EKSTRA
MENÜ

Bosna Kasabı

Bosna Kasabı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bosna Kasabı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 165 Bosna Kasabı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bosna Kasabı Haberleri

Dışişleri Bakanlığı’ndan Bosna Kasabı açıklaması: Acıları dindirmese de doğru bir karar oldu

Dışişleri Bakanlığı’ndan 'Bosna Kasabı' açıklaması: 'Acıları dindirmese de doğru bir karar oldu'

Dışişleri Bakanlığı’ndan, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması’nın (UCMRM) 'Bosna kasabı' olarak da bilinen savaş suçlusu Ratko Mladiç’e verdiği cezaya ilişkin yapılan açıklamada "Karar, Srebrenitsa Soykırımının kurbanlarının yakınlarının acılarını dindirmese de adaletin tecellisi bakımından doğru bir karar olmuştur" ifadesi kullanıldı.

8.06.2021Gündem
Son dakika haberi...Srebrenitsa anneleri gözyaşlarıyla bekliyordu...  Bosna kasabı Ratko Mladicin cezası onandı

Son dakika haberi...Srebrenitsa anneleri gözyaşlarıyla bekliyordu... 'Bosna kasabı' Ratko Mladic'in cezası onandı!

Dünyanın gözü bu kritik davadan çıkacak karardaydı... Bosna'da yaşanan soykırımda sevdiklerini kaybeden Srebrenitsa Anneleri de, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması'nın "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic hakkındaki nihai kararını açıklamasını bekliyordu. Mahkeme salonundan ve Bosna'dan gelen fotoğraflar ise insanın hem kanını donduracak hem de yüreğini burkacak nitelikte. Son dakika haberine göre Mladic'in itirazını reddeden mahkeme ömür boyu hapis cezasını onadı.

8.06.2021Dünya
ABden ilk yorum: Mladic hakkındaki karar adaletin sağlanmasında önemli adım

AB'den ilk yorum: Mladic hakkındaki karar adaletin sağlanmasında önemli adım

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in müebbet hapis cezasının onanmasını "kurbanlar için adalet sağlanmasında önemli bir adım" olarak nitelendirdi.

8.06.2021Dünya
Bidendan Bosna Kasabı hakkındaki karara ilişkin açıklama: Korkunç suçları işleyenlerin yaptıklarından sorumlu tutulacağını gösterdi

Biden'dan 'Bosna Kasabı' hakkındaki karara ilişkin açıklama: 'Korkunç suçları işleyenlerin yaptıklarından sorumlu tutulacağını gösterdi'

ABD Başkanı Joe Biden, "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in müebbet hapis cezasının onanmasına ilişkin "Bugün düşüncelerim, Mladic'in zulümlerinin kurbanlarının hayatta kalan aileleriyle. Asla onların kayıplarının trajedisini silemeyiz ancak bugünkü kararın, yaslı ailelere biraz teselli olmasını umuyorum." dedi.

8.06.2021Dünya
Bosna Kasabı için ömür boyu hapis

"Bosna Kasabı" için ömür boyu hapis

Dünyanın gözü bu kritik davadan çıkacak karardaydı... Bosna'da yaşanan soykırımda sevdiklerini kaybeden Srebrenitsa Anneleri de, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması'nın "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic hakkındaki nihai kararını açıklamasını bekliyordu. Mahkeme salonundan ve Bosna'dan gelen fotoğraflar ise insanın hem kanını donduracak hem de yüreğini burkacak nitelikte. Son dakika haberine göre Mladic'in itirazını reddeden mahkeme ömür boyu hapis cezasını onadı.

8.06.2021Haber
Son dakika haberi: Srebrenitsa anneleri gözyaşlarıyla bekliyor... Soykırım baş faillerinden Bosna kasabı için karar günü

Son dakika haberi: Srebrenitsa anneleri gözyaşlarıyla bekliyor... Soykırım baş faillerinden 'Bosna kasabı' için karar günü!

