EKSTRA
MENÜ

Bozlu Art Project

Bozlu Art Project ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bozlu Art Project haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43 Bozlu Art Project haberi bulunmuştur.

Bozlu Art Project Haberleri

‘Bugün yaşadığımız en büyük toplu sanrı’

‘Bugün yaşadığımız en büyük toplu sanrı’

‘Sanrı’ başlıklı sergisiyle Bozlu Art Project Mongeri Binası’na konuk olan Utku Varlık, “Evren, beynimizin bir sanrı bahçesidir. Beynin bize oynadığı oyunlar çok. ‘Korku’ya özgü tüm büyük sapmalar, paradoksal düşler son sergimin çekim alanında, benim şairlerimle bir diyalog. Bugün yaşadığımız, kanımca insanın yaşadığı belki de en büyük toplu sanrı” diyor.

7.08.2020Kitap Sanat
Sanat dünyasında pandemi etkisi

Sanat dünyasında pandemi etkisi

Artnews’ın haberine göre pandemi sonrası sanat galerilerinin yüzde 33’ünün kapanacağı öngörülüyor. Ünlü Marlborough Gallery, New York şubesini kapattı, aynı durum Londra için de konuşuluyor. Peki Türk sanat ortamında durum ne?

26.06.2020Kitap Sanat
Lagu ve Bozlu Art Project işbirliği başlıyor

Lagu ve Bozlu Art Project işbirliği başlıyor

‘Daha İyi Bir Yaşam’ mottosuyla özenle tasarladığı ürünlerini sanatla harmanlayarak özel koleksiyonlar hazırlayan Lagu, sanat ve tasarımı buluşturmak adına Bozlu Holding’in sanat alanındaki faaliyetlerini sürdürdüğü Bozlu Art Project ile ortak çalışmalar yapmaya başladı.

13.01.2020Kitap Sanat
Hoş geldin 2020... Yeni yıl, yeni hayat

Hoş geldin 2020... Yeni yıl, yeni hayat

Yeni bir yıla girerken Hürriyet’in tüm yazarlarına sorduk: “2019 yılında kişisel olarak hayatınızı anlamlı kılan en önemli üç olay nedir?”, “2020 yılında hayatınıza anlam katmasını umut ederek beklediğiniz üç olay nedir?” İşte hem geçen yılın kısa bir özetini hem de kişisel ajandadan Türkiye’nin geleceğine uzanan 2020 beklentilerini içeren yanıtlar... Sağlıktan spora, aşktan seyahate, çevreden adalete, sanattan eğitime uzanan yeni yıl dilekleri...

1.01.2020Gündem
“Ali Alışır 2009 – 2019”

“Ali Alışır 2009 – 2019”

Ali Alışır’ın Yeni Kitabı ve Yapıtlarından Seçkilerin Yer Aldığı Sergisi Bozlu Art Project’te

27.09.2019Keyif
Her yer sanat: Altın sezon

Her yer sanat: Altın sezon

İki yeni müze, bir bienal, bir sanat fuarı, onlarca sergi ve etkinlik... Sanat sezonu en çarpıcı ve yoğun açılışlarından birini yapıyor eylül ayında. Alanında dünyanın en saygın etkinlikleri arasında yer alan ve uluslararası sanat profesyonellerini Türkiye’ye çeken İstanbul Bienali yaklaşırken Contemporary İstanbul’un yanı sıra müze ve galeriler de en iddialı sergilerine hazırlanıyor. Bu yılın heyecanını artıran önemli gelişme ise merakla beklenen iki yeni müzenin; Arter ve Odunpazarı Modern Müze’nin art arda açılıyor olması. İşte sanat dünyasının altın sezonu...

30.08.2019Kitap Sanat
Burdur’un antik gerdanlıkları

Burdur’un antik gerdanlıkları

Burdur, günümüze ulaşan antik miras bakımından en zengin illerimizden biri. Sınırları içerisinde birbirine yaklaşık iki saat mesafede üç antik kenti barındırıyor: Sagalassos, Kibyra ve Kremna... Her biri tarihi önemleri kadar konumlarıyla da kentin paha biçilemez antik gerdanlıkları gibi duruyor.

