MENÜ

Botox

Botox ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Botox haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 457 Botox haberi bulunmuştur.

Botox Haberleri

Migren ve Baş Ağrılarına Kuru İğne Tedavisi

Migren ve Baş Ağrılarına Kuru İğne Tedavisi

Baş ağrılarının birçok çeşidi ve sebebi vardır. Migren ve gerilim tipi baş ağrıları en sık görülen baş ağrısı türleridir. Baş ağrılarına sebep olan bir hastalık varsa bu durumda baş ağrısı bir hastalık değil bir semptomdur. Fizik tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Profesör Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgilendirdi.

21.05.2020İyi Yaşam
Botoxlu büyüme

Botoxlu büyüme!

Dr. Cevdet Tuna tarafından 1950’de ilaç şirketi olarak temelleri atılan, kozmetik ve kişisel bakım alanında yaptığı atakla 5 kıtada 125 ülkeye ürün gönderen Farmasi, hem Avrupa’da hem de Amerika’da büyüyor. Markanın yeni kuşak temsilcilerinden Sinan Tuna ile yeni hedeflerini ve marka öykülerini konuştuk. Tuna, “Bu yılı Türkiye’de 1 milyar TL üzerinde ciroyla kapatmayı hedefliyoruz. 10 yılda Türkiye ve komşu ülkelerde doğrudan satış sektöründe lider kozmetik markası olmayı istiyoruz.Amerika’da da Alaska dahil her yere ürün göndermeye başladık. Yeni bir ofis kararı da aldık. Önümüzdeki yıllarda ABD’de 1 milyar dolar ciro yapmayı planlıyoruz” dedi.

4.11.2019Ekonomi
Artık herkes balıkla gençleşiyorlar

Artık herkes balıkla gençleşiyorlar

Eylül ayının gelmesiyle balıkseverlerin heyecanlı bekleyişi son buldu. Ünlü Şef Rüzgar Sünbül, balık sezonunu başlamasıyla güzelliğine önem veren kadınlara müjdeyi verdi.

2.09.2019Sağlık
Estetik reklamlarına ceza yağdı

Estetik reklamlarına ceza yağdı

Tüketiciler, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformları başta olmak üzere internet üzerinden reklamları yapılan salyangoz kremleri, cilt bakım yağları, nemlendiricilerle ilgili Reklam Kurulu’nu şikâyet yağmuruna tuttu.

13.08.2019Ekonomi
Güzellik standartları üzerine düşündüren sergi: “So Serious” - Plastik Faces

Güzellik standartları üzerine düşündüren sergi: “So Serious” - Plastik Faces

Yolu Atina’ya düşenler için nefis bir sergi önerimiz var...

23.05.2019Kampüs
Burun Ameliyatından Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilebilir

Burun Ameliyatından Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilebilir?

Her ameliyatın iyileşme süreci vardır ve estetik ameliyatlarda da bu süreler istenen sonuca ulaşmak için önemlidir. Kimi zaman hastaların soramadığı, özel hayata dair bazı sorular olabilir. Burun estetiği ameliyatından sonra ne zaman cinsel ilişkiye girebilirsiniz? Ne zaman dansa gidebilirsiniz ve ne zaman makyaj yapmaya başlayabilirsiniz? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu cevapladı.

7.05.2019Cinsellik
Akalazya hastalığı nedir Akalazya belirtileri nelerdir

Akalazya hastalığı nedir? Akalazya belirtileri nelerdir?

Akalazya hastalığı, yemek borusundaki kasların anormal çalışmasına neden olan, sinir hücrelerinin tahribatı sonucu gelişen nedeni tam olarak bilinmeyen bir hastalıktır.

7.02.2019Sağlık
Vücuttaki Leke ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir

Vücuttaki Leke ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir?

Ciltteki yara izi, ameliyat izi, sivilce izi, lekeler, kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan çatlaklar ve kırışıklıklar gibi sorunlar radyofrekans tekniği ile tedavi edilebiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, konuyla ilgili bilgiler verdi.

MS Hastalığı nedir İşte MS Hastalığı hakkında bilinmeyenler

MS Hastalığı nedir? İşte MS Hastalığı hakkında bilinmeyenler

MS Hastalığı, genellikle kuzey ülkelerinde daha fazla görülmektedir. 100 binde 2 ila 200 arasında görülme sıklığı bulunan MS Hastalığı, beyin ve omuriliği olumsuz yönde etkilediği için gençlerde özürlülüğe yol açabilmektedir. Peki, MS Hastalığı tam olarak nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

20.01.2019Sağlık
Göz Torbası Deyip Geçmeyin

Göz Torbası Deyip Geçmeyin!

Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde başlamaktadır. Yüzün odak noktası olan gözler; yorucu kent yaşamı, çevresel faktörler, yoğun iş temposu gibi nedenlerle kişide daha bitkin ve yaşlı bir görüntü oluşturmaktadır. Estetik yüz ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında ise bu nedenle göz çevresi estetiği geliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran göz çevresi estetiği konusunda önemli noktaların altını çizdi.

11.01.2019Kişisel Bakım
Yeni Yıla Yeni Bir Cilt İle 10 Adımda Merhaba Diyebilirsiniz

Yeni Yıla Yeni Bir Cilt İle 10 Adımda Merhaba Diyebilirsiniz!

Dermatoloji bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Zahide Eriş Eken yeni yılın yeni umutları, yeni başlangıçları adına parlak göz ve kamaştıran bir cilt için10 adımda bakım önerilerini iletiyor;

26.12.2018Kişisel Bakım
Serebral Palsi nedir Serebral Palsi belirtileri nelerdir

Serebral Palsi nedir? Serebral Palsi belirtileri nelerdir?

Serebral Palsi tablosu; doğum öncesinde, doğum sırasında veya doğum sonrası erken dönemde oluşan beyin lezyonlarında görülür. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Çabukoğlu; Serebral Palsi hakkında bilgi verdi, Serebral Palsi'de görülebilecek sorunları sıraladı.

6.12.2018Sağlık
Göz torbası deyip geçmeyin

Göz torbası deyip geçmeyin!

Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran göz çevresi estetiği konusunda önemli noktaların altını çizdi. Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde başlamaktadır. Yüzün odak noktası olan gözler; yorucu kent yaşamı, çevresel faktörler, yoğun iş temposu gibi nedenlerle kişide daha bitkin ve yaşlı bir görüntü oluşturmaktadır. Estetik yüz ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında ise bu nedenle göz çevresi estetiği geliyor!

19.10.2018Sağlık
Şaşılık nedir Şaşılık tedavisi nasıl yapılır

Şaşılık nedir? Şaşılık tedavisi nasıl yapılır?

Doğumsal olarak görülebildiği gibi sonradan da ortaya çıkabilen şaşılık, özellikle ergenlik döneminde oldukça can sıkıcı bir durum olabiliyor. Gözün içe, dışa, aşağıya ya da yukarıya doğru anormal pozisyon alma durumu olarak tanımlanan şaşılık, genelde yenidoğan ve erken çocukluk döneminde ailelerin şüphesi üzerine teşhis edilebiliyor. Peki, şaşılık nedir? Şaşılık tedavisi nasıl yapılır?

14.07.2018Gündem
Yaza iddiali girmek isteyenler için ipuçları

Yaza iddiali girmek isteyenler için ipuçları

Bahar enerjisinin ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte, insanların motivasyonlarında da artış gözleniyor. Bu motivasyon artışı, beraberinde değişim ve yenilenme ihtiyacını da getirdi. Birçok insan yazı yüksek enerji ile karşılamak istiyor. Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Özellikle sıcak havalarda daha duru bir cilt ve daha az makyaj için şimdi harekete geçenler, yazın rahat edecek” diyor.

24.05.2018Kişisel Bakım
Bir sosyal medya çılgınlığı TBT aslında ne

Bir sosyal medya çılgınlığı TBT aslında ne?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var, TBT! Açılımı ‘throwback Thursday’ olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

20.04.2018Etkinlikler
Diş sağlığınız için 7 öneri

Diş sağlığınız için 7 öneri

Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, diş sağlığı ile ilgili yapılması gereken önemli başlıkları özetledi. Bakalım güzel bir gülüş için yol haritamız ne olmalıymış…

24.01.2018Sağlık
Anal fissür kış mevsiminde şiddetini artırıyor

Anal fissür kış mevsiminde şiddetini artırıyor

Dünyada en sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alan anal fissür kış mevsiminde şiddetini artırıyor. Hastaların geç doktora başvurması ile hayatı kabusa çeviren hastalık yüz gençleştirme için kullanılan botoksla tedavi edilebiliyor.

17.01.2018Sağlık
Gençleşmenin tek doğal yolu Kök Hücre

Gençleşmenin tek doğal yolu 'Kök Hücre'

Yaşlanmak çoğu insanın korkulu rüyasıdır. Genç görünümü geri kazanmak için cerrahi müdahalelerden estetik uygulamalara, bakım kremlerinden vitamin kürlerine pek çok yöntem kullanılıyor. Artık bu yapay yöntemler yerini, rejenerasyon tıbbın yükselişi ile birlikte hayatımıza giren doğal kök hücre tedavilerine bıraktı.

