EKSTRA
MENÜ

Broşür

Broşür ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Broşür haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.296 Broşür haberi bulunmuştur.

Broşür Haberleri

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'nin 81 ilinde din istismarı konusunda çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek, "Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz." ifadelerini kullandı.

15.04.2021Gündem
14 emekli amiral serbest kaldı

14 emekli amiral serbest kaldı

‘Montrö Bildirisi’ nedeniyle gözaltına alınan 10 emekli amiral ile yaşları nedeniyle ifadeye çağrılan 4 emekli amiral, önceki gece geç saatlerde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emekli amiraller ifadelerinde darbe bildirisi suçlamalarını reddederken “104 ziraat mühendisinin kendi alanlarındaki sorunlarla ilgili yapacakları açıklamayla aynı mahiyette” dedi.

14.04.2021Gündem
Otomotiv ihracatçılarında yeni hedef Amerika kıtası

Otomotiv ihracatçılarında yeni hedef Amerika kıtası

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), 26-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı ile Covid-19 salgını sonrası üyelerine yeni ihracat pazarlarının kapısını açmayı ve mevcut ihracat potansiyelini artırmayı planlıyor.

13.04.2021Ekonomi
FETÖnün kilit ismi itirafçı oldu Yüzlerce isim, gizli toplantılar ve elebaşları deşifre oldu

FETÖ'nün kilit ismi itirafçı oldu! Yüzlerce isim, gizli toplantılar ve elebaşları deşifre oldu

"FETÖ'nün Ankara bölge sorumlusu" Ş.Y, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi. Örgüt yapısı, Bylock yazışmaları ve örgüt içi gizli toplantılara dair beyanlarda bulunan ve yüzlerce örgüt mensubunun ismini veren itirafçı, ifadesinde, Türkiye bölge sorumluları olarak 2014 yılının Ağustos ayı içerisinde İstanbul Pendik’te bulunan Anafen okulunda toplantı gerçekleştirdiklerini, bu toplantıya bölge imamları haricinde, sorumlular ve sekreterya olarak görev yapan Barbaros Kocatürk'ün de (FETÖ Türkiye İmamı) katıldığını söyledi.

10.04.2021Gündem
Polis, KADES ihbarlarına 3 dakikadan daha kısa sürede gidiyor

Polis, KADES ihbarlarına 3 dakikadan daha kısa sürede gidiyor

Mersin'de polis ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES) anlatarak, tek tuşla şiddetten korunabileceklerinin bilgisini verdi. Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Büro Amirliği Şube Komiser Yardımcısı Kevser Kübra Gün, KADES üzerinden yapılan ihbarlara polis ekiplerinin 3 dakikadan daha kısa sürede intikal ettiklerini kaydetti.

9.04.2021Gündem
Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi

Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi

Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildi

6.04.2021Gündem
DSÖ bülteni Türk öğrenciden

DSÖ bülteni Türk öğrenciden

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından COVID-19 tanısıyla hastaneye yatırılan yetişkinlere yönelik hazırlanan broşürün Türkçe çevirisindeki dizgi düzenlemesi Tarsus Amerikan Koleji öğrencisi Poyraz Güzel tarafından yapıldı. Broşür, Güzel’in ismine de yer verilerek Dünya Sağlık Örgütü’nün internet sitesinde yayınlandı.

2.04.2021
Amasyada polis, Kovid-19u önlemek amacıyla vatandaşlara evlerine giderek uyarıda bulunuyor

Amasya'da polis, Kovid-19'u önlemek amacıyla vatandaşlara evlerine giderek uyarıda bulunuyor

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre "çok yüksek riskli" grupta yer alan Amasya'da vatandaşlar, ev ve taziye ziyaretleri yapmamaları, misafir kabul etmemeleri için uyarılıyor.

31.03.2021Gündem
Jandarmadan Leylek yuvalarını koruyalım çağrısı

Jandarmadan 'Leylek yuvalarını koruyalım' çağrısı

ARDAHAN'da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, havaların ısınmasıyla bölgeye gelen leyleklerin yuvalarının korunması için halkı uyardı. Köylerde broşür dağıtan jandarma ekipleri, göçmen kuşlarla ilgili bilgilendirdi.

