EKSTRA
MENÜ

Bugün Gazetesi

Bugün Gazetesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bugün Gazetesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15.124 Bugün Gazetesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bugün, Türkiye'nin hâlen aktif ulusal gazetelerinden biridir. Koza İpek Holdinge aittir.

Kasım 2015'den önce 100.000'in üzerinde olan tirajı Koza İpek Holdinge kayyım atanmasından sonra 5000 bandına düşmüştür.


Bugün Gazetesi Haberleri

Mehmet Ali Bulut kimdir

Mehmet Ali Bulut kimdir?

Araştırmacı Gazeteci Mehmet Ali Bulut, katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ve açıklamalarla gündeme geliyor. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulunan Mehmet Ali Bulut, çeşitli gazetelerin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt haberler müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı. Peki, Mehmet Ali Bulut kimdir?

17.09.2020Gündem
Vali Toprakın uyardığı kişi öğretmen değil gazeteciymiş

Vali Toprak'ın uyardığı kişi öğretmen değil gazeteciymiş

Konya'da Öğretmenler Günü için düzenlenen programa katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın kürsüde konuştuğu sırada bacak bacak üstüne attığı için Öğretmen gibi otur diyerek uyardığı Anadolu'da Bugün Gazetesi muhabiri Ali Kuş (23), yaşananları anlattı.

25.11.2019Haber
Son dakika: Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprakın tepki gösterdiği muhabir konuştu

Son dakika: Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın tepki gösterdiği muhabir konuştu

Konya'da Öğretmenler Günü için düzenlenen programa katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın kürsüde konuştuğu sırada bacak bacak üstüne attığı için "Öğretmen gibi otur" diyerek uyardığı Anadolu'da Bugün Gazetesi muhabiri Ali Kuş (23), yaşananları anlattı.

25.11.2019Gündem
Son dakika: Nazlı Ilıcaka 5 yıl 10 ay hapis cezası

Son dakika: Nazlı Ilıcak'a 5 yıl 10 ay hapis cezası

Gazeteci Nazlı Ilıcak, "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

22.01.2019Gündem
Son dakika… Nazlı Ilıcak hakkında flaş talep

Son dakika… Nazlı Ilıcak hakkında flaş talep

TAHŞİYECİLER grubuna ilişkin Genelkurmay Başkanlığı tarafından imha edilmiş belgeyi yayınladığı gerekçesi ile hakkında, "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan yargılanan Nazlı Ilıcak'ın müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

6.09.2018Gündem
Cumhuriyet davasında son savunmalar

Cumhuriyet davasında son savunmalar

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinden Kadri Gürsel, Ahmet Şık, Akın Atalay ve Murat Sabuncu’nun da aralarında bulunduğu 20 kişinin yargılandığı davada sanıklar son savunmalarını yaptı. Sanıklar, mütalaanın iddianameden bir farkı olmadığını söyleyerek önceki savunmalarını tekrarlamak zorunda kaldıklarını belirttiler. Gazeteci Ahmet Şık “Devletten hukuku çıkardığınızda elinizde kalana devlet değil çete denir” dedi.

24.04.2018Gündem
Son dakika.. Kara Kuvvetleri şikayetçi oldu Nazlı Ilıcaka ikinci şok

Son dakika.. Kara Kuvvetleri şikayetçi oldu! Nazlı Ilıcak'a ikinci şok

Terör örgütü FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada Ahmet Altan ve Mehmet Altan ile birlikte, "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak'a, "casusluk" suçlamasıyla yeni bir dava daha açıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihbarı üzerine başlatılan soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Ilıcak hakkında müebbet hapis talep edildi.

7.03.2018Gündem
TMSF, o kanalların teçhizatlarını satışa çıkardı

TMSF, o kanalların teçhizatlarını satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yaşam Televizyon Hizmetleri AŞ (Kanaltürk TV), Bugün TV ve Radyo Prodüksiyon AŞ (Bugün TV), Koza İpek Basın ve Basım Sanayi Ticaret AŞ'den (Bugün Gazetesi-Millet Gazetesi) satış ve tasfiyesi için Fon'a devredilen aktüel kameralar, makine ve teçhizatlar ile demirbaşları satışa çıkardı.

8.08.2017Ekonomi
Nazlı Ilıcak hakim karşısında...  Zekeriya Özle Kartopu fotoğrafı için konuştu...

Nazlı Ilıcak hakim karşısında... Zekeriya Öz'le 'Kartopu fotoğrafı' için konuştu...

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle duruşmaya katılmadı. Duruşmada Nazlı Ilıcak savunma yaptı. Ilıcak, FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz'le kartopu fotoğraflarına ilişkin de savunma yaptı.

