EKSTRA
MENÜ

Bp

Bp haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bp hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.048 Bp haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bp Haberleri

İngilterede iflaslar başladı

İngiltere'de iflaslar başladı

İngiliz enerji denetim kuruluşu Ofgem, BP'nin yüzde 24 hisse payına sahip olduğu Pure Planet ve Colorado Energy'nin faaliyetlerini durdurarak iflas bildiriminde bulunduğunu açıkladı.

14.10.2021Ekonomi
İngilterede kriz sürüyor Yüzde 10unda yakıt yok

İngiltere'de kriz sürüyor! Yüzde 10'unda yakıt yok

İngiltere’nin başkenti Londra ve ülkenin güneydoğu bölgesindeki petrol istasyonlarının halen yüzde 10’unda akaryakıtın olmadığı bildirildi.

13.10.2021Ekonomi
Asker devreye girmişti Akaryakıt krizi çözülemiyor

Asker devreye girmişti! Akaryakıt krizi çözülemiyor

İngiltere'de ağır araç sürücüsü eksikliği nedeniyle silahlı kuvvetler personelinin akaryakıt sevkiyatına başlamasına rağmen benzin istasyonlarında akaryakıt sorunu devam ediyor. İstasyonlar önünde uzun kuyruklar oluşurken marketlerde de et, taze sebze, meyve ve makarna gibi kuru gıda raflarının boş kaldığı görülüyor.

5.10.2021Dünya
İngiltereden tedarik krizine çözüm: Yüzlerce kişiye geçici vize verilecek

İngiltere'den tedarik krizine çözüm: Yüzlerce kişiye geçici vize verilecek!

İngiltere'de Noel yaklaşırken ülkedeki tedarik sorununa çözüm bulabilmek için hükümet 'Hızlandırılmış Vize Programı'nı başlattı.

3.10.2021Dünya
İngilteredeki akaryakıt krizinde asker devreye girdi Pazartesi başlıyorlar

İngiltere'deki akaryakıt krizinde asker devreye girdi! Pazartesi başlıyorlar

İngiltere'de silahlı kuvvetler personeli, pazartesiden itibaren benzin istasyonlarına akaryakıt taşımaya başlayacak. İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, 100'ü şoför olmak üzere yaklaşık 200 asker, istasyonlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için "geçici" destek sağlayacak.

1.10.2021Dünya
Karpuz kabuğunun faydaları nelerdir Karpuz kabuğu ne işe yarar, nasıl tüketilir

Karpuz kabuğunun faydaları nelerdir? Karpuz kabuğu ne işe yarar, nasıl tüketilir?

Güney Afrika'dan gelen bu asma benzeri çiçekli bitki, tüylü yapraklarının üzerinde canlı sarı ve beyaz çiçekler üretir ve tüm dünyada bilinen kendine özgü pürüzsüz, oval meyveyi yaratır. Bu meyvenin insan sağlığı için faydaları çoktur. Bunun yanı sıra kabuğu da sırlarla doludur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

İngilterede ordu hazırda bekliyor Uzun kuyruklar oluştu... 2 şirketten açıklama geldi

İngiltere'de ordu hazırda bekliyor! Uzun kuyruklar oluştu... 2 şirketten açıklama geldi

İngiltere'de ordu, benzin istasyonlarındaki yığılmayı hafifletmek ve akaryakıt dağıtımına yardım etmek için hazır bekletiliyor. İki şirket ortak açıklama yapılırken şoför eksikliğinden tedarik yapılamadığı için İngiltere genelinde benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu.

28.09.2021Ekonomi
İngilterede yakıt krizi... Hükümetten yeni adım

İngiltere'de yakıt krizi... Hükümetten yeni adım

İngiltere'de hükümet, yakıt tedarik sorununu çözmek için sınırlı sayıda askeri tanker sürücüsünün gerektiğinde görevlendirmek üzere hazır durumda bekletileceğini açıkladı.

27.09.2021Dünya
İngiltereden tedarik krizine çözüm: Binlerce kişiye geçici vize verilecek

İngiltere'den tedarik krizine çözüm: Binlerce kişiye geçici vize verilecek!