24.06.2019Seyahat
Sagalassos’a sanatçı desteği

Sagalassos’a sanatçı desteği

Anadolu'nun en geç keşfedilen antik kentlerinden biri olan Sagalassos, çağdaş Türk sanatının önemli isimlerinin ziyareti ile yeni bir keşfe hazırlanıyor.

24.05.2019Kitap Sanat
Cihat Burak: Ona giderek daha çok hayranız

Cihat Burak: Ona giderek daha çok hayranız

Cihat Burak, dostu Mengü Ertel’e gidiş gelişlerinde eski sigara kutularının arkasından türlü kâğıt parçalarına kadar her yere bir şeyler karalamış. ‘Dostun Çekmecesinden’ başlığıyla sergilenen bu eskizler, desenler, rasgele ilhamlar dostluk çekmecesinden çıkmış küçük bir hazine.

18.04.2019Kitap Sanat
Çekmeceden çıkan desenler

Çekmeceden çıkan desenler

Türk resminin en özgün ve sıra dışı isimlerinden biri olan Cihat Burak’ın ilk kez gün yüzüne çıkan desenleri bugün İstanbul Şişli’deki Bozlu Art Project’de sergilenmeye başlandı.

12.04.2019Kitap Sanat
Kadınlık halleri

Kadınlık halleri

Gamze Taşdan, ‘Tuhaf Şeyler Ormanı’ başlıklı kişisel sergisiyle 29 Ocak-9 Mart tarihleri arasında Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda.

24.01.2019Kitap Sanat
Bu galerilere dikkat

Bu galerilere dikkat!

20 – 23 Eylül tarihleri arasında 13'üncüsü düzenlenecek Contemporary Istanbul’da yer alacak dikkat çeken sanat galerilerini derledik...

13.09.2018Kitap Sanat
Sergi sezonu kullanma kılavuzu

Sergi sezonu kullanma kılavuzu

20-23 Eylül arası düzenlenecek Contemporary İstanbul ve 22 Eylül’de başlayacak 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin rüzgârını arkasına alan sanat galerileri yeni sezona en iddialı sergileriyle hazırlanıyor. Müze ve galerilerin sezon açılış sergilerini derledik...

30.08.2018Kitap Sanat
‘68 Kuşağı’nın makûs talihi

‘68 Kuşağı’nın makûs talihi

Paris’te 60’ların bohem sanat hayatını yaşayan, bugün de üretimlerine orada devam eden ‘68 kuşağı sanatçılarından Utku Varlık’tan ‘Zero Hipotez’ adlı sergisine paralel olarak yayımlanan bir kitap: ‘Zero Hipotez: Fragmanlar’. Kitap, Türkiye sanatının son 60 yıllık tarihini birçok anı, hikâye ve tanıklık eşliğinde anlatıyor...

9.08.2018Kitap Sanat
Dünyanın geleceği

Dünyanın geleceği

'Mad World' sergisi Bozlu Art Project Nişantaşı galerisinde Oğuz Erten’in küratörlüğünde 25 Ağustos'a kadar devam edecek.

28.06.2018Kitap Sanat
Bir Neş’e Erdok portresi denemesi

Bir Neş’e Erdok portresi denemesi

Türkiye’de figür resmin en önemli temsilcilerinden Neş’e Erdok, kapsamlı bir seçkiyle Bozlu Art Project Mongeri Binası’na konuk oluyor. Erdok’un ulaşılabilen bütün eserlerini kayıt altına alan devasa ‘Zaman Kuşu: Neş’e Erdok’un Yaşamı ve Sanatı’ kitabı vesilesiyle açılan sergide çeşitli koleksiyonlardan derlenen 80’e yakın tablo yer alıyor.

12.04.2018Kitap Sanat
‘Zaman Kuşu’ Neş’e Erdok

‘Zaman Kuşu’ Neş’e Erdok

Türkiye’de figür resmin en özgün isimlerinden Neş’e Erdok. Öyle uzman filan olmanıza gerek yok, resimle birazcık alakalıysanız, takip ediyorsanız nerede bir Neş’e Erdok tablosu görseniz tanırsınız; özellikle de figürün ruh halini hemen belli eden kocaman gözlerden ya da deforme edilmiş bedenlerden... “Bakış ve bakışın yönü insanı ele veren bir durum. Göz, insanın iç dünyasını açığa çıkaran bir araç.”