19.06.2017Gündem
ABDdeki FETÖcülerin yeni görüntüleri ortaya çıktı

ABD'deki FETÖ'cülerin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Terör örgütü FETÖ adına 'Fuat Avni' Twitter hesabını yönettiği belirtilen Aydoğan Vatandaş, ABD’de bir restaurantta görüntülendi. Vatandaş'ın yanındaki isim ise dikkat çekti. Zaman ve Bugün gazetesi eski yazarı Nuh Gönültaş'ın da Aydoğan Vatandaş ile birlikte olduğu ortaya çıktı.

28.09.2016Gündem
Para dolu çantayla çatıda yakalandı

Para dolu çantayla çatıda yakalandı

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda, kapatılan Gediz Üniversitesi’nin kurucuları ve akademisyenleri gözaltına alındı. Gediz Üniversitesi kurucularından ve Ege Plastik ortaklarından Mustafa Akçay, 2 çantaya doldurduğu 224 bin lirayla çatıdan kaçmak isterken yakalandı. Eski İzmir Valisi Cahit Kıraç da gözaltında.

26.08.2016Gündem
Saçlarını boyattı ama...

Saçlarını boyattı ama...

Kapatılan Bugün gazetesi yazarı ve Bugün TV'de program yapımcısı olan, aynı zamanda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da avukatlığını yapan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir evin tavan arasında saklanırken yakalanmıştı.

26.08.2016Gündem
Fuat Avni raporunun detayları ortaya çıktı Tweetlerini o ilçeden atmış

'Fuat Avni' raporunun detayları ortaya çıktı! Tweetlerini o ilçeden atmış!

İstanbul Emniyeti'nin hazırladığı Twitter fenomeni 'Fuat Avni' raporunun ayrıntıları ortaya çıkıyor. Fuat Avni hesabını kullandığı iddia edilen Aydoğan Vatandaş'ın 2 yıllık süre zarfında 7 kez yurda giriş-çıkış yaptığı ve İstanbul'da bulunduğu zamanlarda Twitter mesajlarını genellikle Güngören ilçesi sınırlarından attığı belirtiliyor.

2.08.2016Gündem
Kapatılan televizyonlar ve gazeteler belli oldu

Kapatılan televizyonlar ve gazeteler belli oldu!

OHAL'e ilişkin ikinci KHK Resmi Gazete'de yayımlandı. 3 haber ajansı, 16 televizyon, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi ile 29 yayınevi ve dağıtım kanalı kapatıldı.Kapatılan gazete, dergi, yayınevi ve dağıtım kanalları, özel radyo ve televizyon kuruluşlarına ait olan taşınırlar ve her türlü mal varlığı, alacak ve haklar Hazine adına tescil edilecek. Taraf ve Zaman gazeteleri ile Nokta dergisi için de kapatma kararı verildi.

28.07.2016Gündem
TBVden Hürriyete 2 ödül

TBV'den Hürriyet'e 2 ödül

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri, Zorlu Center PSM'de yapılan törenle sahiplerini buldu. Hürriyet.com.tr sağlık editörü Buse Özel "İnternet Röportajı Dalında", Hürriyet Gazetesi deneyimli sağlık muhabiri Mesude Erşan ise Yazılı Basın Yazı Dizisi Dalında ödül aldı. Doğan Haber Ajansı da gecede TBV Özel Ödülüne layık görüldü.

27.04.2016Sağlık
İpek Medya kapatıldı

İpek Medya kapatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine “Paralel Yapı’ya mali kaynak sağladığı iddiasıyla” yönetimine el konularak kayyum atanan İpek Grubu’na ait bütün gazete ve televizyonların kapatılmasına karar verildi. Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi ve Kanaltürk Radyo’yu barındıran medya grubu dün akşam itibarıyla faaliyetlerine son verdi.

29.02.2016Ekonomi
Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sanguyu istemedi mi

Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu'yu istemedi mi

Yeni dizisinde başrolü Elçin Sangu ile oynayacağı öne sürülen Kıvanç Tatlıtuğ'un bu ismi veto ettiği iddiası edildi

24.02.2016Magazin
Kayyumlu gazetenin nefret suçu

Kayyumlu gazetenin nefret suçu

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, kayyum tarafından yönetilen Bugün Gazetesi’nde kendisinin Hıristiyan olduğu ve vaftiz edildiğine dair yapılan haberlere tepki gösterdi. Böke, Twitter hesabından “Türkiye’de her gün birçok defa nefret suçu işleniyor. Kayyumlu gazete tarafından bir nefret suçu işlendi. Bu kez bu nefret suçunun hedefi ben ve ailem olduk. Ve maalesef biz ne ilkiz, ne de tekiz” dedi. Böke şunları söyledi:

10.02.2016Gündem
Yasin ve Podolski, birbirine pas atmıyor

Yasin ve Podolski, birbirine pas atmıyor!

