EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınav Sonuçları

Bursluluk Sınav Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınav Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 231 Bursluluk Sınav Sonuçları haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınav Sonuçları Haberleri

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 bursluluk sınavı sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 bursluluk sınavı sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları sınava katılım sağlayan öğrenci ve öğrenci velileri tarafından merakla bekleniyor. Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen söz konusu sınavın sonuçları yapılan açıklamanın ardından belli olacak. 2020 İOKBS bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüzlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, İOKBS sonuçlarıyla ilgili detaylar.

14.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuçları bekleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) düzenlenen, 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, (İOKBS) sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, 2020 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak İOKBS 2020 soruları için gözler MEBte

Bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İOKBS 2020 soruları için gözler MEB'te

Bursluluk sınavı 2020 yılında 5 Eylül'de merkezi olarak gerçekleştirildi. Sınava 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler girdiler. OKBS başvuruları 2020 yılında 05-17 Şubat 2020 tarihleri aralığında alınmıştı. Sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Peki bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanır? İşte detaylar...

8.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanır İOKBS 2020 soruları için gözler MEBte

Bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanır? İOKBS 2020 soruları için gözler MEB'te

Bursluluk sınavı 2020 yılında 5 Eylül'de merkezi olarak gerçekleştirildi. Sınava 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler girdiler. OKBS başvuruları 2020 yılında 05-17 Şubat 2020 tarihleri aralığında alınmıştı. Sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Peki bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman açıklanır? İşte detaylar...

8.09.2020Gündem
Adaylık Kaldırma Sınavı nedir 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman

Adaylık Kaldırma Sınavı nedir? 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kadrolarında görev yapan aday (sözleşmeli/kadrolu) öğretmenler için Adaylık Kaldırma Sınavı'nın (AKS) ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı için geri sayım devam ederken, corona virüsü riski nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, söz konusu sınavın ertelendiği duyruldu. Peki, 2020 Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman?

20.03.2020Gündem
İkinci dönem ara tatil ne zaman başlıyor Nisan ara tatili kaç gün MEB duyurdu

İkinci dönem ara tatil ne zaman başlıyor? Nisan ara tatili kaç gün? MEB duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan ara tatil takvimi son günlerde araştırılmaya başlandı. Sömestr tatilini geride bırakan milyonlarca öğrenci, nisan ayında yapılacak ikinci ara tatilin kaç gün süreceğini sorguluyor. Öğrencilerin yanı sıra tatil planı yapan veliler de ara tatilin ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, nisan ara tatili kaç gün? İkinci dönem ara tatil ne zaman başlıyor? İşte, 2019 2020 eğitim öğretim dönemi ara tatil başlangıç tarihi.

19.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır 2020 İOKBS sınavı başvurusu ne zaman bitecek

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? 2020 İOKBS sınavı başvurusu ne zaman bitecek?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden yapılan 2020 İOKBS başvuru işlemlerini henüz tamamlamayan öğrenciler, 'bursluluk sınavı başvuru şartları'na odaklandı. Son başvuru tarihini kaçırmak istemeyenler de 2020 bursluluk sınavı son başvuru tarihini öğrenmek istiyor. Peki, bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? 2020 İOKBS sınavı başvurusu ne zaman bitecek? İşte, o konular hakkında ayrıntılı bilgiler.

14.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek 2020 İOKBS sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ya da eski adıyla Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) 2020 etabı için öğrencilerin araştırması devam ediyor. Gözler şimdi MEB bursluluk sınavının başvurularının biteceği tarihinde. Peki, bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

11.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvuruları başladı

Bursluluk sınavı başvuruları başladı

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları başladı. 5, 6, 7, 8, hazırlık ile 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri 24 Şubat’a kadar ilgili okul müdürlerine başvuru yapabilecek. 25 Nisan’da yapılacak İOKBS’nin sonuçları ise 3 Temmuz’da duyurulacak.

5.02.2020Eğitim
Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları nasıl öğrenilir ODSGM bursluluk sınav sonucu sorgulama sayfası

Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları nasıl öğrenilir? ODSGM bursluluk sınav sonucu sorgulama sayfası

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarına dair açıklama Bakanlığın internet sayfası üzerinden yapıldı. Sonuçların duyurulmasının ardından, öğrenci ve veliler, bursluluk sınav sonuçlarını öğrenmek için internette yoğun araştırma yapıyor. Peki, 2019 bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, MEB bursluluk sınav sonucu sorgulama sayfası.

