EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınav Sonuçları

Bursluluk Sınav Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınav Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 231 Bursluluk Sınav Sonuçları haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınav Sonuçları Haberleri

Bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu PYBS sonuçları o tarihte açıklanıyor

Bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu! PYBS sonuçları o tarihte açıklanıyor

Bursluluk sınav sonuçları için sınavın bitiminin ardından tarih bilgisi araştırılmaya başlandı. Öğrencilerin 2017 Bursluluk sınav (PYBS) sonuçları için yapmış olduğu soruşturmanın detayları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından cevap buldu. 5, 6, 7, hazırlık sınıfı ve 9, 10 ve 11'inci sınıfların yanı sıra, sınava daha önce giren 8'nci sınıf öğrencilerinin de sonuçlarının açıklanacağı tarih, MEB tarafından duyuruldu. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen o tarih

11.06.2017Eğitim
2017 bursluluk sınavı soru ve cevapları MEB tarafından yayımlandı PYBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 bursluluk sınavı soru ve cevapları MEB tarafından yayımlandı! PYBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 bursluluk sınavı soru ve cevapları MEB tarafından bugün binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen Bursluluk sınavı, yurt genelinde birçok bölgede gerçekleştirildi. Sınavların tamamlanmasının ardından binlerce öğrenci PYBS sınavlarının soru ve cevaplarını merak ediyorlardı. Soru ve cevaplar yayınlandı. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları (PYBS) ne zaman açıklanacak? İşte MEB tarafından belirlenen o tarih.

12.06.2017Eğitim
MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 bursluluk sınavlarının soru ve cevapları açıklandı

MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 bursluluk sınavlarının soru ve cevapları açıklandı!

MEB bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklanan vatandaşlar ODSGM resmi sayfası üzerinden sonuçların açıklanacağı net tarihi kontrol ediyorlar. Öte yandan geçtiğimiz günlere 2017 bursluluk sınavının soru ve cevapları yayınlanmış, vatandaşlar doğru ve yanlışlarını kontrol etmeye başlamıştı. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.06.2017Eğitim
MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları

MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları

MEB bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyorlar. MEB'in resmi internet sayfasını sürekli takip eden vatandaşlar, sınavın açıklanacağı net tarihi merak ediyorlar. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları.

19.06.2017Gündem
MEB, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

MEB, 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi. İlköğretimce Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ve uygulama kılavuzuna göre sonuçlar önümüzdeki ay içerisinde görüntülenebilecek. Peki, 2017 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.06.2017Eğitim
MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 PYBS sınavı nasıl değerlendirilecek

MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 PYBS sınavı nasıl değerlendirilecek?

MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçları için binlerce öğrenci, sonraki dönemi burslu okuyabilmek adına ter dökmüştü. Öğrenciler şimdi de 2017 PYBS sınavlarının sonuçlarıyla ilgili yapılacak olan açıklamayı bekliyorlar. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 PYBS sınavı nasıl değerlendirilecek? İşte detaylar.

27.06.2017Eğitim
2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Burs miktarı tahmini olarak ne kadar yatırılacak

2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Burs miktarı tahmini olarak ne kadar yatırılacak?

2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce vatandaş konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. Bursluluk sınavına girerek geçirdikleri öğrenim hayatını burslu devam ettirmek isteyen adaylar MEB tarafından yapılacak olan sonuç sorgulamayı bekliyorlar. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, 2017 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Burs miktarı tahmini olarak ne kadar yatırılacak? İşte detaylar...

28.06.2017Gündem
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınavı için artık vatandaşlar beklemeye geçti. Bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.06.2017Gündem
2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek?

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından merakla aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. MEB tarafından gerçekleşen bursluluk sınavı sonuçları için öğrenciler her gün sonuç sorgulama sayfasını ziyaret ediyorlar. Eğitimlerini desteklemek için girdikleri sınavın sonucunu merak eden öğrenciler şimdi sonuç heyecanı yaşıyor. Peki, 2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek? İşte detaylar.

10.07.2017Eğitim
2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak PYBS sonuçlarının açıklanacağı tarih

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sonuçlarının açıklanacağı tarih!

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 10 Haziran’da yapıldı. Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavını kazanmayı dört gözle bekleyen öğrenciler MEB'in resmi sitesinden net tarihi öğrenmeye çalışıyorlar. Peki, 2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.07.2017Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak? PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. 10 Haziran’da 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. Beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB, PYBS sonuçları için net tarih verdi, takvime göre sonuçlar bu hafta açıklanacak. Peki Bursluluk sınavı sonuçları temmuzun kaçında açıklanacak?

