EKSTRA
MENÜ

Bombalama

Bombalama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bombalama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.533 Bombalama haberi bulunmuştur.

Bombalama Haberleri

Darbe girişimi ve cocuklar

Darbe girişimi ve cocuklar

Bu devrin çocuklarını kandırmak, olan bir şeyi saklamak artık çok zor. İnternet çağı çocuklarının algısı çok açık, bu sebeple de fazlasıyla hassaslar. Peki geçirdiğimiz şu zor günlerde, kötü haberler hakkında çocuklarımızla nasıl konuşmalı, onları bu olumsuzluklardan nasıl korumalıyız?

22.07.2016Magazin
Komutana plastik kelepçe taktılar

Komutana plastik kelepçe taktılar

DARBE soruşturması kapsamında önceki gün tutuklanan 26 general ve amiralin savcılık ifadeleri, darbe girişiminin ayrıntılarını ortaya çıkardı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin kardeşi Tümgeneral Metin Dişli ifadesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dişli’nin ifadesi özetle şöyle:

19.07.2016Gündem
F-16lar kalkmasın diye vatandaşlar piste yattı

F-16'lar kalkmasın diye vatandaşlar piste yattı

Darbecilerin, Akıncı Üssü'nden kalkan uçaklara tepki göstermek için nizamiye önüne gelen köylüleri, "Uçaklar Kandil'e gidiyor" diye kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Buna inanmayan köylüler, kalkışa geçecek uçakların görüş alanını daraltmak için araba lastiklerini ve saman balyalarını yakmaya başladı, hatta piste yatan köylüler oldu.

19.07.2016Gündem
Saraya bombalama olmadı

'Saray'a bombalama olmadı'

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Ankara’da başta TBMM olmak üzere birçok kamu binası F-16’lar tarafından tahrip edilirken, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın durumu merak konusu oldu. Bölgeye tankların ilerlemesi ve ateş açılması nedeniyle Saray’da bahçe duvarları ve bir giriş kapısında hasar oluştuğu öğrenildi.

18.07.2016Gündem
Ankarada jetler doğalgaz istasyonunu hedef almış

Ankara'da jetler doğalgaz istasyonunu hedef almış

Darbe girişimi sırasında jetlerin bombaladığı noktalardan birisinin de Başkentgaz'ın Yenimahalle'deki doğalgaz istasyonu olduğu ortaya çıktı. Atılan bombanın, boruların sadece 2 metre uzağına düşmesi, faciayı önledi.

18.07.2016Gündem
İncirlik Üssünde arama başladı

İncirlik Üssü'nde arama başladı

ADANA’daki ABD -Türk Ortak Savunma Tesisi İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda 2’si Başsavcı Vekili 7 savcı, polis eşliğinde inceleme başlattı.

18.07.2016Gündem
Acılı baba tatilini yarıda kesip emir komutayı aldı

Acılı baba tatilini yarıda kesip emir komutayı aldı

Darbe girişimiyle ilgili çok çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Seri katil Atalay Filiz’in 2013 yılında Ankara’da öldürdüğü Göktuğ Demirarslan’ın acılı babası Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral H. Hüseyin Demirarslan’ın, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın darbeciler tarafından rehin alınmasından sonra emir komutayı aldığı belirlendi. Demirarslan, tatilini yarıda keserek Eskişehir’e giderek komutayı devr aldı, darbecilere karşı F-16’ları uçurma talimatı verdi, ardından da darbecilerin üs olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü’nde uçakların kalkmaması için bombalama talimatı verdiği ortaya çıktı.

17.07.2016Gündem
F-16 ile vurdular: 47 şehit

F-16 ile vurdular: 47 şehit

Darbe girişimi ortaya çıkınca Ankara Emniyet Müdürlüğü tüm polisleri göreve çağırdı. Özel Harekât Merkezi’nde yüzlerce polis toplandı. Polisler kuşatılan Genelkurmay, Jandarma Genel Komutanlığı gibi binalara operasyona gitmeye hazırlanırken merkez savaş uçaklarıyla vuruldu. 2 bombalı saldırıda 47 polis şehit düştü.

