EKSTRA
MENÜ

Bulaşıcı

Bulaşıcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bulaşıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.639 Bulaşıcı haberi bulunmuştur.

Bulaşıcı Haberleri

Çocuklarda vakalar hızla artıyor

Çocuklarda vakalar hızla artıyor

Son bir aydır koronaya yakalanan çocuk sayısında artış gözleniyor. Prof. Dr. Çokuğraş, “Mutant virüs nedeniyle sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde çocuklarda daha fazla vaka görünüyor. Örneğin 40 bin civarı vaka varsa bunların 10’da biri çocuklar” diyor.

4.04.2021Eğitim
İhbar üzerine gittiler Şaşıp kaldılar... Kitaplıkla  gizlemişler

İhbar üzerine gittiler! Şaşıp kaldılar... Kitaplıkla gizlemişler

Sağlık Bakanlığı’nın risk haritasına göre 'çok yüksek riskli' iller arasındaki Konya'da polis ekipleri, kısıtlama uygulanan saatte kapalı olması gereken kafeye, müşteri alındığı ihbarıyla baskın yaptı. Ekipler, kafenin kitaplıkla kapatılan gizli bölümünde 30 kişinin okey oynayıp, nargile içtiğini belirledi. Kentte 2 kafeye daha baskın düzenlenirken, toplam 167 kişiye 676 bin 350 lira ceza kesildi.

3.04.2021Gündem
Yalnız bırakıldı

Yalnız bırakıldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Covid-19 belasına karşı baştan itibaren hep kararlı bir mücadele verilmesinden yanaydı. Nitekim Almanya’da geçen yıl şubat ayı başlarında ilk vakaların saptanması üzerine Robert Koch Enstitüsü (RKI) başta olmak üzere, bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yapan uzmanları devreye soktu.

3.04.2021Avrupa
ABD ilaç şirketi Johnson and Johnson, 12-17 yaş aralığına Kovid-19 aşı denemelerine başladı

ABD ilaç şirketi Johnson and Johnson, 12-17 yaş aralığına Kovid-19 aşı denemelerine başladı

ABD merkezli ilaç firması Johnson and Johnson (J&J), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışmalarına 12-17 yaş aralığını da eklediğini duyurdu.

2.04.2021Dünya
Salgında görülmemiş kâbusu yaşıyorlar... Brezilyada rekor can kaybı korkutuyor

Salgında görülmemiş kâbusu yaşıyorlar... Brezilya'da rekor can kaybı korkutuyor!

212 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık altıncı ülkesi olan Brezilya, Kovid-19 kâbusundan bir türlü uyanamıyor. Ülkede mart ayı boyunca koronavirüs ölümleri rekor seviyede seyrederken bir yandan ortaya çıkan yeni mutasyonlar bir yandan da Devlet Başkanı Bolsonaro'nun yaptığı kabul edilemez açıklamalar dünyada kaygı yaratmaya devam ediyor.

2.04.2021Dünya
Merkel konuştu, tartışma başladı: Almanya neden birlikte hareket edemiyor

Merkel konuştu, tartışma başladı: Almanya neden birlikte hareket edemiyor?

Artan vaka sayılarıyla pandemide üçüncü dalgayı yaşayan Almanya'da Merkel'in geçen hafta sonu verdiği bir röportaj tartışma yarattı. Almanya'nın idari yapısı gerçekten Covid-19'a karşı elini zayıflatıyor olabilir mi?

2.04.2021Dünya
Vaka sayısındaki artışa dikkat çeken Prof. Dr. Yalçın: Kısıtlamalar artırılmalı

Vaka sayısındaki artışa dikkat çeken Prof. Dr. Yalçın: Kısıtlamalar artırılmalı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, koronavirüs vaka sayısı artışının endişe verici olduğunu belirterek, "Vaka artışını engellemek için kısıtlamaların biraz daha artırılması gerekebilir" dedi.

2.04.2021Gündem
‘Virüsü birlikte yeneceğiz’

‘Virüsü birlikte yeneceğiz’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, halkı yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) salgınında alınan tedbirlere uymaya çağırarak, “Virüsü birlikte yeneceğiz” dedi.

