EKSTRA
MENÜ

Burhanettin Kocamaz

Burhanettin Kocamaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Burhanettin Kocamaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.156 Burhanettin Kocamaz haberi bulunmuştur.

Burhanettin Kocamaz Haberleri

İYİ Parti’de yardımcılık gitti, başkanlık geldi

İYİ Parti’de yardımcılık gitti, başkanlık geldi

İyi Parti’de geçen hafta sonu düzenlenen kurultayın ardından dün yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında yeni Başkanlık Divanı belli oldu.

8.08.2019Gündem
Mersin’de CHP güldü

Mersin’de CHP güldü

Mersin'de cumhur ittifakı, MHP’nin adayı Hamit Tuna ile CHP de kendi adayı Vahap Seçer ile seçime katıldı.

1.04.2019Gündem
İYİ PARTİ-DP’den Mersin mesajları

İYİ PARTİ-DP’den Mersin mesajları

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylık başvurusunun geç yapılması ve itirazların YSK’ca reddedilmesi üzerine DP’den aday gösterilen Ayfer Yılmaz ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Mersin’de mitingde bir araya geldi.

25.03.2019Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mersin’de iş dünyası temsilcileriyle buluştu.

5.03.2019Gündem
Akşener Mersin’de Ayfer Yılmaz’a destek istedi

Akşener Mersin’de Ayfer Yılmaz’a destek istedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 19 gün sonra dün yeniden Mersin’i ziyaret etti.

5.03.2019Gündem
Mersin’de İYİ Partili Ayfer Yılmaz DP adayı

Mersin’de İYİ Partili Ayfer Yılmaz DP adayı

İYİ Parti’de Mersin adaylığı düğümü çözüldü. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Burhanettin Kocamaz’ın adaylığını reddetmesinin ardından DP adaylığı da kabul edilmeyen Burhanettin Kocamaz’ın yerine eski bakan Ayfer Yılmaz aday gösterildi. Yılmaz, 31 Mart’ta DP’nin adayı olarak yarışacak. Kocamaz, seçimde Ayfer Yılmaz’ı destekleyeceklerini açıkladı.

1.03.2019Gündem
İYİ Partinin Mersin adayını Burhanettin Kocamaz açıkladı

İYİ Parti'nin Mersin adayını Burhanettin Kocamaz açıkladı

YSK tarafından aday olamayacağına karar verilen Burhanettin Kocamaz, ''İYİ Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Devlet eski bakanı Ayfer Yılmaz olacak, kendisini destekliyorum'' dedi.

28.02.2019Gündem
Akşener: Mersinde yeni bir isimle seçime gireceğiz

Akşener: 'Mersin'de yeni bir isimle seçime gireceğiz'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Mersin'de yeni bir isimle seçime gireceğiz, bugün gün içerisinde bildireceğiz. Mersin'de yarıştan kopmuş değiliz. Size bir süprizimiz olacak. Adayımız var kazanacak bir aday. Yeni bir isim ama bildiğiniz bir isim" dedi.

28.02.2019 Gündem
YSKdan Burhanettin Kocamaz kararı

YSK'dan Burhanettin Kocamaz kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Burhanettin Kocamaz'ın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olamayacağına ilişkin Mersin İl Seçim Kurulu kararına, Demokrat Partinin yaptığı itirazı reddetti.

27.02.2019Gündem
İYİ Parti’nin Kocamaz itirazına ret

İYİ Parti’nin Kocamaz itirazına ret

YSK, İYİ Parti’nin Mersin büyükşehir belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığının ‘başvurunun süresi içinde yapılmadığı’ gerekçesiyle kabul edilmemesine ilişkin karara yapılan itirazı reddetti.

27.02.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayrılanlarla tekrar beraber yürümek mümkün değil

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayrılanlarla tekrar beraber yürümek mümkün değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Anketlerde ciddi manipülasyon var." diyen Erdoğan, "Bu seçimde çalışmaları farklı bir yöntem uyguluyoruz. Anketlerde tutarsızlık var, meydanlar en büyük anket." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Ayrılanlar oldu. İsim vermeye falan gerek yok. Ayrılanlarla tekrar beraber yürümek mümkün değil. Biz onları kovmadık, gidin demedik. Tek bir gayemiz var; millete hizmet eden hiçbir zaman hezimete uğramaz." dedi.