İngiltere'de Noel yaklaşırken ülkedeki tedarik sorununa çözüm bulabilmek için yurt dışından 5 bin ağır vasıta sürücüsü ile 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanına 3 ay süreli geçici vize verilecek.

26.09.2021Dünya
İngiltere’de marketlerde tedarik sorunu

İngiltere’de marketlerde tedarik sorunu

İngiltere'de tır ve kamyon şoförü eksikliğinden kaynaklanan tedarik sorunları bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasına yol açtı. Süpermarket zinciri Tesco, sıkıntının devam etmesi durumunda, Noel öncesinde müşterilerin panik halinde marketlere yönelebileceği konusunda hükümeti uyardı.

25.09.2021Haber
İngilterede kriz büyüyor Market rafları boşaldı

İngiltere'de kriz büyüyor! Market rafları boşaldı

İngiltere'de tır ve kamyon şoförü eksikliğinden kaynaklanan tedarik sorunları bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasına yol açtı. Süpermarket zinciri Tesco, sıkıntının devam etmesi durumunda, Noel öncesinde müşterilerin panik halinde marketlere yönelebileceği konusunda hükümeti uyardı.

25.09.2021Dünya
İngilterede büyük kriz En kötüsüne hazır olun dediler

İngiltere'de büyük kriz! 'En kötüsüne hazır olun' dediler!

İngiltere bugünlerde ülkedeki kamyon şoförü eksikliği nedeniyle adeta kaos dolu günlerler geçiriyor. Tedarik zincirinin kırıldığı ülkede benzin ve doğalgaz fiyatlarında ciddi artış yaşanırken, araçlar benzin alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu, süpermarketlerde ise gıda stokları tükendi. Peş peşe kötü haberlerin ardından hükümetten "en kötüsüne hazır olmak zorundayız" açıklaması geldi.

24.09.2021Dünya
“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

bp Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap Aralık ayında gerçekleştirilecek.

20.09.2021Enerji
Petrol devlerinin yılın ilk yarısındaki geliri 825 milyar doları aştı

Petrol devlerinin yılın ilk yarısındaki geliri 825 milyar doları aştı

Dünyanın en büyük 10 petrol şirketinin geliri, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45,8 artarak 825 milyar doları aştı.

13.09.2021Ekonomi
Tesisler tek tek kapanıyordu Yeni çözümü duyurdular

Tesisler tek tek kapanıyordu! Yeni çözümü duyurdular

İngiltere kamyon şoförü sıkıntısı sebebiyle geçtiğimiz günlerde birçok tedarikin aksadığını duyurmuştu. Tedarik sıkıntısı birçok yeri etkiledi ve tek tek tesis kapatma haberleri gelmeye başladı. Alınan kararla ülke çapında sürücü sıkıntısı sebebiyle HGV sürücü belgesi alma sürecini hızlandırma planları onaylandı.

12.09.2021Ekonomi
İklim değişikliğiyle mücadele etmeyen petrol şirketlerine büyük risk

İklim değişikliğiyle mücadele etmeyen petrol şirketlerine büyük risk

Dünyanın borsaya kote en büyük petrol ve doğal gaz şirketlerinin iklim değişikliğini önlemeye yönelik hedeflere uymaması durumunda 1 trilyon dolar kaybetme riski olduğu hesaplandı.

9.09.2021Ekonomi
Brent petrolün varili 71,65 dolar

Brent petrolün varili 71,65 dolar

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 71,65 dolardan işlem görüyor.

6.09.2021Ekonomi
Kosova & Evren sesleriyle EA Sports FIFA Online 4te

Kosova & Evren sesleriyle EA Sports FIFA Online 4'te!

101XP, bu sonbaharda Türk oyun severlerin beğenisine sunulacak olan EA SPORTS FIFA Online 4 için üst düzey yorumcu ikilisini açıkladı.

13.08.2021Teknoloji
EA SPORTS FIFA Online 4 Erken Erişim Günleri Sırada

EA SPORTS FIFA Online 4 Erken Erişim Günleri Sırada!

101XP bu sonbaharda Türk oyuncular için erişilebilir olacak EA SPORTS FIFA Online 4 için önemli tarihleri duyurdu.

