EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınav Sonuçları

Bursluluk Sınav Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınav Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 231 Bursluluk Sınav Sonuçları haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınav Sonuçları Haberleri

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav ve tercih telaşını geride bırakan üniversite adaylarının yeni gündemi bu soru oldu. 2017 LYS tercihleri 18-26 Temmuz tarih aralığında alındı. Tercih hakkını elde etmiş olan binlerce aday, ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirdi. Şimdi ise tüm adayların gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında!

27.07.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor? 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak konusu hakkında detayları sorgulamayı sürdüren adaylar, ÖSMY'nin bu hususta yapacağı açıklamanın tarihini merak ediyor. 2017 LYS tercih sonuçları bilgisine göre hangi üniversiteyi kazandıklarını öğrenecek olan adaylar, dönem başına doğru kayıtlarını gerçekleştirecek. Peki, LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

25.07.2017Eğitim
Bursluluk (PYBS) sınav sonucu bu hafta açıklanıyor... MEB PYBS sonucu için tarih verdi

Bursluluk (PYBS) sınav sonucu bu hafta açıklanıyor... MEB PYBS sonucu için tarih verdi

Binlerce öğrencinin gündemindeki 'Bursluluk (PYBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 Haziran 2017’de gerçekleşen Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınav sonucu için net tarih verdi. 5,6,7 hazırlık sınıfı ve 9, 10 ve 11. sınıfların katıldığı PYBS sonucu bu hafta erişime açılacak. Bursluluk sınav sonucuna ilişkin detayları özetledik..

8.07.2017Gündem
TEOG tercihleri ne zaman yapılacak TEOG 2017 yerleştirme takvimi

TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? TEOG 2017 yerleştirme takvimi

TEOG tercihlerinin ne zaman yapılacağı binlerce genç tarafından en çok merak edilen konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ortaöğretim son sınaf öğrencilerinin girdiği TEOG sınavlarının tercihleri için araştırmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde TEOG yerleştirme takvimi yayınlanmıştı. TEOG tercihlerinin ne zaman yapılacağı, yerleştirme takviminde belirtildi. Peki, TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, TEOG 2017 yerleştirme takvimi.

13.06.2017Eğitim
MEB bursluluk sınavı yarın saat kaçta yapılacak Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır

MEB bursluluk sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

MEB bursluluk sınavının (PYBS) yarın saat kaçta yapılacağı binlerce öğrenci tarafından oldukça merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) düzenlenecek 5, 6, 7,hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yarın yapılacak. Bursluluk sınavı yurt içinde 848 merkezde, 4 bin 39 okulda, 62 bin 146 salonda, KKTC'de bir merkezde olmak üzere, toplam 1 milyon 110 bin 563 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Peki, MEB bursluluk sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

9.06.2017Eğitim
TEOG tercihleri ne zaman Lise taban puanları listesi

TEOG tercihleri ne zaman? Lise taban puanları listesi

TEOG tercih ve yerleştirme kılavuzunun yayımlanması ardından lise taban puanları da açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca yayımlanan kılavuza göre, 30 Haziran'da yerleştirmeye esas puanların (YEP) açıklanmasının ardında tercihler alınacak. Tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, YEP üstünlüğü, tercih önceliği, okul kontenjanı esasına göre yapılacak. Peki, TEOG tercihleri ne zaman? İşte 2017 Lise taban puanları ve tercih süreciyle ilgili detaylar!

9.06.2017Eğitim
2017 TEOG tercihleri ne zaman başlayacak

2017 TEOG tercihleri ne zaman başlayacak?

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmış, adaylar tercih sürecini beklemeye başlamıştı. MEB, tercih, yerleştirme takvimi ve süreç içinde yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler sunan TEOG tercih ve yerleştirme kılavuzunu yayımladı. Resmi sayfadan yayımlanan duyuruya göre 30 Haziran'da yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından tercihler alınacak. Peki, TEOG tercihleri ne zaman başlayacak?

