MENÜ

Boşanma Nedenleri

Boşanma Nedenleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Boşanma Nedenleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 258 Boşanma Nedenleri haberi bulunmuştur.

Boşanma Nedenleri Haberleri

Hukuki Boşanmaya Sebep Konular

Hukuki Boşanmaya Sebep Konular

4721 sayılı Medeni Kanun’a göre çekişmeli boşanma davası özel boşanma sebepleri ve genel boşanma sebepleri olarak iki şekilde görülebilir.

28.01.2020Ayrılık
Bankacı eşini öldürmüştü Kan donduran detaylar ortaya çıktı

Bankacı eşini öldürmüştü! Kan donduran detaylar ortaya çıktı

Mersin'de lojistik firmasında çalışan Mustafa E.'nin, boşanma aşamasındaki bankacı eşi Cemile E.'yi öldürdükten sonra cesedini parçalara ayırmasıyla ilgili yeni detaylar şok etti. Tutuklanan zanlının eşini öldürüp, parçaladıktan sonra bir gece kullanmadıkları bir odada muhafaza ettiği, oğlunu da okuldan alıp eve getirerek birlikte orada kaldıkları ortaya çıktı.

3.12.2018Gündem
Eşim bana yakınlık göstermiyor diyen adama şok suçlama

'Eşim bana yakınlık göstermiyor' diyen adama şok suçlama!

Kocanın eşine gönderdiği kargo boşanma nedenleri arasında yer aldı. Karşılıklı açılan boşanma davasında, A.B. karısının kendisine hakaret ettiğini B.B. ise kocasının kendisine kargoyla x (çarpı) işareti çizilmiş kağıt gönderdiğini söyledi. Mahkeme, tarafların eşit kusurlu buldu. Tarafların boşanmasına karar verdi.

8.10.2018Gündem
Emina eve dönmek istemiyor

Emina eve dönmek istemiyor

Mustafa Sandal’la boşanma hazırlığında olan Emina Sandal, Yaman ve Yavuz’un babalarından ayrı kalmaması için memleketi Sırbistan’a geri dönmeme kararı aldı.

23.02.2018Magazin
Yargıtaydan bir önemli karar daha... Misafire iyi davranmamak...

Yargıtay'dan bir önemli karar daha... Misafire iyi davranmamak...

Yargıtay, eve gelen konuklara ilgi göstermeyerek ‘eşi küçültücü duruma düşürmeyi’ boşanma nedeni saydı.

13.12.2017Gündem
Sağlıklı bir evlilik için çiftler arasındaki ideal yaş farkı nedir İşte yanıtı...

Sağlıklı bir evlilik için çiftler arasındaki ideal yaş farkı nedir? İşte yanıtı...

ABD’li bilim insanları, “Evlilik için çiftler arasındaki ideal yaş farkı nedir” sorusunun yanıtını bulmaya çalıştı. Sonuçlar ise oldukça ilginç...

30.11.2017Dünya
Çocukları ayırmak boşanma nedeni

Çocukları ayırmak boşanma nedeni

Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, bir dizi boşanma ve nafaka içtihatına imza attı.

31.07.2016Gündem
Mükemmel Boşanma İçin Gereken 7 Şey

Mükemmel Boşanma İçin Gereken 7 Şey

Boşanmak mı istiyorsunuz? Ece Gamze Atıcı, boşanma sürecini daha kolay nasıl atlatabileceğinizi anlatıyor.

28.07.2016Aşk
Boşanma nedenlerinin ilk sıralarında işsizlik geliyor

Boşanma nedenlerinin ilk sıralarında işsizlik geliyor

Son istatistiklerde işsizliğin boşanma nedenleri arasında ilk sıralarda olduğu ortaya çıkarken, boşanmış kadınların daha fazla istihdam edildiği belirlendi.

19.02.2016Ekonomi
Sağlam bir evlilik için...

Sağlam bir evlilik için...

Etrafınızda birçok çiftin boşanma kararı alması ya da kendi ailenizde yaşadığınız deneyimler, sizi evlilik kurumundan soğutmuş olabilir. Oysa her insan mutlu bir evlilik yapmanın, hayat boyu bir yastıkta yaşamanın hayalini kuruyor. Kolay olduğunu söylemiyoruz ama imkansız da değil…

24.12.2015Hayat
Eşimden boşanmalı mıyım

Eşimden boşanmalı mıyım?

Evlilik dedikleri de bu muymuş? Nerede o coşkulu ilk günler? Olması gereken bu mu yoksa siz mi bir yerde yanlış yaptınız ve en önemlisi gerçekten boşanmalı mısınız?

8.12.2015Hayat
Boşanmalar boyut değiştirdi

Boşanmalar boyut değiştirdi

Türkiye'de boşanmaların en büyük nedeninin “sorumsuzluk ve ilgisiz davranma” olduğu belirlendi. 2006'lı yıllarda boşanma nedeni olarak ilk sırada yer alan “aldatma” ise, 2011 yılında daha gerilerde kaldı.

