EKSTRA
MENÜ

Boşanma

Boşanma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Boşanma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.191 Boşanma haberi bulunmuştur.

Boşanma Haberleri

Damat dehşeti Eşini, kayınvalidesini ve akrabasını katletti

Damat dehşeti! Eşini, kayınvalidesini ve akrabasını katletti

İZMİR’in Bayındır ilçesinde dün akşam Hüsnü T. (31), boşanma aşamasında olduğu eşi Serap T. (29) ile kayınvalidesi Serpil Palalı’nın (47) yaşadığı Hacı İbrahim Karaselvi Sokak’taki eve gitti. Hüsnü T. kısa süre sonra Serap T. ile tartışmaya başladı.

20.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Bunlar hukuk cehaletinin örnekleri

TBMM Başkanı Şentop: Bunlar hukuk cehaletinin örnekleri

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Anayasa gereği kesinleşen bir mahkeme kararı Meclis Genel Kurulu’nda okunur, okunmasıyla hangi milletvekili hakkındaysa o milletvekilinin milletvekilliği sona erer. Anayasaya ve kanunlara göre kazanılan milletvekilliği yine anayasaya ve kanunlara göre sona erer. Burada birçok husus dile getiriliyor, bekletildi vesaire gibi. Bunlar tabi hukuk cehaletinin örnekleridir” dedi.

19.03.2021Gündem
Gülbaharı öldüren kardeşinin  kaçma anı kamerada

Gülbahar'ı öldüren kardeşinin kaçma anı kamerada

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde, boşanma aşamasında olan, 1 çocuk annesi Gülbahar Asabay'ı (25) tabancayla vurarak, öldüren kardeşi Ali İhsan E. (20), mahkemece tutuklandı. Ali İhsan E.'nin ablasını öldürdükten sonra elinde silahla koşarak, kaçtığı anlar, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

19.03.2021Haber
Gülbaharı öldüren erkek kardeşinin kaçma anı, kamerada

Gülbahar'ı öldüren erkek kardeşinin kaçma anı, kamerada

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde, boşanma aşamasında olan, 1 çocuk annesi Gülbahar Asabay'ı (25) tabancayla vurarak, öldüren kardeşi Ali İhsan E. (20), mahkemece tutuklandı. Ali İhsan E.'nin ablasını öldürdükten sonra elinde silahla koşarak, kaçtığı anlar, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

19.03.2021Gündem
Filmlerin değil skandal iddiaların başrolünde

Filmlerin değil skandal iddiaların başrolünde

2020'de 10 yıllık eşi ile boşanma kararı aldıklaını açıklayan ünlü oyuncu Armie Hammer hakkında ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. Daha önce eşini aldattığı, başka kadınlara cinsel içerikli mesajlar gönderdiği ileri sürülen Hammer, bu yılın başında da yamyamlık iddialarıyla gündeme gelmişti. Şimdi ise bir kadın oyuncuyu, kendisine tecavüz etmekle saçladı.

19.03.2021Magazin
Ünlü oyuncunun kirli çamaşırları ortaya serildi: Yamyamlıktan tecavüz iddialarına

Ünlü oyuncunun 'kirli çamaşırları' ortaya serildi: Yamyamlıktan tecavüz iddialarına

Milyonlarca kişinin hafızalarında yer eden ünlü oyuncu, son bir yıldır ardı ardına skandal iddialarla gündeme geliyor. Üstelik bu iddialar, eşini başka kadınlara gönderdiği cinsel içerikli mesajlardan rol arkadaşıyla yaşadığı ileri sürülen kaçamağa, şiddet fantezilerinden tecavüze kadar geniş bir yelpazede uzanıyor. Bütün bunların sonucunda da ünlü oyuncu, önceden anlaşması yapılan projelerden birer birer çıkarılıyor.

19.03.2021Magazin
Eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ederek dehşet saçmıştı Tutuklandı

Eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ederek dehşet saçmıştı! Tutuklandı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde, karantina uygulanan mahallede, boşanma aşamasında olduğu M.K. ile ilişki yaşadığı iddiasıyla tartıştığı A.K.'yi (42) sokak ortasında 38 yerinden bıçaklayıp, ağır yaralayan Murat Karaçali (35), mahkemece tutuklandı.