8.06.2017Eğitim
2017 TEOG sınav sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır

2017 TEOG sınav sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı! TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

2017 TEOG sınav sonuçlarını milyonlarca öğrenci tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. TEOG sınav sonuçları geçtiğimiz gün ÖSYM tarafından milyonlarca gencin erişimine açıldı. TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ÖSYM'nin sorgulama sayfasına akın etti. TEOG sınav sonuçlarının ardından öğrenciler TEOG puan hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ettiler. Peki, TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, TEOG sınav sonucu sorgulama sayfası.

1.06.2017Gündem
TEOG sonuçlar MEB tarafından duyuruldu.. İşte eokul sonuç sorgulama ekranı

TEOG sonuçlar MEB tarafından duyuruldu.. İşte eokul sonuç sorgulama ekranı

TEOG sonuçları dün sabah 10:00'da açıklandı. MEB birgün öncesinde TEOG sonuçlarını açıklayacağı saati duyurmuş adayları bilgilendirmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler puan hesaplama ve sonuç sorgulama sayfalarını araştırıyor. Peki TEOG sonuçları nasıl sorgulanır? İşte tüm detaylar

1.06.2017Gündem
2017 TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır - TEOG puan hesaplama robotu

2017 TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? - TEOG puan hesaplama robotu

2017 TEOG puan hesaplama işleminin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. TEOG sınav sonuçları bugün sabah saatlerinde ÖSYM tarafından yüz binlerce öğrencinin erişimine açıldı. TEOG 2. Dönem sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, öğrenciler sınav sonuç sorgulama sayfasına akın ettiler. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, TEOG puan hesaplamasıyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, 2017 TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, TEOG puan hesaplama robotu.

31.05.2017Gündem
Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için kayıtlarda son gün

Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için kayıtlarda son gün

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan vakıf üniversitelerinin öğrencileri için kayıtlar, 28 Eylül akşamına kadar sürecek. Öğrenciler, yerleştikleri üniversiteye e-Devlet’te açılan sistem üzerinden de kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

28.09.2016Eğitim
Lise seçimi yaparken bilinmesi gerekenler

Lise seçimi yaparken bilinmesi gerekenler

En iyi tercihi yapmanın püf noktaları...

28.06.2016Eğitim
PYBS sınavının soru ve cevapları açıklandı mı

PYBS sınavının soru ve cevapları açıklandı mı?

PYBS sınavının soru ve cevapları sınava giren adaylar tarafından merakla bekleniyor. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Cumartesi günü yapıldı. Ülke genelinde 913 bin 727 öğrencinin başvurduğu PYBS'nin sonuçları, 15 Temmuz'da "www.meb.gov.tr" adresinden açıklanacak. PYBS sınavının soru ve cevaplarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor

23.05.2016Eğitim
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yapıldı

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yapıldı 

Türkiye genelinde 913 bin 727 öğrencinin başvurduğu Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) tamamlandı.

21.05.2016Eğitim
PYBS e-kılavuzu yayınlandı

PYBS e-kılavuzu yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Parasız Yatılılık ve Bursluluk (PYBS) başvuru ve uygulama e-kılavuzunu yayınladı. Kılavuzda aile, öğretmen, okul yöneticileri ve öğrenciler PYBS konusunda bilgilendiriliyor. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na başvurular öğrenci velisince okul müdürlüklerine 21 Mart-8 Nisan arasında yapılabilecek.

8.03.2016Eğitim
E-Okul Giriş, E-Okul Devamsızlık ve Not Sorgulama

E-Okul Giriş, E-Okul Devamsızlık ve Not Sorgulama

Online olarak e-okul sistemini kullanan MEB, yeni düzenlemeler getirerek veli bilgilendirme sisteminin alt yapısını güçlendiriyor. E-okul giriş işlemi nasıl yapılır? E-okul devamsızlık bilgisi ve not durumu nasıl görüntülenir? Tüm detaylar haberimizde...

7.01.2016Eğitim
Özel okulda burslu okuma imkanı

Özel okulda burslu okuma imkanı

Bir özel okul, bursluluk sınavı ile 3, 4, 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerine yüzde 100 burs imkanı sunuyor. Sınav için son başvuru tarihi, 7 Ocak Perşembe olarak açıklandı.

