MENÜ

Buenos Aires Gezilecek Yerler

Buenos Aires Gezilecek Yerler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Buenos Aires Gezilecek Yerler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Buenos Aires Gezilecek Yerler haberi bulunmuştur.

Buenos Aires Gezilecek Yerler Haberleri

Burada  keşfetmenin  sonu yok

Burada keşfetmenin sonu yok!

Arjantin’de değişmeyen tek şey değişimin sürekliliği. Ülkede hükümet ve ekonomi sürekli dalgalanıyor. Fakat Buenos Aires halkı bu iniş-çıkışlara son derece alışkın. Ekonomik zorluklara rağmen kitapçısından barına mekânlar yenileniyor. Hemen her gün yeni bir restoran açılıyor. Kısacası heyecan bu şehirde hiç bitmiyor.

26.01.2020Seyahat
Hayatımın macerasına çıktım, ilk dört gün eve dönmek istedim

Hayatımın macerasına çıktım, ilk dört gün eve dönmek istedim

Uçağın cam tarafında oturuyordum. Yavaşça belirginleşen Buenos Aires’e dikmiştim gözlerimi. İçimi bir korku kapladı ve tam dört gün sürdü bu korku. Panik atak geçirdiğimi sandım; ellerim titriyordu ve kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Korksam bile kendimi ve dünyayı keşfetmekten uzak bir yolculuk düşünemiyordum. Bu yüzden de gitmek istediğim en uzak yere; Güney Amerika topraklarına geldim.

11.03.2019Seyahat
Tarih ve sanatın aynı sokakta buluştuğu yer: Buenos Aires

Tarih ve sanatın aynı sokakta buluştuğu yer: Buenos Aires

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'in tarihi San Telmo Mahallesindeki San Telmo Fuarı, kültürel etkinlikleri, el sanatları ve hediyelik eşyalarıyla Arjantinlilerin yanı sıra turistlerin de ilgi odağı.

23.01.2019Seyahat
Arjantin ve Şilide yaşayan Alevilerin belgeseli yapılıyor

Arjantin ve Şili'de yaşayan Alevilerin belgeseli yapılıyor

Güney Amerika Kıtası'nda yaşayan ve sayılarının üç milyon olduğu tahmin edilen Arap Alevilerin, Osmanlı döneminde oraya göçleri ve bugünkü yaşamları “Alevilerin Kayıp Kıtası Güney Amerika” adlı belgeselle anlatılacak

7.12.2015Keyif
36 saatte Buenos Aires

36 saatte Buenos Aires

Arjantin’in siyaset dünyası ne kadar pembe dizileri andırsa da, enflasyonu abartılı noktalara ulaşsa da başkentindeki sihirli çekicilik azalmıyor. Bu günlerde baharı karşılayan Buenos Aires’in şovu, yeniliği seven ruhu hiç değişmiyor. Restoranların, sanat merkezlerinin durmaksızın yenilenmesi Porteños’un (Buenos Aires’lilerin) hiç bitmeyen yaratıcılığının kanıtı.

Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial

Yazar Sonuçları

Tango, biftek ve şarap üçgenindeki Avrupai şehir: Buenos Aires

Arjantin tarihi, politik ve dramatik olaylarla dolu. 2001 krizi nedeniyle Güney Amerika’nın en ucuz başkentlerinden de biri. Değer kaybeden peso turistler için avantaj. Çılgın müziği, anlatılmaz mutfağı, hayattan keyif alan insanlarıyla Buenos Aires ya da kısaca ‘BA’ dünyanın en sarhoş edici kentlerinden biri. İşte Buenos Aires hakkında detaylar…

22.05.2019

Buenos Aires'te nerede, ne yenir?

Buenos Aires, Latin Amerika şehri olmasına rağmen, Paris tarzı binaları, geniş caddeleri, İspanyolca konuşan insanlarıyla daha çok Avrupa şehri gibi. Buenos Aires'in yemekleri ise harika... Et restoranlarından leziz tatlılara kadar her şeyi tattım. Sonuç: Buenos Aires tam bir lezzet cenneti...

27.04.2016

Tangonun başkenti Buenos Aires

Adını gümüşten alan ülkenin, güzel havalar anlamına gelen başkenti Buenos Aires deyince aklıma bir sarışın düşüyor. Eva Peron 33 yıllık hayatına çok şey sığdırmış. Halkın gözünde azize mertebesine yükselirken ülkenin yakın tarihini de değiştirmiş. Eva’nın şehrini keşfetmeye ne dersiniz?

19.03.2016

Milano, Como, Zürih ve Cenevre; İtalya-İsviçre hattında rüya bir gezi

Evet efendim bu gün biraz uzaklara gidelim istedim... Haydi hep birlikte uçalım...

11.10.2011