EKSTRA
MENÜ

Bumerang

Bumerang haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bumerang hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.282 Bumerang haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Özellikle Avustralya yerlileri (Aborjin), ayrıca eski Mısırlılar ve Avrupalılar, Hindistan'ın bazı yörelerindeki kabileler tarafından silah olarak kullanılan yassı bir kesite sahip eğri bir sopa. Avustralya ve ABD'de hala spor aracı olarak kullanılmaktadır. Genellikle akasya ve okaliptus gibi sert ağaçlardan yapılmakta ve boyu 40–90 cm kadar olmaktadır. Eğriliği, kolları arasındaki açı 90°den büyük olacak şekildedir. Bazıları düz olarak fırlatıldığı yönde ilerler, bazıları ise havada bir dairevi yörünge çizerek tekrar geri gelirler. Her iki tipte de bumerang döndürülerek fırlatılır ve kendi ekseni etrafında bir daire çizerek döndüğünden dolayı bir jiroskop gibi kendisini havada dengeler. Aynı zamanda sahip olduğu aerodinamik şeklinden dolayı havada ilerlerken kaldırma kuvvetine maruz kalır. Böylece yere paralel olarak fırlatılan bumerangın çok uzak mesafelere gitmesi mümkün olur.

Geri dönen bumeranglar, kendi ekseni etrafında bir pervane gibi döndüğünde oluşan kurgusal daire düzlemi, dik düzlemden biraz sağa veya sola eğik olacak şekilde fırlatılır. Bu eğiklik sağ elle fırlatılan bumeranglarda sağa doğrudur. Dolayısıyla fırlatılan bumeranglar da sağa doğrudur. Dolayısıyla fırlatana göre sağdan başlayıp sola doğru dairevi bir yörünge çizerek geri gelir. Bumerang havada belli bir hızla hareket ederken aynı zamanda döndüğünden üst kısma gelen kolun havaya göre izafi hızı alttakinden daha fazladır. Çünkü dönme hareketinde cismin teğetsel hızı daireye teğet olacak şekilde yön değiştirir. Bu hız üst kısımda bumerangın hareketi yönünde, alt kısımda ise ters yöndedir. Üst kısmın hızının fazla olması, üst kısma daha fazla kaldırma kuvvetinin tesir etmesine sebep olur. Bu da dönen bumerangın oluşturduğu kurgusal daireyi, sağa eğik atılmışsa sola doğru devirmeye çalışır. Fakat kendi ekseni etrafında dönmesinden ileri gelen jiroskopik tesirle devrilmeyip, kurgusal dairenin dik ekseni etrafında dönme yapar. Bu hareket neticesi kurgusal dairenin yönü daima değişir ve neticede dairevi bir yörünge takib ederek ilk başlangıç noktasına gelir.

Bumerang Haberleri

Ebabil Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir Ebabil Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Ebabil Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir? Ebabil Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Sağangiller familyasından gelen ebabil kuşunun bilimsel ismi Apus Apus şeklinde ifade edilmektedir. Leylek ve gök güvercinleri gibi göçmen bir kuş türü kabul edilen ebabiller eylül ile kim aylarında toplu bir şekilde Güney Yarım Küre'ye doğru göç etmektedirler. Genellikle nisan ayında ülkemize gelebilen bu kuşlar tıpkı martılar gibi hem şehir içerisinde hem de ormanda yaşayabilmektedirler. Sizin için ebabil kuşunun ne demek olduğunu, bu kuşun nerede yaşadığını ve nasıl beslendiğini, ebabil kuşunun özelliklerini sizin için derledik.

7.10.2021Araştırma
Boomerang ne demek Boomerang kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Boomerang ne demek? Boomerang kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Eğlenceli bir zaman geçirmek için değerlendirilen farklı aletler içerisinde bumerang gelmektedir. Peki, boomerang ne demek? Boomerang kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı hakkında tüm detayları derledik.

29.09.2021Sözlük
Meral Akşener’in o hamlesi için analizler

Meral Akşener’in o hamlesi için analizler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olası cumhurbaşkanı adaylığından feragâtı uzun süre tartışılacak gibi.

27.09.2021Gündem
Son Dakika: Galatasaraydan Çaykur Rizespora flaş yanıt

Son Dakika: Galatasaray'dan Çaykur Rizespor'a flaş yanıt!

Son dakika haberi... Galatasaray Spor Kulübü başkan yardımcısı Rezan Epözdemir, Çaykur Rizespor başkanı Tahir Kıran'ın açıklamalarına cevap verdi.