26.02.2019Gündem
Meral Akşener: Burhanettin Kocamaz ile görüşeceğim, seçenekler kendisine ait

Meral Akşener: 'Burhanettin Kocamaz ile görüşeceğim, seçenekler kendisine ait'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İl Seçim Kurulu'nun kararı gereği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olamayan Burhanettin Kocamaz ile Ankara'da görüşme yapacaklarını söyledi. Kocamaz'a önerdiği 2 formül olduğunu belirten Akşener, "Bugün kendisi Ankara'ya gelecek. Ben Düzce programım bittikten sonra gideceğim. Seçenekler kendisine aittir. Onun izni olmadan paylaşmam mümkün değil" dedi.

26.02.2019Gündem
Demokrat Partiden Kocamaz için YSKye itiraz

Demokrat Parti'den Kocamaz için YSK'ye itiraz

Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığıyla ilgili yapılan itirazların İl Seçim Kurulunca kabul edilmesi üzerine Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itirazda bulunduklarını bildirdi.

26.02.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (25.02.2019) 2

Son 24 saatte ne oldu? (25.02.2019) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

25.02.2019Haber
İl Seçim Kurulundan Burhanettin Kocamaz kararı

İl Seçim Kurulu'ndan Burhanettin Kocamaz kararı

Mersin İl Seçim Kurulu, Burhanettin Kocamaz'ın yerel seçimlerde Demokrat Parti'den (DP) de belediye başkan adayı olamayacağına karar verdi. Kocamaz ile ilgili son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek.

25.02.2019Haber
Son dakika... İl Seçim Kurulundan Burhanettin Kocamaz kararı

Son dakika... İl Seçim Kurulu'ndan Burhanettin Kocamaz kararı

Mersin İl Seçim Kurulu, Burhanettin Kocamaz'ın yerel seçimlerde Demokrat Parti'den (DP) de belediye başkan adayı olamayacağına karar verdi. Kocamaz ile ilgili son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek.

25.02.2019Gündem
Burhanettin Kocamazın adaylığına itiraz

Burhanettin Kocamaz'ın adaylığına itiraz

İYİ Parti'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamayınca Demokrat Parti'den aday gösterilen Burhanettin Kocamaz'ın adaylığına ilişkin İl Seçim Kuruluna dilekçe verilerek itirazda bulunuldu.

23.02.2019Gündem
Kocamazın DPden adaylık başvurusu kabul edildi

Kocamaz'ın DP'den adaylık başvurusu kabul edildi

Evrakının geç teslim edilmesi nedeniyle İYİ Parti’den aday olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın dün Demokrat Parti’den (DP) Büyükşehir adayı olarak yaptığı başvuru İl Seçim Kurulu tarafından kabul edildi.

22.02.2019Gündem
Kocamaz: Seçim Kurulu ve mahkemelere güveniyoruz

Kocamaz: Seçim Kurulu ve mahkemelere güveniyoruz

İYİ Parti'den adaylık müracaatı geciktiği için aday olamayan daha sonra da Demokrat Parti'den adaylık başvurusu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İl Seçim Kurulu’nun değerlendirmesini objektif bir şekilde yapacağına inandığını söyledi. Kocamaz, "Biz Yüksek Seçim Kurulu ve devletin mahkemelerine sonuna kadar güveniyoruz" dedi.

22.02.2019Gündem
Mersin hamlesi

Mersin hamlesi

Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığının geç bildirilmesinin ardından dün DP’ye geçerek bu partiden aday gösterildi. Kocamaz Mersin il yönetiminin saat 16.55’te görevden alındığını, bu nedenle saat 17.26’da kendi adaylığına ilişkin dosya verme yetkisi olmadığını savundu.

22.02.2019Gündem
Burhanettin Kocamaz kimdir Burhanettin Kocamazın biyografisi

Burhanettin Kocamaz kimdir? Burhanettin Kocamaz'ın biyografisi

Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Burhanettin Kocamaz olduğunu bildirdi. Bu gelişmenin ardından Burhanettin Kocamaz'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Burhanettin Kocamaz kimdir? İşte, Burhanettin Kocamaz'ın biyografisi...

