EKSTRA
MENÜ

Bozova

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 662 haberi bulunmuştur.

Bozova Haberleri

Kazada tavanı kopan otomobilde yaşamını yitirmişlerdi... Kız istemeye gitmişler

Kazada tavanı kopan otomobilde yaşamını yitirmişlerdi... Kız istemeye gitmişler

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde iş makinesi ile  çarpışınca tavanı kopan otomobilde yaşamını yitiren sürücü Emin Atçı ile baldızı Saime Zira’nın, kız isteme merasiminden döndükleri öğrenildi. Atçı ile Zira'nın cenazeleri toprağa verilirken, yaralı 6 kişinin tedavisi devam ediyor, iş makinesi operatörü Ali K. ise gözaltına alındı.

14.10.2021Gündem
Okul yolunda facia

Okul yolunda facia!

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde meydana gelen kazada okul servis minibüsü kontrolünü kaybederek yol kenarındaki ağaçlara çarptı. Minibüsteki 5 öğrenci hayatını kaybetti, 4’ü ağır 5 öğrenci yaralandı.

12.10.2021Gündem
Şanlıurfada feci kaza Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 3ü ağır, 6 yaralı

Şanlıurfa'da feci kaza! Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 3'ü ağır, 6 yaralı

Şanlıurfa’da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada 3’ü ağır, 6 kişi yaralandı.

27.08.2021Gündem
Şanlıurfada baraj gölüne giren 2 arkadaş boğuldu

Şanlıurfa'da baraj gölüne giren 2 arkadaş boğuldu

Şanlıurfa'nın, Bozova ilçesinde, Ömer Faruk Zaman (19) ile İbrahim Erenbuğ (19), serinlemek için girdikleri Atatürk Baraj Gölü'nde boğuldu.

25.07.2021Haber
Bir acı haber de Şanlıurfadan 2 arkadaş baraj gölünde boğuldu

Bir acı haber de Şanlıurfa'dan! 2 arkadaş baraj gölünde boğuldu

Şanlıurfa'nın, Bozova ilçesinde, Ömer Faruk Zaman (19) ile İbrahim Erenbuğ (19), serinlemek için girdikleri Atatürk Baraj Gölü'nde boğuldu.

25.07.2021Gündem
Jüstinyen’in Sarayında saklambaç oynardık

Jüstinyen’in Sarayı'nda saklambaç oynardık

Çocukluğu Sultanahmet’teki Bizans Sarayı kalıntılarında saklambaç oynayarak geçiyor. Otostopla yaptığı seyahatlerde Anadolu’ya âşık oluyor. 1963 yılında İstanbul Üniversitesi Prehistorya Anabilim Dalı’nda başladığı kariyerinde 30’dan fazla kazı yapan ödüllü arkeolog Emeritus Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, ilk kazı deneyimlerini, “Oda arkadaşlarım bir ilk tunç çağı mezarlığından çıkardığımız kafataslarıydı. Bayağı muhabbetimiz olurdu” diye anlatıyor.

4.07.2021Gündem
Şanlıurfa lise taban puanları 2021 Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Şanlıurfa lise taban puanları 2021! Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Şanlıurfa lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Şanlıurfa lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Şanlıurfa' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Şanlıurfa plaka kodu kaçtır Şanlıurfa ve ilçelerinin plaka harfleri

Şanlıurfa plaka kodu kaçtır? Şanlıurfa ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka kodları kişisel ya da diğer araçların hangi şehre ait olduğunu gösteren kodlardır. Aracın ön ve arkasında bulunur. Her aracın ön ve arkasında bulunması zorunlu olan şeydir. Her yerde farklı olan bu kod, Şanlıurfa'da kaçtır ve Şanlıurfa'ya bağlı ilçelerde plaka harfleri nelerdir? Tüm bu soruların cevabını aşağıda sizler için derledik.

27.04.2021Araştırma
Şanlıurfada otomobiller çarpıştı: 2 ölü, 2si çocuk 5 yaralı

Şanlıurfa'da otomobiller çarpıştı: 2 ölü, 2'si çocuk 5 yaralı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde 2 otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaşamını yitirdi, 2'si çocuk 5 kişi de yaralandı.