22.12.2015Eğitim
TEOGda çıkmış sorular (2013-14-15) | TEOGda yanıltıcı sorular neler

TEOG'da çıkmış sorular (2013-14-15) | TEOG'da yanıltıcı sorular neler?

TEOG 1.dönem sınavları için geri sayım başladı. Sınavda başarılı olabilmek için dikkat etmemiz gereken kurallar neler? TEOG'da geçmiş senelerde çıkan sorular ve cevapları haberimizde..

23.11.2015Bilgi
Her sorunun puanı aynı, katsayısı farklı

Her sorunun puanı aynı, katsayısı farklı

TEOG ortak sınavlarında yanlış cevaplar doğruları etkilemeyecek. Her oturum başladıktan sonra ilk 20 ve son 5 dakika öğrenciler salondan çıkamayacak. Geç kalanlara ek süre verilmeyecek.

28.04.2015Eğitim
Her sorunun puanı aynı, katsayısı farklı

Her sorunun puanı aynı, katsayısı farklı

TEOG ortak sınavlarında yanlış cevaplar doğruları etkilemeyecek. Her oturum başladıktan sonra ilk 20 ve son 5 dakika öğrenciler salondan çıkamayacak. Geç kalanlara ek süre verilmeyecek.

28.04.2015Eğitim
TEOG yerleştirme sisteminde neler değişti

TEOG yerleştirme sisteminde neler değişti?

TEOG’un ikinci yılında Milli Eğitim Bakanlığı, sistemde güncellemeler yaptı. Eğitimcilerin olumlu karşıladığı ve eleştirdiği noktaların da olduğu yeni yerleştirme sisteminde nelerin değiştiğini araştırdık.

24.04.2015Eğitim
PYBS 2014 Sınav Sonuçları Açıklandı - 2014 MEB PYBS Burs Kontenjanları

PYBS 2014 Sınav Sonuçları Açıklandı! - 2014 MEB PYBS Burs Kontenjanları

PYBS 2014 Sınav Sonuçları Öğren, PYBS Burs Sorgulama, 2014 MEB PYBS Burs Kontenjanları, PYBS 5. Sınıf , 6. Sınıf , 7. Sınıf, 8. Sınıf, 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf Sınav Sonuçları, PYBS Sınav Sonucunuzu TC Kimlik Numaranızla Öğren, PYBS Nedir? PYBS İçin Kaç Puan Gerekli? PYBS Sonuçları ve tüm soruların cevapları hurriyet.com.tr'de

25.07.2014Gündem
Üniversite kontenjanları yüzde 10 arttı

Üniversite kontenjanları yüzde 10 arttı

Üniversite kontenjanları geçen yıla göre yaklaşık yüzde 10 arttırılarak 1 milyon 6 bin 321 oldu. Bu yıl en çok kontenjan devlet üniversitelerine ayrıldı. Geçen yıl toplam kontenjan 908 bin 232 idi. Yükseköğretimde en çok kontenjanı 161 bin 557 ile Anadolu Üniversitesi aldı. Bunu sırasıyla 35 bin 301 kontenjan ile İstanbul Üniversitesi izledi.

9.07.2014Eğitim
TEOG ile ilgili bilinmeyenler

TEOG ile ilgili bilinmeyenler

Bu yılın liselere yerleştirme sistemi yani Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerleştirmeleri ile ilgili Hürriyet ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği sonucunda bazı konular netlik kazandı.

23.06.2014Eğitim
Notumuz düşük

Notumuz düşük

EĞİTİM Reformu Girişimi’nin (ERG) 7’ncisini hazırladığı Eğitim İzleme Raporu’na göre, bu yıl eğitim-öğretim yılında net okullulaşma oranı 3-5 yaş grubunda yüzde 30.9’dan yüzde 28’e düştü. 4-5 yaş grubunda ise yüzde 44’ten yüzde 37.9’a geriledi. Erken çocukluk eğitimi, Türkiye’deki en önemli eğitim politikası önceliklerinden biri olmaya devam ediyor.