28.07.2021Teknoloji
Son dakika: MSB duyurdu En az 7 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! En az 7 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimizi şehit eden teröristlere misliyle karşılık verildiğini ve en az 7 teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

25.07.2021Gündem
Kobaltta üretim arttı, lityumda azaldı

Kobaltta üretim arttı, lityumda azaldı

Enerji dönüşümünde ihtiyaç duyulan ekipmanın imalatında ve batarya teknolojilerinde kullanılan kobalt ve nadir elementlerin üretimi artarken, lityum ve doğal grafit gibi minerallerin üretimi azaldı.

20.07.2021Ekonomi
Bulgaristan’da seçim sonuçları açıklandı

Bulgaristan’da seçim sonuçları açıklandı

Bulgaristan’da erken genel seçimlerin nihai sonuçları açıklandı. Bulgaristan’daki erken genel seçimi şovmen Slavi Trifonov’un Böyle Bir Halk Var (İTN) partisi yüzde 24,08 oranında oy alarak birinci sırada tamamladı.

15.07.2021Dünya
Bulgaristandaki seçimde iki parti başa baş gidiyor

Bulgaristan'daki seçimde iki parti başa baş gidiyor

Bulgaristan'da dün yapılan erken genel seçimde, oyların yüzde 95,22'sinin sayıldığı, eski Başbakan Boyko Borisov'un Bulgaristan'ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar (GERB) ile popülist şovmen Slavi Trifonov'un Böyle Bir Halk Var (İTN) partilerinin yarışı başa baş götürdüğü belirtildi.

12.07.2021Dünya
2. Dünya Savaşından beri ilk kez En büyük düşüş yaşandı

2. Dünya Savaşı'ndan beri ilk kez! En büyük düşüş yaşandı

İngiliz petrol şirketi BP'nin 2021 Dünya Enerji İstatistikleri Raporu'na göre, Covid-19 salgını gölgesinde geçen 2020'de küresel enerji talebi, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük düşüşünü yaşadı.

9.07.2021Ekonomi
Şah Deniz-2’nin güneydoğu kanadında üretime başlandı

Şah Deniz-2’nin güneydoğu kanadında üretime başlandı

Şah Deniz Konsorsiyumu’nca yürütülen Şah Deniz-2 Projesi’nde 2021 yılı için planlanan 540 metre derinliğindeki güneydoğu kanadındaki üretime zamanında ve emniyetli biçimde başlandı.

8.07.2021Ekonomi
Bartında feci kaza 1 kişi hayatını kaybetti, 1 yaralı

Bartın'da feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti, 1 yaralı

Bartın'da sürücüsünün kontrolünü kaybettiği otomobilin karşı şeride geçip başka bir otomobile çarptığı kazada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.  

6.07.2021Gündem
Son dakika... SOCARdan Karadeniz gazı için ortak çalışma sinyali

Son dakika... SOCAR'dan Karadeniz gazı için ortak çalışma sinyali

SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vagif Aliyev, Türkiye'nin Karadeniz'deki gaz keşiflerinin stratejik açıdan önemli olduğunu belirterek, "Teorik olarak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile saha geliştirme ve üretim faaliyetlerinde birlikte çalışmamız söz konusu olabilir. Profesyonel olarak ilgi alanımızda." dedi.

16.06.2021Ekonomi
Petrol devlerinin karı ilk çeyrekte 46,5 milyar dolar oldu

Petrol devlerinin karı ilk çeyrekte 46,5 milyar dolar oldu

Dünyanın halka açık en büyük 10 petrol şirketi, petrol talebinin toparlanması ve fiyatların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi seviyelere yükselmesiyle yılın ilk çeyreğinde 46,5 milyar dolar kar elde etti.

11.06.2021Ekonomi
Buzun altındaki servet: İnsanlık tarihinin büyük sınavı

Buzun altındaki servet: İnsanlık tarihinin büyük sınavı!