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı MEB sonuç sorgulama sayfası

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı? MEB sonuç sorgulama sayfası

LGS sonuçlarının açıklanması ardından bursluluk sınavı sonuçlarına yönelik beklentiler de hız kazandı. Eski adı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının 22 Temmuz'da yani bugün MEB tarafından açıklanacağı duyurulmuştu. Peki, Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı? MEB sonuç sorgulama sayfası

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS bursları ne zaman verilecek

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursları ne zaman verilecek?

Binlerce öğrencinin öğrenim hayatlarına katkı sağlama amacıyla girdiği İOKBS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2 Haziran'da gerçekleşen bursluluk sınavının üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları da hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılında İOKBS takvimini günler öncesinden paylaşmıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursları ne zaman verilecek?

21.07.2019Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır? MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Haziran ayının ilk haftasında düzenlenen sınavda, adayların gözü MEB'den yapılacak açıklamaya çevrilmişken, sonuçların açıklanacağı tarih internette araştırılmaya başlandı. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır? MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu?

15.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan, İOKBS'nin sonuçlarında heyecanlı bekleyiş sürüyor. Söz konusu sınava katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri tarafından sınav sonuçları internette merakla sorgulanıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarih belli olmuştu. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu?

5.07.2019Gündem
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde tamamlandı. Sınavın üzerinden günler geçmesi nedeniyle bursluluk sınavı sonuçlarına yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sınav sonuç tarihi belli oldu

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuç tarihi belli oldu

Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen öğrencilerin katıldığı İOKBS sınavına ait sonuçların, MEB tarafından adayların erişimine ne zaman açılacağı merak konusu oldu. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınav, 2 Haziran'da yapılmıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.06.2019Gündem
2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Bursluluk hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, 2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.06.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için ne kadar kaldı MEB açıkladı

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için ne kadar kaldı? MEB açıkladı!

İhtiyacı olan öğrencilere destek olmak için devlet tarafından verilen bursluluk desteği, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından netlik kazanacak. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce adayın merakla beklediği bursluluk sınavı sonuçları ve adayların merak ettiği puan hesaplama süreci hakkında detaylı bilgiler

17.06.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman belli olacak

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman belli olacak?

Bursluluk sınavı, sonuçları, soruları ve cevapları ile öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Devlet tarafından tahsis edilecek olan İOKBS bursunu alabilmek için sınava giren öğrenciler, sınavın soruları ve cevapları ile birlikte sonuçlara kilitlendi. Peki, İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ile birlikte sınav soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.06.2019Gündem
Bursluluk sınavı için soruları ve cevapları | Bursluluk puanı nasıl hesaplanır

Bursluluk sınavı için soruları ve cevapları | Bursluluk puanı nasıl hesaplanır?

Bursluluk sınavı soruları ve cevapları, sınavdan çok öğrencilerin gündeminde yer almaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı bursluluk sınavı soruları ve cevapları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, 5.6.7.8.9. sınıf bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler...

2.06.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek

İOKBS bursluluk sınavı kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) adıyla gerçekleştirilen bursluluk sınavı için öğrenciler sınav merkezlerinde ter dökmeye başladı. 5,6,7,8,9,10 ve 11'ncı sınıf öğrencilerinin katılım sağladığı İOKBS bursluluk sınavı kaç dakika sürecek sorusu ise birçok kişinin gündeminde yer alacak. Peki, İOKBS bursluluk saat kaçta ve kaç dakika sürecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.06.2019Gündem
Sıralamayı matematik belirleyecek... 1 milyonu aşkın öğrenci 140 binlik kontenjan için yarıştı

Sıralamayı matematik belirleyecek... 1 milyonu aşkın öğrenci 140 binlik kontenjan için yarıştı

Bir milyonu aşkın 8’inci sınıf öğrencisi, dün LGS maratonunda yaklaşık 140 bin kontenjan için ter döktü. Sözel ve sayısalda toplam 90 soru yanıtlayan öğrenciler, matematikte çok zorlandıklarını söyledi. Sözel testini ise kolay buldular. Uzmanlar da sayısal testin, özellikle matematiğin belirleyici olacağını vurguladı. Adaylar sınav sonuçlarını 24 Haziran’da öğrenebilecek.

2.06.2019Eğitim
Bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınır 2018 İOKBS sınav soruları

Bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2018 İOKBS sınav soruları

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İOKBS, 2 Haziran'da yapılacak. Sınav hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, MEB’in resmi sayfası üzerinden bursluluk sınavı giriş belgesini edinebiliyor, ayrıca geçtiğimiz yıl çıkan soruları görüntüleyebiliyor. Peki, bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2018 İOKBS sınav soruları

19.05.2019Gündem
İOKBS (PYBS) bursları yattı mı Bursluluk ücreti ne zaman yatar

İOKBS (PYBS) bursları yattı mı? Bursluluk ücreti ne zaman yatar?

