EKSTRA
MENÜ

Borel

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 40 haberi bulunmuştur.

Borel Haberleri

Bakan Dönmez: Yenilenebilir kaynakların payı yüzde 95i aştı

Bakan Dönmez: Yenilenebilir kaynakların payı yüzde 95'i aştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Bu yıl devreye aldığımız toplam kurulu güç içerisindeki yenilenebilir kaynakların payı yüzde 95'i aştı" dedi.

30.12.2020Ekonomi
Boronun bulaşık temizlik ürününde hedef tüm tüketiciye ulaşmak

Boron'un bulaşık temizlik ürününde hedef tüm tüketiciye ulaşmak

Eti Maden Teknoloji Geliştirme Dairesi Başkanı Derya Maraşlıoğlu, temizlik ve hijyen sektörüne verdikleri öneme değinerek, "Geliştirdiğimiz son temizlik ürünü bulaşık deterjanı oldu. Doğal ürünler kategorisinde yer alan bir alternatif. Normal piyasadaki ürünlere göre bizimki bir üst segment. Neden? Çünkü biz doğal ürünler sınıfında yer alıyoruz. Onlar da biliyorsunuz çok pahalı. Tüm tüketiciye maalesef ulaşamıyor. Bizim ürünümüz onlardan 2-3 kat daha ekonomik olarak raflarda yerini aldı" dedi.

20.12.2020Ekonomi
BORON bulaşık temizlik ürünleri tanıtıldı

BORON bulaşık temizlik ürünleri tanıtıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Bütün gayretimiz en doğal olanı en uygun maliyetle vatandaşlarımıza sunmak. Temizlik ürünlerinde doğal olanın bir lüks ya da ayrıcalık değil, ulaşılabilir olmasını sağlamanın gayreti içerisindeyiz" dedi.

16.12.2020Ekonomi
Virüsle borlu mücadele

Virüsle borlu mücadele

Bor madeninin de içinde olduğu ortam ve yüzey dezenfektanı BORTAM’ın seri üretimi başlıyor. BORTAM, bakteri ve virüsleri yok ederek ortamı strerilize edecek. Toplu taşıma araçları, iş yerleri, okul ve evlerde kullanılabilecek.

10.08.2020Ekonomi
86 yıllık rekoru kırdı ama... Belalısına yıkıldı

86 yıllık rekoru kırdı ama... Belalısına yıkıldı!

Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, 86 yıllık rekoru tarihe gömdüğü maçta takımının Şampiyonlar Ligi'nden elenmesine engel olamadı. Ronaldo'yu, 10 yıl sonra yine Lyon yıktı! Öte yandan Sarri'nin görevinde son veren Juventus yönetimi, takımın başına efsane bir ismi getirdi.

9.08.2020Avrupa
Bakan Dönmezde 15 Temmuz mesajı

Bakan Dönmez'de 15 Temmuz mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez"15 Temmuz yüzyıllar geçse de asla unutulmayacak bir ihanet hareketiydi. Can verdik, şehitler verdik ancak bu cennet vatanı hainlere teslim etmedik" dedi.

15.07.2020Ekonomi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Türkiye’nin enerjisi darbelere hiçbir zaman geçit vermeyecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Türkiye’nin enerjisi darbelere hiçbir zaman geçit vermeyecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yılı nedeniyle bakanlık binasına 'Türkiye’nin Enerjisi Darbelere Geçit Vermez' sloganıyla ışıklı bir animasyon yansıtıldığını belirterek, "Ne 15 Temmuz'u ne de o gece yitirdiğimiz canlarımızı hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Nerede olursak olalım; zaman, mekân fark etmez Türkiye'nin enerjisi darbelere hiçbir zaman geçit vermeyecek" dedi.

14.07.2020Gündem
Son dakika... Bakan Dönmez: Sıvı atıktaki lityumu geri kazandıran teknoloji geliştirdik

Son dakika... Bakan Dönmez: Sıvı atıktaki lityumu geri kazandıran teknoloji geliştirdik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Lityum en yeni teknoloji. Ancak, ham madde olarak dünya genelinde nadir. Biz bu açıdan şanslıyız” dedi.

9.07.2020Ekonomi
Bor atığından yeni teknoloji

Bor atığından yeni teknoloji

Bor madeninin atığı yeni teknoloji yarışında da kullanılacak.