16.07.2016Gündem
Mecliste savaş

Meclis'te savaş

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde cunta oluşturan grubun darbe girişiminde Ankara gece boyu savaş uçaklarının sesleriyle inledi. Meclis bombalandı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekât Merkezi, MİT vuruldu. Füzeli, bombalı ve ağır makineli silahlarla saldırılar yaklaşık 8.5 saat sürdü.

16.07.2016Gündem
IŞİD kamyonla ezin emrini bu broşürle verdi

IŞİD 'kamyonla ezin' emrini bu broşürle verdi!

Güvenlik uzmanı Metin Gürcan, Fransa'daki vahşi katliamın emrinin bir kaç ay önce üç dilde güncelleyerek yayınlanan “Batı’da Nasıl Hayatta Kalınır: Mücahit için Rehber" başlıklı broşürle verildiğini söyledi. Gürcan, bu broşür ile terör örgütü IŞİD'in artık sadece silah, bomba değil, zehirlemeden tutun da araba ile ezmeye kadar her yöntemi ve her aracı kullanma talimatı verdiğine dikkat çekti.

15.07.2016Gündem
Saldırıdan sonra konuşulan komplo teorisi

Saldırıdan sonra konuşulan komplo teorisi

Nice’te yaşanan saldırının önlenemeyişi ve polisin teröristi durduramaması nedeniyle hükümet ve muhalefet arasında polemik başladı. Daha önce şehir içinde tam teçhizat gezen askerlerin silahlarını kullanamadığı, polislere de vermediği rapora yansımıştı... Sosyal medyada ise polisin kamyonu durdurmakta zorlanması ve açılan ateşte mermilerin şoförün oturduğu bölüme isabet etmemesi tartışılıyor. Komplo teorilerinin aksine Güvenlik uzmanı Metin Gürcan "Burada polisin ilk başta bunun bir saldırı olup olmadığı konusunda şüphe yaşadığı anlaşılıyor. Üstelik ateş eden polis de terör konusunda tecrübeli, terör motivisyonu olan polis değil.Son anlarda ateş edilirken polisin ağırlıklı kısmı kamyonun sağ tarafında bulunuyor. Dolayısıyla mermilerin o bölüme isabet etmesi normal" diyor.

15.07.2016Gündem
Kartal yuvasından Fenere uçtu

Kartal yuvasından Fener'e uçtu

Siyah beyazlılarda oldukça hareketli saatler yaşandı. İdmana çıkmayan İsmail’le yolların ayrıldığı açıklandı. F.Bahçe ile söz kestiği iddia edilen İsmail’in yanı sıra Sosa da, “Gitmek istiyorum” dedi.

11.07.2016Futbol
Tek kol şüphesi

Tek kol şüphesi

Atatürk Havalimanı’nda katliam yapan Rus pasaportlu teröristlere saldırı emrini veren, olayı organize eden kişinin her yerde aranan ‘Tek kol’ lakaplı Çeçen Ahmet Çatayev olması ihtimali ağırlık kazandı. Ankara’daki bombalama olaylarının ardından ismi gündeme gelen Çatayev, Birleşmiş Millet Güvenlik Konseyi kayıtlarına göre 130 IŞİD militanından sorumlu.

1.07.2016Gündem
IŞİDin teknoloji emirinden korkunç ifadeler

'IŞİD'in teknoloji emiri'nden korkunç ifadeler

Gaziantep'te bir evde yakalanıp, tutuklanan IŞİD'in 'teknoloji mecmuası emiri', 'Ebu Musa' kod adlı Ersen Çelik, örgütün 2 maket casus uçak aldığını ve bunlarla saldıracağını söyledi. Çelik'in ifadesine göre IŞİD'in Türkiye'de eylem yapmak için Membiç Köyü'nde ağır eğitim alan 25 kişilik timi bulunuyor, Türkiye'ye gidecek bombalı araçlar garajda bekletiliyor. Ayrıca Halep'te hidrojen ve kimyasal bombalar hazırlanıyor

30.06.2016Gündem
Türkiyedeki üçüncü havalimanı baskını

Türkiye'deki üçüncü havalimanı baskını

Türkiye'de son 34 yılda, Atatürk Havalimanı baskınıyla birlikte terminallerde toplam 3 terör olayı yaşandı. Bunlardan ilki 1982’de Ankara Esenboğa, ikincisi de geçtiğimiz yıl İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gerçekleşti.