7.07.2014Sağlık
Bakan Şahin: 4 yılda 666 kadın öldürüldü

Bakan Şahin: "4 yılda 666 kadın öldürüldü"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 2009-2012 yılları arasında aile içi şiddet sonucu 666 kadının hayatını kaybettiğini bildirdi.

20.05.2013Gündem
Türkiyenin yüzde 44,2si görücü usulü evleniyor

Türkiye'nin yüzde 44,2'si görücü usulü evleniyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 12 bin aile üzerinde yürüttüğü “Türkiye'de Aile Yapısı Araştırması”na göre, Türkiye genelinde boşanma sebepleri arasında eşlerin “sorumsuz ve ilgisiz davranması” en yüksek neden olarak ortaya çıktı.

24.04.2012Sağlık
İyi bir boşanma kötü bir evlilikten iyidir

İyi bir boşanma kötü bir evlilikten iyidir!

Ebeveynler boşanma sürecinde nasıl hareket etmeli? Uzman önerileri...

8.02.2009Evlilik
Geçimsizlik ve şiddet yüzünden boşanıyoruz

Geçimsizlik ve şiddet yüzünden boşanıyoruz

Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye’deki boşanmaların sanılanın aksine artış göstermediğini belirterek, yabancı ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye’nin çok iyi durumda olduğunu belirtti.

21.01.2009Gündem
İşte Türkiyedeki boşanma nedenleri

İşte Türkiye'deki boşanma nedenleri

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'deki boşanma oranının binde 1.4 olduğunu bildirerek, “Bireylerin boşanmasında en önemli faktör geçimsizlik. Bunu yaratan nedenlerin başında da sırasıyla ilgisizlik ve sorumsuzluk, kıskançlık, çocuk nedeniyle yaşanan anlaşmazlıklar, ekonomik sıkıntılar, eşle kopukluk ve bedensel uyumsuzluk geliyor” dedi.

21.01.2009Gündem
Evliliklere sanal darbe

Evliliklere sanal darbe

ÇİFTLER arasında yaşanan şiddetli geçimsizlik ve ardından yaşanan boşanma olaylarının, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte arttığı bildirildi.

25.07.2008Gündem
Yeni boşanma nedeni

Yeni boşanma nedeni

Teknolojinin gelişmesi, hemen hemen her evde yer alan bilgisayar aracılığıyla oynanan oyunlar ve sanal sohbetlerin, özellikle genç evliliklerde boşanma nedenleri arasında yer almaya başladığı bildirildi.

15.02.2008Gündem
Tarikat toplantısı yuva yıktı

Tarikat toplantısı yuva yıktı

İzmir'de oturan H. çiftinin yuvasını Havvana H.'nin devamlı tarikat toplantılarına katılması yıktı. Nuri H. adlı koca, tarikat toplantılarına giden ve sabaha kadar eve gelmeyen karısına boşanma davası açtı.

14.11.2007Gündem
Evliliğinizi kurtarın

Evliliğinizi kurtarın

Son yıllarda boşanmaların artmasıyla çiftler “Evliliğe Hazırlık” kurslarıyla evliliklerini kurtarmaya çalışıyorlar.

21.06.2007Eğitim
Boşanma nedenleri araştırılıyor

Boşanma nedenleri araştırılıyor

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Türkiye'de son yıllarda artan boşanmaların nedenlerini tespit etmek amacıyla araştırma başlattı.

18.06.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Corona Boşanma Sebebi Olur mu?

Coronovirüs etkilerini hızla göstermeye başlayınca tedbirler de hızla alınmaya başladı. Sağlığımızı korumaya çalışırken bir yandan da evliliğimizi korumaya çalışır olduk. Hatta hem coronovirüsle hem de eşinin şiddeti ile mücadele etmeye etmeye çalışan kadınlarımız olduğunu gördük.

10.04.2020

Neden Boşanıyor ya da Boşanamıyoruz?

Günlük hayatın akışı içerisinde çok fazla sıkıntıyla karşılaşıyor, hukuki anlamda bir avukattan fikir alma ihtiyacı hissediyoruz. Boşanma sürecinden darp edilmeye, icradan dolandırılmaya, kimi zaman da komşularımızla yaşadığımız sorunlara kadar pek çok nedenle bir avukattan destek almamız gerekebiliyor. Fakat maalesef maddi imkânsızlıklar, zamansızlık ya da başka nedenlerle bir hukuk bürosuna gidip danışmak herkes için mümkün olmuyor.

11.03.2020

Boşanma Oranlarını Yükselten 5 Büyük Sebep

Herkese merhabalar, sizlerden gelen talepler, evlilik konularına çok daha fazla değinmem yönünde olduğu için, bu haftaki yazımda sizlere boşanma oranları konusunda farklı bir pencere açmak istiyorum.

31.01.2020

Evliliği Yeniden Ateşlemenin 8 Yolu Nedir?

Herkese merhabalar. Yeni yıla sadece birkaç gün kala, son dönemde sıkça talep edilen evlilik konusuna girmek istiyorum. Öyle bir dönemdeyiz ki “her canlı bir gün boşanmayı tadacaktır” lafı dilden dile dolanmaya başladı; maalesef boşanma oranları gün geçtikçe artıyor.