Bugün dünyanın her yerinde Srebrenitsa'da yaşanan soykırımda sevdiklerini kaybeden Srebrenitsa anneleri, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizmasının "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic hakkındaki nihai kararın açıklamasını bekliyor.

8.06.2021Dünya
Bosna Kasabının karar davasının tarihi belli oldu

Bosna Kasabı'nın karar davasının tarihi belli oldu

Hollanda'nın Lahey kentindeki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinin (ICTY) 2017'de hakkında ömür boyu hapis cezası verdiği "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in davasında nihai kararın 8 Haziran'da verileceği bildirildi.

30.04.2021Dünya
Bosna Hersek ordusunda görevli eski general Srebrenitsa Soykırımında yaşadıklarını anlattı

Bosna Hersek ordusunda görevli eski general Srebrenitsa Soykırımı'nda yaşadıklarını anlattı

Sırp birliklerin Temmuz 1995'te 8 binden fazla Boşnak sivili öldürdüğü Srebrenitsa Soykırımı, aradan 25 yıl geçmesine rağmen kurban yakınlarının ve Boşnak halkının acısı ilk günkü tazeliğini korurken, soykırım mağdurları yaşadıkları ibretlik hikayeleri Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattı.

10.07.2020Dünya
Siyasilerden Nobel tepkisi: Hiçbir saygınlığı kalmadı

Siyasilerden Nobel tepkisi: Hiçbir saygınlığı kalmadı

SİYASİ parti temsilcileri, Nobel Edebiyat Ödülü’nün Srebrenitsa Soykırımı’nı inkar eden Avusturyalı yazar Handke’ye verilmesine tepki gösterdiler.

10.12.2019Gündem
Uluslararası Sanat Platformu Derneğinden Peter Handkenin Nobele layık görülmesine tepki

Uluslararası Sanat Platformu Derneği'nden Peter Handke'nin Nobel'e layık görülmesine tepki

Uluslararası Sanat Platformu Derneği Başkanı Doç. Dr. Aydemir, Avusturyalı yazar Peter Handke'nin Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmesine ilişkin, "Nobel tarihinin en büyük skandallarından biri oldu." dedi.

10.12.2019Keyif
Türkiye’yi geri bırakmak için PKK, FETÖ ve DEAŞ’ı kullanıyorlar

Türkiye’yi geri bırakmak için PKK, FETÖ ve DEAŞ’ı kullanıyorlar

TRT World Forum’da konuşan TBMM Eski Başkanı ve Eski Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin terör örgütleri eliyle geri bırakmaya çalıştıklarını ama başaramayacaklarını söyledi.

20.10.2019Advertorial
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Karadzic mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Karadzic mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bosnalı sırpların eski lideri Radovan Karadzic'in ömür boyu hapse mahkum edilmesi kararına ilişkin "Boşnak kardeşlerimizin acısını yok etmese de, bu kararı adaletin tecellisi bakımından yerinde buluyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

21.03.2019Dünya
Adalet Bakanı Gülden Karadzic mesajı

Adalet Bakanı Gül'den "Karadzic" mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karadzic'in ömür boyu hapse mahkum edilmesi kararına ilişkin, "Srebrenitsa soykırımı modern Avrupa tarihinde kara bir lekedir. Hiçbir mahkeme kararı vicdanlardaki yarayı kapatamaz." değerlendirmesinde bulundu.

20.03.2019Gündem
Dışişleri Bakanlığından Bosna Kasabı Karadzic açıklaması

Dışişleri Bakanlığından Bosna Kasabı Karadzic açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karadzic'in müebbet hapse mahkum edilmesi kararının Boşnakların acısını dindirmeyeceğini ancak adaletin tecellisi bakımından doğru bir karar olduğunu bildirdi.

20.03.2019Dünya
Son dakika... Bosna Kasabı Karadzic hakkında temyiz kararı açıklandı

Son dakika... Bosna Kasabı Karadzic hakkında temyiz kararı açıklandı

"Bosna Kasabı" olarak da bilinen eski Sırp lider Radovan Karadzic, temyiz davasında müebbet hapse mahkum edildi.