28.06.2016Gündem
İran, Kuzey Irakı uyardı

İran, Kuzey Irak'ı uyardı

İran Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur, son günlerde Irak sınırında İran emniyet güçlerine yönelik saldırılarla ilgili Irak'ın kuzeyini hedef alabileceklerini belirtti.

27.06.2016Dünya
IŞİDe ait 34 hedef vuruldu

IŞİD'e ait 34 hedef vuruldu

Türkiye'ye yönelik atış hazırlığındaki 34 IŞİD hedefinin imha edildiği operasyonda 20 terörist etkisiz hale getirildi.

24.06.2016Gündem
Uçan balondan havai fişekle mahalleyi bombalama

Uçan balondan havai fişekle mahalleyi bombalama

Brezilya'da kaydedilen görüntülerde bir grup genç havalanan uçan balondan mahalleyi havai fişek bombardımanına tutuyor. Eğlenceli mi tehlikeli mi karar sizin....

20.06.2016Eğlence
IŞİDe ortak operasyon: 45 ölü

IŞİD'e ortak operasyon: 45 ölü

Fırtına obüsleri ÇNRA bataryaları ve koalisyon güçleri IŞİD hedeflerini vurdu : 45 IŞİD’li terörist etkisiz hale getirildi

14.05.2016Gündem
Fransız ve Belçikalı savcılar, İzmir’e gelip 3 IŞİDliyi sorguladı

Fransız ve Belçikalı savcılar, İzmir’e gelip 3 IŞİD'liyi sorguladı

Antalya’da geçen yıl Kasım ayında, Paris’deki bombalı saldırıya karışmaktan yakalanan ve IŞİD üyesi olmaktan 10’ar yıl 9’ar hapis cezalarına çarptırılan Fas asıllı Belçika vatandaşı 27 yaşındaki Ahmed D. ile kendisine yardım eden Suriye uyruklu 30 yaşındaki Ahmed T. ve 24 yaşındaki Muhammed V.’nin, İzmir’de geniş güvenlik önlemleri altında, Fransız ve Belçikalı hakim ve savcılar tarafından ifadeleri alındı.

12.05.2016Gündem
Adliyede bomba paniği

Adliye'de bomba paniği

İZMİR Bayraklı Adliye Sarayı C giriş kapısı karşısında bulunan çöp kovasına bırakılan erkek montu bomba paniği yarattı. Bomba imha ekipleri, fünyeyle kontrollü patlatma yaptı.

12.05.2016Ege
5 dil bilen Suriyeli kağıt toplayarak geçiniyor

5 dil bilen Suriyeli kağıt toplayarak geçiniyor

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve 5 dil bilen 44 yaşındaki Nadir İbrahim, yüklü miktarda parasını da dolandırıcılara kaptırınca İstanbul'da geçimini kağıt toplayarak sürdürüyor.

10.05.2016Gündem
Bursadaki canlı bombanın büyük sırrı

Bursa'daki canlı bombanın büyük sırrı

Bursa’da, geçen çarşamba günü Ulucami'nin batı kapısında düzenlenen ve 23 kişinin yaralandığı canlı bomba eylemi ile ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor. Polis, olayın kilit ismi Emine K.'nın, Sultan Y.'nin kimliğini kopyalamanın yanı sıra İstanbul'da hazırlanan bomba düzeneğini çanta içerisinde Bursa'ya getirdiğini belirledi. Polis, canlı bombayı taşıyan sürücüye Emine K.'nın fotoğrafını gösterdiklerinde "Evet canlı bomba bu" dediğini ifade etti.