26.12.2019

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

23.01.2019

Oh be boşandım!

Biz olmaya çalışmak kendinden vazgeçmeye

8.06.2017

Boşanmaya götüren 5 neden

İşte çiftleri boşanmaya götüren kıyamet alametleri...

27.03.2017

Önce belediyeye, sonra el ele mahkemeye

Her beş çiftten biri boşanıyor.  Eskiden gül gibi geçiniyorduk, şimdi niye boşanıp duruyoruz?

12.02.2016

Sosyal medya bağımlılığı boşanma sebebi

Doğru kullanmayı öğrendiğimizde pek çok yararı olan sosyal medya artık resmen boşanma sebebi.

6.10.2015

Olumsuz kıyaslamalar aldatmaya zemin hazırlıyor

Olumsuzluk kapanına sıkışan çiftler, daha fazla olumsuz kıyaslama yapıyor, uçuk virüsü gibi ihanet mikrobunun çifte bulaşmasına neden oluyor.

30.09.2014

Evliliğin 10 Düşmanı

Herkesin hayalinde mutlu ve sağlıklı bir ilişki yaşamak vardır fakat pek çok kişi birlikteliklerde zaman zaman sorunlar yaşar, yaşadığı sorunların sebeplerini bulamaz ve çıkmaza girebilir. Bu durum hem çifti umutsuzluğa düşürür hem de ilişkilerini sekteye uğratır.

8.07.2014

Evliliğin 10 Düşmanı

Herkesin hayalinde mutlu ve sağlıklı bir ilişki yaşamak vardır fakat pek çok kişi birlikteliklerde zaman zaman sorunlar yaşar, yaşadığı sorunların sebeplerini bulamaz ve çıkmaza girebilir. Bu durum hem çifti umutsuzluğa düşürür hem de ilişkilerini sekteye uğratır.

5.06.2014

Evliliğin 10 düşmanı

Herkesin hayalinde mutlu ve sağlıklı bir ilişki yaşamak vardır fakat pek çok kişi birlikteliklerde zaman zaman sorunlar yaşar, yaşadığı sorunların sebeplerini bulamaz ve çıkmaza girebilir.

1.05.2013

Yeni trend ‘evlilik yorgunluğu’

Evlenmeye karar vermek, nişanlanıp büyük günü beklemek ve sonrasında evliliği yürütmenin hayattaki en zor şeylerden biri olduğunu fark etmek...

6.03.2013

ÇEKİLMEZ

Ülkemizde, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 107 bin 942 çift evlendi. Yine ayrı dönemde 33 bin 474 çift ise boşanarak, mutlulukla başlayan evliliklerine son verdi.

13.02.2013

BOŞAN(AMA)MA

Türkiye’de 2011’de 592 bin 775 çift birbirlerine ‘evet’ diyerek dünya evine girdi. Bu çiftlerin 35 bin 498’ini ise Ankara oluşturdu. Boşanan çift sayısı ise 120 bin 117 olurken, Başkent’te 10 bin 491 çift mutlu bir şekilde başlayan evliliklerine son noktayı koydu.

6.02.2013

Günümüzün en moda boşanma gerekçesi iletişimsizlik

Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü verileri çok vahim bir tabloyu ortaya koyuyor. Türkiye’de saat başı 42, her 86 saniyede bir ise 1 kişi eşiyle mahkemede karşı karşıya geliyor.

13.04.2010

Dayakçı eşten boşanma kriterleri

ANKARA’dan mail atan okurum Ayşe K. ekonomik kriz yüzünden işleri bozulan dört yıllık eşinin son dönemde alkol almaya başladığını ve kendisini dövdüğünü belirterek, "Boşanmak istiyorum. Tazminat talep edebilir miyim" diye sormuş. Ben de hukukçu arkadaşlarıma danıştım. Değerlendirmelerini aktarıyorum.

4.11.2008

Eşi kürtaja zorlayan kocaya tazminat cezası

Yargııtay, hamile kalan karısını kürtaja zorlayan kocaya hem boşanma cezası verdi hem de manevi tazminata mahkum etti. Bu karar beni telefonla arayan 6 yıllık evli olan Aylin D’nin sorularının da yanıtı. Aylin D. eşinin çocuk sahibi olmak istemediğini buna rağmen hamile kaldığını eşinin baskısına rağmen kürtaj yaptırmak istemediğini belirterek, sormuş:

8.07.2008

Boşanma nedenlerinden biri de kadının işinde başarılı oluşu

Sevgili Güzin Abla, evlilik yaşamında mutluluğu bulmuş, yaşça da oldukça tecrübeli bir erkek okurunuz olarak size bazı düşüncelerimi aktarmak istedim.

4.02.2008

Durun! Boşanmayın bir dakika!

Bu ne acele!

Dünürler, lütfen rica ediyorum, siz bir karışmayın hele... Ne olur!

11.09.2007