19.06.2014Gündem
TEOG ile ilgili okurlar sordu, MEB yetkilileri cevapladı

TEOG ile ilgili okurlar sordu, MEB yetkilileri cevapladı

Okurlar Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ile ilgili merak ettiklerini sordu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri cevapladı.

19.06.2014Eğitim
Hafta sonu 3 sınav yapılacak

Hafta sonu 3 sınav yapılacak

Üniversiteye girişte ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın son iki sınavı ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) hafta sonu yapılacak.

19.06.2014Eğitim
21 Temmuz’da taban puanlar açıklanacak

21 Temmuz’da taban puanlar açıklanacak

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği, sınavla öğrenci alan özel okulların kayıt takvimini açıkladı. Buna göre, TEOG kapsamında yapılan sınavlarla öğrenci alacak özel okulların taban puanları 21 Temmuz’da ilan edilecek.

18.06.2014Gündem
Bu yılın yıldızı nakiller olacak

Bu yılın yıldızı nakiller olacak

İstediği yere yerleşemeyenler üzülmesin, eylülde bir şansları daha var.

17.06.2014Eğitim
Bu yılın yıldızı nakiller olacak

Bu yılın yıldızı nakiller olacak

İstediği yere yerleşemeyenler üzülmesin, eylülde bir şansları daha var.

16.06.2014Gündem
Liselere girişte tek listede 15 tercih yapılacak

Liselere girişte tek listede 15 tercih yapılacak

Liseler için yapılacak yerleştirme işlemlerinde öğrenciler, 15 seçenekli tek tercih listesi ile istedikleri okullara girecek. Yerleştirme işlemleri okul isimlerini içeren A Grubu tercihler ile okul türünü içeren B Grubu tercihler aracılığıyla yedek yerleştirme yapılmaksızın tek seferde tamamlanacak. Öğrenciler 31 Temmuz-8 Ağustos arasında tercihlerini yapacak, yerleştirme sonuçları 22 Ağustos'ta açıklanacak. Anadolu öğretmen liseleri, sosyal bilimler, fen ve Anadolu liselerine dönüştürülecek. Fen liselerinde de, sosyal bilimler liselerinde olduğu gibi 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren hazırlık sınıfı zorunlu hale getirilecek.

31.05.2014Eğitim
Parasız yatılılık ve bursluluk başvuruları için cuma son gün

Parasız yatılılık ve bursluluk başvuruları için cuma son gün

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik 22 Haziran'da yapılacak 2014 yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başvuruları, 28 Mart Cuma günü sona erecek.

26.03.2014Eğitim
PISA’da başarının sırrı öğretmene yatırımda

PISA’da başarının sırrı öğretmene yatırımda

TÜSİAD ve TÖDER’in girişimiyle yapılan ‘PISA 2012 Değerlendirmesi: Türkiye için Veriye Dayalı Eğitim Reformu Önerileri’ konulu toplantıya katılan OECD Eğitim Direktör Yardımcısı Andreas Schleicher, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

12.03.2014Gündem
Matematik ve fende birer soru iptal

Matematik ve fende birer soru iptal

8’inci sınıf öğrencileri dün, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına girerek ilk dönemki merkezi sınavlarını tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı 28 Kasım’da yapılan matematik ile 29 Kasım’da yapılan fen ve teknoloji sınavından birer soruyu iptal etti. Uzmanlar fen ve teknolojide 3 sorunun daha tartışmalı olduğunu savunuyor.

30.11.2013Eğitim
İki günlük maraton sona erdi, sırada telafi sınavları var

İki günlük maraton sona erdi, sırada telafi sınavları var

1 milyon 290 bin 8’inci sınıf öğrencisine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanan Merkezi Ortak Sınavlar’ın birini dönem oturumları tamamlandı. Telafi sınavları 14-15 Aralık’ta yapılacak. Sonuçlar ise Bakanlık tarafından ocak ayında açıklanacak. İkinci dönem sınavları 28-29 Nisan’da yapılacak.