19.03.2021Gündem
Boşanma davam e-devlette görünmüyor

Boşanma davam e-devlette görünmüyor

Boşanma davaları günümüzde çok daha sistematik bir şekilde yapılmakta ve taraflara iletimi de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Özellikle birçok süreç E-Devlet üzerine taşındığından beri var ise bir davanız, onu kontrol etmek çok daha kolay bir hale gelmiş durumda. Aynı şekilde size açılan davaları da görebilirsiniz. Ancak bazen sistem güncellemesi yeterince hızla olmaz ve insanlar boşanma davam e-devlette görünmüyor sorusunu sormaktadırlar. Bu gibi durumlarda insanın davalarında da bir sıkıntı olduğunu düşünüp strese girerler ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

19.03.2021Teknoloji
Nilgün Altınyay kimdir, neden öldü İşte Yaşar Alptekinin ölen eşi Nilgün Altınyay hakkında bilgiler

Nilgün Altınyay kimdir, neden öldü? İşte Yaşar Alptekin'in ölen eşi Nilgün Altınyay hakkında bilgiler

Yaşar Alptekin ile bir dönem evlilik yaşadıktan sonra boşanan Nilgün Altınyay, 2019 yılında ikinci kez nikah masasın oturmuştu. Yıllar sonra yeniden buluşan çift, Nilgün Altınyay'ın ölümüyle bir kez daha ayrıldı. Peki, Nilgün Altınyay kimdir, neden öldü? İşte Yaşar Alptekin'in ölen eşi Nilgün Altınyay hakkında bilgiler...

19.03.2021Televizyon
Büyük oğlundan bir darbe daha yedi

Büyük oğlundan bir darbe daha yedi

Bir zamanların gözde çifti Brad Pitt ile Angelina Jolie arasındaki yasal mücadele giderek tepe noktasına çıkıyor. Jolie'nin "Brad Pitt bana ilişkimiz süresince şiddet uyguladı. Çocuklarım da yasal olarak buna tanıklık etmeye hazır" çıkışından sonra bir başka haber de çiftin en büyük oğlu Maddox cephesinden geldi.

19.03.2021Magazin
Baba- oğulun arasında uçurum

Baba- oğulun arasında uçurum!

Brad Pitt ile Angelina Jolie arasındaki zorlu boşanma mücadelesi sürüyor. Jolie'nin, Pitt'in ilişkileri boyunca kendisine şiddet uyguladığını ve çocuklarının da buna tanıklık edebileceğini ileri sürmesinin ardından bir baka çarpıcı iddia da çiftin en büyük oğlu Maddox cephesinden geldi. Pitt'i, kendisine şiddet uygulamakla suçlayan Maddox'un babasının soyadını da istemediği ve resmi olarak kaldırmak istediği ileri sürüldü. Çiftin altı çocuğu yasal olarak Jolie- Pitt soyadını taşıyor.

19.03.2021Magazin
Angelina Jolie’den şok iddia: İlişkimiz boyunca şiddet gördüm

Angelina Jolie’den şok iddia: 'İlişkimiz boyunca şiddet gördüm'

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, 2016 yılında ayrıldığı eşi Brad Pitt hakkında şok bir suçlamada bulundu. Jolie, boşanma aşamasında olduğu Brad Pitt’in, ilişkileri boyunca kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. Jolie daha önce de Pitt’in çocuklarına şiddet uyguladığını öne sürmüştü.

19.03.2021Dünya
Yağmur Sarnıç kimdir nereli kaç yaşında Emre Aşıkın eski eşi Yağmur Sarnıç hakkında merak edilenler

Yağmur Sarnıç kimdir nereli kaç yaşında? Emre Aşık'ın eski eşi Yağmur Sarnıç hakkında merak edilenler

Yağmur Sarnıç'ın hayatı magazin gündeminde yer alan açıklamaları ile merak edilen konulardan oldu. Seren Serengil'e yönelik yaptığı son açıklaması ile dikkat çeken Yağmur Sarnıç Emre Aşık ile 2012 yılında nikah masasına oturmuştu. İhanet iddialarının ardından boşanma kararı alan ünlü çift velayet davası ile bir dönem çok konuşulmuştu. Peki, Yağmur Sarnıç kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Yağmur Sarnıç hakkında merak edilenler.