Eski adıyla Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), bu günlerde bursların yatacağı tarihle gündemde yer alıyor. Peki, İOKBS bursları yattı mı? İşte, öğrenciler tarafından bursluluk ücreti olarak nitelenen İOKBS hakkında bazı bilgiler

21.01.2019Eğitim
Gelecek eğitim yılına burslu başlayın

Gelecek eğitim yılına burslu başlayın

Özel okullar, her yıl ilk ve ortaöğretim düzeyinde öğrencilere çeşitli oranlarda burs fırsatı sağlıyor. Bunun için kurumların düzenlediği sınavlarda başarılı olmanız bekleniyor. Hürriyet Eğitim, öne çıkan bazı bursları derledi.

2.01.2019Eğitim
İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak Bursluluk sonuç sorgulama

İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Bursluluk sonuç sorgulama

İOKBS eski ismiyle PYBS sonuçları için heyecan dolu bekleyiş sabah saatlerinden itibaren başladı. MEB, 2017-2018 iş takviminde göre, Milli Eğitim Bakanlığınca 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik uygulanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları bugün açıklanacak. Peki, İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? PYBS sonuçları nereden sorgulanacak?

17.07.2018Eğitim
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Sınav nasıl değerlendirilecek

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Sınav nasıl değerlendirilecek?

Eski adı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri tarafından merakla araştırılıyor.  3 Haziran 2018 tarihinde yapılan sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulayan öğrenciler sorularına internette yanıt arıyor. Peki, İOKBS PYBS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

15.07.2018Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı birçok kişi tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan sınav, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılmıştı. MEB yayımladığı iş takvimiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarihi belirtti. İşte o tarih.

7.07.2018Eğitim
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MEB bursluluk sınavı sonuçları

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MEB bursluluk sınavı sonuçları

Temmuz ayının gelmesiyle birlikte, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan sınav, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılmıştı. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS PYBS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

3.07.2018Gündem
2018 İOKBS sonuçları açıklandı mı Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

2018 İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Söz konusu sınava katılım sağlayan binlerce çocuk ve aileleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sonuçları ne zaman açıklayacağını merakla araştırıyor. Peki, İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı soru ve cevapları açıklandı... Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı soru ve cevapları açıklandı... Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) soru ve cevap anahtarları açıklandı. Sonuç tarihi belli olan bursluluk sınavı soruları ve cevapları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlandı. İşte İşte Bursluluk sınavı (İOKBS) soruları ve cevap anahtarı!

6.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı soruları yayımlandı mı 2018 İOKBS soruları ve cevapları

Bursluluk sınavı soruları yayımlandı mı? 2018 İOKBS soruları ve cevapları

2018 bursluluk soruları ve cevapları, sınavın tamamlanmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesiyle birlikte araştırılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın garantörlüğünde gerçekleşen sınavın ardından adaylar, sonuçlar öncesinde sorular ve cevaplar için araştırmalarına başlayacak. Peki, bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

3.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı sona erdi

Bursluluk sınavı sona erdi

MEB tarafından ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfıyla 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sona erdi. Sınavda adaylara dört seçenekli 100 soru için 120 dakika süre verildi.

3.06.2018Eğitim
Bursluluk sınavı (İOKBS) soru ve cevapları yayımlandı mı Sonuçlar temmuz ayında...

Bursluluk sınavı (İOKBS) soru ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar temmuz ayında...

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencilerini kapsayan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), geride bıraktığımız hafta sonu tamamlandı. Bursluluk sınavı sonuçları ise 18 Temmuz'da 'http://www.meb.gov.tr' ve 'http://odsgm.meb.gov.tr' internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar öncesinde bir öngörüde bulunmak isteyen adaylar soru ve cevapları araştırıyor. Peki bursluluk sınavı soruları ve cevapları yayımlandı mı?

2.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek Sınav kaç dakika

Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek? Sınav kaç dakika?

MEB tarafından ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfıyla 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başladı. Bursluluk sınavı sonuçları ise 18 Temmuz’da ilan edilecek. Peki Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek? Sınav kaç dakika?

2.06.2018Eğitim
AÖF sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi

AÖF sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi?

