EKSTRA
MENÜ

Burak Akın

Burak Akın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Burak Akın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.682 Burak Akın haberi bulunmuştur.

Burak Akın Haberleri

Adliyeye neden getirildiği belli oldu... Kritik isimden kritik itiraf

Adliyeye neden getirildiği belli oldu... Kritik isimden kritik itiraf

FETÖ'cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın itirafları sonucu halen Mersin'de bir okulda öğretmenlik yapan sivil imam gözaltına alındı. Öte yandan Akın'a, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kendisiyle irtibata geçtiğini söylediği örgüt üyelerinin tespiti için adliyede fotoğraf teşhisi yaptırıldı.

5.01.2018Gündem
Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay’da vurulan ve kahraman ilan edilen, ancak geçtiğimiz hafta terör örgütü FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın, adliyeye getirildi.

5.01.2018Haber
Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay’da vurulan ve kahraman ilan edilen, ancak geçtiğimiz hafta terör örgütü FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın, adliyeye getirildi.

5.01.2018Gündem
Paşaya FETÖcüyüm itirafı Perde arkasında ilginç detaylar

Paşa'ya FETÖ'cüyüm itirafı! Perde arkasında ilginç detaylar

Adı 15 Temmuz kahramanları arasında anılırken FETÖ’cü olduğu anlaşılan Yüzbaşı Burak Akın’ın itirafı bizzat Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler’e yaptığı ortaya çıktı. Akın 28 Aralık akşamı korumalığını yaptığı Org. Güler’e ağlayarak gidip, her şeyi itiraf etti.

4.01.2018Gündem
Paşanın odasında itiraf

Paşa'nın odasında itiraf

Darbe girişimi sırasında dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı (KKK) Salih Zeki Çolak’ı korumaya çalışırken bacaklarında vurulan, kendisine madalya verildikten sonra FETÖ’cü olduğunu itiraf eden Yüzbaşı Burak Akın’ın gözaltına alınmasına ilişkin sır perdesi aralandı.

3.01.2018Gündem
TSKdan Burak Akın hamlesi: Rütbeli askerlerin tamamına FETÖ incelemesi

TSK'dan 'Burak Akın' hamlesi: Rütbeli askerlerin tamamına FETÖ incelemesi

Önce "kahraman" ilan edilip madalya takılan sonra "FETÖ"cüyüm itirafında bulunan yüzbaşı Burak Akın olayı, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hareket geçirdi. TSK, gizli FETÖ üye ve sempatizanlarını ortaya çıkarmak için harekete geçti. Tüm rütbelerden askerlerin okulları, aileleri, görev yerleri ve komutanları tek tek incelenecek.

3.01.2018Gündem
Son dakika... O itiraf etti iki subay gözaltına alındı

Son dakika... O itiraf etti iki subay gözaltına alındı

Ankara Emniyet Müdürlüğüne FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde verdiği ifadeler doğrultusunda, örgüt üyesi olduğu belirlenen 2 muvazzaf subay gözaltına alındı.

1.01.2018Gündem
FETÖcüyüm diyerek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın ile ilgili şok iddia

'FETÖ'cüyüm diyerek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın ile ilgili şok iddia

15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle kahraman ilan edilip ve madalya ile ödüllendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, “Ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim olmuştu. Bugün yüzbaşı ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Yüzbaşı Burak Akın’ın, hakkındaki soruşturmadan haberdar olduğu ve itirafçı olup ceza almaktan kurtulmaya çalıştığı ileri sürüldü.

30.12.2017Gündem
FETÖcüyüm diye teslim olmuştu Sorguda imamların ismini verdi

FETÖ'cüyüm diye teslim olmuştu! Sorguda imamların ismini verdi

Ankara Emniyet Müdürlüğüne Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın emniyetteki sorgusu devam ediyor.

29.12.2017Gündem
Kahraman ilan edilmişti Şaşırtan itiraf: FETÖcüyüm dedi, teslim oldu

Kahraman ilan edilmişti! Şaşırtan itiraf: 'FETÖ'cüyüm' dedi, teslim oldu

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, “Ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim oldu. Bu şok itiraf polisleri de şaşkına çevirdi. Yüzbaşı Akın, 15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle kahraman ilan edilmiş ve madalya ile ödüllendirilmişti.

