EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınavı 2020

Bursluluk Sınavı 2020 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınavı 2020 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Bursluluk Sınavı 2020 haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınavı 2020 Haberleri

2020 İOKBS bursluluk sınavı ne zaman

2020 İOKBS bursluluk sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Haziran'da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ertelendiğini açıkladı. Sınavda ter dökecek binlerce öğrenci ve ailesi şimdi 2020 İOKBS'nin yeni tarihini araştırıyor. Peki, 2020 İOKBS bursluluk sınavı ne zaman?

22.05.2020Gündem
Son dakika haberler... MEB duyurdu: Bursluluk Sınavı 5 Eylülde gerçekleştirilecek

Son dakika haberler... MEB duyurdu: Bursluluk Sınavı 5 Eylül'de gerçekleştirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Haziran'da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 5 Eylül'e ertelendiğini bildirdi.

21.05.2020Gündem
2020 MEB bursluluk sınavı ne zaman

2020 MEB bursluluk sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) 2020 etabının yapılacağı tarih, öğrenciler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Mayıs ayına kısa bir süre kala sorgulamalarına hız veren öğrenciler, konuya dair tarih bilgilerini sorguluyor. Peki, 2020 MEB bursluluk sınavı ne zaman?

13.04.2020Gündem
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler

Yükseköğretimde yeni düzenlemeler

AK Parti milletvekilleri, Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, Meclis Başkanlığına sundu.

8.04.2020Eğitim
Bursululuk sınavı 1inci dönem müfredatından yapılacak

Bursululuk sınavı 1'inci dönem müfredatından yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" dedi.

6.04.2020Eğitim
MEBden önemli bir adım daha Bugün saat 20.00’de başlıyor

MEB'den önemli bir adım daha! Bugün saat 20.00’de başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı. Bu arada Bakan Selçuk az önce "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" açıklamasını yaptı.

6.04.2020Gündem
MEB bursluluk sınavı ne zaman 2020 İOKBS bursluluk sınavı ertelendi mi

MEB bursluluk sınavı ne zaman? 2020 İOKBS bursluluk sınavı ertelendi mi?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) 2020 etabının akıbeti merak konusu oldu. Corona virüsü salgınını önleme konusunda alınan tedbirler çerçevesinde pek çok sınavın takviminde değişikliğe gidilmişti. On binlerce öğrenci de bursluluk sınavının belirlenen zamanında yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Peki, MEB bursluluk sınavı ne zaman? 2020 İOKBS bursluluk sınavı ertelendi mi?

31.03.2020Gündem
Hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen tüm sınavlar 2020

Hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi? İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen tüm sınavlar 2020

Corona virüsü önemleri kapsamında ÖSYM, bu yıl düzenlenecek olan bazı sınavların ileti bir tarihe alındığını açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bu kapsamda bazı sınavların tarihlerinin güncellendiğini duyurdu. Toplum sağlığını göz önünde bulundurarak yetkililerin verdiği sınav erteleme kararı sonrası, sınavlara hazırlanan çok sayıda aday, 2020 yılında yapılacak olan sınavların güncel tarihini araştırmaya başladı. Peki, hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi? Sınavlar ne zaman yapılacak? İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen sınavlar ve konuyla ilgili detaylar.

22.03.2020Gündem
Adaylık Kaldırma Sınavı nedir 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman

Adaylık Kaldırma Sınavı nedir? 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kadrolarında görev yapan aday (sözleşmeli/kadrolu) öğretmenler için Adaylık Kaldırma Sınavı'nın (AKS) ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı için geri sayım devam ederken, corona virüsü riski nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, söz konusu sınavın ertelendiği duyruldu. Peki, 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman?

20.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Selçuk duyurdu: O sınavlar ertelendi

Son dakika haberler... Bakan Selçuk duyurdu: O sınavlar ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "25 Nisan'da yapılacak İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı 6 Haziran'a erteledik." açıklamasını yaptı. Selçuk, "Öğretmen adaylarımızın gireceği ve 25 Nisan'da yapacağımız Adaylık Kaldırma Sınavı'nı 5 Temmuz'a erteledik." ifadelerini de kullandı.

20.03.2020Gündem
İsteyene butik isteyene VIP kurs

İsteyene butik isteyene VIP kurs

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanırken pek çok öğrencinin yolu özel öğretim kurslarından geçiyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu kursların önümüzdeki haziran ayında kapatılacağını açıklamıştı. Ancak kurslar bugünlerde önümüzdeki yıl için harıl harıl kayıt alıyor. Öğrenci velisi olarak kapısını çaldığımız kursların hiçbiri haziran ayında kapanacaklarına dair bir izlenim vermiyor.