Beden özgürleşirken ruhsal olarak baskılanıyor

Beden özgürleşirken ruhsal olarak baskılanıyor

Ali Alışır, Bozlu Art Project’te açtığı ‘Melez Ruhlar’ isimli sergisinde insan bedeni ve hareketine odaklanarak, ruhlarıyla melez bedenleriyle aynılaşan günümüz insanını konu alıyor. Alışır, 'Sürekli bir devinim halinde olan bu figürler ruhlarımıza nüfus etmiş bu modern dünyanın karmaşıklığını ortaya koymaya çalışıyorlar. Yaşadığımız sistem yeni bir insan türü üretiyor. Bu yeni insan tipi, bedensel olarak ‘özgürleştirilirken’ ruhsal olarak, kültürel ve siyasi olarak baskılanıyor' diyor.

8.01.2018Kitap Sanat
Bu hafta görmeniz gereken beş sergi

Bu hafta görmeniz gereken beş sergi

15. İstanbul Bienali’nin de etkisiyle sergi sezonu hızlı başladı. Pek çok galeri, bienal döneminde en güzel sergileriyle izleyici karşısına çıktı. Bu hafta devam edenlerden beşini seçtik.

Bu yazı sanata ayırın

Bu yazı sanata ayırın

Dışarıda güneş kavuruyor ama salonlar serin; dahası hem yeni başlayan hem de yaz boyu devam edecek iyi sergilerle dopdolu.

Kentte kaçırmamanız gerekenler

Kentte kaçırmamanız gerekenler

Bir şarkı, bir kelime ya da bir sosyal paylaşım, sanatçıların yorumuyla nasıl farklılaşabilir? Cevabı üç farklı sergide...

30.06.2017Keyif
Bakıp da görebiliyor muyuz: Çağatay Odabaştan Yakın Plan

Bakıp da görebiliyor muyuz?: Çağatay Odabaş'tan Yakın Plan

Bozlu Art Project Nişantaşı, 8 Haziran'a kadar Çağatay Odabaş’ın Yakın Plan / Close Up isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Odabaş, fotografik etki yaratan binlerce farklı renkli noktanın bir araya geldiği pointilist resim tekniğini kullanarak, sinema tarihinin ikonik filmlerindeki figürlere bir de kendi gözünden bakmamızı istiyor.

23.05.2017Keyif
Her resim kendimize tuttuğumuz bir ayna

Her resim kendimize tuttuğumuz bir ayna

Utku Dervent, Bozlu Sanat Yayınları’nın Aralık 2016’da yayımladığı ̈Her Resim Bir Otoportredir ̈ kitabıyla aynı temele oturan ̈Otoportre ̈ başlıklı 8. kişisel sergisiyle Bozlu Art Project Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

13.04.2017Keyif
Sualtında bir yüzleşme

Sualtında bir yüzleşme

Sualtı fotoğraflarında uzman fotoğraf sanatçısı Nejdet Demirtaş, konuya dikkat çekmek için yoğun bir çaba harcadı ve modellerini sualtına indirerek aylarca çalıştı ve AYNA isimli sergiyi ortaya çıkardı.

3.03.2017Keyif
5 soruda Liman sergisi

5 soruda Liman sergisi

19'uncu yüzyıldan günümüze Türkiye sanatında deniz kenarı ve liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal bir hayat var. İşte İstanbul Modern’de açılan Liman sergisi bu hayatı mercek altına alıyor. Bugün başlayan ve 34 sanatçıyla kolektifin çalışmalarının yer aldığı sergiyi İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu anlattı.

27.01.2017Keyif
Aklın uykusu canavarlar yaratır

Aklın uykusu canavarlar yaratır

Evren Erol, “Aklın Yarat(t)ıkları” başlıklı üçüncü kişisel sergisiyle 6 Aralık – 21 Ocak tarihleri arasında Bozlu Art Project Nişantaşı’nda.

23.12.2016Keyif
Her şeye rağmen 2016’da da Contemporary Istanbul

Her şeye rağmen 2016’da da Contemporary Istanbul!

Contemporary Istanbul, 3 - 6 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 11. yılını kutluyor.

4.11.2016Keyif
Ali Alışırdan Hissetmeye Çağıran Sergi: Kozmos

Ali Alışır'dan "Hissetmeye" Çağıran Sergi: Kozmos

Ali Alışır'ın evrenin deviniminin modern insanın hayatıyla ilişkisine odaklandığı “Kozmos” sergisi, 6 Eylül - 20 Ekim 2016 tarihleri arasında Bozlu Art Project Nişantaşı’nda.