31.03.2021Gündem
Trafik Haftası ne zaman İşte tarih bilgisi

Trafik Haftası ne zaman? İşte tarih bilgisi

Trafik Haftası, Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ülke genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle her yıl kutlanmaya devam ediyor. Bilinç oluşturmak için organize edilen bu haftanın ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar da detaylı bilgi almak için sorgulama yapıyor. Peki, Trafik Haftası ne zaman?

30.03.2021Gündem
Gaziantepte yaya geçitlerine kırmızı çizgi uygulaması

Gaziantep'te yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi' uygulaması

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik hayata geçirilen ‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ uygulaması kapsamında Gaziantep'te yaya geçidine kırmızı çizgi çekilerek, sürücüler uyarıldı.

30.03.2021Gündem
Bitliste yaya geçitlerine kırmızı çizgi

Bitlis'te yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi'

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 'Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir' uygulaması kapsamında, Bitlis'teki yaya geçitlerine kırmızı çizgi çizildi.

30.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli kentte flaş yüz yüze eğitim kararı...

Çok yüksek riskli kentte flaş yüz yüze eğitim kararı...

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller arasındaki Çorum'da yüz yüze eğitimle ilgili önmeli bir karar alındı. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini belirtti. Öte yandan Kovid-19 risk haritasında "çok yüksek riskli" iller arasında yer alan Kastamonu'da ise Vali Avni Çakır, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında sıkı tedbirler alacaklarını belirtti.

30.03.2021Gündem
Beylikdüzünde apartmandan çaldığı bisikleti sürerek gitti

Beylikdüzü'nde apartmandan çaldığı bisikleti sürerek gitti

BEYLİKDÜZÜ'nde broşür dağıtma bahanesiyle apartmana giren kişi, 5 bin lira değerindeki bisikleti çaldı. Şüphelinin çaldığı bisikleti sürerek gitmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

29.03.2021Gündem
Turuncu kategorideki Karamanda vali, yine kapı kapı gezip uyarıda bulundu

Turuncu kategorideki Karaman'da vali, yine kapı kapı gezip uyarıda bulundu

SAĞLIK Bakanlığı'nın açıkladığı risk haritasında turuncu kategoride yer alan Karaman'da Vali Mehmet Alpaslan Işık, geçen hafta olduğu gibi bu hafta da kapı kapı gezip, koronavirüs tedbirleri konusunda uyarılarda bulundu, maske ve bilgilendirici broşür dağıttı. Kent genelinde ise kısıtlama nedeniyle sokaklar boş kaldı.

28.03.2021Gündem
Tuncelide, eylem ve etkinliklere 30 gün yasak

Tunceli'de, eylem ve etkinliklere 30 gün yasak

TUNCELİ Valiliği'nce koronavirüs salgını nedeniyle kentte yapılması planlanan eylem ve etkinlikler, 30 gün süreyle yasaklandı.

26.03.2021Gündem
Kapı kapı dolaşıp ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyarıyorlar

Kapı kapı dolaşıp ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyarıyorlar

KOCAELİ Darıca Kaymakamlığı ilçede koronavirüs vakalarının artış göstermesi üzerine yeni bir uygulama başlattı. Öğretmen, imam ve bekçilerden oluşan ekip, kapı kapı dolaşarak vatandaşları komşu ziyaretleri yapmamaları konusunda uyarılarda bulunarak broşür dağıtıyor.

24.03.2021Gündem
Virüsü misafir etmeyin

Virüsü misafir etmeyin

Edirne’de pozitif vakaların yüzde 50’den fazlasının ev kadınları olması, yetkilileri harekete geçirdi. Polis ekipleri kent genelinde maske ve mesafe anonsları yaparken, Keşan’da da kapı kapı gezerek ‘Ev ziyaretlerine gitmeyin, misafir kabul etmeyin” broşürleri dağıttı.