Küresel iklim krizi sonucu Kuzey Kutbu ve çevresindeki buz tabakaları eriyor, bir servet açığa çıkıyor. İnsanlığın önümüzdeki 30 yılda vereceği kararlar ise gezegendeki geleceğimizi belirleyecek

3.06.2021Dünya
İngiltere’nin zenginleri salgında daha da zenginleşti

İngiltere’nin zenginleri salgında daha da zenginleşti

İngiltere’nin en zengin 250 isminin son bir yılda servetlerinin toplamı yüzde 16,3 artarak 658,1 milyar sterline (958,6 milyar dolar) yükseldiği bildirildi.

21.05.2021Ekonomi
PUBG’de “Pijama Partisi” Zamanı: 11.2 Güncellemesi

PUBG’de “Pijama Partisi” Zamanı: 11.2 Güncellemesi

Battle royale oyun türünün öncüsü PlayerUnknown’s Battlegrounds’un 11.2 güncellemesi çıktı. Bu güncelleme, “Pijama Partisi” Survivor Pass’ini, Erangel haritasının meşhur köprüsüne yönelik düzenlemeleri ve çeşitli oynanış değişikliklerini de beraberinde getiriyor.

20.05.2021eSpor
Zeytinburnunda iki otomobil çarpıştı Çok sayıda yaralı var

Zeytinburnu'nda iki otomobil çarpıştı! Çok sayıda yaralı var

İstanbul Zeytinburnu 10. Yıl Caddesi üzerinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

18.05.2021Haber
Coinbase halka arz oldu Piyasa değeri 112 milyar doları gördü

Coinbase halka arz oldu! Piyasa değeri 112 milyar doları gördü

ABD'li kripto para borsası Coinbase, ABD borsası Nasdaq'da işlem görmek üzere halka arz oldu. Kripto paraların işlem gördüğü borsa için Nasdaq'da listelenmek üzere SEC'e başvuru yapan ve başvurusu kabul gören Coinbase, yeni dönemde ABD borsalarında işlem gören kripto para borsası olacak.

15.04.2021Ekonomi
Petrol devleri temiz enerjiye tutundu

Petrol devleri temiz enerjiye tutundu

Dünyanın en büyük petrol şirketleri giderek hızlanan temiz enerji dönüşümüne ayak uydurabilmek için arka arkaya yenilenebilir enerji yatırımları yapacaklarını açıklarken, uzmanlara göre bu şirketlerin hayatta kalabilmesi için çağa ayak uydurmaları gerekiyor.

14.04.2021Ekonomi
BP dev borcunu azalttı

BP dev borcunu azalttı

İngiliz enerji şirketi British Petroleum (BP), yılın ilk çeyreği sonunda toplam net borcunun 35 milyar dolara gerilediğini bildirdi.

7.04.2021Ekonomi
Kahramanmaraşta TIR faciası 1 ölü, 1 yaralı

Kahramanmaraş'ta TIR faciası! 1 ölü, 1 yaralı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde önündeki TIR'a çarpan TIR'ın sürücüsü Halil Gül (47) hayatını kaybetti, diğer aracın sürüsü yaralandı.

5.04.2021Gündem
Petrol devlerinin geliri 2020de Kovid-19un etkisiyle 716.5 milyar dolar azaldı

Petrol devlerinin geliri 2020'de Kovid-19'un etkisiyle 716.5 milyar dolar azaldı

Geçen yıl Royal Dutch Shell, ExxonMobil, BP, Total, Eni, Baker Hughes, ConocoPhillips, Chevron, Equinor, Halliburton ve Schlumberger toplam 119,2 milyar dolar zarar açıkladı.

26.03.2021Ekonomi
Nationwide, 13 bin çalışanına esnek çalışma modeli sundu

Nationwide, 13 bin çalışanına esnek çalışma modeli sundu

İngiltere'nin en büyük konut finansman kuruluşu Nationwide, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası da 13 bin çalışanının istediği yerden çalışmaya devam edebileceğini duyurdu.

25.03.2021Ekonomi
Binlerce çalışan esnek çalışmaya geçecek

Binlerce çalışan esnek çalışmaya geçecek

İngiliz konut finansman kuruluşu Nationwide, 13 bin çalışanına esnek çalışma modeli sundu.