10.03.2020Eğitim
2020 İOKBS başvuruları devam ediyor: Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır, son başvuru tarihi ne zaman

2020 İOKBS başvuruları devam ediyor: Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır, son başvuru tarihi ne zaman?

5 Şubat tarihinde başlayan İOKBS bursluluk sınavı başvuruları devam ediyor. Başvuru süresi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzatılan bursluluk sınavında başvuru işlemleri E-Okul üzerinden, bursluluk sınavı başvuru belgeleri ile tamamlanacak. Peki, 2020 bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman ve hangi tarihte bitecek? İşte, İOKBS sınavı başvuru işlemleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

22.02.2020Gündem
İkinci dönem ara tatil ne zaman başlıyor Nisan ara tatili kaç gün MEB duyurdu

İkinci dönem ara tatil ne zaman başlıyor? Nisan ara tatili kaç gün? MEB duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan ara tatil takvimi son günlerde araştırılmaya başlandı. Sömestr tatilini geride bırakan milyonlarca öğrenci, nisan ayında yapılacak ikinci ara tatilin kaç gün süreceğini sorguluyor. Öğrencilerin yanı sıra tatil planı yapan veliler de ara tatilin ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, nisan ara tatili kaç gün? İkinci dönem ara tatil ne zaman başlıyor? İşte, 2019 2020 eğitim öğretim dönemi ara tatil başlangıç tarihi.

19.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır İOKBS Bursluluk sınavı başvuru şartları ve gerekli belgeler nelerdir

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? İOKBS Bursluluk sınavı başvuru şartları ve gerekli belgeler nelerdir?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları internet üzerinden alınmaya devam ediyor. Sınava başvuruda bulunacak olan öğrenciler başvuru formunu doldurduktan sonra E-Okul üzerinden işlemlerini tamamlayacak. Peki, İOKBS bursluluk sınavı başvuru şartları ve gerekli belgeler nelerdir? İşte, bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtını araştıranlar için 2020 İOKBS başvuru işlemleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

18.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvuru formu 2020 için Ek-1 nasıl doldurulur Bursluluk sınavı için gerekli belgeler

Bursluluk sınavı başvuru formu 2020 için Ek-1 nasıl doldurulur? Bursluluk sınavı için gerekli belgeler

Devletten nakdi yardım alabilmek için bursluluk sınavı başvuru formu ile işlemlerini gerçekleştirecek olan milyonlarca öğrenci, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Bursluluk sınavı için gerekli belgeleri doldurduktan sonra işlemlerini gerçekleştirebilecek olan öğrenciler, maddi durum belgesini teslim edecek. Peki, bursluluk sınavı başvuru formu nasıl doldurulur ve ek-1 formuna nasıl ulaşılır? İşte, 2020 İOKBS bursluluk sınavı hakkında bazı bilgiler

17.02.2020Eğitim
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır 2020 İOKBS sınavı başvurusu ne zaman bitecek

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? 2020 İOKBS sınavı başvurusu ne zaman bitecek?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden yapılan 2020 İOKBS başvuru işlemlerini henüz tamamlamayan öğrenciler, 'bursluluk sınavı başvuru şartları'na odaklandı. Son başvuru tarihini kaçırmak istemeyenler de 2020 bursluluk sınavı son başvuru tarihini öğrenmek istiyor. Peki, bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? 2020 İOKBS sınavı başvurusu ne zaman bitecek? İşte, o konular hakkında ayrıntılı bilgiler.

14.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek 2020 İOKBS sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ya da eski adıyla Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) 2020 etabı için öğrencilerin araştırması devam ediyor. Gözler şimdi MEB bursluluk sınavının başvurularının biteceği tarihinde. Peki, bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

11.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvurusu MEB üzerinden nasıl yapılır İOKBS 2020 başvuru şartları

Bursluluk sınavı başvurusu MEB üzerinden nasıl yapılır? İOKBS 2020 başvuru şartları

Bursluluk sınavı bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aracılığıyla birçok öğrenciye destek sağlayacak. Okul müdürlükleri tarafından E Okul aracılığıyla tamamlanacak olan bursluluk sınavı başvurusu, belirli şartları da beraberinde getirecek. Aile gelirinin yıllık belirli oranda olması gereken bursluluk başvurusu için şartlar önem arz ediyor. Peki, 2020 bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.02.2020Eğitim
Bursluluk sınavı başvuruları başladı

Bursluluk sınavı başvuruları başladı

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları başladı. 5, 6, 7, 8, hazırlık ile 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri 24 Şubat’a kadar ilgili okul müdürlerine başvuru yapabilecek. 25 Nisan’da yapılacak İOKBS’nin sonuçları ise 3 Temmuz’da duyurulacak.