9.07.2020Ekonomi
AB aleyhimize karar alırsa karşılık veririz

'AB aleyhimize karar alırsa karşılık veririz'

AB Yüksek Temsilcisi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “AB Türkiye’ye yönelik ilave kararlar alırsa bunun karşılığını vermek durumunda kalacağız. Bunun faydası yok” derken Borrell, “Türkiye ile ilişkimiz dış politika açısından AB’nin en önemli meselesi haline geldi” yorumu yaptı.

7.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan ABye sert sözler O adımları hiç çekinmeden atarız

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye sert sözler! O adımları hiç çekinmeden atarız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell ile Ankara'da gerçekleşen görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin AB üyeliği, Doğu Akdeniz, Fransa'nın Türkiye'ye karşı tutumu, Libya gibi birçok başlığın konuşulduğu geniş kapsamlı basın toplantısında Bakan Çavuşoğlu, "AB pek hoşlanmıyor ama vize serbestisi AB'nin bir sözüdür. Hoşunuza gitse de gitmese de bu sözünüzü yerine getirmek zorundasınız. Fransa Doğu Akdeniz'de taciz iddiasında bulundu. Bunun doğru olmadığını biz ispatladık. NATO ve AB bunu söyleyemez ama biz çok açık söylüyoruz. Fransa burada dürüst davranmadı. Türkiye'ye karşı karar almayın. O zaman biz de adımlarımızı hiç çekinmeden atarız. Biz ilişkilerimizi geliştirmeyi tercih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

6.07.2020Dünya
Bakan Fatih Dönmezden, ortam dezenfeksiyonu için borlu yeni ürün müjdesi

Bakan Fatih Dönmez'den, ortam dezenfeksiyonu için borlu yeni ürün müjdesi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü ve Eti Maden'in, ortam dezenfeksiyonuna ilişkin bor katkılı yeni bir ürün üzerinde çalıştığını açıkladı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı Borel'in, pandemi sürecinde yoğun ilgi gördüğünü söyledi, bugün itibarıyla 4,5 milyona yakın bir satışı olduğunu kaydetti. Bakan Dönmez, "Borel hem antibakteriyel hem de antiviral özelliği olan bir ürün. El ve cildimiz çok hassas, Borel'in cildi koruyan bir özelliği olması açısından da tüketiciler tarafından pozitif geri dönüşler aldık" dedi.

10.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez’den borlu yeni ürün müjdesi

Son dakika... Bakan Dönmez’den borlu yeni ürün müjdesi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü ve Eti Maden’in, ortam dezenfeksiyonuna ilişkin bor katkılı yeni bir ürün üzerinde çalıştığını açıkladı.

10.06.2020Ekonomi
Online staj yapılabilecek

Online staj yapılabilecek

Staj zorunluluğu bulunan bölümlerde okuyanlar üniversitelerden nasıl mezun olacak? Çok sayıda soru gelen bu konuyu YÖK’e sordum. YÖK isteyen üniversitenin online staj da yaptırabileceğini açıkladı.

6.06.2020Eğitim
Sınavlarda hijyeni BOREL sağlayacak

Sınavlarda hijyeni BOREL sağlayacak

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yürütülen BOREL antibakteriyel ürün çalışmaları kapsamında BOREL emdirilmiş mendil üretildi. ÖSYM tarafından yapılacak olan tüm sınavlarda kişisel hijyenin BOREL ürünleriyle sağlanması hedefleniyor. Bu amaçla Eti Maden ve ÖSYM arasında yapılan ortak çalışmayla sınava girecek olan tüm öğrencilerin kişisel hijyeni BOREL ürünleriyle sağlanacak.

1.06.2020Ekonomi
Bor katkılı dezenfektan satışı 4 milyon şişeye yaklaştı

Bor katkılı dezenfektan satışı 4 milyon şişeye yaklaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen ve nisandan itibaren satışa çıkan bor katkılı el dezenfektanı BOREL'in 100 mililitrelik şişelerindeki satışı 4 milyon adede yaklaştı.

17.05.2020Ekonomi
BORELin litrelikleri de satışa çıktı

BOREL'in litrelikleri de satışa çıktı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen ve nisan ayından itibaren 100 mililitrelik şişelerde raflarda yer alan bor katkılı el dezenfektanı BOREL, 1 ve 5 litrelik boyutlarda da satışa çıktı.