29.12.2017Gündem
OSSden çağrı: Sektörümüzü Türkçeleştirelim

OSS'den çağrı: Sektörümüzü Türkçeleştirelim

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) tarafından desteklenen, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ortaklaşa düzenlenen 8. Aftermarket Konferansı 26 Mayıs 2017 Cuma günü The Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirildi. Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının katıldığı konferansa,OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyal TARABLUS’un açılış konuşmasında gündeme getirdiği sektörümüzün terminolojisini Türkçeleştirelim önerisi de yer aldı.

5.06.2017Ekonomi
Genelkurmay çatı davasının görülmesine başlanıyor

Genelkurmay çatı davasının görülmesine başlanıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi kapsamında, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, 26'sı general 221 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine yarın Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak.

21.05.2017Gündem
Karargâhta o gece

Karargâhta o gece

Genelkurmay Karargâhı’nda, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Salih Zeki Çolak’ın darbeci askerler tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getirilmesi ile bu duruma müdahale etmek isteyen Çolak’ın koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın’ın vurulma anı da görüntülerde yer alıyor.

21.03.2017Gündem
O görüntüler ilk kez ortaya çıktı.. İşte Genelkurmayda herkese emir veren o darbeci

O görüntüler ilk kez ortaya çıktı.. İşte Genelkurmay'da herkese emir veren o darbeci

Genelkurmay Karargahı'nda 15 Temmuz gecesinde kaydedilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülere göre; Genelkurmay Karargahı'nda, Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak etkisiz hale getirilerek, komutanların başına çuval geçirildi. Orgeneral Çolak'ın koruma müdürü olan Yüzbaşı Burak Akın'ın ise darbeci askerler tarafından bacağından vuruldu. Görüntülerde sivil giyimiyle çevresine emir verirken görülen, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'ın emir astsubayı Serhat Pahsa'nın halen firarda olduğu ve her yerde arandığı öğrenildi.

21.03.2017Gündem
15 Temmuz darbe girişimi çatı iddianamesi kabul edildi

15 Temmuz darbe girişimi çatı iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, arasında "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de bulunduğu 221 kişi hakkında hazırlanan "çatı iddianamesi" Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

8.03.2017Gündem
11 Temmuzda darbe hazırlığına başlamışlar

11 Temmuz'da darbe hazırlığına başlamışlar

Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin hazırladığı "İdari Tahkikat Raporu"nda, 11 Temmuz'dan kalkışmanın bastırıldığı 16 Temmuz sabahına kadar yaşanan bütün gelişmelere dakika dakika yer verdi.

15.12.2016Gündem
Orgeneral Salih Zeki Çolakın ifadesi ortaya çıktı

Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın ifadesi ortaya çıktı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak,FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu geceye ilişkin, "Bize silah dayayıp bağırarak, 'hareket etmeyin emniyetiniz için yapıyoruz' dediler. Genelkurmay İkinci Başkanı Özel Kalem Müdürü'nün bu işi organize ettiğini gördüm" dedi.

26.07.2016Gündem
Başbakandan komutana: Vur

Başbakan'dan komutana: Vur

TSK içinde bir grubun Türkiye’ye dehşet yaşattığı kanlı gecenin ayrıntıları aydınlanıyor. Cunta, Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının en yakınına kadar sızmış. Karargâhta komutanları etkisiz hale getirip, komuta karargâhından Türkiye genelindeki yandaş birliklerle iletişime geçen cuntacı subaylar yarattıkları dehşeti, Ankara’da Jandarma Genel Komutanlığı, Kara Havacılık Okulu, Zırhlı Birlikler ve Akıncı Hava Üssü’nden kontrol etmiş.

17.07.2016Gündem
Orgeneral Çolaka, Genelkurmay Başkanının emir subayından tuzak

Orgeneral Çolak'a, Genelkurmay Başkanı'nın emir subayından tuzak

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın emir subayı tarafından Genelkurmay Karargahı'na çağrılan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın burada rehin alındığı, çıkan arbedede koruma astsubayının darbe girişiminde bulunan askerlerce şehit edildiği ortaya çıktı.

17.07.2016Gündem
Bu takım çok can yakar

Bu takım çok can yakar

Süper Lig’den düşen kadrodan 23 futbolcuyu gönderip genç, dinamik ve skora oynayan bir ekip kurduklarına dikkat çeken Karafırtınalar, tek ve en büyük handikaplarının tecrübesizlik olduğunu söyledi.