27.04.2021Gündem
Şanlıurfa Posta Kodu kaçtır Şanlıurfa ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Şanlıurfa Posta Kodu kaçtır? Şanlıurfa ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları kargo hizmetlerini ve kargo dağıtım sistemini düzenleyen 5 haneli numaralardır. Ülkemizdeki illerin her birinin posta kodu bir diğerinden farklıdır. Şanlıurfa ilinin posta kodu nedir? Şanlıurfa ilindeki ilçelerin posta kodları nelerdir? İşte Şanlıurfa posta kodları ile ilgili merak edilen her şey.

9.04.2021Gündem
En son ne zaman ve nerede deprem oldu 18 Mart Kandilli son depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 18 Mart Kandilli son depremler listesi!

Yurdun bazı bölgelerinde gerçekleşen artçı ve büyük depremlerin ardından araştırılan konular arasında yer alan son depremler, Kandilli Rasathanesi tarafından anlık olarak yayımlanıyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, 18 Mart Kandilli son depremler listesi...

18.03.2021Gündem
Son depremler: Deprem mi oldu 24 Şubat Kandilli Rasathanesi açıklaması

Son depremler: Deprem mi oldu? 24 Şubat Kandilli Rasathanesi açıklaması

Son depremler ile ilgili açıklamalar gündemde yer alıyor. Vatandaşlar gerçekleşen depremin şiddetini, saatini ve yerini Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yapılan açıklamaların ardından öğreniyorlar. Son dakika açıklamasına göre Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 2.5, saatini ise 13:51 olarak duyurdu. İşte gerçekleşen son depremlerin listesi

24.02.2021Gündem
Şanlıurfada minibüste 1’i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu

Şanlıurfa'da minibüste 1’i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu

Şanlıurfa'da dehşete düşüren bir olay yaşandı. Bozova ilçesinde bir minibüsün içerisinde 1’i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu. Olay yerindeki ilk incelemelere göre ölenlerin ısınmak için yaktıkları kömür ateşinden dolayı zehirlenerek yaşamlarını yitirdikleri belirlendi.

21.02.2021Haber
Şanlıurfada çok acı olay Minibüste 3 ceset bulundu...

Şanlıurfa'da çok acı olay! Minibüste 3 ceset bulundu...

Şanlıurfa'da dehşete düşüren bir olay yaşandı. Bozova ilçesinde bir minibüsün içerisinde 1’i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu. Kamuran İzol (12), Mustafa Kılıç (47) ile Hayriye Albers'in (50) cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, balık pişirdikleri mangalı ısınmak için minibüse koydukları ve uyuduktan sonra sızan karbon monoksit gazından zehirlendikleri belirlendi.

21.02.2021Gündem
Son dakika depremler İzmir ve Marmariste deprem mi oldu, nerede deprem oldu 20 Şubat Kandilli son depremler listesi

Son dakika depremler! İzmir ve Marmaris'te deprem mi oldu, nerede deprem oldu? 20 Şubat Kandilli son depremler listesi

Son dakika Marmaris depremi, Kandilli verileri ile açıklandı. Açıklamaya göre, Akdeniz'de Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremi hisseden vatandaşlar, İzmir'de deprem mi oldu, sorusunun yanıtını öğrenmek adına 20 Şubat son depremler listesine odaklandı. Deprem Marmaris, Muğla ve çevre bölgelerden hissedildi. AFAD'dan aktarılan bilgiye göre ise depremin derinliği 19,75 olarak kaydedildi. İşte, 20 Şubat Kandilli Rasathanesi son depremler listesi ve bugün meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

20.02.2021Gündem
Şanlıurfa’da silahlı arazi kavgası Yaralılar var

Şanlıurfa’da silahlı arazi kavgası! Yaralılar var

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi yaralandı.