Geçen sezonu 3 kupa ile kapatan Galatasaray, bu sezonun ilk yarısında zirve yarışında ezeli rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin gerisinde kaldı.

30.12.2015Spor
Yasin Öztekinden ayrılık kararı

Yasin Öztekin'den ayrılık kararı!

Galatasaray’dan 1 milyon euro yıllık ücret alan Yasin Öztekin bu rakamda iyileştirme yapılmasını istedi. Olumsuz cevap alan oyuncu ayrılma kararı aldı. Öztekin’i Amerika'dan Kansas, Çin'den Bejing Enterprıses istiyor.

10.12.2015Futbol
Yasin Öztekinden ayrılık kararı

Yasin Öztekin'den ayrılık kararı!

Galatasaray’da geçen sezon sergilediği performansla herkesin takdirini kazanan Yasin Öztekin,yönetimden 1 milyon euroluk yıllık ücretinde iyileştirme istediğindebulunmuştu. Sarı-Kırmızılı idareciler, bu isteğe bir türlü karşılıkvermemişti. Bugün Gazetesi'nin haberine göre, Öztekin’in, bu nedenle devre arasında takımdan ayrılma kararı aldığı öğrenildi. Sezon başında Amerika'nın Kansas City takımı başarılı oyuncuyu kadrosuna dahil etmek istemişti. Yönetim 7 milyon euro bonservis bedeli isteyince bu transfer rafa kalkmıştı. Yasin’in takımdan ayrılma kararını öğrenen Kansas yetkililerin yeniden girişimlere başlayacağı öğrenildi.  

10.12.2015Spor
Zaman Gazetesi baskınında mahkemeden anayasa vurgusu

Zaman Gazetesi baskınında mahkemeden 'anayasa' vurgusu

Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın, Zaman Gazetesi’ndeki matbaa makineleri gibi basım ve yayım araçlarına “korsan baskı” yaptıklarının tespit edilmesi halinde el koyma talebini reddetti.

12.11.2015Gündem
Zaman Gazetesinin matbaasına ‘Özgür Bugün’ baskını

Zaman Gazetesi'nin matbaasına ‘Özgür Bugün’ baskını

KOZA-İpek Grubu’nun Bugün ve Millet gazetelerine kayyum atanmasından sonra Özgür Bugün ve Özgür Millet adıyla çıkarıldığı iddia edilen gazetelerin Zaman Gazetesi'nin matbaası Feza Gazetecilik’te basıldığı ihbarı üzerine polis dün gece matbaaya baskın düzenledi.

11.11.2015Gündem
Gazeteci Tuncay Opçine yakalama kararı

Gazeteci Tuncay Opçin'e yakalama kararı

Balyoz Davasındaki kumpas iddiaları ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı Gökalp Kökçü, gazeteci Tuncay Opçin hakkında balyoz soruşturması kapsamında usulsüzlüklerle ilgili yakalama kararı çıkardı.

11.11.2015Gündem
Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

ZAMAN Gazetesi Genel Yayın Yönetmeliği’nden 5 Ekim’de yaptığı yazılı açıklamayla istifa eden ancak gazetedeki köşe yazılarına devam eden Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül’de yakalama kararı alındığı ortaya çıktı.

10.11.2015Gündem
Bugün gazetesinin yazar arşivi silindi

Bugün gazetesinin yazar arşivi silindi

Geçtiğimiz hafta kayyum ataması yapılan Bugün gazetesinde yazıları yayınlanmayan yazarların gazetenin internet sitesindeki eski yazılarına da ulaşılamıyor.

6.11.2015Gündem
TGC Burhan Felek basın hizmet ödülleri sahiplerini buldu

TGC Burhan Felek basın hizmet ödülleri sahiplerini buldu

70 yaşından gün alan ve meslekte 50 yılını tamamlayan gazeteciler, Şeyhül Muharririn Burhan Felek adına konulan “Basın Hizmet Ödülleri”ni düzenlenen törenle aldı.

5.11.2015Gündem
Koza İpek yayın grubunda adı listede olan kapıda kaldı

Koza İpek yayın grubunda adı listede olan kapıda kaldı

KOZA-İpek Yayın Grubu’na ait Kanaltürk TV, Bugün TV ile Bugün ve Millet gazetelerinde görev yapan 16 kişi, yönetime atanan kayyum tarafından zorunlu izne çıkarıldı. Kapıda çalışanları karşılayan polis, listede olanları içeri almadı. Bazı çalışanlar da eşyasını toplayıp istifasını vererek binadan ayrıldı.