24.03.2021Gündem
Amasyada ev ziyaretlerini önlemek için vatandaşlar ikametlerinde uyarılıyor

Amasya'da ev ziyaretlerini önlemek için vatandaşlar ikametlerinde uyarılıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, "çok yüksek riskli" grupta yer alan Amasya'nın Merzifon ilçesinde, vatandaşlar, ev ziyaretleri yapmamaları ve misafir kabul etmemeleri için sık sık uyarılıyor, tedbirlere ilişkin bilgilendiriliyor.

23.03.2021Gündem
Edirnede vaka sayılarının artmasında etken olan ev ziyaretlerini önleme çalışmaları yapılıyor

Edirne'de vaka sayılarının artmasında etken olan ev ziyaretlerini önleme çalışmaları yapılıyor

Edirne'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı artan İpsala ilçesinde vatandaşların ev ziyaretleri yapmamaları için bilgilendirici broşürlerle uyarılıyor.

22.03.2021Gündem
Vali ‘son çare’ deyip uyardı… ‘Çok özel ek tedbirler gelecek’

Vali ‘son çare’ deyip uyardı… ‘Çok özel ek tedbirler gelecek’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında 100 binde 275,31'lik oranla, vaka artışında Türkiye'de 5'inci, Marmara Bölgesi'nde ise ilk sırada yer alan Yalova'da, ek tedbirler gündeme geldi. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 'Yaşanan artışdan dolayı çok özel, ek tedbirler gelecek' diye bilgi verdi. Balıkesir’de ise HES kodu kullanım alanı genişletildi. Parklar kapatıldı ve evlere gerçekleştirilecek ziyaretler yasaklandı. Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık da son çare olarak ev ev gezip mutant virüse karşı farkındalık oluşturmak için sahaya indiklerini söyledi.

21.03.2021Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soylu’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soylu’dan önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Soylu, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Afet Risk Azaltma 8. Bakanlar Konferansı'na katıldı.

17.03.2021Gündem
Tüketiciyi mağdur edene ceza yağdı

Tüketiciyi mağdur edene ceza yağdı

Ticaret Bakanlığı'nca piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında denetlenen ürün sayısı, 2020'de bir önceki yıla göre 4,5 katına çıkarak 10,96 milyona ulaşırken Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunca 495 firmaya 15 milyon 500 bin lira ceza uygulandı.

15.03.2021Ekonomi
Keşan’da halk pazarı süresiz kapatıldı

Keşan’da halk pazarı süresiz kapatıldı

TÜRKİYE’nin koronavirüs risk haritasında ‘çok yüksek risk’ grubunda yer alan Edirne’nin Keşan ilçesinde, pozitif vaka ile temaslı sayılarındaki artış nedeniyle halk pazarı süresiz kapatıldı. Keşan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan, üzerinde 'Birlikte başaracağız' yazılı afişler ise şehrin farklı noktalarına asıldı.

9.03.2021Gündem
Erciş’te berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerinde tematik denetim

Erciş’te berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerinde tematik denetim

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından 81 il genelinde başlatılan tematik denetimler kapsamında Van’ın Erciş ilçesinde berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerinde denetim yapıldı.

9.03.2021Gündem
Tekirdağ polisi, kadınlara karanfil dağıttı

Tekirdağ polisi, kadınlara karanfil dağıttı

TEKİRDAĞ'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde narkotik polis ekipleri, kadınlara karanfil ve uyuşturucu ile mücadelede bilgilendirici broşür dağıttı.

8.03.2021Gündem
Köylere halk eğitim kursları

Köylere halk eğitim kursları

Köylerde yaşayanlara ihtiyaç duyabileceği sebze fidesi üretimi, tarım makinaları bakımı, arıcılık, seracılık gibi alanlarda halk eğitimi kursları verilecek. Kurslara e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. Alanında uzman eğitimcilerin vereceği derslere katılanlara katılım belgesi verilecek.