7.05.2020Ekonomi
Borlu dezenfektandan sonra sabun da geldi

Borlu dezenfektandan sonra sabun da geldi

Enerji Bakanlığı tarafından piyasaya sürülen el dezenfektanı Borel’in ardından özel sektör de bor madeninden antibakteriyel özelliğe sahip sıvı sabun ve hijyen ürünleri geliştirmeyi başardı. Medirevo kurucu ortağı Devrim Hamaratlar, “Dünyanın en zor işlenen madenini çok zor bir süreç sonrasında yağda ve suda çözerek bu dezenfektanı ortaya çıkardık” dedi.

25.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı Karadenizde sondaj başlıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Karadeniz'de sondaj başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Temmuz ayında Karadeniz'de Fatih sondaj gemimizle ilk sondajımızı yapacağız" dedi.

24.04.2020Ekonomi
Bunlar da BOREL fırsatçısı

Bunlar da BOREL fırsatçısı

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde ortaya çıkan maske ve dezenfektan fırsatçıları şimdi de Enerji Bakanlığı’nın ürettiği yerli dezenfektanı fırsata çevirmek istedi.

20.04.2020Ekonomi
BOREL’e yoğun ilgi

BOREL’e yoğun ilgi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın COVID-19’la mücadele kapsamında yürüttüğü Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan bor katkılı el dezenfektanı BOREL, iki gün önce satışa sunuldu.

19.04.2020Ekonomi
Borel el dezenfektanı fiyatı ne kadar olacak Borel nedir

Borel el dezenfektanı fiyatı ne kadar olacak? Borel nedir?

Borel el dezenfektanı araştırılan konular arasında yerini aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konu ile ilgili dün yaptığı açıklamasında, “Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. Borel yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak.” dedi. Peki borel el dezenfektanı içerisinde neler var?

16.04.2020Gündem
Son dakika... Borel tanıtıldı Yarın satışa çıkıyor

Son dakika... Borel tanıtıldı! Yarın satışa çıkıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bordan üretilen yerli dezenfektan BOREL için düzenlenen “Tanıtım Töreni”ne katıldı. Bakan Dönmez, yarından itibaren Borel'in satışa sunulacağını söyledi.

15.04.2020Haber
Son dakika... Borel tanıtıldı Yarın satışa çıkıyor

Son dakika... Borel tanıtıldı! Yarın satışa çıkıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, bordan üretilen yerli dezenfektan BOREL için düzenlenen “Tanıtım Töreni”ne katıldı. Bakan Dönmez, yarından itibaren Borel'in satışa sunulacağını söyledi.

15.04.2020Ekonomi
Yerli ve milli bor katkılı dezenfektan seri üretime başladı

Yerli ve milli bor katkılı dezenfektan seri üretime başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanımız BOREL seri üretimde... Haftaya raflardaki yerini alacak. Kovid-19 ile mücadelemizde bütün kurumlarımızla milletimizin yanındayız. Bugünlerin de hep birlikte üstesinden geleceğiz." dedi.

11.04.2020Haber
Bakan açıkladı Yerli ve milli dezenfektan seri üretime geçti

Bakan açıkladı! Yerli ve milli dezenfektan seri üretime geçti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanımız BOREL seri üretimde... Haftaya raflardaki yerini alacak. Kovid-19 ile mücadelemizde bütün kurumlarımızla milletimizin yanındayız. Bugünlerin de hep birlikte üstesinden geleceğiz." dedi.

11.04.2020Ekonomi
Virüse karşı borlu el dezenfektanı

Virüse karşı borlu el dezenfektanı

Son dönemlerde el dezenfektanlarına ilgi bir hayli yükseldi. Koronavirüs salgını nedeniyle artan talebi karşılayabilmek için harekete geçilirken, Eti Maden tesislerinde borlu el dezenfektanı olarak Borel’in üretimine başlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Vatandaşların ihtiyacının karşılanması için yoğun bir gayret içindeyiz” dedi.

11.04.2020Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: İlk defa Türkiyede...