Dilay Korkmaz kimdir kaç yaşındadır

Dilay Korkmaz kimdir kaç yaşındadır?

Dilay Korkmaz, sunuculuk kariyeri ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Magazin programı sunuculuğu yapan Dilay Korkmaz, son dönemlerde adının polemiklerde geçmesi dolayısıyla konuşulan isimler arasında yer alıyor. Miss Turkey 2010'da Türkiye dördüncüsü olan güzel sunucu biyografisi ile merak konusu oldu. Peki, Dilay Korkmaz kimdir kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında detaylı bilgiler

26.12.2017Televizyon
Kavga büyüyor Senin kadar kötüsü dizilerde yok

Kavga büyüyor! Senin kadar kötüsü dizilerde yok!

Star TV ekranlarında 'Star Life' adlı magazin programını sunan Dilay Korkmaz, kendisi için ''Bu kızı çok mu aradınız?'' diyen şarkıcı Demet Akalın'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. Korkmaz'a Hande Yener ve Yeşim Salkım'dan destek gecikmedi...

25.12.2017Magazin
MS hastalığı nedir MS hastalığının tedavisi

MS hastalığı nedir? MS hastalığının tedavisi

MS (Emes) hastalığı, genellikle 20 ila 40 yaş arasındaki kadınlarda görülmektedir. Sinir hastalığı olarak nitelendirilen MS hastalığı, beyin ve omuriliki olumsuz yönde etkilediği için gençlerden özürlülüğe dahi yol açmaktadır. Peki, MS hastalığı nedir belirtileri nelerdir? İşte, merakla araştırılan hastalık türüyle ilgili bazı detaylar

30.11.2017Sağlık
Seyyar Botoks Servisi Tehlike Saçıyor

Seyyar Botoks Servisi Tehlike Saçıyor

Kafede, kuaförde inşaat silikonu ile yapılan merdiven altı botoks ve dolgu uygulamalarından sonra bu kez de kişilerin evlerine kadar servis veren sahte botoksçu tehlike saçtı. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu “Botoks ve dolgu basit bir işlem olarak algılanıyor fakat yanlış uygulamaları yüzde kalıcı olabilecek en tehlikeli sonuçları doğuruyor. Instagramda profil sayfası olan herkes doktor sanılmamalı” dedi.

27.10.2017Kişisel Bakım
Bir Sosyal Medya Çılgınlığı: TBT Aslında Ne Demek

Bir Sosyal Medya Çılgınlığı: "TBT" Aslında Ne Demek?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var. TBT! Açılımı "Throwback Thursday" olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

20.10.2017İyi Yaşam
TBT nedir Ne işe yarıyor

TBT nedir? Ne işe yarıyor?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var. TBT! Açılımı throwback thursday olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

16.10.2017Teknoloji
Cildinizin Kırışmasını Önleyebilirsiniz

Cildinizin Kırışmasını Önleyebilirsiniz!

Kişinin en sık kullandığı mimikler yani ciltte kırışık oluşturma potansiyeli olan kaslar kişiye özel olarak belirlenir ve botoks enjeksiyonu ile hareketi kısıtlanır.

26.09.2017Kişisel Bakım
Migren nedir Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

Migren nedir? Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

"Migren, kadınlarda erkeklerden 3 kat daha fazla görülür" diyen Nöroloji Bölümü Doç. Dr. Demet Yandım Kuşcu, migren hastalığının nedenleri, belirtileri, türleri ve migren tedavisiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

15.09.2017Sağlık
Yeni First Lady genç görünmek için bunları yapıyor

Yeni First Lady genç görünmek için bunları yapıyor

Fransa'nın en genç Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron, eşiyle arasındaki yaş farkı kadar giyim tarzıyla da konuşuluyor. Uzmanlara göre Macron, kendisinden 24 yaş küçük eşinin yanında genç görünebilmek için bir dizi işlem yaptırıyor.

9.05.2017Dünya
Erkekler arasında yaygın olan 5 popüler estetik uygulaması | Doktor Bu Ne

Erkekler arasında yaygın olan 5 popüler estetik uygulaması | Doktor Bu Ne?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğluerkekler arasında yaygın görülen estetik uygulamalarını tüm detayları ile açıklıyor.

Kışın yıpranan cildinizi yeniden canlandırın

Kışın yıpranan cildinizi yeniden canlandırın!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşe Gül Erdoğan bahar mevsiminde cildi yenilemenin püf noktalarını anlattı, önemli önerilerde bulundu.