3.03.2021Eğitim
Şanlıurfa’da etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı

Şanlıurfa’da etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı

Şanlıurfa’da 26 Şubat ile 27 Mart tarihleri arasında 30 gün süreyle kent merkezi ve ilçelerinde her türlü yürüyüş ve basın açıklaması yasaklandı.

26.02.2021Gündem
Vaka sayısı en çok düşen 10 ilden Mardinde rehavet denetimleri

Vaka sayısı en çok düşen 10 ilden Mardin'de 'rehavet' denetimleri

SAĞLIK Bakanlığı'nın verilerine göre, nüfusa oranla vaka sayısı en çok düşen iller arasında Mardin, ilk 10 kent arasında yer aldı. Midyat Emniyet Müdürlüğü ekipleri de halkın rehavete kapılmaması için denetimleri sıklaştırdı. Ekipler, halka ve ilçe esnafına 'Tedbirleri elden bırakmayın' uyarısında bulundu.

24.02.2021Gündem
Adanada polisten vatandaşa dolandırıcılık uyarısı

Adana'da polisten vatandaşa dolandırıcılık uyarısı!

Adana'da polis, son zamanlarda sokak satıcısı gibi davranan kişilerin vatandaşları dolandırması olaylarının artması üzerine evleri tek tek dolaşıp, uyarıda bulundu.

20.02.2021Gündem
Polis böyle uyardı Ücretsiz tablet dağıtılıyor tuzağı...

Polis böyle uyardı! 'Ücretsiz tablet dağıtılıyor' tuzağı...

Adana’da polis ekipleri, Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) giren ve velilere ‘Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet dağıtıyor; linke tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz’ diye mesaj atıp kişisel veri toplayan dolandırıcılara itibar edilmemesi için vatandaşa broşürlü uyarıda bulundu.

16.02.2021Gündem
PKKnın kadın çatı yapılanmasına operasyon: 13 gözaltı

PKK'nın kadın çatı yapılanmasına operasyon: 13 gözaltı

Aydın ve 5 ilçesinde polisin PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerine yönelik olarak yapılan çalışmalarda, örgütün Türkiye'deki kadın çatı yapılanması TJA (Tevgera Jinên Azad/Özgür Kadın Hareketi) içinde faaliyet yürüttükleri belirlenen aralarında HDP'li eski ve yeni yöneticilerinde bulunduğu ileri sürülen 13 kişi gözaltına alındı.

14.02.2021Gündem
İş Sanat’tan 20 yılda kimler geldi kimler geçti ‘Hatırlıyorum’

İş Sanat’tan 20 yılda kimler geldi kimler geçti ‘Hatırlıyorum’

Dünyanın dört bir yanından farklı sesleri ve sanatın binlerce yüzünü seyircisiyle buluşturan İş Sanat, 20 yıllık sahne geçmişinden bir seçki yi ‘Hatırlıyorum: İş Sanat’ın İlk 20 Yılı’ başlıklı sanal sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

12.02.2021Kitap Sanat
20 yılın özeti

20 yılın özeti

İş Sanat, 20 yıllık sahne geçmişinden bir seçkiyi sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

9.02.2021Kitap Sanat
Narkotik polisi, AVMye uygulama noktası kurdu, vatandaşları uyardı

Narkotik polisi, AVM'ye uygulama noktası kurdu, vatandaşları uyardı

ADANA’da bir alışveriş merkezinde 'narko nokta uygulaması' yapan ekipler, vatandaşları uyuşturucuyla mücadeleye yönelik bilgilendirdi. Uygulama noktasında çocuklar, narkotik köpeği ‘Oscar’a büyük ilgi gösterdi.

1.02.2021Gündem
Vedat Milor’a, bir de annemlere yemek yapmak istiyorum

Vedat Milor’a, bir de annemlere yemek yapmak istiyorum

İrlanda’da, küçük balıkçı kasabası Baltimore’da açtığı Dede isimli restoranda “Türk lezzetlerinden esintiler sunan” başarılı şef Ahmet Dede aldığı Michelin yıldızıyla gururumuz oldu. Türk yemeklerini modernize eden Dede de Türk mutfağının yanlış tanınmasına üzülüyor, “Maalesef Türk mutfağı, Avrupa’da sadece büfeden kebap alıp, içine acılı sosu basıp yenen bir yemek olarak tanınıyor” diyor.