20.03.2019Dünya
Bosna Kasabı Karadzicin temyiz kararı yarın açıklanacak

'Bosna Kasabı' Karadzic'in temyiz kararı yarın açıklanacak

Hollanda'nın Lahey şehrindeki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesince (ICTY) 2016'da hakkında 40 yıl hapis cezası verilen Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karadzic'in temyiz kararı yarın açıklanacak.

19.03.2019Dünya
Katliamda o ayrıntılar dikkat çekti...  Sırbistandan jet açıklama geldi

Katliamda o ayrıntılar dikkat çekti... Sırbistan'dan jet açıklama geldi

Sırbistan Dışişleri Bakanı İvica Dacic, Yeni Zelanda'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin camiye giderken aracında Sırpça Çetnik şarkıları dinlemesi ve silahının üzerinde Sırp tarihi figürlerin isimlerinin bulunmasına ilişkin, "Sırbistan'ın terör saldırısıyla hiçbir alakası yoktur." dedi.

15.03.2019Dünya
Teröristin silahındaki tarihi figürler dikkati çekti

Teröristin silahındaki tarihi figürler dikkati çekti

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde bulunan iki camiye düzenlenen terör saldırısının faili Brenton Tarrant'ın saldırıda kullandığı silahın üzerine yazdığı isimler ve camiye gelirken aracında çalan şarkı dikkati çekti.

15.03.2019Dünya
Bosna kasabına müebbet

Bosna kasabına müebbet

‘Bosna kasabı’ lakaplı Ratko Mladiç, dün eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde görülen davasında 1995 yılında yaşanan Srebrenitsa Soykırımı dahil 10 ayrı suçtan hüküm giydi. Müebbet hapis cezası verilen Mladiç, suçlamaları redderken kurban yakınları buruk bir memnuniyet yaşıyor.

22.11.2017Dünya
Bosna Kasabı yargılanırken tarihi an...

Bosna Kasabı yargılanırken tarihi an...

Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinin (ICTY) eski Sırp komutan Ratko Mladic hakkında verdiği müebbet hapis cezasını yerinde izleyen Boşnak savaş mağduru Fikret Alic, ülkesinde yaşanan acıların bir daha hiçbir yerde yaşanmaması dileğinde bulundu.

22.11.2017Dünya
Bosna kasabı müebbet hapis cezasına çarptırıldı

'Bosna kasabı' müebbet hapis cezasına çarptırıldı

"Bosna Kasabı" olarak adlandırılan eski Sırp komutan Ratko Mladic'in karar duruşması sona erdi. Lahey'deki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, aralarında Srebrenitsa soykırımının da bulunduğu birçok farklı suçtan yargılanan eski Sırp komutan Ratko Mladiç'i suçlu buldu ve müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme, Mladic'in 1995'teki Srebrenitsa katliamıyla soykırıma 'katkıda' bulunduğunu ve insanlığa karşı suç işlediğini kabul etti.

22.11.2017Dünya
Ratko Mladic (Bosna kasabı) kimdir

Ratko Mladic ('Bosna kasabı') kimdir?

'Bosna Kasabı' olarak adlandırılan eski Sırp komutan Ratko Mladic'in karar duruşması başladı. Bu gelişmenin ardından vatandaşlarda Ratko Mladic'in hayatı ile ilgili detayları merak ediyorlar. Peki Ratko Mladic kimdir?

22.11.2017Gündem
Son dakika Bosna kasabı hakkında tarihi karar...

Son dakika! Bosna kasabı hakkında tarihi karar...