5.02.2020Eğitim
Sevinç Kolejinde dünya standartlarında eğitim

Sevinç Koleji'nde dünya standartlarında eğitim

Sevinç Eğitim Kurumlarının eğitim yolculuğu, 1986 yılında Sevinç Dershanelerinin İstanbul Bakırköy’de kuruluşuyla başladı. Sınava hazırlık alanındaki başarıları ve Sevinç Yayınları ile özellikle ortaokul kademesinde, İstanbul’daki başarılı kurumlar arasında yer aldı. 2013 yılında “eğitim” tecrübesini özel okulculuğa taşıyan kurum; bugün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kolej eğitimi verirken, istikrarı başarılarını sürdürüyor.

24.01.2020Gündem
2020 Bursluluk Sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak MEB tarih verdi

2020 Bursluluk Sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2020 tarihini duyurdu. Sınava katılacak olan öğrenciler başvuru işlemlerini bakanlığın e okul sisteminden ya da http://www.odsgm.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden yapacak. Peki, İOKBS başvuruları ne zaman yapılacak? Bursluluk sınavı hangi tarihte? İşte, 2020 İOKBS sınavı hakkında ayrıntılı bilgiler

16.01.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak 2020 İOKBS başvuru tarihleri belli oldu mu

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? 2020 İOKBS başvuru tarihleri belli oldu mu?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2020 tarihi öğrenci ve veliler tarafından araştırılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre söz konusu sınava katılım sağlayacak olan öğrenciler İOKBS ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? 2020 bursluluk sınavı başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, detaylı bilgiler.

15.01.2020Gündem
YÖK’ten vakıf üniversitelerine kontenjan sınırı

YÖK’ten vakıf üniversitelerine kontenjan sınırı

YÖK, vakıf üniversitelerine gönderdiği yazıyla 2020 YKS kontenjanlarını belirlerken yeni verilen formüle göre planlama yapmalarını istedi. Buna göre 2019 YKS’de kayıt olan öğrenci sayısına 5 eklenerek hesaplama yapılacak. YÖK’ün bu kararına vakıf üniversiteleri rektörleri “Bölümleri kapatmak zorunda kalırız” diyerek tepki gösterdi.

7.01.2020Eğitim
2020 bursluluk sınavı ne zaman MEB İOKBS 2020 ne zaman

2020 bursluluk sınavı ne zaman? MEB İOKBS 2020 ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2020 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, 2020 bursluluk sınavı ne zaman?

26.11.2019Gündem
Temel liseler ne zaman kapanacak Tarih verildi

Temel liseler ne zaman kapanacak? Tarih verildi

Temel liseler ne zaman kapanacak sorusu, eğitim öğretim sürecini sürdüren öğrenciler ve velilerin haricinde eğitimcilerin de araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurunun ardından netlik kazanan konu, internet üzerinden de sorgulanmaya başlandı. Peki, temel liseler ne zaman kapanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.02.2019Gündem
Dershanecilik tarihe karışıyor

Dershanecilik tarihe karışıyor

MEB’in girişimiyle, özel öğretim kurslarının bu eğitim yılının sonunda kapatılmasıyla birlikte ‘dershanecilik’ tarihe karışacak. Kurslar yalnızca devlet eliyle yürütülecek, özel sektör kurs veremeyecek.

30.01.2019Eğitim
MEB açıkladı Temel liseler kapanacak mı

MEB açıkladı! Temel liseler kapanacak mı?

Dershanelerin dönüştürülmesi sürecinde açılan temel liselerin geleceği hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Bu tür okullarda eğitim hayatına devam eden yüz binlerce öğrenci ve ailesi, konuya dair bilgi almak istiyor. Peki, temel liseler kapanacak mı?

29.01.2019Gündem
MEBden milyonları ilgilendiren açıklama Gelecek yıl kapatılıyor

MEB'den milyonları ilgilendiren açıklama! Gelecek yıl kapatılıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca özel öğretim kurslarının 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren kapatılacağı bildirildi.

28.01.2019Gündem
Gelecek eğitim yılına burslu başlayın

Gelecek eğitim yılına burslu başlayın

Özel okullar, her yıl ilk ve ortaöğretim düzeyinde öğrencilere çeşitli oranlarda burs fırsatı sağlıyor. Bunun için kurumların düzenlediği sınavlarda başarılı olmanız bekleniyor. Hürriyet Eğitim, öne çıkan bazı bursları derledi.

2.01.2019Eğitim