18.03.2021Gündem
Eşiyle ilişkisi olduğu iddia edilen kişiyi, mahallede bıçakladı

Eşiyle ilişkisi olduğu iddia edilen kişiyi, mahallede bıçakladı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde M.K.(35), boşanma aşamasında olduğu eşi D.K. ile ilişkisi olduğu iddiasıyla tartıştığı A.K.'yı (42) karantina altındaki mahallede 37 yerinden bıçaklayarak yaraladı.

18.03.2021Haber
Eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla dehşet saçtı 38 yerinden bıçakladı...

Eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla dehşet saçtı! 38 yerinden bıçakladı...

Tokat'ın Erbaa ilçesinde, koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan mahallede M.K. (35), boşanma aşamasında olduğu D.K. adlı karısıyla ilişki yaşadığı iddiasıyla tartıştığı A.K.'yi (42) sokak ortasında 38 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan A.K., hastaneye kaldırılırken, M.K. de gözaltına alındı.

18.03.2021Gündem
Angelina Jolieden dudak uçuklatan iddia: Brad Pitt ilişkimiz sırasında bana şiddet uyguladı

Angelina Jolie'den dudak uçuklatan iddia: Brad Pitt ilişkimiz sırasında bana şiddet uyguladı

Angelina Jolie ve Brad Pitt, bir zamanlar gösteri dünyasının en nüfuzlu çiftlerinden biriydi. Üstelik ilişkilerin, genellikle kısa süreli ve yüzeysel olduğu Hollywood'da, "aşkın vücut bulmuş hali" olarak da nitelendiriliyordu. Bir zamanlar Brangelina diye anılan ünlü çift şimdi ise bambaşka konularla gündeme geliyor.

18.03.2021Magazin
Başkasının yanında kalanlar adres değişikliği bildirimini e-Devletten yapabilecek

Başkasının yanında kalanlar adres değişikliği bildirimini e-Devlet'ten yapabilecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün adres beyanına ilişkin yeni hizmetlerinin e-Devlet Kapısı'nda açıldığını belirterek, çeşitli sebeplerle evinden uzakta bulunan yetişkin vatandaşların artık adres beyanlarını e-Devlet Kapısı üzerinden yapabileceklerini söyledi.

18.03.2021Ekonomi
Eski model Sinem Sülün takıların iadesi davasını kaybetti

Eski model Sinem Sülün takıların iadesi davasını kaybetti

Miss Model Of Turkey 2005 birincisi Sinem Sülün ile tekstilci Mustafa Yüksel, 7 yıl önce evlendi.

18.03.2021Magazin
Çorumda dehşet Boşanma davası sonrası karısının olduğu araca çarptı, sürücüyü vurdu

Çorum'da dehşet! Boşanma davası sonrası karısının olduğu araca çarptı, sürücüyü vurdu

Çorum'da boşanma davasından çıkan koca, aracıyla eşinin bulunduğu otomobile çarptı. Kazanın ardından eşinin bulunduğu aracın sürücüsünü pompalı tüfekle ateş ederek ağır yaralayan koca gözaltına alındı.

17.03.2021Gündem
Drake, daha resmi olarak boşanmadan Kim Kardashianın peşine düştü

Drake, daha resmi olarak boşanmadan Kim Kardashian'ın peşine düştü

Kim Kardashian ile Kanye West'in yollarını ayırdığı ve resmi olarak da boşanma yolunda oldukları artık kesinlik kazandı. Bu süreçte her ikisi de kendilerine yeni hayaller kuruyor.