30.08.2021Futbol
Bumerang Nedir, Nasıl Atılır Bumerang Kuralı Ve İspatı..

Bumerang Nedir, Nasıl Atılır? Bumerang Kuralı Ve İspatı..

Bumerang herkesin ilgisini çekmiş olan ve merak uyandıran bir konu olarak ifade edilebilir. Bumerang aynı zamanda da nasıl atılacağı ile ilgili olarak da araştırma konusu haline gelmiştir. Bumerang nedir, nasıl atılır? Bumerang kuralı ve ispatı nasıldır? Bumerang hakkında merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
League of Legendsın yeni şampiyonu Akshan

League of Legends'ın yeni şampiyonu Akshan

Efendisiz Muhafız Akshan, Kutsal yadigar silahıyla birlikte atılarak Afet’e karşı savaşta yerini alıp, düşmanlarının peşinden giderek savaşta düşen takım arkadaşlarının intikamını alıyor!

11.07.2021eSpor
Fenike Alfabesi Nedir, Kime Ait Ve Kaç Harften Oluşur Fenike Alfabesi Harfleri Yazılışı, Okunuşu Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Fenike Alfabesi Nedir, Kime Ait Ve Kaç Harften Oluşur? Fenike Alfabesi Harfleri Yazılışı, Okunuşu Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

 Fenike alfabesi oldukça eski zamanlara ait olan ve Fenike dilini yazmak için kullanılan bir alfabedir. Milattan önce 1200 yılında ortaya çıkmış olan eski bir alfabedir. Fenike alfabesi nedir, kime ait ve kaç harften oluşur? Fenike alfabesi harfleri yazılışı, okunuşu ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Araştırma
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden Gara açıklaması: PKKnın kirli yüzünü tüm dünyaya göstermiştir

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den Gara açıklaması: PKK'nın kirli yüzünü tüm dünyaya göstermiştir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, terör örgütü PKK tarafından bir mağarada şehit edilen 13 kişiyle ilgili olarak ''Bu menfur olay, bölücü, hain terör örgütü PKK'nın insanlık dışı ve kirli yüzünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Herkesin amasız ve fakatsız, demokrasinin, milli iradenin, milletin değerlerinin, kardeşliğimizin, hukukun, anayasanın ve kanunların yanında yer alması, terörle mücadeleye taraf olması şarttır" dedi.

19.02.2021Gündem
08.08 Ne Demek 08.08 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir

08.08 Ne Demek? 08.08 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir?

08.08 saati ısrarla gözünüze çarpıyorsa belki evrenin size mesajı vardır. Bu mesajın ne olduğunu ve 08.08 ne demek, 08.08 saat anlamı nedir, ne anlama gelir gibi soruların yanıtlarını derledik.

Günlük Burç Yorumları: 8 Ocak Cuma Günlük Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 8 Ocak Cuma Günlük Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 8 Ocak'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın 8 Ocak günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 8 Ocak Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. İşte 8 Ocak Cuma günü burç yorumlarınız...

8.01.2021Astro Gündem
Sivir Counter (Ct) - Sivir Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

Sivir Counter (Ct) - Sivir Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

League of Legends oyununu, bilgisayar oyunlarını seven herkes muhakkak duymuştur. Bu oyun takımlarla oynanır ve pek çok karakter vardır. Bu karakterlerin iyi bir şekilde öğrenilmesi oyuncular için avantaj sağlar. Sivir Counter en çok merak edilen karakterlerden biridir. Sizlere Sivir Counter güçlü ve zayıf rakiplerini derledik.

19.10.2020Teknoloji
Gnar Counter (Ct) - Gnar Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

Gnar Counter (Ct) - Gnar Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

Gnar Counter oldukça güçlü karakterlerden bir tanesidir. Gnar Counter hangi rakiplere karşı daha iyi, hangi rakipleri güçlü, iyi yönleri ve yetenekleri nelerdir, kötü yönleri ve zayıflıkları nelerdir tüm bilgileri derledik.

15.10.2020Teknoloji
Maskeli Şebnemin son isteğini sevenleri yerine getirecek

'Maskeli Şebnem'in son isteğini sevenleri yerine getirecek

Antalya'nın Alanya ilçesinde üçüncü kez lösemiye yakalanan ve İstanbul'daki hastanede tedavisi devam ederken yaşamını yitiren öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu'nun (31) son isteğini sevenleri yerine getirecek. Lösemiye karşı verdiği mücadele dolayısıyla 'Maskeli Şebnem' adıyla bilinen Şebnem Köseoğlu'nun yarın toprağa verilecek cenazesi isteği üzerine Alanya'da konvoy eşliğinde karşılanarak mezarlığa götürülecek.