29.11.2013Eğitim
Merkezi ortak sınavların ilk oturumu yarın

Merkezi ortak sınavların ilk oturumu yarın

Ortaokul 8’inci sınıflar için ilk kez düzenlenecek merkezi ortak sınavlar yarın başlıyor. İkinci gün oturumu ise 29 Kasım Cuma günü düzenlenecek. Perşembe ve cuma günlerinde, 5, 6 ve 7’nci sınıflar idari izinli sayılacak. Öğrencilerin kendi sınıflarında girecekleri sınavlar, saat 9.00'da başlayacak, 30'ar dakika ara verilerek 12.00'de sona erecek.

27.11.2013Eğitim
Merkezi ortak sınavlar haftaya yapılacak

Merkezi ortak sınavlar haftaya yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), ortaokul 8’inci sınıflar için ilk kez düzenlenecek merkezi ortak sınavlar, 28-29 Kasım tarihlerinde uygulanacak.

22.11.2013Eğitim
Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Sınav sonuç kâğıdını doğru okumak ve tercihte bulunmak, sınav kadar zor. Hangi bölüme, hangi puanla yerleşeceğini, üniversitelerin imkânlarını, özel şartları bilmeden, ölü tercih yapmadan bir seçimde bulunmak için sınav kâğıdınızdaki bilgilerin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir. Tercih yaparken izlemeniz gereken 7 adım var. Bu adımları dikkatle atın ve listenizi kontrol edin.

8.11.2013Eğitim
SBS sona erdi

SBS sona erdi

İlköğretim 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan Seviye Belirleme Sınavı tamamlandı. 1 milyondan fazla öğrenci iyi bir liseye girmek için yarıştı. Adaylar 120 dakikada 100 soru yanıtladı. Sınav sonuçları ise 12 Temmuz’da açıklanacak.

8.06.2013Eğitim
SBS soru ve cevapları açıklandı

SBS soru ve cevapları açıklandı

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi. Seviye Belirleme Sınavı'nın soru ve cevaplarına “http://www.meb.gov.tr” adresinden ulaşabilirsiniz. İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınava 1 milyon 127 bin 211 kişi girdi.

8.06.2013Gündem
Türkiye’ye özgü burs

Türkiye’ye özgü burs

AVRUPA Birliği tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı, sadece Türkiye’ye özel bir program.

19.03.2013Gündem
2013-SBS Başvuru Kılavuzu yayımlandı

2013-SBS Başvuru Kılavuzu yayımlandı

8. sınıf öğrencilerinin gireceği Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) başvuruları 4-22 Mart'ta yapılacak. 8 Haziran'da düzenlenecek sınavın sonuçları ise 12 Temmuz'da açıklanacak.

4.03.2013Eğitim
Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Gelecekte hangi meslekler ön plana çıkacak, hangi mesleklerin önemi azalacak? Üniversite öğrencileri tercihlerini yaparken neleri gözönünde bulundursunlar?

18.02.2013Eğitim
Sınava giren 2 kişiden biri üniversiteli olacak

Sınava giren 2 kişiden biri üniversiteli olacak

ÜNİVERSİTE kontenjanları geçen yıla göre yüzde 20 arttı.

16.07.2012Gündem
2 öğrenciden biri üniversiteli olacak

2 öğrenciden biri üniversiteli olacak

Üniversite kontenjanları geçen yıla göre yaklaşık yüzde 20 artışla 937 bin 676 olarak belirlendi. Uzmanlara göre bu yıl sınava giren her 2 öğrenciden biri üniversiteli olacak.

9.07.2012Gündem

Yazar Sonuçları

TEOG ile ilgili bilinmeyenler

Bu yılın liselere yerleştirme sistemi yani Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerleştirmeleri ile ilgili Hürriyet ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği sonucunda bazı konular netlik kazandı.

21.06.2014

TEOG ile ilgili bilinmeyenler

Bu yılın liselere yerleştirme sistemi yani Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerleştirmeleri ile ilgili Hürriyet ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği sonucunda bazı konular netlik kazandı. Okurlarımızdan gelen binlerce soruya Bakanlık yetkilileri yanıt verdi.

20.06.2014