Bakan Çavuşoğlu: "İlk defa Türkiye'de..."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gelecek yıl mart ayında ilk defa Türkiye'de "Antalya Diplomasi Forumu"nu başlatacaklarını söyledi. Çavuşoğlu, "Bugün Davos nasıl varsa, bazı ülkelerde önemli forumlar geleneksel hale gelmişse gelecek sene mart ayından itibaren Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm dünya liderlerini, siyasetçilerini, dışişleri bakanlarını, savunma bakanlarını ve diğer ilgili bakanları, akademisyenleri, aydınları, vizyoner kişileri Antalya'da bir araya getirip, 3-4 gün bölgemizin ve tüm dünyanın geleceğiyle ilgili yeni fikirlerin oluşmasına inşallah katkı sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

30.11.2019Gündem
Ispanaklı peynirli örgü börek

Ispanaklı peynirli örgü börek

Ağızlara layık nefis bir börel tarifini daha sizler için derledik.

Blake kariyer rekoru kırdı

Blake kariyer rekoru kırdı

Jamaikalı sprinter Yohan Blake, Diamond League'in Zürih ayağında 100 metreyi 9.82'de koştu ve yarışı, kariyerinin en iyi derecesini elde ederek kazandı.

9.09.2011Spor
Belmont Stakes sees Summer Bird victory

Belmont Stakes sees Summer Bird victory

NEW YORK - Summer Bird, ridden by Kent Desormeaux, won the Belmont Stakes on Saturday, denying a unique personal Triple Crown bid by jockey Calvin Borel aboard Kentucky Derby winner Mine That Bird.

7.06.2009Gündem
Türkiye kalite alanında Avrupada söz sahibi oluyor

Türkiye kalite alanında Avrupa'da söz sahibi oluyor

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) eski Başkan Yardımcısı ve Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis Üyesi Niyazi Akdaş, Avrupa Kalite Teşkilatı'nın 1. Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

5.12.2007Ekonomi
2006 Saharov İnsan Hakları Ödülü muhalif lider Milinkeviçin

2006 Saharov İnsan Hakları Ödülü muhalif lider Milinkeviç'in

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 2006 Saharov İnsan Hakları Ödülü, Belaruslu muhalif lider Aleksandır Milinkeviç'e verildi.

12.12.2006Dünya
Trabzon iyi yolda: 1-1

Trabzon iyi yolda: 1-1

Bordo mavililer, Fatih,Volkan, Augustine, Tolga ve İbrahim Ege’den yoksun çıktığı maçta başarılı bir futbol sergiledi. Yattara’nın golüyle ilk yarıyı önde kapayan Trabzonspor, İsmael’in penaltı golüyle beraberliğe razı oldu.

10.07.2004Spor
Cimbomun rakibi Werder Bremen

Cimbom'un rakibi Werder Bremen

Ümit Davala'lı Alman ekibi, Trabzonspor'u Litztes'in penaltı golüyle yenip, Efes Pilsen Cup 3'te finale yükseldi. B Grubu'nu zirvede bitiren Werder Bremen, yarın A Grubu birincisi G.Saray ile şampiyonluk için karşılaşacak.

15.01.2004Spor

Yazar Sonuçları

Ne izlesem okusam dinlesem

70’ler ve 80’lerin efsanevi moda tasarımcısının hayatını ekranlara taşıyan “Halston”, Ewan McGregor başta olmak üzere oyuncu kadrosu ve tabii ki kostümleriyle göz dolduruyor. Genç okurun 2014’ün çoksatanlar listesinde yükselttiği aynı adlı roman serisinden uyarlama “Panik”, yazarı Lauren Oliver’ın kaleminden ekranlara taşınıyor. İstanbul Modern’de Sırp filmi “Baba” ve Kundura Sinema’da da meşhur bir gezginin büyülü Asya yolculuğunu anlatan “Ella Maillart: Çifte Serüven”, haftanın çevrimiçi seçenekleri.

28.05.2021

OnlIne staj yapılabilecek

Staj zorunluluğu bulunan bölümlerde okuyanlar üniversitelerden nasıl mezun olacak? Çok sayıda soru gelen bu konuyu YÖK’e sordum. YÖK isteyen üniversitenin online staj da yaptırabileceğini açıkladı.

6.06.2020

Kasap hep et derdinde

Haftalardır karantina koşullarında evimizde kalmaya devam ediyoruz. Neredeyse market alışverişlerimizi bile evden çıkmayarak online olarak gidermeye uğraşıyor, bazen eksik de olsa tenceremizi kaynatmaya çalışıyoruz.

17.04.2020