30.10.2015Gündem
Akın İpekten çarpıcı tweet

Akın İpek'ten çarpıcı tweet

Koza İpek Grubu bünyesindeki Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi ve Millet Gazetesi'ne kayyum getirilmesinden sonra kayyumların uygulamaları tepki çekmeye devam ediyor. İlk gün polis eşliğinde medya organlarına giren kayyumlar yayını kesti. Bugün de Millet Gazetesi yazı işleri müdürünün odasına gelen polisler Cuma Ulus'a görevden alındığını belirten bir A-4 formunda yazı tebliğ etti. Ulus polis eşliğinde gazete binası dışına çıkarıldı. Bütün bu olaylar yaşanırken İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek twitter'da paylaşımda bulundu.

30.10.2015Gündem
Kayyum gazetecileri içeri almadı

Kayyum gazetecileri içeri almadı

Yönetimine kayyum tarafından el konulan Kanaltürk, Bugün TV ile Millet Gazetesi ve Bugün Gazetesi'nde çalışan bazı gazeteciler bu sabah mesai için gittikleri iş yerlerine alınmadı.

30.10.2015Haber
Yazı işleri müdürünün odasına polisle geldiler

Yazı işleri müdürünün odasına polisle geldiler

Koza İpek Grubu bünyesindeki Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi ve Millet Gazetesi'ne kayyum getirilmesinden sonra kayyumların uygulamaları tepki çekmeye devam ediyor. İlk gün polis eşliğinde medya organlarına giren kayyumlar yayını kesti. Dün Bugün Gazetesi'nin çıkan sayısını eleştiren kayyumlar isimlerini aldığı gazetecilerin iş akitlerini feshettirdi. Bugün de Millet Gazetesi yazı işleri müdürünün odasına gelen polisler Cuma Ulus'a görevden alındığını belirten bir A-4 formunda yazı tebliğ etti. Ulus polis eşliğinde gazete binası dışına çıkarıldı. Öte yandan Gruba giren kimliği belirsiz bir kişi kendisini haber müdürü olarak tanıttı. Çalışanların tepki gösterdiği bu kişi polisler tarafından binadan çıkartıldı.

30.10.2015Gündem
Türkiyedeki AGİT heyetinden basın özgürlüğü yorumu: Endişe verici

Türkiye'deki AGİT heyetinden 'basın özgürlüğü' yorumu: Endişe verici

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) 1 Kasım seçimlerini takip etmek için gönderdiği gözlem heyeti Türkiye'de temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye gelen uluslararası gözlemcileri, "Batı'nın gönderdiği tipler, AB'nin, AGİT'in şunun, bunun, hepsinin bir defa ön kabulleri, ön yargıları var. Bu ön kabullerle geliyorlar. Fakat bu ön kabullerinin hiçbirisi bizim ülkemizde inşallah sökmeyecek" diye eleştirmişti.

30.10.2015Dünya
Kayyum atanan Bugün ve Millet gazeteleri bu manşetlerle çıktı

Kayyum atanan Bugün ve Millet gazeteleri bu manşetlerle çıktı

2 gün önce kayyum atanan Koza-İpek Holding’e ait Bugün ve Millet gazeteleri yeni atamalar sonrası bu manşetlerle çıktı.

30.10.2015Gündem
Kayyum gazetecinin yanıtını beğenmedi, polis ile işten attı

Kayyum gazetecinin yanıtını beğenmedi, polis ile işten attı

Bugün gazetesine kayyum atanan Hasan Ölçer ile çalışanlar arasında dün ilginç diyaloglar yaşandı. Elindeki gazeteyi gösteren Ölçer, “Rezalet bir gazete yaptınız. Bu görüşte olan var mı?” diye sordu. Bir çalışan “O gazete namusumuz” yanıtını verdi. Bunun üzerine Ölçer, çalışanın adını not edip “Çık dışarı. İş akdin feshedildi” dedi.

29.10.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Burak, Balibey Döner’i Bağdat Caddesi’ne taşıyor

Burak Özçivit’in Levent’teki Balibey adlı döner restoranını 440 bin liraya devrettiğini yazmıştım geçen gün...

25.02.2016

Kabustan uyanmak mümkün

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Selin Sayek Böke için Bugün gazetesi, "vaftiz edildi" diye yazdı. Yani, "Sen Hıristiyansın" diyor.

12.02.2016