HOLLANDA’nın Lahey kentindeki eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICTY), ‘Srebrenitsa kasabı’ olarak bilinen ve aralarında çocukların da bulunduğu sekiz binden fazla insanın ölümünden sorumlu tutulan eski Sırp komutan Ratko Mladiç hakkındaki kararını açıkladı. Soykırım, insanlığa karşı suç ve savaş suçunun da aralarında bulunduğu 11 ayrı suçtan yargılanan Mladiç, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme kararının en önemli unsurlarından birini 74 yaşındaki Mladiç’in soykırımdan suçlu bulunması oluşturuyor. Savunma avukatı ise davayı temyize götüreceğini duyurdu. Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinin (ICTY), "Bosna Kasabı" olarak bilinen eski Sırp komutan Ratko Mladic hakkında müebbet hapis cezası vermesini, "adalet için çok önemli zafer" olarak nitelendirdi.

22.11.2017Dünya
Bosna Kasabı Mladiç hakkında karar açıklanıyor

'Bosna Kasabı' Mladiç hakkında karar açıklanıyor

Hollanda'nın Lahey şehrindeki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICTY), Bosna'daki savaş sırasında Sırp askerlerinin komutanlığını yapan Ratko Mladiç hakkındaki kararını açıklayacak.

21.11.2017Dünya
Laheyde şok karar: Sırp lider Seselj beraat etti

Lahey'de şok karar: Sırp lider Seselj beraat etti

Lahey'deki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Sırp savaş suçu zanlısı Vojislav Seselj hakkında beraat kararı verdi.

31.03.2016Dünya
Demirtaşa tazyikli su

Demirtaş'a tazyikli su

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, milletvekilleriyle Şırnak Cizre'de cuma namazı kıldıktan sonra çatışmalarda hasar gören Cudi, Sur mahalleleri ve Bostancı Sokak’a gitti.

25.03.2016Gündem
Bosna kasabına 40 yıl

Bosna kasabına 40 yıl

‘Bosna Kasabı’ lakaplı eski Sırp lider Radovan Karadziç, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü karar duruşmasında, 1995 yılında 8 binin üzerinde Müslüman erkek ve çocuğun öldürüldüğü Srebrenitsa soykırımından suçlu bulundu. Karadziç, 10 ayrı suçtan toplamda 40 yıl hapse mahkûm edildi.

24.03.2016Dünya
Ve mahkeme açıkladı: Bosna Kasabı Radovan Karadzic Srebrenicada soykırım suçu işledi

Ve mahkeme açıkladı: Bosna Kasabı Radovan Karadzic Srebrenica'da soykırım suçu işledi

Hollanda Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi, Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karadzic ile ilgili kararını açıkladı. Yargıçlar, Karadzic'in 8 bin Müslüman'ın katledildiği Srebrenica'da soykırım suçu işlediği yönünde karar vererek, Sırp lideri 40 yıl hapse mahkûm etti. Karadzic, 'insanlığa karşı suç'tan da hüküm giydi. Kararın açıklanmasının ardından BM savcısı, "Adalet yerini buldu" yorumunu yaptı.

24.03.2016Dünya
Bosna kasabı Radovan Karadzicin adı bir öğrenci yurduna verildi

Bosna kasabı Radovan Karadzic'in adı bir öğrenci yurduna verildi

Bosnalı Sırplar, Başkent Saraybosna'nın güneydoğusundaki Pale kasabasında bir öğrenci yurduna 'Bosna kasabı' olarak anılan Radovan Karadzic'in adını verdi.

21.03.2016Dünya
Mladiç savunmada

Mladiç savunmada

Lahey'de eski Yugoslavya için kurulan savaş suçları mahkemesinde yaklaşık üç yıldır yargılanan Bosnalı Sırpların eski komutanı Ratko Mladiç'in savunmasına başlandı.

19.05.2014Dünya
Karadziç’in şahidi Mladiç

Karadziç’in şahidi Mladiç

Bosna’daki savaşta sivillere yönelik yaptığı katliamlardan dolayı “Bosna Kasabı” olarak adlandırılan Sırp general Ratko Mladiç, Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (ICTY) Bosnalı Sırpların eski siyasi lideri Radovan Karadziç’in duruşmasında tanık olarak dinlendi.