17.03.2021Magazin
Cinsiyet değiştiren ünlü oyuncu ilk kez yeni görüntüsüyle kamera karşısında: Tam hissettiğim gibiyim

Cinsiyet değiştiren ünlü oyuncu ilk kez yeni görüntüsüyle kamera karşısında: Tam hissettiğim gibiyim

Bütün dünyanın dikkatini, 2007 tarihli film ile duyuran genç oyuncu, cinsiyet değiştirdiğini açıklamıştı. Şimdi de ilk kez yeni görüntüsüyle kamera karşısına geçti ve değişen hayatını, duygularını anlatan bir röportaj verdi.

17.03.2021Magazin
Emre Aşıkın eski eşi Yağmur Sarnıç kimdir, kaç yaşında

Emre Aşık'ın eski eşi Yağmur Sarnıç kimdir, kaç yaşında?

Yağmur Sarnıç pek çok kişinin araştırdığı isim olmaya devam ediyor. Emre Aşık ile bir dönem evli kalan ve geçtiğimiz yıllarda boşanma kararı alan Yağmur Sarnıç'ın ismi, pek çok olaya da karışmıştı. Peki, Emre Aşık'ın eski eşi Yağmur Sarnıç kimdir, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

16.03.2021Gündem
Erhan Önal’ın eski eşi Mine Baysan kimdir

Erhan Önal’ın eski eşi Mine Baysan kimdir?

Erhan Önal’ın ölüm haberi ardından gözler eski eşi Mine Baysan’a çevrildi. İlk evliliğini Birgit Mölzl ile yapan Erhan Önal, Türkiye döndükten sonra boşanma kararı almış ve hayatını Mine Baysan ile birleştirmişti. 1999 yılında boşanan çiftin kızları oyuncu Bige Önal’dır. Peki, Erhan Önal’ın eski eşi Mine Baysan kimdir?

16.03.2021Magazin
Yağmur Aşıka hapis şoku

Yağmur Aşık'a hapis şoku!

Boşanma aşamasında olduğu futbolcu Emre Aşık'ı öldürmesi için iki kez tetikçi tuttuğu iddia edilen Yağmur Aşık'a, jandarmaya direnmekten ve hakaretten açılan davada karar çıktı.

16.03.2021Magazin
Düzcede vahşet Çocukların çığlıklarını duyup koştular: 2 ölü

Düzce'de vahşet! Çocukların çığlıklarını duyup koştular: 2 ölü

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde çocuklarının yanında tartıştığı karısını bıçakla öldüren kişi intihar etti. Çocukların çığlıklarını duyan komşuları ihbar etti.

16.03.2021Gündem
Önce korona testi yaptırdı sonra restorana gitti

Önce korona testi yaptırdı sonra restorana gitti

Bir süredir Kanye West ile evliliğinin bitmesi haberleriyle gündeme gelen Kim Kardashian, önceki gece çıktığı yemek öncesi görüntülendi. Beyaz, uzun bir elbise giyen Kardashian'ın boşanma arifesinde olmasına rağmen moralinin yerinde olduğu görüldü.

16.03.2021Magazin
Sibel öğretmen, boşanma aşamasındaki eşi tarafından silahla ağır yaralandı

Sibel öğretmen, boşanma aşamasındaki eşi tarafından silahla ağır yaralandı

Niğde'de okul öncesi öğretmenliği yapan bir çocuk annesi Sibel Yüzer, boşanma aşamasındaki eşi tarafından markette tabancayla vurularak ağır yaralandı.

15.03.2021Haber
Boşanma aşamasındaki eşi tarafından vurulan kadın ağır yaralandı

Boşanma aşamasındaki eşi tarafından vurulan kadın ağır yaralandı

Niğde'de okul öncesi öğretmenliği yapan bir çocuk annesi Sibel Yüzer, boşanma aşamasındaki eşi tarafından markette tabancayla vurularak ağır yaralandı.