10.02.2021Gündem
Korkuteli Belediyesi muhtelif nitelikli 189 adet gayrimenkulü satışa sunuyor

Korkuteli Belediyesi muhtelif nitelikli 189 adet gayrimenkulü satışa sunuyor

Mülkiyeti Antalya Korkuteli Belediyesi’ne ait olan ve Akyar Yaylası, Avdan, Bahçeyaka, Beğiş, Bozova, Gümüşlü, İmecik, Kızılaliler, Kızılcadağ, Köseler, Küçükköy Yaylası, Manay, Osmankalfalar, Taşkesiği, Ulucak, Yakaköy, Yeleme, Yukarı Karaman Yaylası mahallelerinde bulunan taşınmazlar 7.02.2021 Çarşamba Günü saat 14:30’da, Satılmayan taşınmazlar 24.02.2021 Çarşamba Günü saat 14:30’da Belediye toplantı salonunda encümen huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık Arttırma Teklif Usulü ile satılacak.

7.02.2021Ekonomi
Korkuteli Belediyesi muhtelif nitelikli 214 adet gayrimenkulü satışa sunuyor

Korkuteli Belediyesi muhtelif nitelikli 214 adet gayrimenkulü satışa sunuyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre Mülkiyeti Antalya Korkuteli Belediyesi'ne ait olan ve Bahçeyaka, Bozova, Çomaklı, Dereköy, Gümüşlü, Göçerler, Köseler, Küçükköy, Küçükköy Yaylası, Küçüklğü, Manay, Söğütçük, Taşkesiği ve Ulucak mahallelerinde bulunan taşınmazlar 20.01.2021 Çarşamba Günü saat 14:30’da, satılmayan taşınmazlar 27.01.2021 Çarşamba Günü saat 14:30’da Belediye toplantı salonunda encümen huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık Arttırma Teklif Usulü ile satılacaktır.

13.01.2021Ekonomi
Korkuteli Belediyesi muhtelif nitelikli 214 adet gayrimenkulü satışa sunuyor

Korkuteli Belediyesi muhtelif nitelikli 214 adet gayrimenkulü satışa sunuyor

Mülkiyeti Antalya Korkuteli Belediyesi'ne ait olan ve Bahçeyaka, Bozova, Çomaklı, Dereköy, Gümüşlü, Göçerler, Köseler, Küçükköy, Küçükköy Yaylası, Küçüklğü, Manay, Söğütçük, Taşkesiği ve Ulucak mahallelerinde bulunan taşınmazlar 20.01.2021 Çarşamba Günü saat 14:30’da, satılmayan taşınmazlar 27.01.2021 Çarşamba Günü saat 14:30’da Belediye toplantı salonunda encümen huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık Arttırma Teklif Usulü ile satılacaktır.

12.01.2021Gündem
Çifte cinayetin şüphelisi kümeste yakalandı

Çifte cinayetin şüphelisi kümeste yakalandı

Şanlıurfa'da borç aldığı Aziz Yıldız ile miras yüzünden ağabeyi Fethi Yaşar’ı öldürdüğü iddiasıyla aranan İhsan Yaşar, jandarmanın düzenlediği operasyonla kuş kümesinde yakalandı. Şüphelinin başka bir kardeşini de öldürmeyi planladığı ortaya çıktı.

8.01.2021Gündem
Almanya, Fransa, Belçika ve Rusyadan yoğun talep var... Şanlıurfada üretiliyor yurt dışına gönderiliyor

Almanya, Fransa, Belçika ve Rusya'dan yoğun talep var... Şanlıurfa'da üretiliyor yurt dışına gönderiliyor

Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Şanlıurfa'da Fırat Nehri'nde alabalık yetiştiriliyor. Yetiştirilen alabalıklar Almanya, Fransa, Belçika, Romanya ve Rusya gibi yoğun talepte bulunan birçok ülkeye ihraç ediliyor.

1.01.2021Ekonomi
Arazi kavgası kanlı bitti 5 ölü 3 yaralı

Arazi kavgası kanlı bitti! 5 ölü 3 yaralı

Şanlıurfa-Bozova karayolu üzerindeki Remzi Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde, aralarında 20 yıl öncesine dayanan tarla sınırı nedeniyle husumet olduğu belirtilen Arıcı ve Polat Aileleri’nin fertleri, bu meseleyi görüşmek için bir araya geldi.