15.09.2020Gündem
Epic Gamesin yeni ücretsiz oyunları belli oldu

Epic Games'in yeni ücretsiz oyunları belli oldu

Dünyanın önde gelen dijital oyun platformlarından Epic Games, her hafta olduğu gibi bu hafta da iki oyunu ücretsiz hale getirdi. İşte bedava dağıtılacak o oyunlar...

27.07.2020Teknoloji
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var' dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz" dedi.

24.03.2020Ekonomi
İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gravina, EURO 2020nin ertelenmesinden yana

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gravina, EURO 2020'nin ertelenmesinden yana

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Gabriele Gravina, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, 12 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenmesi planlanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) yapılmasının stratejik bir hata olacağını söyledi.

15.03.2020Futbol
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye kesinlikle geri adım atmayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye kesinlikle geri adım atmayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye ne Suriye'de barıştan yana tutumundan ne de Libya ile vardığı mutabakattan kesinlikle geri adım atmayacak." dedi.

23.12.2019Gündem
İstiklal ruhuna Abrakadabra

İstiklal ruhuna 'Abrakadabra'

Venedik Bienali’nde bu yıl üç eseri birden sergilenen güncel sanatçı Halil Altındere’nin ‘Pala Şair’den ‘Sokak Satıcısı’na İstiklal Caddesi’nin ruhunu yansıtan hipergerçekçi heykellerini bir araya getirdiği ‘Abrakadabra’, sihirli, sürprizli bir sergi.

26.09.2019Kitap Sanat
Büyük rezillik Hamile ve zihinsel engelli eşlerini pazarladılar

Büyük rezillik! Hamile ve zihinsel engelli eşlerini pazarladılar

Balıkesir Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri yaptıkları fuhuş operasyonunda rezilliği gözler önüne serdi. Operasyonda aralarında hamile ve zihinsel engelli eşlerini pazarlayan kişiler de kıskıvrak yakalandı. Mahkemeye çıkarılan 52 şüpheliden 8'i tutuklandı.

24.07.2019Gündem
Türk doğaltaş ihracatında artış

Türk doğaltaş ihracatında artış

Ege Maden İhracatçıları Birliği, bu yıl 25. kez düzenlenen ve alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri konumunda olan İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak Ticaret Bakanlığı desteği ile yürüttüğü URGE Projesi kapsamında gerçekleştirdiği alım heyeti organizasyonunun meyvelerini toplamaya başladı. Yaklaşık 25 ülkeden 200’den fazla firmanın katıldığı Alım Heyeti Organizasyonu'nda, Türk firmaları 200'ün üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi. Organizasyonun doğaltaş ihracatına etkisi ihracat rakamlarına hemen yansıdı. Hindistan’a yüzde 62, Mısır’a yüzde 73, Bulgaristan’a yüzde 63, ABD’ye yüzde 38 oranında artış yaşandı.

1.06.2019Ekonomi
‘’Giyilebilir akıllı protezler hayatımızı kökten değiştirecek’’

‘’Giyilebilir akıllı protezler hayatımızı kökten değiştirecek’’

Nesnelerin Interneti (IoT) sayesinde yakın gelecekte başta sağlık alanında olmak üzere günlük hayatımızda hemen her yerde çok daha fazla akıllı cihaz kullanılacak. Boğaziçi Üniversitesi, kalça değişim ameliyatlarında kullanılan protezin herhangi bir sebepten başarısız olduğunu erken teşhis edecek, bulunduğu ortamı izleyecek ve enfeksiyon tanısı konulursa enfeksiyona karşı harekete geçebilecek “Akıllı Ortopedik İmplant” cihazını geliştiriyor. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Sema Dumanlı Oktar liderliğinde, BOUNtenna Laboratuvarı bünyesinde geliştirilecek olan cihaz, ameliyattan sonra oluşabilecek başarısızlığı insan bedeninde geri dönüşü olmayan hasarları oluşmadan önceden tahmin edebilecek.