21.02.2019Gündem
DP İl Başkanı açıkladı: Burhanettin Kocamaz adayımızdır

DP İl Başkanı açıkladı: Burhanettin Kocamaz adayımızdır

Evrakı İl Seçim Kurulu’na geç teslim edildiği için İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Demokrat Parti’nin (DP) adayı olduğu belirtildi. DP Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, “Şu an itibariyle Burhanettin Kocamaz Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayımızdır” dedi.

21.02.2019Gündem
İhmal mi var  art niyet mi

İhmal mi var art niyet mi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti’nin Mersin’de büyükşehir belediye başkan adayı olan Burhanettin Kocamaz’ın isminin Seçim Kurulu’na geç bildirilmesiyle ilgili olarak, “Burhanettin Bey’in hem siyasi tecrübesi vardır hem de belediyecilikte yüksek bir tecrübeye sahiptir. Saat 17.25 itibarıyla isminin verilmemesi düşündürücüdür. Bunu Burhanettin Kocamaz Bey, İYİ Parti Genel Merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır?” dedi.

21.02.2019Gündem
Mersin’e DP formülü

Mersin’e DP formülü

İYİ Parti’nin Mersin’den aday göstermek istediği Burhanettin Kocamaz’ın adının il seçim kuruluna geç bildirilmesi krize neden oldu. İYİ Parti Kocamaz’ı Demokrat Parti adayı yapmak için harekete geçti. Ancak Siyasi Partiler Yasası’nın bu formülü tartışmalı hale getirdiği belirtilirken, İYİ Parti “Engel yok” görüşünde.

21.02.2019Gündem
Akşener: Dahili operasyon

Akşener: Dahili operasyon

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başvurusunun il seçim kuruluna geç bildirilmesi nedeniyle adaylığı kabul edilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ilişkin, “İlk günden beri söylüyorum, ‘Mersin’i alacağız’. Bu iddiayı çekemeyenler, hazmedemeyenler, kirli bir oyuna daha tevessül etti. Allah’ın izniyle bu hain kumpası bozacağız. Bu hain kumpas, aramızdan birilerinin ihmali gibi gösterildi. Bu İYİ Parti’ye yönelik ‘dahili’ bir operasyondur. Partimiz üzerinden oyun oynayanlar ve onların maşalarıyla ilgili gerekeni yapmak, refahı için siyaset yaptığımız aziz milletimize karşı boynumuzun borcu” dedi.

21.02.2019Gündem
Son dakika Devlet Bahçeliden çok çarpıcı mesajlar

Son dakika! Devlet Bahçeli'den çok çarpıcı mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisini izleyen gazetecilere yemek verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Bahçeli, birbirinden çarpıcı mesajlar verdi.

20.02.2019Gündem
Şok olduk, ihanete uğradık... Mersinde neler yaşandı

"Şok olduk, ihanete uğradık..." Mersin'de neler yaşandı?

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, İYİ Parti'deki Mersin kriziyle ilgili son kulis bilgilerini aktardı... Canova şunları söyledi:

20.02.2019Gündem
Son dakika... Liste YSKya verilmeyince, Kocamaz aday olamadı

Son dakika... Liste YSK'ya verilmeyince, Kocamaz aday olamadı

MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz'ın ismi YSK'ya "İYİ Parti adayı olarak" bildirilmedi. Bu gelişme üzerine Genel Merkez, il yönetimini görevden aldı. Konuyla ilgili İYİ Parti'den açıklama geldi.

19.02.2019Gündem
Akşener: Bu anayı güldürün be

Akşener: Bu anayı güldürün be

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Mersin gezisinin ikinci gününde Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerini ziyaret etti. Esnaf ziyaretinde Akşener, vatandaşlara İYİ Parti Silifke İlçe Başkanlığı’nın balkonundan seslendi.

16.02.2019Gündem
Başkan, Mersin’de ipi göğüslemiş

Başkan, Mersin’de ipi göğüslemiş

Seçim kampanyasına Bilecik’ten başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ikinci gezisini dün Mersin’e yaptı. MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye katılarak yeniden aday olan Başkan Burhanettin Kocamaz ve partililerin şehrin girişinde karşıladığı Akşener, önce Mersin İYİ Parti il binasını ardından Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

15.02.2019Gündem
MHPden istifa eden meclis üyeleri İYİ Partiye geçti

MHP'den istifa eden meclis üyeleri İYİ Parti'ye geçti

MHP'den ayrılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan ile çeşitli belediyelerdeki 8 meclis üyesi, İYİ Parti'ye geçti.