15.03.2021Gündem
Melek İpek ağlayarak savunmasını yaptı Mahkeme salonu buz kesti

Melek İpek ağlayarak savunmasını yaptı! Mahkeme salonu buz kesti

ANTALYA'da çıplak bir şekilde işkence görüp, kendisini ölümle tehdit eden 12 yıllık eşi Ramazan İpek'i (36) öldüren Melek İpek (31), ilk kez hakim karşısına çıktı.Ağlayarak ifade veren Melek İpek, ''Artık utanmadan, korkmadan tüm yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.'' dedi. İpek, Ramazan İpek'in, götürdüğü gölette kendisine saldırıp bekaretini bozduğunu belirterek, 'Beni çok sevdiğini ve ayrılmamam için bunu yaptığını söyledi' dedi. İpek ayrıca daha evlenmeden şiddet görmeye başladığını belirtti. Mahkeme heyeti, sanık Melek İpek’in tutukluluğunun devamına karar verdi.

15.03.2021Gündem
Emrah ile Sibel Erdoğan çocukları için bir arada

Emrah ile Sibel Erdoğan çocukları için bir arada

EMRAH boşanma davasının sürdüğü eşi Sibel Erdoğan’la Belçika’da görüntülendi.

14.03.2021Magazin
Mahkemeden emsal karar Eşinin kartına el koymak ekonomik şiddet sayıldı

Mahkemeden emsal karar! Eşinin kartına el koymak ekonomik şiddet sayıldı

Gaziantep'te 2 çocuk annesi öğretmen, 22 yıllık eşinden boşandı. 15 senedir eşinin maaş kartına el koyduğunu belirtince durumla ilgili Mahkeme 'ekonomik şiddet' kararı verdi.

13.03.2021Ekonomi
Kırmızı Oda yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Kırmızı Oda son bölümde Recainin pişmanlığı gündem oldu

Kırmızı Oda yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kırmızı Oda son bölümde Recai'nin pişmanlığı gündem oldu!

Kırmızı Oda yeni bölüm fragmanı, son bölümün ardından izleyenlerin gündemine geldi. Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek yaşam öykülerine dayanan hikayelerinden esinlenerek ekranlara gelen Kırmızı Oda'nın 12 Mart tarihli 28. son bölümünde Nazlı'nın takıntılarını geride bırakması dikkat çekerken, boşanma kararıyla neye uğradığını şaşıran Recai'nin pişman olması damga vurdu. Sadi'nin sokakta kaldığı günlerde ona sahip çıkan Miço'nun hikayesini anlatması ise bu hafta yüreklere dokundu. İşte, Kırmızı Oda son bölüm özeti ve 29. yeni bölüm fragmanı ile ilgili merak edilenler.

12.03.2021Televizyon
Erken aile kurmayı düşünenler, genç yetişkinlikte başarılı olmakta zorlanıyor

"Erken aile kurmayı düşünenler, genç yetişkinlikte başarılı olmakta zorlanıyor"

Çok erken aile kurmanın genç yetişkinlikte başarılı olmayı açıkça zorlaştırdığını belirten Psikolog Dr. Öğretim Üyesi Aman Sado Elemo, “Erken ebeveynlik, yüksek boşanma riski ve düşük tam zamanlı işte çalışma riski taşır. Üniversiteyi tamamlamaya engel olur. Annenin iyi oluşunu etkiler ve çocuk için kötü sonuçlar doğurur” dedi.

12.03.2021Sağlık
‘Eşim benimle değil telefonuyla evli’ diyerek dava açtı, aldığı yanıt şoke etti

‘Eşim benimle değil telefonuyla evli’ diyerek dava açtı, aldığı yanıt şoke etti

İstanbul'da yaşayan 41 yaşındaki A.B., iki erkek çocuklarının Suriye uyruklu annesi N.B.'nin evlilikleri çekilmez bir hale dönüştü. İstanbul Aile Mahkemesi’ne dilekçe sunan A.B., "Eşim adeta benimle evli değil de elindeki cep telefonuyla evli gibi. Akıllı telefonu 24 saat elinde. Her gün bana şiddet uyguluyor, ailemin yanına sığındım." ifadelerini kullandı. İddiaların asılsız olduğunu belirten N.B. de eşine 40 bin liralık tazminat istemli karşı boşanma davası açtı.