1.04.2021Avrupa
Çiçek hastalığı nedir Çiçek hastalığının belirtileri ve tedavi yöntemi

Çiçek hastalığı nedir? Çiçek hastalığının belirtileri ve tedavi yöntemi

Çiçek hastalığı, her yaşta ve her cinste kişilerde görülen, irinli kabarcıklar dökerek yüzde izler bırakan, ateşli, ağır ve bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle suçiçeği ile karıştırılır. Peki, çiçek hastalığı nedir? Çiçek hastalığı hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

1.04.2021Sağlık
Prof. Dr. Mehmet Ceyhandan tek doz koronavirüs aşısı uyarısı Hayatlarını kaybedebilirler

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan tek doz koronavirüs aşısı uyarısı! 'Hayatlarını kaybedebilirler!

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, tek doz koronavirüs aşısının risklerini anlattı. Prof. Dr. Ceyhan, "Geçen hafta iki yakınım birinci dozu yaptırmışlardı, ikinci dozu bekliyorlardı. Koronavirüse yakalandılar, birisini kaybettik, biri de yoğun bakımda. Tek doz aşılamanın herhangi bir şekilde korumadığı gibi topluma da ciddi zararları var" dedi.

1.04.2021Gündem
Koronavirüse rağmen açık eğlence mekanındaki 41 kişiye, 166 bin lira ceza

Koronavirüse rağmen açık eğlence mekanındaki 41 kişiye, 166 bin lira ceza

KONYA'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gerekirken, açık tutulan eğlence mekanındaki 41 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasını ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 166 bin 50 lira ceza uygulandı.

1.04.2021Gündem
Adanada kahvehaneye kumar baskını Polisi görünce pencereye koştular ama...

Adana'da kahvehaneye kumar baskını! Polisi görünce pencereye koştular ama...

Adana'da kahvehane baskınında polisi gören kişiler önce pencereden kaçmaya çalıştı ancak burada da polisle burun buruna geldiler. Kahvehanedeki baskın anı polis kamerasına yansıdı.

1.04.2021Gündem
Korku filmi gibi geçen 14 gün Diamond Princesste neler oldu

Korku filmi gibi geçen 14 gün! Diamond Princess'te neler oldu?

Koronavirüs salgınının Vuhan'dan sonra patlak verdiği ikinci yer olan cruise gemisi Diamond Princess'teki yolcu ve mürettebatın karantinada geçirdikleri 14 gün belgesel oldu. Bu süreçte gemide yaşananlar gerilim filmlerine taş çıkartacak cinsten...

31.03.2021Dünya
Son dakika haberler... Salgında sevindiren gelişme: Kovid-19da mutasyon kâbusuna T hücresi çare olabilir

Son dakika haberler... Salgında sevindiren gelişme: Kovid-19'da mutasyon kâbusuna 'T hücresi' çare olabilir!

Koronavirüsle ilgili araştırmalar Kovid-19'a karşı antikorların üç ay gibi kısa bir sürede yok olabileceğini gösteriyor. Ancak sırları henüz tam çözülmemiş T hücreleri ile ilgili ufukta beliren yeni umutlar da var. Özellikle aşılamada umutları kıran ve bağışıklık konusunda korku yaratan mutasyonlara karşı T hücrelerinin çare olabileceği açıklandı.

31.03.2021Dünya
10 gün önce baskın yapılmıştı Pavyona çevrilen lokantada yine aynı manzara

10 gün önce baskın yapılmıştı! Pavyona çevrilen lokantada yine aynı manzara

İstanbul Maltepe'de lokanta ruhsatı olduğu halde pavyona çevrilen iş yerine yine baskın yapıldı. 10 gün önce baskın yapılan mekanda yine aynı manzara ile karşılaşıldı. İşletmenin tekrar yakalanmamak için pencerelerini perdelerle kapattığı tespit edildi. Bu kez 26 kişiye toplam 89 bin 960 lira para cezası kesildi.