2.01.2019 Gündem
‘AK Parti seçmeni kulak çekecek’

‘AK Parti seçmeni kulak çekecek’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anavatan Partisi’nin 1989 yılında yerel seçimlerde yaşadığı hezimeti hatırlatarak, “Seçmen 1989’da olduğu gibi 31 Mart’ta bir kulak çekme yapacak. Bunu AK Parti seçmeni yapacak. Çok şey değişir” dedi.

27.12.2018Gündem
İYİ Parti’nin 15 adayı belli oldu

İYİ Parti’nin 15 adayı belli oldu

İYİ Parti, 15 il için belediye başkan adaylarını açıkladı. Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun yaptığı yazılı açıklamada, CHP ile yapılan ‘güç birliği’ kapsamında, CHP’nin aday çıkartmayacağı Balıkesir, Denizli ve Trabzon adayları açıklanırken, MHP’nin kalesi olarak bilinen Osmaniye’de Davut Çuhadar aday gösterildi.

22.12.2018Gündem
Mersinde MHPden istifa

Mersin'de MHP'den istifa

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan ile çeşitli belediyelerdeki 8 meclis üyesi, MHP'den istifa etti.

19.12.2018Gündem
Yürek yakan anlar Ölüm herkese ama kahpece değil

Yürek yakan anlar! 'Ölüm herkese ama kahpece değil'

Rize’de makamında uğradığı saldırı sonucu şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, ailesinin yaşadığı Mersin’de son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin babası Ertuğrul Verdi "Biz teşkilata başımızı koyduk ama kahpece değil, ölüm herkese ama kahpece değil" dedi.

12.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ganos fayı ürkütüyor

Bügün, Şarköy’ün Mürefte bölgesinde 1912’de gerçekleşen, sadece Şarköy’de değil Gelibolu, Çorlu, Biga’da dahi zararları olan, Sakarya, Edirne’ye kadar hissedilen 7.4 şiddetindeki depremin 107. yılı...

9.08.2019

Tarım ilacında kanser uyarısı

Dünkü ‘Anamur muzla patlıyor’ yazınızı okudum ve gerçekten önemli bir konu üzerinde yorum yapmak isteyenlere çağrıda bulundunuz. Ben de Mersinliyim, bölgede aşırı tarım ilacı kullanılıyor ve kansere davetiye çıkarılıyor. Özellikle seralarda domates güvesi için (Tuta absoluta) çok fazla ve sık zehir kullanılıyor. Ayrıca salatalık, kavun gibi bitkilere sistemik etkili fungisitler kullanılıyor.

26.07.2019

CHP kalesinde sıkıntı!

DALAMAN Havalimanı’nın büyütme projesi inşaatı hemen hemen bitmiş gibi...

20.03.2019

Antalya’da kıran kırana bir seçim

Türkiye’de siyasi partiler arasında güç dağılımının kısmen dengeli bir şekilde ortaya çıktığı, bu durumun seçim sonuçlarını kestirilebilir olmaktan çıkardığı, geçmişte sandıkta değişimlere açık durmuş bir il Antalya. Örneğin, 2004’te AK Partili Menderes Türel’i belediye başkanı seçti ama 2009’da CHP’li aday Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Akaydın’ı başkanlığa getirdi. Antalyalı seçmen, 2014 seçiminde ise tercihini yine Menderes Türel’e yöneltti.

7.03.2019

Seçimlerden sonra İYİ Parti’yi ne bekliyor?

Yerel seçimlere damgasını vuran olay, Mersin’den geldi. İYİ Parti iddialı olduğu Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylık başvurusunu zamanında yapamadı.

26.02.2019

Anlam farkı

Kelimelerle oynamayalım.

22.02.2019

Seracılığın arka yüzü

HÜKÜMET zaruretten sebze ve meyveyi satıyor, belki de diğer tüketim mallarını da satacaktır. Bu önlem yalnız başına fiyatları düşürmez. Tamamlayıcı önlemler de almalıdır.

14.02.2019

Kılıçdaroğlu-Gül görüşmesi

İTTİFAKLARIN kaderi bu hafta belli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hafta içinde görüşecek.

10.12.2018