25.03.2021Ekonomi
BP, 2030 yılına kadar İngilterenin en büyük hidrojen santralini kuracak

BP, 2030 yılına kadar İngiltere'nin en büyük hidrojen santralini kuracak

İngiliz enerji şirketi British Petroleum (BP), 2030 yılına kadar ülkenin en büyük hidrojen santralini kurmayı planlıyor.

18.03.2021Ekonomi
VW, Tesla’ya meydan okuyor

VW, Tesla’ya meydan okuyor

Alman otomobil devi Volkswagen, elektrikli araç pazarında Tesla’ya meydan okudu. 2030 yılına kadar elektrikli oto satışındaki pazar payını yüzde 70’e çıkarmayı hedefleyen VW, bunun için 6 adet batarya fabrikası kurmayı planlıyor.

16.03.2021Avrupa
ABDnin en büyüğüydü Yıllar sonra ilk...

ABD'nin en büyüğüydü! Yıllar sonra ilk...

Petrol devi Exxon Mobil, geçen yıl enerji kullanımının düşmesine neden olan salgın nedeniyle yıllar sonra ilk yıllık kaybını yaşadı.

3.02.2021Ekonomi
BPden 5.7 milyar dolar zarar

BP'den 5.7 milyar dolar zarar

Enerji şirketi BP, 2020 yılında 5,7 milyar dolar zarar ettiğini bildirdi.

2.02.2021Ekonomi
EPDK, 6 şirketin LPG lisans sürelerini uzattı

EPDK, 6 şirketin LPG lisans sürelerini uzattı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 6 şirketin LPG depolama ve dağıtıcı lisanslarının süreleri uzatıldı.

2.02.2021Ekonomi
Fosil yakıt şirketlerinin hisseleri dibe vurdu, 2020nin kazananı temiz enerji oldu

Fosil yakıt şirketlerinin hisseleri dibe vurdu, 2020'nin kazananı temiz enerji oldu

Fosil yakıt şirketlerinin hisse değeri Kovid-19 nedeniyle yaşanan ekonomik kriz ve petrol fiyatlarındaki düşüşle dibe vururken, salgın döneminin parlayan yıldızı temiz enerji oldu.

25.01.2021Ekonomi
TANAP yıllık 1,5 milyar doları aşkın taşıma geliri sağlayacak

TANAP yıllık 1,5 milyar doları aşkın taşıma geliri sağlayacak

TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol "Ortaklarımıza, hisseleri oranında taşıma gelirinden temettü olarak ciddi miktarda nakit akışı olacak. 2020 yıl sonu itibarıyla BOTAŞ'ın TANAP'tan aldığı gaz miktarı 8,4 milyar metreküpe ulaştı" dedi.

14.01.2021Ekonomi
TANAP üzerinden Avrupa’ya ilk gaz

TANAP üzerinden Avrupa’ya ilk gaz

Azerbaycan gazı TAP ile tarihte ilk kez direkt bir boru hattı bağlantısıyla Avrupa piyasasına ulaştı.

1.01.2021Ekonomi
Bir ilk yaşandı Türkiye üzerinden Avrupaya ulaştı

Bir ilk yaşandı! Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştı

Azerbaycan gazı TAP Avrupa piyasasına Türkiye-Yunanistan sınırında TANAP'a bağlanarak ulaştı. Direkt bir boru hattı bağlantısının Avrupa'ya bu şekilde ulaşması ise tarihte ilk kez yaşandı.

31.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu yatırımlar uzun yolculuğu anlatıyor

BAKÜ’ye üçüncü gidişim ve her seferinde çok başka bir şehir buluyorum. Socar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Rövnag Abdullayev, Başkanvekili Vagif Aliyev ve Socar Türkiye CEO’su Zaur Gahramanov’un davetiyle Türkiye - Galler maçına gittim.

20.06.2021

Artık sana sana sana muhtaç değiliz petrol!

Dünyanın beşinci en büyük fosil yakıt üreticisi Shell’in yaptığı açıklama, petrol devrinin sona yaklaştığını gösteriyor. 2035’e kadar yatırımların önemli kısmı yenilenebilir ve temiz enerjiye aktarılacak. Bu önemli bir adım ama iklim krizini durdurmak için daha çok adım atmak gerekiyor.

21.02.2021