27.12.2020Gündem
Son dakika haberi... Şanlıurfada 5 kişinin öldüğü çatışma anları kamerada

Son dakika haberi... Şanlıurfa'da 5 kişinin öldüğü çatışma anları kamerada

Şanlıurfa'da iki aile arasında çıkan arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma sonrasında kavga çıktı. Şanlıurfa-Adıyaman kara yolunda devam eden ve tabanca ve uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada 5 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.

26.12.2020Haber
Şanlıurfada kara yolu üzerinde dehşet Kavga silahlı çatışmaya döndü: 5 ölü

Şanlıurfa'da kara yolu üzerinde dehşet! Kavga silahlı çatışmaya döndü: 5 ölü

Şanlıurfa'da iki aile arasında çıkan arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma sonrasında kavga çıktı. Şanlıurfa-Adıyaman kara yolunda devam eden ve tabanca ve uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada 5 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.

26.12.2020Gündem
Arazi kavgasında yaralandı, hastanede öldü

Arazi kavgasında yaralandı, hastanede öldü

ŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde, akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada ağır yaralanan Fevzi Doğan, hastanede hayatını kaybetti.

8.12.2020Gündem
Urfanın tarihi kalesi gün yüzüne çıkarılıyor

Urfa'nın tarihi kalesi gün yüzüne çıkarılıyor

Şanlıurfa'nın tarihi tam olarak bilinmeyen, M.S. 812-814 arasında Abbasiler döneminde yapıldığı tahmin edilen Urfa Kalesi'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan kazı çalışmaları sürüyor. Kalenin, açık hava müzesi haline getirilip Şanlıurfa turizmine yeni bir destinasyon olarak sunulması hedefleniyor.

7.12.2020Seyahat
Urfa Kalesi gün yüzüne çıkarılıyor

Urfa Kalesi gün yüzüne çıkarılıyor

Şanlıurfa'nın simgesi Balıklıgöl Yerleşkesi civarında yer alan ve M.S. 812-814 arasında Abbasiler döneminde yapıldığı tahmin edilen Urfa Kalesi, yürütülen kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılıyor.

1.12.2020Seyahat
Arkeologlar Edessa Krallığının sarayının peşine düştü

Arkeologlar Edessa Krallığının sarayının peşine düştü

Şanlıurfa'da Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda üç ay önce başlayan kale içi kazı çalışmaları devam ediyor. Çalışma ile Edessa Krallığının sarayının peşine düşen arkeologlar, tarihe ışık tutmayı hedefliyor.

1.12.2020Seyahat
Üzerine televizyon devrilen 4 yaşındaki İbrahim kurtarılamadı

Üzerine televizyon devrilen 4 yaşındaki İbrahim kurtarılamadı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde evde oyun oynarken üzerine televizyon devrilen İbrahim Halil Güneş (4), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

22.11.2020Gündem
Genç hemşirenin acı sonu

Genç hemşirenin acı sonu

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde sürücünün kontrolünden çıkarak devrilen otomobildeki hemşire Sultan Akay (22) hayatını kaybetti, erkek meslektaşı ise yaralandı.

24.09.2020Gündem
Atatürk Baraj Gölü, Saldayı andıran kıyısıyla ziyaretçi bekliyor

Atatürk Baraj Gölü, Salda'yı andıran kıyısıyla ziyaretçi bekliyor

Bozova ilçesindeki Çatak Mahallesi'nde yer alan baraj gölü kıyısı, mavi ve yeşilin buluştuğu manzarasıyla görenleri büyülüyor.

16.09.2020Seyahat
Bayram ziyareti sonrası korkunç kaza 15 yaralı

Bayram ziyareti sonrası korkunç kaza! 15 yaralı

Şanlıurfa’da, bayram ziyaretinden dönenlerin taşındığı yolcu minibüsü ile karşı yönden gelen kamyonetin çarpışması sonucu 2’si ağır 15 kişi yaralandı.