5.09.2016Keyif
Düzülke

Düzülke

Aydın Büyüktaş’ın yabancı yayınlara da sıkça konu olan, gerçekliğin sadece algıladıklarımızla sınırlı olamayacağını vurgulayan Flatland / Düzülke sergisi, 24 Nisan’a kadar Bozlu Art Project’te.

3.04.2016Keyif
Müstehcenler, ucubeler, büstler: Türkiye’de heykelin serüveni Bozlu Art Project’te

Müstehcenler, ucubeler, büstler: Türkiye’de heykelin serüveni Bozlu Art Project’te

Türkiye’de toplumun heykel ile sancılı ilişkisine dikkat çeken Saygı II sergisinde; Mehmet Aksoy, Meriç Hızal, Seyhun Topuz, Candeğer Furtun, Ali Teoman Germener “Aloş”, Osman Dinç, Koray Ariş, Rahmi Aksungur ve Server Demirtaş'ın eserleri hak ettikleri saygıyı görmek üzere 15 Mart’a kadar Bozlu Art Project'te bir araya geliyorlar.

19.02.2016Keyif
Uzay boşluğunda rengarenk bir enerji patlaması

Uzay boşluğunda rengarenk bir enerji patlaması

Bozlu Art Project’te devam eden Çekim Kuvveti sergisinin sahibi Çağatay Odabaş; özellikle bilim kurgu filmleri seven bir sinefil olarak, kişisel sergisindeki çizimlerini uzayla ilgili film sahnelerini düşünerek ortaya çıkarmış.

10.01.2016Keyif
Şener Özmenin yeni sergisi Çıkış Var, Pilot Galeride

Şener Özmen'in yeni sergisi 'Çıkış Var', Pilot Galeri'de

Diyarbakır’da yaşayan sanatçı Şener Özmen, ‘Çıkış Var’ adlı yeni sergisinde Ortadoğu için kurşun döküyor, fal bakıyor ve barışın simgesine sesleniyor.

20.09.2015Keyif
Evvel Zaman Makinesi sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Evvel Zaman Makinesi sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Heykelden yola çıkarak, makine estetiği ile kavramsal sorgulamaları bir araya getiren Server Demirtaş’ın son dönemde gerçekleştirdiği kinetik heykellerinin yer aldığı ‘Evvel Zaman Makinesi’ sergisi, insan bedeninden hareketle, makine ve insan arasındaki şiirsel diyaloğa vurgu yapıyor.

30.08.2015Keyif
18 sanatçıdan ‘saygı’ sergisi

18 sanatçıdan ‘saygı’ sergisi

Küratörlüğünü Oğuz Erten’in yaptığı ‘Respect/ Saygı’ adlı sergi Bozlu Art Project’te devam ediyor.

12.07.2015Keyif
Alternatif görme biçimleri

Alternatif görme biçimleri

Ali Alışır’ın fotoğraf çalışmalarından oluşan yeni kişisel sergisi ‘Sanal Manzaralar’, kendimize doğadan uzaklaşarak kurduğumuz, sosyal ağlarla örülü yeni dünyayı irdeliyor. Geçmişteki bilgelik ağacıyla günümüzdeki sosyal paylaşım ortamını, yani interneti bir araya getiriyor.

4.01.2015Keyif
Ali Alışırdan Sanal Manzaralar

Ali Alışır'dan Sanal Manzaralar

Bozlu Art Project, Ali Alışır’ın Sanal Manzaralar isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. 19 Aralık Cuma günü Nişantaşı'nda başlayacak olan sergi 17 Ocak'a kadar sürecek.

5.12.2014Keyif
Eşyadan resme giden yol

Eşyadan resme giden yol

Bozlu Holding bünyesinde kurulan Bozlu Art Project, ‘Bağlantı’ sergisiyle kapılarını ilk kez açtı.

4.01.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

Antalya Expo’yu kime yaptık?

Yabancılara yapmadığımız aşikar çünkü bu organizasyonu aldığımızda terör belasıyla böyle uğraşmıyorduk...

23.05.2016

Pazar kafası

Hiç öyle antidepresan almaya filan gerek yok.

16.04.2016