27.03.2017Kişisel Bakım
Selfie estetiği

Selfie estetiği

Hayatımızın her anında yer alan sosyal medya, selfie trendiyle birlikte estetik ve güzelliğe olan ilgiyi de artırdı. Daha güzel görünmek isteyen kadın ve erkek kullanıcılar, selfie pozlarının mükemmel olması için Plastik Cerrahlara başvurmaya başladı.

24.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Gençlik Aşısı Nedir? Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Yılların etkisiyle cildimizde çizgiler, kırışıklıklar, sarkma, çökme, nem ve elastikiyet kaybı gibi kusurlar meydana gelmektedir. Bu kusurları gidermek için çeşitli cilt gençleştirme teknikleri geliştirilmiş, cilt bakım ürünleri ve cilt gençleştirme kremleri üretilmiştir.

19.11.2019
Aşırı tükürük üretimine dikkat

Aşırı tükürük üretimine dikkat!

Ağız içinden dışarı sızan tükürük dudakların çatlamasına ve deri enfeksiyonlarına yol açabilir.

19.06.2019

Erkeklerde cinsellik ile ilgili 17 soru 17 cevap

Erkekler, genelde üreme sağlığı ve cinsel problemleri hakkında konuşmayı pek sevmiyorlar. Üreme sağlığı ile ilgili problemler görmezden geliniyor, son ana kadar doktora gidilmiyor. Aynı şekilde cinsel problemler baş gösterdiğinde sanki ortada bir sorun yokmuş gibi problemi göz ardı edebiliyorlar.

30.04.2019

Bu Uygulamalarla Zamanı Tersine Çevirebilirsiniz

Cildimiz tüm vücut sisteminde, diğer organlarımızda gördüğümüz gibi yaşlanmaya yıpranmaya programlanmıştır. Zaman içinde cildimizde lekelenmeler, kılcal damar, kızarıklık artışı, volüm kaybı ile birlikte sarkmalar görülmektedir. Cilt gençleşmesinde yapılan işlemler, mevcut olan cildi korumakla birlikte oluşan cilt problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlar.

14.03.2019

Botulinum Toksin Nedir?

Hepimiz aynaya baktığımızda kendimizi genç ve güzel hissetmek isteriz. Zamanla yüzümüzde ortaya çıkan kırışıklıklar kendimizi yaşlı olarak hissetmemizde büyük rol oynamaktadır.

13.03.2019

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

Koltuk altı, kasık gibi kıvrım bölgelerinde birçok nedenden dolayı leke ve koyulaşma olabilir. Kıvrım bölgelerinde meydana gelen bu kararmanın genellikle ciddi bir nedeni bulunmamakla birlikte sebebi mutlaka dermatoloji doktoruna gidilerek araştırılmalıdır. Mantar, liken, kadife deri gibi cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, bazı ilaçlar, nadiren birtakım cilt kanser tipleri de leke ve kararma ile ortaya çıkarlar.

14.02.2019

Erken boşalma tedavisinde botoks kullanılabilir mi?

Son yıllarda medikal estetik alanında yüzdeki kırışıklıkları gidermek için yaygın olarak kullanılan Botox (botulinum toksini), aslında birçok tıbbi hastalığın tedavisinde de uygulanabiliyor. Bugün Botox enjeksiyonları migren, aşırı terleme, idrar kaçırma, kas spazmları ve şaşılık gibi bir çok rahatsızlığın giderilmesi için başarılı bir şekilde kullanılmakta. Temelde kasları zayıflatarak etki gösteren botox özellikle nörolojik hastalıklarda etkili çözümler sunmakta.

27.10.2018

Bilim adamları ıspanaktan kalp üretti

Vücudun en önemli görevlerini üstlenen kalbin damar yapısının ıspanak dokularıyla aynı olduğunu keşfeden ABD’deki Worcester Politeknik Enstitüsü araştırmacıları yapay kalp üretmeyi başardı.

10.09.2018

Kayınvalide Botoksu Diye Bir Şey Var!

Gelinlerin güzellik rejimlerini biliyoruz. Peki gelinler bu özel güne itinayla hazırlanırken kayınvalideler neden boş dursun?

14.06.2017
Anneleri kırmak kolaydır

Anneleri kırmak kolaydır

Annem ellerimden kaydı gitti, şimdi bugün zamanı gelmiş demek ki dediğim bir ayrılık.

12.05.2017

Miami'deki bir ölümle başlayan botoks hikayesi

Bu ölümün arkasında, 18 milyar dolarlık bir pazarın da hazin hikâyesi vardı. Botoks, kendini bulana, yeniden keşfedene ve kullanımı yaygınlaştırana uğurlu gelmemişti...

14.01.2017