1.08.2020Gündem
Türkiyenin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'de son 24 saatte 927 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 17 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 226 bin 100, can kaybı 5 bin 613 oldu. 1010 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 209 bin 487'ye ulaştı.

26.07.2020Gündem
Baraj gölüne giren Suriyeli, boğuldu

Baraj gölüne giren Suriyeli, boğuldu

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde, serinlemek için Atatürk Barajı Gölü'ne giren Suriye uyruklu Muhammed Ayod (15) boğularak yaşamını yitirdi. 1 kişi ise vatandaşlar tarafından kurtarılarak, hastaneye kaldırıldı.

5.07.2020Gündem
Kızılırmakta boğulan 3 çocuğun cenazeleri Şanlıurfada defnedildi

Kızılırmak'ta boğulan 3 çocuğun cenazeleri Şanlıurfa'da defnedildi

Sivas'ta, serinlemek için girdikleri Kızılırmak'ta boğulan 3 çocuğun cenazeleri memleketleri Şanlıurfa'da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

12.06.2020Gündem
Boğularak ölen yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önünde diz çöküp, feryat etti

Boğularak ölen yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önünde diz çöküp, feryat etti

SİVAS'ta serinlemek için girdikleri Kızılırmak Nehri'nde boğularak ölen kardeşler Kadir Yağmur (10) ve Mahmut Yağmur (12) memleketleri Şanlıurfa?nın Bozova ilçesinde toprağa verildi. Baba Muhittin Yağmur'un 2 evladının yan yana koyulan tabutlarını tutarak feryat ettiği cenazede, amca İbrahim Yağmur, yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önüne diz çökerek, Kürtçe ağıtlar yaktı.

12.06.2020Haber
Boğularak ölen yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önünde diz çöküp, feryat etti

Boğularak ölen yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önünde diz çöküp, feryat etti

Sivas'ta serinlemek için girdikleri Kızılırmak Nehri'nde boğularak ölen kardeşler Kadir Yağmur (10) ve Mahmut Yağmur (12) memleketleri Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde toprağa verildi. Baba Muhittin Yağmur'un 2 evladının yan yana koyulan tabutlarını tutarak feryat ettiği cenazede amca İbrahim Yağmur, yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önüne diz çökerek Kürtçe ağıtlar yaktı.

12.06.2020Gündem
Amcanın büyük acısı... Diz çöküp gözyaşlarına boğuldu

Amcanın büyük acısı... Diz çöküp gözyaşlarına boğuldu

Sivas'ta serinlemek için girdikleri Kızılırmak Nehri'nde boğularak ölen kardeşler Kadir Yağmur (10) ve Mahmut Yağmur (12) memleketleri Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde toprağa verildi. Baba Muhittin Yağmur'un 2 evladının yan yana koyulan tabutlarını tutarak feryat ettiği cenazede amca İbrahim Yağmur, yeğenlerini taşıyan cenaze aracının önüne diz çökerek Kürtçe ağıtlar yaktı.

12.06.2020Gündem
Nefes borusuna çekirdek kaçan minik Muhammed öldü

Nefes borusuna çekirdek kaçan minik Muhammed öldü

ŞANLIURFA´da nefes borusuna ay çekirdeği kaçan Muhammed Ensar Çetiner (2), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

8.06.2020Gündem
Şanlıurfanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Şanlıurfada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Şanlıurfa'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Şanlıurfa'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Gerek tarihi yapısı ile gerek coğrafi güzelliği ile Şanlıurfa ülkemizin güzide şehirlerinden biridir. Oldukça köklü bir tarihi yapısı olan Şanlıurfa aynı zaman da pek çok gezilecek turistik tarihi mekanları bulunmaktadır. Peki, Şanlıurfa ilinde en çok gezilen yerler neresi? Şanlıurfa'nın ilçeleri neler ve hangi bölgede bulunmaktadır? Sizler için bu soruların cevabını sizler için derledik.

29.03.2020Seyahat
Şehit Uzman Çavuş Karataş, Şanlıurfada son yolculuğa uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Karataş, Şanlıurfa'da son yolculuğa uğurlandı

IRAK'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarınca havan topuyla yapılan taciz atışında şehit olan Piyade Uzman Çavuş İsmail Karataş (25), memleketi Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde toprağa verildi.