AÖF sınav sonuçları, 26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen sınavların ardından adayların odak noktası oldu. Sınavda elde edecekleri puana göre dönemin durumunu ele alacak olan vatandaşlar, hazırlıklarını buna göre şekillendirecek. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce vatandaşın merakla araştırdığı AÖF final sınavı sonuçları için tarih detayı

29.05.2018Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman Bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınır

Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Bursluluk sınav için geri sayım başladı. Binlerce öğrencinin ortaöğretim dönemleri boyunca maddi destek alabilmek için katılım sağlayacağı bursluluk sınavı, bu hafta sonu Türkiye genelinde gerçekleştirilecek. Peki, birçok öğrencinin katılım sağlayacağı bursluluk sınavı ne zaman ve saat kaçta başlayacak? İşte, bursluluk sınavı giriş belgesi ve sınav süreci hakkında bazı bilgiler

29.05.2018Eğitim
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak Sınav giriş belgesi ne zaman alınacak

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Sınav giriş belgesi ne zaman alınacak?

Bursluluk sınavı ile eğitim giderlerine destek sağlamak isteyen binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı sınav giriş belgelerine odaklandı. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan bursluluk sınavı öncesinde sınav giriş belgelerini edinecek olan öğrenciler, hangi okulda sınava gireceklerine dair bilgi sahibi olacak. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınav giriş belgelerinin yayımlanacağı gün hakkında detaylı bilgiler

21.05.2018Eğitim
AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı... 2018 AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası

AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı... 2018 AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası

AÖF sınav sonuçları büyük bir merakla sınava katılım sağlayan öğrenciler tarafından bekleniyordu. AÖF ara dönem sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. AÖF bahar dönemi sınav sonuçları, sorgulama sayfası üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifre ile kolayca öğrenilebiliyor. Peki, AÖF geçme notu kaç? İşte, 2018 AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası.

25.04.2018Eğitim
AÖF bahar dönemi sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak

AÖF bahar dönemi sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

AÖF bahar dönemi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler tarafından büyük bir merakla araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 14-15 Nisan tarihinde gerçekleşen AÖF bahar dönemi ara sınavlarının ardından tüm gözler sonuçların açıklanacağı zaman çevrildi. Peki, AÖF bahar dönemi sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

23.04.2018Eğitim
AÖF sınav sonuçları için beklenen tarih nedir AÖF sonuçları ne zaman açıklanır

AÖF sınav sonuçları için beklenen tarih nedir? AÖF sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖF sınav sonuçları, sınavın üzerinden 2 hafta geçmesinin ardından adayların araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Öğrenimlerini açıktan tamamlayan öğrencilerin ilgiyle sorguladığı AÖF sınav sonuçları, 14-15 Nisan tarihlerinde tamamlanan sınavların yansıması olacak. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman ve nereden öğrenilebilecek? İşte, detaylı bilgiler

22.04.2018Eğitim
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi?

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı milyonlarca sınava katılım sağlayan öğrenci tarafından merak ediliyor. AÖF bahar dönemi ara dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendiler. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi?

20.04.2018Gündem
AÖF sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Tarih açıklandı mı

AÖF sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Tarih açıklandı mı?

AÖF sınav sonuçları, son günlerin merakla araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediliyor. Bahar dönemi vize sınavlarının tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin sorguladığı konu olan AÖF sınav sonuçları, kurumun değerlendirmesinin tamamlanmasıyla birlikte erişime açılacak. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrencilerin merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

17.04.2018Gündem
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖF 2018 final sınavı tarihleri

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF 2018 final sınavı tarihleri

AÖF bahar dönemi vize sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih, yüz binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Bugün yapılan 2 oturumun ardından AÖF 2018 bahar dönemi vize sınavlarının tamamlanmasıyla öğrenciler, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına odaklandı. AÖF öğrencilerinin bir diğer araştırdığı konusu ise AÖF Bahar Dönemi final sınavlarının ne zaman yapılacağı oldu. Peki, AÖF Bahar Dönemi vize sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları ne zaman belli olacak? AÖF final sınavları ne zaman yapılacak?

15.04.2018Gündem
İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) için son gün

İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) için son gün

MEB tarafından düzenlenecek İOKBS için verilen başvuru süresi 5 Nisan’da sona eriyor. Peki bursluluk sınavı başvuru şartları neler, kimler İOKBS’ye katılamıyor? İşte adayların merak ettiği soruların cevapları.

4.04.2018Eğitim
Kolej bursuna 151 bin başvuru

Kolej bursuna 151 bin başvuru

Türkiye genelinde binlerce öğrenci, başarı düzeylerini ölçmek için bir kolej tarafından Kabul ve Bursluluk Sınavı ile kendilerini test ettiler. 4’ncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm öğrencilerin katılabildiği sınav aynı zamanda başarı düzeyine göre yüzde 100’e kadar burs imkânı da veriyor.

16.01.2018Eğitim