31.01.2021Hürriyet Pazar
Polis, kapı kapı dolaşıp uyardı Koronavirüs aşısı yalanı...

Polis, kapı kapı dolaşıp uyardı! Koronavirüs aşısı yalanı...

Adana’da polis, son zamanlarda artan koronavirüs aşısı bahanesiyle dolandırıcılığa karşı evleri tek tek dolaşıp, vatandaşları uyardı.

27.01.2021Gündem
Aksaray’da kış lastiği denetimi

Aksaray’da kış lastiği denetimi

Aksaray’da trafik, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla uygulamalarını artıran jandarma ekipleri araçlarda kış lastiği denetimi yaparak bilgilendirme broşürleri dağıtıyor.

22.01.2021Gündem
Bakanlıktan su için 10 uyarı

Bakanlıktan su için 10 uyarı

Sağlık Bakanlığı, azalan baraj suyu seviyelerinin ardından ortaya çıkabilecek sıkıntılara yönelik ‘Su Kesintisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler’ başlıklı bir broşür hazırladı. Broşürde, vatandaşların suyla ilgili dikkat etmesi gerekenler şöyle sıralandı:

22.01.2021Gündem
Hakkaride gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak

Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak

Hakkari'de oturma eylemi, basın açıklamaları, gösteri yürüyüşleri, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

15.01.2021Gündem
‘Yürüyen Adam’dan ‘kadına şiddet tepkisi

‘Yürüyen Adam’dan ‘kadına şiddet' tepkisi

TRABZON’un Tonya ilçesinde, ‘Yürüyen Adam' diye tanınan Muhammet Çelik (58), kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak için, sırtında taşıdığı ‘Kadınlar bize Allah’ın emanetidir’ yazılı dövizle sokakları geziyor, vatandaşlara uyarı broşürleri dağıtıyor. Kadınlara iyi davranılması yönünde ricada bulunan Çelik, "Kadınlar solmayan bir çiçektir, soldurmayalım” dedi.

5.01.2021Güncel
Bingölde En iyi narkotik polisi anne projesi

Bingöl'de 'En iyi narkotik polisi anne' projesi

BİNGÖL'de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 'En iyi narkotik polisi anne' projesi kapsamında, alışveriş merkezine gelen vatandaşlara broşür dağıttı ve bilgi verdi.

30.12.2020 Gündem
Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor. Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının (COVID-19) ülkemiz ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli tedbirler alınmaktadır.

30.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Michelin güvenilir bir rehber mi?

Michelin lastiklerine söyleyecek bir şeyim yok. Uzun zamandır kalitesini bozmadı. Ama maalesef Michelin gastronomi rehberi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bir zamanlar kendisinin müdavimi olduğum ‘Kırmızı İncil’ denen bu rehberi artık seyahatlerimde kullanmıyorum. Nedenlerini kısaca açıklayayım...

14.03.2021

Turizme farklı bir yaklaşım projesi

İZMİR’de turizme katkı sağlayacak, Kemeraltı odaklı bir çalışma başlatılıyor. Konuya ilişkin aldığım notu, özetleyerek paylaşıyorum:

2.03.2021

Hayatı dönüştüren 12 günlük detox

Puket ve çevresinde son yıllarda artan Detox merkezleri şimdilerde sağlık turizmine yönelen turistleri de buraya çekiyor. En büyük ve en popüler olanlardan Lifeco ise bir Türk işadamını olan Ersin Pamuksüzer tarafından kurulmuş. Merkez 2005 yılından bu yana kilo vermek isteyen tabii sağlık ve mutluluğu arayan misafirleri ağırlıyor. Amaç hayatı dönüştürmek… Peki başarılı mı? Hem de nasıl.

16.01.2021