29.04.2016Gündem
Reyhanlı davasında karar: MİT TIR’ları iddianamesi istendi

Reyhanlı davasında karar: 'MİT TIR’ları iddianamesi istendi

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 5'i çocuk 53 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı 11 Mayıs 2013'te meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili davanın altıncı duruşması sona erdi. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nden MIT TIR’ları davasının istenmesine karar verdi.

27.04.2016Gündem
Bombacı değil kahramanmış

Bombacı değil kahramanmış

Cihat F'nin midesi bulandığı için metrobüsteki poşeti kustuktan sonra duraktaki çöpe atması faciayı önlemiş.

24.04.2016Gündem
İrandan gövde gösterisi

İran'dan gövde gösterisi

İran, her yıl yapılan askeri geçit töreninde, Rusya'dan aldığı S-300 hava savunma sitemini sergiledi.

17.04.2016Dünya
Turizmde sadece Türkiye değil, tüm Avrupa endişeli

Turizmde sadece Türkiye değil, tüm Avrupa endişeli!

Dünya Seyahat ve Turizm Örgütü’nün 2014 yılı rakamlarına göre Avrupa’nın gayrisafi yurtiçi hasılasına (GSYH) katkısı 780 milyar dolar olan yani GSYH’nin yüzde 3.4’ünü oluşturan turizm sektörü de bu yaz terör korkusuyla sancılı bir döneme hazırlanıyor.

9.04.2016Ekonomi
THY pilotuna Brüksel tweetleri nedeniyle uyarı geldi

THY pilotuna Brüksel tweetleri nedeniyle uyarı geldi

Brüksel'de havalimanında meydana gelen bombalama eylemlerinde gelişmeleri Twitter'dan paylaşan Kaptan Pilot Alp Büyükkara'ya, Uçuş İşletme Başkanlığı tarafından "uyarı" cezası verildi.

2.04.2016Gündem
HDP mitingine bombalı saldırının 5 şüphelisine müebbet ve 6 biner yıl hapis istendi

HDP mitingine bombalı saldırının 5 şüphelisine müebbet ve 6 biner yıl hapis istendi

Diyarbakır'da 5 Haziran günü HDP’nin mitingine yapılan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı ile ilgili 5 şüpheli hakkında 5’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 6 bin 318’er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

1.04.2016Gündem
Brükseldeki bombalı saldırılar esnasında tweet atan THY pilotuna ceza

Brüksel'deki bombalı saldırılar esnasında tweet atan THY pilotuna ceza

Brüksel’de havalimanında meydana gelen bombalama eylemlerinde gelişmeleri Twitter’dan paylaşan Kaptan Pilot Alp Büyükkara’ya Uçuş İşletme Başkanlığı tarafından uyarı cezası verildi.

1.04.2016Gündem
Brükseldeki PKK çadırı nihayet kaldırıldı

Brüksel'deki PKK çadırı nihayet kaldırıldı

Terör örgütü PKK'nın Belçika'nın başkenti Brüksel'de açtığı ve tepkilere neden olan çadır yetkililerin isteği üzerine kaldırıldı.

23.03.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Taksiciler kadar anlamadığım iki şey

Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırı sonrası taksicilerin yaptığı fırsatçılığa hepimiz kızdık.

30.06.2016

Elimizde kalan bir kanlı şablon

TERÖRÜN kanlı elleri yapışmış yakamıza bırakmıyor işte...

8.06.2016

Roketlere karşı uçurtma kazanacak

DÜN bir saatlik mesafede iki kentimizde yaşadık bunu.

25.04.2016

Havalimanlarına İsrail tipi güvenlik mi geliyor?

Brüksel’de meydana gelen bombalama eylemlerinin arkasından gözler havalimanı güvenliğinde. Kurallar sıkılaşırken uçakla seyahat zorlaşacak mı? İsrail tipi güvenlik her ülkeye-havalimanına uygulanabilir mi?

2.04.2016