31.03.2021Gündem
İsrailde Kovid-19un mutasyona uğramış yeni bir türü tespit edildi

İsrail'de Kovid-19'un mutasyona uğramış yeni bir türü tespit edildi

İsrail'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış yeni bir türünün tespit edildiği ancak bu virüsün diğerlerine oranla daha az bulaşıcı olduğu ve aşıya karşı dirençli olmadığı açıklandı.

30.03.2021Dünya
Egzama bulaşıcı mı İşte,egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri

Egzama bulaşıcı mı? İşte,egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri

Egzama, ellerde, kollarda ve yüz gibi cildin hemen her yerinde görülebilmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi egzamada da farklı varyasyonlar bulunabilmektedir. Atopik dermatit, Alerjik kontakt dermatit, İrritan kontakt dermatit bunlardan bazılarıdır. Peki, bulaşıcı bir hastalık olmayan egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.03.2021Sağlık
Alkol ve müzik eşliğinde eğlenceye polis dur dedi

Alkol ve müzik eşliğinde eğlenceye polis dur dedi

Konya'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında polisin yaptığı denetimlerde, yardımlaşma ve dayanışma derneği adı altındaki işletilen restoranda alkol ve müzik eşliğinde eğlenen aralarında kadınların da olduğu 12 kişiye, 'sokağa çıkma kısıtlaması, sosyal mesafe ve maske' kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 75 bin 600 lira ceza uygulandı. İş yeri sahibi Fatih V. de 'Mühür bozma ile bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak’ suçlarından hakkı adli işlem başlatılmak için gözaltına alındı.

30.03.2021Gündem
Prof. Dr. Şenerden dikkat çeken cumartesi yasağı açıklaması

Prof. Dr. Şener'den dikkat çeken 'cumartesi yasağı' açıklaması

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, risk haritasında rengi kırmızı olan il sayısının 58'e çıkmasını değerlendirerek, "Cumartesi yasaklarının belirgin bir katkısı olmayacağını düşünüyorum" dedi.

30.03.2021Gündem
RNA aşıları bulaşma riskini daha çok azaltıyor

RNA aşıları bulaşma riskini daha çok azaltıyor

Korona aşıları üzerine ABD’de yapılan son bir araştırma sonuçlarına göre RNA bazlı korona aşılarının daha fazla koruma sağladığı ortaya çıktı.

30.03.2021Avrupa
Çok yüksek riskli Konyada 2 eğlence mekanına baskın 37 kişiye 233 bin lira ceza

'Çok yüksek riskli' Konya'da 2 eğlence mekanına baskın! 37 kişiye 233 bin lira ceza

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı risk haritasında 'çok yüksek riskli' il olarak kırmızı kategoride yer alan Konya'da polis ekipleri, 2 eğlence mekanına baskın düzenledi. Sokağa çıkma kısıtlaması ile sosyal mesafe ve maske kurallarını ihlal eden 37 kişiye, 233 bin 100 lira ceza uygulandı.

30.03.2021Gündem
Eyaletlere seslendi: ‘Aldığımız kararları uygulayın’

Eyaletlere seslendi: ‘Aldığımız kararları uygulayın’

ARD televizyonunda yayınlanan ‘Anne Will’ adlı programa katılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kovid-19 salgınındaki üçüncü dalgayı kırmak için eyalet başbakanlarıyla mart başında alınan kararların etkili ve hızlı şekilde uygulanması gerektiğini söyledi:

29.03.2021Avrupa
Pandemi döneminde uyuz vakaları arttı

Pandemi döneminde 'uyuz' vakaları arttı

KAŞINTI ile ortaya çıktığı için çoğu zaman basit bir alerji diye düşünülüp zamanında doktora gidilmemesi nedeniyle tedavi edilemeyen uyuz hastalığında geçen yıllara oranla artış gözlemlendi. Basit bir temas yoluyla dahi bulaşabilen uyuz hastalığındaki vaka artışlarının koronavirüsle birlikte karantina sürecinde evlerde kapalı kalan insanların, özellikle kalabalık ailelerin birbirleri ile temasının artması sonucu yayıldığı belirlendi. Trabzon Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Muhammet Ali Yılmaz, “Bu yıl uyuz vakalarında az da olsa artışlar mevcut. Bunun sebebi de pandemi döneminde evlerimizde aile ile çok fazla vakit geçirmemiz" dedi.