12.03.2021Gündem
Bir Zamanlar Çukurova son bölümde Züleyha öldü mü İşte Bir Zamanlar Çukurova 87. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova son bölümde Züleyha öldü mü? İşte Bir Zamanlar Çukurova 87. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova son bölüm izleme ekranı erişime açıldı. Heyecanlı bölümle ekranlara gelen Bir Zamanlar Çukurova'nın 11 Mart tarihli son bölümünde Züleyha'nın kaybolması akıllara Züleyha öldü mü? sorusunu getirdi. Ümit, boşanma kararına sevinirken, Züleyha'nın Demir'e ilk kez sevdiğini söylemesi çarpıcı gelişmeler arasında yer aldı. Diğer yandan Demir'in, babasına iftira atanı karşısına çıkmaya çağırdığı gazete ilanı, tüm şehrin ilk konusu haline geldi. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Bir Zamanlar Çukurova son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve 87. bölümde yaşananların özeti.

11.03.2021Televizyon
Bilecikte öldürülen Cemile Nur Dumanın adı hatıra ormanında yaşayacak

Bilecik'te öldürülen 'Cemile Nur Duman'ın adı hatıra ormanında yaşayacak

BİLECİK’te boşanma aşamasında olduğu Onur Acar (30) tarafından adliye önünde babasıyla birlikte vurularak öldürülen 1 çocuk annesi Cemile Nur Duman Acar (23) adına hatıra ormanı oluşturuldu. Dikilen fidanlara, genç kadının 2 yaşındaki oğlu Hızır Efe, toprak attı.

10.03.2021Gündem
Adalet Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında kadına yönelik şiddetle mücadelede iş birliği protokolü imzalandı

Adalet Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında kadına yönelik şiddetle mücadelede iş birliği protokolü imzalandı

Adalet Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında kadına yönelik şiddetle mücadelede atılacak adımları desteklemek için "Kadına Yönelik Şiddetin Suç Failleri Üzerinden Araştırılması İş birliği Protokolü" imzalandı.

9.03.2021 Gündem
Samsundaki olayda yeni ayrıntılar İbrahim Zarap Öldüreceğim diye bağırmış

Samsun'daki olayda yeni ayrıntılar! İbrahim Zarap 'Öldüreceğim' diye bağırmış

Samsun'da Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntülerde E.M (24) adlı kadını sokak ortasında, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde darbeden İbrahim Zarap'ın ‘Ailevi mesele siz karışmayın. Bu işi burada bitireceğim. Öldüreceğim’ diye bağırdığı ortaya çıktı. Olayın görgü tanıklarından E.Y. ifadesinde "30 kez vurduğunu gördüm" dedi.

9.03.2021Gündem
Tuğba Altıntop kimdir, mesleği ne İşte Tuğba Altıntop’un hayatıyla ilgili bilgiler

Tuğba Altıntop kimdir, mesleği ne? İşte Tuğba Altıntop’un hayatıyla ilgili bilgiler

Son dönemlerde değişimiyle dikkat çeken Tuğba Altıntop, yaşadığı sağlık sorunuyla gündeme geldi. Sağ kulak zarı patlayan Altıntop, ameliyat oldu. Rafet El Roman ile çekişmeli boşanma süreci yaşayan Tuğba Altıntop, yıllar sonra çektiği zorlukları 'Hayatın İçinden' programında anlatmıştı.. Peki, Tuğba Altıntop kimdir, mesleği ne? İşte Tuğba Altıntop’un hayatıyla ilgili bilgiler

9.03.2021Televizyon
Bezos’un eski eşi evlendi

Bezos’un eski eşi evlendi

Amerikalı milyarder MacKenzie Scott (50), Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’tan boşandıktan iki yıl sonra çocuklarının okulundaki bir fen bilgisi öğretmeniyle evlendi.

9.03.2021Dünya
Dudak uçuklatan tazminat almıştı Dünyanın en zenginlerinden... Milyarder Mackenzie Scott evlendi

Dudak uçuklatan tazminat almıştı! Dünyanın en zenginlerinden... Milyarder Mackenzie Scott evlendi

Milyarder MacKenzie Scott, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'tan boşandıktan iki yıl sonra çocuklarının okulunda bir fen bilgisi öğretmeniyle evlendi.