7.08.2011Ege
1001 meze masalı

1001 meze masalı

Önümüzdeki cumartesi Boğaz’dan rakı akacak desek yeri. Yeni Rakı, şehrin kültür başkenti olması şerefine Kuruçeşme Arena’da bir festival düzenliyor. Festivalin adı da çok matrak: Bi’ Büyük Fest. 1001 Meze Sofrası adında bir masa kuracaklar ve 1500 çeşit meze yapılacak. Bu aynı zamanda bir Guinness rekoru.

25.06.2010Kelebek
21:00 JD Music Rock Competition konser

21:00 "JD Music Rock Competition" konser

Bu yıl ülkemizde ikinci defa düzenlenen "JD Music Rock Competition"un 2 Mart tarihinde gerçekleşen büyük finalinin galibi Rakı , bu akşam Balans sahnesinde konser veriyor.

13.03.2007Gündem
Madonna gibi starlara fikir vermek imkansız

Madonna gibi starlara fikir vermek imkansız

Beyonce, Madonna, Michael Jackson, Rolling Stones gibi isimlerin sağ kolu olan ve 2007 Pollstar Yılın Uluslararası Organizatörü ödülünü alan Phil Bowdery, ülkemizde ikinci kez düzenlenen JD Rock Müzik Yarışması’nda jüri üyesi olarak görev aldı. Bowdery yarışma öncesi Kelebek’e konuştu.

11.03.2007Kelebek
Emel Müftüoğlu: Şarkıcılık zamanında bırakılması gereken bir meslek

Emel Müftüoğlu: Şarkıcılık zamanında bırakılması gereken bir meslek

“Faka Bastın”, “Hovarda”, “Gel Günaha Girelim”, “Hoşgeldin Hüzün”, “Mucize”... 90’lar pop deyince akla ilk gelen isimlerden Emel Müftüoğlu. Ama müzikten elini ayağını çekti, şimdi onu sadece dizilerde oyuncu olarak görebiliyoruz. Kendine göre sebepleri var. Hadi bu hafta ikilemli sorulara sizi de dahil edelim: Haklı mı, haksız mı?

9.11.2020Magazin
Atakaş Hatayspor 2-1 Şanlıurfaspor

Atakaş Hatayspor 2-1 Şanlıurfaspor

Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçında Süper Lig ekibi Atakaş Hatayspor, Misli.com 2. Lig takımlarından Şanlıurfaspor'u 2-1 mağlup ederek, 4. tura yükseldi.

5.11.2020Futbol
Tuzlaspor 2-1 Bayburt İl Özel İdare / Tuzlaspor Türkiye Kupasında 4. tura yükseldi

Tuzlaspor 2-1 Bayburt İl Özel İdare / Tuzlaspor Türkiye Kupası'nda 4. tura yükseldi

Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçında Tuzlaspor, sahasında Bayburt İl Özel İdare'yi 2-1 yenerek 4. tura yükseldi.

3.11.2020Futbol
Sadakatsiz oyuncuları kimdir İşte Sadakatsiz dizisi oyuncuları

Sadakatsiz oyuncuları kimdir? İşte Sadakatsiz dizisi oyuncuları

Sadakatsiz dizisi oyuncuları ve konusu ile dikkat çekiyor. Sadakatsiz dizisi her hafta çarşamba günleri ekrana geliyor. Kanal D’nin sevilen yapımında Asya karakterine Cansu Dere, Volkan karakterine Caner Cindoruk, Derin karakterine Melis Sezen hayat veriyor. İşte çekimleri Tekirdağ’da yapılan Sadakatsiz dizisi oyuncuları ve konusu

28.10.2020Televizyon
Sadakatsiz hangi diziden uyarlama Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu

Sadakatsiz hangi diziden uyarlama? Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu

Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu ile dikkat çeken yapımlar arasında bulunuyor. Sadakatsiz dizisi oyuncuları arasında Cansu Dere, Caner Cindoruk, Melis Sezen, Burak Sergen, Özge Özder, Eren Vurdem, Yeliz Kuvancı, Hikmet Körmükçü gibi isimlerin yer aldığı dizi her hafta çarşamba akşamları ekrana geliyor. Peki Sadakatsiz hangi diziden uyarlama? İşte detaylar

21.10.2020Televizyon
Güldür Güldür ne zaman başlıyor İşte Güldür Güldür yeni sezon tarihi