16.07.2017Eğitim
Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak

Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları neticesinde burs alıp almayacağı netleşecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi aracılığıyla konunun detaylarını öğrenecek. PYBS kılavuzunda ve bakanlığın sosyal medya hesaplarında bugün açıklanacağı duyurulan sonuçlar, sonrasında kazanan öğrenciler tarafından evrak işlemlerine tabi tutulacak.. Peki, PYBS bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

18.07.2017Eğitim
E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi E Okul için ODSGM detayı

E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi? E Okul için ODSGM detayı

E Okul girişi ile birlikte girmiş oldukları sınavın sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, bu bilgilerin buradan edinilip edinmediğini sorguluyor. E Okul giriş işlemi aracılığıyla TEOG tercih işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek olan adaylar, sahip oldukları puana göre okumak istedikleri bölümleri belirleyecek. İşte, tüm bu işlemlerin yapılabileceği E Okul giriş işlemi ve ODSGM konusunda detaylı bilgiler

18.07.2017Eğitim
Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak

Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

Bursluluk Sınav sonuçları MEB tarafından yapılan duyuru ile bugün açıklanacağı duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi adreslerinden yapılacak resmi duyuru ile Bursluluk Sınav sonuçları erişime bugün açılacak. Şimdi adayların gözü Bursluluk Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına çevrildi. Peki Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

18.07.2017Gündem
MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir

MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı! 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir?

MEB tarafından 2017 yılı bursluluk sınavı sonuçları binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Bursluluk sınavı sonuçları 10 Haziran'da gerçekleşmişti. Sınavlarının yapılmasının hemen ardından öğrenciler büyük merakla sonuçların açıklanacağı tarihe odaklanmışlardı. PYBS sonuçları bugün itibariyle açıklandı. PYBS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından öğrencilerin merak ettiği bir diğer detayda burs ücretlerinin ne kadar yatacağı oldu. Peki, 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir? PYBS burs ücretleri ne kadar?

18.07.2017Eğitim
Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu 2017 PYBS sonuçları bilgisi

Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu! 2017 PYBS sonuçları bilgisi

Bursluluk sınav sonuçları, öğrencilerin erişimine açıldı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınav sonuçları, bakanlık internet sitesi üzerinden 18 Temmuz günü erişime açıldı. Sonuç açıklama ekranının ardından bu hakka sahip olan on binlerce öğrenci, bundan sonraki işlemlerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, burs ücreti ne kadar olacak? İşte, ücret bilgileri ve detayları

20.07.2017Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı Öğrenciler ne kadar burs alacak

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Öğrenciler ne kadar burs alacak?

Bursluluk sınavı sonuçları açıklamasının ardından birçok öğrenci, burs miktarını araştırmaya başladı. Üç ayda bir olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği miktarda ücret alacak olan öğrenciler, bursluluk sınav sonuçları sonrasında bu miktarın ne kadar olacağını öğrenmek istiyor. Peki, bursluluk sınav sonuçlarının ardından hangi işlemlerin yapılması gerekiyor? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

21.07.2017Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 İOKBS sonuçları

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 İOKBS sonuçları

MEB bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 3 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçları için binlerce öğrenci ter dökmüştü. Öğrenciler şimdi de 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB tarih verdi mi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

Bursluluk sınavı sonuç tarihi için araştırmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 10 Haziran’da gerçekleşmişti. MEB, 2018 iş takvimiyle sınavın sonuç tarihini duyurdu. Peki, takvime göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.06.2018Gündem
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB İOKBS sonucu sorgulama

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB İOKBS sonucu sorgulama

Bursluluk sınav sonuçları yeni adı İOKBS olan sınavın neticesini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Ortaöğrenimleri boyunca eğitimlerinde maddi destek almak için bursluluk sınavına dahil olan öğrenciler, Mili Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı bursluluk sınavı sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi takvimine göre ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

28.06.2018Gündem
PYBS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak | Bursluluk sınav sonuçları sorgulama sayfası

PYBS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? | Bursluluk sınav sonuçları sorgulama sayfası

PYBS sonuçları ya da diğer bir ifadeyle bursluluk sınavı sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen binlerce kişi, katılım sağladıkları Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursluluk sınav sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, eski adıyla PYBS, yeni adıyla İOKBS olarak bilinen bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrencilerin merakla sorguladığı konu hakkında bazı bilgiler

29.06.2018Eğitim
2018 İOKBS bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Sınav nasıl değerlendirilecek

2018 İOKBS bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Sınav nasıl değerlendirilecek?

2018 İOKBS bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüzlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Peki, 2018 İOKBS bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte o tarih.