29.03.2021Sağlık
Almanya Başbakanı Merkelden Kovid-19 çağrısı

Almanya Başbakanı Merkel'den Kovid-19 çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanlarından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kararlaştırılan tedbirleri uygulamalarını istedi.

29.03.2021Dünya
İngiltereden flaş kısıtlama kararı

İngiltere'den flaş kısıtlama kararı

Koronavirüs salgınından Avrupa'da en çok etkilenen ülke konumunda bulunan İngiltere'de Başbakan Boris Johnson kısıtlamaların sadece birkaç gün içerisinde hafifletileceğini duyurdu.

27.03.2021Dünya
Brezilya felaketi yaşıyor: Bir günde 3 bin 500den fazla kişi öldü

Brezilya felaketi yaşıyor: Bir günde 3 bin 500'den fazla kişi öldü

Koronavirüs salgını Brezilya'da tam bir kabusa dönüşmüş durumda. Brezilya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle son 24 saatte 3 bin 650 kişi yaşamını yitirdi.

27.03.2021Dünya
Prof. Dr. Orhan Yıldız: Toplumun yüzde 50sinin kitle bağışıklığı kazandığını söyleyebiliriz

Prof. Dr. Orhan Yıldız: Toplumun yüzde 50'sinin kitle bağışıklığı kazandığını söyleyebiliriz

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, geçen yıl Nisan ayından itibaren yıl sonuna kadar farklı rahatsızlıkları nedeniyle ameliyat olan ve Covid-19 semptomu bulunmayan bin 67 hastadan 55'inin PCR testi pozitif çıktı. Prof. Dr. Orhan Yıldız, çalışmada hastalığın pik olduğu dönemde PCR pozitiflik oranını yüzde 6,5, normal dönemde yüzde 1 olarak tespit ettiklerini söyleyerek, "Bu çalışmaya göre şu anda toplumun yüzde 50'sinin hastalığı geçirdiğini ve kitle bağışıklığı kazandığını söyleyebiliriz" dedi.

26.03.2021Haber
Prof. Dr. Yıldız açıkladı: Toplumun yüzde 50si bağışıklık kazandı

Prof. Dr. Yıldız açıkladı: Toplumun yüzde 50'si bağışıklık kazandı

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, geçen yıl Nisan ayından itibaren yıl sonuna kadar farklı rahatsızlıkları nedeniyle ameliyat olan ve Covid-19 semptomu bulunmayan bin 67 hastadan 55'inin PCR testi pozitif çıktı. Prof. Dr. Orhan Yıldız, çalışmada hastalığın pik olduğu dönemde PCR pozitiflik oranını yüzde 6,5, normal dönemde yüzde 1 olarak tespit ettiklerini söyleyerek, "Bu çalışmaya göre şu anda toplumun yüzde 50'sinin hastalığı geçirdiğini ve kitle bağışıklığı kazandığını söyleyebiliriz" dedi.

26.03.2021Gündem
Erkeklerde kısırlık 23 yıl önce yüzde 30ken, bugün yüzde 50ye ulaştı

Erkeklerde kısırlık 23 yıl önce yüzde 30'ken, bugün yüzde 50'ye ulaştı

BESLENME alışkanlığı, yaşam tarzı, çevreyi kirleten kanserojen ve toksik maddelerin varlığı ve bulaşıcı hastalıkların artışı, tüm dünyada erkeklerde kısırlığın artması, kadınlarda ise yumurta rezervi ile yumurta kalitesinin azalmasına neden oluyor. Araştırmalara göre, 23 yıl önce erkek infertilitesi (kısırlık) yüzde 30'ken günümüzde bu oran yüzde 50'ye ulaştı. Kadınlarda ise erken menopoz görülme sıklığı arttı.

26.03.2021Sağlık
Brezilya koronavirüs kurbanları için tabut yetiştiremiyorlar

Brezilya koronavirüs kurbanları için tabut yetiştiremiyorlar

Koronavirüsten en kötü etkilenen ülkelerin başında gelen Brezilya'da ilk kez bir günde 100 binden fazla Kovid-19 vakası tespit edildi. Her gün binlerce insanın hayatını kaybettiği ülkede tabut üreten atölyeler yoğunluk yaşıyor, acı bilançonun dehşete düşüren görüntüleri haber ajanslarının fotoğraflarına yansıyor...