Güldür Güldür ne zaman başlıyor? İşte Güldür Güldür yeni sezon tarihi

Güldür Güldür Show programının yeni sezon tarihi belli oldu. Ekranların komedi klasiği Güldür Güldür Show ekim ayında ekran macerasına kaldığı yerden devam edecek. Peki, Güldür Güldür ne zaman başlıyor? İşte Güldür Güldür yeni sezon tarihi…

17.10.2020Televizyon
Sadakatsiz konusu nedir, oyuncuları kimdir İşte Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu

Sadakatsiz konusu nedir, oyuncuları kimdir? İşte Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu

Sadakatsiz dizisi oyuncuları ve konusu araştırılıyor. Kanal D ekranlarında her hafta çarşamba akşamları yeni bölümleri yayınlanan Sadakatsiz dizisi izleyiciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Sevilen dizinin oyuncuları arasında Cansu Dere, Caner Cindoruk, Melis Sezen, Burak Sergen, Özge Özder, Eren Vurdem, Yeliz Kuvancı, Hikmet Körmükçü, Olcay Yusufoğlu, Nazlı Bulum, Gözde Seda Altuner, Emir Taro Tekin, Alp Akar gibi isimler yer alıyor.

15.10.2020Televizyon
FLAŞ... Cezaları onandı 224 sanık hakkında son dakika gelişmesi

FLAŞ... Cezaları onandı! 224 sanık hakkında son dakika gelişmesi

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 224 sanık hakkında verilen karar, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) tarafından onandı. Ankara 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında Akın Öztürk'ün de bulunduğu 18 sanığa 141'er kez ağırlaştırılmış müebbet, sanıklardan 128'ine 1'er kez ve 141'er kez arasında ağırlaştırılmış müebbet, 23'üne müebbet, 3 sanığa 20 yıl, 24 sanığa da 15 yıla kadar değişen hapis cezası vermişti. Mahkeme, Fetullah Gülen'in de bulunduğu 13 firari sanığın dosyasını ayırmış, 33 sanığa ise beraat vermişti.

14.10.2020Gündem
Sadakatsiz dizisi oyuncuları kimdir, konusu nedir İşte Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu

Sadakatsiz dizisi oyuncuları kimdir, konusu nedir? İşte Sadakatsiz dizisi oyuncu kadrosu

Sadakatsiz dizisi oyuncuları ve konusu dizinin tanıtımının yayınlanmasının ardından yoğun ilgi görüyor. Sadakatsiz dizisi ilk bölümü ile 7 Ekim’de Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. BBC Studios’un ‘Doctor Foster’ isimli dizisinin Türkiye uyarlaması olan dizide Cansu Dere ve Caner Cindoruk’a Melis Sezen ve Burak Sergen eşlik ediyor.

24.09.2020Televizyon
Hatayspor, Fenerbahçe maçına hazır

Hatayspor, Fenerbahçe maçına hazır!

Atakaş Hatayspor, Süper Lig'in 2. haftasında yarın Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

20.09.2020Futbol
Yıldızlar kadrosu

Yıldızlar kadrosu

Kanal D’nin merakla beklenen yeni dizisi “Sadakatsiz”in kadrosu belli oldu. Cansu Dere ve Caner Cindoruk’a Melis Sezen’in eşlik ettiği dizi, hikayesinin yanı sıra oyuncularıyla da ekrana damga vuracak.

17.09.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Salgın İzmir’e de sıçradı anneler, babalar dikkat!

Bİr sağlık sorunum nedeniyle, İstanbul’da doktorum Sinan Göker’e gittim.

14.01.2011

Şarkıcılık zamanında bırakılması gereken bir meslek

“Faka Bastın”, “Hovarda”, “Gel Günaha Girelim”, “Hoşgeldin Hüzün”, “Mucize”... 90’lar pop deyince akla ilk gelen isimlerden Emel Müftüoğlu. Ama müzikten elini ayağını çekti, şimdi onu sadece dizilerde oyuncu olarak görebiliyoruz. Kendine göre sebepleri var. Hadi bu hafta ikilemli sorulara sizi de dahil edelim: Haklı mı, haksız mı?

9.11.2020

Siz yapmazsanız başkası yapacak

Müzisyenlerin üretim süreci ve bu süreçte yaşadıkları zihinsel yorgunluklar hep aklımı çelen konular oldu

15.10.2020