28.01.2014Dünya
Karaciçin tanığı Mladiç: Dişlerim yok, konuşamam

Karaciç'in tanığı Mladiç: Dişlerim yok, konuşamam

Bosna'daki savaşta sivillere yönelik yaptığı katliamlardan dolayı "Bosna Kasabı" olarak adlandırılan Sırp general Ratko Mladiç, Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde (ICTY) Bosnalı Sırpların eski siyasi lideri Radovan Karaciç'in duruşmasında tanık olarak dinlendi.

28.01.2014Dünya
Karadziç’e kötü haber

Karadziç’e kötü haber

Hollanda’nın Lahey şehrinde bulunan Birleşmiş Milletler Uluslararası Yugoslavya Savaş Suçları mahkemesi “Bosna Kasabı” olarak da bilinen Radovan Karadziç’in “soykırım”la yargılanmasına karar verdi.

11.07.2013Gündem
Bosna Kasabı Karadziçin beraatine iptal

'Bosna Kasabı' Karadziç'in beraatine iptal

Hollanda'nın Lahey şehrinde bulunan Birleşmiş Milletler Uluslararası Yugoslavya Savaş Suçları mahkemesi, 1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı sırasında Bosnalı Müslümanlar ile Hırvatların öldürülmesi ve kötü muameleye maruz bırakılmasıyla ilgili davada, Radovan Karadziç'in "soykırım"la yargılanmasına karar verdi.

11.07.2013Gündem
İsrail, 200 Boşnakı katleden eski Cvetkoviçi iade edecek

İsrail, 200 Boşnak'ı katleden eski Cvetkoviç'i iade edecek

Bosna-Hersek Savcılığı sözcüsü Boris Grubeşiç, İsrail'de yaşayan ve bu ülkenin vatandaşlığını kazanan ancak Bosna'da 1995 yılında işlediği savaş suçlarından aranan eski Sırp asker Aleksandar Cvetkoviç'in, İsrail tarafından Bosna-Hersek'e iade edileceğini açıkladı.

29.11.2012Gündem
Bosna’nın acısı bizim acımızdır

Bosna’nın acısı bizim acımızdır

Srebrenitsa’da tüm dünyanın gözü önünde yaşanan katliamın 17’nci yıldönümünde kimlikleri ancak belirlenen 520 kişi defnedildi.

11.07.2012Gündem
Burası Sırbistan Türkiye’ye dön

Burası Sırbistan Türkiye’ye dön

1992 ile 1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı’nda Sırp ordusunu yöneten Ratko Mladiç Bosnalı Müslümanlarla yüzleşiyor. Lahey’deki soykırım mahkemesi, hüzünlü anlara ev sahipliği ediyor.

10.07.2012Gündem
Bosna Kasabına süresiz erteleme

Bosna Kasabı'na süresiz erteleme

Birleşmiş Milletler Yugoslavya savaş suçları mahkemesi General Ratko Mladiç’in davasını süresiz olarak erteledi. Ertelemenin gerekçesi savcıların kanıtları savunma avukatlarına verirken yaptığı hatalar.

17.05.2012Gündem
Evet, Karadzic’le görüştüm

Evet, Karadzic’le görüştüm

Fransa’nın eski aşırı sağcı lideri Jean-Marie Le Pen, tarihi bir itirafta bulundu.

21.02.2012Gündem
Bosna Kasabı davasında sürpriz tanık

Bosna Kasabı davasında sürpriz tanık

Srebrenitsa soykırımının baş sorumlusu Radovan Karaciç, Birleşmiş Milletler bünyesindeki Yugoslavya savaş suçları mahkemesine tanık olarak Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolas Papulyas’ın çağrılmasını istedi.

