerce kişi, katılım sağladıkları Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursluluk sınav sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, eski adıyla PYBS, yeni adıyla İOKBS olarak bilinen bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrencilerin merakla sorguladığı konu hakkında bazı bilgiler

  29.06.2018Eğitim
  İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MEB bursluluk sınavı sonuçları

  İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MEB bursluluk sınavı sonuçları

  Temmuz ayının gelmesiyle birlikte, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan sınav, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılmıştı. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS PYBS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

  3.07.2018Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sonuç tarihi

  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sonuç tarihi

  Bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı birçok kişi tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan sınav, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılmıştı. MEB yayımladığı iş takvimiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarihi belirtti. İşte o tarih.

  7.07.2018Eğitim
  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Sınav nasıl değerlendirilecek

  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Sınav nasıl değerlendirilecek?

  Eski adı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri tarafından merakla araştırılıyor.  3 Haziran 2018 tarihinde yapılan sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulayan öğrenciler sorularına internette yanıt arıyor. Peki, İOKBS PYBS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

  15.07.2018Gündem
  İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak Bursluluk sonuç sorgulama

  İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Bursluluk sonuç sorgulama

  İOKBS eski ismiyle PYBS sonuçları için heyecan dolu bekleyiş sabah saatlerinden itibaren başladı. MEB, 2017-2018 iş takviminde göre, Milli Eğitim Bakanlığınca 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik uygulanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları bugün açıklanacak. Peki, İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? PYBS sonuçları nereden sorgulanacak?

  17.07.2018Eğitim
  Bursluluk sınav sonuçları giriş ekranı 2018 İOKBS bursluluk sonuçları ve taban puanları

  Bursluluk sınav sonuçları giriş ekranı! 2018 İOKBS bursluluk sonuçları ve taban puanları

  Bursluluk sınav sonuçları, MEB'in yayımladığı giriş ekranı aracılığıyla kolayca sorgulanabiliyor. Öğretmen çocuğu, kanunlarla özel hak tanınan öğrenciler, ailesinin oturduğu yerde okul olmayanların farklı kontenjanlarda değerlendirildiği bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları, bakanlık tarafından yayımlandı. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden sorgulanabilecek? İşte, taban puanlar ve detaylı bilgiler

  19.07.2018Gündem
  Bursluluk sınavı taban puanları MEB tarafından açıklandı 2018 İOKBS sonuçları sorgulama sayfası

  Bursluluk sınavı taban puanları MEB tarafından açıklandı! 2018 İOKBS sonuçları sorgulama sayfası

  2018-2019 eğitim öğretim döneminde faydalanmak üzere bursluluk sınavına katılım sağlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı değerlendirmeye odaklandı. Bakanlığın açıkladığı taban ve tavan puanlar arasında yer alan öğrenciler, yeni adıyla İOKBS olarak açıklanan bursluluk sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, taban puanlar ve tüm detaylar

  20.07.2018Eğitim
  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman belli olacak

  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman belli olacak?

  Bursluluk sınavı, sonuçları, soruları ve cevapları ile öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Devlet tarafından tahsis edilecek olan İOKBS bursunu alabilmek için sınava giren öğrenciler, sınavın soruları ve cevapları ile birlikte sonuçlara kilitlendi. Peki, İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ile birlikte sınav soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

  9.06.2019Gündem
  MEBden yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

  MEB'den yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Devlet bursu almak isteyen binlerce öğrencinin katıldığı İOKBS bursluluk sınavı sonrası gözler sonuçlara çevrildi. Peki, bursluluk sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirme sürecini sürdürdüğü bursluluk sınavı sonuçları hakkında bazı bilgiler

  12.06.2019Gündem
  OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

  OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi

  Milli Eğitim Bakanlığı, bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı Devlet tarafından tahsis edilecek olan bursluluk ücretine hak kazanmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden bu konunun detaylarını araştırmaya başladı. Son birkaç yıldır İOKBS adıyla gerçekleştirilen bursluluk sınavı, sonuçlarının açıklanmasının ardından TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

  14.06.2019Gündem
  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için ne kadar kaldı MEB açıkladı

  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için ne kadar kaldı? MEB açıkladı!

  İhtiyacı olan öğrencilere destek olmak için devlet tarafından verilen bursluluk desteği, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından netlik kazanacak. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce adayın merakla beklediği bursluluk sınavı sonuçları ve adayların merak ettiği puan hesaplama süreci hakkında detaylı bilgiler

  17.06.2019Gündem
  2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

  2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Bursluluk hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, 2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  19.06.2019Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler MEBde

  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler MEB'de!

  Bursluluk sınav sonuçları, son günlerde birçok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bursluluk sınavı sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesini takip eden birçok vatandaş, sonuçları bir ay sonra görüntüleyebilecek. Peki, tam olarak bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç tarihi belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

  22.06.2019Gündem
  İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak MEB bursluluk sınav sonuçları bekleniyor

  İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB bursluluk sınav sonuçları bekleniyor

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bursluluk sınavı sonuçları için açıklamaları merakla bekleyen öğrenciler, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce gencin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler...

  24.06.2019Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sınav sonuç tarihi belli oldu

  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuç tarihi belli oldu

  Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen öğrencilerin katıldığı İOKBS sınavına ait sonuçların, MEB tarafından adayların erişimine ne zaman açılacağı merak konusu oldu. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınav, 2 Haziran'da yapılmıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  26.06.2019Gündem
  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde tamamlandı. Sınavın üzerinden günler geçmesi nedeniyle bursluluk sınavı sonuçlarına yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  2.07.2019Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayında ne zaman açıklanacak

  Bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayında ne zaman açıklanacak?

  Bursluluk sınavı sonuçları, devlet tarafından verilecek olan burstan yararlanmak isteyen birçok öğrencilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Bursluluk sınavı sonuçları bilgisine göre yeni dönem itibariyle burs alma hakkını elde edip edemeyeceğini öğrenebilecek olan öğrenciler, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamayı merakla bekliyor. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

  3.07.2019Gündem
  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu

  Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu?

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan, İOKBS'nin sonuçlarında heyecanlı bekleyiş sürüyor. Söz konusu sınava katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri tarafından sınav sonuçları internette merakla sorgulanıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarih belli olmuştu. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu?

  5.07.2019Gündem
  MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu mu Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak

  MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu mu? Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak?

  Bursluluk sınavının sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştı. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  8.07.2019Gündem