16.05.2019Teknoloji
ABDnin Huawei hamlesi uluslararası şirketleri endişelendiriyor

ABD'nin Huawei hamlesi uluslararası şirketleri endişelendiriyor

Çinli teknoloji devi Huawei'nin sahibi Ren Zhengfei’nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun ABD’nin İran yaptırımları kapsamında tutuklanması Washington’ın, yaptırımlarını başka uluslararası şirketlere karşı kullanıp kullanmayacağı endişelerini de beraberinde getirdi.

11.12.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

ABD ektiğini biçiyor!

Afganistan coğrafyası, emperyalistlerin hem foyalarını ortaya çıkardı ve hem de çöküşlerini hızlandırdı.

28.08.2021

BM raporunda ortaya çıkan gerçek: ABD-Taliban anlaşmasındaki ‘gizli maddeler’

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, geçen hafta Taliban’ın saldırılarından ve katliamlarından ABD’yi sorumlu tutmuştu.

16.08.2021

Yangın öncesi ve sonrası

Günlerdir yangınlarla yatıp kalkıyoruz.

4.08.2021

Sektörün eski haline dönüş tarihi 2025

Pandemi boyunca oldukça hareketli olan İngiltere’de müzik sektörü için yeni bir araştırma yapıldı.

22.07.2021

Son gelişmelerin hatırlattıkları...

“AMA hangi nedenle hareket etmiş olursa olsun, Mario Puzo yapıtıyla Mafia’ya yardım etmiştir. Çünkü Mafia’yı ayakta tutan, terör örgütüne duyulan hayranlıktır ki, bu da Puzo’nun da yaptığı gibi bir mistik yiğitlik havasının yaratılmasıyla sağlanmaktadır. Mafia’yı ayakta tutan gerçekle ilişkisi olmayan bu söylencedir. Nitekim bir zamanlar Sicilya’da “yoksulların babası” olarak dünya çapında bir ün yapmış olan eşkiya Guillaro da varlığını yıllarca adına uydurulmuş olan bu söylenceye dayandırmıştı.”

28.05.2021

Kılıçdaroğlu’na Demirtaş soruları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay’ın Andımız’la ilgili kararına cumhur ittifakı ortağı MHP üzerinden tepki verdi. Cumhur ittifakında Andımız üzerinden bir çatlak meydana getirmek istedi.

19.03.2021

Gara’da teröre büyük ‘Pençe’

Terör örgütü PKK’nın 3’ü personel, 13 sivil vatandaşımızı canice şehit ettiği, 48 teröristin öldürüldüğü, 2’sinin ise sağ yakalandığı Gara’da Pençe-Kartal 2 Harekâtı tamamlandı. ‘Son derece özel ve kritik’ olarak nitelendirilen bu harekât ile terör örgütüne ağır bir darbe vuruldu. Peki, operasyon neden önemliydi? Sincar’a uzanır mı? İşte yanıtları...

15.02.2021

Ankara, KYB Eşbaşkanı Lahur (Şeyh Cengi) Talabani oyunlarının farkında!

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) kontrolündeki Süleymaniye’de protesto gösterileri ve şiddet olayları yaşanırken yerel güvenlik güçleri terör örgütü PKK’nın bir talimatına ulaşıyor: “PKK tarafından örgüt kadrolarına talimat: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) hükümetine karşı devam eden gösterilerin bir halk ayaklanmasına dönüşmesi halinde, protestoları organize edin, stratejik noktaları ele geçirin!” O talimatın ardından KYB Eşbaşkanı Lahur Talabani, PKK/KCK yönetimine mesaj gönderiyor. O mesaj, Lahur Talabani ile terör örgütü PKK arasındaki ilişkiyi de gözler önüne seriyor...

29.01.2021

Vatan haini öyle mi?

Ebrehe’nin ordusunda da filler vardı, bu yüzden kendini en üstün ve asla yenilmez bellemişti.

13.01.2021

Eğlenceli bir bayram hakuna matata hikâyesi

Dünkü Hürriyet’in yazılı baskısında feci bir hata yapmışım...

1.08.2020

Blended Learning'e geçişte çoklu zeka kuramı

Bu hafta çoklu zeka teorisinin anahtar noktalarına değinerek, çocuğunuzdaki veya öğrencilerinizdeki zeka gelişimine pozitif fark yaratmak ve Blended Learning modeline destek olmak adına okullarımızdaki rehber öğretmenlerin de faydalanabileceği bir yazı kaleme aldım.