12.07.2018Gündem
İOKBS sonuçları açıklandı | MEB bursluluk sınavı sonuç sorgulama

İOKBS sonuçları açıklandı | MEB bursluluk sınavı sonuç sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen 2018 İOKBS sonuçları, beklendiği gibi 18 Temmuz günü ilan edildi. Sonuçların internet üzerinden açıklanması ve erişime açılmasının ardından, eski adı PYBS olan bursluluk sınavına katılan adaylar şimdi kendilerine ait sonuçları sorgulamak istiyor. İşte, bursluluk sınavı sonuç sorgulama ekranı...

18.07.2018Eğitim
Bursluluk sınav sonuçları giriş ekranı 2018 İOKBS bursluluk sonuçları ve taban puanları

Bursluluk sınav sonuçları giriş ekranı! 2018 İOKBS bursluluk sonuçları ve taban puanları

Bursluluk sınav sonuçları, MEB'in yayımladığı giriş ekranı aracılığıyla kolayca sorgulanabiliyor. Öğretmen çocuğu, kanunlarla özel hak tanınan öğrenciler, ailesinin oturduğu yerde okul olmayanların farklı kontenjanlarda değerlendirildiği bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları, bakanlık tarafından yayımlandı. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden sorgulanabilecek? İşte, taban puanlar ve detaylı bilgiler

19.07.2018Gündem
Bursluluk sınavı taban puanları MEB tarafından açıklandı 2018 İOKBS sonuçları sorgulama sayfası

Bursluluk sınavı taban puanları MEB tarafından açıklandı! 2018 İOKBS sonuçları sorgulama sayfası

2018-2019 eğitim öğretim döneminde faydalanmak üzere bursluluk sınavına katılım sağlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı değerlendirmeye odaklandı. Bakanlığın açıkladığı taban ve tavan puanlar arasında yer alan öğrenciler, yeni adıyla İOKBS olarak açıklanan bursluluk sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, taban puanlar ve tüm detaylar

20.07.2018Eğitim
2019 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk puanı nasıl hesaplanır

2019 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk puanı nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, (İOKBS) 2 Haziran'da tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, 2019 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk puanı nasıl hesaplanır? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

7.06.2019Gündem
MEBden yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

MEB'den yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Devlet bursu almak isteyen binlerce öğrencinin katıldığı İOKBS bursluluk sınavı sonrası gözler sonuçlara çevrildi. Peki, bursluluk sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirme sürecini sürdürdüğü bursluluk sınavı sonuçları hakkında bazı bilgiler

12.06.2019Gündem
OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı Devlet tarafından tahsis edilecek olan bursluluk ücretine hak kazanmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden bu konunun detaylarını araştırmaya başladı. Son birkaç yıldır İOKBS adıyla gerçekleştirilen bursluluk sınavı, sonuçlarının açıklanmasının ardından TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

14.06.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler MEBde

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler MEB'de!

Bursluluk sınav sonuçları, son günlerde birçok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bursluluk sınavı sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesini takip eden birçok vatandaş, sonuçları bir ay sonra görüntüleyebilecek. Peki, tam olarak bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç tarihi belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

22.06.2019Gündem
İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak MEB bursluluk sınav sonuçları bekleniyor

İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB bursluluk sınav sonuçları bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bursluluk sınavı sonuçları için açıklamaları merakla bekleyen öğrenciler, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce gencin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler...

24.06.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayında ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayında ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları, devlet tarafından verilecek olan burstan yararlanmak isteyen birçok öğrencilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Bursluluk sınavı sonuçları bilgisine göre yeni dönem itibariyle burs alma hakkını elde edip edemeyeceğini öğrenebilecek olan öğrenciler, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamayı merakla bekliyor. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.07.2019Gündem
MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu mu Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak

MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu mu? Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavının sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştı. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.07.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

Bursluluk sınav sonuçları, sınava giren ve neticesini merak eden binlerce öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. İOKBS olarak da bilinen bursluluk sınavı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilmiş ve Türkiye genelinde binlerce öğrenci katılım göstermişti. Peki, İOKBS bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.07.2019Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak MEB bursluluk sınavı için tarih verdi

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB bursluluk sınavı için tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları gündemdeki yerini koruyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınavda başarılı olan öğrenciler, ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca burs elde edecekler. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

12.07.2019Gündem
MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk sınavında tarih belli oldu

MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavında tarih belli oldu!

İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) sınavına dahil olan öğrenciler, sınav sonuçları için geri sayıma başladı. Sınavın ardından haftalar geçmesine rağmen sonuçlarını bekleyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. MEB'in takvimine göre, bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayı içerisinde duyurulacak. Peki, MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

19.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı ODSGM sayfası neden açılmıyor

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı. LGS sonuçları ardından gözler geçtiğimiz yıl İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) adı verilen bursluluk sınavının sonuçlarına çevrildi. Öte yandan ODSGM sayfasının açılmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

22.07.2019Gündem
MEB Bursluluk sınav sonuçlarını açıklandı..  İOKBS bursluluk sınav sonucu nasıl öğrenilir

MEB Bursluluk sınav sonuçlarını açıklandı.. İOKBS bursluluk sınav sonucu nasıl öğrenilir?

Devlet tarafından burs ödemeleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı. Bursluluk sınavı sonuçlarına "www.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden erişim sağlanıyor. Peki, İOKBS bursluluk sınav sonucu nasıl öğrenilir? İşte, bursluluk sınavı sonucu sorgulama sayfası.

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınav sonuçları nasıl öğrenilebilecek İşte, İOKBS sınavının birincisi

Bursluluk sınav sonuçları nasıl öğrenilebilecek? İşte, İOKBS sınavının birincisi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nda (İOKBS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bursluluk sınav sonuçları, TC No ve kimlik bilgileri ile öğreniliyor. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, İOKBS bursluluk sınav sonuçları hakkında bazı bilgiler.

24.07.2019Gündem
Bursluluk sınav sonuçları 28 Eylül’de açıklanacak

Bursluluk sınav sonuçları 28 Eylül’de açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yapıldı.

5.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanacak MEB bursluluk soruları ve sonuçları 2020

Bursluluk sınavı sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk soruları ve sonuçları 2020

Bursluluk sınav sonuçları ve bursluluk sınav soruları, sınavın tamamlanmasının hemen ardından öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. Bursluluk sınav sonuçları öncesinde sorular ve cevaplar için araştırmalarına başlayan öğrenciler, sınavda kaç net yaptığını bu sayede görebilecek. Peki, bursluluk sınav sonuçları ve sorular ne zaman yayımlanacak? İşte, MEB tarafından duyurusu yapılacak olan bursluluk sınav sonuçları ve soruları hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Gündem
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS bursluluk sınavı cevap anahtarı bekleniyor

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursluluk sınavı cevap anahtarı bekleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrenci katıldı. Gözler şimdi önce sınav ait cevap anahtarlarının yayımlanması ardından da sonuçların erişime açılmasında. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

5.09.2020Gündem
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrenci katıldı.

10.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuçları için MEB açıklaması bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuçları için MEB açıklaması bekleniyor!

Bursluluk sınavı sonuçları öğrenciler ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen öğrencilerin katıldığı 2020 İOKBS sonuçları yapılan değerlendirmenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden duyurulacak. Sınav sonuçları meb.gov.tr adresinden öğrenci T.C no ve şifre bilgileri ile öğrenilecek. Gözler şimdi 5 Eylül tarihinde gerçekleşen bursluluk sınavı sonuçlarıyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalarda. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 İOKBS sonuç tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

22.09.2020Gündem
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuç tarihi belli oldu

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuç tarihi belli oldu!

Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS sınavı sonuçları için geri sayım başladı. 2020 İOKBS bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. MEB, söz konusu sınav için sonuç tarihini ilan etmişti. Peki, 2020 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.09.2020Gündem

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2020? MEB İOKBS bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu!

Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve burs imkanından faydalanacak olan öğrencilerin katıldığı 2020 İOKBS yani bursluluk sınavı sonuçları için tarih açıklandı. 5 Eylül tarihinde düzenlenen bursluluk sınavı sonuçları takvime göre önümüzdeki hafta açıklanacak. Sonuçlar MEB'in internet sitesinden sorgulanacak. Burslar ekim ayı başından itibaren ödenmeye başlanacak. Peki 2020 bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte, bursluluk sınavı sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

25.09.2020Gündem
Bursluluk sınav sonuçları açıkladı

Bursluluk sınav sonuçları açıkladı

MEB tarafından 5 Eylül’de yapılan İOKBS sonuçları açıklandı.

28.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı İOKBS 2020 sonuçları MEB.gov.tr tarafından açıklandı MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı İOKBS 2020 sonuçları MEB.gov.tr tarafından açıklandı! MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı!

Bursluluk sınav sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama, dün akşam saatlerinde yapıldı. Bakanlık tarafından tahsis edilecek olan burs imkanından faydalanmak isteyen pek çok öğrenci, okul idareleri üzerinden sınav başvuru yapmış ve bakanlığın gerçekleştirdiği İOKBS sınavına dahil olmuştu. Peki, dün akşam açıklanan İOKBS bursluluk sınavı sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte, MEB.gov.tr İOKBS bursluluk sınavı sonuçları hakkında detaylı bilgiler

28.09.2020Gündem