26.03.2021Haber
Brezilya kâbusu yaşıyor... Kovid-19 kurbanları için tabut yetiştiremiyorlar

Brezilya kâbusu yaşıyor... Kovid-19 kurbanları için tabut yetiştiremiyorlar!

Koronavirüsten en kötü etkilenen ülkelerin başında gelen Brezilya'da ilk kez bir günde 100 binden fazla Kovid-19 vakası tespit edildi. Her gün binlerce insanın hayatını kaybettiği ülkede tabut üreten atölyeler yoğunluk yaşıyor, acı bilançonun dehşete düşüren görüntüleri haber ajanslarının fotoğraflarına yansıyor...

26.03.2021Dünya
Prof. Dr. Yalçından yeni mutant virüs uyarısı

Prof. Dr. Yalçın'dan yeni mutant virüs uyarısı!

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, ABD, İngiltere, Filipinler, Güney Afrika, Brezilya, Avrupa, Avustralya, Güneydoğu Asya gibi bölgelerden bildirilen 15 tane mutant suş (Bir bakteri veya virüsün farklı alttürlerinin, aralarında genetik farklılıklar bulunan gruplar) olduğunu belirterek, hızla artan koronavirüs vakalarından, bu mutant virüslerin sorumlu olduğunu düşündüğünü açıkladı.

26.03.2021Gündem
Bir milyon Covid ölümünü engelleyen ilaç: Deksametazon

Bir milyon Covid ölümünü engelleyen ilaç: Deksametazon

Deksametazon tedavisi son bir yıldır on binlerce hasta üzerinde denendi, Covid-19 hastalarında ölüm oranlarını azalttığını gösteren ilk tedavi oldu ve bugüne kadar dünya çapında yaklaşık 1 milyon kişinin hayatını kurtardı

Brezilyada koronavirüs salgını kontrolden çıktı Bir günde 100 bin vaka...

Brezilya'da koronavirüs salgını kontrolden çıktı! Bir günde 100 bin vaka...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günlerden geçen Brezilya'da ilk kez bir günde 100 binden fazla Kovid-19 vakasına rastlandı.

25.03.2021Dünya
Pfizer/BioNTech, 12 yaş altı çocuklarda Kovid-19 aşı denemelerine başladı

Pfizer/BioNTech, 12 yaş altı çocuklarda Kovid-19 aşı denemelerine başladı

ABD ilaç şirketi Pfizer, Alman ortağı BioNTech'le, 6 ay ile 11 yaş aralığındaki çocuklarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı denemelerine başlandığını duyurdu.

25.03.2021Dünya
Konyalılar eğlence mekanlarından vazgeçmiyor Ceza yağdı

Konyalılar eğlence mekanlarından vazgeçmiyor! Ceza yağdı

Konya’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gerekirken, açık tutulan 2 eğlence merkezine polisin yaptığı operasyonda aralarında kadınların da bulunduğu 47 kişiye 296 bin 100 lira ceza uygulandı. İki iş yerinin sorumlusu hakkında da 'mühür bozma' ve 'bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma' suçlarından adli işlem başlatıldı.

25.03.2021Gündem
Kovid-19 kabusu sürüyor: Kritik eşiği aşan ikinci ülke

Kovid-19 kabusu sürüyor: Kritik eşiği aşan ikinci ülke

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ikinci ülke Brezilya'da virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 300 bini aştı.

25.03.2021Dünya

Hindistan'da korkutan gelişme! Çift mutant varyantı tespit edildi

Hindistan'da koronavirüsle ilgili korkutan bir gelişme yaşandı. Batıda yer alan eyaletlerinde "Çift mutant" varyantı tespit edildi.