15.07.2020

Okullarda kazanım ve öğretim odaklı felsefe çalışmalarının değerler eğitimi açısından önemi

Okullarda uygulanması gerekli olan felsefe çalışmalarının kazanımını bir metafor ile anlatmam gerekirse, bu “Bumerangı fırlatmak” biçiminde olurdu. Bumerang, şeklinden ve atış biçiminden dolayı havada dairesel hareketler çizer ve bir yörünge takip ederek başlangıç noktasına geri döner.

7.07.2020

ABD rüyası bitiyor mu?

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. ABD için de yatsı vakti geldi ve geçiyor. Zira dünya üzerinde sergilediği bunca zulme, zulmün bizatihi kendisi bile dayanamaz.

3.06.2020

Hyundai Tucson N Line Sportif Ruhlu SUV

“Hyundai’nin sevilen SUV modeli Tucson “N Line” donanımıyla daha sportif ve güçlü bir forma ulaştı.”

27.04.2020

Yahu Emin! Unuttun mu o gün seninle pizza bile ısmarladık

EMİN Çölaşan’la yaptığımız bir helalleşme sohbetini yazmıştım ya... Dün köşesinde ağır bir yalanlama yazmış.

26.12.2019

CHP’de kavga büyür mü?

Yerel seçimlerin verdiği moral, İstanbul seçimlerinin sağladığı başarı ile CHP iç tartışmalarını bitirmiş, birbiriyle uğraşan parti olmaktan çıkmış, hatta hafiften “Türkiye’yi yönetmeye talibiz” havasına girmişti. Ta ki o Külliye’ye giden CHP’li haberine kadar.

23.12.2019

Kumpas kimi vurdu kime doping oldu?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Meclis’e gelmesi beklenirken, Şeref Kapısı’ndan önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu girdi. Onu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca izledi.

27.11.2019

Bu iş kime yaradı?

İçinde Cumhuriyet Halk Partisi, Muharrem İnce, Talat Atilla, Kemal Kılıçdaroğlu ve Rahmi Turan geçmeyen yazı yazmak imkânsız hale geldi.

25.11.2019

Terörle mücadele ederken...

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Büyük bir şey oldu” mesajıyla başladı. Daha sonra ABD, DEAŞ’ın elebaşı Ebubekir El-Bağdadi’yi düzenlediği operasyonla öldürdüğünü açıkladı. “Gerçek mi değil mi?” soruları, “Operasyonun ABD’nin güneye çekilme sürecine denk gelmesi” tartışması sürüyor.

29.10.2019

Bumerang hareketler

Norm Ender büyük patırtı koparmış Mekanın Sahibi adlı şarkısının bir markanın reklamında kullanılmasına izin vermiş.

26.10.2019

Terörizm ve terörist

Terörizm, terör veya yıldırma; siyasi, dini ya da ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef kişi ve gruplara veya resmi, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim.

31.08.2019

#KadınOlmasa gülümseyen yüzler olmazdı

Kadın olmasa; umuttan, sıcaklıktan, coşkudan, sevinçten güzel bir gelecekten bahsetmek mümkün olmazdı.

7.03.2019

Kılıçdaroğlu’nun resti ve ilginç seçim ittifakları

CHP’nin Parti Meclisi (PM) toplantıları artık seçimler kadar önemli hale geldi. Geçen hafta kıran kırana geçen PM’nin ardından, cumartesi günü belediye başkan adaylarının belirlendiği son toplantı yapıldı. Boş yerler için Kılıçdaroğlu’na yetki verildi. CHP Lideri, aralarında Silivri, Bayraklı, Etimesgut ve Maltepe gibi önemli ilçelerin de bulunduğu boş kalan yerlerin belediye başkan adaylarını belirleyecek. 27 Ocak günkü 18 saatlik PM toplantısına nazaran, 2 Şubat günkü toplantı daha yapıcı bir havada geçiyor. Ama buna rağmen iki önemli gerilim yaşanıyor.

4.02.2019

Kagawa geç geldi; ama iyi ki geldi

Tabiri caizse ara transferin en büyük bombası Kagawa oldu.

1.02.2019

FETÖ’ye yardım ettim mi evet... Hem de çok ettim

Emin Çölaşan’a, Necati Doğru’ya yöneltilen şu suç türü var ya...

14.12.2018

Abdülhamid’in buraya yolladığı elçinin torunuyum

Mezarlıklar, camiler, börekler... Balkanlar’da nereye baksanız Osmanlı’dan kalma bir şey göze çarpıyor. Hatta siz çarpmasanız bile Osmanlı gelip size çarpıyor.

15.10.2018