28.01.2012Gündem
İŞTE HOLLANDALI KOMUTANLA MLADİÇ ARASINDAKİ O KONUŞMA

İŞTE HOLLANDALI KOMUTANLA MLADİÇ ARASINDAKİ O KONUŞMA

Hollanda Temyiz Mahkemesi, bugün aldığı tarihi bir kararla Hollanda’nın 1995 yılında yaşanan Srebrenitsa katliamı sırasında hayatını kaybeden üç Bosnalı Müslüman erkeğin ölümünden sorumlu olduğuna hükmetti. Mahkeme Hollanda hükümetini bu kişilerin ailelerine tazminat ödemeye mahkum etti.Kararda, Hollandalı askerlerin, kendilerine sığınan Boşnakları Sırp birliklerine teslim ettiklerinde öldürüleceklerini tahmin etmeleri gerektiğine de dikkati çekildi.Srebrenitsa’da görev yapan Hollanda barış gücü askerlerinin (Dutchbat) komutanı Thom Karremans, ile “Bosna Kasabı” Ratko Mladiç’le yaptığı bir görüşmede çekilen bu videoda, Mladiç, Karremans’ı neredeyse bir çocuk gibi azarlarken, Karremans’ın yanıt bile veremediği görülüyor.

5.07.2011Haber
Mladiç’e mini servet çıktı

Mladiç’e mini servet çıktı

GEÇEN hafta yıllarca süren firarın ardından Sırbistan’da ele geçirilen Bosna kasabı Ratko Mladiç’in 2005 yılından bu yana dondurulmuş olan emekli maaşı serbest bırakıldı. Böylece oğlu Darko, yaklaşık 50 bin euro’luk emekli maaşını toptan çekme imkanına sahip oldu.

6.06.2011Gündem
Hakkındaki suçlamaları duymak istemedi

Hakkındaki suçlamaları duymak istemedi

Lahey'deki uluslararası savaş suçları mahkemesinde yargılanmasına başlanan "Bosna Kasabı" Ratko Mladiç'in, suçlamalara yaptığı itiraz reddedildi. Mladiç, iddianameyi anlayıp anlamadığıyla ilgili soruya, "Bu okunanların bir harfini bile duymak istemiyorum" dedi.

3.06.2011Gündem
Mladiç kanser tedavisi görmüş

Mladiç kanser tedavisi görmüş

Sırbistan'da yakalandıktan sonra önceki gün Lahey'deki savaş suçları mahkemesene sevk edilen Bosnalı Sırpların eski komutanı Ratko Mladiç'in avukatı Miloş Şalyiç, müvekkilinin 2009 yılından itibaren Belgrad'da bir klinikte 2 yıl kanser tedavisi gördüğünü söyledi.

2.06.2011Gündem
BOSNA KASABI MLADİÇ HOLLANDADA

'BOSNA KASABI' MLADİÇ HOLLANDA'DA

Bosna'daki savaş sırasında Srebrenica'da 8 bin insanın katledilmesi, birçok masum sivilin hunharca öldürülmesi, çok sayıda kadının tecavüze uğraması gibi suçların sorumlusu olarak Lahey'deki savaş suçları mahkemesinde yargılanacak olan Ratko Mladiç, Hollanda'ya getirildi. Sırbistan devletine ait özel uçakla Hollanda'ya getirilen "Bosna Kasabı" 69 yaşındaki Mladiç, Rotterdam 'The Hague Airport' Havaalanı'ndan alınarak yoğun güvenlik önlemleri altında Lahey kentine getirildi. Scheveningen hapishanesindeki 15 metrekarelik hücresine konulmadan önce sağlık kontrolünden geçirilecek olan Mladiç'in kısa süre içerisinde Lahey'deki savaş suçları mahkemesine çıkarılması bekleniliyor. (Fatih ÖZYAR - Alpaslan DÜVEN - Turan KASAP/ DHA)

1.06.2011Haber
Mladiç Cuma günü mahkemeye çıkıyor

Mladiç Cuma günü mahkemeye çıkıyor

Sırbistan'ın dün sınır dışı ettiği Bosnalı Sırpların eski askeri lideri Ratko Mladiç’in Cuma günü BM mahkemesine çıkacağı bildirildi.

31.05.2011Gündem

Yazar Sonuçları