26.03.2020Gündem
Akrabaların silahlı yol kavgası: 1 ölü, 6 yaralı

Akrabaların silahlı yol kavgası: 1 ölü, 6 yaralı

ŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde, akrabalar arasında araziden geçen yol anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada, Yehsa Aslan (22) öldü, 6 kişi de yaralandı.

25.03.2020Gündem
Şanlıurfa’da 3 otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Şanlıurfa’da 3 otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Şanlıurfa’da 3 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 7 kişi yaralandı.

14.03.2020Gündem
Isparta ve Antalyada deprem mi oldu Nerede deprem oldu Kandilli ve AFADdan son dakika deprem listesi

Isparta ve Antalya'da deprem mi oldu? Nerede deprem oldu? Kandilli ve AFAD'dan son dakika deprem listesi

AFAD'dan gelen son dakika deprem açıklamasına göre, Konya'da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaşanan deprem, Isparta, Antalya Manavgat ve çevre illerden de hissedildi. Deprem bölgede kısa süreli paniğe neden oldu. Son dakika deprem listesini sorgulayan vatandaşlar, meydana gelen depremin ardından, 'Isparta ve Antalya'da deprem mi oldu?' 'Nerede deprem oldu?' sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, 23 Şubat Kandilli son dakika deprem listesi ve meydana gelen depremin büyüklükleri.

22.02.2020Gündem
Okul seçerken öncelik ücret olmamalı

Okul seçerken öncelik ücret olmamalı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, okuma yazma bilmeyen anne, askerde okuma öğrenen bir babanın beş çocuğundan biri. Zorlu şartlarda ilkokul, ortaokul ve liseyi bitiren Yıldız, öğrencilik yıllarında hep çalıştı. Beş kardeşten sadece üniversiteye o gitti. Sınava hazırlanırken bile harçlığını kazanmak için çalışmak zorundaydı. O da bir çok farklı işte çalıştı. Öğretmenlik, akademisyenlik, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve şimdi de Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne kadar yükseldi.

17.02.2020Eğitim
Şanlıurfada otomobil kamyona çarptı: 3 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa'da otomobil kamyona çarptı: 3 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde kar yağışıyla kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak önündeki kamyona çarpan otomobildeki aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

13.02.2020Gündem
Şanlıurfada bomba yüklü araç ele geçirildi Çok sayıda gözaltı var.

Şanlıurfa'da bomba yüklü araç ele geçirildi! Çok sayıda gözaltı var.

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde, dün polis tarafından ele geçirilen bomba yüklü otomobille ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, sürücünün ardından 8 kişi daha gözaltına alındı. Bombalı aracın sansasyonel eylemlerde kullanılmak istendiği üzerinde durulduğu belirtildi.

18.01.2020Haber
Son dakika... Şanlıurfada bomba yüklü araç ele geçirildi Çok sayıda gözaltı var...

Son dakika... Şanlıurfa'da bomba yüklü araç ele geçirildi! Çok sayıda gözaltı var...

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde, dün polis tarafından ele geçirilen bomba yüklü otomobille ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, sürücünün ardından 8 kişi daha gözaltına alındı. Bombalı aracın sansasyonel eylemlerde kullanılmak istendiği üzerinde durulduğu belirtildi.

18.01.2020Gündem
Şanlıurfada bir terörist yakalandı

Şanlıurfa'da bir terörist yakalandı

Şanlıurfa'da terör örgütü PKK üyesi terörist yakalandı.

22.12.2019Gündem
Deprem mi oldu İşte 29 Kasım tarihli son depremler

Deprem mi oldu? İşte 29 Kasım tarihli son depremler

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen deprem haberleri ardından vatandaşlar, en küçük sarsıntı ardından 'Deprem mi oldu?' sorusuna internet üzerinden yanıt arıyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi oluşabilecek yanlış söylentilerin önüne geçebilmek amacıyla son depremlere resmi sayfasında yer veriyor. İşte, 29 Kasım tarihli son depremler...

29.11.2019Gündem