8.03.2021Ekonomi
Maaş için boşanma yaygınlaşıyor... Vakalar nasıl tespit ediliyor | 9 SORU 9 CEVAP

Maaş için boşanma yaygınlaşıyor... Vakalar nasıl tespit ediliyor? | 9 SORU 9 CEVAP

Vefat eden eşin ya da anne babanın emekli maaşını almak için kağıt üzerinde boşanmalar 2008'deki yasa değişikliğinin ardından hızla yaygınlaştı. Ülkemizdeki son durumu ve yasaların konuya bakışını uzmanına sorduk.

8.03.2021Gündem
“Ne uzaklaştırması, ne tedbiri Korona var, korona”

“Ne uzaklaştırması, ne tedbiri? Korona var, korona!”

Kadın hakları savunucuları, daha pandeminin başında “Ev içi şiddet artabilir, acil tedbir alınsın” dedi. Gerçekten de 2020 Mart ayında bir önceki yılın martına göre aile içi şiddet olaylarında yüzde 38.2 artış oldu. Avukat Selin Nakıpoğlu: “Bir müvekkilim, eski kocasının yaralama eyleminden şans eseri kurtulmuş bir kadındı. Eski eş tahliye edilince ne yapacağını bilmediğini, gidecek kimsesi olmadığını anlatmıştı. O çaresizliği unutamıyorum.”

Yazar Sonuçları

Avukatlar şiddete karşı tek yürek

Ersin Arslan... Henüz 27 yaşında, gencecik bir avukat. İcra memurlarıyla birlikte haciz işlemi için gittiği evde, borçlu kişinin silahlı saldırısıyla hayatını kaybetti. 80 baro bir araya geldi, eşzamanlı açıklama yaparak “Yeter artık!” dedi. Gelin görün ki ne doktora ne avukata ne de kadın ve çocuklara yönelik şiddet bitmiyor. Altında toplumsal öfke halinin yükselmesi, silahlanmanın kolaylaşması gibi nedenler de var elbette. Peki avukatlar ne istiyor? Hâkim ve savcı koruması avukatlar için de uygulanamaz mı? Sordum.

19.03.2021

Almanya'da Türk yakın tarihi

Yeni Almanya’nın lüzumsuz bir saldırganlığı var; o da modern tarihimiz konusunda. Halka yönelik çıkan Taschen-Lexikon’da “Völkermord” (soykırım) maddesinde 20. yüzyıldan örnek olarak 1915 jenositi(?) “Türklerin eseri” diye belirtiliyor ama Holokost denen iğrenç olay sadece Nazi Partisi’nin antisemit gruplarına mal ediliyor. El insaf! Türkiye’yi 20. yüzyıl için ayrı bir facia ve katliam tarihinin ülkesi, Türkleri de bunu yaratan insanlar olarak çizmek bir acayip ahlak düşkünlüğüdür.

14.03.2021

Gerçekten ne kadar cinsel ilişkiye ihtiyacımız var?

Cinsel ilişki sıklığı her çiftte farklılık gösterir. Birçok evli çift kendi cinsel birliktelik sıklıklarının normal olup olmadığını, ne kadar sıklıkla seks yapmanın yeterli olduğunu merak eder. Peki cinsellik gerçekten bir çift için ne kadar önemlidir ve ne kadar cinsel ilişki gereklidir?

10.03.2021

Kadınlar Günü amacına ulaşır mı

21’inci yüzyılda gelenek haline gelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına rağmen hâlâ kadınlar istedikleri gibi bir yaşam hakkına sahip olamıyor... Bu gün amacına ulaşıyor mu?

9.03.2021

Kadın haklarına ilişkin hukuki bilgiler

Her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanan uluslararası bir gündür. 8 Mart, insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Aslında sadece 8 Mart değil tüm diğer günlerde de kadınların hakları hatırlanmalı ve buna yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Türkiye'de Kadın Hakları, Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde kendilerine tanınan “Seçme ve Seçilme Hakkı” ile 5 Aralık 1934 tarihinde tanınmıştır.

8.03.2021