24.03.2021Dünya
Merkelden koronavirüs adımı: Acil toplantıya çağırdı

Merkel'den koronavirüs adımı: Acil toplantıya çağırdı

Almanya Başbakanı Merkel çarşamba günü koronavirüs nedeniyle acil bir toplantı yapacak. Merkel, ayrıca Paskalya Bayramı sürecinde alınacak Kovid-19 tedbirleri konusunda geri adım attı

24.03.2021Dünya
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: İngiliz mutantının yayılım hızı fazla hastalık süreci hafif

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: İngiliz mutantının yayılım hızı fazla hastalık süreci hafif

BURSA İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kentteki vaka oranının yüzde 100 arttığını, hastanelerindeki hasta sayısının 600 olduğunu bildirdi. “Mutasyon hep kötü algılanmamalı" diyen Dr. Yavuzyılmaz, İngiltere mutantında yayılım hızının fazla hastalık sürecinin hafif olduğunu söyledi.

24.03.2021Gündem
Son dakika haberler... Brezilyada kâbus: Bir günde 3 binden fazla kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberler... Brezilya'da kâbus: Bir günde 3 binden fazla kişi hayatını kaybetti!

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Brezilya'da ne alınan önlemler ne de aşı çare olamıyor: Ülkede salgının başından beri en yüksek günlük ölüm sayısı kayıtlara geçti. Kovid-19'dan bir günde 3 binden fazla insanı kaybeden Brezilya'da kriz her geçen gün büyümeye devam ediyor.

24.03.2021Dünya
Avrupa’da vaka sayısı artıyor... Rakamlar alarm veriyor

Avrupa’da vaka sayısı artıyor... Rakamlar alarm veriyor

Dünya Sağlık Örgütü, altı haftalık düşüşün ardından küresel çapta koronavirüsten ölümlerin arttığını açıkladı. Geçtiğimiz hafta vaka sayılarında dünya genelinde yüzde 8, Avrupa’da ise yüzde 12’lik bir artış olduğunu belirten DSÖ yetkilileri, durumun ‘endişe verici’ olduğunu söyledi.

24.03.2021Dünya
Samsun Tabipler Odası Başkanı: Endişe içindeyim, kentle ilgili acilen yeni kararlar verilmeli

Samsun Tabipler Odası Başkanı: Endişe içindeyim, kentle ilgili acilen yeni kararlar verilmeli

Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, kentte mutant virüs nedeniyle vakaların düşmediğini belirterek, "Endişe içindeyim. Samsun ile ilgili acilen yeni kararların verilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

23.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuğunuzun okulla ilgili kaygısını azaltmanın 3 yolu

Kaygı, bulaşıcı bir duygudur. Özellikle aile içinde, çocuğun en yakınları olan anne-baba kaygılı ise genellikle çocukta da kaygılı tavırlar, cümleler görülebilir. Söz konusu olan okul başarısı olduğunda bazı ebeveynler hissettikleri kaygının farkındayken, bazıları bunu normalleştirmiştir ve çocuğunun kaygılarında hiç payı olmadığını düşünür. Hatta ‘Ondan çok şey beklemiyoruz, büyük hedefler koymuyoruz. Sadece elinden gelenin en iyisini yapmasını söylüyoruz.’ diyerek kendilerini savunurlar. Oysa bu cümle bile çocuk üzerinde kaygı yaratır.

1.04.2021

Kalp sağlığı için Akdeniz tipi beslenin

Beslenmede amaç; insanın yaşına, cinsiyetine, çalışma ve özel durumuna göre gereksinimi olan enerji ve besin öğelerinin her birini yeterli miktarlarda alıp, bunların kaynağı olan besinleri, besleyici değerlerini kaybetmeden işleyip tüketebilmektir. Enerji ve herhangi bir besin öğesinin yetersiz ya da aşırı alımları sağlığı olumsuz yönde etkiler.

28.03.2021

Hafta sonu kapanalım mı?

Kararı pandemiyi yönetenler verecektir ama başlıktaki soruya benim cevabım net ve açık olarak şudur: KAPANALIM!

25.03.2021

Elton John’un partisine katılabilirsiniz

Siz korona yapan Covid-19’dan korkadurun, dünyanın yakasını bir türlü bırakmayan asıl tehlike AIDS’e neden olan HIV virüsü.

25.03.2021